Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Platinum Member ***
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 12:49 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 100 TAN @ 83,40 (BUY 72,40), +1100,- USD

- ak pôjdu trhy dole, toto ETF bude padať extrémne
- bol som na tom v zisku až 2500 USD a zvažoval som predaj, rovnako zhruba pri vrchole aj NKLA (zisk bol zhruba 900) a PLUG (zisk zhruba 800, nakoniec realizovaný 50 :lol: ), ale povedal som si, že ešte trhy vydržia a mám málo otvorených pozícií, tak že ešte podržím :roll:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Keďže sa ma často pýtate na brokera, mám Fio.

Martin7
Platinum Member ***

Dva dni dozadu bol v Ba pol hodinu výpadok prúdu, vypadlo to asi o 21:56 a hovorím si, ešte šťastie, že AMD má zverejnenie až zajtra, to by ma fakt naštvalo. Na to včera hneď po 22:00 vypadol internet (optika, telekom) a nabehol až po 23:35, takže som vôbec nevedel ako dopadlo AMD a už som ani nestihol reagovať :( . Nestáva sa to často, max. raz za rok, aj to väčšinou po polnoci. Kým som pozrel zverejnenie a výsledky už som ani nemohol nakupovať. No proste smola :lol: .

Dlhšie som neaktualizoval otvorené pozície:
Celkovo držím (nákupné ceny):
300 AMD @ 92,10
100 INTC @ 56,70
100 NKLA @ 11,50
400 XELA @ 3,415 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett

dobrunoc
Dátum registrácie: Ne 27 11, 2011 9:53 am

Príspevok od používateľa dobrunoc »

Martin7 napísal:
St 28 07, 2021 3:39 pm
BUY 300 AMD @ 92,10

- napájam sa späť
Tak to si naskočil v poslednej chvíli..

Ale inak tá tvoja predikcia o poklese vyšla.. tuším hneď po tvojom predaji klesla az na 88 tuším.. ale po zverejnení raketovo hore.

No uvidíme ako sa cena bude vyvíjať dalej. Dúfam ze ani po prípadnej korekcii trhov nebude klesať príliš

Martin7
Platinum Member ***

Dnes o 15:41 sa to stalo. :D
Prílohy
kilo.jpg

lukas-svk
Gold Member **
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 9:57 pm

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ved si tusim spominal predtym ze AMD odprevadis k 100vke .. :like:

Ja trosku lutujem ze som nenakupil tu poslednu varku po 72 ( plan bol 450 - 500 ) .. bol som moc champtivy a chcel som kupil nizsie. A AMD oznamilo buyback ..
Nevadi uz ale, s tym uz aj tak nic nenarobim. Treba byt spokojny s tym co je ;-)

Musim si este vypocut ER Apple a Microsoft, lebo oni komentovali supply issues tiez .. ze aky je vyhlad.

Martin7
Platinum Member ***

OUT 100 NKLA @ 12,70 (BUY 11,50), +120,- USD

- chytený SL nedávno zadaný.
- mal som ju v zisku 900 USD, povedal som si keď jej mám tak málo, skúsim podržať dlhšie. Ak by som držal pôvodný vstup 300 @ 10,50, tak by som išiel von a keď bola pod 20 vyberal zisk.
- dnes prišiel prepad kvôli podvodom s účtovníctvom, ale nemal som čas sa tomu venovať, čítal som len nadpisy.

Martin7
Platinum Member ***

OUT 300 AMD @ 121,1102 (BUY 92,10), +8703,06 USD

- zatiaľ out, z dlhodobejšieho pohľadu nie je dôvod ísť von
- som viac ako 90% cash

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:
St 04 08, 2021 4:42 pm
OUT 300 AMD @ 121,1102 (BUY 92,10), +8703,06 USD

- zatiaľ out, z dlhodobejšieho pohľadu nie je dôvod ísť von
- som viac ako 90% cash
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

lukas-svk
Gold Member **
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 9:57 pm

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Pani a co vravite na tie zlavy na cinske tech akcie ala: Tencent, Baidu, Alibaba?
Nikto nenakupil, pripadne nema taky umysel?

Dik L.

george1
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Príspevok od používateľa george1 »

Ahoj Lukas , registrujem aktuálne ceny. Ale nikdy nebudem kupovať žiadnu čínsku firmu. Jednak kvôli politickému riziku - čínska komunistická vláda môže zasiahnuť akokoľvek proti ktorejkoľvek čínskej firme. Tak, ako keď po kritike "zmizol" na viac mesiacov Jack Ma. A jednak nebudem nikdy podporovať nedemokratický komunistický štát a komunistický režim - kúpou čínskej akcie podporujem čínsky kapitál. Do niektorých ázijských firiem ale investujem - napríklad Coupang z Južnej Kórei. Z týchto istých dôvodov nikdy nekúpim ani žiadnu ruskú akciu.

Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
Guru Member ****
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

suhlasim s george1 vo vsetkych bodoch. Cina aj Rusko su viacmenej stale diktaturami ktore vo velkom obmedzuju zakladne slobody svojich obcanov. Z toho aj vyplyva ze je tazke predikovat dlhodoby vyvoj u ich firiem a moze prist k velkym neocakavanym zmenam v kratkom case.
Dalsia vec je problem si overit ci su udaje cinskych spolocnosti reálne alebo upravovane.
Samozrejme toto sa moze stat aj stava aj v inych statoch, ale specialne v pripade Ciny je to urcite rizikovejsie.
Rusko je zase politicky nevypocitatelny obor na hlinenych ekonomickych nohach a tiez by som tam neinvestoval ani euro.

iceberg8
Platinum Member ***
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am

Príspevok od používateľa iceberg8 »

george1 napísal:
Št 05 08, 2021 3:19 am
A jednak nebudem nikdy podporovať nedemokratický komunistický štát a komunistický režim - kúpou čínskej akcie podporujem čínsky kapitál. D
No ale to dufam ze nemas ziadne akcie bigfarmy a inych inazivnych technologickych firiem :-)
Tak isto ako napr coca cola , pepsi, mcdonalds, nestle (a mnoho inych) - tie spolocnosti nic moc neprinasaju.. su moralne, podla mna, za hranou a spolocnosti skor skodia.

S tym prvym bodom ale suhlasim, i ked otazne je, ci nie je pozlatko aj samotne USA a EU... Nikto nikdy nezachranil plebs ked sa lod potapala. Vzdy boli a aj budu na poslednom mieste, pokial sa nezachrania sami.

Ale nechcem robit flame v takto dolezitej teme od Martina...
Odoslané z počítača

buggy
Active Member
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 7:21 pm

Príspevok od používateľa buggy »

@Martin7:
Myslis, ze sa este v najblizsich dnoch vrati nad 120? Mam uz danovy test splneny, tak by som vysiel, ale nesledoval som trhy, tak som zmeskal "magicku" 120, na ktoru som cakal mesiace...
Ja to vidim tak, ze AMD hitlo vrchol rastuceho 3rocneho kanala a bud sa odrazi a bude relativne stabilna cele mesiace na urovniach okolo 100, alebo kanal prerazi, ale pochybujem, ze na to ma silu a dovod. TA je na to prilis prepalene aj na tyzdnovych grafoch a fundamenty az tak silne nebudu...
Kedze si zavrel, predpokladam podobny pohlad na vyvoj?

Dikes moc.

Martin7
Platinum Member ***

Tak ako píšeš Buggy, jednak ten trojročný kanál a aj podľa fibo mi to vychádzalo na 122,10 a keď prerazila 120 hneď som zadával pokyn na 121,10, ale zaškrtol som ,,all or nothing" - to robím kvôli účtovníctvu aby som mal menej položiek a aby sa mi to nezložilo z viacej orderov. Mohla hore vybehnúť kľudne len na pár sekúnd, tak som nechcel riskovať, že to nestihnem. Ak náhodou prerazí (menej pravdepodobné), je to bod kde sa s veľkou šancou znova napojím, pretože tam ešte potom klesne a ak klesne teraz, tak kúpim nižšie. Do konca roka podľa mňa tých 140-150 dá (ako som tipoval začiatkom roka).

Edit: na ďalší rast by ale potrebovala nejaké super správy, takže nepravdepodobné (tie sa teraz pravdepodobne vyčerpali). Zároveň si treba uvedomiť, že ona teraz nerastie z 90-kového pásma, ale ide zo 72-ky s jedným pullbackom. Buggy, keby som bol v tvojej situácií, asi by som skúsil dať pokyn na 119,80. Je šanca, že aspoň k 120 ešte vybehne po opene, no nemusí brejknúť, ale samozrejme čo bude netuším.
Prílohy
amdhit.png

buggy
Active Member

Za predpokladu, ze C-19v3 neurobi galibu na WallSt. a na vychode okolo tovarni. Otazka je, aka je pravdepodobnost, ze to tento rok uz neurobi....

Martin7
Platinum Member ***

Možné to je a je tam aj slušná pravdepodobnosť. Aj preto viac trejdujem a snažím sa prejsť (dočasne) z pozičného tradingu do swingového. A ak príde korekcia a dostane sa to do cien, tak zainvestujem na rok+ a trejdovať budem len zo zvyškom peňazí, čo sa nepodarí zainvestovať.

buggy
Active Member

No, zatial to vyzera, ze chce zaplnit GAP zo vcera...

Martin7
Platinum Member ***

Zadaný pokyn BUY zatiaľ 100 AMD @ 112,80. Uvidíme, či príde na tento suport, maximálne (resp. minimálne) dnes na 112,30.

BUY 100 AMD @ 112,80

- zatiaľ držím len 100 AMD @ 112,80

george1
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 7:44 pm

Príspevok od používateľa george1 »

Vrátim sa ešte k téme či investovať do čínskych akcií: zhodou okolností práve tento týždeň na roklen vyšiel článok na túto tému. S článkom (z môjho pohľadu) sa nedá nesúhlasiť:
https://roklen24.cz/zije-jeste-jack-ma/

iceberg8
Platinum Member ***

Clanok dobry.
No a my, Europania*, resp. Slovaci masivne exportujeme vyrobu a pracu prave do tej fuj fuj Číny..
*no skor Brusel sam za seba, ale tak my im to dovolime a tlieskame, ze budeme nakupovat lacnejsie.
Odoslané z počítača

Nishin
Dátum registrácie: St 31 03, 2021 8:35 am

Príspevok od používateľa Nishin »

Chcem sa poďakovať Martin7 za tip na Exelu. Nezvyknem investovať do niečoho čo nepoznám, ale vnukol si mi ideu, naštudoval som si ju a špekulatívne kúpil za 1,39 :palec_hore:
Kľudne pokračuj v takýchto tipoch :D

iceberg8
Platinum Member ***

Nishin napísal:
Ut 10 08, 2021 2:33 pm
Chcem sa poďakovať Martin7 za tip na Exelu.
Hm, no teraz nad 3USD je vlak uz rozbehnuty :D Ale mozno je tam este priestor na rast :)
Odoslané z počítača

Lex
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Príspevok od používateľa Lex »

Posledné dni padá - keď bola okolo 2,220 nejak som sa nevedel rozhýbať, ale čím ďalej tým viac ma pokúša. Čakal som mierny pád pred earnings a potom je to mierne lotéria. Ako to čítate aktuálne? Teda hlavne Martin, ale aj ďalší čo to tu na jeho popud skúmate? Oplatí sa ešte teraz vstúpiť, za nejaké nie až tak veľké play money? Aký čakáte vývoj po earnings?
A prečo vlastne rástla posledné dni, tak dramaticky, mali ohlásené nejaké veľké úspechy? Lebo som zachytil že reddit ju objavil a predpokladám, že ju pumpoval hore.

JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Lex napísal:
Ut 10 08, 2021 3:28 pm
Aký čakáte vývoj po earnings?
A čo tak sa pozrieť na earnings? Zverejňovala dnes. Čítal to niekto?
Za 15 min. o 17,00 začina konferencia manažmentu z analytikmi.
Komu sa nechce počúvať média prinesú na zlatom podnose prepis tlačovky ( transcript ).
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.

Rado
VETERAN MEMBER *****
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Príspevok od používateľa Rado »

Lex napísal:
Ut 10 08, 2021 3:28 pm
Ako to čítate aktuálne? Teda hlavne Martin, ale aj ďalší čo to tu na jeho popud skúmate? Oplatí sa ešte teraz vstúpiť, za nejaké nie až tak veľké play money? Aký čakáte vývoj po earnings?
A prečo vlastne rástla posledné dni, tak dramaticky, mali ohlásené nejaké veľké úspechy?
Podstatné je, čo si myslíš a urobíš ty! Čo si myslia ostatní je nepodstatné. Sú to tvoje prachy. Ostatných tvoje prachy nezaujímajú teda pokiaľ ich nechcú dostať k sebe. :D
Ja ti radím, ak nemáš plán na vstup, na výstup a celý manažment pozície, tak do nej nevstupuj. Potom budeš písať, že si do nej vstúpil a otázky typu, čo by som mal teraz spraviť? Ako vidíte ďalší vývoj? Pôjde ešte hore alebo to mám zavrieť?

Prepáč, že to takto píšem, ale každý sme v tomto kasíne za seba. Mať niekoho ako guru je najväčšia chyba. Stratíš akcieschopnosť. Možno by si už aj niečo s pozíciou urobil, ale čakáš, čo spraví guru, ktorý podľa teba vie viac. Nevie a robí manažment svojich peňazí a nie tvojich. Toto je individuálny šport nie kolektívny. Za to aké budeš mať výsledky si zodpovedný iba TY! Veľa šťastia.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

Lex
Silver Member *
Dátum registrácie: Št 19 11, 2020 1:18 pm

Príspevok od používateľa Lex »

Rado napísal:
Ut 10 08, 2021 5:27 pm
Podstatné je, čo si myslíš a urobíš ty! Čo si myslia ostatní je nepodstatné. Sú to tvoje prachy. Ostatných tvoje prachy nezaujímajú teda pokiaľ ich nechcú dostať k sebe. :D
Ja ti radím, ak nemáš plán na vstup, na výstup a celý manažment pozície, tak do nej nevstupuj. Potom budeš písať, že si do nej vstúpil a otázky typu, čo by som mal teraz spraviť? Ako vidíte ďalší vývoj? Pôjde ešte hore alebo to mám zavrieť?

Prepáč, že to takto píšem, ale každý sme v tomto kasíne za seba. Mať niekoho ako guru je najväčšia chyba. Stratíš akcieschopnosť. Možno by si už aj niečo s pozíciou urobil, ale čakáš, čo spraví guru, ktorý podľa teba vie viac. Nevie a robí manažment svojich peňazí a nie tvojich. Toto je individuálny šport nie kolektívny. Za to aké budeš mať výsledky si zodpovedný iba TY! Veľa šťastia.
S tym sa neda len suhlasit. Nehovorim, ze ked martin, juggler atd. napise kupuj, tak hned kupujem, ale kazdy hladame zdroje informacii a ich interpretacie pre rozsirenie si obzoru resp. urobenie si nazoru. V portfoliu mam pozicie ktore som si vyhodnotil a kupil sam, bez konzultacie a uistovania sa, po svojom researchi.
No XELA je nieco co nemam nastudovane, ale opakovane to tu registrujem a vidim trend pozitivnym smerom, tak, nebudeme si klamat, pohodlne zhanam info od niekoho skusenejsieho a s lepsim prehladom v danej spolocnosti ako ja. Nehovori sa, ze ked si v miestnosti najsikovnejsi tak si v zlej miestnosti? Snazim sa ziskat co najviac info od kompetentnych a uz zadanie pokynu je vzdy na mne :)

Rado
VETERAN MEMBER *****

Ja rozumiem ako si to myslel, ale napísal som to tak ako to je. Nie som si istý, keď tu alebo niekde inde je nejaký tip, tak sa ho treba hneď chytať. Dá sa, ale s vlastným plánom what if. Ja som takto adoptoval obchody na TROW a SPY. Urobil som si vlastný backtest s mojim set up a obchodujem to celkom úspešne. V každej situácii však viem, čo urobím. V tradingu neexistuje najšikovnejší v miestnosti, ale najdisciplinovanejší. To je trochu rozdiel.
Ja keď som si analyzoval svoje straty a zistil, čo by znamenalo byť disciplinovanejší, tak to pre mňa veľa znamenalo aj v profite (narástol) aj v strese (klesol). :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India

iceberg8
Platinum Member ***

No ten model co Rado poslal, bull put spread.. je velmi zaujimavy, par hodin som skumal co to je, ale potom som si povedal, ze na to asi nebudem mat dostatok casu, kedze to asi nie je len o tom (hlavne na zaciatku), ze si sadnem za PC, pozriem grafy, program povie "kup toto" a ja to kupm :-) Mozno profik ktory to ma uz v ruke si sadne a vidi to co nikto iny nevidi.. Aj som sa par otazok ohladom toho chcel spytat, ale ked "nemam cas", tak veru neviem, ci by to mohlo mat uspech.. To by bolo too good to be true :D
A ked sa snazim "zhodnotit" ci je dana akcia (konkretna jedna) dost dobra na kupu alebo nie, tak po x hodinach si poviem, hm, vlastne stale nic neviem :D Potom zacinam mat pocit, ze tam treba mat aj kus osvietenosti ako zrucnost... Napr taky novavax.. slubuje a slubuje ze pride s vakcinou, ale stale to len posuva , je neschopny manazment, alebo kde to viazne? MRNA +547% za rok.. PFE a JNJ par desiatok %, Tak by som cakal nejaky pekny narast aj u NVAX, ale... bude nebude ? Kiezby som vedel, ak by som vedel, beriem margin :D ale jeho call by som zobrat nechcel...
Odoslané z počítača

Rado
VETERAN MEMBER *****

Martin, prepáč, že ti przním vlákno.
iceberg8 napísal:
Ut 10 08, 2021 8:02 pm
No ten model co Rado poslal, bull put spread.. je velmi zaujimavy, par hodin som skumal co to je, ale potom som si povedal, ze na to asi nebudem mat dostatok casu, kedze to asi nie je len o tom (hlavne na zaciatku), ze si sadnem za PC, pozriem grafy, program povie "kup toto" a ja to kupm :-) Mozno profik ktory to ma uz v ruke si sadne a vidi to co nikto iny nevidi.. Aj som sa par otazok ohladom toho chcel spytat, ale ked "nemam cas", tak veru neviem, ci by to mohlo mat uspech.. To by bolo too good to be true :D
Keď som napísal SPY, tak som nemyslel práve bull put spread aj keď tie sú za posledné obdobie dosť úspešné a poznám ľudí, ktorí neobchodujú nič iné. Mal som na mysli posledný obchod na SPY a to debit call spread, ktorý ukazuje veľmi pekné výsledky bez nutnosti riskovať viac ako pri bull put.
iceberg8 napísal:
Ut 10 08, 2021 8:02 pm
A ked sa snazim "zhodnotit" ci je dana akcia (konkretna jedna) dost dobra na kupu alebo nie, tak po x hodinach si poviem, hm, vlastne stale nic neviem :D Potom zacinam mat pocit, ze tam treba mat aj kus osvietenosti ako zrucnost... Napr taky novavax.. slubuje a slubuje ze pride s vakcinou, ale stale to len posuva , je neschopny manazment, alebo kde to viazne? MRNA +547% za rok.. PFE a JNJ par desiatok %, Tak by som cakal nejaky pekny narast aj u NVAX, ale... bude nebude ? Kiezby som vedel, ak by som vedel, beriem margin :D ale jeho call by som zobrat nechcel...
Toto ma zaujalo. Cez víkend som testoval najlepšiu stratégiu na NVAX a včera mi vybehol prvý alert, ktorý som však nevzal. (zatiaľ vyzerá, že to bola chyba, ale už som sa krotil v počte otvorených pozícií) Píšeš, že by si jeho call nevzal, ale práve call sa dal zobrať 6x za posledný polrok. (nie len tak, ale na základe patternu, ktorý som našiel) Vygeneroval by si 423% zisku zatiaľ čo samotná akcia urobila -25,8%. 6 obchodov = 6 winerov. :lol: Ten zo včera bude asi 7. a už dnes.

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 MU @ 70,00

Martin7
Platinum Member ***

OUT 100 MU @ 70,60 (BUY 70,00), +60,-

- pokyn zadaný už v PM, vyplnený hneď po opene
- tiež mám už v PM zadaný pokyn na BUY 100 AMD @ 106,50, ale low bolo 106,58 hneď v úvodnom dipe a nechytilo

Martin7
Platinum Member ***

BUY 300 SPXU @ 16,00 (Short SP500 do longu - 3x leverage)

- QQQ-čka by sa mohli ešte budúci týždeň držať, aj AMD to bude ťahať hore (myslím, aj AMD môže pomôcť Q-čkam)
- zvažoval som, či ísť do shortu Dow Jones cez SDOW za 29,65
- skôr očakávam len pullback na SPY a príp. DOW, zatiaľ žiadny veľký pád

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 AMD @ 106,60

Spolu držím 200 AMD @ 109,70 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60)

Martin7
Platinum Member ***

OUT 300 SPXU @ 16,18 (BUY 16,00), +54,- USD

- nechytilo mi za 16,22 hoc bola taká cena
- už budem častejšie vstupovať do šortov

Martin7
Platinum Member ***

V stredu 18-teho zverejňuje Nvidia, to pravdepodobne posunie aj AMD hore. Sú tu aj otázky na mňa, zajtra príp. pozajtra zareagujem.

Martin7
Platinum Member ***

BUY 300 XELA @ 2,345

200 AMD @ 109,70 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60)
100 INTC @ 56,70
700 XELA @ 2,956 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85 + 300 @ 2,345)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 MU @ 69,30

- AMD bude dobré prikúpiť v pásme 98 - 99

Martin7
Platinum Member ***

OUT 100 MU @ 69,70 (BUY 69,30), +40,- USD

- váhal som predať pri 70,30, potom zadať SL na 70,00 až nakoniec posledná možnosť

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 AMD @ 102,50

- pokyn zadaný hneď po open
- predvčerom som mal zadaný pokyn BUY 100 @ 99,50, ale low bolo 99,51 :lol: . Tak veľa krát mi už ušiel nákup ale aj predaj o 1 cent :roll:

300 AMD @ 107,30 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60 + 100 @ 102,50)
100 INTC @ 56,70
700 XELA @ 2,956 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85 + 300 @ 2,345)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00

Martin7
Platinum Member ***

BUY 100 BULZ @ 25,70

- je to pákové ETN (3x leverage, long)
- tu je zoznam firiem ktoré obsahuje: https://www.etftrends.com/microsectors- ... bulz-berz/
Apple Inc. (AAPL) , Amazon.com, Inc. (AMZN) , Facebook, Inc. (FB) , Alphabet Inc. (GOOGL) , Microsoft Corporation (MSFT) , Netflix Inc. (NFLX ) , NVIDIA Corporation (NVDA) a Tesla Inc. (TSLA) . Potiaľto to myslím obsahuje FNGU a aj BULZ. BULZ ale pridáva: Advanced Micro Devices, Inc. (AMD), Intel Corporation (INTC), Micron Technology, Inc. ( MU), PayPal Holdings, Inc. (PYPL), Salesforce.com, Inc. (CRM), Square, Inc. (SQ) a Zoom Video Communications, Inc. (ZM).
- sú tam firmy čo mám výhrady a ktoré by som tam nechcel, ale nemám inú možnosť ako ísť na páku. Najviac mi tam vadí Tesla a Intel. Naopak najviac som tam chcel AMD a MU.

Ak by som teoreticky toto ETN držal dlhšie ako rok, musím zo zisku platiť odvody?
Naposledy upravil/-a Martin7 v St 22 09, 2021 5:30 pm, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"