Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 1500 AMD @ 20,14 (chytený SL zadaný počas dňa)
Zisk: 2550,- USD

Držím 5000 PLX @ 0,88
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 19,90

Držím:
500 AMD @ 19,90
5000 PLX @ 0,88
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

INTC misses on revenue and weak outlook.

Toto velmi pravdepodobne caka aj AMD o 5 dni. Vzhladom na to ze China udajne tvori 25% biznisu AMD tak to bude zazrak ak nie.
Co myslite pani? Ako to odhadujete?
AMD opat nazrie k 16 alebo dokonca nizsie? Na druhej strane, tie spravy o prichadzajucich produktoch zneju velmi dobre ( ryzen 3000, navi ). Leto bude zaujimave ..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Airmike »

ja si tipnem pre seba a ukazem moj setup za par dni, aby to niekoho nelakalo trejdovat :D. sucasna cena 20.85
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, aj ja to vidím po ER na pád možno až do 15-16 (možno nižšie). Ale vôbec to nesúvisí s Intelom a ani Čínou. December a prvé dva 2019 kvartálové výsledky budú katastrofa. Videl som odhady a aj mne to tak sedí s mojím odhadom. Ale tam budem nakupovať a od februára až apríla začne uptrend a pôjde silno hore. Minimálne 30, ale zrejme prerazí a až niekde do 40 dá v druhej polovici tohto roka. Ak bude mať Intel stále problémy s výrobným procesom a vydržia trhy, dá možno aj all time high. Odhady budú na rekordné výsledky, ale tie nebudú až tak veľké, to čo bude silná zbraň AMD, že bude brať trhový podiel Intelu a čiastočne Nvidii. To bude ťahať akciu silno hore. Nehrniem sa teraz do nákupov, možno ale rýchle trejdy urobím.
Stále je veľmi predražená. 500 shares si ale nechám na ER, je stále možné, že to budú pumpovať na vyhliadky celého roka.

Mimochodom už AMD testuje 12-core v mainstreame, podľa mňa dá v lete na trh max. 12-core v mainstreame v 3000 sérii a v ďalšej 5000 (preskočí 4-ku kvôli poverčivosti Číny) dá do mainstreamu 16-core. Na letnej výstave v júni predstaví aj grafiky Navi, to bude náhrada za Polaris. To si nechá tam ako prekvapko. Pokiaľ ide o predstavený Radeon 7, tu AMD bude minimálne ziskové (možno vôbec). Karta sa bude predávať prakticky za výrobné náklady. Tu ide čisto len o trhový podiel. Cesta, ako AMD dosiahne dlhodobý úspech ide cez trhový podiel, nie cez maximalizáciu ziskov, myslím, že to rovnako vidí aj AMD. AMD si totiž môže v súčasnosti dovoliť predávať s malou maržou, lebo konkurencia si to dovoliť nemôže. Padli by jej (konkurencii) akcie, pretože by klesli tržby a zisky. Mám pocit, že toto bude stratégia AMD.

Do vyhodnotenia za celý rok som zabudol zapísať poplatky, ale započítané sú.
Poplatky 2018: 986,66 USD
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Airmike, aka je potom myslienka tvojho prispevku? Nieco ako mam svoj nazor ale nepoviem ho?

Ja napr stale drzim tie shares z povodneho nakupu, ale priemer mam ~24.5 co je proste vysoko. Tak zvazujem co s tym.

Tie leaks vsetky poznam. 12 jadro je zatial len ES s frekvenciou udajne 3,7Ghz, navi ma byt cez leto. Zacinaju sa objavovat info ohladom novej generacie konzol etc.

Povodne tusim navi malo byt teraz niekedy nie? a radeon7 mozno ani nemal byt, len udajne mali nejake problemy s navi.

Btw vcera na CNBC po ohlaseni ER Intelu uz spominali AMD - ( ako odporucany trade :) v dvoch relaciach)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Airmike »

myslienka mojho prispevku je presne opacna.

mam svoj nazor a poviem ho, ale nie teraz, aby do toho betu niekto nenalial svoje celozivotne uspory :) podobne veci sa stavaju , chcem sa tomu vyhnut. trejd som si poznacil, zoscreenoval a ceny derivatov cez ktore som entroval su zrejme v momente kedy som entroval. takze kad za 2-3 tyzdne bude cena niekde inde, mozeme presne vyhodnotit ci ten trejd vide alebo nie.

ty mozno nakupujes a predavas podklad a robis si to sposobom, ktory je pre teba prirodzeny. ja ale take trejdy Long short equity nerobim. takze je zbitocne hlasit ci idem long alebo short na nejakej cene. mozem len povedat ze moj vyhlad je short. ale neznamena to ze cim nizsie AMD padne tym viac na tom zarobim. ja tipujem konkretne cislo a podla toho si skladam obchod.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lukas, Mika je len opatrny, lebo trebars par rokov dozadu by som na zaklade jeho prispevku, ktory naznacuje nejaky smer, riskol do toho trebars pol mesacnej vyplaty. Podla hesla - bezne viem cas aj smer vstupu rozoznat len 50:50, teraz mam aspon nejaku indiciu, tak preco do toho nenaliat viac.
Pred par rokmi trebars uviedol analyzu AUDNZD, ktora sa mu pozdavala, on to zobchodoval jeho skakavym sposobom vstupov, vystupov, mozno opcii a co ja viem coho medzi tym. Ja som to zobral ako AUDNZD long. Ja aspon otvorene poviem aku blbinu idem urobit; teraz si to zober tak, ze je tu mozno viacero ludi, ktori nic nepovedia, len taku hlupost urobia.
Myslim, ze to robi rozumne, aby nemal zodpovednost za taketo "vedlajsie" neplanovane straty. Za ktore si participant moze sam, ale predsa je lepsie nebyt do nich zapojeny nez byt do nich zapojeny.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

U mňa je na prvom mieste osobná sloboda a s tým spojená zodpovednosť za svoje činy. Prečo by som mal mať výčitky svedomia za konanie iných?
Je zbytočné písať, že niečo kupujem, keď nenapíšem čo atď, je to zbytočná informácia a defakto trolling.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Airmike »

V prvom pripade s tebou uplne suhlasim. Na zaklade svojej osobnej slobody som sa teda rozhodol, ze svoj vyhlad zverejnim kedy budem chciet. Rovnako tak predpokladam , ze nechas na slobodu inych ludi, aby si rozhodli co je zbitocne.
Co sa tyka trollingu, precitaj si definiciu.

Jaroslav ti to vysvetlil. nemam k tomu co ine dodat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si myslím, že ľudia obchodujúci len na základe tipov od iných ( aj mojích ) tak či tak vyjdú na bubon. :lol:
Netreba mať výčitky, keď poviem ako to vidím, alebo ako to zobchodujem :roll:
Ja to beriem opačne. Ako veľkú pridanú hodnotu. Veľmi si vážim Rada, ktorý píše presne to, čo trejdí, namiesto toho aby písal ako sa dá zarábať na opciách.

V každom prípade, ja som sa už Airmikom inšpiroval a stavil 350 na pokles AMD.
Nestavil som preto, že si myslím že Airmike bude mať pravdu. Stavil som preto, lebo som sám seba presvedčil, že pravdepodobnosť je vysoká. Posledný pokles AMD po earnings potvrdil, že je tam weakness. Padla aj NVDA, teraz aj Intel.
Som vďačný za tip a je úplne jedno či vyjde. Rozhodujem sa za seba.

Ináč uvažujem, či nekúpiť aj pár calliek. Z piatich posledných zverejnení AMD dalo 4 x pohyb viac ako 15%.
Či už padne, alebo vyrastie, cez opcie by každý väčší pokles mal priniesť zisk. Čo na to poviete opční trejderi?

P.S. Pri AMD a NVDA treba brať do úvahy, že od high padli na polovičnú cenu. V takom prípade sa môže stať, že aj ked bude zverejnenie slabé (ale nie šokujúco slabé), že príde relief rally. Pri opciách najhoršie, keby to nešlo ani hore, ani dole....expirujú bezcenné.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ale predsa len, aby niekto nedal do šortu AMD príliš veľa peňazí, tak:

1. Výsledky nebudú katastrofa (to som prehnal), ale budú slabšie. Najmä vďaka slabším predajom grafík a konzol. AMD však vždy máva tieto kvartále slabšie. No tento rok obzvlášť (práve pre mining a hracie konz.).

2. Januárový ER nezahŕňa len Q4 a výhľad na Q1 ale aj celý rok. V rokoch 2016, 2017, 2018 práve po tomto ER išla akcia vždy hore práve na vyhliadky celého roka. Neplatí pre rok 2016, tam bol iba deal. Tento rok by malo mať najväčší nárast tržieb (percentuálne) AMD, úspešná by mohla byť aj Nvidia, tá je ale oveľa viac riziková.

3. To, že padla Nvidia, Intel aj Micron neznamená, že padne aj AMD (pre bod vyššie). Ak to analytici pojmú ako prelomový rok pre AMD (čo aj bude) a vzhľadom na prudko rastúce trhy by mohlo ísť aj hore (ja ale skôr čakám, že to bude až po ďalšom ER). Intel a Micron nemajú až také dobré vyhliadky na tento rok. Obzvlášť by som chcel upozorniť na Micron. Nemá dobré vyhliadky na tento rok, ani budúci a dokonca ani na 2021! (ale rastie najrýchlejšie, lebo bol najviac podhodnotený). No potom to vyzerá byť fantastická príležitosť!

4. Institutional Holdings - big boys AMD za posledný kvartál viac nakupovali, niektorí navyšovali počty akcií v stovkách prercent.

Len pre zaujímavosť, koncom roka 2018 a začiatkom tohto som našiel články o troch fondoch, ktoré urobili obrovské straty na AMD (40-60%). Bolo to formou rozhovoru s riaditeľmi tých fondov. Čo mali všetci spoločné, že všetci vrazili do AMD zhodou okolností tiež 40-60%. Všetci nakúpili vysoko. Konkrétne jeden nakúpil AMD nad 30 a všetko so stratou predal na spodku 16-ky. Tam to otočil do šortu. Práve v tomto bode s ním robili rozhovor. AMD sa akurát dvíhalo zo 16-ky. Dnes je AMD 22. Pravdepodobne už skončili. Jeden z tých fondov bol z Dubaja. Mená ani názvy neviem. Nikdy som o nich nepočul. Mňa len zaujímalo, čo prečo robili.

Edit:
AMD posledné mesiace patrí opäť k najzašortovanejším akciám, či už teda ak pôjde hore teraz, alebo najskôr dropne a potom pôjde hore bude tam zrejme poriadny short squeeze. Ak by to hrali na vyhliadky celého roka hore, budem dokupovať do zisku.

Tu je link tiež na jedného borca. Jeden alebo aj dva z tých troch článkov boli z tejto stránky, keby vás to veľmi zaujímalo, tak sa k tomu preklikáte.
https://www.smarteranalyst.com/hedge-fu ... mu-stocks/" onclick="window.open(this.href);return false;
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nvidia lowered guidance... 2.7B to 2.2B
To akurat taha AMD dole ..
Chcel som zareagovat aj na ostatne prispevky avsak nechcel som zasa vyprodukovat OT debatu a kazit tak Martinove seriozne vlakno.
Za mna to vyzera ze je vyrazne vyssia sanca poklesu AMD na zaklade ER. Aj keby bolo ER flat tak pri takej nalade na trhu to bude cele interpretovane skor negativne. Ved ani Q3 ER nebola ziadna katastrofa a vieme ako to dopadlo.Prelomovy rok to pre AMD urcite bude ale rast mozno pride az tak od 2H 2019. Konzoly su pred koncom cyklu tie asi nebudu nic moc, Grafiky tiez, tam sa predavaju stare Polarisy a stale su dobre dostupne cize ako vraveli pocas minuleho ER toto potrva este aspon 1 - 2Q kym zlikviduju zasoby. Do toho prichadza NVDA s ich RTX2060, a uvolnit maju (sepka sa o tom) GTX 1160, 1150, 1660, lacnejsie touring karty bez RTX cize ceny uz tak lacnych Polaris kariet pojdu este nizsie.

Tie zasoby Polarisov by korespondovali s posunutim Navi a rumorom ohladom limitovaneho mnozstva Radeon 7 GPU.
O Epycoch sa diskutovalo, su nejake plany na superpocitace, niektore boli uz aj realizovane na AMD platforme.
Ci sa ale AMD podarilo splnit plan ohladom podielu na trhu? Toto neviem odhadnut. Ved to uvidime zajtra.
Potom bol shortage Intel procesorov pocas Q4. Ryzen skocil vyssie - bolo to vidno v mindshare datach a udajne aj pocet vyhladavani slova Ryzen skocilo pocas Q4. Len opat mnoho ludi sa zrejme dopracovalo k info ze sa chystaju nove 7nm Ryzeny tak je sanca ze nekupovali. No a ohladom Chiny. Tak Lisa spominala v nejakom nedavnom rozhovore ze china tvori 25% biznisu a pocituju softness .. asi by to netvrdila takto pokial by to naozaj nejaky vplyv nemalo. + Teda teraz bol ER INTC a teraz NVDA ( aj ked tie ich touring karty s RTX su cenovo dost vysoko ). Na druhej strane beat Xilinx-u. Tak uvidime.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ja si tiež myslím, že pôjde dole, len som napísal, že je riskantné ju šortovať väčšou pozíciou. Lisa môže oznámiť nejaký deal. Napríklad rumor, ktorý beží asi mesiac (ale nemusí), že Threadripper nahradí Intel v Apple Mac pro. Alebo niečo iné. Vieš ako by to zdvihlo imidž AMD? Tu sa dostávam k trhovému podielu. To sa zajtra nedozvieme. To je niečo, čo bude trvať dlhšie. Intel má totiž OEM klientov zazmluvnených a drží sa ich ako kliešť. To je proces na dlhšie. Najrýchlejšie AMD získalo retail. O tom si písal aj ty. Napríklad prvou generáciou Ryzenov a Epycov AMD nečakalo, že každý hneď nabehne na ich čipy. Vedeli, že predajú pár čipov fanúšikom a dostanú sa do pozornosti. Fanúšikovia si kúpili čipy a ešte neboli dosky, boli nekompatibilné pamäte, neboli chladiče. Výrobcom dosiek sa nechcelo ani ladiť a updatovať dosky pre AMD, nevedeli, či sa im to vôbec vyplatí. Zistili, že áno. Generácia 2000 už nastupovala pripravená. Na generáciu 3000 najmä po leakoch 12-core sa už chystajú aj veľkí fanúšikovia Intelu. Koho nezlomí 3000, tak 5000, atď. To isté Epyc. Prvá generácia sa mala dostať hlavne do pozornosti. Podľa odhadov príjmov AMD bolo jasné, že nečaká masový predaj. Dealy, ktoré AMD urobilo, boli hlavne na 7nm čipy. Epyc dokonca ani nie je na 12 nm. Je 14 a skočí rovno na 7 nm. Teraz si zober, že takmer každá väčšia firma bude mať minimálne časť serverov AMD (niektoré na skúšku) a o rok, dva si povedia, keď to zhodnotia, nekúpime AMD aj desktopy? Alebo laptopy? V minulosti sa to AMD podariť nemohlo, mali len jednorazové dobré produkty. Lenže v minulosti sa o to AMD ani nesnažilo. AMD chcela byť firma s 15% podielom na trhu. Hovorilo sa o tom ako o AMD syndróme. Dnes je samozrejme firma s takouto víziou mŕtva firma (platí v tech segmente). Intel možno budúci rok (koncom) uvedie 7nm čipy. Pravdepodobne preskočí 10 nm, stále problémy. Od budúceho roka otvorí TSMC 5 nm prevádzku a AMD nabehne na 5 nm zrejme 2021. Teraz sa orientuje viac na CPU, keď zosilnie, bude viac konkurovať Nvidii aj (už) Intelu v grafikách. Intel príde budúci rok s grafickými kartami. Doteraz Nvidia a Intel mala konkurenciu len AMD, teraz si začnú konkurovať navzájom. Veľká časť tlaku sa presunie z AMD medzi Nvidiu a Intel. Videal si Huanga aký je nervózny posledný mesiac? Je možné, že Nvidia má najlepšie obdobie za sebou. AMD mu samozrejme Radeonom 7 nebude ťažko konkurovať, dalo von tú kartu, aby mali niečo v tom segmente. Polaris, tiež presluhuje, ale to je v poriadku, zisk bol hlavne z miningu, nebolo treba sa ponáhľať s nástupcom. AMD lepšie zvládlo mining mániu ako Nvidia, po skúsenostiach z mining mánie 2013, kedy im ostalo veľa grafík sa poučili a AMD komunikovalo s najväčšími ,,mining ťažiarmi", výrabalo grafiky takmer presne na objednávku. Huang to ale precenil a vrátilo sa im milión až dva milióny grafík. To jemne pozdržalo nástup RTX. Je rumor, že práve tie čipy použije v GTX1160 a práve preto ju vydali. Ešte som chcel veľa vecí napísať, ale vždy veľa zabudnem, asi to niekedy spíšem v bodoch.

Späť k ER: Keď som pozeral odhady výsledkov ďalších kvartálov AMD cca mesiac, dva dozadu, tak boli vyššie. Myslím si, že súčasné už majú v sebe započítanú aj Čínu. Napriek tomu AMD očakáva rekordný tretí kvartál (ja tiež). Akcia môže po ER klesnúť napr. len na 17-18, ale je veľká šanca, že dno bude niekde prelom 15-16 (teda postupne klesne). Zrejme sa bude ešte jeden kvartál držať 16-20 alebo 16-24. Dramatický pád pod 16 neočakávam. Môže ale príjemne prekvapiť na vyhliadky (počas kvartálu). Poklesom pod 19 ale stratí 200 SMA.

PS: na fórach Intelu som zachytil, že ak sa potvrdí, že AMD uvedie 12-core v mainstreame (asi oficiálne, neviem), tak viacero investorov písalo, že predajú akcie Intelu a kúpia AMD. To je ale skôr len taká pikoška.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Airmike »

tak prikladam ten experimental trade. zatial je v zisku nejakych 50% aj ked poplatky su tam hodne vysoke.
nezvolil som uplne najlepsie combo. ale sanca na profit tam je.

aktualne ceny

SELL 15th Feb $16.00 Put 100x100 $0.30
BUY 8th Feb $16.00 Put 100x100 $0.24
Prílohy
AMD trade.png
AMD trade.png (16 KiB) 11900 zobrazenia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD zverejnenie je ,,úľavové,,.

Q4 zisk in line a tržby 1,42 vs 1,45 est. ...to je OK
Q1 vidí T 1,20-1,30 vs 1,48 ...to je nižšie, ale čakalo sa ...minule to nevadilo
...čo je podstatné marže vidí rovnako ako teraz...cca 41%

A najpodstatnejšie: For full year 2019, AMD expects high single digit percentage revenue growth vs. +7.5% consensus, driven by Ryzen, EPYC and Radeon datacenter GPU product sales as the Company ramps 7nm products throughout the year. AMD expects non-GAAP gross margin to be greater than 41 percent for 2019.

Čiže rok 2019, ktorý už beží tržby in line s odhadmi análov a marže up...čiže zisky budú dobré (nezvykne udávať čísla )

Najprv padla k 18.....kým som sa zorientoval a začal chytať, tak mi ušla ku 20...dokonca šla na 20,70. Podľa mňa zajtra pôjde hore...ale bacha...ešte bude AAPL...od neho bude závisieť stav na trhu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AAPL zatial ok...Apple prelim Q1 $4.18 vs $4.17 S&P Capital IQ Consensus Estimate; revs $84.3 bln vs $84.00 bln
Apple sees Q2 revs $55-59 bln vs $58.97 bln ...Apple reports Q1 gross margin of 38.0% versus ests of 38.0% (in line with pre-announcement); sees Q2 gross margins 37-38% versus 38.1% ests

- trochu to kazí outlook znížených marží...uvidíme reakciu...teraz je AAPL +3% od close
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zobral som 1000 po 20,07 ked som videl že AAPL je OK...ale nehlásim...už je neskoro....ide po 20,45..
Má short float 13,5%...shorteri sa smažia a ako tu niekto písal, môže squeezovať ....odhadujem že ku 21-22 (odtial padla posledné dni ) nie viac, lebo zase taká dobrá nebola...ale úľava pre investorov je....

....whoop práve sa mi predala po 20,65...nastavil som tam PT rovno po kúpe... Tak na dnes končím
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Tomu sa povie deal :-), zarobit na PUT opciach a nasledne na raste akcie :D
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AMD +16,5% .

Análi:

Cowen raises their AMD tgt to $28 from $26 MarQ guided below consensus as expected given GPU headwinds. However, FY19 guide still calls for high-singles growth and implies a sharp 2H snap-back on share gains for 7nm Ryzen and Rome server. They remain confident, but there's a lot to prove to hit the 2H19 implied guidance, with some investors seeing unnecessary optimism implied in management's confidence; Outperform.
Northalnd raises tgt to $28
JPMorgan tgt to $20 from $18
Mizuho tgt to $30 from $28
Credit Suise: FY19 rev guide aggressive; Neutral
Susquehanna maintained AMD (AMD) coverage with Neutral and target $22
Rosenblatt maintained AMD (AMD) coverage with Buy and target $42
Past Target Price: $40
RBC Capital maintained AMD (AMD) coverage with Outperform and target $34
Barclays maintained AMD (AMD) coverage with Equalweight and target $21

P.S. Goldmani ako vždy ticho. Počkajú kde pôjde cena a potom sa ozvú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Pekný obchod Juggler, tie PUT opcie, dobre si urobil, že si predal pred ER. Ten pokles včera bol podozrivý. Tým, že klesla cena tesne pred ER sa totiž znížila aj pravdepodobnosť, že bude po výsledkoch predražená (aj vzhľadom na vyhliadky) (to nevysvetľujem tebe samozrejme :D ). Za dva dni klesla o 10%.

Ja som sa nachystal na nákup, avšak cez FIO nemôžeš nakúpiť v čase od 22.00 - 22.15 ani od 15.15 - 15.30. Pokyn neodíde. Tohto som sa bál, ale zachytil som info, že výsledky budú až o 22.30, tak som bol kľudný. No začalo to skôr, tie prudké pohyby začali okolo 22.14. Keď letela z 19 na 18,50 odoslal som pokyn BUY 500 @ 18,20, už bolo tesne po 22:15, ale aj tak neodišiel. Svietilo mi tam ,,nový", lenže cena išla už späť na 18,50, 18,70 a až vtedy po cca 30 sekundách sa mi zobrazilo ,,pokyn dorazil na trh". Odoslaný včas, ale dorazil s 30-50 sekundovým meškaním a už som to nechytil. Bol som taký naštvaný, že som ani nenapísal, potreboval som ,,vyšumieť". V 20-ke som už nechcel nakupovať, o 23:45 som skúsil zadať 20,50, ale najnižšie už bola len 20,64. V premarketoch a afterhours to nechodí spoľahlivo, niekedy čakám aj minúty. Ten nočný pokyn som zadával, lebo som zachytil, že dnes o 15-tej nášho času bude Lisa na CNBC. Sranda, pred dvoma dňami som písal, že to bude AMD zrejme tlačiť na trhový podiel a presne o tom hovorila tiež s Cramerom.

https://www.cnbc.com/video/2019/01/30/a ... dance.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja som tajne dúfal, že spadne do 16-ky, tam som plánoval nakúpiť All-in. Myslím, že tento kvartál sa bude držať medzi 20-25 a najlepšie vstupy budú na 200 SMA (denného grafu). Tam sa zrejme bude vždy otáčať. Po budúcom ER už zrejme pôjde pomaly hore až nad 30. Toto konkrétne stúpanie pravdepodobne minimálne tesne prekročí 23,80 (aby držala pásmo a ak prekročí výraznejšie, naznačí uptrend). Maximum zrejme bude, že nakukne do 25-ky. Pred ER bolo aj dosť CALL-iek 25.
Technicky je veľmi ,,vystúpaná" na hodinovom grafe, ak bude zajtra vysoko predpredaj tak tých 500 predám (t.j. niekde 23,80) a po dipe, ak sa vráti na predajnú hodnotu znova kúpim. Ak nie a pôjde dole tak počkám na ďalší vstup.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zaujimave prispevky. Mozno mi niekto da nazor na moju dilemu. ( btw vopred pisem, ak to sem nepatri, tak prosim o presunutie do OT vlakna )

Ja som zvazoval co robit pred ER a ponal som to takto ..
Svoje akcie som drzal a siel s nimi do ER.
Ak by akcia sla dole, plan bol dokupovat. Lebo z mojho pohladu je z dlhodobeho hladiska pravdepodobnejsie ze cena pojde hore, a tiez ze po poklese sa dokaze relativne rychlo zotavit.

Cena teda vyskocila po ER, len teraz rozmyslam co s tym. Nie som daleko od zelenej nuly. ( pri cene 23,80 by strata cinila okolo 2,8% celeho uctu )

Teraz cena zrejme oprie 23,80, mozno 25,60. Kedze ale cena rastla o ~20%, cakam nejaky pullback ( aj ked je pravda ze 10% bolo vratenych po tom pade NVidie, cize neviem ci to neratat skor ako len 10% rast na zaklade ER )
Po tom velkom raste je asi pravdepodobna koreckia ceny. Predpokladam ze mnohi zacnu shortovat na 23,80 a vyssie.

Rozmyslal som teda celu poziciu alebo cast pozicie predat na 23,80 a cakat resp pokusit sa kupit nizsie ~20 - 21.
Moja idea bola ze by takto vznikol rising triangle s hornou hranou na 23,80. Tam by potom pokles vychadzal na spominanych 20 - 21.

Otazka ale je. Teraz ked tu mame "Fed Chair Jerome Powell says the case for raising interest rates 'has weakened'" a urokove sadzby zostali nezmenene + Trumpov deal s Chinou sa zatial na zaklade aktualneho stavu vnima pozitivne nemyslite ze by trhy mohli dotlacit cenu zasa nejak zavratne vysoko? Tj nejaky SQ a opat cena 30+?

Na druhej strane, na ten deal ma Trump 90 dni a deadline je do konca februara. Podla mna to nedaju a trhu zacnu mozno vypredavat opat. Vtedy by AMD asi letelo opat k 16, tak nejak mi to vychadza ze je to v kartach :). Pri dobrej konstalacii ale AMD moze ist aj k 28,60. Nejaky nazor? co by ste urobili?

Dik za nazory
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, asi by som už len držal na tvojom mieste, ako píšeš ty sám. A využíval príležitosti na dokúpenie. Ale naozaj len, keď bude skvelá cena. Zároveň už držíš dosť dlho, takže pri najväčšom raste (ktorý bude), sa ťa už nemusia týkať odvody zo zisku, ale neviem kedy si robil posledný vstup (ak držíš viac ako rok).

Sám neviem, či nebude aj pre mňa lepšie len dokupovať. Predávať jedine, že si budem istý vrcholom. Tento rast je podľa mňa moc skoro. Lenže oni chcú rozhýbať trhy a celé semi do nákupov cez AMD. Včera bolo volume cez 220 mil.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin: Prvy nakup bol niekde v 7 mesiaci minuleho roka, ale to som o tom vsetkom naokolo vedel absolutne minimum. Prisiel rast a nasledny pokles.
Nakoniec som nakupil za ~25,70 a s tymi akciami siel do ER Q3. Prisiel pad po ER + trhy tahali AMD a cele semis dole. Nasledne posledny predaj celej pozicie bol 13 ci 14 decembra ked cena vyskocila velmi rychlo na 23,80. Vtedy som predaval na 23 kupoval spat o par dni za ~22,30. Z danoveho hladiska som ale nevedel co mozem a co nie akurat mi prislo logicke pokusit zapocitat straty voci ziskom tak aby som do dalsieho roka siel s nakupom blizsim k 25.70 ak by som musel opat predavat pocas kratsej doby nez po roku.
Rok 2018 bol stratovy. Od toho 13teho drzim, akurat som dokupoval za 17,40 a 20,23. Nedrzim rok.

Ja som pred koncom roka ( toho 13 dec ) prave spravil tam ten predaj a nakup lebo povodny nakup bol niekde dole za 19,70 ked som cestou dole z tych 25,70 pisal aj sem ze co by mi ludia poradili. Stale som mal pocit ze z dlhodobeho pohladu sa v pripade AMD nic nezmenilo az na to ze trhy tahali AMD dole.

Aj ja si myslim ze ten rast je skoro a navyse mam pocit ze AMD sklzne spat na 20 mozno aj nizsie. Urcite bude vela eventov ktore mozu cenu stlacit nizsie ci uz makro alebo aj konkurencia - Intel, alebo Nvidia ( bohvie co prinesie ER )

Celu tu rally a skok po ER som bral tak ze AMD potvrdilo svoj pribeh v zmysle ze dokaze kratnut marketshare tam kde je to najlukrativnejsie ( DC ). To co si vela ludi myslelo po ER Intelu ( ze sa to uz zacina pomaly prejavovat ) a preto aj vraveli ze ER AMD by nemusel byt prepadak.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 23,90
Zisk: 2000,- USD
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Predal som skoro, bola veľmi vystúpaná, napriek tomu išla hore. Cez 23,90 len prešla, keby som 3 minúty vydržal tam som mohol dať SL a ten by ani nezachytila. Lukas, dobre, že držíš. Zajtra je piatok, takže ide o zajtrajšie opcie. Do 25-ky veľmi pravdepodobne nakukne a to bude dôležité, či prejde cez 25,50. Ak by išla až na 26, už pôjde asi až na 30. Ja som rozmýšľal, že ju znova kúpim nad 24, krásne sa formovala do rastu, ale príde mi momentálne drahá, tak som nevstúpil. Vystúpaná je na hodinovom grafe, na dennom je úplne v pohode, takže čisto technicky je rast na 30 brnkačka. Ale s pullbackom. Najlepšie sa nakupuje, keď ide pár dní do strany. Z tej formácie ide hore v 95% prípadoch.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Hmm ja som ale uplne nepochopil ci 25,50 resp nakukne do 25 myslis pre dneskajsok alebo aj zajtrajsok. To RSI je na hod grafe vysoko, cize vela ludi mozno preda a pokusi sa kupit nizsie. Keby som ju mal kupit za 24 tak to tiez nespravim. Ono ja som mal pred ER nachystane peniaze na nakup, rozmyslal som ci kupit za 19,20 ked cena klesala tesne pred ER pred koncom dna. Ale nakoniec som nekupil a po ER som nekupil tiez .. Tiez mi prisla draha.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, zajtrajšok bude divoký kvôli opciám, môže urobiť čokoľvek a v pondelok ísť úplne inak. Technicky sa záverečným poklesom nabila a zajtra by už teoreticky zvládla 26. Podľa mňa je tvoj plán dobrý, držať čo máš a dole dokúpiť. Ja váham, či nekúpiť tých 500 späť. Amazon má ER a na chvíľu to stiahol na 24,30 v AH.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 24,60

Držím:
500 AMD @ 24,60
5000 PLX @ 0,88
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Abu Dhabi's Mubadala sells 34.9 million shares in U.S. chipmaker AMD

Tak predsa...
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Hej, vyšlo to von až ráno. V noci klesla na ER Seagate, ale tam hneď dokupovali a išla hore až potom pokles. Myslím ale, že ide skôr pri Mubadale o Warrants 75.000.000 shares a hovorí sa o zriedení. Samotný predaj nie je žiadna dráma. Ale akcia zrejme spadne na suport 22,65, ten asi prerazí a padne na 20 resp. 200 SMA. To bude úplné dno, ak nie, max. niekde 18,50, nižšie sa už nemá šancu dostať. Asi skúsim hneď o 14-tej predať 23,50-23,60. Nižšie by som už nepredával.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Airmike »

Martin7

ubezpecujem ta, ze akcia ma sancu dostat sa aj nizsie ako 18,5 :). hlavne ked bola este pred par dnami ocenena okolo tej ceny
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 23,50 (kúpené 24,60)
Strata: -550,- USD

Dúfam, že pôjde dole lebo budem naštvaný. Nižšie by som už nemal odvahu ju predať. Ale šorterov bude veľa.

Airmike: Nižšie sa už podľa mňa nedostane ako som písal. Slabé výsledky tohoto kvartálu sú už v cene, potom sú už len vyhliadky na rekordné kvartále + nové produkty. Jedine, že spadnú trhy, Brexit, ale za normálnych okolností na trhoch akcia už nižšie nepôjde (môj názor).

Včera, keďže nebola žiadna pondelková pumpa som nastavil predaj za 24,65 (päť centov navyše kvôli poplatkom), ale keď sa blížila k 24,60 tak som to nakoniec stopol. High bolo 24,66. :D Nebyť tohoto, nebol veľmi istý pokles. Ale takto je to lepšie, ak by rástla, pokazilo by to ten veľký rast, ktorý podľa mňa príde.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 23,30
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes som sa obával silného výpredaja, nakoľko panika na fórach bola obrovská. Mubadala predala 35 mil., Blackrock dokúpil 7 mil., v podstate ale o nič nešlo. Objavili sa negatívne aj naopak pozitívne analýzy + dva dvihnuté PT. Nakoniec sa akcia dobre držala. Vyzerá to skôr na normálny pokles, na týždennom grafe vidieť, že 6 týždňov po sebe bola zelená sviečka. Zajtra ide do predaja (7.2.) Radeon 7 (môže sa otočiť trend).

link k tomu riedeniu:
https://thefly.com/landingPageNews.php?id=2859372" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.thenational.ae/business/mub ... e-1.822128" onclick="window.open(this.href);return false;

- dvaja insideri z AMD predali v deň ER, jeden v 19-ke a jeden v 20-ke, teda insideri vôbec nečakali rast po ER.

Edit: 12.2. má AMD konferenciu, konkrétne sa bude predvádzať pred Goldmanmi.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Čakal som či nebude zajtra pumpa a predsa. Vo final trade je Brian Kelly buyer AMD. Dá sa pozrieť na Yahoo. Zajtra 7.2. ide do predaja Radeon 7, hovoril som si, že dnes sa krásne technicky na zajtra nastavila, len by to chcelo správy. Stoch RSI, RSI aj MACD dokonale pripravené na hodinovom grafe. Škoda, že som si to všimol až po polnoci, hneď by som 500 dokúpil.
Naposledy upravil/-a Martin7 v Št 07 02, 2019 1:50 am, upravené celkom 1 krát.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som uvazoval ze dokupim na 23.24 mal som to uz vyplnene ale zavahal som .. vravel som ze je to len kusok nizsie ako terajsia pozicia.
Prave som chcel aj napisat o tom CNBC - to ked som videl tak som hned vedel ktora bije. A presne som pozeral ze na hodinovom grafe je pekne ready. Mohla by breaknut smerom hore na 25 - 26. Keby som vedel ze taketo info niekomu pomozu tak by som sem napisal hned. Ja sa ju snazim vcelku sledovat.

U mna je ale problem to ze ja ak chcem drzat tak v podstate nemozem tradeit cize pre mna bude tento kratkodoby skok nic moc. Pretoze myslim ze ona este nakukne nizsie.

Takze mne jedine co zostava urcit si ci chcem drzat alebo si urcit PT ktory ked dosiahne predam bez ohladu na cas. Kedze riziko na trhu je IMHO dost velke. Dufam ze sa uz SP500 odradzi od 2730 hore a zamieri k 2800.

Btw videl som aj nejaky zaujem minerov o Radeon7 - vzhladom na to ze je to vykonnejsia Vega s vysokym memory bandwidthom tak to bude dost vykonne tipujem. Som zvedavy na zajtra (resp. uz dnes ) ked padne embargo.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Rozmýšľal som nad tým a napadlo ma, že to teraz možno vypumpujú hore (možno až 30, možno menej), AMD urobí zriedenie (kvôli Warrants a Mubadale), to sa im oplatí hore, akcia poklesne no nezrúti sa, príde teda pullback a potom chvíľu cik-cak a zase pôjde postupne hore a prerazí tú vrcholovú linku, čo klesá zo 48 na posledných 34 a toto bude niekedy pred letom. AMD zároveň získa cash cca 450 mil. USD zo zriedenia. Či je to nezmysel?

Edit: pri silnej pumpe by dokázala ísť až na 30, lebo by squeezovala.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Už ju dosť vypumpovali. Viac ako som čakal. Nezabudnite, že zverejnenie bolo biedne. Zisk iba in line , tržby slabé a guide tržieb next Q iba 1.2-1,3 mld oproti očakávaným 1,47. Guide na rok dali in line, ale to môžu byť rozprávky ...nikto nevie čo sa bude diať za pár mesiacov. Ten pohyb hore bol prehnaný , vyvolaný prevážne short squeezom. Ved fundamenty sa zhoršujú..trh si akurát vydýchol, že to nie je až také hrozné ...

At the fourth-quarter 2018 earnings call, AMD’s CEO Lisa Su stated that she expects consumer GPU revenue to fall 10% YoY and semi-custom revenue to fall 20% YoY in full-year 2019.

Rast ceny hore je založený na raste, ktorý príde v druhej polovici roka...a na zvyšovaní trhového podielu, ktorý by mal byť v 2019 cca 10% a v 2020 cca 20%. Lenže trhový podiel pôjde hore iba ked AMD bude mať výrazne lepšie produkty ako Intel.
To sme už raz zažili, mali super produkty...ale nie lepšie ako Intel....pár rokov mu konkurovali a potom upadli...

Fundamenty AMD v 2019: čaká sa zisk 0.62 pri cene 22
Fundamenty INTC: zisk 4,78 pri cene 49

Ak by sme robili čisto hodnotovú analýzu, ktorá nezahŕňa potenciál rastu..tak AMD by podľa ocenenia Intelu mal teraz cenu 6,35...alebo Intel podľa ocenenia AMD by mal mať cenu 170 USD :roll:

Takže cena AMD je vysoká a už teraz zahrňuje rast ziskov, ktorý sa má udiať v horizonte najbližších rokov. Aj análi sú iba ľudia...divím sa im, že sa nechávajú uniesť optimizmom a nepozerajú viac na valuáciu... našťastie priemer targetov nie je až tak vysoký ako niektorých jednotlivcov. Je teraz 23,70 ( pozor: ročný target! ).

Ked sa pozriem na vývoj ceny za posledné mesiace, tak priemerná cena bola okolo 20. Cena 10 v máji 2018 bola málo a cena 30 v septembri zase veľa...to boli extrémy pesimizmu a optimizmu (ktoré priznajme si ovplyvnili aj nás :wink: ). Teraz, ked pri cene 20 a nezmenených fundamentoch AMD vyjadrilo presvedčenie, že v 2019 v druhej 1/2 vidí silný rast...tak OK...dajme +10% do ceny a tých 22 dnes je OK.

Takže ked sme pred pár mesiacmi vraveli, že nakupuj pod 20 a predávaj nad 20..tak teraz by som povedal, že to bude platiť o cene 22.

Zriedenie: áno. hrozí. Už dlho neriedili. Pametám sa , že naposledy to bolo 10%. Myslím, že majú zhoršený cash flow .
Zdalo sa mi, že som niekde videl že negatívny zhruba -100 mil. kvartálne a majú vyššie náklady..treba im peniaze.

K tomu poslednému rasty ceny treba vziať do úvahy, že aj ostatné akcie rástli...celkove index Nasdaq cca +10%. To je dosť ...máme tu február...čo nebýva dobrý mesiac a máme tu v podstate koniec earnings sezóny. Znovu ožívajú príznaky recesie..tentoraz nielen Čína, ale aj EU. Našťastie AMD má jednu dobrú vlastnosť...ked indexy klesajú, AMD sa drží.
Prílohy
AMD 2019.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak som si precital tvoj prispevok Juggler akurat mam zopar otazok:
Kde cerpas info o priemernom PT? Ja som nasiel ze na zaklade 22 analytikov je priemer 26,84 s MAX 42 a min 18.
Ohladom warrantu - oni ho uz nahodou aj nevykonali? Vid: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... ership.xml" onclick="window.open(this.href);return false;
resp: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... -index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Co sa tyka tych produktov: AMD malo vzdy na zaciatku dobry produkt a z roznych dovodov to nedokazali udrzat. Bud ich splachla konkurencia alebo spravili zly krok.( Pocas peaku v roku 2000: Intel uviedol PIII, marketing intel inside, prilis skoro zacali riesit vlastnu tovaren pocas peaku 2006 som to moc nesledoval, Ale tipujem ze v tom malo prsty Core I od intelu a nie az tak dobre produkty neskor ). Vzdy ale vystartovali na niecom unikatnom. Pocas peaku v 2000 to bola K7 a prvy 1Ghz chip ( Athlon, Duron, AthlonXP, AthlonMP ). Pocas peaku v 2006 dokazali presadit AMD64 pred IA64, myslim zacali umiestnovat pamatovy radic na CPU, zacali s APU. Teraz priniesli chiplety, Intel to casom urobi tiez. Ale ratam ze do konca roka by to nemusel byt az taky pruser.V 2H by sa mohli zacat prejavovat nove produkty. Moj tip na tento kvartal je cena 20 - 25 s moznym vyletom k 28-30. Q1 by nemusel byt az taky zly - Lisa a tendenciu byt konzervativnejsia v odhadoch :). Bude asi zalezat co sa bude diat v DC. Ja dufam ze ich partnerstva s Google, AWS ale najma MS ( Azure ) potiahnu. Btw s tymi GPU to je jasna vec, lebo tam stale budu likvidovat Polarisy v lowende/mainstreame a budu predavat Vega 56 a 64 + Radeon7 ako Highend GPU. Tam to ziadny zazrak nebude. A semicustom .. tak to je opat ocakavane, aktualne generacie konzol koncia. Tak som zvedavy ako sa to vyvinie.

Edit: Inak Radeon7 nakoniec ziadny zazrak, RTX2080 sa javi ako lepsia hodnota za peniaze.
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Pi 08 02, 2019 12:47 am, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"