Warren Buffett + Berkshire Hathaway holding

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie

Warren Buffett + Berkshire Hathaway holding

Poslaťod Ladis » Ned 12 17, 2006 6:21 am

Buffett v bufetu
Warren Buffett na hamburgeru , pommes frites a cherry-coke kole :
Obrázok
Koncem 80. let mel Warren Buffett krásnou strategii , podle které by mel kazdý moudrý clovek vybírat akcie pro víceleté investice a uplatnovat tu strategii hlavne na akcie Evropy , které Buffett nikdy nemel a mít nebude. Pocátkem nového tisíciletí uz se Buffett svou starou dobrou strategii uz moc nerídí , ale my zustaneme u ní. Dnes uz jde Buffettovi asi jen o to , aby Berkshire Hathaway holdingu patrilo 10% vsech akcií firem , které kdysi fundamentálne dobre vypadaly a byly tedy jejich akcie pred 15 lety koupeny a dnes je tedy jen prikupuje , i kdyz se jejich zisky a zadluzení znacne zhorsily a podle jeho staré strategie by je mel radeji prodat. http://nr1a.com/Buffettologie.htm = více o Warrenu Buffettovi.
Naposledy upravil Ladis dňa Str 01 24, 2007 5:52 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod filip glasa » Ned 12 17, 2006 10:39 am

Neviem či má Buffett taký priestor na uplatňovanie akejkoľvek stratégie so svojím objemom peňazí (akcií). Niekoľko krát som čítal, že si manažéri fondov zvolili strop pri ktorom už nebudú prijímať nové vklady. Alebo Soros tuším tiež hovoril ako jeho fond sa s veľkosťou menej výnosným. Buffett je ešte k tomu ostro sledovaný. Ak by chcel niečo kupovať aj bez ohľadu na ten vysoký objem by to razom stúplo na cene. Opačne pri predaji. A ak by predal niektoré svoje akcie, čo by potom nakúpil? Držal by hotovosť? Niekde možno písal, že s 1 mil. USD by doázal robiť desiatky % p.a. bez problému.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin
 
Príspevky: 11229
Registrovaný: Štv 11 30, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ladis » Str 01 03, 2007 3:49 pm

:( Které investice se nám u Warrena Buffetta asi nelíbí a nebudeme napodobovat : :(
Roku 2005 koupil Buffett ponekud draze akcie Anheuser-Busch ( BUD ) pri P/B 13 a cizím kapitálu 77% z celkového kapitálu. Pri vysokém zadluzení vychází ROE nad 50%. Dnes uz nemusí mít value-investori do akcií u podniku vlastní kapitál 66% z celkového kapitálu jako myslí Graham a podle Grahama i ten kluk Gladiš , ale berou az do vlastního kapitálu 25% z celkového kapitálu , tedy dluh 3x vysi nez vlastni kapitál, protoze se jim líbí tím vzniklé vysoké ROE. Buffett porovnává ROE s úrokem dluhopisů a tak chce mít ROE co nejvícekrát vyssí nez úrok dluhopisů.
Buffett drzí roku 2005 nebezpecne predrazené akcie Moodys s P/B 84.
Co nelze pochválit : Buffett koupil akcie US Gypsum ( USG ) za 17 nebo 20 dolaru na podzim 2000. Roku 2002 mu spadly na 3,43 dolaru a on je tehdy neprikoupil za stejnou sumu , aby mel prumerný kurz 11 dolaru a pak mohl prodat v dubnu 2006 u 115 dolaru s vydelkem 940% , protoze byl 2006 ocekáván pokles zisku podniku. On prikoupil teprve v srpnu 2006 za 46 dolaru a ma prumerný kurz asi 32 dolaru a pritom firma ceka 2006 a 2007 pokles zisku a akcie ma malou sanci rusti. A tak na podzim u 51 dolaru je Warren zatim asi 50% v plus po 6 letech a dalsí rust kurzu pred 2008 je nejistý.
Zcela schvaluji Buffettovi jen jedinou akcii :) i kdyz je mu to jedno :) a to je Wells Fargo , ale bohuzel Bank of America , Citigroup a pro evropany výhodnejsí pri obavách z dolaru akcie z Británie : Barclays , Royal bank of Scotland , HBOS , ty maji P/E mnohem nizsí nez Wells Fargo. Tedy bych prikoupil Wells Fargo akcie asi az 2012 , bude-li pak nizsi P/E a 2006-2009 bych prikupoval jen ty 5 ostatní bankakcie Britanie a USA , které asi Buffett vubec nemá.
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod Hosť » Štv 01 04, 2007 7:52 am

Aký je podľa teba Ladis najväčší rozdiel medzi Buffetom a Andre Kostolánym? Teda ich nazeraní na burzu a podobne.
Hosť
 

Poslaťod Ladis » Štv 01 04, 2007 5:39 pm

:( André Kostolány spekuloval krátkodobe i dlouhodobe s cimkoliv a na rust i na pád kurzu , nemel zádnou strategii , odpovidal na otázky vtipne a nicnerikajicne ( Na otázku : Jakou akcii koupit ? odpovedel : "Uvazujte o aluminium !" ) Nelze se od nej poucit , jaké akcie vybrat a jak s nimi zacházet. On povidal "kupte si akcie a pak prásky na spani". Pritom ale nepovidal , jak ty akcie vybrat , které si zaslouzi bez starosti drzet aspon rok.
:) Buffett mel jasný systém a strategii : koupit akcie podniku se schopnym a duveryhodnym managerem , akcie podniku kterému neskodi konkurence a prumerne rocne aspon o 10% zvysuje zisk a koupit ty akcie jen v dobe , kdy je nizke P/E P/S P/B a drzet ty akcie leta az do doby , kdy zisk podniku prestane rusti.
:!: Kostolány pise v knihách , ze se 49% spekulacemi ztratil peníze a s 51% spekulacemi vydelal penize a ten rozdíl mezi ztrátami a výdelky mu stacil na krásný zivot. Buffett asi neztratil peníze nikdy , jen asi pred rokem prodal opce na dolar se ztrátou , protoze se dolar vyvyjel jinak , nez cekal.
:arrow: Ja si myslim , ze strategii Buffetta by odpovidaly akcie z mych stránek "kvalitní akcie Evropy" + "kvalitni akcie USA" , az nebude existovat koruna , jen euro , od roku 2013 do roku 2020 bych tyto akcie kupoval a tech 7 let drzel , pokud tyto podniky dokazi zvysovat sve zisky prumerne 10% rocne i kdyz , pokud nejaka banka E.U. nebo USA ma jednoho roku zisk stejny nebo 10% horsi nez vloni , tak jeji akcie taky neprodam. Horsi by to bylo s temi nebankovnimi akciemi , ty by se mely prodat bude-li ocekavan pokles rocniho zisku. :idea:
Naposledy upravil Ladis dňa Pia 01 05, 2007 5:32 am, celkovo upravené 1
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod Hosť » Štv 01 04, 2007 7:06 pm

Tak nejako.Čítal som Kostolanyho . Ma aj talent písať knihy. A čítal som len okrajovo názory Buffeta. A vyzerá to tak, že najväčší rozdiel medzi nimi je že Kostolány "sledoval" burzu. Psychologické správanie davu. Buffet sa vyjadril niečo v tom zmysle, že jeho nezaujíma burza , ale konkretná firma. Idem na to zo svojim postrhmi správne? Lenže Buffet
potom aj ovplyvňoval danú firmu. Samozrejmä to až neskôr. Najprv musel milióny zarobiť. Ale mi malí nemáme informácie o firmách , prípadne tie informácie môžu byť manažmentom skreslené údaje.Preto je pre nás "ľahšie" sa stotožniť s názormi Kostolányho, to jest "sledovania "burzy , síce iba hmlistého.
Obuidvaja mali pritichodné názory a obidvaja boli ak hystória neklame úspešní...
Hosť
 

Poslaťod filip glasa » Štv 01 04, 2007 7:30 pm

Ladis:
Neviem jak Graham, ale Gladiš píše o zadlženosti do 60% (Debt to Equity) s výnimkou finančných spoločností a utilities sektora. Takže tie tvoje obľúbené banky by sa do toho asi zmestili.

Kostolany vs. Buffett
Vsadiť na špekuláciu viac než na fundament spoločnosti je asi riskantné. Rovnako ako finančné výkazy môžu byť prikrášlené, tak aj moje úsudky o psychológii trhu a odhadu cyklu môžu byť pokrivené. Tu sa vyslovene hrám na mága ako Kostolany a nemám oporu v ničom aspoň trochu pevnom. Pri posudzovaní firmy môžem už dopredu rátať s nepresnosťou a k tomu si stanoviť prísnejšie kritériá na nákup. Jednoducho mať dosť veľký margin of safety.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin
 
Príspevky: 11229
Registrovaný: Štv 11 30, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ladis » Pia 01 05, 2007 12:08 pm

Anonymous píše:Ale mi malí nemáme informácie o firmách , prípadne tie informácie môžu byť manažmentom skreslené údaje.Preto je pre nás "ľahšie" sa stotožniť s názormi Kostolányho, to jest "sledovania "burzy , síce iba hmlistého.

! Je pre nás "ľahšie" sa stotožniť s názormi Buffetta ! Ja nechci zadnou spekulaci , ale investici , ja nechci nikdy prodavat se ztratou a Kostolany pise o 49% spekulacich se ztratou.
Informace o firmach nam staci z http://www.finanznachrichten.de
Burzu sleduju jen tak z dlouhe chvile na televiznim textu nemeckeho ZDF , Volkswagen str. 606 , akcie TecDAX str. 613 , Sun str. 697 , Corning + EMC str. 687. Ovsem co se deje s mymi akciemi na burze nevyvodi nikdy prodej akcii. Jen pokles rocniho zisku firmy vyvodi prodej mych akcii a ocekavany pokles zisku bych videl na http://www.onvista.de a v nemeckym magazinu Börse-online. A nakup akcii vyvodi pohyb kurzu na burze jen , kdyz mam 1000 euro na konte , kde chci koupit a akcie zrovna nepadá.
Traderi sleduji stale burzu a pri poklesu kurzu akcie prodavaji a stejne tak i zbabelci prodavaji , treba pada kurz -5% nebo -20% jen kvuli spatne zprave o zisku za minuly kvartal. Zatimco investor drzi akcie leta , dokud roste rocni zisk podniku a jestli spadla akcie -20% , to investora jen nastve , kdyz nema penize , aby tu akcii prikoupil. Ale spatny zisk za minuly kvartal , to neni duvod akcie prodavat. Dulezity je jen budouci rust zisku za cely rok letos a pristi rok a ne minuly kvartal. Asi 1x za mesic je dobre se podivat do medii , jestli analytici jeste porad ocekavaji rust rocniho zisku u firmy , nebo jestli uz si to opravili na pokles zisku , oni ten ocekavany rocni zisk nekolikrat rocne opravuji.
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

proč neprodává W.B. firmy

Poslaťod bacteria » Uto 01 09, 2007 4:14 pm

bacteria
 

A co povida Buffett ?

Poslaťod Ladis » Štv 01 11, 2007 6:13 am

:?: Jakym zpusobem ty 2 videa s Buffettem ( asi 1,2 minuty ) okopirovat a ulozit v computeru ? Nebo to nefunguje ? :?: http://youtube.com/watch?v=5XGLXxsucIo A co povida Buffett ? Ja mu rozumel jen par slov na tom videu.
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

wb

Poslaťod bacteria » Pia 01 12, 2007 5:35 pm

říká že nechle létat z kytky na kytku, a že firmu neprodá ani za trojnásobek ceny, že ji prodá až se trvale zhorší její výsledky.
Tady jsou dvě padesáti minutové videa, kde W.B. sám popisuje svůj
způsob investování, začátky, proč Graham atd. Je to s titulkama
http://video.google.com/videoplay?docid ... 6057109785
http://video.google.com/videoplay?docid ... &auto=true
bacteria
 

ad buffet

Poslaťod sanka_bebe » Sob 01 20, 2007 12:11 am

neviem aku strategiu ma buffet ale ka sa nemylim berksire hathaway je skor zamerana na postovnictvo a tym padom sedia na velkej kope cash. fakt je ze dividendy nedavaju, vsak preco aj ked dosahuju lepsiu vynosnost ako ktokolvek na trhu.

interesting fact :berkshire hathway 10 akcii z vas urobi milionara

na sklonku roka boli po 100 000 usd kus, uz teraz o nieco kapanek vyssie

ad soros, soros vravel v autobiografii ze ked fond quantum dosiahol urcitu vysku tak ho zavreli a prestal prijimat vklady c je v celku logicke lebo bol tazsie ovladatelny

ad kostolany my ako mali ovestori mame len take informacie kao maju vsetci na trhu a robit unahlene zavery z informacii ake mame o podhodnoteni alebo nadhodnoteni akcii je asi dost blbost.

fakt je ze buffeta zaujima len firma a kostolanyho asi len trh
sanka_bebe
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Štv 01 18, 2007 11:01 pm

Poslaťod Ladis » Sob 01 20, 2007 6:01 am

berksire hathaway je skor zamerana na postovnictvo
myslis to proto , ze ma akcie Washington Post ?
Nebo spise pojistovnictvo ? Protoze vlastni nekolik pojistoven ?
Opravdu bez dividend neni z akcii BRKA a BRKB vubec zadny uzitek , dokud se neprodaji. Tedy kdo chce z akcii kazdorcni uzitek , musi si koupit akcie Evropy a USA s dividendou 3% az 4% , ktere svoji kvalitou odpovidaji Buffettove strategii = asi Barclays , Tesco , Royal b.o. Scotland , Iberdrola , Bank of America , United Technologies , Citigroup , Lowe's , Wells Fargo , Harley Davidson. Mehr sag i ned.
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod filip glasa » Sob 01 20, 2007 11:37 am

Sanka_bebe, všetci máme rovnaké informácie, ale vyvodíme z nich každý iné závery. Máme aj iné taktiky a stratégie.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin
 
Príspevky: 11229
Registrovaný: Štv 11 30, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Warren Buffett: The Billionaire Next Door. CNBC

Poslaťod bacteria » Pon 01 22, 2007 1:59 pm

Rozhovor s W.B. pro CNBC, rozdělený na 5 dílů:
http://www.vcconfidential.com/2006/11/t ... naire.html
bacteria
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 01 22, 2007 1:57 pm

Poslaťod sanka_bebe » Pon 01 22, 2007 11:42 pm

sorry to bol preklep myslel som poistovnictvo ale fakt je ze berkshire ma podiely vsade - american express az po ten washigton post - to nie je posta.

o tych informaciach - prave o to ide ze vsetci mame rovnake informacie a vyvadzame z nich kazdy ine informacie a svojim sposobom ma kazdy kusok svojej pravdy, len ak plati ze trh je efektivny a dokonaly, tak vsetky informacie su vsetkym zname a preto by mali byt ceny akcii teoreticky ovplyvnovane len ponukou a dopytom?
sanka_bebe
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Štv 01 18, 2007 11:01 pm

Poslaťod bacteria » Uto 01 23, 2007 3:22 pm

Teoreticky ano, podle teorie efektivního trhu ano. Jenže slabina většiny ekonomických teorií je v tom, že předpokládá racionální chování lidí. Že člověk maximalizuje užitek, že se vyhýbá riziku, že má dokonalé informace atd. atd. což je nereálné. Proto také sedí teoretici na školách, nikoliv ve firmách nebo fondech -> prodělali by aj gaťě. Realita je pro ně příliš "krutá" a tak poletují se svými teoriemi ve "stratosférách", kde jim žádné riziko nehrozí. Maximálně spor s kolegou na "vědecké bázi". Tímto nechci hanit teoretiky, spousta z nich dělá výbornou práci. Chci říct, že teorie je jedna věc a realita druhá.
bacteria
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 01 22, 2007 1:57 pm

Poslaťod filip glasa » Uto 01 23, 2007 6:39 pm

Keď čítam o efektívnosti trhu v nejakom článku, tak sa píše či je trh viac, alebo menej efektívny. Takmer nikto nepíše o absolútnej efektívnosti trhu.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin
 
Príspevky: 11229
Registrovaný: Štv 11 30, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ladis » Str 01 24, 2007 4:12 am

Buffett (76) s nevěstou Astrid Menks (60). Divnej vkus má Warren.
Obrázok
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod bacteria » Str 01 24, 2007 10:00 am

filip glasa píše:Keď čítam o efektívnosti trhu v nejakom článku, tak sa píše či je trh viac, alebo menej efektívny. Takmer nikto nepíše o absolútnej efektívnosti trhu.
Souhlas- v reále teorie nefunguje na 100%, tak zavedli rozdělení na nižší nebo vyšší efektivitu. V přírodních vědách je vše na 100% platné nebo neplatné. U společenské vědy jako je
ekonomie nemá nic 100% platnost.
Každý se může svobodně rozhodnout čemu bude věřit a podle čeho bude riskovat svoje peníze. Já na teorii efektivního trhu nevěřím, protože některé předpoklady, na kterých stojí nejsou pravdivé. A říct:podle naší teorie je to tak a tak, ale občas to neplatí - je k ničemu.
bacteria
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon 01 22, 2007 1:57 pm

video

Poslaťod Ladis » Uto 01 30, 2007 6:19 pm

Video 5 minut dlouhé : http://www.youtube.com/watch?v=hwKCBq-iOt4 Mary Buffett , která byla vdaná a rozvedená od syna Warrena Buffetta a napsala o jeho strategii tu nejlepší knihu , Buffettology , vypráví o strategii Buffetta 5 minut.
Video 10 minut dlouhé : http://www.youtube.com/watch?v=mPbYedr636s Warren Buffett a jeho okolí , město Omaha.
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Warren Buffett + computer + internet

Poslaťod Ladis » Ned 02 11, 2007 5:33 pm

Warren Buffett + computer + internet :
Oproti drivejsimu opacnemu mineni jsem se dnes dozvedel , ze Warren Buffett prece jen pouziva computer a internet ! Warren Buffett prej se diva casto na webstranky : http://www.bloomerg.com , http://www.valueline.com , http://www.moodys.com , http://www.standardpoor.com , http://www.prnewswire.com , http://www.sec.gov/edgar.html
A Warren Buffett cte taky noviny , takovou spoustu , ze by u nich byl celej den a noc : Wall Street Journal , New York Times , Washington Post , Los Angeles Times , Chicago Tribune , Fortune , Forbes , Business Week , American Banker , Value Line Investment Surveys , Moodys Stock Guides.
Podle dalsi zpravy , Warren Buffett prej roku 1970 a 1998-1999 prodaval spoustu akcii , protoze byly nebezpecne predrazene. A protoze value investori opousteli svoje zamestnani jako fondsmanageri , nebot kupovati i nadale konservativni akcie s P/E 40 az P/E 60 , to bylo proti jejich zdravemu rozumu , tedy radeji nekolik mesicu pred velkym krachem opustili zamestnani. No a roku 1999 prej Warren Buffett prodal spoustu svych akcii Coca Cola a Wells Fargo , tedy nedrzel vsechny akcie behem krachu.
Ja myslim , ze se to nesmi prehanet , aby nebyl jeden preinformovanej a nemel cas probehnout se venku. Ve stredni Evrope by stacilo divati se na Financial Times , Handelsblatt , Börse Online , http://www.onvista.de , http://www.morningstar.com , http://www.kiplinger.com , http://www.finanznachrichten.de Je to tak ?
Naposledy upravil Ladis dňa Ned 02 11, 2007 6:46 pm, celkovo upravené 2
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod filip glasa » Ned 02 11, 2007 6:06 pm

No myslím, že keď W. Buffett tomu venuje 8-10 hodín denne v rámci pracovnej doby , tak to nie je problém prečítať.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin
 
Príspevky: 11229
Registrovaný: Štv 11 30, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rambajs » Ned 02 11, 2007 6:14 pm

filip glasa píše:No myslím, že keď W. Buffett tomu venuje 8-10 hodín denne v rámci pracovnej doby , tak to nie je problém prečítať.

Mozna neni,ale poradek v hlave z toho nemuze mit ani atomovej inzenyr...to se proste podle me neda...
rambajs
 
Príspevky: 281
Registrovaný: Str 02 07, 2007 4:38 am
Bydlisko: 1967-Brno

Poslaťod Honzajs » Ned 02 11, 2007 8:22 pm

rambajs píše:
filip glasa píše:No myslím, že keď W. Buffett tomu venuje 8-10 hodín denne v rámci pracovnej doby , tak to nie je problém prečítať.

Mozna neni,ale poradek v hlave z toho nemuze mit ani atomovej inzenyr...to se proste podle me neda...


Dá se toho přečíst dost. Čtení článků věnuji tak 1-1,5 hodiny denně.

Dnes za stejnou dobu toho přečtu o dost víc než dřív. Osvědčilo se mi totiž číst odzadu. V posledních pár odstavcích je totiž většinou shrnutí a závěry. Pokud jsou zajímavé, čtu pak celý článek. Pokud jsem již analogické závěry četl a znám je, je pro mne zbytečné číst celý několikastránkový článek, protože v něm evidentě neví nic nového, co bych nevěděl.

Také vím, kdy a kde se objevují týdenní či měsíční články, kde autor prezentuje své názory + vybírá bázory ostatních, které ho zaujaly.

Nejdůkladněji čtu ty články, kde se závěr autor rozchází s mým stávajícím názorem. Číst něco jenom proto, že má autor stejný názor jako já je podle mne ztráta času.
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod rambajs » Pon 02 12, 2007 1:38 am

Honzajs píše:
rambajs píše:
filip glasa píše:No myslím, že keď W. Buffett tomu venuje 8-10 hodín denne v rámci pracovnej doby , tak to nie je problém prečítať.

Mozna neni,ale poradek v hlave z toho nemuze mit ani atomovej inzenyr...to se proste podle me neda...


Dá se toho přečíst dost. Čtení článků věnuji tak 1-1,5 hodiny denně.

Dnes za stejnou dobu toho přečtu o dost víc než dřív. Osvědčilo se mi totiž číst odzadu. V posledních pár odstavcích je totiž většinou shrnutí a závěry. Pokud jsou zajímavé, čtu pak celý článek. Pokud jsem již analogické závěry četl a znám je, je pro mne zbytečné číst celý několikastránkový článek, protože v něm evidentě neví nic nového, co bych nevěděl.

Také vím, kdy a kde se objevují týdenní či měsíční články, kde autor prezentuje své názory + vybírá bázory ostatních, které ho zaujaly.

Nejdůkladněji čtu ty články, kde se závěr autor rozchází s mým stávajícím názorem. Číst něco jenom proto, že má autor stejný názor jako já je podle mne ztráta času.


A to ja zase radeji nectu skoro nic,krom fund.info...mozna je to chyba...ale nedelam si rad gulas v hlave...hlavne srovnani autora oproti memnu sudku nesleduju vubec...a take musim konstatovat,ze muj AJ je dost slaby...to ovsem neni ten duvod-mam prekladatele...i tak nechci konfrontovat blby muj usudek s autorem a opacne blby usudek autora se mnou...casto to vede k mis-mas...zase-plati to jen pro me...
rambajs
 
Príspevky: 281
Registrovaný: Str 02 07, 2007 4:38 am
Bydlisko: 1967-Brno

Poslaťod filip glasa » Sob 03 10, 2007 9:34 pm

Warren Buffett konečne aj česky : -)
http://www.xenetra.eu/view.php?cisloclanku=2007020008
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin
 
Príspevky: 11229
Registrovaný: Štv 11 30, 2006 9:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Warren Buffett

Poslaťod Bebe » Pon 03 12, 2007 1:48 pm

filip glasa píše:Warren Buffett konečne aj česky..


Tak tento článok som nemal čítať, pretože mi spôsobil hlavybolenie. Nie pre jeho obsah, ale preto, že som si uvedomil, že si veľa výborných vecí nedokážem prečítať, pretože moja angličtina je na zúfalej úrovni. Už sa ale nečudujem Ladisovi, že sa "zamiloval" do Buffetta.

Málokto si uvedomuje, že najväčšie bohatstvo Ameriky nie je v dolároch, ale v myšlienkach a na možnosť premeniť myšlienky na čo len chcete. Šťastie, bohatstvo, úspech.. ale i chudobu, neštastie a neúspech. V našich pomeroch tu v strednej, ale často i západnej Európe sa máme stále čo učiť. Otázka je, či sa učiť chceme. Napadá ma už iba citát: "Pomáhaj druhým zbohatnúť a sám sa staneš bohatým."
Bebe
 
Príspevky: 694
Registrovaný: Pon 02 12, 2007 2:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Poslaťod Ladis » Uto 03 13, 2007 1:03 pm

Já jsem se nezamiloval do Buffetta - mně se líbí Ornella Muti a Miriam Gonzalez.
Jednou bude jistě celá kniha o Buffettovi česky , nejlépe když přeloží tu knihu Buffettology http://nr1a.com/Buffettologie.htm
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod Honzajs » Štv 03 22, 2007 4:20 pm

Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod Ladis » Štv 03 22, 2007 5:51 pm

A Russian uranium enrichment plant may be a part of a $150 million nuclear fuel bank, partially funded by Warren Buffett.
In September 2006 Warren Buffett pledged to fund a third of a $150 million fuel initiative by the International Atomic Energy Agency.
Tedy dalsi hloupá investice Warrena Buffetta a navíc neetická !
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod Honzajs » Pia 03 23, 2007 12:23 am

Ladis píše:A Russian uranium enrichment plant may be a part of a $150 million nuclear fuel bank, partially funded by Warren Buffett.
In September 2006 Warren Buffett pledged to fund a third of a $150 million fuel initiative by the International Atomic Energy Agency.
Tedy dalsi hloupá investice Warrena Buffetta a navíc neetická !


Vidíš, obohacování uranu (zde již dříve zmiňovaná akcie Silex) je jednou z mých největších pozic. Potenciál tam je a je opravdu velký i přes nedávný prudký růst.
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod Ladis » Pia 03 23, 2007 8:49 pm

Honzajsi Jane Dvoraku , na ktere webstrance jsi zjistil ,
ze firma SILEX ocekava letos nekolik desitek % rust zisku a 2008 zas
a ze akcie ma nizke P/S P/B P/E ??????????????????????????????????
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod Honzajs » Ned 03 25, 2007 3:05 pm

Ne, žádné, já šel po "story". Když jsem je našel, hodil jsem to do pléna na 2 malých US diskusních fórech a prokonzultoval.

Vypadá to an bezkonkurenční technologii, silného partnera v zádech, nasmlouvané licenční poplatky...

A mám Silex jako TOP 5 pozici.
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod Ladis » Ned 03 25, 2007 5:40 pm

Cely rozumny uspech s akcii spociva v investici pri nizkem P/S P/E P/B a vysokem rustu rocniho zisku.
Honiti se za malou neznamou akcii se stadem traderu naverbovanych dopisy magaziny diskusnimi fóry a emaily , aniz by nekdo vedel o P/S P/E P/B a Growth EPS , to je jen pro spekulanty v 1. roce a pro paní v 9. měsíci.

:( Tragédie , Honzajs se nechal naverbovat koupit akcii diskusním fórem. Tak se uznávaný český expert asi nestane. Ani +100% za měsíc neomlouvá. Teď rychle akcii prodat , akcie spadne na polovinu , poslední prodá se ztrátou. Poslední zhasne světlo. Posledního pokoušou psi. Poslední plave v bazénu s trusem. :)
Naposledy upravil Ladis dňa Ned 03 25, 2007 6:19 pm, celkovo upravené 1
Akcie na 1 rok a akcie na stálo pro dividendy Obrázok http://forum.nr1a.com Obrázok Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ. http://nr1a.com/AKCIE Obrázok
Obrázok užívateľa
Ladis
 
Príspevky: 2813
Registrovaný: Štv 12 14, 2006 6:18 pm
Bydlisko: Alicante

Poslaťod Honzajs » Ned 03 25, 2007 6:07 pm

Ladis píše:Cely rozumny uspech s akcii spociva v investici pri nizkem P/S P/E P/B a vysokem rustu rocniho zisku.
Honiti se za malou neznamou akcii se stadem traderu naverbovanych dopisy magaziny a emaily , aniz by nekdo vedel o P/S P/E P/B a Growth EPS , to je jen pro spekulanty v 1. roce a pro paní v 9. měsíci.


Jsou i jiné strategie investování, než Value.
I Silexu si povíme za pár let. :roll:
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod Honzajs » Ned 03 25, 2007 6:51 pm

Ladis píše:Cely rozumny uspech s akcii spociva v investici pri nizkem P/S P/E P/B a vysokem rustu rocniho zisku.
Honiti se za malou neznamou akcii se stadem traderu naverbovanych dopisy magaziny diskusnimi fóry a emaily , aniz by nekdo vedel o P/S P/E P/B a Growth EPS , to je jen pro spekulanty v 1. roce a pro paní v 9. měsíci.

:( Tragédie , Honzajs se nechal naverbovat koupit akcii diskusním fórem. Tak se uznávaný český expert asi nestane. Ani +100% za měsíc neomlouvá. Teď rychle akcii prodat , akcie spadne na polovinu , poslední prodá se ztrátou. Poslední zhasne světlo. Posledního pokoušou psi. Poslední plave v bazénu s trusem. :)


Ne naverbovat, nechal jsem si potvrdit si své závěry. Analýzu jsem si udělal sám. Plánuji držet tak 5 let.
Můj čas prodeje nastane, až společnost začne vykazovat alespoň stamiliónové, nejlépe miliardové tržby a bude jedničkou ve svém oboru.

Mám 2 fóra, na kterých se nebojím dát tyto tipy takříkajíc "do placu" a zkonzultovat. Jedno je obecné, druhé pak zaměřené na těžařské akcie.

Ani jedno z nich není "masovka" obě mají zhruba po 100-150 aktivních členů.
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod Honzajs » Pon 03 26, 2007 10:05 am

Ladis píše:Teď rychle akcii prodat , akcie spadne na polovinu , poslední prodá se ztrátou.


Ani náhodou, pokud by opravdu spadla zpět na původní úroveň nebo dokonce pod ní, přikupuji.

Ladis:
Tak se uznávaný český expert asi nestane.


Tak tohle je to poslední, co mne trápí :lol:
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 2257
Registrovaný: Sob 01 13, 2007 10:58 am

Poslaťod Faidron » Pon 03 26, 2007 1:47 pm

Je Ladislav, uznavanyexpert na akcie?
Faidron
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 03 19, 2007 3:23 pm

Poslaťod Jaromir Rejl » Pon 03 26, 2007 2:30 pm

ale jo, asi toho ví trošku víc než většina z nás :D Být Tebou, tak bych na něj určitě dal :)
Jaromir Rejl
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Sob 03 03, 2007 10:55 pm
Bydlisko: Brno

Ďalší

Späť na Akcie - investovanie do akcií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron