Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas: Rozmýšľal som, že zadám pokyn na prípadný dip počas ER na 500 @ 15,50 (aby bol dolár odstup od predch. vstupu), ale vyzeralo to stabilne, tak som si povedal, že asi nebude. A počas toho dipu som to nestihol. Začal som zadávať pri 15,80. Dostalo ma potvrdzujúce okno. Tipujem, že pôjde postupne k 18 až 20. Lisa dnes bude na CNBC. Dobré price targety a nálada, že AMD malo najlepšie výsledky za 7 rokov. Tu už vstup ale určite robiť nebudem.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Jo, tych sanci bolo viac dokonca den, dva pred ER. Tam to tiez lietalo 15,8 - 16 tiez so rozmyslal. Ja som kupoval po 16,35 len aby ma to donutilo viacej sa tomu venovat a sledovat vyvoj.

Btw je zaujimave sledovat ako spravy dokazu strasne ovplyvnovat ceny akcii :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 17,70 (kúpené 16,50)
Zisk: 600,- USD

Ešte sa zrejme vrátim, ale nepredpokladám, že akcia zavrie až nad 10% v pluse.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
mikr
Gold Member **
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

Martin7, děkuji, můj nejlepší obchod za 5 let. Celkové zhodnocení účtu 29% za tento rok.
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

OUT 710 AMD @ 18,2 (kúpené 16,35) - moj prvy obchod v zivote.

L.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas: Tak to ti gratulujem. Pekný obchod. Držím palce pri ďalších. :D

Mikr: Pekne si to zobchodoval. Ja som bol až príliš vyplašený z trhov a v podstate stále im neverím. Dostali ma vysoké vstupy. Som zvedavý, ako dopadne Adam. Má zrejme zisk okolo 70%.

Vzhľadom na to, že dnes AMD tak vyrástlo, už asi späť nastupovať budem až po poklese niekde 14,50-15, možno sa podarí až 13,50. Ak sa podarí dobrý vstup, skúsim podržať rok. Skôr alebo neskôr zatlačí Morgan alebo Goldman a stiahnu to nižšie.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Neviem ako sa k tomu postaviť. Konečne som v pluse na účte pár stovák(jak parciálne na amd tak celkovo, snáď po roku, musím na to pozrieť(najhoršie bolo okolo - £24000).
Nebyť silného dolára keď nakupoval, tak je pekný zisk (aktuálne parciálna strata na usd je -£5800).
Ak by som teraz predal, tak moje investičné zhodnotenie je okolo 0.1% za skoro dva roky. (aktuálne je amd na 18.30$)

AMD asi ešte pôjde dole, ale trader som zlý, najbližšie dva roky amd pôjde podľa mňa hore, výsledky a výhľad je super.

Čo myslíte, nezačnú shorteri panikarit? Squeeze?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No uvidime, ja som zvedavy ako zverejni Intel. Amd zverejnilo vcera naozaj dobre, Lisa dnes hovorila na CNBC o zaujimavych veciach - napr mobile ryzeny a zmluvy s vyrobcami HW.. sam som zvedavy co sa bude diat. Uz mi to pride ze po 3 dobrych kvartaloch ludia zacali verit ze AMD dokaze skutocne konkurovat Intelu.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Lisa hlavne v médiách dnes vravela o gpu /cpu datacentrach, čo je priority no 1.
Inak hlavné pozitíva z môjho pohľadu sú zvýšenie marže, Epyc 7nm je už fyzicky u server výrobcov k testovaniu, crypto zisk spadol z 10 na 6% (o 40%!!) ale ryzeny a Epyc to vykompenzovali-snad už bear analytici dajú pokoj, keď downgradovali amd koli závislosti na crypto.(som zvedavý ako to dopadne na nvidia, tí boli heavy crypto s min 25% podielom na zisku), Intel Xeon 10nm server cpu posunutý na r 2020.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam: na teba ešte zareagujem cez víkend. Teraz ale rýchla rada. Netrúfam si bežne radiť druhým, čo majú robiť na burze (len sestre), ale dnes predaj. Možno v premarkete, všetko nad 19 je super. Možno ešte dnes stúpne, prípadne v pondelok premarket, ale už dnes alebo v pondelok príde pád. Krásne si nakúpil, držal, urob aj krásny výstup. Keď bude AMD znova v 14-ke, budeš rád a nakúpiš na investíciu znova. Tentoraz už ako ziskový.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Viem, sám sa musím rozhodnúť. Ale počítám, že je dost voľných peňazí z FB a počítám, že dnes sa preleje časť z Intelu. A určite, korekcia musí prísť, ale podľa mňa to pod 15 nebude, možno po ďalšom earningu, keď výsledky budú slabšie.
Veľa ľudí si zvyklo na tie typické cykly AMD, kde po earningu to padlo nahubu. Teraz čo čítam, tak sú prekvapení, že drží. Podľa mňa tá vysoká volatilita skončila.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som si vcera este vravel ci este nepockat aspon den. A ked som videl ceny v after a pre markete tak som si povedal cert to vzal. Teraz ale pozeram ze intel ide dole, tak to budem sledovat. Som zvedavy aj na FB .. reci o potapajucej sa lodi su myslim si prehnane. Sorry za OT

Adam: to ze DC/Server segment je priorita spominali tiez, to bolo uz spominane aj predtym. Ten mobile ryzen ma zaujal lebo aspon bude vidiet ci sa tie procesory dostanu realne aj do normalnych modelov nie len do tych par najlowcostovejsich ako doteraz.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Tilbur »

4 HMNY @ 88,75
HMNY asi vcera dosli peniaze. Servis uz nefunguje.
http://uk.businessinsider.com/moviepass ... ash-2018-7" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 4 HMNY @ 3,50 (kúpené 4 @ 88,75)
Strata: -341,- USD

Celkovo držím: 5000 PLX @ 0,88

Edit:
Už keď išiel split, vedel som, že to bude zlé, ale vzhľadom na sumu som bol zvedavý, ako sa to bude chovať na účte.
Špekulácia nevyšla, ale od začiatku to bolo hop alebo trop. Keď pôjdem do USA, tak do kina tam určite nepôjdem! :D

Vedenie robilo veľké tajnosti okolo zmien a myslel som, že by to mohla byť aj výhoda, cena akcií padne a oni lacno nakúpia. Ale zrejme boli iba neschopní.

PS: Už trejdujem mikroloty :D
Naposledy upravil/-a Martin7 v Pi 27 07, 2018 6:01 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

HMNY, normálne schrachovali, prvý krát som sledoval firmu na markete , ktorá išla do kytek. Nie je šanca, že sa ešte zdvihne? Alebo ju jednoducho vymažú z registra? Inak sranda, jaký je ten trh hrozný, keď zoberieme za koľko išla HMNY pred mesiacom a za koľko amd trebárs a to neboli žiadne insider informácie? Jeden deň +30,druhý - 40%

PLX, to možno vyjde, ako vystrelila, som čítal, že sa im podaril nejaký defakto monopolné deal v USA s inou farma firmou.

K môjmu amd portfóliu, som sa rozhodol že predám(nastavím stop loss okolo 18.20$) ak sa dostanem na nulový celkový zisk na účte, aktuálne som na cca +£2000,pri cene amd 19.06$. K vzhľadom tomu, že už bol - £24 000,tak to bude aj tak pre mňa veľký úspech.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam, v tomto prípade je Stop loss nezmysel. Tam príde určite, ak nie dnes tak v pondelok. Urob zisk.
PLX nie je zďaleka také rizikové ako HMNY.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD technicky vyzerá dobre, je tam priestor na rast SMA aj MACD nabité na rast, RSI to zvládne. Technicky v pohode 23-24 môže dať. Fundamentálne je to šialenosť. Ale očakávanie je evidentne obrovské. Adam, máš asi pravdu - nechať len ten stop loss. Ak pôjde ešte 2-3 dni do strany a nikto to nestiahne dole, tak s 500 shares sa ešte vrátim. Goldmani majú celozávodnú dovolenku, že to nikto nešortuje? Ak to nestiahnu dole v pondelok, je šanca, že ešte porastie. Ale veľký vstup si nechám na 15-ku, tam koncom roka ešte určite príde. Dnes to ešte mohol podržať Intel, dôležitý bude pondelok. Držím palce Adam!
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Milankos »

PLX: uzavreli zmluvu s inou velkou pharma firmou Chiesi na liek PRX-102(Martin uz spominal v starsom prispevku). Mali by dostat 25 milionov preddavkovu platbu, 20 milionov na vyvoj a podla vysledkov dalsie platby az do 760 milionov. PLX sledujem(a par akcii som nakoniec aj kupil za 0.48), podla analytikov je target price 2-3 dolare ale firma je zadlzena a tazko povedat ci sa tam dostane. Nevie niekto ake su presne pravidla na delistovanie z burzy? jedina podmienka je cena pod 1 dolar? su nejake vynimky? vdaka
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

HMNY mala dlhodobo katastrofalne fundamenty, produkovala iba stratu, cele to jednoznacne smerovalo do bankrotu.
PLX je sice na tom o nieco lepsie, ale je to akcia za par centov a tam sa moze stat cokolvek, je to brutal risk.

http://www.investinganswers.com/financi ... listing-78" onclick="window.open(this.href);return false;
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Pani, aky mate nazor na pokles FB a TWTR? Nikto sa na to nedival a nezvazuje?
Pripadne aj INTC? Ved oni v principe nezverejnili az tak zle.

Edit: A este v pripade NVDA sa sepka o novych grafikach ktore maju vyjst koncom Augusta resp koncom Septembra.


Dik L.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas: Facebook aj Twitter na rast veľmi nevidím, mierne viac pravdepodobný je pokles (nie tak, aby som nad vstupom špekuloval).
Nvidia má zrejme najlepšie obdobie rastu za sebou, naopak v cene môže byť trochu viac ako bude schopná splniť.
Cez víkend som sa pozrel na AMD aj Intel (detailne som skúmal výsledky). Intel môžu čakať ťažké časy. Doteraz som to vnímal tak, že ich OEM predaje bude AMD ťažko reálne získavať, teraz vidím, že to zrejme pôjde jednoduchšie.
Ak vydržia trhy (toho sa obávam ale úplne najviac), AMD bude budúce leto 27 až do 50, zrejme teda budúci rok bude all time high, ak náhodou nie, určite 2020 (ak nepadnú trhy medzi tým). Skôr som písal, že Intel bude mať silný rok 2020, bude to až 2021. Tam už ale môže mať imidž dobiehača, ktorému trh nebude veriť. Budúci rok bude AMD s najväčšou pravdepodobnosťou Intel úplne masakrovať, očakávam, že aj v OEMe.

Pri AMD platí, že budem robiť veľký vstup niekde 14-15, ak sa pripojím medzi tým, bude to čisto technicky, zrejme na základe paternov. Už dnes sú prvé testy nových 8-core Intel, sú samozrejme výkonnejšie ako 8-core AMD, závisí to kedy prídu prvé analýzy v súvislosti s akciami. Dnes to nálada môže ťahať hore, sú ale dôvody, aby išla prudko dole.

Adam, myslím, že ten stop loss je lepšie nemať. Výstup pri 18,20 by mohol byť nešťastný a zbytočný (aj z hľadiska odvodov). Ak náhodou pôjde nad 23, má význam tam predať, alebo už držať 2 roky ako si chcel.

Rokosák: k tomu splitu HMNY, veľa traderov sa na fórach sťažovalo, že im to vždy zaokrúhlilo smerom nadol.
Trumpeta: vďaka za link.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Myslis, ze AMD moze ist az o 25% dole? Osobne si to nemyslim, ak nepadnu trhy, ze sa najblizsie 2 roky pozrieme pod 16. AMD sa na WS dostava z pozicie nechceneho dietata.
Taktiez cakam na analyzu od CITI, GS, Barclays. Ich klienti asi nie su velmi nadseni.

Inak rysuje sa dalsi mozno, velky deal v semicustom segmente, Lisa Su este nechce rezradit o co presne ide
I asked if it’s too soon to talk about next semi-custom projects. She said there is “one additional design that will ramp in the second half of 2018,” and said AMD will wait until the customer is ready to discuss that project. I asked what industry it might be in, and Su replied “let’s just call it embedded."
AMD Vaults 10%: CEO Su Says Expect Another Semi-Custom Project in 2018



Dalsi poziticny clanok od uznavaneho analytika:
AMD's CEO Lisa Su More Bullish Than Ever On Epyc In The Datacenter
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No neviem ci este bude nejake skora prilezitost pod 16.. to sa mi nejak nechce zdat :). Wau, tech akcie klesaju .. ale AMD stupa :)
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nerozvazne Buy AMD 750@18,8 - Long
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 18,33

Celkovo držím:
500 AMD @ 18,33
5000 PLX @ 0,88

Edit: Celý príspevok s výsledkami je upravený. Pokyn som zadal ešte v predpredaji niekedy o 15:12 na 18,40 vrátane extended hours. Prišiel náhly pokles zo 16,47 na 16,33, skontroloval som účet, ale nič kúpené. Potom to skočilo späť hore. Keď sa blížil open akcia išla na 18,36 a nižšie. Stále to nebolo kúpené, ani po otvorení trhov keď išla už cez 18,50. Reštartoval som účet a stále nič. Až o chvíľu - uspokojené. Nedalo mi to a teraz som sa pozrel do obchodov a kúpilo to za 18,33. To sa mi ešte nestalo. Sedí aj suma. Takže editované z 18,40 na 18,33. Ten broker ma už štve. :evil:
Naposledy upravil/-a Martin7 v St 01 08, 2018 5:12 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin uz mas naplanovany aj vystup? Dobry vstup btw, min boli niekde na urovni 18,29..

L.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Milankos »

@trumpeta : vďaka za odkaz. Na plx sa to asi nevzťahuje, keďže jeho hodnota je pod jeden dolár viac ako 30+180 dní . Alebo mi niečo ušlo?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas: Včerajší pokles najmä zapríčinila informácia, že Mubadala predvčerom predala 22 mil. shares. To vyvolalo paniku, nakoľko Mubadala je obrovský shareholder v AMD. No menej investorov už vie, že Mubadala má obrovský podiel v Global Foundries a teda výborne vidí do toho, koľko AMD čo objednáva a ako sa mu darí a bude dariť. Nepotrebuje žiadne info z AMD. No Mubadala robí skôr kratšie investičné pozície, takže to žiadna tragédia nie je. Zaujímavé bude, keď bude vonku info koľko držia teraz AMD Goldmani a Morgan. Dnešný vstup som robil aj podľa toho, že celý Nasdaq sa otáča do pozitívneho trendu. Neviem do kedy budem držať, podľa situácie, informácii a TA. Toto sú len malé trejdy, kým pôjde AMD nižšie.

Milankos: o PLX sa vzhľadom na delistovanie z burzy neboj. Prinajhoršom splituje, o nič nejde. O AMD sa dva týždne dozadu hovorilo, že bude tiež robiť split.

HMNY len 27 centov. Zdá sa, že to už nebude druhý Netflix :D
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15791
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:Dnešný vstup som robil aj podľa toho, že celý Nasdaq sa otáča do pozitívneho trendu. Neviem do kedy budem držať, podľa situácie, informácii a TA. Toto sú len malé trejdy, kým pôjde AMD nižšie.
Nasdaq dnes ožil vďaka zverejneniu AAPL...ale to podľa mňa nevydrží. Nechcem strašiť, ale AAPL je posledný z gigantov na ktorom stojí výsledková sezóna...čiže vrchol sezóny a vlajkové lode práve SKONČILI. Earnings už teraz nebudú hlavnou témou, ale ostatné veci ako Fed, Payrolls, obchodná vojna a iné... Ak big boys chcú vypredávať, teraz majú najlepšie načasovanie. Všimnite si že na vlajkových lodiach faangs prebehla 10% korekcia ešte pred dosiahnutím vrcholu sezóny.

AMD: súhlasím, že včera to bola Mubadala. Okrem toho, že august nebýva dobrý pre akcie, pri AMD čakám ešte aspon jednu negatívnu správu: bud slabý rating od Goldman Sachs, alebo AMD urobí 10% offering.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 18,53
Zisk: 100,- USD

Celkovo držím: 5000 PLX @ 0,88

Nepáči sa mi tento patern vrátane dnešného dňa. Po takomto a včerajšom dni zvykne ísť akcia dole. Môžu to samozrejme ovplyvniť správy a nálada na trhu. Keď tak, pripojím sa znova. Máš pravdu Juggler.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

je to nejake neprehladne pre mna.

OUT 1500@18.7
Nakup v priemere 18.63 ( dokupoval som za 18.61, 18.47, 18,33 )

+105
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4309
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 419 times
Been thanked: 339 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Milankos
Plx nevyzera, ze by malo v najblizsom obdobi zbrankrotovat. Ale otazka skor znie, ci ma firma potencial na vyraznejsi rast, lebo co budes mat z toho ze firma je stale na burze ked neprodukuje zisk a tym padom nerastie jej cena. Co bolo dovodom ze si isiel do tejto akcie? Pracuju na niecom perspektivnom? Lebo fundamenty ma mizerne..

Ohladom Amd: podla mojho skromneho laickeho nazoru nema vyznam ju uz dnes kupovat, svoju najvecsiu rally uz ma za sebou. Bud pockat na naozaj poriadne vyklesanie alebo sa poobzerat po inej stock. Toto uz nema potencial urobit velky skok hore a hrat sa s tym kvoli par euram- no neviem ci to stoji za ten cas.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

PLX vyvija potencilane velmi uspesny liek na jedno specificke plucne ochorenie

AMD, ako investicia podla mna super akcia, ked pojde vsetko dobre, da za rok min dalsich 50-100%

lukas, nereportuj sem svoje nakupy predaje, zalos si svoje vlakno, nech v tom nie je chaos, mozes sa zapojit do sutaze, juggler to vyhodnocuje
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

adam: jo sorry, ja som predpokladal ze to je vlakno o AMD + pre zaciatocnikov do ktoreho sa da prispievat. Jasne, tak nebudem ot tu chaosit, aj tak zatial nemam az tak cim prispiet.

Dik L.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, prispievať, diskutovať, oponovať samozrejme tu môžeš. Ak chceš občas o nejakom obchode napísať, tak to sem kľudne hoď. Ak by si chcel ale uverejňovať svoje obchody, tak si zriaď vlastné vlákno a potom ale podľa pravidiel fóra.

K dnešnému pohybu AMD: je štvrtok, dnešné pohyby ako aj ,,pumpovačky správy" sú podľa mňa kvôli týždňovým opciám a teda zajtrajšku. V pondelok môže byť smerovanie opačné. Na ostatné zareagujem cez víkend.

https://www.nasdaq.com/symbol/amd/optio ... &money=all" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit: Lukas, ten prvý obchod bol výborný, ale neponáhľaj sa. Tu hore keď už, tak radšej s menšou sumou. Šetri sa na pokles. Tretí a štvrtý kvartál budú slabšie výsledky, Intel príde s 8-core teraz (po novom) už v septembri, na AMD budú ešte také analýzy, až budeš mať pocit, že bude ešte za jeden dolár. :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hi, jasne a sorry ze som Vam tu sposobil neporiadok Ja som pozeral ze este aj v nazve vlakna je tvoje meno cize moja nepozornost. Juggler by pripadne mohol zmoderovat moje prispevky, vymazat zbytocnosti a nechat len to podstatne - ak nieco :)

Prvy obchod bolo stastie a ten druhy ma zobudil do reality. Akurat som zistil ako strasne malinko veci viem ohladom tradingu a investovania. :)

Yo, 8 core 9th ( coffee lake R? ) i9, otazka je ako rychlo budu nasledovat bezne mainstream modely ako i7 9900k atd.
Som zvedavy ci bude obsahovat fix spectre.. AMD momentalne kraluje vo vela porovnaniach ako naj CPU pre budget pc, pre HTPC, and so on .. a to musi vyznamne ovplyvnovat volbu ludi pri upgrade. Moc neverim ze to bude take zle :).
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2829
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 51 times
Been thanked: 112 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal:
Prvy obchod bolo stastie a ten druhy ma zobudil do reality. Akurat som zistil ako strasne malinko veci viem ohladom tradingu a investovania.
Prvy obchod bolo stastie - Ano.
druhy ma zobudil do reality - Nie. Mal si smolu.
Akurat som zistil ako strasne malinko veci viem ohladom tradingu a investovania. - Dobry pristup, ale co vies ci nevies je nepodstatne. Podstatne je, ze do buducnosti nevidis vobec, do kuchyne AMD vidis povrchne a cez hmlu. Najzlozitejsie je zistit ako interpretuje trh (ostatni hraci) tie iste fakty, spekulacie ci popudy ako Ty. Ten isty fakt, ktory je pre Teba plus mozu ini povazovat za minus a naopak. Nehovoriac o tom, ze sucasna cena je pre niekoho korektna, ineho nizka a dalsieho predrazena. Analyza je viac na skodu ako osoh.

Bez analyzy mas zarucenu takmer 50% uspesnost. Ak dokazes rychlejsie predat straty ako drzat zisky mas zaruceny uspech. K tomu vsak potrebujes sledovat iba cenu a ziadnu analyzu nepotrebujes.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rado »

Zaujímavé. Ja som chcel napísať, že je podstatné či je viac hlupákov ako papierov alebo viac papierov ako hlupákov. (tento výrok som nevymyslel ja, ale cca pred 100 rokmi jeden starý burzián) :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1367
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 18,47 (AH)

Celkovo držím:
500 AMD @ 18,47
5000 PLX @ 0,88

Zachytil som nejaké pozitívne informácie/špekulácie (ťažko povedať čo), tak som 500 shares zobral, ak by z toho bola v pondelok pumpovačka.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

O čo ide?
Myslíš ten semicustom chip pre čínsku konzolu? Ale to by už trhy zareagovali, je to informácia z rána.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"