Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Martin7 je king, dokonca aj ten Plx sa nejako zastabilizoval..
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa zea »

Trvalo to skoro dvadsať rokov ale predsa sa to AMD podarilo - prekonať all time high z r. 2000 :) . A to sa rally očividne ešte nekončí (aj ked sa raz skončí )

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/430 ... -padl.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak veľa štastia (a šikovnosti) v r 2020
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vďaka, cez víkend zareagujem.

Teraz len stručne a to najdôležitejšie.
Dnes o 23:00 (nášho času) na výstave CES 2020 AMD predstaví novinky na tento rok.
https://consent.yahoo.com/collectConsen ... line=false" onclick="window.open(this.href);return false;
Dnes AH a zajtra PM bude asi divokejší.

AMD vo štvrtok dosiahlo all time high, malo tiež najvyšší close v histórií a v afterhours išlo až cez 49,70. Keby nebol potom v noci ten útok, v piatok by išlo cez 50. AMD bola aj za rok 2019 najvýkonnejšia akcia v SPY.

Dnes mi 4 akcie robili pohyby cez +30%, najvýkonnejší TEUM cez +70%. Evidentne zmizol strach z falšovania účtovníctva, keďže sa firma ,,pozviechava" skúsim podržať niekde k 5-tim dolárom. Tu je veľký potenciál.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vraj o 1:00 nášho času by mal mať prezentáciu Intel. Zatiaľ ale nemám link. AMD toho veľa von zatiaľ nedalo a to je dobre. Nech sa dobre predáva čo je na trhu a keď predstaví Intel novinky, potom ho AMD dorazí Ryzenom 4000 (desktop). Nová desktop generácia Intelu by mala prísť na trh niekedy v apríli. Produkty pre notebooky vyzerajú dobre, ale potrvá nejaký čas kým si AMD urobí imidž v tomto segmente a získa trhový podiel. Insideri Intelu dnes predávali akcie (musia hlásiť). Pri AMD môže zajtra (vlastne už dnes, teda v utorok) byť SELL THE NEWS. Že to tak je bezpečne spoznáte tak, že denné volume bude cez 140 mil. shares. Potom to bol bezpečne vrchol tohoto stúpania (na 90-95%), no nie stúpania celého roka. Uvidíme, či sa cez obed ozvú analytici a PT.

link: https://newsroom.intel.com/news/2020-ce ... #gs.q67uln" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

AMD CES Keynote sice nebol nejake obrovske prekvapenie ale dava perfektny zmysel.
Viacjadrove Threadrippery boli uz vopred jasne. Zaujimave su mobilne CPU. 8c/16t v 15W a 45W variantach. Toto zrejme Intel moc nepotesi. Dufam ale ze vyrobcovia notebookov to zasa nepokazia horsim dizajnom a nekvalitnejsimi komponentami ( horsie displaye, mensie baterky a pod. ) oproti notebookom s Intel procesormi tak ako to zvykli robit. Som zvedavy na tie vydrze bateriek v pripade dvoch porovnatelnych modelov. Napr ked bude novy model Thinkpadov T s Intel a AMD CPU. Jedine co by mohli nejako poriesit v pripade AMD je thunderbolt.

O high-end RDNA2 grafike s raytracingom ani slovo. Zato aspon hodili do placu mobilne varianty RDNA1 grafik 5700M, 5600M, 5500M aby vedeli konkurovat NVIDIA-i + desktopovu R5600 a R5600XT.

Martin, co myslis ze by v aktualnej situacii mali releasnut? Podla mna je to na terajsiu situaciu ideal, posilnia mobilne riesenia aj ked tu si myslim ze to AMD bude mat vyrazne tazsie brat podiel Intelu. Tieto nove mobilne CPU vyzeraju ale fakt velmi dobre. ( aspon na papieri )

Intelacky keynote som ani cely nepocul. Nabehol Bob Swan a ako zacal hovorit ako chcu urobit svet lepsim miestom tak som rovno zaspal =). Budem si to musiet pozriet.

No co pani, kto este drzite akcie AMD? Aj ste niekto dokupovali povedzme nad 30?
Ja som chcel dokupovat ked bola na 200D MA (~27,70) ale nakoniec som do toho nesiel a teraz sa mi uz zda dost vysoko. Aj ked v kontexte toho ze by mohla ist k 100 je aktualna cena stale celkom fajn ak by sa k tym 100 dostala. Aktualne P/E ratio 200+ ma ale vyrazne odradza od nakupu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Airmike »

Martin7 napísal:Vyhodnotenie 2019:

za 2019: +21.707,87 USD
od 2016: +59.528,83 USD
Q4 vs Q3: +14.294,13 USD

Stav účtu k 31.12. 2019 (USD)

Akcie (close 31.12. 2019 podľa Yahoo):
AMD: 500 x 45,86 = 22.930,-
TQQQ: 200 x 86,55 = 17.310,-
AAOI: 100 x 11,88 = 1.188,-
CHK: 100 x 0,8256 = 82,56
DNR: 200 x 1,41 = 282,-
MTP: 1000 x 0,6893 = 689,30
NIO: 100 x 4,02 = 402,-
PLX: 500 x 3,28 = 1.640,- *
PTI: 1000 x 2,28 = 2.280,-
RVLV: 100 x 18,36 = 1.836,-
SNES: 4000 x 0,55 = 2.200,-
TEUM: 500 x 0,4373 = 218,65
XELA: 1000 x 0,4077 = 407,70
Cash: 10.332,25
Výber 7.8. 2019: 10.500,-
----------------------------------------
Spolu: 72.298,46
Stav účtu pred rokom: 50.590,59
Poplatky (započítané): 558,19

Celkovo držím (nákupné ceny):
500 AMD @ 33,45
200 TQQQ @ 62,75 (100 @ 60,245 + 100 @ 65,25)
100 AAOI @ 12,60
100 CHK @ 1,875
200 DNR @ 1,12
1000 MTP @ 0,58
100 NIO @ 3,18
500 PLX @ 8,80 *(prebehol reverzný split 1:10, pôvodne kúpené 5000 @ 0,88)
1000 PTI @ 1,30
100 RVLV @ 15,70
4000 SNES @ 0,893 (1000 @ 1,16 + 1000 @ 1,2199 + 2000 @ 0,5952)
500 TEUM @ 0,70
1000 XELA @ 0,43

Do nového roka vstupujem so stavom účtu 72.298,46 - výber 10.500,- = 61.798,46 USD.
Chýba mi to najpodstatnejšie, percentá, doplním cez víkend, musím tam započítať 2x výber (od začiatku).
Pre prehľadnosť dopĺňam screeny, budem ich dávať vždy na konci roka. Mám rád vyhodnotenia, keď nemusím použiť červenú farbu. :D

Všetkým prajem šťastný a úspešný nový rok 2020. :)
pekne, ale tych poplatkov je trochu skoda.

https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks1" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Viac napíšem v noci, ale teraz hlavne: najväčšiu starosť mi robia prekúpené trhy, ak tie začnú klesať, môžu stiahnuť aj AMD. Do AMD už nedokupuj, je možná ešte korekcia na 37-40, to je posledné miesto, kde sa oplatí vstúpiť/dokúpiť. Dokupovaním do zisku posúvaš neustále priemernú cenu vyššie, čo je po 12-ročnom rastovom cykle trhov hlúposť. Toto je rozumné po krízach a veľkých korekciách. Podľa opcií AMD veria. Ja sa stále neviem rozhodnúť, či držať rok, alebo radšej swingovať + platiť odvody. Na toto obdobie by bolo už asi lepšie (bezpečnejšie) swingovať. AMD by pomohlo, keby trhy dali nové high. 15.1. by mala byť tá dohoda s Čínou.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vďaka Airmike.

Lukáš:
Martin, co myslis ze by v aktualnej situacii mali releasnut? Podla mna je to na terajsiu situaciu ideal, posilnia mobilne riesenia aj ked tu si myslim ze to AMD bude mat vyrazne tazsie brat podiel Intelu. Tieto nove mobilne CPU vyzeraju ale fakt velmi dobre. ( aspon na papieri )

To, čo releasli je v poriadku. Len som čítal, že vraj toho predstavia viac. Ja som práve spokojný, že to urobili takto. O laptopových čipoch som už samozrejme vedel, len tu boli konkrétnejšie a hlavne potvrdené info. Tiež sa písalo, že predstavia ďalšiu generáciu grafík s dvojnásobným výkonom a podporou RT, ale je dobre, že nie. Treba nechať dobre vypredať súčasné produkty a nové nasadiť až s konkurenciou. Tiež je fajn, keď grafiky uvádzajú spolu s CPU a zhruba v jednom čase prichádzajú na trh, aby bol zákazník motivovaný si kúpiť oboje od jednej značky. Lisa dala aj dobrý fór, keď povedala, že výkon nového TR 3990X v grafe musia zobrazovať cez tri obrazovky. :lol: AMD hrdo ukazovalo produkty a Swan (CEO, Intel) musel obkecávať ako idú meniť svet k lepšiemu. Tak to je, keď stratíš technologický náskok. On je v tom samozrejme nevinne, tu už sa začína prejavovať absolútna neschopnosť Krzanicha a toto sú následky. Za Krzanicha sa Intelu síce darilo, ale to bolo vďaka nastaveným procesom predchádzajúceho CEO. Intel čaká ťažký comeback a nemusí ho zvládnuť, je možné, že bude musieť odísť do iných segmentov. Vo firme to škrípe, odchádzajú ľudia z kľúčových pozícií po krátkej dobe, nové grafiky vyzerajú na slušné fiasko (to potvrdil človek blízky Intelu), minimálne prvá generácia a tá nová CPU architektúra pripravovaná pre nový výrobný proces bude prepracovaná na 14 nm a ten proces sa na ňu vôbec nehodí (čo príde budúci rok). Chudák Swan si to vyžerie za predchodcu. Čo je najdôležitejšie, že partneri Intelu ako Dell atď. už kvôli nedostatku čipov od Intelu idú do OEMu nasadzovať AMD. Zatiaľ v malom, ale už sa vyhrážajú, že nechcú klesnúť na ziskoch kvôli neschopnosti Intelu dodávať čipy. Intel je ako obrovská hrádza, ktorá sa rýchlo zapĺňa vodou a hrozí jej pretrhnutie. Ak sa AMD podarí v najbližších dvoch rokoch získať slušný podiel na OEM-e, tak to ešte len bude rast akcií, pretože v tom prípade je akcia vzhľadom na výhľad do budúcna ešte podhodnotená (momentálne neplatí).

Krzanicha ešte čakajú súdy, keď minulý rok (začiatkom) predával väčšie množstvá akcií ako mohol a nenahlasoval. Tie predaje robil pred zverejnením bugov v čipoch.

Pozerám, že je silný pokles na trhoch, ale pozeral som, že budúci týždeň začínajú earnings (niečo už zajtra), tak by to ešte mohlo vydržať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Takze Martin myslis, ze je nacase predat? Teda, nechcem skoncit ako pri INSG :) (predane pri 5,8) ale uz to fakt pripada aj mne napnute na grafe aktualne s AMD. Swing, ak vyjde, predpokladam bude vynosnejsi, ako naklady na odvody kvoli skorsiemu predaju.
Earnings 29.1. nevytlaci este hore k Mesiacu na kratucko akcie?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Buggy, po konferencii na druhý deň dvaja zdvihli PT, pumpovačka na notebooky, zároveň sa trhy slušne pozviechali hore (z noci po útoku), tak by to mohlo ešte jeden run hore dať. Skôr to tipujem na sideways + možno jemný pokles, nezabudni, že začína earnings sezóna. Rozhodnúť sa ale musíš sám.

Zadaný PT na 1000 MTP @ 1,74
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 MTP @ 1,20 (kúpené 0,58)
Zisk: +620,- USD (+niečo nad 100%)

V premarkete išla k 1,50, myslel som, že by mohla dať 200%, ale nechcem riskovať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Martin7 napísal:(15:34) BUY 1000 MTP @ 0,58

- toto by mal byť trade, nie investícia
- zhruba za 2 týždne - mesiac budú výsledky
- nevýhoda, opäť je to ADR :evil:
Za ADR tento krát nebol žiadny poplatok, on je asi až po nejakej dobe držania (možno dva mesiace?).
Pôvodne som tu chcel brať 2000 shares, ale bola pod dolárom a nechcel som až tak riskovať jej vyradenie z burzy, čo sa aj potvrdilo a pred pár dňami dostala firma výzvu, že ak cena nestúpne nad 1 dolár, tak myslím, že 8. júna bude delistovaná. Tá firma má potenciál, ale nechcem toho držať zbytočne veľa. Tiež ma odrádzalo, že to je ADR. Myslím si, že najväčší profit (v percentách) mi tento rok urobí PTI, pravdepodobne cez 1000%.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

DIk Martin, je mi jasne, ze je to na mne. Budem vsak v nemocnici bez moznosti internetu, tak ze by som dal nejaky ocakavatelny PT, aby sa to automaticky predalo. Ale ked skor ocakavas stagnaciu alebo jeden rast kvoli ER, co je este pomerne daleko, tak to mozem nechat a budem to riesit az vtedy.
PTI gratulujem
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Buggy, kedy ideš do nemocnice a koľko asi budeš? Aby som vedel poradiť. Držím palce v nemocnici :o
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:Vyhodnotenie 2019: (doplnenie percent)

za 2019: +21.707,87 USD (+49,15 %)
od 2016: +59.528,83 USD (+356,44 %)


Percentá som spätne prerátal, nemal som započítaný ani jeden výber, v sume áno, ale nie v percentách. Počítal som to, ako keby som mal 2x výber stále na účte ako cash. Výber som započítal na koniec kvartálu v ktorom sa uskutočnil.

Nový rok teda začínam s účtom o veľkosti 61.798,46 USD.

Paráda ! Zapísané. Pripomína mi to staré dobré časy. Teším sa a blahoželám ! :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Este take upresnenie ze na CES ani slovo o RDNA2 High-end grafike.
Predsalen, nejake tie info padli v naslednom rozhovore po CES.

Lisa SU potvrdila High-end NAVI. Rovnako Zen3 na rok 2020.
Tak to vyzera velmi nadejne.

Toto je tiez vcelku znamy, 8 dni stary PT

#1) AMD (Buy, $65 PT)
Multi-year 7nm CPU cycle, CPU/GPU multiplier, and new consoles in 2020; Poised for P/E expansion AMD was the second best performer in our coverage universe in 2019, with shares up +146.6% YTD vs. the +60.9% YTD rise in the PHLX Semiconductor Sector Index (SOX) (as of 12/30/19 market close). We view 2020 as a year that will continue the early momentum in CPU share gains in 7nm desktops/servers, and see limited competitive threats slowing the momentum train for the upcoming new 7nm mobile Ryzen. In a narrative that has yet to gain traction or interest from the street, we see AMD’s roadmaps as unique and strong in both x86 CPUs and GPUs, which have a fundamental advantage in high performance computing (the Frontier supercomputer, for example, uses tightly coupled AMD CPUs and GPUs), and have yet to be copied (Intel has tried the GPU dance for 20 years) or are not legally possible (lack of an x86 license) for Nvidia.

We like the setup for a strong back half of 2020 on the early ramp of new Microsoft (MSFT: NR) and Sony (SNE: NR) game consoles, which we are conservatively modeling for an over 40% y/y increase in 2020. We believe AMD is poised for P/E multiple expansion in 2020 and thus, take our 12-month PT from $52 to $65. Our $65 12-month price target is based on a 25x P/E multiple (prior multiple was 20x) on our existing FY2021 EPS estimate of $2.62.

Nejaky nazor ake budu vysledky Q4/2019 + vyhlad do noveho roka?
Nikto nerobil nejaku aspon rychlu analyzu?

Imho vyhlad na buduci rok musi byt dobry ale otazka je ci vyjdu cisla pre Q4/2019.
Ja laik by som povedal ze ano hlavne kvoli Ryzenom a Epycom
- Ryzeny obsadzuju top priecky v rebrickoch predavanych CPU.
- Epyc Rom sa udajne velmi dobre adaptuje.

Dokonca som sa uz stretol aj u nas v SK ze HP zakaznikovi odporucalo Rome based server namiesto Intelu. Tak nakupili Rome. A to ked je to uz takto u nas, tak ratam ze inde ovela viac.A AMD uz ma 10%+ podiel.

Konzoly budu jasne nizsie. A grafiky/laptopy neviem odhadnut. Grafiky mozno este pre DC mohli nieco potiahnut.
Ja zrejme budem dalej drzat a snad to nebude fiasko. Bolo by dobre keby splnili ocakavania, lebo to vobec nebude pekne

K tomu PT vyssie, AMD udajne zdvojnasobilo objednanu 7nm kapacitu na 30k waferov/month pre 2H 2020 a na to aj reagovali niektori analytici.

A ked sa na to pozeram + na zaklade spravania konkurencie ( Ratam ze Intel nic nema ani nic zaujimave nereleasne cely tento rok. ) , tak to vidim naozaj pozitivne aj na tento cely rok 2020. ( ak trhy vydrzia )
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Gratulujem vsetkym strong hands ohladom AMD. Pamatam casy ked isla po 10-15 a Martin pisal o targete 50USD a ja mal peknych 5001 akcii :wink:
Prajem vela dobrych rozhodnuti v novom roku :)
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vďaka Juggler a Adam.

BUY 1000 HSDT @ 0,95
Ešte neviem, či je to trejd alebo investícia. Order som mal zadaný už v PM.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 100 RVLV @ 19,30 (kúpené 15,70)
Zisk: +360,- USD
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Paly »

Martin7 napísal:BUY 2000 SNES @ 0,5952

Celkovo držím: 4000 SNES @ 0,893 (1000 @ 1,16 + 1000 @ 1,2199 + 2000 @ 0,5952)

V pokynoch som nastavil rozšírené nastavenia a zadal pokyn typu FOK (Fill or kill). Asi som mohol zadať aj nižšiu cenu, ale je strašne malé volume.

Edit: ak cena prerazí tento suport a klesne, začnem dokupovať agresívnejšie. Už je ale dlho ticho a môžu každú chvíľu prísť dobré správy. Chcel som dokúpiť aj 5000 PLX @ 0,24 ale nepodarilo sa mi to. Krásne mi rastie PTI, čakám, či najbližšie dni prerazí rezistenciu 2,70, tu je veľký potenciál.
Zdravím, som držiteľom SNESu, koncom januára prebieha schôdza/hlasovanie akcionárov o reverznom rozdelení...čo to bude znamenať do budúcna??
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paly napísal: Zdravím, som držiteľom SNESu, koncom januára prebieha schôdza/hlasovanie akcionárov o reverznom rozdelení...čo to bude znamenať do budúcna??
Ked máš napríklad 10 000 akcií ( 10 000 x 0,50 = 5000 USD ) a schvália reverzný split 1:10, tak cena akcií sa zmení z 0,50 na 5 USD a na účte budeš mať 10 x menej akcií ( 1000 x 5 = 5000 USD ).
Čiže na tvojej pozícii sa nezmení nič, ale firma sa vyhne delistovaniu z burzy Nasdaq (podmienkou udržania listingu na Nasdaqu je cena väčšia ako 1 USD).

Firmy zvyknú reverzne splitovať , ked nedokážu splniť cenový limit burzy. Ak by to neurobili do určitého termínu, hrozilo by im delistovanie. V takom prípade by sa jej investori zbavovali...Nasdaq má predsa len svoje meno a štandardy...Firma by sa na inej burze ťažko financovala...

Market cap je stále 15 miliónov...čiže vďaka optimizmu investorov pri tých biedných tržbách sa zatial má sa z čoho financovať.... Keby sa neudržala na burze tak hrozí bankrot, alebo predaj...ved k svojej existencii ak sa dobre pametám potrebujú minúť okolo 2,5 mil. kvartálne...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 100 AAOI @ 14,80 (kúpené 12,60)
Zisk: 220,- USD

Zbavujem sa akcií, ktoré nemajú až tak veľký potenciál. Zaberajú mi príliš veľa času na sledovanie a dávam do kopy cash na zaujímavejšie príležitosti. Niektoré budem skôr ,,potrejdovávať" ako do nich investovať.

Držím:
500 AMD @ 33,45
200 TQQQ @ 62,75 (100 @ 60,245 + 100 @ 65,25)
100 CHK @ 1,875
200 DNR @ 1,12
100 NIO @ 3,18
500 PLX @ 8,80
1000 PTI @ 1,30
4000 SNES @ 0,893 (1000 @ 1,16 + 1000 @ 1,2199 + 2000 @ 0,5952)
500 TEUM @ 0,70
1000 XELA @ 0,43
1000 HSDT @ 0,95
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 SQQQ @ 20,25
Je to šortovanie 3x QQQ. Začínam sa hedžovať a chcem splniť ročný daňový test na veľké long pozície.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Paly »

Vďaka za vysvetlenie, chápem o čo ide, lem nerozumiem prečo. Pod 1 dolárom je od septembra, takže mi to prišlo skoro ju rozdeľovať. Mám akciu ONVO, ktorá je pod dolárom už od mája a zatiaľ ju nedelistovali...
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Paly, firmu nedelistujú len tak zrazu, dostane najskôr upozornenie, že ak hodnota nestúpne nad 1 USD tak ju o pol roka ku konkrétnemu dátumu vyradia. Tiež som si všimol, že niektoré kontaktujú rýchlo, niektoré majú oveľa dlhší čas, neviem prečo to tak je. O SNES sa ale vôbec nebojím. Začiatkom februára sa bude v Californii rozhodovať o úplnom zákaze bežných jedov proti potkanom, V priebehu roka vo viacerých štátoch USA. Mimo to teraz nie je sezóna tak akcia klesá. Ja som tých 2000 shares dokúpil ak by medzi tým prišla nejaká dobrá správa, ale už sme blízko cenového dna. Pamätáte sa, keď som písal o tom, že zakazovať bežné jedy sa budú aj v Ázii? Nedávno vyšla na Yahoo správa, ako ide SNES expandovať do JV Ázie. V lete bude cena akcie niekde úplne inde. Február možno teda bude spúšťač rastu (možno nie). Dva dni do zadu, ako cena spadla na 47 centov začali prudké nákupy a volume sa za ten deň zvýšilo na 400k, čo hneď zdvihlo cenu, pričom bežne je ledva 100k.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Jedno OT video k AMD :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=krbb9ZAy3vY" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit:
Písal som o troch akciách (TEUM, CHK, XELA), že je tam priame riziko krachu.
V súčastnosti už nie je pri žiadnej, najrizikovejšia je však CHK.

Pri XELA sme s Jugglerom a Michalom riešili problém s dlhom. Ten sa zdá vyriešený.
Teraz by mohla mať zaujímavý potenciál.
https://finance.yahoo.com/news/exela-te ... 10816.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja som si všimol, že keď padala, tak v deň keď bola najnižšie (0,27 USD) Goldman Sachs navýšil pozíciu v nej o +600%!
V ten deň bolo obrovské volume. Také veľké navýšenie od Goldmanov som ešte nevidel. Samozrejme primerane k veľkosti firmy.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Blahoželám k AMD 50 :)

Máš bohovskú trpezlivosť. Ja nemám. Preto som nahouby pozičný hráč... :roll:

RVLV ...predal som po 15?...pozerám, že dnes 20,50
XELA...tiež som predal v strate..už ide hore
THC...predal som po 24 po dráme ked klesla ku 17...a dnes ide po 37

Len tie biotech ako PLX by si nemal držať. Bio vie vyskočiť krátkodobo...ale dlhodobo väčšinou skončia ako prepadáky...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ja som si dávno všimol, že vieš nájsť výborné akcie, zaujímavé príležitosti. Ale nerád držíš, znervózňuje ťa to. Ja to chápem po toľkých rokoch na burze, stále sa všetko mení a vždy si zvykol rýchlo zobrať zisk a mimo otváracích hodín mať pokoj. A držať najmä teraz, keď sú trhy vysoko a je väčšie riziko sa ti nechce. Niektoré tvoje akcie som dlhodobo sledoval a väčšina sa stala úspešnými, napríklad ARRY, pamätáš? Písal si, že má obrovský potenciál sa násobne zhodnotiť. Vtedy si ju trejdoval keď išla po 10 a pár mesiacov dozadu ju kupovala iná firma a už išla okolo 50.

Ja sa v tomto menej istom období snažím ísť cestou aj rýchlejšie trejdy aj investície. Biotech sa budem snažiť len trejdovať, ale PTI a PLX si ešte ponechám. Dnes som chcel v premarkete predať HSDT (SELL THE NEWS), išla 1,20, o 14-tej som zadal predaj na 1,45 (že to by mohla dať a zisk bude rovných 500). Ale vyskočila na 1,39 a potom už išla dole. Tak som zľavil a dal za 1,35 a tam už nešla. Zajtra to ale pravdepodobne dá, možno aj 1,45. Keď predávam tieto biotech, vždy si na teba spomeniem a hovorím si, kde by to asi Juggler predal :lol: . Tu je to tvoja parketa.

No nie vždy bolo dobré, že som držal. To si tiež uvedomujem. Napríklad SNES aj PTI som mohol predať za 4,70 :cry: . Potom som mohol zo zisku kúpiť 5-násobnú investíciu. Ale tam ma zvádzalo aj to, že už ju budem držať skoro rok a mala (stále má potenciál) ísť nad 10. Takže sa snažím to zmeniť, držať len to o čom som výrazne viac presvedčený, že sa oplatí držať dlhodobejšie a čo nie, brať skôr zisk a potrejdovávať (ako ty SNES). Mne sa vďaka tomu zisky tiež veľa krát vyparili :(
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Cez víkend som chcel napísať k AMD, avšak ER Intelu je skôr (23.1.) a AMD (28.1.), takže bude mať význam písať až po ňom. ER Intelu môže dosť veľa povedať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 100 AAOI @ 14,18 (trejd + do poklesu možno ešte dokúpim)
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1000 HSDT @ 1,45 (kúpené 0,95) - posledné sekundy v opene :lol:
Zisk: +500,- USD (+50%)

Je možné, že sa k nej ešte vrátim.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pokus, napíšem zajtra + aj k AMD + Intel, earnings teraz neponáhľa.

SNES: včera výrazne klesol pri veľkom objeme (volume 1,2 mil.). Za celý deň sa mi nepodarilo zistiť prečo. Najskôr to vyzeralo kvôli riedeniu akcií, potom to mohol byť vírus v Číne (zachytil som, že vraj infikuje aj zvieratá,neviem) a nakoniec jediná správa za včera čo som našiel:
https://www.vitalnews24.com/news-in-the ... 2019-2025/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pred chvíľou som ale zistil, že to bude offering a prebehne 28.1. po zavretí trhov. Zatiaľ nebudem ani dokupovať ani predávať.
https://newsfilter.io/a/be6df880e5b0999 ... e0bf62b6ee" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 2000 SNES @ 0,36 (PM, celkovo držím 6000)

Firmu čaká dobrý rok, myslím, že už príde pozitívna perióda.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Kua, toto mi urobia 2 dni po nakupe? Hanbite sa SNES aj XELA. AMD uz naskocilo na vyber ziskov...snad to cez vikend este pojde hore.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD ešte nie je výber ziskov. Nevylučujem ale, že dnes bol vrchol. Volume bolo len 79 mil., keď vyskakujú big boys je minimálne 180, ale väčšinou až 270 mil. To bol len retail. AMD aj trhy potrebovali vyklesať. Niektorí analytici písali (plašili), že Intel očakáva, že nestratí zisky a teda, že AMD (logicky odvodili) nezíska viac ako sa očakáva. Lenže tento rok sa očakáva, že niektoré segmenty narastú na predajoch vo všeobecnosti, takže narastie aj Intel aj AMD a to už nespomenuli. Tiež bolo aj príliš optimistických analýz na AMD, takže to len podporí (a má podporiť) volatilitu. Dnes paniku podporil aj Corona vírus, ukáže sa aká veľká bude korekcia. Dlhšie nebola väčšia, takže čoskoro asi nejaká príde, ale neočakávam nič výrazné (max. 5-10%, no skôr 5-7%), trhy pravdepodobne tento rok do volieb vydržia. Najväčší možný problém vidím v tom víruse, nejaké väčšie rozšírenie cez víkend najmä do sveta by mohlo urobiť nejakú paniku, tak snáď nie. AMD je nadhdnotená avšak vzhľadom na budúce vyhliadky nie až tak veľmi, P/E je extrémne, ale nesmieme zabúdať, že AMD má prémiu. Viacerí analytici jej dávajú adekvátnu cenu 45-48.

Rozmýšľal som ako na ER AMD:
- pred ER neplánujem predávať
- ak po ER pôjde neadekvátne najskôr hore, tak predám a v poklese dokúpim späť.
- ak po ER pôjde hore adekvátne, nebudem robiť nič.
- ak bude slabý pohyb 2 doláre hore-dole, nebudem robiť nič.
- ak pôjde niekde na 45, nebudem robiť nič - toto je podľa mňa najviac pravdepodobný scenár.
- ak spadne výrazne na 40, prípadne nižšie, predám TQQQ a dokúpim AMD. Pád AMD síce stiahne jemne aj Q-čka, ale ostanú hore. Ak sa trhy udržia, čo aj očakávam tak AMD bude rásť oveľa rýchlejšie ako TQQQ.

SNES: je možné, že sa otočí tu, je ale možné že klesne až na 20-22, treba s tým rátať. Tam budem robiť posledný vstup 4000 shares. Nemusí sa tam dostať. Cez týždeň som videl odhady s potkanmi vo svete ako silno bude tento problém narastať do roku 2025. Táto firma musí byť úspešná, aj keby ju riadil orangutan. Hoc, keď vidím čo stvárajú v marketingu a aký neschopný má manažment, tak aj neviem, či ju neriadia opice :lol: . Šikovný výskum a mizerný manažment = typická firma v USA. Do tejto firmy by som nedal ani cent, keby nemali hotový produkt, ktorý bude najbližšie roky mimoriadne vo svete žiadaný (a bude ešte dramaticky rásť).

Edit: dôležité bude sledovať volume druhý deň po ER AMD, ak bude vysoké a cena klesať, tak vyskakujú big boys. Že AMD trocha vyklesáva pred ER je úplne normálne. Keď nebolo vyslovene dole, vždy pred ER sa nachádzalo na 50-65 RSI na dennom grafe. Za posledné 4 roky nikdy nebolo vyššie tesne pred ER.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Reports Q4 (Dec) earnings of $0.32 per share, excluding non-recurring items, $0.02 better than Consensus of $0.30; revenues rose 49.9% year/year to $2.13 bln vs the $2.11 bln Consensus.

Co issues downside guidance for Q1, sees Q1 revs of $1.75-1.85 bln vs. $1.87 bln Consensus. The year-over-year increase is expected to be driven by strong growth of Ryzen, EPYC and Radeon product sales. The sequential decrease is driven primarily by negligible semi-custom revenue which continues to soften in advance of the ramp of next generation products, in addition to seasonality. AMD expects non-GAAP gross margin to be approximately 46 percent in the first quarter of 2020.

Co issues upside guidance for FY20, sees FY20 revs of +28-30% to $8.62-8.75 bln vs. $8.39 bln Consensus. For the full year 2020, AMD expects revenue growth of approximately 28 to 30 percent over 2019 driven by strength across all businesses. AMD expects non-GAAP gross margin to be approximately 45 percent for 2020.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

AMD malo dobré výsledky, som spokojný. Na druhej strane znížilo guide, čo sa pri PE 266 môže prejaviť. Obzvlášť sa mi páči ako klesá dlh. Pullback k 45, prípadne až k 40 sa nedá vylúčiť. Uvidíme zajtra, čo nato analytici. Ale v tomto býčom trende US trhov to môže po malej pauze ešte stále rásť.

Výsledky:
https://ir.amd.com/financial-informatio ... ly-results" onclick="window.open(this.href);return false;

najradšej pozerám tento (prehľadnosť):
https://ir.amd.com/static-files/4a639e7 ... a426b24f09" onclick="window.open(this.href);return false;

Zatiaľ napísali:
https://www.marketwatch.com/story/amd-s ... 2020-01-28" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.bloomberg.com/news/articles ... -estimates" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zverejnila pekne. Lepšie ako minule, ked išla po 33. MInule nešla dole.
Lenže je vysoko a trh má strach. Najprv nevedeli čo robiť. Išla dokonca mierne hore. Teraz je -4%, ale za dnešok len -1%.

Reakcia je psychologická: dlhodobo ( na rok ) zvýšili odhad, ale krátkodobo (tento kvartál ) znížili.
A tak si zrejme väčšina vraví: lepšie predať a potom sa uvidí. Súhlasím s možným pullbackom ku 45.

Dnes zverejnil AAPL, čo je pre mňa vrchol sezóny.
Bol vynikajúci:

Reports Q1 (Dec) earnings of $4.99 per share, excluding non-recurring items, $0.45 better than the S&P Capital IQ Consensus of $4.54; revenues rose 8.9% year/year to $91.8 bln vs the $88.41 bln S&P Capital IQ Consensus.
Co reports Q1 gross margins of 38.3% vs 38.1% ests and 38.0% last year.
Co reports Q1 iPhone revenue +7.6% yr/yr to $55.96 bln vs ests of $51.2 bln
Co reports Q1 wearables revenue +36% yr/yr to $10.0 bln vs ests of $9.7 bln.
Co reports Q1 services revenue +17% yr/yr to $12.7 bln vs ests of $12.8 bln
Co issues upside guidance for Q2, sees Q2 revs of $63.0-67.0 bln vs. $62.3 bln S&P Capital IQ Consensus. Co sees Q2 gross margins of 38-39% vs 38.2% ests and 37.6% last year.


Ale AAPL je tiež veľmi vysoko - preto reakcia je taká, že po výskoku o +3% je už iba +1,5%.

Vidno, že časť trhu zneistela a vyberá zisky. Keď sa situácia v Číne nezlepší, tak za 2 týždne máme prakticky koniec earnings sezóny a trh už nebude mať čo ťahať hore.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Súhlasím Juggler. Nepresne som to napísal s tým výhľadom, samozrejme len na tento kvartál (Q1) je horší, celkovo sa nič do budúcna nezmenilo. Teda leto až koniec roka ak vydržia trhy by mal byť výborný. Ale ešte pár postrehov. AMD bola tento rast v 50-ke minimálne zašortovaná (short interest bol len okolo 5%). Pozrel som opcie na koniec januára a najviac je calliek 54 a veľa je aj 55. Putiek je výrazne menej, najviac na 46. Som zvedavý, ako budú opcie vyzerať dnes.

Tu je screen (trošku mi to zblblo, ale kde je ten pás nič zaujímavé nieje).
Prílohy
AMDoption.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lisa Su bude pol hodinu pred otvorením trhov na CNBC. :D
Cramer hodil v diskusii príspevok, že to vidí s AMD pozitívne.
Futures preklopili do zelena, tak uvidíme. Snáď sa tá Corona upokojí. :?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"