Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zbytočné špekulovať, uvidíme, ale ako som písal, je to veeeľmi nepravdepodobné. Matovič pred trištvrte rokom hovoril, že reformu predstaví o dva týždne :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 BULZ @ 22,40

Celkovo držím (nákupné ceny):
300 AMD @ 107,30 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60 + 100 @ 102,50)
100 INTC @ 56,70
300 BULZ @ 24,10 (100 @ 25,70 + 100 @ 24,20 + 100 @ 22,40)
100 WISH @ 5,895
700 XELA @ 2,956 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85 + 300 @ 2,345)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00

QQQ by mohli spadnúť na 342, to by mohlo byť dno. Možno zajtra, pozajtra. Tam zvažujem nákup 100 TQQQ, 100 AMD a 100 BULZ.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Martin7 napísal: Pi 01 10, 2021 8:58 pm Ostatné akcie nie sú v strate, iba v poklese. :)
Podla mňa pokles sa rovná strate. Časom sa môže odstrániť, ale aj zvýšiť.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Samozrejme Rokosák. Len strata znie príliš definitívne :) , pokles je niečo dočasné. Ja som rátal s pádom trhov, prispôsobil som tomu aj portfólio. Najväčšiu pozíciu mám v AMD, riziko je tam podľa mňa nižšie ako pri SPY alebo QQQ-čkach. AMD síce rýchlo padá z vrcholov, ale nižšie sa už drží oveľa lepšie ako trhy. Keď sa spojí s XLNX, bude to veľmi silná firma. AMD čaká veľmi silné obdobie, minimálne najbližšie 3 roky to bude výsledkovo jedna z najvýkonnejších firiem na trhu. Najviac padajú akcie, kde sú očakávania, ale nieje žiadny zisk (napr. XELA, WISH). Tam mám preto zatiaľ malé pozície.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja som zažil (a prežil) pád trhov v roku 2000. Odvtedy radšej beriem menšie straty ako čakal na obrat trhu. Priznám sa, že táto taktika v súčasnosti (posledných 10 rokov) nevynáša.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

To musel byť strašný masaker v roku 2000, ja som to nezažil, ale mám pred tým rešpekt, keď si pozerám grafy. Ty si jednak odo mňa o dosť starší a máš výrazne väčší účet, je samozrejme normálne, že si opatrnejší a menej riskuješ. Ale myslím, že toto nebude zďaleka taký veľký pád. Ja som teraz zainvestovaný zhruba na 40%.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja sledujem len futures NQ. Dnes to bolo na 200 EMA,tuším niekde pri 14390...Nasdaq si práve prešiel korekciou nad 10%.
Ale ked som kukal na graf, tak až tých 14 000 by som videl ako kľúčový support. Tam vidím najlepší risk/reward na long.
Naposledy padol NQ pod MA200 pri covide 2020 (feb )..vtedy išlo o pravé prelomenie. Teraz si tipnem false prelomenie, vybratie SL a ideme hore.

Za 2 týždne máme earnings sezonu, jej vrchol bude prelom oct/nov kedy zverejnia všetky techno giganty. V novembri už ťažko bude pokles...naposledy sme mali taký extrém v 2018. Musel by však na to byť riadny katalyzátor...napr. keby covid odstavoval ekonomiku, alebo by sa zhoršila čínska realitná kríza...alebo by sa US makrá zhoršili, či inflácia ešte vyskočila a pod. Skôr vyzerá, že 2021 nejak dotiahneme a lámať ľady sa budú v prvom polroku 2022.

Európu čaká ťažká zima. Energetickej kríze sa zrejme nevyhneme a jej dôsledky pocítime v 2022. Ked sa tie ceny energií premietnú do cien výrobkov a služieb, inflácia nebude dočasná a ECB z nulovými sadzbami je v pasci už teraz... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tak veru, myslel som tých cca 14.000 Nasdaq. (QQQ pri 342 je ako Nasdaq 14.100, tá aprílová rezistencia). Tiež si myslím že zverejnenia (earnings) to pošlú vyššie, ale čo bude potom uvidíme. Potom to môže byť dramatickejšie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 WISH @ 4,98

Celkovo držím (nákupné ceny):
300 AMD @ 107,30 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60 + 100 @ 102,50)
100 INTC @ 56,70
300 BULZ @ 24,10 (100 @ 25,70 + 100 @ 24,20 + 100 @ 22,40)
200 WISH @ 5,4375 (100 @ 5,895 + 100 @ 4,98)
700 XELA @ 2,956 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85 + 300 @ 2,345)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00

- hneď po opene zadaný pokyn 4,75, ale nechytilo, ale nechcelo mi chytiť ani 4,98 pri cene 4,975, až v tretej sviečke mi to chytilo pri tej cene. Zaujímavé, nestáva sa mi to pri iných akciách. Aj ten prvý nákup WISH mi podobne nechcelo chytiť.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin
Keď budeš mať čas, prečítaj si analýzu od Paula Santosa Intel vs.AMD
https://seekingalpha.com/article/445874 ... -prospects

Paulo je šikovný hľadač príležitostí..konzultoval som s ním môj ,,big short,, na LTCN a BCHG a všetko pekne vyšlo.

Paulo rozoberá všetky vyvíjané čípy, čo prídu na trh nasledujúce 2 roky a keď dobre rozumiem, tak tvrdí, že Intel znovu získa technologický náskok, minimálne v Desktop a Notebook segmente.

Zaujímal by ma tvoj názor, lebo to by mohlo zabrzdiť AMD.
Zároveň INTC s forward P/E 12 teda riadne podhodnotený a lagujúci už tri roky, by sa stal výbornou investíciou.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dík, pozrel som. Pridal som si ho do zoznamu analytikov. Verím, že je dobrý analytik, budem ho sledovať. Avšak analyzovať AMD a Intel je náročnejšie. Dnes sa na každom čipovom fóre nájde človek čo si povie: Hm, ako AMD pekne vyrástlo, lebo prišlo s dobrou architektúrou a akcie Intelu skôr padajú. Aká super príležitosť teraz kúpiť Intel, lebo prídu nové čipy a budú asi lepšie ako AMD a teda Intel pôjde hore a AMD dolu. Je to však o dosť zložitejšie. To pochopil nakoniec aj ten analytik Citibank, čo dvihol AMD PT zo 17 SELL na 95 neutral a Intelu dal potom downgrade. Ešte v roku 2018 behom dvoch týždňov vydali štyria analytici články ako sa veľmi mýlili pri analýze AMD. Traja boli zo seekingaplha a jeden analytik Morgan Stanley. Tí traja nakoniec vo svojej analýze uviedli, že práve preto, že sa tak strašne mýlili a AMD napriek tomu išlo hore nakoniec uviedli, že už ďalej nebudú AMD analyzovať. Analytik Morgan Stanley vydal vtedy článok: ,,ako som sa mýlil s AMD" a prudko dvihol PT (to bola vtedy veľká vec). Už prestal platiť vzťah, kto vydá lepšie čipy, toho akcie pôjdu hore a toho druhého dolu. Už to platí len jednostranne. Ak vydá lepšie čipy AMD, tak to pôjde ako doteraz (akurát už nie tak prudko). Ak vydá lepšie čipy Intel, môže ísť hore, ale AMD klesať nebude. Biznis AMD už začína byť inde a hlavne sa najbližšie roky bude výrazne rozširovať (napr. čipy do mobilov atď.) AMD ide cestou ako Nvidia. Najbližšie dni k tomu napíšem hlbšiu analýzu aj s argumentami, toto len tak rýchlo a stručne. Intelu sa výraznejšie podľa mojich odhadov začne dariť o 4-5 rokov. Teraz ide do fázy ,,rekonštrukcie". O tých 4-5 rokov bude Intel v tej fáze, ako je AMD teraz. Lenže potom bude aj AMD už niekde úplne inde. Včera Pat Gelsinger (CEO Intelu) vyhlásil: Intel je späť a odkážte všetkým, že preberá vedenie. A pobláznil tým pár analytikov.

Toto je podľa mňa jeden z najlepších analytikov: (ako jediný sa dokázal na firmy pozrieť aj takým pohľadom (vrátane AMD), akým som sa nedokázal ja.)
https://seekingalpha.com/user/47444632/comments

Ešte pripomeniem jednú vec, čo som písal dávnejšie: Najlepší analytici analyzujú veľmi dlho malé množstvo firiem a ideálne len v jednom odvetví. Ak niekto analyzuje 200 firiem, tak to nemá zmysel ani čítať.

Stručný záver: Intelu sa nepodarí stiahnuť AMD dole. V dlhodobejšej budúcnosti budú s najväčšou pravdepodobnosťou obe firmy úspešné. Intel ale najbližšie tri roky bude v dosť riskantnej situácii. To rozpíšem v tej analýze.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Juggler: Nie ze by som bol nejak zamilovany do AMD, ale v tej analyze co si nalinkoval ked si pozries uz len Q1/2022 tak ten spominany 9% gain pri AMD 6000 Series (ako to on nazyva) linkuje na stary leak ktory je z 24/4/2021. Medzitym ale predsa AMD oficialne ukazalo V-cache, ktory podla nich v priemerne zvysi vykon o 15% sam o sebe. Pritom ale AMD ma moznosti navrhnut a vyrobit lepsi CPU ( urcite ma k dispozicii 5nm proces) alebo rozdelit jednotlive produktove rady na urcite vyrobne procesy resp. vyuzivat odlisne technologie v konkretnych radach. A to este nevravim o tom ze tie leaky ktore bezne vidime/citame vacsinou ukazu len malu uzku cast toho co vyrobca planuje a zvazuje.

Neviem no, nechcelo sa mi to cele citat, lebo som totalne vytoceny z toho co mi spravili v IB.
Kazdopadne je to velmi dynamicke odvetvie, nie je lahke ho analyzovat a kopec tych analytikov to robi tak povrchne ze bezny fanusik moze vediet viac.
Ja som zvedavy aky realne bude Alder Lake, ten potom naznaci smerovanie Intelu do buducnosti. Inak vobec by som a nedivil keby zacali masovo vychadzat analyzy favorizujuce Intel po release Alder Lake s cielom vytvorit hype a nieco na tom zarobit ;-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: Št 07 10, 2021 8:01 pm Najlepší analytici analyzujú veľmi dlho malé množstvo firiem a ideálne len v jednom odvetví. Ak niekto analyzuje 200 firiem, tak to nemá zmysel ani čítať.
lukas-svk napísal: Št 07 10, 2021 11:05 pm ..kopec tych analytikov to robi tak povrchne ze bezny fanusik moze vediet viac.
Súhlas. Paulo je dievča pre všetko..analyzuje kadečo. Preto sa pýtam Vás čo sa v čípoch vyznáte.

Martin7 napísal: Št 07 10, 2021 8:01 pm
Stručný záver: Intelu sa nepodarí stiahnuť AMD dole. V dlhodobejšej budúcnosti budú s najväčšou pravdepodobnosťou obe firmy úspešné. Intel ale najbližšie tri roky bude v dosť riskantnej situácii. To rozpíšem v tej analýze.
lukas-svk napísal: Št 07 10, 2021 11:05 pm
Ja som zvedavy aky realne bude Alder Lake, ten potom naznaci smerovanie Intelu do buducnosti. Inak vobec by som a nedivil keby zacali masovo vychadzat analyzy favorizujuce Intel po release Alder Lake s cielom vytvorit hype a nieco na tom zarobit ;-)
Jasné. Nebudeme pozerať príliš ďaleko dopredu. Všetko môže byť ináč.

Najviac aktuálny je long INTC pri dobrej cene a predať (sell the news) ked ohlásia ten super číp na budúci mesiac. Viete zistiť kedy by to mohlo byť? Zapíšem si do kalendára a rád by som to zahral.
lukas-svk napísal: Št 07 10, 2021 11:05 pm
.... som totalne vytoceny z toho co mi spravili v IB.
Čo ti spravili? Ja som spolu za 20 rokov nebol toľkokrát vytočený ako toho roku...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukáš, tiež ma zaujíma, čím ťa IB tak vytočilo?

Juggler, ak to tak vyznelo, ja v princípe toho Paula vôbec nechcem spochybniť, verím že je šikovný. Len keď skáče z jednej oblasti do druhej a nepozná hĺbku tak jeho tipy budú povrchnejšie a riskantnejšie, ale veľa jeho tipov môže byť dobrých. Ja tiež občas skočím do oblasti, ktorú dobre nepoznám, avšak v tom prípade len malou pozíciou.

Intel Alder Lake by mal prísť na trh koncom októbra/začiatkom novembra, nevie sa zatiaľ presne. Čipy budú výborné, výkonnejšie ako Ryzeny 5000. Intel sa na chvíľu dostane do vedenia, avšak AMD vydá refresh 5000 generácie a výkon tipujem tesne pod Intel Alder Lake. Lenže budúci rok príde nová generácia AMD a tá bude (tipujem) zase výkonnejšia ako Intel. V zásade to pôjde takto stále dookola, že každého polroka (na striedačku) príde konkurencia s novým čipom bude o niečo málo výkonnejšia. Intel sa nedostane do vedenia, ale pravdepodobne ani AMD. Trh si postupne rozdelia cca pol na pol. V zásade Intel má konečne ziskovú strátégiu a plánuje veľmi rozumne investovať do rozvoja (to ešte rozpíšem). Avšak najbližšie 2-3 roky bude stavať fabriky a budú to extrémne náklady. A to sa prejaví na výsledkoch. To môže stiahnuť akcie dolu, alebo aspoň nepustiť hore. Respektíve takto by sa to chovalo pred rokom 2018. Teraz sa ale do trhov lejú miliardy, môžu začať rásť viac dividendové akcie a môže ísť hore Intel aj nelogicky. Avšak najlogickejšie by bolo ho kupovať v poklese o 2 až 2,5 roka (na investíciu).

Pri Alder Lake čipoch je však jedno riziko hlavne v tom, že budú mať veľmi vysokú spotrebu a o to viac záujemcov si môže počkať na nové Ryzeny 4.

edit: ešte k tým novým továrňam: viete aké problémy mal Intel s prechodom na 10 nm proces, tak teraz pravdepodobnosť nových problémov výrazne narastá. Ak sa niekde Intel zasekne a niečo sa natiahne o dva roky, tak ho super silné AMD pošle medzi penny stocks.

edit2: Niečo o tom ako AMD vyvíja čipy. Raz o tom hovoril niekto z AMD na jednej konferencii. AMD má dva tými a paralelne pracujú každý na inej generácii čipov. Keď jeden tým dokončil terajšiu tretiu generáciu čipov, dostali pár dní voľno a išli pracovať na piatej generácii. Pár mesiacov po dokončení tretej mal druhý tým pripravenú štvrtú generáciu. Výhľadovo už majú predstavu, ako bude vyzerať návrh čipu šiestej a veľmi hrubo aj siedmej generácie. Štvrtá aj piata generácia je vo viacerých verziách, väčšinou urobia dve, tri, ak by náhodou nebol dostupný požadovaný výrobný proces, alebo by Intel prišiel s príliš dobrou, alebo príliš slabou architektúrou resp. generáciou čipov. Teda AMD má viac alternatív a podľa toho ako bude výkonná nasledujúca Intelovská generácia, tak sa rozhodne, ako veľmi silné čipy dajú na trh. Ak nejaké výkonné ,,fičurky" nebude treba, tak sa objavia až v ďalšej generácii. AMD má minimálne pri súčasnej X86 architektúre väčšie výkonové rezervy ako Intel. Intel sa nemá šancu dostať do dlhodobého vedenia. Je to vidieť aj na novej Alder Lake generácii, že budú frekvencie extrémne vyhnané hore (ako sa hovorí ,,až na krv") a za cenu extrémnej spotreby v loade, aby bol výkon čo najoslnivejší. Ale ako som písal minule, AMD teraz hlavne rieši, ako sa presadiť v mobiloch prípadne tabletoch. Nedávno mali rokovania s Mediatekom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Aaale co, kaslat uz na to .. aj tak s tym nic uz neurobim.

Ja som doteraz pouzival inych brokerov a IB lezal ladom. V minulosti som akurat potvrdil migraciu do IBCE.
Povedal som si, ze by nebolo zle pouzivat aj IB najma ked uz zrusili poplatky za neaktivitu a rozlozit tym aj iste riziko.

Noo a plan bol XLNX@148. Akurat ked som zadal order tak som zistil ze ten ucet zabudli zmigrovat alebo co ... a kvoli brexitu ma obmedzenie na otvaranie novych pozicii. Cize som nekupil nic ..este som zaplatil uroky za zostatok na ucte. Reakcie supportu tiez nic moc, musel som im dva krat napisat aby som vobec vedel ci eviduju moj otvoreny case. Ziadne ze, dakujeme za Vasu poziadavku budeme Vas kontaktovat alebo nieco ..

A skusal som aj chat, a bezuspesne .. asi neboli ludia

Ked som nemal este odpoved v tickete, tak som si povedal ze skusim im zavolat na hot-line ze snad sa nieco dozviem. Toll free cislo pre Europu mi nefungovalo, direct call ano. Myslel som ze budem volat s niekym z UK alebo tak. Akurat clovek na hotline vyzeral byt z Indie, resp. vyzeralo to ze tu podporu ani nemaju v Europe. Kazdopadne aspon to volanie ich trosku nastartovalo a konecne som dostal aj odpoved z HU ze na tom robia a riesenie bude trvat prinajlepsom 3-4 pracovne dni. Akurat dnes plynie ten 4-ty.
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Po 11 10, 2021 2:52 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
glengoolie
Gold Member **
Príspevky: 450
Dátum registrácie: Po 29 03, 2021 5:54 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa glengoolie »

FYI: akurat som pozeral ze som pretocil cca 250k akcii. keby som bol u ib, lynxu a podobne tak by ma to stalo asi 2500 dolarov, kdezto u fio ma to stalo niekde v rozmedzi 275 a 350 dolarov.
for the best of times
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Fio mam tiez, ako inak riesite nejak rozumne konverziu EUR/USD? Lebo tie kurzy co ma FIO su cista zdieracina .. a ak to riesite cez dalsie sluzby, tak kolko to cele trva od odoslania z Vasho uctu v SK cez danu sluzbu az po pripisanie na Fio ucet? Dik vopred

Edit: Aha, nasiel som ze Roklen .. je to tu inde uz viac krat riesene. Tak toto je mozne hadam aj zmazat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

glengoolie napísal: Po 11 10, 2021 2:39 pm FYI: akurat som pozeral ze som pretocil cca 250k akcii. keby som bol u ib, lynxu a podobne tak by ma to stalo asi 2500 dolarov, kdezto u fio ma to stalo niekde v rozmedzi 275 a 350 dolarov.
IB je deep discount broker. Neverím, že Fio je v niečom lacnejšie. Akurát u IB si treba nastaviť ,,tiered,, cenník, nie ,,fixed,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD +4,5% ..AMD (AMD) launched the AMD Radeon RX 6600 graphics card, designed to provide visually stunning, high-refresh rate 1080p gaming experiences to the midrange market. The AMD Radeon RX 6600 graphics card leverages breakthrough AMD RDNA 2 architecture, the only gaming architecture that spans from desktop PCs, laptops and consoles to mobile devices and automotive infotainment systems.

Také veci ked viete dopredu, dajte info... na tom vieme zarobiť v štýle ,,buy in advance, sell the news,,.
Takisto na Inteli vieme, ked releasne ten super číp. Čo myslíte bude to na tomto evente? :
27-Oct-21 Conferences Intel Innovation Conference 2021 (INTC)

P.S. Intel zverejňuje výsledky 21 októbra. Zvykne byť slabý ako čaj a padnúť 5-10%. Takže nákup až potom...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, samozrejme dám vedieť dopredu keď niečo bude. Avšak tie RX 6600 nie je určite cenotvorná správa, AMD išlo hore skôr na trhové správy. Respektíve, ak by dnes išli technológie dolu, tak by táto správa u AMD nespôsobila rast, ale AMD by išlo s trhmi nižšie.

K Intelu: Pravdepodobne to bude na tom evente 27.10., zatiaľ nie je z Intelu nič potvrdené. Keď to bude potvrdené, napíšem.
Edit: Intel Alder Lake vraj budú predstavené 4.11. Zatiaľ najaktuálnejšia správa (dnešná).
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: St 13 10, 2021 6:38 pm Juggler, samozrejme dám vedieť dopredu keď niečo bude. Avšak tie RX 6600 nie je určite cenotvorná správa, AMD išlo hore skôr na trhové správy. Respektíve, ak by dnes išli technológie dolu, tak by táto správa u AMD nespôsobila rast, ale AMD by išlo s trhmi nižšie.
RX 6600 stojí za hlavným rastom AMD dnes. Zbytok je, že má podporu od odvetvia (SOXX +1%) a že je relatívne nízko (má priestor na rast ceny).
A samozrejme aj trhy, hoci nie je rally..je tak trochu relief recovery po včerajšom poklese a pred earnings.

Ty to tak nevnímaš, ale bežný človek si pripomenie, že AMD vyvíja aj grafiku a že Radeon môže konkurovať Nvidii podobne ako AMD Intelu.
Edit: Intel Alder Lake vraj budú predstavené 4.11. Zatiaľ najaktuálnejšia správa (dnešná).
Dík. Po zverejnení 21 okt. si to musíme pripomenúť. Z obrovskou pravdepodobnosťou dá 4.11 a dovtedy +5 až +10%. Len bude treba načasovať vstup.
Prílohy
AMD catalyst.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tiez si nie som isty ze za pohybom bola RX 6600 .. resp, to nie je az taka velka sprava. Noo ale vzhladom na trh a nedostatok grafik to je dobra sprava.

Vcera AMD zverejnilo rozhovor ohladom AM5 .. ( este som ho nepocul ) kde udajne potvrdili V-Cache na AM5 ale aj AM4.
Zaciatkom roka 2022 na AM4, Zen4 neskorsie v roku 2022. PCI-E 5.0 podporu pre AM5 .. ( kedze vraveli o ZEN4 tak kazdy to zrejme berie tak ze ZEN4 bude podporovat PCI-E 5.0 ) Cize znamena to ze AMD relativne rychlo vyplni GAP voci Alder Lake

https://www.youtube.com/watch?v=yE9PsKWYYXA

Stvu ma ti darebaci z IB. Zo supportu pisali ze nevedia ETA na vyriesenie problemu, ze mam zavriet a znova zalozit ucet :lol:
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 MU @ 67,80

- včera som veľmi váhal nakúpiť za 66,30, ale povedal som si, že by ešte mohla klesnúť na suport 65, prípadne nižšie.

Celkovo držím (nákupné ceny):
300 AMD @ 107,30 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60 + 100 @ 102,50)
100 INTC @ 56,70
100 MU @ 67,80
300 BULZ @ 24,10 (100 @ 25,70 + 100 @ 24,20 + 100 @ 22,40)
200 WISH @ 5,4375 (100 @ 5,895 + 100 @ 4,98)
700 XELA @ 2,956 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85 + 300 @ 2,345)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Intel je dole pocas AH

Intel stock plunges 10% after data-center sales drop more than expected

Intel profit drops more than 28%, revenue declines more than 4% as server sales dive 7%
https://www.marketwatch.com/story/intel ... 1603397818

AMD o nieco hore .. XLNX tiez o nieco hore..
AMD bude mat ER call o par dni..

Edit: Akurat na CNBC Analyticka spomenula ze predali poziciu v Inteli a vyzdvihla AMD.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: St 13 10, 2021 5:15 pm P.S. Intel zverejňuje výsledky 21 októbra. Zvykne byť slabý ako čaj a padnúť 5-10%. Takže nákup až potom...
Tu je to. Zverejnenie je vonku a vyzerá takto:

Intel beats by $0.60, misses on revs; guides Q4 EPS below consensus, revs above consensus; CFO to retire (56.00 +0.63) :

Reports Q3 (Sep) earnings of $1.71 per share, excluding non-recurring items, $0.60 better than the S&P Capital IQ Consensus of $1.11; non-GAAP revenues rose 4.8% year/year to $18.09 bln vs the $18.27 bln S&P Capital IQ Consensus.
Q3 revenue was led by strong recovery in the Enterprise portion of DCG and in IOTG, which saw higher demand amid recovery from the economic impacts of COVID-19. The Client Computing Group (CCG) was down due to lower notebook volumes due to industry-wide component shortages, and on lower adjacent revenue, partially offset by higher average selling prices (ASPs) and strength in desktop.
Co issues mixed guidance for Q4, sees EPS of $0.90, excluding non-recurring items, vs. $1.02 S&P Capital IQ Consensus; sees Q4 non-GAAP revs of $18.30 bln, excluding non-recurring items, vs. $18.26 bln S&P Capital IQ Consensus.
CFO George Davis announced plans to retire in May 2022.


Výsledky za Q nie sú zlé. Prekonali sa o 60 centov...to som už dávno nevidel. Ale ako vieme , to je už minulosť.
Kvartál skončil v septembri.

V poslednom kvartáli čakajú zisk 0,90..čo je menej ako odhady 1,01. To je slabé, ale s terajším prekonaním bude zisk za rok 2021 najmenej 5,28, pričom odhady boli 4,79.

Zhrnutie z tlačovej konferencie:

Intel earnings conference call update (56.00 +0.63) :

Co sees demand to remain strong across all segments, and that the company is just starting a cycle of sustained growth.
The digitization of everything accelerated by AI, pervasive connectivity, cloud to edge infrastructure and ubiquitous compute are driving the sustained need for more semiconductors.
Within the current decade, co expects the market for leading-edge nodes to rise to be over 50% of the total, while the market for leading-edge foundry services will grow at twice the rate of the semi industry overall.
Co expects as it heads into 2022 for the ecosystem supply situation to gradually improve and the PC market to continue to grow as tailwinds from Win 11, hybrid work models, a larger installed base and compelling new platforms drive PC density, shorter replacement cycles and penetration of new markets.
On data centers, security and privacy requirements are driving enterprise deployments, and the 5G build-out is powering networking.
Co remains confident about the long term of the data center despite regulatory changes in China and short-term ecosystem supply constraints impacting some customers.
Co expects to have Sapphire Rapids in production in Q1.


Co plans on making significant investments in data centers, graphics, networking, foundry, and mobility to reposition the company to deliver double-digit revenue growth as these investments pay off.
Investments are expected to pressure free cash flow in the short-term.
Gross margins expected to be below current levels for the next 2-3 years, then to recover and remain above 50%.



Intel zvykne padnúť po slabšom zverejnení 5-10%. To čo je zvýraznené najviac znepokojilo investorov. Intel bude mať zvýšené náklady = tlak na free cash flow a nižšie marže. Intel očakáva že 2-3 roky budú marže nižšie ako teraz a potom sa vrátia nad 50%.

Technicky je na supportoch a tých -10% by malo byť OK. Ja plánujem kupovať a držať až do uvolnenia toho novépo čípu. Buď to bude 27 oktobra na Intel Inovation Conference 2021, alebo ako písal Martin: 4 novembra. Takže plánujem držať len 1-2 týždne a potom sell the news.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Juggler: vraveli pocas ER callu next week cize zrejme mysleli Intel Innovation Conference. Nepojde este dole po otvoreni? Alebo kupujes uz teraz v AH?

Edit: Sorry. Vidim, pisal si vo svojom vlakne ze si kupil.
Ja tiez zvazujem, len chcel by som ju drzat dlhsie a to IMHO zatial nedava zmysel. Musel by to byt trade a do toho sa mi moc nechce.
Ale je mozne ze vyskoci na ten Alder Lake buduci tyzden.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, len rátaj aj so scenárom, že padne na 43-44, odtiaľ bouncne späť na 52 a tam sa treba toho zbaviť. O práve tebou spomínané 2-3 roky by mohol byť Intel veľmi zaujímavý na vstup a dlhšie držanie. Potom to bude také druhé TSMC. Viem ako si chcel ten trejd urobiť, tu nakúpiť na suporte a potom sell the news. Len je veľká pravdepodobnosť, že to trh odignoruje na horší kratší výhľad. Inak to predstavenie čipov Intel strašne zle komunikuje, média reálne nevedia kedy čo vlastne bude. Dnes jedno médium písalo, že teda 27.10. bude predstavenie čipov a 4.11. začne predaj. Budem to ale aktualizovať, podľa aktuálnych správ.

Zajtra je dosť možné, že prídu downgrady (a AMD upgrady) a Intel stratí tento 50-kový suport.

Edit: AMD sa spojením s Xilinxom bude ľahšie dostávať na nové trhy (v nových oblastiach) a otvárajú sa mu nové možnosti. Nie je až také drahé ako vyzerá.
Prílohy
kalendar.gif
kalendar.gif (564.49 KiB) 7871 zobrazenia
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jemne znižujú PT Intelu. Za 43 by som kúpil 300 shares.
update: Rosenblatt Securieties dáva SELL
link: https://www.marketbeat.com/stocks/NASDA ... ocialMedia

AMD zverejňuje 26.10. po zavretí trhov (ako vždy)
XLNX - 27.10.

update: Goldmani po siedmych dňoch menia na SELL 44
Prílohy
intelpt2.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
samuel
Active Member
Príspevky: 76
Dátum registrácie: So 03 07, 2021 1:42 pm
Has thanked: 4 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa samuel »

Obrázok :shock:
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zaujimave, ale ten ER call nevyzeral v niektorych ohladoch az tak zle ..

Nap spomenuli ze zahajili stavbu novych fabs o 3 mesiace skorsie.
Tiez vraveli ze maju uz "na stole" funkcne computing jadro meteor lake .. tj zrejme uz musia mat aj funckny Intel 4 vyrobny proces.
Minimalne teda +- postupuju podla planu kedze tape in meteor lake mali planovany na Q2/21 a teraz maju uz funkcnu vzorku.

Tie cisla v DCG boli zaujimave, Cloud SP dole o 20 percent a Enterprise and Gov + 70 .. skoda ze to nemaju uvedene este granularnejsie ze kolko pripada kam.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Treba brať do úvahy aj možnosť, že úspech AMD pomaly vychladne.

Intel má vankúš podhodnotenosti. Jeho cena ide do boku prakticky 4 roky. Cena AMD išla za ten istý čas z 10 na 120.
Zatial je AMD v kurze. Zvyšuje podiel na trhu, získalo technologický náskok. Tržby a zisky rastú. Aj cena prudko rastie...stále dopredu.

Ak by však Intel novými čípmi navodil optimizmus, že je to len záležitosť času kedy získa svoju pozíciu späť..tak cena môže rásť DOPREDU.
Ak by sa toto stalo a nebodaj Intel by znova získaval technologický náskok, tak zo svojej podhodnotenosti môže vystreliť k ATH.
V takom prípade čierneho Petra bude držať AMD, ktorá by prudko padala späť. To sa už niekoľkokrát stalo. Stačí pozrieť dlhodobý graf AMD:

1982 cena 3...1984 cena 20
z 5 na 25 v 1997
z 10 na 50 v bubline 2000
z 3 na 40 v 2006 ( to si pametám...kúpil som si PC z AMD čípom )
z 2 v 2015 na 120 v 2021

ja len mám na pameti to, čo mi povedali dvaja technici...AMD čípy boli bohovské, ale po rokoch začali odchádzať. Intelácke vydržia aj viac ako 10 rokov..

Možno to teraz nebude tak...ale podobnú kvalitu má aj iPhone. Ostatné mobily pri zaťažení začnú odchádzať po 2-3 rokoch. jedinou slabinou iPhonu je výdrž batérie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes večer zverejňuje AMD, predpokladám, že to Intel pošle ešte nižšie a kúpim Intel na trejd. Predpokladám, že príde na cca (najbližšie dni) 43-44 a odtiaľ pôjde na max. 50-52. Na investíciu bude zaujímavý (pravdepodobne) o 2-3 roky.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Bude to tak, alebo naopak. :lol:
Ja tipujem korekciu AMD a že sa Intel udrží.
Som zvedavý, či fakt dôjde k tomu predstaveniu čípu a či má fakt o niečo lepšie parametre ako AMD.
V tomto je akosi ticho, teda keby malo dôjsť k predstaveniu zajtra (Intel Innovation conf je zajtra )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD po ER môže skorigovať, to nepopieram, technicky a opticky :lol: by sa to hodilo. Rozmýšľal som predať dnes za 127,30, (nákup priemer 107,30, preto práve také číslo, aby bol zisk rovných 6000 USD) ale high bolo 127,20. Ale môže prekvapiť, Intel ER trochu ,,načrtol". Veď uvidíme.

Edit: vlastne som išiel písať k Intelu. Vyzerá to tak, že to predstavenie čipov bude zajtra. Čo sa týka výkonu, tu sa vôbec neobávam, tie čipy budú vynikajúce. Predaj pravdepodobne začne 4.11. Nič nové som odvtedy nezachytil.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. :beer:

Dnes išiel Intel dole, lebo dostal downgrade a zníženie tgt zo 60 na 52..a Barrons napísal ,,že análi vidia u Intelu meaningfully depressed cash flow,,
Uvidíme či to nebolo zámerné, aby bol ešte viac prepredaný a ľudia v pozadí nakúpili lacno :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD Reports Q3 (Sep) earnings of $0.73 per share, excluding non-recurring items, $0.07 better than the S&P Consensus of $0.66; revenues rose 54.0% year/year to $4.31 bln vs the $4.11 bln S&P Consensus.
Co issues upside guidance for Q4, sees Q4 revs of $4.4-4.6 bln vs. $4.25 bln S&P Capital IQ Consensus. The year-over-year increase is expected to be driven by growth across all businesses. The quarter-over-quarter increase is expected to be driven by higher server and semi-custom revenue. AMD expects non-GAAP gross margin to be approximately 49.5 percent in the fourth quarter 2021.

"AMD had another record quarter as revenue grew 54% and operating income doubled year-over-year," said AMD president and CEO Dr. Lisa Su. "3rd Gen EPYC processor shipments ramped significantly in the quarter as our data center sales more than doubled year-over-year. Our business significantly accelerated in 2021, growing faster than the market based on our leadership products and consistent execution."
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, všimol si si to obrovské volume v afterhours na INTC?

BUY 100 INTC @ 48,40 (AH)

Celkovo držím (nákupné ceny):
300 AMD @ 107,30 (100 @ 112,80 + 100 @ 106,60 + 100 @ 102,50)
200 INTC @ 52,55 (100 @ 56,70 + 100 @ 48,40)
100 MU @ 67,80
300 BULZ @ 24,10 (100 @ 25,70 + 100 @ 24,20 + 100 @ 22,40)
200 WISH @ 5,4375 (100 @ 5,895 + 100 @ 4,98)
700 XELA @ 2,956 (200 @ 3,98 + 200 @ 2,85 + 300 @ 2,345)
500 PLX @ 8,80
50 YMTX @ 26,00
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

V rozmedzí 43-45 rozmýšľam tiež ísť až cez 1000 shares. Ale len ako trade, na investíciu je ešte skoro, bude pre Intel ešte horšie.

AMD zverejnilo vynikajúco, ale aj cena akcie je vysoko, technicky by mohla prísť poklesová fáza, ale uvidíme. Zajtra budú pravdepodobne dvíhať PT.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som napr. tak trochu dufal ze by AMD po uspesnom ER mohla pred koncom roka spravit 130 - 135 usd.
Ale som zvedavy na ten Intel, lebo tiez som zaznamenal hned ten obrovsky volume pred koncom trading hours/na zaciatku AH, akurat som nevedel vyhodnotit co to realne znamena. Je to akoze nejaky nakup alebo len "vysporiadanie" niecoho?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ak vydržia trhy, tak 130 - 135 dá hravo do konca roka. Možno aj medzi 140 - 150, to bol môj tip na začiatku roka.

Juggler, Barrons radi manipulujú trhy. Konkrétne Witkowski. Zistil som to začiatkom roka 2017. Najskôr som si myslel, keď písal o AMD, že len nemá dobrý prehľad o firme. Ale zistil som, že má fantastický prehľad o firme, len píše tendenčne. Keď AMD prvý krát išlo na 15,62, čo bol vtedy vrchol a potom padlo až pod 10 a potom hore išlo dosť cik-cakovo, tak jeden týždeň keď išlo hore písal samé pozitíva na AMD, no bez negatívneho kontextu. Ďalší týždeň išlo AMD dole a naopak písal samé negatíva a úplne vynechal pozitíva. A takto sa to striedalo až do ďalšieho ER. Je to skrátka biznis kde sa stále zavádza.

Teraz som našiel:
https://www.marketwatch.com/articles/in ... latestnews
- to ale moc akcií nekúpili. Pri ich prijmoch je to až smiešne. Veď, keď ja uvažujem o viac ako 1000 shares a keď CEO Intelu kúpi 10.000, veď to je nič. Možno len chceli u investorov zvýšiť nákupný tlak.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"