Trhy - aktuálne

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa jogo »

Chlapi, trh prepadol len 26% a už taký pesimizmus. :) Čo budete písať, keď prepadne 50% ako v roku 2008? :)
Väčšina ste v cashi, máte dobré zamestnanie, na trhu je výpredaj s 25% zľavou, mala by tu byť optimistická nálada. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Glogol »

Neviem ci zacat nakupovat teraz ci este cakat tak sa vykecavam aby som sa neunahlil .... :wink:
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa zea »

jogo napísal:Chlapi, trh prepadol len 26% a už taký pesimizmus. :) Čo budete písať, keď prepadne 50% ako v roku 2008? :)
Väčšina ste v cashi, máte dobré zamestnanie, na trhu je výpredaj s 25% zľavou, mala by tu byť optimistická nálada. :wink:
Ahoj jogo, mas pravdu :). Mozno to nevidno , ja svoje prispevky myslim tak trochu ironicky, nie panicky.
Ziadny zombici nepridu , ani svet neskonci a toto vsetko prehrmi. Mna len fascinuje ta rychlost ako sa to vsetko zvrhlo - v podstate za mesiac.
Pred dvoma tyzdami boli akcie drahe, pred tyzdnom normalne ocenene, a tento tyzden zacinaju byt konecne lacne - nakupitelne.

Aj ked nevieme ci nahodou buduci tyzden nebudu vo vypredaji ;)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

zea napísal:Moj typ je na pokrytie "margin call(ov)" tych ktori "plavaju nahi v prilive" ale to je len taky moj tip :o
Súhlasím. Dnešný výpredaj bol minimálne z polovice vynútený. Preto kleslo všetko, kde šli špekulatívne peniaze. Veď aj kryptomeny zažili prekvapivý výplach 25%. Tento deň prekvapil aj mňa. Nečakal som väčší pokles ako 5%. Už toho bolo fakt dosť na takú krátku dobu...

Musíme viac pozerať dlhodobé grafy. Tie najlepšie ukazujú kam až to môže zájsť. V živej pameti mám poslednú krízu, ked sme sa zosúvali od 1550... Nikto neveril, že padneme pod 1000...ale šlo to velmi ľahko. Panické a vynútené výpredaje kašlú na supporty.Nikdy nezabudnem, ako sme sa v 2009 zastavili až na čísle 666... :roll:
Prílohy
fut_chart black Thursday.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
martinpa
Active Member
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št 23 05, 2019 9:16 pm

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa martinpa »

Ja som necakal a kazdy vacsi pad som dokupoval priebezne po mensich castiach a dnes som dokupil najvacsiu cast. Predtym som vzdy dlho vahal a nic sa mi neuslo. Ano, mrzi ma, ze som nevydrzal dlhsie a nemal akcie este lacnejsie, ale teraz som na tom mierne lepsie ako v case, ked som vahal, ci kupovat alebo cakat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

FED núdzovo zasadal v Nedeľu a znížil rates na NULU...(0-0,25% ) + ohlasil ďalešie QE za 700 mld.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UPDATE
- otvorilo to takmer na ,,nule,,...ked predtým víkendové správy indikovali pokles 3-4%
- ked to v piatok v závere vyskočilo na takmer +10% , neodolal som a zahral menšiu pozíciu na pokles.
- no ked som si prečítal o FEDe, tak som ustrnul, že to gapne hore
- ale trh sa správa podobne ako ked FED znížil v pondelok ...najprv chcel ísť hore (2660), no vybral sa dole (2575)
- nastavil som svoj short 2580 (jun ) a chytilo mi...predtým však znova vyletelo k 2640 ..
- trh zjavne nevie, čo robiť
- časť trhu si myslí, že prachy sú kyslík ( a majú pravdu)
- druhá časť berie akcie Fedu ako potvrdenie toho, že situácia je velmi vážna ( a majú tiež pravdu )

- 15 minút po open zastavili obchodovanie na poistke -5% ( 1550 jun) . Oproti close v piatok mi ukazuje -4,8%


- nuž situácia je zrejme vážna, ked Fed znížil v nedelu a to rovno na nulu
- znížením o 1% vystrielal všetky náboje zo zásobníka...
- buď panikujú, alebo si myslia , čo tam po nábojoch...ved QE môže byť neobmedzené a sadzby negatívne...oslabia dolár
- QE ked počítam, tak za posledný týždeň ohlásili viac ako 2 triliardy... :roll:


P.S. POZOR. V piatok expirujú marcové futures. Kto drží, treba rolovať do júnových. Trading sa už presunul.

Otvorenie futures trhov v nedelu:
Prílohy
FED Sunday fuck.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa hokaido »

JUGGLER napísal:- QE ked počítam, tak za posledný týždeň ohlásili viac ako 2 triliardy...
Dik za spravy JUGGLER, ale aj terminologia je tiez dolezita.
2 triliardy je strasne velke cislo. Viem ze je tam chaos v skalach ale aj tak.
Amici(eng):U nas
1 bilion = 1 miliarda = 10 na 9
1 trilion = 1 bilion = 10 na 12

GDP USA za rok 2019 bolo 21 nasich bilionov = 21 * 10 na 12
Triliarda je az 10 na 21
Tak pozor s tym :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Long_and_short_scales" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

500 +500 +500 + 700 miliárd USD...malo by to byť cca 2200 miliárd. To sa ako povie?

P.S. Futures sú zastavené, ale akcie bežia. SPY je aktuálne -9,2%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa rmaly »

JUGGLER napísal:500 +500 +500 + 700 miliárd USD...malo by to byť cca 2200 miliárd. To sa ako povie?

P.S. Futures sú zastavené, ale akcie bežia. SPY je aktuálne -9,2%
po slovensky je to 2.2 biliona... po americky 2.2 trillion (lebo 2200 billions) ... ale pri tolkych nulach je to uz "bzillion" ako by povedal Fry z Futuramy :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Istiach »

Tuto chybu robi strasne vela novinarov. Vsimnite si to niekedy. Niekde napisu bilion, pricom je to miliarda (bavime sa v slovencine) a zivot ide dalej :D
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa rmaly »

Istiach napísal:Tuto chybu robi strasne vela novinarov. Vsimnite si to niekedy. Niekde napisu bilion, pricom je to miliarda (bavime sa v slovencine) a zivot ide dalej :D
tri nuly hore dole (ved nula je nic, a to su tri "nici" :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SPY -11%

Bude to masaker. Otvorí to a ihned to môžu znova zastaviť...

Znova sú všetky assets vypredávané. Pravdepodobne na pokrytie strát z margin calls, ked sa nakupovalo v piatok v nádeji, že dno máme za sebou... Zlato bolo po polnoci v zisku +2,5%...svrbeli ma dlane na short , ale sa mi videlo už dosť nízko.

Zlato -4%
Cryptomeny -10%.
Ropa -10%.
Dolár oslabil, jen posilnil.

Hore idú jedine dlhopisy ( +4% )


Dole sú aj väčšie COVID 19 plays: GILD (-6%) z jediným liekom ktorý účinkuje a RHHBY (Roche, -10% ) s rýchlymi testami, ktoré chce zaviesť Trump. Z malých som v piatok shortol INO ( vakcína ) potom, čo ohlásil masívny offering ( už druhý ). Mal som však obavy, že môže gapnúť hore, lebo trh je iracionálny...preto som shortol len za 4000 USD. V preopen išiel po 7,50...nastúpili velkí hráči a už je 5,90. Na twitteri ale každý lamentuje, že čo sa deje....

Najviac ma prekvapuje zlato, ale už dlhšie vykazuje slabosť, tak sa to dalo čakať. Je možné, že krajiny , ktoré ho predtým masívne skupovali ( Rusko, Čína, India ) teraz predávajú, lebo potrebujú dolárový cash...
Prílohy
GOLD.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SPY 245. -9%.

Na dnes už bolo asi dosť poklesu....Ale na rast to tiež nie je. Nálada je taká ako v 2008. Akoby nás čakala apokalypsa...

Trh bol znova zastavený po open. Napísali, že Volatility Halt. Na 15 minút.
Zaujímavé bolo, že do open sa akcie veselo trejdili a po open sa všetko zastavilo. Každá akcia.

V piatok som si všimol, že Volatility Halt bol urobený aj smerom hore. Ceny akcií rástli a oni to zastavili :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nema preco rast, este je na to velmi skoro, este sa poriadne virus vo vyspelom svete nerozsiril panika este len pride. Akcie budu po par dolaroch..
mikr
Gold Member **
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa mikr »

JUGGLER napísal:SPY -11%



Najviac ma prekvapuje zlato, ale už dlhšie vykazuje slabosť, tak sa to dalo čakať. Je možné, že krajiny , ktoré ho predtým masívne skupovali ( Rusko, Čína, India ) teraz predávajú, lebo potrebujú dolárový cash...

Zlato padá v důsledku zapákovaných fondů. Takže nic nemá logiku...
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER napísal: P.S. POZOR. V piatok expirujú marcové futures. Kto drží, treba rolovať do júnových
Pocuj, ono to neroluje broker ked drzis nejake futures a tie expiruju? Som myslel ze sa to robi automaticky
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:
Pocuj, ono to neroluje broker ked drzis nejake futures a tie expiruju? Som myslel ze sa to robi automaticky
Keď držíš bežné indexové futures, tak vyexpirujú ( uprostred dňa ! ) a vyrovnanie je v cashi. Už viackrát som sa takto nachytal, preto si rolujem sám. Ale pozrel som aké sú možnosti a sú tri:


1. Predáš MAR a kúpiš JUN ( = preroluješ sám )

2. Nastavíš si u brokera ,,Automatic Rollover,, a broker ti to preroluje.

When a futures contract expires (and if you have the Automatic Rollover enabled in Global Configuration), the system will automatically add the new lead month futures contract and removed the expired contract.

3. Tretia možnosť je obchodovať tzv ,,Continuous Futures,, pri ktorom by sa ti to malo prerolovať samo.

To som ešte nikdy nevyskúšal, ale ked na to teraz pozerám tak JUN Continuous sa kotuje tak isto ako JUN normálny.

Píšu, že pri ňom nepotrebuješ rolovať, ani nastavovať ,,Automatic rollover,,
Má to aj ďalšiu výhodu, že vidíš grafy cez viacero expirácii, čím môžeš vidieť aj parametre ako MA a technické štúdie.

When you use a Continuous Futures contract, it is no longer necessary to roll contracts, or to manually re-enter the new lead month if Automatic Rollover is disabled. ”Additionally, it allows you to chart the future across multiple expiries, and apply moving averages and other technical studies that aren't relevant with the limited life of a single monthly or quarterly contract.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

President Trump wants $1.2 trillion economic stimulus package which would include direct payments to Americans in late April and a second direct payment in late May, according to Bloomberg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Istiach »

Vyberan z Twitteru:

The biggest U.S. airlines spent 96% of free cash flow over the last decade to buy back shares of their own stock in order to boost executive bonuses and please wealthy investors.

Now, they expect taxpayers to bail them out to the tune of $50 billion. It's the same old story.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SPY -7%. cena cca 235. Znova zastavili obchodovanie s akciami ( Volatility Halt )

SPY NYSE stocks halted for 15 minutes as 7% circuit breaker has been breached (236.71 -16.09)

- trh panikuje..zrejme vyhlásia vyradenie z prevádzky celej krajiny na 30 dní.


It's a disastrous day on Wall Street with stocks, oil, and longer-dated Treasuries facing heavy selling pressure as the coronavirus outbreak continues to instill fear among investors. The S&P 500 is down 6.7%, giving up yesterday's rebound, while WTI crude ($22.31/bbl, -4.64, -17.2%) falls to its lowest level since 2002.

The Dow Jones Industrial Average is down 7.4%, the Nasdaq Composite is down 5.8%, and the Russell 2000 is down 8.1%.

Cyclical sectors are bearing the brunt of the damage, particularly the S&P 500 energy (-11.8%), industrials (-10.4%), and financials (-9.2%) sectors. The consumer staples sector (-3.7%) is down the least, largely due to gains in shares of Walmart (WMT 126.24, +7.02, +5.9%) as citizens flock for groceries and supplies.

The coronavirus situation continues to worsen and although Washington continues to work on a massive stimulus plan, the market's reaction suggests that it doesn't matter if the virus isn't stopped. President Trump recently invoked the Defense Production Act, said new vaccine trials have begun, and has asked the FDA to reduce regulatory barriers to combat COVID-19.

In the corporate sector, Boeing (BA 99.00, -24.85, -20.1%) is asking for at least $60 billion of aid, including loan guarantees, for the aerospace industry; Tesla (TSLA 380.92, -49.30, -11.5%) was forced to shut down most of its Fremont factory operations; and many small businesses continue to struggle amid the nationwide economic shutdown.

Treasury Secretary Mnuchin told CNBC he is working on a program for small business interruption loans in addition to the proposed $1.3 trillion fiscal stimulus package. Mr. Mnuchin also said unemployment could mathematically reach 20% if no action is taken.

Safe-haven assets like gold ($1488.10/ozt, -37.70, -2.5%) and the 10-yr Treasury note (yield is up 17 bps to 1.13%) are under pressure as investors presumably raise cash. The latter can also be attributed to a view that new bonds will need to be issued to fund the massive stimulus plans from Washington.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Senate passes bill to provide unemployment and sick leave benefits; President Trump will sign it; vote currently 71-5

Mal by to byť ,,$1 trillion stimulus package,, ( 1000 mld USD )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa wolf25 »

Môže sa stať že kvôli celoštátnej karanténu zatvoria americké burzy ? Stalo niečo takéto v minulosti že zatvorili na dlhšie obdobie mimo štátnych sviatkov ?
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Istiach »

Stat sa moze cokolvek.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2830
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ak budu burzy pokracovat v poklese tak ich zavru. :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
wolf25
Gold Member **
Príspevky: 393
Dátum registrácie: Pi 22 03, 2019 8:38 pm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa wolf25 »

Zavreli ich aj v 2008 alebo 2000 ?
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Bol som tyzden na chate. Neviete po com sa trejduje TSLA?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

graf actuálny
Prílohy
TSLA.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak to je OK. Dava ropakom po papuli. :D
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Glogol »

Martin si robi srandu - neverim ze sa musi na fore pytat na cenu Tesly. Ale nehnevam sa jeho ironii. Po vystupeni z nej ( opakujem sa ze nie preto ze jej neverim ale mal som a velmi blby pocit z celkovej situacie ) som este nenastupil. Dnes po mimoriadnom 750 mld polnocnom zasadnuti ECB som mal na opene prsty na enteri ale nakoniec som to este nedal. Stale ma Tesla do rocneho minima ma daleko, na rozdiel od napr. BMW ktore atakuje 10 rocne minimum. Ale na Teslu mame lepsie vlakno.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa jogo »

MartinPillar napísal:Bol som tyzden na chate. Neviete po com sa trejduje TSLA?
Nemachruj, daj tu pozicie percentualne v pomere k svojim usporam, a potom tu machrruj.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Nemachruj, daj tu pozicie percentualne v pomere k svojim usporam, a potom tu machrruj.
Ospravdlňujem sa za tento príspevok. Je absolútne mimo. Napísal som ho pod vplyvom Jozefovských prípitkov a potom som zaspal, ináč by som ho zmazal... :oops:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa jogo »

Vyzerá to tak, že Čína ma korona virus za sebou a index GXC už ďalej nepadá... Tak uvidíme, či ich USA indexy napodobia.
Pokles GXC od all time high bol 30% a SPY tiež urobil 30% korekciu od all time high.

Obrázok

Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Prinajlepsom si myslim, ze sme niekde tu.
Na korekcii treba vsetko vyhodit, lebo bude nasledovat dlhy navrat do reality.
Ale mozno sa mylim. :wink:
Prílohy
84C9747C-C0FA-4851-9B1D-B5082A2184CE.jpeg
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa MartinPillar »

A teraz si ukazme, kam pojde cena zlata.
A to graf neobsahuje novych 1.5trn USD QE od Fedu a uplne nove helicopter money kedy kazda rodina z USA dostane 2x po 3000 USD.
Prílohy
96AA135C-CEC7-4A90-B6A9-79E19C66A128.png
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Zo vsetkych sprav dnes ma najviac zaujala tato:

Bank of England cancels stress tests for banks


lebo su vsetky TOAST? :? :?:
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Môj nazor je, že áno, trhy budu ešte padať aj nadalej, nedosiahli sme uplne dno, virus este zdaleka nedosiahol ocakavanu mieru rozsirenia v populacii. Tiez je pravda, ze pokial sa vytvori a hlavne otestuje naozaj funkcna vakcina, tak to potrva minimalne 12mesiacov ale realne aj 18.
Na druhej strane je tu "tiché pozitívum" a to, že už teraz existuju registrovane lieky proti inym vírusom, ktore môžu a aj sa predbežné zdá že majú, pozitívny efekt pri liecbe coronavirusu. Tj je vysoko pravdepodobne, ze do par tyzdnov bude medicina mať proti infekcii vyrazne vecsi arzenal liečiv a znizi sa percentualny pomer tazkych pripadov v prospech pripadov lahsich.
Veda ma uz dnes k dispozicii neuveritelne mnozstvo lieciv, takze je skoro iste, ze z toho mnozstvo aspon niektore budu napomocne, len treba cas na testovanie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3853
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja som sa pokusil pozriet na americky trh z pohladu casu a inflacie.
Obdobia som si rozdelil na useky od jedneho velkeho rastu k dalsiemu, udaje su ocistene o inflaciu.
1. rok 1881 az 1929 sp500 z 178 na 444 co je 249 %/48 rokov= 5,2% p.a.
2.rok 1929 az 1968 444 774 174%/39 = 4,4% p.a.
3.rok 1968 2000 774 2217 286%/32 = 8,9% p.a.
4.rok 2000 2020 2217 3328 150%/20 = 7,5% p.a.

co ma napada je, ze v pohode aj az o 20 rokov mozeme vidiet novy vrchol na trhu 4990.
Tiez som si vsimol ze od vrcholu 774 v 1968 trval pad 14 rokov do 1982 na hodnotu 289 a za dalsich 10 rokov 1992 sa trh dostal na zelenu nulu 774 , co je 24 rokov !!!
Tiez podobne to bolo od 2000 do 2014 maximum 2217 tiez zelena nula trvala 14 rokov.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: Tiez podobne to bolo od 2000 do 2014 maximum 2217 tiez zelena nula trvala 14 rokov.
Aj bez inflácie to trvalo takmer 13 rokov. Zhruba z 1550 v roku 2000... na 1550 v roku 2013.

Jednoznačne záleží, kedy načasujeme začiatok a čo bude na konci. Vyhrávame až vtedy, ked sú peniaze v cashi.

U sporoinvestorov je kľúčový koniec horizontu. Vtedy tam majú najviac peňazí.
Radšej odísť z trhov po extrémnom raste 10-15 rokov pred dôchodkom, ako riskovať pád a doťahovanie strát 10-15 rokov.

K inflácii..či už bola vyššia, alebo nižšia..kľúčové je poraziť ju. Kto ju neporazí, ten je loser.
Je choré, čo sa dialo v posledných rokoch: pri nízkej inflácii akcie rástli vysoko... Nafúkla sa bublina...a praskla. Tretí krát za 20 rokov! Vírus je len špendlíkom. :roll:

Akokoľvek však budeme analyzovať, pre pasívneho investora s dlhodobým horizontom neexistuje nič lepšie ako akcie !!!

Pripíjam na všetkých pasívnych investorov s dlhodobým horizontom !
Pripíjam na všetkých aktívnych investorov s krátkodobým horizontom !

A pripíjam do tretice: na všetkých trejderov !


Buffett - nauznávanejší investor sveta hovorieval:

,,Ak nie ste ochotní vlastniť akciu 10 rokov, ani nerozmýšlajte o jej držaní na 10 minút,,

Steinhardt ako jeden z najuznávanejších traderov sveta:

,,Pravda je taká, ža ja som nikdy nevlastnil akciu 10 rokov, ale mal som veľmi ziskové skúsenosti s vlastnením niektorých veľmi dobrých spoločností na 10 minút,,
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaja
Gold Member **
Príspevky: 568
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Trhy - aktuálne

Príspevok od používateľa jaja »

Nechci ti kazit optimismus, ale máš tam kapku podivné výpočty. :evil:
osamely chodec napísal: 1. rok 1881 az 1929 sp500 z 178 na 444 co je 249 %/48 rokov= 5,2% p.a.
2.rok 1929 az 1968 444 774 174%/39 = 4,4% p.a.
3.rok 1968 2000 774 2217 286%/32 = 8,9% p.a.
4.rok 2000 2020 2217 3328 150%/20 = 7,5% p.a.
1. 178->444 za 48 let je 1,9% p.a.
2. 444->774 za 39 let je 1,4% p.a.
3. 774->2217 za 32 let je necelých 3,4% p.a.
4. 2217->3328 za 20 let je necelých 2,1% p.a.

tvým stylem by sis mohl říct 1881 az 2020 je 178->3328 tedy 1870%/139 = 13,5% p.a. :shock: To by teprv byla paráda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"