Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Čo ešte nebolo dobré vo výsledkoch boli výsledky v serveroch za Q4. Pre istotu som pozrel detailne výsledky a očakávania Intelu v tomto segmente a cenou to stláčať nebude. Vyzerá to na prvý pohľad tak, že o EPYC a celkovo v OEM oblasti nie je o AMD záujem. Takmer každý tvrdí, že AMD EPYC je výrazne lepší ako Intel, no nenasadia ho. No vôbec to nie je tak. Vo fórach sa rozprúdili diskusie a IT-čkari vo väčších firmách priznávajú, že by radšej nasadzovali AMD, ale nemôžu, bránia im v tom dlhodobé zmluvy s Intelom. Preto je Intel taký optimista. Niekedy okolo roku 2000 (presne sa už nepamätám) za toto dostal Intel obrovskú pokutu, tak uvidíme, ako sa s tým AMD vysporiada. Zatiaľ mu ostáva hlavne retail a do OEM-u sa bude dostávať cez novšie resp. mladšie firmy. Chcelo by to opäť žalobu zo strany AMD.

Edit:
Prichádzajú upgrady (treba zrolovať nižšie):
https://www.marketbeat.com/stocks/NASDA ... ce-target/" onclick="window.open(this.href);return false;

Juggler má ale lepší zdroj na PT, býva ich tam viac.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vela upgrejdov nebolo. Väčšina reiterovala tgt 45-50...wedbush a BofA zvysili targety na 57-62. Z tej linky čo si dal vidno, že optimistickí análi upgradovali už pred zverejnením: dvíhali targety na 50-65. To sa mi vidí trochu prehnané, keďže AMD malo min. rok zisk na akciu 0,63...toho roku bude cca dvojnásobok 1,20 a další okolo 1,60. P/E je 236, forward P/E 45.
Je trhom ocenená na 50 mld, tržby má 8 mld, čistý zisk cca 200 mil.

Intel má zisk na akciu 5,00 , P/E 15,5..forward P/E 14. Je trhom ocenená na 285 mld, tržby 70 mld a čistý zisk 19 mld.

AMD v sebe zahŕňa príliš veľa optimizmu. Čokoľvek sa pokazí, môže zletieť. Cena už nebude držať pri poklese indexov.
INTC je výborne ocenený na dlhodobé držanie. Navyše vypláca dividendu 1,9%.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 AAOI @ 11,55 (celkovo držím 200)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Priebežný stav obchodov po 1/2020:

Zatvorené obchody (1/2020):
1000 MTP @ 1,20 (BUY 0,58), zisk: +620,- USD
100 RVLV @ 19,30 (BUY 15,70), zisk: +360,- USD
100 AAOI @ 14,80 (BUY 12,60), zisk: +220,- USD
1000 HSDT @ 1,45 (BUY 0,95), zisk: +500,- USD

Otvorené obchody:
500 AMD @ 33,45
200 TQQQ @ 62,75 (100 @ 60,245 + 100 @ 65,25)
200 AAOI @ 12,865 (100 @ 14,18 + 100 @ 11,55)
100 CHK @ 1,875
200 DNR @ 1,12
100 NIO @ 3,18
500 PLX @ 8,80
1000 PTI @ 1,30
6000 SNES @ 0,715 (1000 @ 1,16 + 1000 @ 1,2199 + 2000 @ 0,5952 + 2000 @ 0,36)
500 TEUM @ 0,70
1000 XELA @ 0,43
100 SQQQ @ 20,25

Po každom mesiaci cez víkend sa budem takto snažiť urobiť prehľad, lebo v tom množstve textov je to absolútne neprehľadné.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes bude splitovať SNES v pomere 1:20. Kto drží SNES bude zajtra mať počet akcií /20, ale cena akcie vyrastie x20, teda bude mať stále rovnakú hodnotu. Dnes to oznámili po hlasovaní, ktoré prebehlo koncom januára.
https://finance.yahoo.com/news/senestec ... 00596.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pôvodne som mal:
6000 SNES @ 0,71505 (1000 @ 1,16 + 1000 @ 1,2199 + 2000 @ 0,5952 + 2000 @ 0,36)

Budem mať:
300 SNES @ 14,301 (50 @ 23,20 + 50 @ 24,398 + 100 @ 11,904 + 100 @ 7,20)

Už budem používať len nový zápis.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes som to s potkanmi poriadne pohnojil. Síce som mal prácu, popri tom som sledoval aj akcie a sústredil som sa na Teslu, trhy, AMD, AAOI a SNES. Pri SNES som dnes po splite očakával pokles hneď po open, ten rast na 11,40 ma zaskočil a povedal som si, že asi dobré správy a sústredil som sa na prácu a Teslu + trhy. Síce ma svrbeli prsty predať, ale nechal som to tak. Nemal som čas pátrať a potom to sledovať, či náhodou nepôjde hore. Ale to bola pravdepodobne príležitosť vyskočiť s malou stratou. Už včera sa mi nezdal ten split 1:20, veď mohol byť kľudne 1:10, ako keby rátali ešte s väčším poklesom. Dnes bol ideálny čas dať dobré správy a nedali ich. Zajtra pravdepodobne spadne pod 6 ak nedajú nič von (pravdepodobne nedajú) a bude väčší pád. Nevedia s predajom pohnúť. Ešte asi potrvá, než pôjde hore. Pokazilo mi to deň, že som nevyskočil. Mohol som vyskočiť s 900 USD stratou, takto to už bude cez 2k :roll: . Pokus, dobre si to ešte predal.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 300 SNES @ 4,80

Rýchlo sa zbavte akcie SNES.
Mailoval som s finančným riaditeľom SNES-u, akcia pôjde pod dolár v najbližšom období. Večer dám viac, hlavne rýchlo von! :( Zároveň ideálny kandidát na šort. :cry: Večer to spočítam.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Ze by riaditel hovoril cudzej osobe a akcionarovi dopredu, aby predal a sam uskodi sebe aj firme? Castejsie sa to asi stane, ked chce lacno kupit a potom akcia vystreli. Budem netrpezlivo cakat na tvoje dalsie info.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 300 SNES @ 4,80, chvíľu po open (BUY 300 SNES @ 14,301)
Strata: -2850,30 USD :roll:

V deň po splite som písal finančnému riaditeľovi SNES-u (Tom Chesterman, e-mail: tom.chesterman@senestech.com), až dnes mi prišla odpoveď. Položil som mu dve otázky tak, aby som sa čo najviac dozvedel, ale nechcel som ho príliš otravovať, aby ma neodbil odkazom na ich web. Veľmi som nečakal, že mi odpíše, ale predsa. Škoda, že nenapísal skôr. :(

1. Prečo ste nedali von po splite nejaké pozitívne správy aby cena neklesala?
2. Prečo ste splitovali až 1:20?

Odpoveď: Že je mu to ľúto, ale nemajú žiadne pozitívne správy. Vôbec nemajú financie, to čo majú z offeringu je nič a potrebujú ďalšie milióny behom pár týždňov/mesiacov, inak je koniec. Splitovali 1:20 v nádeji, že udržia cenu akcie čo najdlhšie nad jedným dolárom.

Dlho som ešte gúglil a našiel som chlapíka, ktorý s CEO-m (Ken Siegel) komunikoval asi pol roka dozadu a vraj bol nadšený, ako budú expandovať a mal toto byť silný rok. Sám CEO nakúpil 16.7. 2019 cca 696.000 @ 1,35 (cena pred splitom) shares. Pamätám sa ako po kúpe zavesil na Twiter info, že budúci piatok to vidí tak, že cena akcie bude cez 1,80. Pomyslel som si, že skúša lacné ťahy ako Trump keď manipuluje trhy a že si chlapík povedal, že keď Trump dokáže jedným Twetom poslať trhy hore, tak on to dokáže tiež s jednou malou akciou so 100k volume :lol: . A tam sa začal pomalý výpredaj. Mám pocit, že im niečo s čím rátali nevyšlo. Dnes som našiel chlapíka, čo tiež si písal s Tomom a pozná celkom dobre tú firmu a on je presvedčený, že to niekto vytuneloval. Písal, že Tom je úplne zúfalý a nevie či to firma vôbec prežije.
Od jedného číňana som sa dozvedel, vraj chceli/mali otvárať 2 pobočky v Číne a Malajzii (alebo niekde tam, nie som si celkom istý). Ťažko povedať, čo presne je za tým, ale evidentne niečo strašne nevyšlo. Budem tú firmu sledovať aj ďalej a ak náhodou sa tie financie vyriešia, tak kúpim späť (pravdepodobne po ďalšom splite), je to ale veľmi nepravdepodobné, že sa dá dokopy.

Tu je vidieť, ako CEO nakupoval a potom zvyšok insiderov pri 80 centoch predávali.
https://finviz.com/quote.ashx?t=snes" onclick="window.open(this.href);return false;
- zrolujte až dolu

Dnes som čakal prudší pád, už sa o tom začína diskutovať na fórach. Včera dostal SNES downgrade SELL, no nebol až taký výpredaj ako som čakal. Včera a dnes už nabiehajú ,,dip buyers", ale tento dip je lepšie si nechať ujsť.

Edit: Buggy, on mi nenapísal vyslovene ,,predaj", len popísal situáciu. Tiež som veľmi nečakal, že to takto ,,vyklopí". Čakal som, že ma odkáže na nejakú správu. Čo som ale gúglil tak sú v tej firme hodne v nepohode. Na druhej strane by to mohla byť dobrá stratégia občas sa na situáciu vo firme priamo opýtať vedenia menšej firmy. Väčšie ma pošlú do teplých krajín. :D Treba sa ale opýtať konkrétne.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobrá práca s tým oslovením finančného riaditeľa, Martin! :D

Manažéri nezvyknú klamať..mohol by si ich potom ako akcionár žalovať. Mali by byť transparentní..je to akurát o tom, že čím väčšia firma, tým viac sa vyjadrujú diplomaticky. Preto sa oplatí čítať doslovné prepisy z tlačoviek po earnings kde im análi kladú otázky. Ale najlepšie je, ked ti odpovedia individuálne, neverejne, vtedy môžu byť viac otvorení.

Mňa odstrašili ich strašne malé tržby ...análi čakajú 160 tisíc za celý rok...Taká firma by ani nemala byť na burze...a ked, tak nejaký startup s perfektným novým produktom..No oni majú svoj produkt už veľa rokov a nevedia preraziť. Investovali veľa do výskumu, výroby, povolení, marketingu...a nič...objednávky sú veľmi slabé. Ja si myslím, že je to veľmi drahá záležitosť kŕmiť potkany tak, aby žili ďalej, len sa menej rozmnožovali...

Posledný kvartál mali tržby 24 tisíc a výdavky 2,3 mil....trh ich ešte stále oceňuje na 9 mil USD.

P.S. Len nabudúce nepíš, že RÝCHLO sa zbavte akcie, lebo je to veľmi nelikvidná akcia. Takej akcie sa treba zbavovať pomaly - dávať skryté príkazy pod ask a trpezlivo predávať. Ak je broker, ktorý to neumožňuje, tak treba pomaly predávať za bid cenu, ale tak aby ste bid ,,kŕmili,,..nie ho celý skúpili.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Priznam sa, ze teraz by som rad videl ten SNES padat dolu a nie stupat hore, ked som ho v mega strate predal...stale sa nadejam, ze ho kupim spat, ale este lacnejsie nez sa predal :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

SNES: V piatok aj pondelok to pumpoval CEO príspevkami do rôznych fór, ako si cení dôveru investorov a že na nich nezabúda a aké majú skvelé vyhliadky a to je presne v rozpore s financiami. Má pravdu, že vyhliadky sú inak super, ale nemajú financie. Jedine, že by mal v zálohe nejakú investíciu o ktorej finančný riaditeľ nevie. CEO to pumpuje ako je to super a CFO to vidí na krach, akoby spolu ani nekomunikovali :lol: . ER je 18.2. Tá firma je teraz tam, kde bolo AMD pri 2 USD, ale s oveľa väčšou pravdepodobnosťou krachu. Projekty majú rozpracované v Číne, Malajzii a Indonézii. Potenciál je 100-ky percent zisku. Včera, než začal rast ceny bolo volume cca 60k a potom začali prichádzať väčšie ordre. Začali naskakovať technický trejderi. Tiež ma lákalo späť nakúpiť. Neviem, či sa medzi tým niečo nové nevyskytlo.

Edit:
Podla niekoho z iného fóra sú za tým warrants.
Prílohy
warrants.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Opäť CEO dal príspevok: We have a revolutionary product and are in a time of growth and global mass adoption.

Edit: pred dvoma hodinami:
https://fintel.io/filings/us/snes?utm_s ... ign=filing" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 300 SNES @ 5,20
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

buggy napísal:Priznam sa, ze teraz by som rad videl ten SNES padat dolu a nie stupat hore, ked som ho v mega strate predal...stale sa nadejam, ze ho kupim spat, ale este lacnejsie nez sa predal :)
Ak predame s nizsou ako mega stratou, tak mozeme kupovat spat skor. Nie?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Oplati sa vstupit do AMD v najblizsich tyzdnoch?

Príspevok od používateľa amalfi »

Ja tiez uvazujem ci by som to s AMD neriskol .Je super ze nevyplaca dividendy.Akcia co nevyplaca dividendy je pre mna dost velke odbremenenie hlavne ked robim v krajine kde je ine zdravotne poistenie nez na sk cim sa to komplikuje.A nikde na nete nie je rieseny problem tohto zanru .Takze radsej bez dividend .Koncom roka ma nejaky novy produkt uviest na trh. Momentalne sa rozhodujem ci zariskujem a mozno kupim akcie AMD .Tak v priebehu tyzna dvoch.Mna by dost zaujimalo ako sa bude AMD pasovat s najblizsou krizou respektive korekciou .No ak by som siel do minusu povedzme 30 ci 40 percent urcite ako sam seba poznam by som tam ostal hoc aj 5 rokov .Uvazoval som aj nad Amazonom ci Netflixom alebo Avastom .V Amazone je cudne ze sa Bezos aj jeho byvala manzelka zbavila velkeho baliku akcii.Ked niekomu sliepocky znasaju zlate vajicka preco ich predava?. Sice Tesla tiez nevyplaca dividendy ale zda sa mi viac neista.Alibaba je zas cinska akcia ktora lamala rekordy do prichodu Corona virusu.No Ak sa nic do tyzdna dvoch neudeje na trhoch asi urobim velky nakup mozno AMD.Ale nie zo spekulativneho hladiska.Myslite si ze robim dobre? Kolko asi tak moze padnut v najblizsej korekcii a za aku dobu sa dokaze zotavit? Trhy su ako nafetovane .Je to az neuveritelne kam sa dostali.No co ak predsa AMD by bola firma ktorej akcie budu mat mozno jednu z najlepsich regeneracnych schopnosti?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Investors can view S-1 filings online to perform due diligence on new offerings prior to their issue.

S-1 zo 7.2...sa týka offeringu za 4 mil.

Plus nejaké dáta, aby sme nabudúce porovnali:
As of February 5, 2020, the total number of our outstanding shares of Common Stock was 1,592,170. All share and per share data has been restated to reflect our 1-for-20 reverse stock split effectuated on February 4, 2020.
As of January 31, 2020, we had 31 full-time and four part-time employees.
As of February 5, 2020, our directors and officers collectively beneficially hold 77,826 shares of Common Stock.

S-1 z 11.2..sa týka offeringu za 2 mil. USD

Ide do kytek. Splitovali 1: 20 aby udržali cenu 1 USD potrebnú na Nasdaq. Báli sa splitovať 1:10 na cenu 5 USD...lebo vedeli, že príde hromada offeringov a rapídny pokles ceny. Ked sa neudržia na nasdaqu skončia medzi penny stocks...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Oplati sa vstupit do AMD v najblizsich tyzdnoch?

Príspevok od používateľa Rokosák »

amalfi napísal:Mna by dost zaujimalo ako sa bude AMD pasovat s najblizsou krizou respektive korekciou .No ak by som siel do minusu povedzme 30 ci 40 percent urcite ako sam seba poznam by som tam ostal hoc aj 5 rokov .
Ako sa bude AMD pasovat s krizou nepotrebujes vediet a nemozes to ovplyvnit. Co mozes vediet je, ako sa zachovas v pripade poklesu. Ak po 30-40 percentnom poklese budes cakat na otocenie trhu tak pocas toho obdobia Tvoja investicia iba dobieha straty. Co urobis ak cena klesne 41 ci 51 percent? Tvoja investicia je sterilna a nemas zaruku, ze sa akcia ci trh vobec pozviecha.

V skutocnosti dnes dufas, ze AMD bude pre Teba dlhodobo uspesnou akciou. Ak vsak klesne viac ako ine akcie ci ine akcie porastu rychlejsie tak stale netreba konat? Si s AMD v manzelskom stave?

Cize na zaver: ak bude AMD neustale rast na cene, nepotrebujes robit nic. Ak vsak bude akcia klesat, budes krmit psa, ktory nechce polovat. Ja v takychto pripadoch predavam pri poklese 20%. Mozem na akciu zabudnut, alebo sa vratit ked sa akcia zotavi.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Tak co AMD, kedy planujes korekciu? Nie je uz nacase?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Áno Juggler, vyzerá to tak. Ten materiál, čo som dal link som prečítal až teraz, nemal som nato skôr čas. Čakal som, že oznámia v priebehu dňa niečo ako ,,našli sme partnera a zainvestuje 100 mil. USD" (alebo inú sumu). :) Toto malo pred dvoma rokmi PLX. Tiež by mala každým dňom tá Kalifornia schváliť zákon, že sa nebudú môcť používať jedy, ale len Contrapest. Obrovský potenciál, ale tesne pred krachom. Stále mi nejde do hlavy ten optimizmus CEO-a.

Amalfi, v tomto období by som AMD nekupoval. Myslím si ale, že ešte pôjde hore. Ale ako dlhodobá investícia to teraz nieje na vstup. A už vôbec nie all-in, alebo extrémne veľké pozície. Uvedom si, že AMD urobilo za posledné 4 roky nárast viac ako 3000%. Skrátka pomer zisk/riziko nie je veľmi dobrý.

Buggy: myslím, že AMD pôjde do korekcie až s trhmi. Ak by ale prišla väčšia korekcia, tak ako som už písal: z vrchu padá AMD prudšie, ale keď spadne z vrcholu už potom sa drží lepšie ako iné tech akcie, pretože má dobré vyhliadky (lepšie ako väčšina firiem). Ťažko ale povedať, ak by prišla dlhšia kríza.

Edit: 12-teho alebo 13-teho (neviem, všade píšu inak) je ER Nvidie. Očakávam, že bude dobré, takže AMD to zase potiahne. A aj trhy. Jedna zaujímavosť: V minulom roku insideri z AMD predávali akcie cca raz za mesiac, ale v tomto roku predal len jeden a len raz. Zrolujte až dole.
https://finviz.com/quote.ashx?t=amd" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa amalfi »

Rokosak......No vystihol si to dobre.Ked akcia AMD bude vecne rast a hlavne ked budem v pluse nebudem robit skutocne nic.Ved aj keby som klesol mozno na 5 percentny zisk vzdy je to viac nez v podielovom fonde od ja a ty.Samozrejme najlepsie by bolo lepsie keby presiel rok a casovy test by bol splneny plus omacka okolo casoveho testu .Vies ty uvazujes trejdersky.Mozno uvazujem zle ale co ak AMD stupne za pol roka o 60 percent .No ked by aj kleslo o 50 stale mam este 10percent.No a so stoplosmi som to zatial stale presne nepochopil .No co ak sa AMD z 50 percentneho poklesu za rok vylize? Faktom je ze planujem vacsiu ciastku.........
Martin.........Takze cakas ze bude este vacsi prepad AMD kedy sa bude dat vyrazne kupit lacnejsie za predpokladu ze nepride megakorekcia ......Vies u mna je problem aj v tom ze uvazujem aj tak ze som poisteny v inej krajine no som rezident SK a ak by som do roka nejaky zisk vybral nerobi mi problem zdanit tych 19 percent ale ten pocit ci ma niekto hoc aj o 20rokov nebude nahanat za to ze som z toho nezaplatil zdravotne poistne kedze na sk sa poistne neplati a v zahranici kde robim sa takyto prijem podla toho co je na stranke Wienerburse zdanuje len 26,5 percentnou danou.bez ziadnej zdravotnej poistky.Preto by som najradsej dodrzal rocny test a vyhybam sa aj dividendam.Hoc aj za cenu ze povedzme za 11 mesiacov pridem do minusu.Hned by sa mi lahsie triedilo kebyze niesu v odvodoch nejasnosti a uz aj preto som sympatizant rocneho testu.Uvidim sam ako sa rozhodnem .Som si vedomy ze su akcie vseobecne prekupene ale od amd som si sluboval ze sa rychlo postavi na nohy.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

amalfi napísal: ak AMD stupne za pol roka o 60 percent .No ked by aj kleslo o 50 stale mam este 10percent.
V tom pripade mas 20% stratu. :D
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa zea »

amalfi napísal:.Vies u mna je problem aj v tom ze uvazujem aj tak ze som poisteny v inej krajine no som rezident SK a ak by som do roka nejaky zisk vybral nerobi mi problem zdanit tych 19 percent ale ten pocit ci ma niekto hoc aj o 20rokov nebude nahanat za to ze som z toho nezaplatil zdravotne poistne kedze na sk sa poistne neplati a v zahranici kde robim sa takyto prijem podla toho co je na stranke Wienerburse zdanuje len 26,5 percentnou danou.bez ziadnej zdravotnej poistky.Preto by som najradsej dodrzal rocny test a vyhybam sa aj dividendam.Hoc aj za cenu ze povedzme za 11 mesiacov pridem do minusu.
Ked nie si na Slovensku zdravotne poisteny (povedzme ze za cely dany kalendarny rok, nech tom nie su nejasnosti) tak SR zdravotne poistenie proste neplatis Zo ziadneho prijmu v danom roku, nikdy , bodka.
Nevidim v tom ziadnu nejasnost, nenechaj svoje nakupovanie/ ovplyvnovast touto vecou.
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Nedokupit XELU, ked sa teraz tvari, akoby sla do kytek tiez? Dalsich 30% dolu za dnes...
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nie je tam v pripade XELA riziko delistovania z nasdaqu ked je dlhodobo po 1 USD? ( rovnako ako bolo spominane pri inych tituloch dlhodobejsie pod 1USD )

L.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

19:02 OUT 300 SNES @ 4,60 (BUY 5,20)
Strata: -180,- USD

Skúšam novú stratégiu BUY HIGH, SELL LOW.
Záver: nie je to dobrá stratégia :)

Bola to hlúposť. Naháňam to od včera v AH za 4,90, dnes 4,80, potom 4,70.
Napadlo ma len, že možno CEO zháňa nejakého externého investora, ktorý do toho naleje peniaze, alebo nejakú pôžičku, nemal som nato nejaký špeciálny dôvod si myslieť, že to tak je, len pocit. Ale naozaj nás len pravdepodobne čakajú offeringy a na konci nejaký split. Budem to ale sledovať a ak to prežijú a bude potenciál na budúci zisk, skúsim nakúpiť neskôr (týždne, mesiace).

CEO včera spomenul, že Čína po tomto víruse bude aktívnejšia v boji aj proti potkanom a hlodavcom, ktoré by mohli šíriť infekcie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa amalfi »

Zea .Dakujem velmi pekne za Tvoje stanovisko ale Tvoja odpoved je velmi optimistickaa dava mi odvahu uvazovat aj nad kratkodobym nakupom kedze rok naozaj nie je malo , ale nikde som nenasiel clanok o tom alebo nejake zverejnenie ze by som bol skutocne oslobodeny. Nemas nejaky link na toto oslobodenie? Niekde by to malo byt zverejnene?.......Bola by ina predstava kupit akcie po velkom poklese a po naraste zas prejst na lacne akcie ktore po case mozno predat zo ziskom.Aj ked clovek sa moze aj seknut.Ale kto by neozelelel len 19 percent z rodzielu ked by mal zatvu povedzme dvakrat za rok. Ja sice niesom trejder ale clovek nikdy nevie no kym nebudem mat jasno radsej uvazujem z dlhodobeho hladiska teda v mojom pripade aspon rok.No a z tohto hladiska som si momentalne neni isty ci predsa nejake akcie kupim.Ked by som ich mal predat hoc len s mensim ziskom.Vacsina z Vas co sem chodi je velmi rozhladenych a vyzna sa veru riadne v grafoch.Ja sa spolieham len na diskusne stranky,investicne odporucania a nedavno som objavil akcionarsku tv .No co sa tyka odvodov to si radsej aj trikrat overim akoby som pracoval s nepresnou info.
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa zea »

nie je to oslobodenie, ked raz je clovek zdravotne poisteny v inej krajine, vztahuju sa nanho zakony (ohladom zdravotneho poistenia tej krajiny). Nazval by som to neuplatnovanim

napr tu

https://www.health.gov.sk/Clanok?zmeny- ... m-poisteni" onclick="window.open(this.href);return false;


**********
1. občan dlhodobo pracuje v zahraničí. Vlastný byt si ponecháva na prípadný návrat a prenajíma ho. Platí z nájmu daň z príjmov. Zdravotne je poistený v zahraničí /v SR sa odhlásil/. Má sa znova a teda potom duplicitne prihlásiť aj v SR a platiť duplicitne aj zdravotné poistenie?

2. Obdobne - ale občan sa navyše stal štátnym príslušníkom iného štátu, tam býva i pracuje a je zdravotne poistený. Byt si v SR ponechal, prenajíma ho a platí daň z príjmov. Má platiť duplicitné zdravotné poistenie a prihlásiť sa do niektorej zdravotnej poisťovne /ako cudzinca - tu nepracujúceho by vôbec mali prijať do evidencie?/.

· Podľa čl. 13 nariadenia EÚ 883/2004 pri súbehu zamestnania a SZCO v rôznych štátoch EU sa uplatňuje legislatíva štátu zamestnania. Čiže napr. ak bude mať osoba v SR iba príjmy z prenájmu a zároveň bude vykonávať zamestnanie napr. v ČR vzťahuje sa na ňu legislatíva ČR a bude platiť poistné príspevky, vrátané zdravotného poistenia podľa českého zákona o zdravotnom poistení, t.j. ak prijem z prenájmu nevchádza do českého vymeriavacieho základu, tak nebude z tohto príjmu platiť odvody.
*************
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa amalfi »

Prvy pripad vyzera na nerezidenta SR kedze sa v SR odhlasil.Druhy pripad sa tiez nevztahuje na moju situaciu. Tiez niesom SZCO.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 50 MYO @ 8,20

Bude to trejd na pár dní. Nerobím teraz technicky dobrý vstup, tak som zobral len 50 a pravdepodobne ešte 50 dokúpim. Je to len taká špekulácia. Boli aj nejaké malé insider nákupy.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 SKT @ 12,73 - trejd
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 SQQQ @ 16,55 (AH)

Držím 200 SQQQ @ 18,40 (100 @ 20,25 + 100 @ 16,55)

Otvorené obchody:
500 AMD @ 33,45
200 TQQQ @ 62,75 (100 @ 60,245 + 100 @ 65,25)
200 AAOI @ 12,865 (100 @ 14,18 + 100 @ 11,55)
100 CHK @ 1,875
200 DNR @ 1,12
100 NIO @ 3,18
500 PLX @ 8,80
1000 PTI @ 1,30
500 TEUM @ 0,70
1000 XELA @ 0,43
200 SQQQ @ 18,40 (100 @ 20,25 + 100 @ 16,55)
50 MYO @ 8,20
100 SKT @ 12,73
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Amalfi, počkaj s nákupom zlata. Teraz by mohol byť dobrý vstup aj do AMD aj trhov (indexov USA). Maximálne 20% účtu (závisí však od veľkosti účtu, tvojho príjmu a veku + doby investície).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 200 SQQQ @ 19,00 (BUY 18,40 (100 @ 20,25 + 100 @ 16,55)
Zisk: +120 USD
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 50 UPRO @ 69,50 - trejd

Nekupoval by som SPY na páku, ale nechcem porušiť ročný daňový test, inak by som kúpil AMD, prípadne TQQQ.
Do longu pôjdem UPRO a hedžovať/šortovať budem SQQQ.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa amalfi »

Martin .Momentalne to vyzera u mna ze do zlata nepojdem.Indexy alebo AMD sledujem..Dakujem Ti velmi pekne.No je mozne ze az v pondelok budem mat peniaze na obchodnom ucte.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Amalfi, ten budúci týždeň bude stačiť, zatiaľ sa neponáhľaj. Keď to bude konkrétne vyzerať na príležitosť, napíšem ti tu. Momentálne sledujem Trumpov prejav, je ešte možné, že trhy aj AMD o jeden level spadnú. TQQQ potom pôjde na 73 resp. QQQ na 200 a AMD na 42. Ale to potom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa amalfi »

Martin dakujem Ti pekne.Ale nikde nemame istotu ze to nepojde daleko nizsie. Lebo ak by som premeskal vhodnu prilezitost to by som radsej siel do nejakeho indexu mozno sp 500 pripadne toho ktory by bol na vacsom dne.No myslienka kupit AMD vyrazne lacnejsie je lakava.Len nesmieme zabudat ako sa AMD darilo v najväcsich prepadoch burz a v krizach a ako sa rychlo spamätalo.Cital som nieco ze koncom roka budu uvadzat na trh nejaky produkt od ktoreho si velmi slubuju.Co inak vravis na Amazon v porovnani s AMD?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 50 UPRO @ 59,00 (PM)

Myslím si, že po tomto dnešnom dipe pôjdu trhy hore, zhruba do polovice celého tohto pádu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Fiha, slusny pad.
To mozno by stalo za to dokupit AMD by mohlo kludne spadnut az k 38.
Martin ty neplanujes dokup?

Do par dni by AMD malo mat event pre investorov/analytikov (nieco podobne). Spekuluje sa ze tam pustia prve informacie o novej high-end navi grafike. Co by mohlo cenu tlacit hore ale tiez teoreticky by mohol cely event poslat AMD nizsie pokial upravia guidance kvoli korona virusu. Nejaky nazor?

Dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"