Pad akcii

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Aktiva pasiva bilance fundamentální analýza

Príspevok od používateľa Honzajs »

ricmund napísal:tohle není korekce hoši :?
Není, to je medvěd jako hrom
gudla
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 11:45 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa gudla »

muzeme se obavat dlouhotrvajici tendence?
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa kadu »

V teto nestastne dobe kdy nebudu jedinym cervenym majitelem portoflia u vetsiny akciovych titulu je pravdepodobne na case presunou sve zraky ke komoditam a pripadne PUT opcim,warrantum apod... mozna jeste vice hardcore fyzickemu nakupu komodit [ale tak cerne to ja nevidim]...

Je tu nekdo kdo ma zelene akcie?
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

Je tu nekdo kdo ma zelene akcie?
Honzajs

Ja mám aj zelené aj červené a výsledok je -8% v korunách.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Honzajs »

Také mám nějaké červené, ale zelené se drží.
Obecně mám njvětší úspěchy se sázkami na dlouhodobé "megatrendy".
Pokusy o krátkodobé spekulace začasto končily ztrátou... Takže jsem je přestal dělat.
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa morom »

tak co odporucate? predat teraz so stratou zvysne akcie a ist do komodit alebo dufat v nejaku rally a predat az potom? Ci drzat a mozno prijst o skoro vsetko? Mam zainvestovane do fundamentalne dobrych firiem ale teraz pada vsetko
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3847
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 342 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Pokial by sa mala opakovať situácia z roku 2000, tak rozhodne by som predával.Ja ale na to nemám dostatok informácií, a tak tiež neviem čo mám robiť.V akciovom portfóliu som v strate cca -2%.Pri strate -4-5% predám.Moj názor je že 5% dobehnem skor ako 30%.V poslednej dobe príliš často sledujem akciové trhy,čo asi nie je dobré.Na trhoch je už panika, takže hľadať racio je ťažké.Toľko moj názor.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
gudla
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 11:45 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa gudla »

myslim si, ze ten, kdo investoval po druhe pulce roku 07 bude se svymi tituly v cervenem a to temer s jakymikoliv. zkuste si to porovnat, zda to tak vychazi, nakupy, ktere probehly pred srpnem by mely byt v zelenem. alespon tak u me to vychazi. jak to mate vy?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa BGuru »

Priatelia a prave preto sa snazim zaoberat market timingom. Nedavno (10.1.) som v Holy Grail teme ohlasil, ze zacnem v najblizsie dni nakupovat. Momentalne mam nakupny tyzden a tento den som pouzil znacnu cast prostriekov na nakupy. Tieto urovne sa mi pacia.
Korekcia DJ30 na uroven 12000 bude zdrava a nebude nijakym prekvapenim, ale nemusi sa konat. Preto cast prostriedkov odkladam na pripadny test tejto urovne a tam dokupim.
Z pohladu vacsieho obrazu ziadneho medveda zatial nevidim. Ak udrzime uroven DJ30 12000, tak je vsetko v poriadku. Trh nemoze ist bezhlavo len jednym smerom ... Rok 2008 vidim podobne ako volebny rok 2004 ;)
Drzim palce.
Prílohy
DJ30.png
DJ30.png (12.97 KiB) 11402 zobrazenia
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa jonatanus »

a ja dam presnu predpoved na market timing:
predpokladam ze najblizsie dni sa priblizime dnom kedy sa budeme blizit k dnu, ale nemusi sa tak stat. ak bude dno zajtra, trafim ho s presnostou jedneho dna, ak za dva dni, tiez, ak za mesiac, tiez. dufam ze trh pojde dole, chcem este nakupovat, ale ked pojde hore, dobre na tom zarobim. mohol by trh padnut aspon 20%, to by bolo podla scenara, ale pocitam aj zo scenarom ze trh pojde hore 20%. tipujem ze tento rok pojde burza hore aj dole, mam ale pripravene peniaze aj na specialne nakupy keby nesla nikam.

dufam ze sa mi moja predpoved splni, som totiz [datytrader|poziciny obchodnik|dlhodoby investor] podla toho jak mi to vide.

vas priatel market timing
ps. mam tajne informacie od buffetta ze burza moze ist aj dole, ale o tom nemozem hovorit. dufam ze to nijak neohrozi moju firmu ktora ma pobocky vo vsetkych statoch na zemeguly. a mimochodom prave som sa vratil z marsu, aj tam zakladame pobocku. a este aj hedge fond, ten na plute.
ps2. nenapadne pripajam vypis mojich obchodov kolko sa dalo zarobit.. +GAZILION%
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa BGuru »

jonatanus:
bez radsej k doktorovi .... neodkladaj to uz :!:
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa 8x »

Mne sa na tychto korekciach paci najviac Ford (F). Momentalne je cena $ 5.70. Za chvilu mozno klesne pod 5 dolarov a z (nad)narodneho Fordu bude penny stock :)
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Bobikpp »

8x napísal:Mne sa na tychto korekciach paci najviac Ford (F). Momentalne je cena $ 5.70. Za chvilu mozno klesne pod 5 dolarov a z (nad)narodneho Fordu bude penny stock :)
Ford si podla mna stoji este dobre - nestraca ani 50% svojej povodnej hodnoty...pozri sa na financny sektor - tam to sem tam padne o 50% aj za 1 den :lol:


ps2: nevie niekdo o nejakom dobrom ceskom brokerovi na shorty? dik :wink:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Honzajs »

Brokerjet přes warranty.
Shorty (put opce) byl jeden z důvodů, proč jsem šel i IB.
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa 8x »

Bobikpp napísal:Ford si podla mna stoji este dobre - nestraca ani 50% svojej povodnej hodnoty...pozri sa na financny sektor - tam to sem tam padne o 50% aj za 1 den :lol:
To je pravda, fin. sektor si to "vali" pekne, ale ten Ford (GM podobne) sa vratil 15 rokov dozadu, do r. 1993! Este chvilu a budeme niekde v r. 1986!!! Tak to je brutal... A fakt som zvedavy, kam ho az nechaju hlavne Americania spadnut. Zamestnanci, kt. drzia prioritne akcie, maju radost.
(Mozno staci teraz pomaly kupovat a potom uz len drzat do dochodku... :). Mozno...)
Naposledy upravil/-a 8x v Pi 18 01, 2008 12:49 pm, upravené celkom 1 krát.
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Honzajs »

Podle mne GM do pár let (řekněme do 5 let) nebude v dnešní podobě existovat.
V lepším případě bude rozprodána po kouskách "zaživa", v horším až v rámci konkurzního řízení.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

strata je takmer 3 doláre na akciu a pritom stojí cez 5 dolárov. Price to Book cez 10, takže ani to neospravedlňuje nákup stratovej firmy. Keby sme ten ford rozpredali, tak tých 5 dolárov na akciu asi nedostaneme.

Je kopec firiem v strate v hlbokom poklese, ale aspoň sú výrazne pod účtovnou hodnotou. Pri likvidácii alebo prevzatí by sme dostali snáď aspoň účtovnú hodnotu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa radvan »

Ford:

Total Debt to Equity (MRQ) 140.34
Price to Book (MRQ) 10.50
Price to Free Cash Flow (TTM) 157.85

toto nie je zdrava firma a ani dobra investicia podla mna ... sam som zvedavy ako to s nou dopadne ... zakladatel sa v hrobe obracia ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
8x
Active Member
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Ne 10 12, 2006 9:30 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa 8x »

Viem, ze Ford nie je zdrava spolocnost a ked sa clovek pozrie Fordu na fundament: http://finance.yahoo.com/q/ks?s=F tak sa mu zdviha zaludok, ale ked sa pozrie na graf: http://finance.yahoo.com/q/ta?s=F&t=my& ... l&p=&a=&c= vselico ho napada... Ved je to Ford, nee? :)
A manazeri v USA vedia sem-tam robit zazraky (staci ich vymenit :)), priklad: Ford preda diviziu Jaguar, prepusti zopar zamestnancov, zacnu vyrabat nejake hybridne vozidla, usporia nejake naklady a pod. Skratka, spravia nejaku restrukturalizaciu. Sakra, vsak to nemoze stale klesat? Urcite nie dalsich 15 rokov...
PS: nehovorim, ze treba investovat, len nahlas rozmyslam.
"Greed is... good" [Gordon Gekko]
"You got a dream... You gotta protect it" [Christopher Gardner]
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa ricmund »

Myslím, že máš pravdu a je dost možné, že se F opravdu zvedne za nějakou dobu, ale budeto hooodně bolet a to se amíkům asi chtít nebude. Na druhou stranu na kolena je dostali Japonci a ted je mozná srazí na zem číňani! GM si také myslím, že už to nevydejchá vůbec
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa radvan »

ja netvrdim, ze ford sa uz nepozbiera ... ja len tvrdim, ze ked uz investovat do turnover spolocnosti, tak je mnozstvo takych, ktore maju sance na prebratie zo zleho sna dost vyssie ako ford ... takze na pozeranie je ford fajn, ale to je cele co by som spravil ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Jaromir Rejl
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Jaromir Rejl »

Nevím do jak velké míry to bude nakonec pravda, ale dle analytiků by mohl Ford v roce 2009 dosáhnout zisku. Každopádně, kdyby součásný stav, kam to dovedli jeho následovníci, viděl starý H.Ford, asi by se obracel v hrobě :lol:
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa outlier »

No jo, když na ty fordy neumí udělat ani pořádnou antikorozní ochranu:-) :D

Upřímně, já už se radši ani neloguju k brokerovi, abych neviděl ty ceny... a nevím, jestli si troufnu teď něco přikoupit... :?
... to the happy few
Jaromir Rejl
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Jaromir Rejl »

outlier napísal: Upřímně, já už se radši ani neloguju k brokerovi, abych neviděl ty ceny... a nevím, jestli si troufnu teď něco přikoupit... :?
Dobre delas, ale stejne to nevydrzis a budes se divat kazdych 10 minut, tak to ma vetsina z nas :D Jo prikupovat bude chtit hodne se distancovat od emoci. Ale prezili jsme jiz horsi casy (teda ja ne, ale jini jo), tak se vyhrabeme i z tohle k novym maximum!
gudla
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 11:45 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa gudla »

po par dnech smrste - je tu jeste nekdo, kdo ve svem portfoliu zelenou? :shock:
dnesek pokracuje opet v cervenych cislech, nevypada to, ze by minimalne bud do prijeti balicku od Bushe nebo snizeni sazeb FEDu probehla nejaka zmena. prodavate nebo uz je pozde?
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Na prodej už je podle mě dávno pozdě (a fundamentálně ani není důvod). Budu si to asi muset vysedět. :?
Pár zelených pozic eště mám, ale de hlavně o komodity. Celý portfolio je ale už dávno v mínusu, i když se to eště furt dá rozdejchat. Není to poprvé. :twisted:
Honzajs tady pořád háže katastrofický scénáře, ale pač není s těmadle názorama sám, furt si říkám, že to už musí být v těch cenách dávno zakalkulovaný. A díky stop lossům, marginům a panice eště naopak přestřelený dolů.
gudla
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 11:45 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa gudla »

ted je otazka, kdy se tohle vsechno zastavi, jestli to bude dlouhodobejsi zalezitost (tydny) nebo jestli opravdu pomuze nejaka udalost v americe. na prodej uz je u nekterych pozic urcite pozde, to mas pravdu :).
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Já sem naopak v pátek docela dost dokupoval, vypadalo to nadějně, jenže pak se to v půlce dne zlomilo a fčera pak přišla ta hrůza. :?
Nejlepčí by teď bylo na půl roku vypnout počítač, televizi a rádio, sbalit se, odjet někam na Tahiti a za toho půl roku se opatrně přihlásit k brokerovi. S EKG, lékárničkou a telefonem na záchranku (pardón, emergency :lol: ) po ruce. :mrgreen:
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Nejvíc mě štve, jak sou fšici posr... z toho debilního Améru a z toho, kde si jak Buš uprdne. Eurostoxx bývá většinou po celej den v poho, pak otevřou Wall Street a klesající DJ pošle i Evropu k šípku. Čas zlomu se dycky na minutu shoduje s prvním výraznějším pohybem v USA. :(
Používateľov profilový obrázok
outlier
Active Member
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 08 01, 2007 6:09 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa outlier »

no jo no, já teď asi tak dva tři týdny počkám a pak se rozmyslím, jestli má cenu něco přikoupit a naředit cenu, nebo to radši nechat na 3,5% na sporicim uctu u mbank... :? ke konci roku jsem mel celkem chut si prikoupit jeste nejaky akciovy fond, ze jsou priznive ceny, jeste ze jsem to neudelal.... 8)
... to the happy few
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Bebe »

Ferin007 napísal:Nejvíc mě štve, jak sou fšici posr... z toho debilního Améru a z toho, kde si jak Buš uprdne. Eurostoxx bývá většinou po celej den v poho, pak otevřou Wall Street a klesající DJ pošle i Evropu k šípku. Čas zlomu se dycky na minutu shoduje s prvním výraznějším pohybem v USA. :(
http://ako-investovat.sk/viewtopic.php?p=6209#p6209

čudujem sa, že to ešte nikto nevyskúšal..
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa radvan »

http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Honzajs »

Uvidíme, jak Fed přistane s úrokovými sazbami:

Obrázok
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa seven »

RBS varuje klientov pred krachom akcíí vo svete. Index S&P by mal klesnut do 3 mesiacov o 300 bodov



http://www.n-tv.de/Crash_mit_Ansage_RBS ... 81299.html
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

škoda že RBS nevarovala klientov pred sebou samou :mrgreen:
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa seven »

:) dobra poznámka.

Cim viac správ, diskusnych fór, vyrocnych sprav a vselico o akciach citam, tym viac sa mi zda, ze na to nie som o nic lepsie ako hociaký náhodný a neznalý zaciatocník. Dobré je ale, ze sa tym bavim. Kostolany asi vedel dobre co hovorí, ked tvrdil, ze sa mu najlepsie rozmyslalo a nakupovalo v klude doma na kresle daleko od vsetkych, pri pocúvaní klasickej hudby :)

A ako ste na tom vy?

P.S. trocha mimo temu... Filip, pripadne presun prosím tento text medzi nejake filozofovanie :))
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Hlavně je dobrý, že to varování vydali až po úpisu těch nových akcií. :mrgreen:
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa seven »

Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Pad akcii

Príspevok od používateľa filip glasa »

pripadne presun prosím tento text medzi nejake filozofovanie
no tolerujem to, lebo sa mi nechce moderovať :lol:
ze na to nie som o nic lepsie ako hociaký náhodný a neznalý zaciatocník.
no lepšie na tom si, ale to neznamená, že budeš mať aj lepšie výsledky. U začiatočníka zohráva veľkú úlohu náhoda. Človek stretne strašných majstrov sveta, čo sa náhodne trafili do trendu. Tie ich reči sú podobné ako keď sa bavíš s niekým kto stávkuje na ruletu, kone, alebo futbal a pritom mu nedochádza, že jediný kto pri takomto systéme vyhráva je kasíno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"