Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rado »

Martin7 napísal:
Po 08 02, 2021 3:16 pm
To SPY je fakt poriadny odpad, dokonca aj na páku (3x) je to strašná lemra.
TQQQ bolo kupované pred splitom 2:1 (BUY 100 @ 67,40)

Edit: myslím, že ešte kúsok trhy vydržia, ale je to veľa pozícii a u fio sa to zle vo veľkom zatvára. Najviac mi je ľúto predaj AMD, ak trhy vydržia, tak pôjde hore, ale povedal som si, že počkám na nejakú zaujímavú príležitosť.
Pekné obchody Martin. :potlesk: :like:

Na SPX sa pozri na toto: (alternatíva bude však treba ineho brokera ako FIO)
Rado napísal:
St 03 02, 2021 9:11 pm
Goembi dám ti jeden set up, ktorý by ti mohol s veľkou pravdepodobnosťou urobiť cca 10% z investovanej sumy. Nič však nie je isté.
Včera nastal signál na bull put spread na SPX, takže môžeš dnes ešte vstúpiť do obchodu ak za predaný spread inkasuješ v intervale 3,30$ až 3$.

Bull put spread SPX Mar'05 STO 3675 BTO 3655. Na obchod riskuješ 2000$ - inkaso za spread, takže cca 1 700$. Obchod zavrieš, keď zisk dosiahne 40%. Close na stratu nešpecifikujem. Musíš držať až do konca, ak nebude +40%.
Za posledných 5 rokov signál generoval 35 obchodov...všetky v zisku, za 10 rokov 85 obchodov s pomerom 83/2. Stratové obchody však generovali 97% stratu v priemere. Lepší obchod s vysokou pravdepodobnosťou na úspech momentálne nemám. Je lepší ako držať samotný index a nemáš peniaze v kuse na stole.
Pre zaujímavosť tento obchod vygeneroval za 10 rokov 579%....SPX 190,1%, za 5 rokov 389%....SPX 103,5%
Môžeš skúsiť, aj keď to nie je žiadne terno. Ja tento obchod nemám otvorený. Hľadám aktuálne väčšie riziko a k tomu adekvátne vyšší výnos. Pre voľný kapitál a väčší účet možná alternatíva.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Martin7
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukáš, ono to s tou Wandou ale nemá príliš logiku. Viacej som o tom čítal, ale: Cena je hore a oni akože nerobia nič. Cena spadne dole a idú ohlasovať, že by chceli predávať a že chcú prehodiť akcie z B na A aby sa toho mohli zbaviť. Čo nepredali hore? Následne ich média kontaktujú a oni sa nevyjadrujú celý deň. Je to len stále manipulované, ale nevidím to tak zle. Na druhej strane GME je stále strašne vysoko a ešte by malo padnúť, takže môže stále sťahovať aj AMC. Ďalší suport je až 4,00 (AMC). Tam predbežne dokúpim 200 (ak tam dôjde).

Rado, to som videl, keď si to písal Goembimu. Keď vidím ako to ide tebe aj Sompánkovi s opciami, tak sa ich budem musieť naučiť. Potom ťa s tým budem asi trocha otravovať :) . Teraz je to ale s brokermi dosť divoké, tak počkám než sa situácia stabilizuje.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett

Martin7

BUY 200 TQQQ @ 104,00

Pôvodne som chcel kúpiť na suporte 100,80, ale nemusí to tam dôjsť.
Nebudem to ale s longom preháňať. Rátam aj s väčším poklesom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett

Martin7

OUT 200 TQQQ @ 108,00, +800,- USD (jemne pod 4%)

Pôvodne som plánoval predať na cca 114. Na týchto rýchlych trejdoch asi nebudem vyhodnocovať percentá, nemá to veľmi zmysel.
Je dosť možné, že krátkodobo (na pár dní) to ešte pôjde hore, možno nové high, ale potom už očakávam pokles a v prípade rastu začnem budovať ,,šort" pozíciu.

Martin7

BUY 200 TQQQ @ 100,50

Chcel som počkať na 99,80, ale nechcem riskovať, že mi utečú trhy hore i keď tipujem pokles. Keby prišla korekcia 10-15% to by TQQQ mohlo padnúť na 60 a tam by som robil obrovský dokup. To by bol pre mňa ideálny scenár. Ak padnú trhy (TQQQ) pod 97-98, pravdepodobne už pôjdu nižšie. Tá korekcia by trhu a ďalšiemu rastu len prospela.

Lex
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Príspevok od používateľa Lex »

Martin podľa čoho tipuješ, že trhy budú teraz padať? :)

Martin7

Lex, je viac dôvodov: Nepredpokladám ale pád trhov, skôr by mohla byť korekcia 10-15%, nič dramatické. Tak napríklad:
1. pred necelým rokom bol Nasdaq 7000, nedávno 14000, čo je dosť rýchlo.
2. klesá volume TQQQ a QQQ a pri akciách a stúpa SQQQ volume, skrátka trh sa už len tak prevaľuje bez výraznej kúpnej sily.
3. pullback zvykne trhy nakopnúť. Zároveň, keby prišli stimuly práve v čase korekcie, tak by to krásne vyletelo.
4. Yellenová poslednou dobou vyvíja tlak na korigovanie rastu akcií zvyšovaním úrokových sadzieb.
5. Snáď už všetky média každý deň píšu, aká je situácia na trhoch fantastická, ako všetko rastie a zo skúsenosti môžem povedať, že extreme greed strieda vždy extreme fear.

lukas-svk
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 9:57 pm

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Fiha, co sa to deje na tych trhoch ..

AMD opeciatkovalo 79 ..
Tak som prikupil 380 za 79,64
Mozno som mal ale radsej pockat na 200 Day MA aspon ..

Nevadi uz. Ked tak nabuduce.

Martin7

Pekný vstup Lukáš :palec_hore:
Ja sa priznám, že by som čakal na 200 SMA, ale je možné, že si to vychytal a nižšie už nepôjde. Trhy zatiaľ vyzerajú na ,,DOJI", ale určite nechcem predbiehať. Ak by zavreli zhruba v časti kde otvorili, je vyššia pravdepodobnosť, že zajtra pôjdu hore.

Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"