Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No vidite pani. Zatial co vy tu "spekulujete" Rusi uz veselo ockuju =)
https://svet.sme.sk/c/22465153/v-rusku- ... irusu.html

No ja som nakoniec nepredaval .. snad nebudem lutovat.
AMD medzitym postupne ide dole.
Maju byt vobec nejake spravy/catalysty tykajuce sa AMD najblizsie 2 mesiace?

https://www.fool.com/amp/investing/2020 ... ssion=true
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Mňa veru svrbeli prsty keď AMD dnes padalo tesne nad 76, dokonca som chcel zadať pokyn na 200 @ 76,20, ale prudšie sa ešte zosypal Nasdaq, tak som zadal 200 @ 75,80, Nasdaq silnejšie zletel a AMD dalo vracačku späť :( . Mal som aj AH, ale išlo hore. AMD sa vie prudko otočiť pred suportom, na druhý deň otvorí o 4 USD vyššie a kým sa človek spamätá, už je o 8 USD vyššie :lol: . Možno som mal dnes kúpiť rovno všetko a mať pokoj, teraz sa mi bude zle spať.

Jedna analýza na AMD a Intel, ale človek na konci priznáva, že drží akcie Intelu. Najskôr začal dobre ale ďalej už píše hlúposti. Často argumentuje ako vedenie Intelu, ale zle (presne tie vety som už počul od predstaviteľov Intelu). Chvíľu som rozmýšľal, či si tu analýzu nezaplatil Intel. Tá analýza je silno zavádzajúca. Jedna vec je zaujímavá, že Intel bude mať teraz 3 dni konferencie a bude sa snažiť upútať novinkami.
https://seekingalpha.com/article/436732 ... half-intel

In any case, several more events are planned in the near future. Intel has investors events planned on 11, 12 and 13 August concerning IoT, 5G and its products. Most notably, the last one is likely the "Architecture Day" the company talked about during its Q2 earnings call.

Chvíľu som aj rozmýšľal, či by som Intel ako trejd nekúpil, ale je riziko, že to promo bude nakoniec fiasko, trh si uvedomí, že to nestačí a nechcem zbytočne uviaznuť v Intel akcii.

Ešte jedna vec: zhruba v 85-ke predávali aj insideri. Všetci +- štandardné objemy, len Lisa výraznejšie viac, ale Lisa aj viacerí teraz dlhšie nepredávali:
http://www.conferencecalltranscripts.or ... id=8227137
https://flashalert.me/?symbol=AMD&sourc ... 653286.xml
https://newsfilter.io/a/e5adc75aec1d825 ... 648e7796c6
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 77,63. (napájam sa, posledný výstup bol 77,68)
Pokyn som mal zadaný od PM, ale najnižšie bolo 77,69.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 82,03 (kúpené 77,63)
Zisk: +2200,- USD

Zatiaľ idem von.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

20:59 BUY 100 AMD @ 81,40 (zatiaľ držím len 100 @ 81,40)

Rozdelím to na viac nákupov. Je slušná šanca, že v pondelok by mohla ísť hore. Ak náhodou nie, v stredu 19-teho (večer) má ER Nvidia, tam je opäť slušná pravdepodobnosť rastu. Keď som kupoval, bola šanca, že sa jemne otočí trend, ale práve prudšie klesli trhy.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Intel (INTC) - ako som už písal, myslím, že bude zaujímavý až pri nižších cenách, začal by som s nákupom 38 až 30.
Micron (MU) - padá, lebo znížil vyhliadky kvôli Covidu, avšak je to dosť horšie, pamäte začína vyrábať aj čína takže hrozí, že mu odoberie % z koláča. V správny čas opäť môže byť zaujímavá investícia. Zatiaľ to podľa mňa nie je na nákup. Klesá aj Western digital aj Seagate.
Nvidia (NVDA) - skvelá firma, zajtra má ER, myslím, že vyhliadky má výborné, avšak posledné dni príliš vyskočila a aj na dobré ER môže ísť dolu (a mať vplyv na AMD).
AMD - vyhliadky výborné, do konca roka dá pravdepodobne 100+, no v najbližšom období je pravdepodobnosť menšieho alebo väčšieho pullbacku. Menší 70-76 a konsolidácia v pásme 70-86, väčší ale musel by byť aj s poklesom trhov na 62. To je ale skôr extrémna hodnota. Nedá sa ani vylúčiť, že to ešte najskôr vytlačia po 95 a až potom príde pullback do 70-ky. Momentálne je technicky kľúčové pásmo 80,80 - 81, ak podlezie tento suport je už veľká pravdepodobnosť pullbacku do 70-ky.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Intel ide v AH hore na buyback.
https://last10k.com/sec-filings/intc/00 ... _term=intc

https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... dex991.htm

Chvíľu som rozmýšľal či to netrejdnem, ale nechám tak, myslím, že ich to nezachráni, maximálne trochu oddiali pokles. možno to ale vypumpujú na 55.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Sranda, včera po ER Nvidie som pozrel na graf Nvidie a AMD a pozastavil sa nad grafom Intelu. A rozmýšľal. Hneď po svojom ER Intel začal vo firme veľkú reorganizáciu, Swan povyhadzoval pár šéfov oddelení, zmenil štruktúru vo firme na ,,plochšiu" teda väčšina zamestnancov sa bude priamo zodpovedať jemu. Urobili event na ktorom sa pokúsili ohúriť, no žiadne veľké nákupy akcií sa nekonali, po eventoch bolo 2 dni nízke volume, tak Swan nakúpil pár akcií Intelu ako aj niekoľko vyššie umiestnených zamestnancov a opäť nič. No a pozerám na graf a hovorím si, že zajtra (teda dnes) budú hlásiť nezamestnanosť, do toho pokles po ER Nvidie a AMD, tak Intel znova asi otestuje nové low. Ale to už môže spustiť prudký výpredaj. Hovorím si, že jediná možnosť čo môže urobiť je urobiť buyback. A asi o desať minút prudký rast a pozerám, že čo sa deje a bolo to tu. Buyback :lol: . Intel má dosť cashu, ale čo som pozeral už dávnejšie aj veľké dlhy. V tej firme musí byť teraz strašná atmosféra.

Edit: Teraz som zvedavý čo bude:

1. investori sa nechajú ,,opiť rožkom" a cena akcie Intelu sa dočasne vráti na 55, možno dokonca viac a potom znova bude padať, alebo

2. trh to prekukne, cena si pobehá okolo 50-ky a pôjde dole.

V minulosti takto trh prekukol IBM a cena po ohlásení buybacku klesla.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Buyback 10mld pri kapitalizácii 200 mld je 5%. O tolko včera cena vyskočila, ked to ohlásili.
Cena však dnes nevydržala. Investori neveľmi veria vyhliadkam Intelu.

P/E kleslo na 10 čo je výrazné podhodnotenie. P/E AMD je 160, čo sa berie ako predraženie.
P/E Tesly je 1000, čo je výrazné predraženie...Lenže aj P/E Amazonu bolo 1000 a odvtedy urobila stovky %.

Ako hráč, ktorý viac pozerá do budúcnosti by som teraz radšej stavil na AMD.
Ako dlhodobý investor by som skôr stavil na INTC, s tým, že raz preklenie krízu a vráti sa na piedestál technologického lídra.

Som zvedavý ako to dlhodobo dopadne s AMD. Či si udrží edge, ktorý získalo. Pametám si, že AMD už raz bolo hitom.....ale neudržalo to.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

https://www.fool.com/investing/2020/08/ ... yptr=yahoo

Ale grafiky Intel (Xe) na výpočty v data centrách môžu byť zaujímavé. Možno to bude zaujímavá konkurencia pre Nvidiu. Na posudzovanie je ale skoro.
https://www.cnews.cz/gpu-architektur-in ... ly-rozbor/
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Nevie náhodou niekto, prečo (mi) dnes tak strašne padá PTI (biotech)?
Zachytil som dnes nejakú žalobu, ale to nebude ten dôvod. Veď žaloby sú teraz na každú druhú firmu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

nema tam prebehnut nejake zlucenie firiem? Tiez som zachytil nazor ze je realne v blizkej buducnosti riedenie akcii a poniektori sa zjavne vystrasili. Co si zistil zatial ty? Celkovo sa zda ze ta spolocnost ma velky potencialna rast ceny,ale pri lacnych akciach do 2dolarov byva obrovska volatilita uplne bezna. Na tvojom mieste by som drzal dalej, ono to prehrmi. Apropo, Plx este máš stale?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Nezistil som nič nové. Ale už je opäť v pluse :lol: . Najprv išla -35% a teraz je +2%. Už v noci mala divoké AH, najprv išla cez 1,41 a potom až na 1,26. To nezvykne. Bolo dnes ale veľké volume, to ma tak dalo do pozoru. Asi nejaký big boys menili pozície. Neuvažoval som o predaji, skôr som rozmýšľal dokúpiť. Ale keďže som nevedel za akých okolností je ten pád, tak som radšej nerobil nič. Súhlasím, potenciál je tam obrovský. PLX stále držím pôvodnú pozíciu. Aj to teraz vyzerá dobre na najbližší rok. Ale kvôli daniam tu moc dokupovať nemôžem.

:idea: Už dlhšie rozmýšľam nad kúpou AMC, ak by ešte cinkla o trendovú čiaru niekde 4,50-4,60.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prebehlo zlúčenie s inou firmou. Nato prišiel downgrade od jedného anála a právnické supy rozbehli vyšetrovanie, či investori neboli podvedení...PTI totiž za pohltenie druhej firmy zaplatilo novovydanými akciami a investori teraz budú vlastniť cca jednu tretinu novej spoločnosti, ktorá sa bude volať Yumanity Therapeutics.

Aug 24 (Reuters) - Proteostasis Therapeutics Inc <PTI.O>:
* YUMANITY THERAPEUTICS AND PROTEOSTASIS THERAPEUTICS
ANNOUNCE
MERGER AGREEMENT
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - WILL ACQUIRE ALL
OUTSTANDING
SHARES OF YUMANITY IN EXCHANGE FOR NEWLY-ISSUED SHARES OF PTI
COMMON STOCK
* PROTEOSTASIS - UPON COMPLETION OF PROPOSED ACQUISITION, IT
IS
ANTICIPATED THAT EXISTING PTI SHAREHOLDERS WILL OWN ABOUT 32.5%
OF COMBINED CO
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - EXISTING YUMANITY
DIRECTORS WILL
CONTINUE TO SERVE IN THEIR CURRENT POSITIONS
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS - FOLLOWING COMPLETION OF
MERGER,
YUMANITY BOARD WILL BE EXPANDED TO 9, TO INCLUDE APPOINTMENT OF
2 CURRENT CO'S DIRECTORS
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - COMBINED COMPANY IS
EXPECTED TO
TRADE ON NASDAQ GLOBAL MARKET UNDER TICKER SYMBOL YMTX
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - IN CONJUNCTION WITH MERGER
ANNOUNCEMENT, PTI HAS REDUCED ITS WORKFORCE BY 79%
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - PURSUING A STRATEGIC
TRANSACTION
RELATED TO ITS PROPRIETARY CFTR MODULATORS
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - PLANS TO SHARE PROCEEDS
FROM ANY
MONETIZATION OF ITS CF ASSETS THROUGH CONTINGENT VALUE RIGHTS
* PROTEOSTASIS THERAPEUTICS INC - UPON ANTICIPATED CLOSING
OF
MERGER, YUMANITY CEO RICHARD PETERS WILL BECOME PRESIDENT, CEO
OF COMBINED CO
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dík Juggler. To o zlúčení som zachytil, ale to okolo toho nie. Takže to bolo kvôli tomu. Ešte raz dík za objasnenie.

Edit: Pozerám, že si začal trejdovať HPE. Dnes som ho pred záverom keď išlo 9,31-9,35 sledoval. Ale až tak sa mi nepáči.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nová firma sa bude trejdiť pod novým tickerom...ON NASDAQ GLOBAL MARKET UNDER TICKER SYMBOL YMTX

Zaujímavé je, že PTI prepustilo 79% zamestnancov.

IN CONJUNCTION WITH MERGER ANNOUNCEMENT, PTI HAS REDUCED ITS WORKFORCE BY 79%

...akokeby odovzdali know-how inej firme..pričom celý manažment ostáva v novej firme, zamestanci odchod, investori možno ukrátení...

-..ked nad tým uvažujem, tak spravodlivo by to asi malo byť tak, že Yumanity by akvirovala PTI za cenu 30 až 50% vyššiu...čiže investori by zarobili 30-50% a buď by predali akcie,alebo by sa im staré akcie aj zo ziskom presunuli pod akcie novej firmy.
Tá Yumanity asi nebola na burze, tak to urobili tak...investori však z toho nič nemajú, len nádej, že nové akcie pôjdu hore...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

A to teraz znamená, že sa premení ticker z PTI na YMTX, alebo čo? :?

Edit: pozerám, že na seeking alpha je ta správa od rána a sem ma nenapadlo ísť to hľadať :roll:
A čo teraz robiť? :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Pri mensich bio firmach to skace bezne horedolu, drzim dlhodobo Cnce ktore vcera urobilo + 5,5perc a v aftermarkete dalsich +12percent. To by nebolo nic az tak zvlastne, lenze nie je ziadna nova informacia ani nic coby to vysvetlovalo, dokonca par dni predtym insideri dost ppredavali. Pravdepodobne iba niekto bol na vacsich nakupoch..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:A to teraz znamená, že sa premení ticker z PTI na YMTX, alebo čo? :?


Áno. Niekde musí byť napísané k akému dátumu. Keď ju chceš držať ďalej, nemusíš nič robiť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Zadané dnešné pokyny:
BUY 100 AMD @ 76,10
BUY 10 NVDA @ 475,00
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Aj sa ti zrealizovalo na 76,1? Mne to tak nizko nedoslo a uz sa odrazilo hore. Neviem aky je dovod na terajsi vyplach, ale myslis, ze skoncil?
Ja mam nastavene na 74,1 zatial. Tajne dufam, ze sa tam dostane.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 10 NVDA @ 475,00
AMD mi nechytilo. Low bolo 76,33. Ešte som rozmýšľal či nedám rezervu a zadám 76,40 a zobrať rovno 200. :(

Buggy, neviem či to ešte pôjde dole, v pondelok je voľno v USA (neobchoduje sa) a po trojdňovom voľne bývajú trhy skôr nabudené ak sa nič neudeje. Ja mám stále veľa USD voľných, takže by mi pokles vyhovoval.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 UDOW @ 78,00 (Dow, 3x lev., long)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 100 UDOW @ 78,20 (kúpené 78,00)
Zisk: 20,- USD (ale 16,- USD len poplatky)

Rozmyslel som si to, ak by trhy padali, UDOW bude padať extrémne a potenciál rastu nie je taký veľký ak to porovnám s AMD. Tu je potenciál presne opačný.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

To AMD stale v predpredaji skoci hore, tak nie a nie chytit moje nakupy...a tak nadejne to na konci dna vyzeralo.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Áno, najmä po polnoci zleteli trhy, dnes som čakal výpredaj. Ale sú nejaké články o manipulácii akcii AMD a píšu aj o veľkej opčnej aktivite na AMD, musíme byť trpezliví Buggy. :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lisa práve oznámila predstavenie ZEN3 a RDNA2. Bude to 8.10. :)
https://twitter.com/lisasu/status/13037 ... 49185?s=12
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

To predstavenie asi nenahrava poklesu akcie...
ciste technicky, podla mna sa teraz tvori trojuholnik na ich grafe za posledny tyzden. Co by znamenalo, ze sa odrazia dnes dolu k 79,5 nasledne v piatok opat trochu hore a v pondelok by bol impulz bud hore alebo dolu. Technicky podla mna dolu, ale fundamentalne (ZEN3,RDNA2) asi hore. Hm.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

buggy napísal:Technicky podla mna dolu, ale fundamentalne (ZEN3,RDNA2) asi hore. Hm.


Fundamentálne je AMD predražená. Čiže ber to tak, že fundamentálne je vždy na pokles.
Keď si ju dáš do Finviz a rozklikneš ,,semiconductors ,, vygeneruje ti 80 firiem z odvetvia.
Kliknutím na P/E sa ti zoradia podľa najmenšieho, alebo najväčšieho.
AMD je tretia najpredraženejšia akcia z 80.
INTC je druhá najpodhodnotenejšia.

Pre ohodnotenie akcie je však najdôležitejší rast, ktorý sa očakáva do budúcnosti. Preto niektoré akcie v predstihu stúpajú do nebies. Tie očakávania sa však musia naplniť. Potom P/E bude klesať, pričom cena akcie môže stúpať, až kým sa rastovo nestabilizuje.

U AMD sa očakáva, že so svojou technologickou výhodou bude získavať čoraz väčší podiel na trhu. U INTC zase, že bude v ziskoch a tržbách stagnovať, resp. strácať podiel na trhu. Preto je INTC výrazne podhodnotená, teda lacná. Vôbec to však neznamená, že podhodnotená akcia musí rásť ( ako si predstavuje Ladis, alebo Gladiš ). Môže klesať celé roky, ak nedokáže fundamentálne rásť ( napr. ju drví konkurencia, alebo nástup nových technológii ako napr. akcie starých automobiliek...alebo úpadok veľkých bánk, ktoré môžu byť lacné, ale na úrovni krachu )

Tie očakávania, to obrovské technologické nadšenie, ktoré vedie k nákupom AMD je súčasťou psychologickej analýzy, ktorú ja pokladám za veľmi dôležitú. Proste nie je dôvod na predaj, kým sa AMD darí a prichádza s novými produktami.

Ja si myslím, že technicky, ani psychologicky nie je na pokles. Vystúpala síce viac ako je zdravé ( z 55 na 90 ) ale celý august konsoliduje v pásme 80-90. Dolná hranica toho pásma je okolo 78. To sa dá považovať za technický support, ktorý by mala udržať. To je aj hranica vhodná na nákup.

To, či tú hranicu udrží bude záležať od firemných správ ( vyzerajú pozitívne ), ale aj od trhu ( Nasdaq..etf QQQ ), sektoru (technologie, etf XLK ) a odvetvia semiconductors ( etf SOXX ). Čiže pri analýze ber aj stav a predpoklad pohybov na trhu. Všimni si, že XLK a SOXX sa na úrovni 50 SMA odrazili hore. Na trhu, v technológiách i v odvetví prebehol technicky pullback...už sme mali bublinu bez konsolidácie...len sa čakalo na trigger. Odpálilo to odhalenie manipulácii s opciami o ktorých sme tu čítali. Týkali sa aj AMD. To odštartovalo výpredaj na trhu, hlavne na nasdaqu - nepoznám silnejšiu emóciu ako strach, že prídem o zisk...

Pri dobrom stave trhu by som bral AMD pri 78. Ak bude ešte trochu konsolidovať, tak dokup na SMA 50. Psychologicky je predstavenie nových produktov 8. októbra, o ktorom tu napísal Martin dôležitým katalyzátorom. Martin už rozmýšla ako starý burzián. :) Keď sa bude blížiť termín, cena AMD s veľkou pravdepodobnosťou porastie. Pozor, už predtým. Tak funguje burza. Tí čo nakúpia dopredu, tí zvyčajne využíjú dobré správy (a rast ceny po nich) na to, aby vybrali zisky. To sa volá ,,Sell the News,, a môže znamenať spike hore po news a potom pokles ceny. Takisto však nový breakout, keď akcii prajú trhy a keď ľudia sú nadšení so správy (napr. parametrov nových produktov, očakávanie tržieb ..). Tu rád používam slovo úžasné.. Ked si prečítam správu a v duchu vyslovím ,,to je úžasné,, tak vtedy cena akcie obyčajne vydrží rásť bez pullbacku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ten október bude asi celý patriť AMD. ZEN3 bude predstavenie 8.10. (ako som písal) a RDNA2 bude 28.10. Ja som reagoval hneď na tweet Lisy, ale večer sa už o tom písalo viac a podrobnejšie. Viac bude spomenuté určite aj k viacerým produktom.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 10 NVDA @ 510,00 (kúpené 475,00)
Zisk: +350,- USD

Je ešte slušná šanca, že ju kúpim na spodku trendovej linky nižšie (niekde 480-485, najbližšie dni)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 AMD @ 78,70
(celkovo držím 100 @ 81,40 + 100 @ 78,70, resp. 200 @ 80,05)

:idea: Nasdaq balancuje na spodnej trendovej linke, od tohoto bodu sa buď odrazí späť hore, alebo sa ešte výraznejšie prepadne.

Graf Nasdaq minútový a denný:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jedna nočná úvaha k AMD:
8.10. predstavenie CPU
27.10. earning - predbežne podľa earningswhispers
28.10. predstavenie GPU a grafických kariet

:idea: Ak AMD potvrdí, že ER bude 27.10. tak to podľa mňa bude znamenať, že si AMD trúfa aj na Nvidiu. AMD nikdy nemalo predstavenie hneď po ER. Ak by si netrúfali na Nvidiu, dali by to predsa do jedného predstavenia s CPU. Oni očakávajú, že to odpáli akcie smerom hore. :)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnešný 5 minútový graf Nasdaq-ku ako prerazil trendovú líniu. Pre AMD je tento pokles, alebo ak to bude konsolidácia v pásme to najlepšie čo môže byť. Opäť sa bude pripravovať na ďalší silný rast. September teda pokles/konsolidácia a október rast. Toto je zároveň cenové pásmo, kde vyletela po ER na dobré správy, takže viac adekvátne ocenenie (momentálne). Trhy extrémne stúpali a táto korekcia to zjemní.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pri 74 bude na SMA 50 a pri 70 vyplní ten hnusný gap do ktorého ju vcucáva...Zároveň by to bola polovičná korekcia od maxím a to sa mi páči. Tam niekde kúpim ..keď už na ňu pozerám...a keď nezabudnem.

Keby aj v grafikách dokázala konkurovať Nvidii..to by bolo super. Čo myslíte? Kúpili by ste si grafiku od AMD?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Mikr, áno to sa rieši už asi dva mesiace, uvidíme, sám som zvedavý, čo z toho bude. Celý proces schvaľovania bude trvať 18 mesiacov. Ak by sa o toto pokúsila nejaká iná firma, tak len mávnem rukou, ale Huang je mimoriadne schopný CEO, takže môže to byť zaujímavé :) . On ten ARM už je za tie roky skoro rovnako ,,zaprasená" architektúra ako X86, takže tipujem, že za 10-20 rokov bude víťaz úplne nová architektúra. Teraz AMD robí CPU aj GPU, onedlho bude aj Intel a tak chce aj Nvidia. Zatiaľ je ale veľmi skoro na špekulácie. Ale dobre, že si to sem dal.

https://www.marketwatch.com/story/nvidi ... quote_news

Je ale sranda čítať tie články o tomto deale, každý analytik má z toho dealu úplne inú predstavu čo z toho vlastne bude. Už som čítal toľko verzií, že asi vyčerpali všetky možné kombinácie. :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ešte v piatok som dokúpil 100 AMD, nestihol som nahlásiť. Mal som veľa roboty a zadaný pokyn na 74,30, ale low dovtedy bolo 74,32, nechcel som riskovať, že sa vráti vyššie a nemal som nato veľa času, tak som zobral za 74,49, ale napokon prišiel ešte jeden pokles a išla až na nové low 73,85.

Takže 18.9. o 19:02 BUY 100 AMD @ 74,49.

Celkovo držím 300 AMD @ 78,20 resp.
100 @ 81,40
100 @ 78,70
100 @ 74,49

Jedna pozitívna správa k AMD teraz cez víkend:
https://www.gizchina.com/2020/09/19/amd ... uawei/amp/
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vyhodnotenie 2020 po Q3:

za 2020: +19.815,51 USD (+32,06 %)
od 2016: +78.042,91 USD (+470,73 %)

Stav účtu k 30.9. 2020 (USD)

Akcie (close 30.9. 2020 podľa Yahoo):
AMD: 300 x 81,99 = 24.597,-
TQQQ: 100 x 130,90 = 13.090,-
INSG: 100 x 10,32 = 1032,-
MYO: 50 x 4,48 = 224,-
NIO: 100 x 21,22 = 2122,-
PLX: 500 x 3,87 = 1.935,-
PTI: 1000 x 1,10 = 1.100,-
SKT: 100 x 6,03 = 603,-
TEUM: 500 x 0,6768 = 338,40
XELA: 1000 x 0,3847 = 384,70
UPRO: 50 x 55,91 = 2.795,50
URTY: 100 x 36,31 = 3.631,-
Spolu akcie: 51.852,60
Cash: 29.761,37

----------------------------------------
Spolu: 81.613,97
Stav účtu na začiatku roka 2020: 61.798,46
Poplatky (započítané): spočítam na konci roka
Výber/vklad: 0,-
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík. Zapísané.

Je to paráda! Z -2% v polovici roka na +32% YTD za jeden kvartál !

A za 5 rokov takmer +500%. Úžasné ! Pripomínaš mi moje začiatky. Nech ti to vydrží !
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"