Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Trumpeta1978
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

V bohatych krajinych typu Usa, Nemecko, sa ocakava, ze ludia s urcitym profesnym statusom /lekar,pravnik,vyssi manazer/
bude jazdit aj na patricne luxusnom aute. U takych sa netoleruje aby niekto jazdil napr. na Skodovke ak by to aj bol Superb v najvyssej vybave a motorizacii.V Nemecku je naviac pomerne silna tradicia kupovat domace premiovky typu Mercedes,Audi, Bmw, pred zahranicnymi znackami. Tesla mala tam doteraz pomerne znacnu oblubu nakolko v segmente E-aut nemala vyznamenjsiu konkurenciu co sa ale meni.

Apropo, pre cloveka ktory jazdi iba v meste nema velmi zmysel kupovat premiovku, ale u niekoho kto cestuje pravidelne dlhe dialnice to uz zmysel mat moze a pomerne vyrazny.

iceberg8
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To je dost smutne, ale zaroven aj take "zarobil som, musim poslat dalej tj. podporit premiove veci"
Ako sa to netoleruje? Padne deal, ked ho uvidia napr vo fabii ? Inak toto som pocul uz aj ohladom BA a urcitych profesii. Ale ja to vnimam tak, ze clovek ktory pride na aute za 100k bud nema dobry rozpocet a plytva, alebo konieckoncov ja jeho zakaznik prispejem na chod takeho monstra.Mna ako zakaznika zaujima hlavne co ma v hlave alebo ruke, a ci je tam dobry pomer cena vykon. Ale zas,v DE je 100k nasobne menej ako u nas.. Mozno tak 30-40k ekvivalent ? To by mi potom prislo celkom unosne este.
"Neviem, aky dopad bude mat nasledujuca hosporadska kriza, ale v tej po nej pojde len o drobne." - iceberg8
Poslanci majú pre sneh stále problém s dochádzkou, hlasovanie odsunuli
Food for fuel, fck yeah
Odoslané z počítača

Trumpeta1978

Ani v Nemecku nejazdi kazdy lekar na 100K aute, ide ale v principe o to, aby prejavil podporu vlastnej spolocnosti, ze cast svojich vysokych prijmov minie na domace premiove auto cim cast prijmov vracia do tej jeho spolocnosti. A keby jazdil prave na tej Skodovke, tak by tym okoliu vyjadroval, ze podporil niekoho mimo nemeckej komunity na ich ukor. Samozrejme mlada generacia to tam az tak neberie a pozera sa na vec globalizovanejsie.

Rokosák
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm

Príspevok od používateľa Rokosák »

Auto strata na cene v momente ked opusta predajnu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.

RadoD
Dátum registrácie: Št 21 09, 2017 12:16 am

Príspevok od používateľa RadoD »

to si povedal len nemecko ,,, PIGS(pri mori) krajiny beru auta uplne ako kus plechu teda cistu spotrebu a pre nich TESLA bude tiez mimo cielovky... na Severe EU boli Tesla auta oblubene ale nedavno som cital ze predaje Tesla aut prudko klesly a do popredia tam ide nejaka "lokalna" znacka (s Cisnkym kapitalom ale toto som uz neoveroval). Francuzi su tiez pomerne lokal patrioti a zatial nevidim ze by priemerny francuz preferoval Teslu... Strenda/vychodna Europa je odchovana tiez skorej na SKODA a VW ..pripadne lacnejsie znacky pretoze dat 36k za sedan je nerealne v tej oblasti,... co sa tymto celym snazim povedat je to ze najblizsich rokoch bude co sa elektromobility prim hrat EU v pocte predanych aut a v mojich ociach Tesla bude v kazdej krajine ale nebude to tak ako je jej ocenie pomaly teda ze by to mal byt monopol ... Jedine co si viem predstavit je ze marketingovo sa prizivia na mladsej generacii iPhonistov ktory budu ochotny ist do Tesly skrz silny brand ale zatial nic tomu nenaznaznacuje...
TESLA je nacenena ako technnologicka firma coz je pekne ale ak som spravne pochopil tak stale je to o predaji aut a tam to nezodpoveda realite ani omylom ... to ze ich nezaradili hned do SP500 bola podla mna len dobra sprava..

Trumpeta1978

ta znacka je Polestar a v Skandinavii je popularnejsia ako Tesla
https://www.teslamagazin.sk/polestar-2-europa-dodavky/

Trumpeta1978

Autonomne riadenie zatial prilis bezpecne nie je
https://www.autoforum.cz/bleskovky/prez ... m-fiaskem/

RadoD

JUGGLER
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

shares of Tesla (TSLA 441.61, +33.53, +8.2%) rose 8% on news that it'll join the S&P 500 on Dec. 21.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

RadoD

som zvedavy kedy sa ocakavania investorov pretavia do reality pretoze zatial je to vsetko o tom co bude ked to bude ale skorej je to o sluboch a vizii ako o vysledkoch ...

Trumpeta1978

Zaujimavy clanok prave k otazke "elektromobilita a zvyseny dopyt po elektrine"
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/rozvo ... i-nestrhne

Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"