Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukáš, tá 38-čka je technicky najlepší nákupný bod a vyzerá, že sa tam aj dostane. Podľa fibo 38,58, SMA 200 je ešte pod. Ak by panika a pád pokračoval, tu už bude klesať AMD oveľa pomalšie. Event pre investorov býva väčšinou finančný. Že ho to pošle nižšie sa nedá vylúčiť, Micron má obmedzené dodávky pamäťových čipov + výrobu a špekuluje sa, že aj Samsung, čipov je nedostatok a to tlačí ceny pamätí nahor a zároveň znižuje záujem o kúpu čo v konečnom dôsledku bude znižovať aj záujem o PC. Lenže Čína sa už dáva dokopy a za pár dní/týždňov bude všetko pri starom. Problém je, že každá krajina má ten istý problém no nie v úplne rovnakom čase a to ten čas naťahuje. V Číne je Corona od decembra, v USA a európe sa to viac rozšírilo až teraz kedy sa už Čína z toho dostáva atď. Skôr to bude flash-crash ako dlhá kríza.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
amalfi
Silver Member *
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Pi 28 07, 2017 9:01 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa amalfi »

Dnes trhy padli.Otazne je kam ist.Cakat na zaciatok buduceho tyzdna. Zlato slo hore co je pochopitelne aj ked nie na tak velkom maxime..Akcie skoncili v minuse.Otazne je ci pride akciove dno alebo to bude este dlho klesat.A ked by aj klesalo ako hlboko klesne AMD keby SP 500 siel o dalsich 15 percent dole.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Amalfi, AMD je padnuté menej ako pákové trhy (hore ale rástli zhruba rovnako), väčšina analýz odhaduje, že sa Korona problém dotkne AMD menej ako iných semicondoctor firiem. To ale nemusí byť pravda, stačí napríklad nedostatok pamätí a to odstaví celý semi sector. Ak sa nevieš rozhodnúť či trhy, či AMD, môžeš to predsa rozdeliť a aj to nemusí byť 1:1. Ale ako som ti písal SS, rozdel to na viac vstupov.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD išlo v AH hore (až cez 50) po analyst day. Zdá sa, že AMD sa Korona problém až tak nedotkne, resp. bude brať stále podiel Intelu, teraz aj v notebookoch.

https://www.marketwatch.com/story/amd-s ... quote_news" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Ale vseobecna panika, podla mna, este len prijde, ked to riadne zacne v USA. Potom pojde dolu uplne vsetko, mozno AMD iba na kratko, ale verim, ze celkom intenzivne. Cize sa Cina lieci, ale zvysok sveta len zacina. Darmo budu oni v praci, ked po tovar nikto neprijde a nikto ho nebude chciet, nebude odbyt.
Ci?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 200 AAOI @ 8,00 (BUY 200 @ 12,865 (100 @ 14,18 + 100 @ 11,55)
Strata: -973,- USD

Dávam dokopy viac cashu, ak by trhy ešte klesali, ale skôr očakávam, že sa najbližšie dni otočia.
Táto akcia mohla ísť hore len za stúpajúceho trendu trhov.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Konecne sa da aj prispievat.

Dokupil som nejakych par akcii AMD (86) za 37,77
Rozmyslam co s vacsou ciastkou, do coho ju investovat.
Vcelku dilema.
Neviem ci to nie je az moc OT, ale nikto nezvazoval aj ine nez ameriku?
Napr. czk riadne poklesla + ceske akcie napr taky CEZ
Nejake zaujimave tipy? ( mozu byt aj z US ).

Vdaka vopred.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

mozno zvazit poziciu do krypta...
Posledny tyzden najvacsi objem obchodov od blow-off top z 01/2018...toto by mohl byt bottom...just saying
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No musim povedat ze zrovna kryptomeny nie su moja salka kavy ...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2838
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal: Nejake zaujimave tipy? ( mozu byt aj z US ).
Zaujimave to nie je, ale skus pockat na trend. Dnes nevieme, ktorym smerom sa trh vyvinie zajtra. Az sa trend trhu ci konkretnej akcie ukaze, je to bezpecnejsie reagovat na to, ako sa snazit uhadnut dnes co bude zajtra. Tymtu pristupom stratis nejake percenta, ale sucasne znizujes riziko straty.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som skor myslel nejake priemerovanie smerom dole alebo hore postupne .. ale toto nie je podstatne, skor tie tipy. Lebo ja teraz drzim US akcie, tak moja otazka znela na nejak zaujimave tipy mimo US. Pripadne nejaky nazor na to. Jasne ze nikto nema vestecku gulu a nevie co bude. Ale aspon ked tak moze dat nazor co si mysli.

Vdaka
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2838
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal:Ja som skor myslel nejake priemerovanie smerom dole alebo hore postupne ..
Ja povazujem priemerovanie dole za sialenstvo. Obycajne je dovod preco cena akcie pada. Najcastejsie, ze je viac predajcov ako kupujucich. Cize pri pokles riesis konkretnu cenu na zaklade svojich zaujmov a obmedzeni. Dokupovanim vsadzas na rast ceny, ktora nemusi vo vyhovujucom casovom horizonte nastat.
Drzanim stratovej investicie viazes kapital na ukor vyhodnejsich moznosti. Predat do straty nie je prijemne, ani elegantne, ale moze byt rozumnejsie ako stale krmit psa, ktory nechce polovat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Výsledky spočítam a hodím sem cez víkend. Tiež zareagujem na SS. Dva týždne sa mi sem nedalo prihlásiť, tak napíšem aj obchody. Za kvartál/tento rok sa určite posuniem na opačný koniec hitparády. :(
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. dajte vedieť známym, že nech nejdú na našu stránku cez Google. Tam to hackeri presmerovali a niektorí ľudia si myslia, že stránka nefunguje. Treba zadať www adresu do browsera...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Chalani, co ten SNES ? Uz tyzden ide s trhom hore, celkom dost hore. Ma zmysel don znovu naskocit? Taka XELA sa stale este nechyta, hoci je pravdepodobne odolnejsia voci krachu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Podľa mňa ešte nie Buggy. Niečo zase oživili na svojom webe, skôr by som povedal, že budú robiť ďalší offering. Situácia sa ale aj s potkanmi výrazne zhoršila, takže dopyt po ich produktoch by mal len rásť. Zaujímavá by mohla byť, keď padne po offeringu. Nezachytil som nič, že by sa nejako dostali k financiám. Ďalšia vec je, že ak ešte po/počas ER sezóny príde k poklesu trhov, bude rovnako zaujímavé alebo ešte zaujímavejšie zobrať nejaký index na páku a s menším rizikom ako SNES. SNES bola zaujímavá keď akcie boli predražené, teraz budú bezpečnejšie cesty.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 URTY @ 22,50 (Rusell2000 - lev. 3x long)

Chcel som kúpiť včera za 21,16, ale mi to o sekundu ušlo :( a nechytilo ani v AH za 21,70, po polnoci za 22,00. Nie je to ideálny vstup. Toto ETF by mohlo ísť ešte dolu a je to viac pravdepodobné ako SPY alebo QQQ, bude tu veľa firiem a ,,kríza" sa ich dotkne pravdepodobne viac (malé a horšie firmy), ale SPY aj QQQ resp. UPRO a TQQQ je moc vysoko. Ak ER ešte trhy alebo toto ETF stiahnu tak ho budem dokupovať.

Výsledky už definitívne dám cez víkend. :oops:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Kam sa zenie AMD teraz pred ER? Blizi sa vysledkova sezona a kopec firiem bude mat horsie vysledky, nez sa cakalo asi. Mam pocit, ze tech oblast to zasiahne menej, ale celkovo v nalade, aka je a coskoro v USA bude, ma zmysel cakat, ze okolo ER este AMD vyskoci k ATH ci ho prekona? Ved to nedava ziadny zmysel.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zasa na druhej strane, AMD malo Financial Analyst day 5.3.2020 a neznizovalo guidance. Uvidime ale, mozno ho znizia prave pocas ER.

Co som si tak vsimol, niektori analytici hlasaju ze semis/tech by mohli byt menej ovplyvnene terajsou situaciou nez ine odvetvia. Napr taky Amazon spravil nove maximum.

Rataju s tym ze zmena v style fungovania ludi pocas terajsej doby bude znamenat vacsi dopyt po chipoch a masivnejsi posun do cloudu. Z cloudu by mohlo AMD benefitovat, kedze vieme ze vela hracov nasadza Epycy a po vydani Rome v tom dalej pokracuju. Plusom pre AMD by tiez mohli byt nakupy pocitacov ludmi kvoli praci z domu ci zabave.

Btw niekto nejake tipy co by sa mohlo udiat o ER a ake budu ER vysledky?

Ja si nemyslim ze by mala ist vyssie nad 60. V aktualnej situacii a stave na to nie je moc dovod. Imho max tak sa moze dostat niekde blizko a bude odmientnuta a pojde zasa nizsie. (to nie je odporucanie samozrejme :) )
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD plans to release its first-quarter results after the market close on Tuesday.

Zapisujem si. Budem pri tom. Technickí hráči očakávajú short.

Sranda ako sa vyžívajú v opisovaní obrázkov:

A good cup with handle should truly look like the silhouette of a nicely formed tea cup. The handle always shows a smaller decline from high to low; it represents a final shakeout of uncommitted holders, sending those shares into sturdier hands in the market.

In most cases, the decline from high to low should not exceed 8% to 12%. During bear markets, some good cup with handle bases show a large, double-digit decline within the handle. But again, it should not exceed the drop within the cup.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes (vo štvrtok) večer hlavne bude mať ER Intel, to môže opäť napovedať. AMD nedávno vyletelo na 58 po ER TSM, kde ohlásilo výborné zisky aj vyhliadky a to aj kvôli AMD. Bolo to aj pre nové ,,deals" s Epycom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

To by ale znamenalo rast pre AMD nad 60, z TA to vyzera na korekciu, ale fundamentalne, preco nie peak nad 60, aby sa dokazala sila firmy a nasledne skok do jamy s trhmi....ktore ale stale svine rastu....som zvedavy, ci SP500 da az tych 3000, kym padne.
Ja som AMD predal pred par dnami a dokonca presne trafil, ze spadne nizsie pre vyplnenie 3 gapov pri 51, ale aj tak som to nevyuzil a nenaskocil... ze by chyba?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

buggy napísal:To by ale znamenalo rast pre AMD nad 60, z TA to vyzera na korekciu, ale fundamentalne, preco nie peak nad 60,


Fundamentálne je tak predražená, že na to aby rástla ďalej bude musieť prekonávať vysoké očakávania..

Očakávaný ročný zisk 1,1 je síce dvojnásobný ako min. roku...ale budúci rok sa čaká 1,59... keby pri takom zisku mala stagnovať, tak je na cenu 20-25 USD. Rast tržieb: minulý rok 6,73 mld. ..tento rok sa čaká 8,6 mld...budúci 10,37 mld.

Intel má P/E 13 , aj forward P/E okolo 12. AMD má P/E 193 a forward 35...okrem toho priemer targetu análov u AMD je 50.
Akcia ktorá je nad targetmi análov má pomerne veľkú šancu klesnúť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Priemerny PT tu vidim cez 53 https://www.tipranks.com/stocks/amd/price-target

btw cup&handle je bullish pattern, cize mozno urobi handle a na dobre vysledky breakne 60 ;-) ( no ok bolo by to fantasticke ale treba byt realista )

Ja tak prirovnavam AMD skor k NVIDII nez Intelu. Intel ma sice nizsie P/E ale mozno aj pravom. Mozno aj napriek jeho nizsej cene o akcie nie je az taky zaujem lebo outlook je horsi. Zatial som nevidel nic moc cim by vedeli konkurovat AMD. Brzdi ho najma neschopnost prejst na lepsi node. S 10 nm je to slabota a o 7nm sa len spekuluje. 7nm by som cakal tak mozno o rok, mozno az dva, tazko povedat lebo aj 10nm stale posuvali.
Na 14 nm pri vysokom pocte jadier moc cenovo nevedia konkurovat AMD a udajne 10nm tiez nie je bohvie co.

Maju releasnut ( alebo mozno uz releasli ) 10th gen, 10 core mainstream CPUs na 14nm a maju mat dost vysoku spotrebu a spekuluje sa o vysokej cene :)

Kazdopadne forward P/E AMD mi pride niekde na urovni NVDA. Ja zatial este nepredam, v dlhodobejsom horizonte by AMD mohlo ist este vyssie. Ratam ze este tento rok moze byt zaujimavy lebo sa ukazu vysledky mobile ryzenov 4000, pride budgetovy chipset s pcie4, nasledne desktopove ryzeny 4000. Novy Epyc, nove konzoly. Nove grafiky. ( Big Navy, RDNA2 ), nejake vypoctove grafiky a pod.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lukas-svk napísal:
btw cup&handle je bullish pattern, cize mozno urobi handle a na dobre vysledky breakne 60 ;-) ( no ok bolo by to fantasticke ale treba byt realista )

Zatial urobila ,,cup,, a po earnings asi spraví handle (dole )...a potom mi je už jedno...jasné že raz pôjde nad 60...ved kdeby išla, ked roky ide tak pekne hore. Budú ju tlačiť hore ako Teslu...ked sa ľudom páčia produkty.

Ja uvažujem len o momente, ktorý spraví po earnings. Moja chvíľa niekedy trvá len pár sekúnd... :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

AMD Q1/20 EPS 0,14 a Non-GAAP EPS 0,18. Oboje mensie, ako boli ocakavania. Cena akcie po zaverecnej v AH case pokles z 55,51 na cca 53. Priznam sa, cakal som a dufal vo vacsi pokles, ale to zajtra po otvoreni asi naberie obratky a potom sa odrazi nakupujucimi nad 53. Podla mna, som velmi zvedavy, ci som aspon v obrysoch trafil.

EDIT: niekde citam ocakavane EPS 0,14 cize bolo splnene, ale vacsinou vidim 0,18. Tak neviem.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vidím to podobne Buggy. Keď atakovala cca 58,50, tiež ma lákalo predať, ale nenabral som odvahu. Tiež som odhadoval možný drop po ER na 52-53, ale len v prípade, že by bol ten drop. Ak by ale náhodou brejkla, ťažko by som to rozdýchaval. Predaj (čipov) pre retail bol dosť silný, čo som sledoval. Buď sa nad 50 chvíľu pomoce (pár dní) a pôjde hore, alebo zajtra, pozajtra pôjde pomaly hore. Viac ma znepokojil dnešný výplach na trhoch a s analýzami a prorokmi vykresľujúcimi pomaly koniec sveta sa akoby vrece roztrhlo. Technicky by vedeli QQQ-čka pekne spadnúť, takže AMD teraz hlavne ovplyvní SPY a QQQ, čo po ER Googlu momentálne vyzerá dobre (indexy idú hore v AH). Skrátka, kam pôjdu US indexy, tam pôjde aj AMD. V priebehu roka by ale 70-80 mohlo dať v prípade, že nepríde veľká kríza a nepadnú trhy. S výsledkami som spokojný a nevidím tam nejaký problém.

PS: Buggy, reakcia na SS: Ty nemôžeš kupovať v AH ak sa dobre pamätám, ale za 53 by som sa nebál nakúpiť aj keby to ešte najbližšie dni droplo. Po ER sa vždy ,,zkonfrontuje" s realitou a potom ulietava na očakávaniach. Plus si nechaj časť na nejaký extrém na trhoch. Za 58 si predal dobre. Môže byť ale kľudne scenár, že už bude stúpať až na brejk a na nové high ak pôjdu teda hore aj trhy. Som zvedavý na futures v noci a ráno.

Edit: link na prehľad ER AMD:
https://ir.amd.com/static-files/57e8b0f ... aed607f456
Naposledy upravil/-a Martin7 v St 29 04, 2020 1:04 am, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

buggy napísal:AMD Q1/20 EPS 0,14 a Non-GAAP EPS 0,18. Oboje mensie, ako boli ocakavania. Cena akcie po zaverecnej v AH case pokles z 55,51 na cca 53. Priznam sa, cakal som a dufal vo vacsi pokles, ale to zajtra po otvoreni asi naberie obratky a potom sa odrazi nakupujucimi nad 53. Podla mna, som velmi zvedavy, ci som aspon v obrysoch trafil.

EDIT: niekde citam ocakavane EPS 0,14 cize bolo splnene, ale vacsinou vidim 0,18. Tak neviem.



Berie sa vždy non gaap. Očakávania beriem od reuters...takže bolo v zisku in line ( nesklamalo, ani sa neprekonalo ) a tržby boli 1,79 vs 1,78 reuters.

Dobre to hodnotí briefing, ktorého čísla zvyknú sedieť:

Advanced Micro reports EPS in-line, revs in-line; guides Q2 revs in-line; guides FY20 revs in-line (55.51 -0.98) :
Reports Q1 (Mar) earnings of $0.18 per share, excluding non-recurring items, in-line with the S&P Capital IQ Consensus of $0.18; revenues rose 40.4% year/year to $1.79 bln vs the $1.79 bln S&P Capital IQ Consensus and company guidance of $1.75-1.85 bln.
Gross margin 46% versus 41% in prior-year period.

"We executed well in the first quarter, navigating the challenging environment to deliver 40 percent year-over-year revenue growth and significant gross margin expansion driven by our Ryzen and EPYC processors," said Dr. Lisa Su, AMD president and CEO. "While we expect some uncertainty in the near-term demand environment, our financial foundation is solid and our strong product portfolio positions us well across a diverse set of resilient end markets. We remain focused on strong business execution while ensuring the safety of our employees and supporting our customers, partners and communities. Our strategy and long-term growth plans are unchanged."
Co issues in-line guidance for Q2, sees Q2 revs of ~$1.75-1.95 bln vs. $1.9 bln S&P Capital IQ Consensus. AMD expects non-GAAP gross margin to be approximately 44 percent in the second quarter of 2020. The sequential decrease is expected to be primarily due to the initial ramp of next-generation semi-custom products.
Co issues in-line guidance for FY20, sees FY20 revs of ~$8.078-8.75 bln vs. $8.39 bln S&P Capital IQ Consensus.
Despite expectations of weaker COVID-19 related consumer demand in the second half of the year, AMD expects 2020 revenue to grow by approximately 25 percent, plus or minus 5 percentage points, compared to 2019 and non-GAAP gross margin to be approximately 45 percent.

Som zvyraznil to, čo sa zrejme nepačilo investorom. Tento Q mali GM 46% a další čakajú 44%. Za rok pritom nechali 45%.
Ďalej 6 marca oni updejtovali vyhliadky a vtedy povedali, že budú za Q1 nižšie tržby, ale na rok nemenia nič. Na rok boli očakávania T 8,62-8,75..= rast 28-30%....čo teraz znížili na $8.078-8.75 bln. ( približne 25%..range 20-30%. Análi znížili rok na 8,39...firma teraz pripustila, že tržby na rok môžu byť menšie. Tie znížené marže poukazujú, že klienti si pýtajú zľavy...

Ono teraz vykreslí tú handle ( cup and handle ), ale AMD je v dobrej kondícii a stále v býčom trende. Tým produktom velmi nerozumiem, ale to, že ide agresívne do serverov..to ich určite neskôr potiahne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nizsia marza by som tipol moze byt kvoli nabehu novych produktov napr. ci uz nezacne nejaka masova vyroba chipov pre nove konzoly .. ale ako bude bezat vyroba dalej, marza bude opat stupat.

Lebo podla tohto clanku sa nieco kuti ..
https://wccftech.com/nvidia-amd-ramped- ... tsmc-2020/
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 200 TQQQ @ 69,20

OUT 100 URTY @ 30,50
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ahoj Martin. Nezabudni na vyhodnotenie Q1. Už len ty nám chýbaš.
Rokosák sa tu asi nevedel dostať, tak rezignoval...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 URTY @ 30,20

TQQQ-cka mi brejkli hornú trendovú líniu, tak to ešte na dva dni ER beriem späť ale ako URTY. Ak by náhodou po celom tomto raste trhov neprišiel pád, budem nakupovať/dokupovať URTY. Pravdepodobne prvý rok po korekcií bude rásť rýchlejšie ako TQQQ a potom by som to prehodil do TQQQ.

Juggler, už definitívne to cez víkend sem dám :roll:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 TQQQ @ 67,40 (AH).

Vidím to na pád, ak bude zajtra zle, je veľká šanca, že to za nákupnú cenu predám, je to cena tesne pod spodnou trendovou linkou a je veľká šanca, že keď bude zajtra zle to tam aj predám. Ale ak náhodou by to tlačili hore, tak mám dobrý vstup a pod tou linkou by som mal SL. Zajtra je piatok, môže byť čokoľvek.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 50 UCO @ 15,60 (lev. 2x long)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 50 UCO @ 17,60 (AH), (BUY 50 UCO @ 15,60)
Zisk: 100,- USD

Pôvodne som chcel ísť na cca 19,60 alebo až cca 29-30, ale keďže sa tieto ETF-ka okolo ropy chovajú divne, tak radšej predávam.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 50 UPRO @ 38,40
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:Juggler, už definitívne to cez víkend sem dám :roll:


Martin, čo je s tebou? Robím vyhodnocovanie stavu po druhom kvartáli a od teba nemám ani Q1.. :(
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Definitívne to sem dnes v piatok hodím. Mám poznačené všetko, len to spočítam, mal som v pláne to dnes robiť už dlhšie. Hodím obe vyhodnotenia.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vyhodnotenie 2020 po Q1:

za 2020: -15.741,73 USD (-25,47 %)
od 2016: +43.787,10 USD (+262,18 %)

Stav účtu k 31.3. 2020 (USD)

Akcie (close 31.3. 2020 podľa Yahoo):
AMD: 500 x 45,48 = 22.740,-
TQQQ: 200 x 47,64 = 9.528,-
CHK: 100 x 0,1714 = 17,14
DNR: 200 x 0,1811 = 36,22
MYO: 50 x 3,62 = 181,-
NIO: 100 x 2,775 = 277,50
PLX: 500 x 2,36 = 1.180,-
PTI: 1000 x 1,14 = 1.140,-
SKT: 100 x 4,995 = 499,50
TEUM: 500 x 0,412 = 206,-
XELA: 1000 x 0,205 = 205,-
Cash: 10.046,37
----------------------------------------
Spolu: 46.056,73
Stav účtu na začiatku roka 2020: 61.798,46
Poplatky (započítané): spočítam na konci roka
Výber/vklad: 0,-


Vyhodnotenie 2020 po Q2:

za 2020: -1.301,43 USD (-2,11 %)
od 2016: +58.227,40 USD (+348,65 %)

Stav účtu k 30.6. 2020 (USD)

Akcie (close 30.6. 2020 podľa Yahoo):
AMD: 500 x 52,61 = 26.305,-
TQQQ: 100 x 97,65 = 9.765,-
DNR: 200 x 0,2782 = 55,64
MYO: 50 x 3,69 = 184,50
NIO: 100 x 7,72 = 772,-
PLX: 500 x 3,84 = 1.920,-
PTI: 1000 x 1,37 = 1.370,-
SKT: 100 x 7,13 = 713,-
TEUM: 500 x 0,62 = 310,-
XELA: 1000 x 0,5542 = 554,2
UPRO: 50 x 44,40 = 2.220,-
URTY: 100 x 32,59 = 3.259,-
Cash: 13.068,69
----------------------------------------
Spolu: 60.497,03
Stav účtu na začiatku roka 2020: 61.798,46
Poplatky (započítané): spočítam na konci roka
Výber/vklad: 0,-

Cez víkend dám aj nejaký pokec k tomu. Mrzí ma, že to dávam až tak neskoro. Myslím, že v druhej polovici roka budem mať viac času na burzu. Poplatky sú vždy započítané v stave účtu, ale koľko to je mi súčet vždy ukazuje za rok od momentu posledného obchodu, nie za kalendárny rok, preto ich vždy píšem na konci roka za celý rok. Môžem to spočítať tak, že pôjdem položku po položke, ale to sa mi nechce, takže ich vždy zapíšem na konci roka.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík :D :D :D :D

To mi odľahlo. Potešil si ma.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"