Môj prvý reálny daytrade (BOSC)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
prepinakos
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St 03 04, 2013 6:02 pm

Môj prvý reálny daytrade (BOSC)

Príspevok od používateľa prepinakos »

Po vykašlaní sa na Vringo (VRNG) - prešla ma trpezlivosť. Prinieslo mi to asi za 2 týždne asi 13% čo nie je celkom zlé ale ak by som zatvoril pozíciu o deň skôr mohlo to byť aj 30% ale nevadí.

Dnes som sa odhodlal k prvému daytradu alebo mozno lepsie povedane scalpu.
Taktika bola sledovat akcie ktore dnes stupli o viac ako 30% a sledovat ci trend pokracuje.
Potom nastupit a do par minut vystupit.
Nakoniec som nasiel z asi 10 akcii mojho favorita BOSC. Akciu som chvilu sledoval a kupil za 4,6.
Strop som si tak vnutrone urcil na 5,0 kedze som si myslel ze to bude nejaky technicky aj psychologicky resistance a ze vela investorov prave v tomto bode schmatne svoj zisk kedze pri 5,0 bol denny narast okolo 65%.

Takze moj trade trvval 7 minut.

17:38 Buy BOSC - 4,60
17:45 Sell BOSC - 4,95

Len pre info kurz BOSC o cca 17:48 - 4,50 takze celkom tesne


Zisk 7,6 %


Co vy na to?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Môj prvý reálny daytrade (BOSC)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo čakáš?
SUPER !
7,6% za 7 minút je vždy super trejd.

Akurát že 1 trejd v kariére trejdera neznamená nič. Každý trejd je kapitola sama o sebe. Každý trejd je nová situácia.

Takže sa snaž prísť na to, či si mal šťastie, alebo je za tým nejaká súvislosť ( zvýšenie objemov, správa, správne načasovanie z hladiska TA a pod ). Ak prídeš na súvislosti, kedy hrá štatistická pravdepodobnosť v tvoj prospech, môžeš si na tom vybudovať systém ( súbor pravidiel, kritérii a pod. )

Je tu ešte jedna - oveľa dôležitejšia vec. Riadenie rizika. Čo by si robil, keby akcia začala prudko klesať?
Mal si plán? Mal si order? Aby to nebolo dnes +7%, ale nabudúce -15%. Burza je koketka. Miluje trejderských panicov. :wink:

P.S. Tvoj príspevok o VRNG sa mi páčil. Dobrá práca!

Možno si nemal s tej akcie vystúpiť. Tvoje info a vedomosti, ktoré si okolo nej získal - tam niekde je tá štatistická výhoda, ktorá generuje víťazov. Ak by som bol swingtrader, tak VRNG by sa mi veľmi páčila. Má explozívny potenciál.

Neviem či je dobré , že opúšťaš niečo v čom si mal úspech a hľadáš niečo kde by si mal ešte väčší úspech...
Začiatočník a daytrading, zvlášť scalping...to mi nejde veľmi dokopy.

Veľa šťastia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Môj prvý reálny daytrade (BOSC)

Príspevok od používateľa thigle »

ako vravi JUGGLER, dobry trejd, ale mozno si skoro pustil hranu. preco napr nezrollujes sl vyssie ? alebo aj hociako inac, majstrovstvo exitu je rovnako velka vec ako majstrovstvo vstupu. ak mas hranu a trend pokracuje, treba sa na nom viezt. avsak, zavisi od meritka, ak chce byt za hodinu z obchodu von, tak je to ine ako ked sa vozis na dnovych alebo tyzdnovych swingov. presne ako vravi JUGGLER.

good luck.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"