Collateralized Debt Obligation (CDO)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matej987
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 05 11, 2014 12:00 pm

Collateralized Debt Obligation (CDO)

Príspevok od používateľa matej987 »

zaujimal by ma nazor vas vštkych na cdo ktore sposobili finančnu krizu
pozeral som dokumentarny film ,,Finančna kriza/inside job " kde bolo popisane prečo vznikla finančna kriza

podla mojho nazoru keby cdo boli kryte aktivami tych ktory si požičiavali tak si myslim že by to bol slušny finančny produkt ako dlhopis akurat že by investične firmy na tom tak extremne nezarabali i ked by zarobili dostatočne
čo si myslite o mojom nazoru
matatajko
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št 22 11, 2012 2:34 am

Re: Collateralized Debt Obligation (CDO)

Príspevok od používateľa matatajko »

Pokial sa nemylim tak to prepuklo na immo trhu takže hypoteky čo boli zabalene do CDOs boli kryté nehnutelnosťami ktoré ale pridko strácali na cene. A bol to taky mix toxickych hypotek s nejakymi zdravými ale v podstate si nevedel čo všetko je v tom balíku. Tam spravili prešlap aj ratingové agentury ktoré takým aktívam dávali áčkovy rating aj keď boli už skoro bezcenné. Skrýva sa za tým už ale ťažká matematika mimo moje chápanie tak viac k tomu nebudem vedieť povedať :)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Collateralized Debt Obligation (CDO)

Príspevok od používateľa Lobista »

Hlavny problem bol podla mna v US legislative -- hypoteky tam funguju tak, ze ak prestanes placat, tak len odovzdas kluce od domu a tvoj dlh zanika bez ohladu na hodnotu kolateralu. U nas by v pripade, ze hodnota domu bola nizsia nez tvoj dlh, rezidualny dlh zostal a stale by ho od teba vymahali, ale v US nie...

Uprimne, nie som si isty, ci maju CDO realne opodstatnenie -- lebo to bolo hlavne o tom ako spravit z junk-rated aktiv AAA aktiva. Co ma ale urcite opodstatnenie su plain-vanilla ABS, ktore Ti de facto len pooluju uvery a distribuuju ich cash flow, bez nejakej redistribucie rizik v ramci struktury... Prave tento trh chce ECB rozbiehat, avsak nie s hypotekami ale s korporatnymi uvermi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"