Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lex napísal:
Ut 04 05, 2021 9:58 am
Aký máte PT na AMD, tí čo ich dlhodobo sledujete pls? Lebo nerozumiem veľmi tomu ako sa akcia chová, majú dobré výsledky a napriek tomu akcia strašne skáče a pri poklesoch padá stále nižšie a nižšie...zvažujem kúpu, len neviem či počkať ešte alebo už ísť do toho...
Ja nemám žiadny PT kým nezastavím krvácanie. :)
Keď zvažuješ kúpu, tak silný support je na 75. Nikdo nevie čo bude s trhami. Treba rátať aj s takým scénarom že AMD pôjde do pásma 50-60. Ja osobne verím, že pri 75 sa odrazí a mohla by smerovať ku 100. Priemer targetov análov je 105...väčšina je zhruba v pásme 100-120. Keby nebola taká hviezda, že si môže dovoliť byť nadhodnotená, tak fair cenu odhadujem kdesi pri 60 USD.

Obrázok
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lex, podľa mňa je veľmi dobrá cena na prvý vstup do AMD. Ale to za čo plánuješ kúpiť AMD si rozdeľ na aspoň dva, lepšie na tri vstupy. Zavisí ale aj od toho na koľko percent si zainvestovaný. Treba rátať aj s pádom trhov.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Nerobím reklamu, ale často sa ma pýtate: brokera mám FIO, umožňuje nakupovanie ETF-iek aj pákových.

Timo
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2021 5:54 pm

Príspevok od používateľa Timo »

@Martin7..s tou celou si sa neprepocital plánoval si ju na dlhú dobu alebo skôr na swing?

Martin7
Platinum Member ***

Timo, asi myslíš Xelu. Prepočítal som sa s PLX a YMTX. Xela je podľa mňa jedna z najlepších akcií, ale je veľmi riziková, avšak úplne inak ako ostatné. Xela je v štádiu kedy má najhoršie obdobie za sebou. Z najväčšou pravdepodobnosťou už bude len lepšie. Ak by neboli trhy tak vysoko ako sú mal by som v nej minimálne 30% účtu. Riziko je práve vo výške trhov. Oni tieto spadnuté akcie vyzerajú, že už moc padnúť nemôžu ale ak by prišiel pád trhov o 50%, táto akcia by padla aj o 99%, alebo by firma krachla. Niekoľko krát by splitovala a súčasná cena 1,89 by sa zmenila kľudne na 1890 USD a bola by znova za 2 USD. A to už nedobehneš. Čím budú trhy vyššie, tým viac bude stúpať riziko a tým viac sa treba zbavovať akcií firiem, ktoré nemajú reálne zisky a výhľad a hlavne sú veľmi zadĺžené. Tie budú padať extrémne. Ale platí to aj naopak. Po obrovskom páde trhov najviac vyrastú tie najhoršie firmy najmä počas prvého roka po veľkej korekcii. Kým SPY urobí prvých 100% od pádu, tieto akcie urobia stovky až tisíce percent. Zrovna dnes som rozmýšľal o dokupe 200 Xela, bola na suporte. Penny treba vždy nakupovať v čase keď je okolo nich ticho (myslím naozaj ticho, nie rumors, to už býva pri penny neskoro) a predávať na dobré správy.

https://finviz.com/quote.ashx?t=xela

edit: ako príklad som si spomenul aj AMD po kríze v 2008. Vtedy to bola príšerná firma. Kým SPY urobilo prvých 100%, tak AMD za ten istý čas 500% a nebol na to vôbec žiadny (ani fundamentálny) dôvod.

edit2: pozerám, že som ti vlastne neodpovedal na tvoju otázku :lol:, mám ju skôr na dlhšie, no je možné, že medzi tým prídu dobré správy a vystrelí hore a znova ju predám a nižšie kúpim. Len som ťa chcel varovať, dlhšie držanie týchto akcií je v tejto fáze trhu veľmi riskantné. Je lepšie teraz vstupovať do kratších obchodov kde očakávaš zmenu ceny v priebehu pár dní.

All: Dnes Nasadaq pekne cinkol o trendovú čiaru.
Prílohy
nasdaq552021.png
Naposledy upravil/-a Martin7 v St 05 05, 2021 12:13 am, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Nerobím reklamu, ale často sa ma pýtate: brokera mám FIO, umožňuje nakupovanie ETF-iek aj pákových.

Timo
Dátum registrácie: Pi 15 01, 2021 5:54 pm

Príspevok od používateľa Timo »

Áno myslel som Xelu .to autocorect.. vďaka za to je vysvetlenie vôbec.ma nenapadlo takáto analýza ešte v tom nie som tak ďaleko ako ty hádam raz hej :D

Používateľov profilový obrázok
Skrblík
Dátum registrácie: Ne 22 11, 2020 9:21 pm

Príspevok od používateľa Skrblík »

Vida, já sleduju mnohem delší časový horizont, ale i tam podobnou trendovou čáru vidím (měřítko je logaritmické, pro delší časový úsek je nutností).

Přiznám se ale, že jsem měl strach přikupovat, přeci jen mám páku a v případě dalšího poklesu, který nelze vyloučit bych se rychle dostal do problémů
Prílohy
nasdaq.JPG

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 NKLA @ 10,70

Lex
Active Member
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Príspevok od používateľa Lex »

Dakujem Martin, po uvahe som teda dnes isiel do toho polovicou zamyslanej sumy po 78,83. Ale je to len take play money zatial.

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 INTC @ 56,70

- trejd na pár dní, možno týždňov
- v tomto pásme by sa mal aj Nasdaq pomaly otočiť, ak nie TQQQ pôjde asi až na 85. Ak by ešte išiel nižšie, už by prichádzala recesia.
- Intel je divi firma a je podhodnotená, môžu ísť teraz skôr takéto firmy. Intel bude rásť s trhom dosť pomaly, ale v prípade pádu trhov bude aj padať veľmi pomaly. Dôležité bude ak už padnete s Intelom dole ho predať a hneď za to kúpiť ideálne TQQQ.
- Intel by mohol ešte klesnúť do pásma 52,50 - 53.

Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"