Dividendy

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo.

Shard nemá nič spoločné z hlásením trejdov. Aj ked máš pravdu, že sa tu prišiel pochváliť s kúpou, ked už cena bola hore.
Celý zmysel môjho príspevku bol v tom, že sa mu tá akcia páčila už ked padla den predtým z 30 na 26. A ked na dalsí den zletela z 26 na 21, tak by už bol v nepeknej strate.

Chcel som ho len upozorniť na to, že dividendový a value investor by nemal špekulovať s chytaním ,,padajúceho noža,,.
Ked sa proste fundamenty zhoršujú, taká akcia by nemala byť atraktívna pre investorov. Je to proste riziková špekulácia.
Nechápem napríklad, že ani Ladis nevedel vyhodnotiť ked sa mu banky prepadali do strát a držal ich celé roky. Niektoré nie sú ziskové ani po desiatich rokoch. Taká fundamentálna analýza podľa mňa nemá cenu...

P.S. ja som Shardovi navrhol, že môžem zahrnúť jeho portfólio do vyhodnocovania v Hitparáde... ked teda bude chcieť.
Ale nechcelo sa mu tu nič dávať, ani vyhodnocovať, ani hlásiť zmeny, takže nechcel. Môže si tu teda písať čo len chce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Ahojte.
Mate pravdu s tymi hlaseniami o kupe. V piatok bol pre mna dost hekticky den v robote a potom som este riesil akcie po robote.
vtedy som predal whole foods a sledoval kedy zacne Sprouts food a Kroger stupat a nakupil som. Obchod som oznamil az v sobotu ked som mal na to cas. Stale tieto dve firmy drzim, este som ich nepredal.

Patria:
Sprouts 150ks nakupna cena 19,9800 zatvaracia cena (vcera) 21,48 nerealizovany zisk 225,00 7,51%

Lynx:
Kroger 150ks nakupna cena $ 21.523 market value 3,357.00 nerealizovany zisk 128.50

Obidva som kupoval v piatok celkom na rychlo. Sprouts som mal uz predtym ako som pisal. Krogera som kupil doslova ako spekulaciu.
Cez vikend som sa blizsie pozrel na Kroger a je to zla firma ktora nema buducnost.
Kroger ma sice dobre diverzifikované portfólio predajní. Ma vlastné čerpacie stanice, predajne šperkov, predajne s potravinami a predajne liekov. Kroger sa namiesto investovania peňazí do internetového predaja zameriava radšej na kvalitu pre zákazníkov. Myslím si, že táto stratégia je vhodná iba v krátkodobom horizonte max. 10 rokov. Mám na to viac dôvodov:

Cena ropy je nízka, tým pádom zisky Krogera v tejto oblasti trpia. Tiež počet elektrických áut stúpa a v budúcnosti možno Kroger nebude mať žiadne zisky alebo velmi malé z tejto oblasti.
Predaj liekov z ich lekárenských predajní je tiež v ohrození, pretože Amazon chce tiež predávať lieky cez internet a čaká na povolenie na predaj liekov.
Ako som spomenul, je to práve online predaj potravín, kde Kroger zaostáva na plnej čiare.

Z tychto dovodov Kroger planujem predat ked sa cena trochu spameta.

O Sprouts Farmer som sa este nerozhodol, Tento rok som Sprouts uz raz predal so ziskom. Mozno si ho necham, mozno ho predam. Este som sa nerozhodol, ale citim ze Sprouts skor ci neskor niekto prevezme. Je to celkom mala firma. 3-4 krat mensia ako Whole foods a stale otvara nove obchody a rozsiruje sa po USA. Sprouts ale neplati dividendy, co sa odporuje mojej strategii. Je ale mozne, ze Sprouts prevezme nejaka firma ktora dividendy plati.. Je mozne ze Jana Partners vstupi do Sprouts tak ako vstupila do Whole foods a bude tlacit na manazment aby urobila zmeny alebo predala niektoremu gigantovi tak ako spravili s Whole foods...uvidime.

Ohladne tych oznamenych obchodov mam taky nazor, ze clovek by mal mat chrbtovu kost a byt férovy voci sebe aj ostatnym a hovorit pravdu.
Mat obchod na ktorom clovek prerobi je uplne normalne a mylit sa je ludske. Nemoze kazdy mat iba ziskove obchody. Je normalne ked 5 obchodov je v zisku a siesty sa nevydari. Ja mam napriklad target aktualne 8-9 % v minuse, Neni to velka strata, ale pokial clovek nepreda tak nestrati na tom ziadne peniaze... taktiez nemam Target na to aby som ho predal, ale dostaval dividendy... Minuly mesiac bol napriklad par % v pluse...
Stalo sa mi minuly rok ze som bol s celym portfoliom cca 1.500 eur v minuse a zaciatkom tohto roka skoro 3.000 v pluse.
V mojom pripade je jedno ci by som ohlasil obchod v piatok, sobotu alebo nedelu. Zatial som tie dve akcie nepredal a mam odsledovane, ze po takychto prepadoch trva 2-4 tyzdne kym cena znova stupne.
Ako Juggler pise a ma pravdu v tom ze investor by nemal chytat padajuci noz ked sa fundamenty zhorsuju. Kroger je skvely priklad ked sa fundamenty zhorsuju. V piatok bol kroger ale az prilis potrestany, tak som to chcel vyuzit.

Co sa mi ale paci, ze FED chce zacat znizovat rozvahu. To moze priniest na trh konecne vysnivane poklesy cien akcii, na ktore ludia uz dlho cakaju.
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Shard napísal:
Ohladne tych oznamenych obchodov mam taky nazor, ze clovek by mal mat chrbtovu kost a byt férovy voci sebe aj ostatnym a hovorit pravdu.
Mat obchod na ktorom clovek prerobi je uplne normalne a mylit sa je ludske. Nemoze kazdy mat iba ziskove obchody. Je normalne ked 5 obchodov je v zisku a siesty sa nevydari.
Presne tak. Klamar obycajne poskytne dost nepriamych indicii ze o profitabilnom investovani/obchodovani je este len vo faze snivania, alebo ze realitu sice chape ale umyselne chce vyuzit inych na vlastny zisk, alebo ze ak aj realne obchoduje v pluse ze prikrasluje vysledky oproti realite.

Je to ako vo firme. Manageri mozu vytvorit desiatky reportov s peknymi cislami a grafmi a pritom realita moze byt uplne inde. A da sa ciastocne rozpoznat jedine sedliackym rozumom.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Chris »

ako prosim ta chces rozoznat nakamuflovane reporty vo firme managermi sedliackym rozumom ? :D Tam sa bud vyznas, vies to sam prepocitat a vies ze to je blbost alebo nieeee..... sedliacky rozum, ze pozries a vidis je blbost, ked nevidis do firmy...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nemyslel som zvonku, ale ked si zamestnancom firmy.
Par mesiacov sa zle vedenie, zanedbavana udrzba, zle politika firmy da ututlavat. Ale par rokov nie. Predstav si firmu ktora by produkovala 2 produkty. Jeden zauzivany a jeden inovativny, ktory by postupne mal tvorit vacsinu vyroby. Lenze ten inovativny by bol dost neekonomicky a proste nie zrovna najmudrejsi napad. Par rokov by si manageri kreslili pekne grafy ako v buducich mesiacoch exponencialne budu navysovat podiel vyroby. Ale keby ho stale nebola firma schopna produkovat v dostatocnej kvalite za nizku cenu - tak realne navysenie vyroby by stale neprichadzalo. Az by produkt potichy upadol do zabudnutia, pripadne by otvorene priznali ze to bol "fail".
No a kto z beznych zamestnancov ma sedliacky rozum vidi to aj bez hodin zabitych na nikam veducich nekonecne opakovanych "meetingoch" s potleskom pri nastenke a aj bez skeslenych reportov. Robotnici totiz casto aby nemuseli nic menit/nastavovat a aby manageri boli spokojni mavaju sklony trochu "dopomoct" skuskam kvality aby vysli.
Ved to istotne poznas. Zober si technika ked ides autom na STK. Ak chce, tak dopomoze aj srotu ze akosi splni vsetky pozadovane parametre ktore sa meraju a kontroluju. Inokedy tam prides so 4 rocnym autom a povie ti ze emisnu mas uplne na hrane.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie západní Evropy s P/E 1-16, výnos dividendy nad 4%, burzovní hodnota nad 30 miliard euro . . řazení dle výnosu dividendy
Německé číslo WKN . . . . P/E . . výnos dividendy % . . burzovní hodnota mio. €
911244 . . Nordea Bank . . 10,16 . . 6,7% . . 33.196
579919 . . Zurich Insurance . . 12,25 . . 6,2% . . 38.680
940561 . . GlaxoSmithKline . . 14,57 . . 6,0% . . 88.563
897791 . . Eni . . 13,82 . . 5,7% . . 56.446
861873 . . BP PLC . . 15,09 . . 5,6% . . 258.848
A0ER6S . . Royal Dutch Shell . . 13,27 . . 5,6% . . 248.835
852147 . . Rio Tinto . . 11,70 . . 5,5% . . 64.491
850727 . . Total . . 11,88 . . 5,5% . . 138.854
710000 . . Daimler . . 6,57 . . 5,1% . . 66.041
855705 . . AXA . . 8,40 . . 5,0% . . 52.356
A2DQWX . . National Grid PLC . . 8,09 . . 5,0% . . 34.607
923893 . . HSBC . . 13,35 . . 5,0% . . 166.829
A0M46B . . Iberdrola . . 14,03 . . 4,9% . . 42.287
850775 . . Telefonica . . 10,46 . . 4,9% . . 38.421
A0ER6Q . . Engie . . 13,75 . . 4,8% . . 32.267
887771 . . BNP Paribas . . 8,61 . . 4,8% . . 67.375
A14S18 . . Atlas Copco . . 15,19 . . 4,6% . . 32.078
519000 . . BMW AG . . 7,53 . . 4,6% . . 55.139
982285 . . Crédit Agricole . . 9,23 . . 4,5% . . 33.618
906849 . . Orange . . 13,24 . . 4,4% . . 38.557
928624 . . Enel . . 11,99 . . 4,4% . . 49.145
871784 . . Lloyds Banking Group . . 8,56 . . 4,4% . . 50.956
555750 . . Deutsche Telekom . . 14,62 . . 4,3% . . 64.779
A2ANV3 . . ING Groep N.V. . . 9,51 . . 4,3% . . 49.030
920657 . . Sanofi . . 12,57 . . 4,2% . . 85.620
840400 . . Allianz . . 10,38 . . 4,1% . . 76.612
675213 . . Statoil . . 14,65 . . 4,0% . . 75.979
858872 . . Banco Santander . . 9,46 . . 4,0% . . 75.057
Zajímavá je ale také akcie 843002 . . Munich Re . . 10,72 . . 4,7% . . 26.976
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Atlas Copco a Statoil bych vymazal, tam je asi chyba.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Všechny akcie z USA s P/E pod 16, výnos dividendy nad 4% a tržní hodnota nad 35 miliard dolarů
Americký symbol . . německé číslo . . P/E . . dividenda . . tržní hodnota miliard USD

T . . A0HL9Z . . AT&T . . 9,55. . 5,0% . . 235
F . . 502391 . . Ford . . 7,68 . . 5,2% . . 46
VZ . . 868402 . . Verizon . . 10,63 . . 4,4% . . 200
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nedávno sa preberali high yield bond etfs (predtým tiež ebaty z Aureliom o dividendách), tak som si dnes spomenul, keď som narazil na tému ktorá sa týka zvýšenia výnosu z dividend. Nechcem diskutovať, len dávam do pozornosti.

Ide o myšlienku, že dividendoví hráči môžu zvýšiť svoj výnos nákupom akcií firiem ktoré vyplácajú dividendy, ale majú zároveň aj vysoké buybacky. Valuácia tu ide nabok, môžete ju nahradiť technickou analýzou, keď vyberiete akcie s väčšou potenciou rastu ceny....napr. na základe 3 kritérii: nadpriemerné dividendy + nadpriemerný buyback + dobrá TA (napr. nadpriemerný 6 mesačný RS )

Ked nájdete akciu, ktorá vypláca divi 3% a robí 7% buyback....dostanete číslo 10% p.a. ktoré je síce subjektívne, ale ide o firmu , ktorá agresívne vracia cash svojím akcionárom. Ked k tomu pasuje TA, že aj cena stúpa, alebo aspoň ide do boku...máte takmer zaručený nadpriemerný výnos. A tá cena väčšinou stúpa, lebo buybacky zvyšujú zisk na akciu , čiže sa to prejaví aj v earnings reportoch.

Ako extrémny príklad uvádzam akcie sieti reštaurácií EAT: 3,2% divi + 18% buyback = 21%. Pred 8 rokmi šla po 18, dnes po 47, ale bola aj na 60 ( +200% ). Dokupy po poklesoch tu majú svoje opodstatnenie.

Niekto tu spomínal LRCX..to urobilo stovky% aj vdaka buybackom, ktoré sú teraz 13% a divi 2,7%.

Tu patrí aj Ladisove CSCO...vybral dobre: divi 2,9% a buybacky 10%...cena za 8 rokov +200%.

Nuž a tiež som sa divil ako SBUX ide hore...nuž vypláca 2,2%, ale 9,3% ma BB...spolu 11,6%...a ešte k tomu zverejnuje super...pozrite sa na graf:
Prílohy
SBUX.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Paly »

Ahojte, mám kúpené akcie firmy, ktorá vyplácala dividendy 13.6. jedná sa o Altriu (MO). Kupoval som 28.5.
Div. mi neprišili žiadne.
Nakoľko nemám zatiaľ skúsenosti, tak budem rád ak by mi niekto objasnil, za akých podmienok sa dividendy vyplácajú.
patrik.z
Active Member
Príspevky: 84
Dátum registrácie: So 04 05, 2019 11:47 am
Has thanked: 42 times
Been thanked: 28 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa patrik.z »

Paly napísal:Ahojte, mám kúpené akcie firmy, ktorá vyplácala dividendy 13.6. jedná sa o Altriu (MO). Kupoval som 28.5.
Div. mi neprišili žiadne.
Nakoľko nemám zatiaľ skúsenosti, tak budem rád ak by mi niekto objasnil, za akých podmienok sa dividendy vyplácajú.
13.6. nevyplacali dividendy, 13.6. bol len tzv. ex-dividend date. Ide o datum, kedy musis (pri zatvoreni burzy) drzat podiel, aby si mal narok na dividendy, tie ale budu vyplatene neskor (konkretne v pripade MO to bude 10.7. [1]). Neviem, akeho mas Brokera, ale na vacsine platforiem si mozes v rozhrani pozriet aj terminy nadchadzajucich dividend, na ktore mas narok. To su presne tie, ktore si drzal po zavreti na ex-dividend date.

Medzi dnom zaznamenania (ex-dividend date) a dnom vyplatenia mozes podiel aj predat, pripadne kupit dalsie, ale 10.7. ti budu vyplatene dividendy len na podiely, ktore si drzal 13.6. Viac info na [2].

[1] https://www.nasdaq.com/symbol/mo/dividend-history" onclick="window.open(this.href);return false;
[2] https://www.investopedia.com/terms/e/ex-dividend.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Paly »

Vďaka za jasnú odpoveď!
mapler
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 30 07, 2018 12:38 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa mapler »

...jenom mírné upřesnění, nárok na Dividendu ti vzniká,když budeš mít akcie při Open na Ex-Dividend Day, pokd je ihned po Open prodáš, nárok ti zůstane, nemusíš je držet do Close. Ve zjednodušení Long akcie prodané na Ex-Dividen Day Dividendu přinášejí, Long akcie nakoupené na Ex-Dividend Day Dividendu nepřinášejí...:c)
Palo
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 11 02, 2013 1:35 pm
Been thanked: 7 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Palo »

Ked nájdete akciu, ktorá vypláca divi 3% a robí 7% buyback....dostanete číslo 10% p.a...
Mozes Juggler rozviest, co tym myslis?


Lebo 7% buyback podla mna standardne znamena, ze firma ma zamer v casovom horizonte N vykupit 7% svojich akcii, a to vobec nemusi znamenat, ze cena akcie aj narastie o 7% p.a. A samotny buyback ani nemusi byt zarukou rastu ceny akcie, take uvazovanie mnohych investorov je skratkovite. Sice sa zvysi pomer zisku na akciu (co je zvycajnym motivom investorov kupovat akcie firiem robiace buyback), ale ide o historicke EPS. Vyvoj buduceho EPS nie je taky jednoznacny. Buyback sa financuje bud z dlhu alebo z volneho cashu, co ma vsetko dopad na riziko firmy a buduci potencial generovat zisk. Proste sa zmeni nielen pocet akcii, ale aj buduci zisk. I ked v den oznamenia buybacku sa novy dopyt po akcii tahany touto informaciou vygeneruje.

Aj vyplatena dividenda nie je obed zadarmo. V ex-divi den cena akcie poklesne prave o sumu dividendy (samozrejme nie vzdy presne, kedze su aj ine trhove faktory), takze co ziskas na dividende (pred zdanenim) stratis na cene. Samozrejme to, ci dividendove akcie prinasuju vyssi total return za dlhe obdobie ako cely trh je ina otazka.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Rokosák »

Palo napísal:[ Samozrejme to, ci dividendove akcie prinasuju vyssi total return za dlhe obdobie ako cely trh je ina otazka.
Dividendove akcie maju podobny celkovy vynos ako rastove akcie. Ktore su na tom v danom obdobi lepsie zalezi od cyklickych zmien na trhu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Paly »

Ahojte,
aký je rozdiel medzi kvalifikovanou dividendou a REIT nekvalifikovanou dividendou?
Bebo200
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 08 02, 2024 12:06 am
Has thanked: 3 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Bebo200 »

Nazdar
začínam investovať a zaujíma ma zdaňovanie dividend na každej stránke je úplne odlišný názor a začínam mať chaos. Je tvrdenie na tejto stránke správne ?

Daň z dividend sa zvýši zo 7% na 10 %
V prípade, že investor získa dividendy zo slovenských fondov alebo mu prídu dividendy zo zahraničia v hrubom a nie sú automaticky zdanené pri zdroji, musí ich po novom zdaniť vyššou sadzbou. Konkrétne 10 % namiesto 7 %. Väčšina akciových dividend do západných krajín je danená automaticky zrážkou pri zdroji a to buď 15 – 30 %. Na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia tým, že investor zaplatil viac ako platných 10 % podľa domácej legislatívy, už nezdaňuje zdanené dividendy, len uvedie ich objem a výšku zrazenej dane zo zahraničia.

Mám to chápať tak že ak nakúpim akcie,etf na XTB a oni ak mi to zdania pri vyplatení tak ja už nemusím riešiť daň z dividend ?
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1358
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 179 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Martin7 »

Bebo200 napísal: Št 08 02, 2024 5:48 pm Mám to chápať tak že ak nakúpim akcie,etf na XTB a oni ak mi to zdania pri vyplatení tak ja už nemusím riešiť daň z dividend ?
Ty už daň zo zaplatenej dane síce platiť nemusíš, lebo bola zdanená v USA alebo Nemecku, ale musíš to uviesť do daňového priznania aj keď nič nedoplatíš.
https://www.youtube.com/watch?v=PO6yxJdQ2y4
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"