Dividendy

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hej. Mám kopu iných postrehov... ale keďže sám hrám na pokles a akosi sa mi nedarí, nechcem tu mudrovať... :lol:

P.S. Ešte k tomu S&P 500. Vtedy neexistoval. Vlastne existoval, ale volal sa ináč a mal v sebe okolo 90 firiem. Ten počet 500 firiem, čo obsahuje dnes mal až od 1957 a odvtedy sa volá S&P 500. Ale to je v podstate jedno, ked ide o benchmark na akciový trh.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tak pokles pride skor ci neskor, lebo nic nemoze ist naveky len hore. Ani noznice sa neotvoria o 360stupnov :D
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Istiach »

Tak ale, ale vies ako to je. Trh dokaze byt iracionalny dlhsie ako investor solventny :)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no asi tak... :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Tak ale, ale vies ako to je. Trh dokaze byt iracionalny dlhsie ako investor solventny :)
Súhlas. Hrať na pokles je tá najťažšia špekulácia na svete. Vyplýva už z tej podstaty, že väčšinu času idú trhy len hore. Ale keď to chytíš a hlavne v tom vydržíš, tak si macher. Ako Paulson, čo zarobil miliardy v 2008/2009. To zase vyplýva z toho, že poklesy sú relatívne krátke, ale intenzívne...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám, že Fed čaká HDP:

v 2017: 2,15 (mierne zvýšil)
v 2018: 2,00 (mierne znížil)
v 2019: 1,9% (nezmenil)

Nezamestnanosť znížil, ale tá je už na minimách, nie je to podstatné...
Inflačné očakávania znížil..aj projekciu výšky úrokov znížil....

Takže to zlepšovanie ekonomiky ktorým sa FED oháňa sa akosi nepretavuje do zvýšených vyhliadok...
A otázka za 500: kolko % rastu akcií nás ešte čaká, ked najbližšie 3 roky bude priemer HDP 2%, pričom bude klesať?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

moj tip 1 alebo 2
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jogo »

Shard napísal:Ahojte.
Bol by som rad keby ste zverejnili ake akcie drzite v portfoliu, nech si viem spravit trochu obraz kto do coho investuje. Ja mam svoje portfolio verejne a kazdy mesiac ho updatujem.
Moje portfolio je verejne zname: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 24#p100524" onclick="window.open(this.href);return false;

a teraz ti poviem moj 12 rocny pohlad na trhy.
Zakladna otazka je: Co je dividendova akcia?
Najprv si povedzme, co je dividenda.
-Dividenda je cast zisku akcie, ktora je po zdaneni vyplatena.
Co s s tou dividendou dividendovy investor urobi?
-Predsa ju znova reinvestuje v idealnom pripade do tej istej akcie, ktora mu ju vyplatila
Cize uz v tomto okamihu straca zbytocne 15-35% kapitalu na dani.
Dividendova akcia je akcia, kora velku cast zisku vyplaca v dividendach a kedze sa u nej nepredpoklada nadmerny rast zisku, tak ma nizke P/E.

Dalsia vec:
Co je cena akcie?
-Cena akcie je x-nasobok zisku akcie. Ak zisk bude klesat a dividenda bude stupat, tak to dlho nevydrzi?..Cize tvarit sa, ze mi na cene tzn. na zisku akcie nezalezi, je kratkozrake

Podla mna si na burze kratko a naletel si reciam dividendovych sarlatanov typu Ladisa a mozes na to doplatit.
Ja som naletel aj sarlatanom typu Ladisa v rokoch 2005-2007 aj tradingovym sarlatanom typu Financnik.cz v rokoch 2007-2014 a teraz uz sa nesnazim porazat index. 8%p.a. mi bohate staci a s castou portfolia sa snazim o nadvynos, ale k tomu potrebujem aj stastie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Jogo.

dovolim si s tebou nesuhlasit:
"-Cena akcie je x-nasobok zisku akcie. Ak zisk bude klesat a dividenda bude stupat, tak to dlho nevydrzi?..Cize tvarit sa, ze mi na cene tzn. na zisku akcie nezalezi, je kratkozrake"

V tomto mas pravdu iba ciastocne.
Mas pravdu ze ak zisk bude klesat, bude sa musiet but firma zadlzit alebo znizit dividendu. O tom niet pochyb. Taktiez sa snizi cena akcie.
Ja som to myslel tak, ze ak dnes kupim akcie JNJ, ktora stoji 132 (PE22), a klesne mi cena na 110, tak ma to nebude trapit, lebo je to iba kratkodoby vykyv. V dlhodobom horizonte moze byt JNJ aj nadalej rastovy a moze udrzat dividendy.

Vysledky od roku 2007 - 2016
Earnings Per Share USD 3.63 4.57 4.40 4.78 3.49 3.86 4.81 5.70 5.48 5.93
Dividends USD 1.62 1.79 1.93 2.11 2.25 2.40 2.59 2.76 2.95 3.15
Payout Ratio % * 44.6 39.3 43.8 44.1 54.1 62.1 56.7 45.0 55.6 54.4
Free Cash Flow Per Share * USD 4.10 4.20 5.09 5.02 4.30 4.43 4.65 5.08 5.30 4.79
Z tychto cisel mozes vidiet, ze JNJ stale moze zvysovat a udrziavat dividendy, ci je cena akcie 130 alebo 110 alebo 90. Cena akcie ti neovplyvni ani zisk a ani dividendu. Vacsinou to byva naopak. Preto je ta moja poznamka ze ma cena nemusi zaujimat, pokial sa zisk a dividenda dokaze nadalej udrzat. Cenu na trhu nam urcuje PAN TRH, podla toho aku ma naladu... je iba na nas, ci budeme s nim obchodovat alebo nie...
Niektori amateri si davaju stoploss.
Drzal som akcie WMT ked isla zo 75 na 55 a nepredal som. Treba sa drzat svojej strategie a mat disciplinu.
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Rokosák »

JNJ ma od 2007 vynos 7.87% bez dividend co samo o sebe je pekny vykon. Teraz pridaj, ze dividendam sa nemas ako vyhnut. :D

Z odstupom casu mozme tvrdit, ze pred 10timi rokmi sme mali kupit JNJ, bez ohladu na dovod ci teorie na ktorych sa dovod kupy zaklada.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Tak to vidíš, v Berkshire Hathaway prodali hlupáci téměř všechny akcie JNJ a PG a koupili nemocné IBM. Nyní poznali tu chybu a prodávají zas IBM. A až budou po krachu za několik let levnější, mohou hlupáci koupit zase znovu JNJ a PG. Jenže za několik let po velkém krachu mohou být akcie JNJ a PG levnější s PE, PB a PS, ale v dolaru může být kurz dvojnásobný a dividenda v dolaru dvojnásobná. Proto by nikdo neměl kupovat to samé a prodávat to samé jako Berkshire Hathaway, ale nastudovat jejich strategie a pak jednat podle jejich strategií a ne podle jejich hloupostí.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Co poviete na dnesny kroger?
-4.19 (-13.84%).
Vhodne iba ako spekulacia na par dni alebo tyzdnov...
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Shard napísal:Co poviete na dnesny kroger?
-4.19 (-13.84%).
Vhodne iba ako spekulacia na par dni alebo tyzdnov...
Ved ty nešpekuluješ...ty chceš držať celý život, nie?

Pekný príklad na veľkú, bezpečnú firmu, ktorá nemôže skrachovať:

...the company operated 2,796 retail food stores, including 1,445 fuel centers; 784 convenience stores; and 319 fine jewelry stores

Zatial nekrachuje, akurát padá, dnes - 19%. Akosi sa im nedarí...ale to celkove retailu v USA a velké obchodné domy, tie úplne padajú na hubu...

Budúcnosť nie je ružová: znížili odhady zisku, marže klesajú. Akcia je podhodnotená, ale nikto nemá kryštálovú gulu, či zisky nebudú dalej klesať, či sa nepremenia na straty.

Co issues lowered guidance for FY18, sees EPS of $2.00-2.05 from $2.21-2.25, excluding non-recurring items, vs. $2.19 Capital IQ Consensus Estimate.

Gross margin was 22.1% of sales for the first quarter. Excluding fuel, ModernHEALTH and the LIFO charge, gross margin decreased 45 basis points from the same period last year.


P.S. Už sa do USA chystá LIDL, ktorý na úvod zriadi 100 obchodov. Budú mať polovičné ceny a tovar špičkovej kvality...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:Tak to vidíš, v Berkshire Hathaway prodali hlupáci téměř všechny akcie JNJ a PG a koupili nemocné IBM. Nyní poznali tu chybu a prodávají zas IBM. A až budou po krachu za několik let levnější, mohou hlupáci koupit zase znovu JNJ a PG. Jenže za několik let po velkém krachu mohou být akcie JNJ a PG levnější s PE, PB a PS, ale v dolaru může být kurz dvojnásobný a dividenda v dolaru dvojnásobná. Proto by nikdo neměl kupovat to samé a prodávat to samé jako Berkshire Hathaway, ale nastudovat jejich strategie a pak jednat podle jejich strategií a ne podle jejich hloupostí.

hlupáci sú od 2006 v zisku +182% , zatial čo SPY bez dividend len +90%.
Nuž a tvoje akcie ,,na 30 let a dúchod,, za stejnú dobu iba +0,6% :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Ano. ja nespekulujem. Niekolko rokov som spekuloval, ale nebavi ma ta strategia, ze vecne musim hladat co prudko padlo a do coho investovat... Tento rok som predal napr. SFM - lebo nevyplaca dividendu a ani ju neplanuju nikdy platit... maju to celkom striktne napisane v strategii...SFM som kupil za cca 19.50 a predal za cca 23.5, mal som 100 alebo 120ks. Skoda. Jej rival je WFM - ten plati dividendy. Toho si nechavam:)
Vypredal som skoro cele portfolio, ktore nevyplaca dividendy a idem cisto iba do dividendoveho portolia. Preto mam taku velku poziciu v RDSA - (niekto sa cudoval preco...). Je zbytocne ho predavat, ked planujem nastupit do vacsich pozicii u dalsich firiem pri korekcii... FED vcera oznamil ze planuje KONECNE coskoro znizovat svoju bilanciu. huraaaa.
Viem ze ide lidl do USA, a ALDI tiez. ALDI otvara omnoho viac obchodov ako LIDL.
ALDI je nekvalitna predajna. maju zle veci, skarede predajne.
LIDL bol kedysi zla predajna, kopec polskych vyrobkov a zmenili strategiu, cim dalej tam nachadzam kvalitnejsie potraviny. S lidla sa pomaly stane lider... V celej EU vela investovali do noveho dizajnu. Fakt klobuk dole. Skoda ze nemaju akcie...

Mam ale jednu otazku... Myslite ze v buducnosti Alibaba alebo Amazon zacnu platit dividendy??

Zaujimava investicia by bolo do Lithiovych dodavatelov do automobilovych bateriek...do jedneho auta treba do baterky 21-50kg lithia. V buducnosti ak budu iba elektricke auta, tak bude potreba velkeho mnozstva lithia.

Alebo vyrobca kanalovych poklopov... stale sa buduju nove cesty alebo sa rekonstruuju, a v amerike bude treba vela penazi do infastruktury v najblizsich rokoch, lebo cesty su v katastrofalnom stave... (to asi neboli na SK)
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Este jedna otazka...
Akych brokerov pouzivate vy co mate portoflio vacsie ako 50tis?
Ja mam Patriu, som s nimi velmi spokojny, zial v CZ maju vsetci obchodnici garancny fond investicii iba do 20tisic. Takze som musel hladat dalsieho obchodnika. Na slovensku mame garancny fond investicii do 50tis. To mi tiez nestaci, a otvoril som ucet u Interactive Brokers cez LYNX.
Niekolko dni som studoval ich podmienky a pravidla. LYNX je iba prostrednik, ktory vam otvori ucet u IB-UK + US.
Vsetky investicie su chranene v US do 500tisic - z toho cash max 250tis. Peniaze ale musite mat na akciovom ucte, nie na tom komoditnom.
Vyhoda u LYNX je, ze neplatite ten mesacny poplatok v IB. Niekde som cital, ze ak ma clovek ucet priamo u IB, plati 10 dolarov poplatok kazdy mesiac...

Ak by LYNX zbankrotoval, klient nepride o svoj majetkovy ucet. Ak by zbankrotoval IB, tak by klient tiez neprisiel o majetkovy ucet. Majetkove ucty drzia oddelene od firemnych uctov, tym padom su vsetci klienti chraneni. Maju to dobre rozpisane v zmluve. Ak kliento zomrie, majetkovy ucet zdedi rodina.
LYNX platforma je prehladna a lahka.

Prajem pekny vecer. Nech sa dari.
Ahojte
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jogo »

Shard napísal: Niektori amateri si davaju stoploss.
Drzal som akcie WMT ked isla zo 75 na 55 a nepredal som. Treba sa drzat svojej strategie a mat disciplinu.
To su silne slova... :)
Ako jeden z mala Ladisovych dividendovych nasledovnikov som v 2008 roku neprisiel o celozivotne uspory vdaka SL a tradingu. A videl som real-time, ako jeho ostatni nasledovnici pri 50% poklese bank hufne nakupovali ich akcie.Lebo tieto banky stale zverejnovali vyborne fundamenty. A akcie tychto bank padli cez 90% a oni uz nemali za co nakupovat a dnes uz na diskusnych forach nevidim nikoho z jeho nasledovnikov pred rokom 2008, snad okrem Standu.
Takze ak si prezil krizu 2008 plne zainvestovany, tak nam tu napis svoj pribeh, ako si sa vyhol krachu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Shard napísal:Ano. ja nespekulujem. Niekolko rokov som spekuloval, ale nebavi ma ta strategia...
Vypredal som skoro cele portfolio, ktore nevyplaca dividendy a idem cisto iba do dividendoveho portolia.
Preložené do našej reči - nedarilo sa ti. Špekulant sa obyčajne ugrejdne na tradera, alebo downgrejdne na pasívneho investora.
Preto mam taku velku poziciu v RDSA - (niekto sa cudoval preco...).
To je Royal Dutch Shell? Nerobíš dobre, že na svojej stránke používaš len tickery. Mal by si použiť aj názvy. Meno firmy znie lepšie, hlavne pre začiatočníkov. A mňa to rozčuluje, lebo poznám stovky tickerov, ale ani po 15 rokoch na burze som sa nestretol s RDSA. Ináč, je rozdiel medzi RDS.A a RDSA. Okrem toho jedna firma môže byť kótovaná na rôznych svetových burzách a môže mať rozne tickery. Táto vyzerá, že je kúpená na londýnskej burze za eurá..

Mam ale jednu otazku... Myslite ze v buducnosti Alibaba alebo Amazon zacnu platit dividendy??
Každá velká firma ked začne mať problém s rastom, tak obyčajne začne vyplácať dividendy. Aj kvôli tomu, že sa im hromadí cash a chcú si udržať stálych investorov. Raz budú vyplácať obidve, zatial rastú a potrebujú peniaze na expanziu.
Zaujimava investicia by bolo do Lithiovych dodavatelov do automobilovych bateriek...do jedneho auta treba do baterky 21-50kg lithia. V buducnosti ak budu iba elektricke auta, tak bude potreba velkeho mnozstva lithia.
To má gule. Lenže vie o tom celý svet. Treba sa pozrieť, či to nie je už v cenách (firiem i lítia) a porovnaj čísla ťažby a prognózy rastu spotreby...atd.
Alebo vyrobca kanalovych poklopov... stale sa buduju nove cesty alebo sa rekonstruuju, a v amerike bude treba vela penazi do infastruktury v najblizsich rokoch, lebo cesty su v katastrofalnom stave... (to asi neboli na SK)
To sa mi moc nepáči. To je obyčajné železo. Číňania ti to vyrobia za cenu menšiu ako je cena železnej rudy. Toho môže byť stále prebytok. To môžeš rovno špekulovať na rast hocijakej americkej akcie z odvetvia Steel.

LYNX poznáme. Dobrá voľba. Väčšina trejderov je priamo u IB a investori, ktorým až tak nezáleží na poplatkoch kludne Lynx.

P.S. ináč trochu poštuduj témy u nás. Máme aj tému brokerov. Takisto tu nájdeš kopu vecí, čo sa pýtaš.

Tú tvoju stránku som pozrel...to portfolio by som mohol zaradiť ku nám do Hitparády:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =48&t=5925" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale z toho čo tam máš napr. neviem čo je RDS.A...UN.A...neviem kedy si investoval, čiže dostali by sme performance keby som to nahádzal do Yahoo, ale nevieme za akú dobu. Okrem toho ked špekuluješ, kupuješ-predávaš a dokupuješ, tak to nemá zmysel mať nahodené...ale ako stabilné vzorové portfolio jedného divi-investora by to poslúžilo. Najlepšie by však bolo keby si si tu zriadil vlákno ..hodil tu existujúce portfólio a potom hlásil, čo dokupuješ, čo predávaš a pekne si to vyhodnocoval. Za 2017 a od začiatku. Tak by si mohol byť v hitparáde a ľudia by si ťa vedeli porovnať s potfoliom Vitususa, alebo takým Ladisom. Ladis čo tu s našením píše k dividendám je tiež kvázi len dividendový, lebo rast akcií mu moc nezarába...Pozri si to.

P.S. pozri si aj články..teraz je zrovna jeden nový k dividendovým akciám:
http://ako-investovat.sk/clanok/1407/ti ... dove-akcie" onclick="window.open(this.href);return false;

A ešte ti odporúčam poštudovať dividendové etf. To máš rovno profícky vybraté balíky s rôznym zameraním...napr. menej rizikové akcie + high yield dividend a pod. A ked už o tom píšem, mám v poznámkach jednu divi akciu na analýzu, čo vypláca 9%: KNOP . Zaujímavá je aj téma tzv. preffered stocks. ..profíci často také kupujú.Tam sú pekné dividendy, ale tuším to musíš nejakú dobu podržať. V tom sa nevyznám, len divi investori na fórach to nejak nespomínajú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

jogo napísal:
To su silne slova... :)
Ako jeden z mala Ladisovych dividendovych nasledovnikov som v 2008 roku neprisiel o celozivotne uspory vdaka SL a tradingu. A videl som real-time, ako jeho ostatni nasledovnici pri 50% poklese bank hufne nakupovali ich akcie.Lebo tieto banky stale zverejnovali vyborne fundamenty. A akcie tychto bank padli cez 90% a oni uz nemali za co nakupovat a dnes uz na diskusnych forach nevidim nikoho z jeho nasledovnikov pred rokom 2008, snad okrem Standu.
Takze ak si prezil krizu 2008 plne zainvestovany, tak nam tu napis svoj pribeh, ako si sa vyhol krachu.
Od cca 2008 som sa zacal zaujimat o akcie...nemal som nic zainvestovane, takze som sa vyhol stratam:)
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Ahoj Juggler.

"Preložené do našej reči - nedarilo sa ti. Špekulant sa obyčajne ugrejdne na tradera, alebo downgrejdne na pasívneho investora."

Zial nemas pravdu. Nemozes podla niekoho ineho zaskatulkovat ostatnych... Mne sa strategia spekulovania nepacila. Neprerobil som zatial na ziadnej spekulacii. Odklonil som sa iba na dividendove investovanie, lebo ma nebavilo stale hladat a nachadzat nove akcie a sledovat ich, chcem dostavat staly cash flow z akcii k platu. Hladat akcie zaberie hrooozne vela casu. Taktiez nebolo prilis povzbudive, ked som kupil Adidas za 58 a predal za 74... dnes je cez 160. Alebo Mastercard za 72 a predal za 81... dnes sa predava za 120. Obchodujem na burze od r. 2011-2013, nepametam presne cas, zarobil som na burze cca 5.500-6.000 eur s kapitalom cca 20-25tis.

Nepotrebujem aby ste mi to verili, ani vas o to neziadam. Nie som tu kvoli vam a nie ste rada staresinov, ktora rozhoduje co je dobra investicia a co nie. Tiez sa mozete mylit, tak ako ostatni. Kazdy sa rozhoduje za seba do coho investuje. Nikto nemoze povedat ktora strategia je lepsia. Niekto dokaze zarobit v ETF, iny zase nie. Niekto v komoditach, iny zase nie. Vsetko je o strategii, psychologii, vnimanie rizika a co komu pasuje. Kazdy si moze prist na svoje co mu najviac vyhovuje...

"To je Royal Dutch Shell? Nerobíš dobre, že na svojej stránke používaš len tickery. Mal by si použiť aj názvy. Meno firmy znie lepšie, hlavne pre začiatočníkov. A mňa to rozčuluje, lebo poznám stovky tickerov, ale ani po 15 rokoch na burze som sa nestretol s RDSA. Ináč, je rozdiel medzi RDS.A a RDSA. Okrem toho jedna firma môže byť kótovaná na rôznych svetových burzách a môže mať rozne tickery. Táto vyzerá, že je kúpená na londýnskej burze za eurá.."

Ano je to shell na amsterdamskej burze. UN.A je tiez na amsterdamskej burze Unilever. Tie tickery pouzivam kvoli svojej potrebe, nie kvoli vam. Kto ma zaujem dohlada si ich. Tiez som si vsimol ze tu vela ludi pouziva rozne tickery XYW a ine ktore nepoznam a dohladam si to...

Moje portfolio mozes kludne zaradit do vasej hitparady. Nove vlakno ale nebudem pisat. Kazdy mesiac zverejnujem na mojom blogu, moju mieru uspor, pripadne nakupy a dividendy. Nebudem to robit dvojmo. Predavat v dohladnej dobe sa nechystam, skor budem prikupovat...
Moje portfolio trochu upravim na konci mesiaca aby bolo lepsie citatelne.

ETF sa mi moc nepacia. Viem ze je to pasivne investovanie, staci pribezne nakupovat a nestarat sa. No nepaci sa mi v ETF ze su tam aj firmy, ktore su napr. velmi zadlzene atd.. Mozno nechcem vlastnit take firmy. Samozrejme ak taka firma klesne na cene, ina moze zase stupnut. Je to dost brutalne diverzifikovane. Mozno aj preto nechcem ETF lebo je to prilis prediverzifikovane...
Minule som cital clanok, ze pocet ETF uz prekrocil pocet akcii kotovanych na burzach... Dnes je to taky trend investovat do ETF...
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK Shard. Beriem na vedomie tvoje názory. Ved o tom je diskusia...o výmene názorov.

K tomu Krogeru dnes další malý klinček do rakvy kamenných food retailerov:

Amazon dnes kúpil Whole Foods Market za 13,7 miliardy...

Amazon (AMZN) announced that they have entered into a definitive merger agreement under which Amazon will acquire Whole Foods Market for $42 per share in an all-cash transaction valued at approximately $13.7 billion, including Whole Foods Market's net debt.

Amazon likviduje veľké kamenné shoping malls...našli sa už výborné spôsoby ako predávať i šatstvo a obuv cez web ...a čoraz viac internetový predaj expanduje aj na predaj potravín. Pri potravinách sa zdá, že je lepšie ich kupovať v kamenných storoch, ale z hladiska biznisu majú jednu velkú výhodu: je to vysokoobrátkový tovar bežnej dennej spotreby...
Kým knihu si od Amazonu kúpiš raz za čas, potraviny si môžeš objednávať dennodenne po pár klikoch do smartfónu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

"Tie tickery pouzivam kvoli svojej potrebe, nie kvoli vam. Kto ma zaujem dohlada si ich."

nic v zlom, ja len taku radu :)
ked pises, nepises pre seba, lebo toto je forum, a ked to citam, osobne ma zaujima, o co sa jedna, ale nie tak, aby som stale hladal na yahoo, alebo inde.. dost sa hodi, ked to citam a aj ticker sa hodi, lebo ked je len nazov, tak zas neviem najst ticket, cize ticker + nazov, to mas 5 sekund navyse a mas to paradne prehladne :)


JUGGLER, mam na teba taku mozno blbu otazku, mierne konspiracnu.
Dnes su ludia blbi, nakupuju potraviny cez net, a nevidia odkial, ako sa z tym zaobchadza, lebo je to casovo setrive a pohodlne, aj lacne. Super, ale - aspon dnes, ludia sa nezaujimaju o zdravie a povod potravin. Co ak sa to zmeni, klesne amazon, alebo len amazon zmeni biznis plan a prisposobi sa?
Preco sa pytam? Viem(e), ze potraviny su velmi dolezite, aspon pre niekoho, kto sa o seba stara, zaujima a pod. Mierim teraz na rozne konske masa, brazislke maso, jablka navoskovane, pestovane v polsku prebalena v taliansku, alebo absolutne fiktivne farmy a ich slnieckarske loga na produkte, a podobne - za seba, len za seba osobne, mozem povedat, ze som velmi pozorny alebo haklivy v obchode a uz som kupil zahradu, aby som si pestoval sam. Jasne, je to neefektivne, ale mam zaujem o to, co do seba dam, aj ked z toho budem mat vyssi NAKLAD. Cize u mna, za mna, len za seba, nikdy od Amazonu nekupim nic co sa potravin tyka (ignorujem ich aj v knihach, beriem od mensich, niekedy aj lacnejsie). Otazne je, ale to zachadzam inde, ale patri to k dividendom, co sa stane s Mc Donald's alebo tesco/amazon/nestle - ak ludia zacnu rozmsylat. A kupovat od lokalnych (kvalitnejsie). Aj ked, silne pochybujem, ze sa to stane, ale co ak... Potraviny su jedna z assetov, alebo veci, na ktore nepozeram cez cisla a tabulky, ale cez kvalitu, kedze na to mam svoj osobny dovod (zdravie), ktory ale nepredam, lebo o ten nazor nema nikto nazor. Cize ide o konflikt zaujmov:
nemam rad MCD, pretoze je to prazdny a drahy hnus, ale je to dobra dividenda (povedzme ze, pre priklad).
mam to kupit? nemam to kupit?
nejde mi to svedomie ako take, to na burze asi neexistuje, ale MCD jednak palce nedrzim, lebo rad by som aby moje deti nemali take hovienka na kazdom rohu, ale potom ake dividendy kupit...
to iste drogeria - zvacs je to hnus, sice existuje BIO. ale neviem ci take maju dividendy (mozno by isli to da moon)
chapes co sa chcem spytat? :)
sam asi trh neznicim, ani keby sa postavim na Hrad a zacnem spievat a levitovat. cize mozem MCD nenavidiet, ale zaroven ho podporit kupou akcii... kapitalisticky farizejizmus.
ale nechcem ist prilis offtopic...
Odoslané z počítača
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Aurelio »

ja ti nenormalne zavidim, ze MCD nemas rad, pretoze ja take firmy cielene chcem kupit ... neexistuje lepsia investicia ako ta, ktora ked rastie robi radost a aj ked upada, tak robi radost. mam philip morris lebo nenavidim tych smradlavych fajciarov a cim viac toho vyhulia, tak tym viac zaryzujem /obrazne, nie vzdy pravda/. a keby zajtra krachli? tak asi buchnem sampanske. podobne som vzdy v minulosti stavil na slovan ked sme s nimi hrali play-off, lebo keby vyhral, tak nech aspon zarobim a klop klop nikdy sa mi nestalo, vzdy dostali na budku, tak som sa tesil a kaslat na prachy. napodobne sa da hrat na ropne spolocnosti, ktorych upadok je iba vyhra pre ludstvo, ale ked porastu, tak nech ryzujem... atd atd atd
Power of Knowledge
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

haha :D Frosy, krasne si to zaklincoval :D sakra, hento som robil, poznal, zil, ked som bol este naivny studenet :D preco som na toto zabudol, to je smutne no :D mas pravdu... treba to brat sportovo :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3995
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som vzdy chcel zarabat na mamickach-prvorodickach, ktore idu pre dieta kupit vsetky tie detske veci v top-kvalite bez ohladov na ceny. :)
A ked nie to - tak sa dam na predaj neskodnych liekov hypochondrom...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Ladis »

Všechny moje 2008-2009 kleslé akcie bank jsem levně přikoupil, takže jsou na tom všechny moje akcie krásně a některé akcie bank jsem už beze ztráty prodal. Žádná moje akcie není 90% v minus, jak si zde povídáte. A touto nepravdou jste snížili prodej mojí knihy na Slovensku z milionu kusů ročně na tisíc kusů ročně. To je moc ošklivé.

Stále zapomínáte na akcie Solon. To byste neměli. Kdykoliv píšete nějakou nepravdu o mně, měla by tam být i akcie Solon. Tu jsem nejprve 13.11.2007 prodal s výdělkem 7.000 euro na stop loss order. To si moc dobře pamatujte! :!:
Rok později jsem koupil akcie Solon za 1.000 euro znova, a to jen proto, :idea: aby se potvrdilo moudré pravidlo: "Nekupovat nikdy akcie firem, kterým škodí konkurence!" To jsou solární akcie, ale i aerolinie, elektronika a jiné. To pravidlo se moc dobře potvrdilo. :idea: A firma Solon zkrachovala. Už jsem ji podruhé s výdělkem prodat nemohl.

Na mém diskusním foru pro akcie se ztrácejí staří návštěvníci asi méně než ve foru ako-investovat.sk. To je tím, že moje forum vede lidi k držení akcií pro dividendy až do smrti a nestarat se o plus nebo minus u kurzu. Neboť ty akcie se asi nikdy neprodají a zdědí je děti. Tedy lidé mají radost z dividend a nenadávají nikomu, když jsou několik let v minus. Ty nejvíce kleslé akcie se levně přikupují, aby minus bylo menší.
Z ako-investovat.sk fora ale odcházejí staří návštěvníci, protože chtěli rychle na burze a na forexu zbohatnout a byli zklamáni a nepovedlo se jim to. Lidi nejsou zde vedeni k doživotnímu držení akcií pro důchod z dividend. Lidé jsou zde vedeni k daytradingu a tam zklamání často vede k vraždě nebo sebevraždě.


Akcie Royal Dutch Shell patří do každé rodiny. Ať už RDS.A z Nizozemska nebo RDS.B z Británie. Není to akcie na trading, ale akcie na dividendy.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3883
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 477 times
Been thanked: 150 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaroslav80 napísal:Ja som vzdy chcel zarabat na mamickach-prvorodickach, ktore idu pre dieta kupit vsetky tie detske veci v top-kvalite bez ohladov na ceny. :)
A ked nie to - tak sa dam na predaj neskodnych liekov hypochondrom...

tieto health companies som uz pozeral, ale 2 najvacsie v USA co osobne poznam a objednavam su private :(
ale tie musia mat veru neuveritelne zisky.. (swansonvitamins a iherb)
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Istiach »

Ked mas problemy s mcd tak si kup kfc :)

A teraz vazne.

Skus trosku zen pristup. Nenakupuj v mcd ked to nechces jest, ale kup ich akcie. Pomozes aj sebe aj ludom ktory do mcd chodia lebo chcu a mozu. No a ti co mcd nenavidia ho budu nenavidiet tak ci tak.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal:JUGGLER, mam na teba taku mozno blbu otazku, mierne konspiracnu.
Dnes su ludia blbi, nakupuju potraviny cez net, a nevidia odkial... Cize u mna, za mna, len za seba, nikdy od Amazonu nekupim nic co sa potravin tyka (ignorujem ich aj v knihach, beriem od mensich, niekedy aj lacnejsie). Otazne je, ale to zachadzam inde, ale patri to k dividendom, co sa stane s Mc Donald's alebo tesco/amazon/nestle - ak ludia zacnu rozmsylat. A kupovat od lokalnych (kvalitnejsie).
Iceberg. Amazoni nie sú hlúpi a nie je to len tak, že likvidujú kamenné obchody. Predávajú to čo najviac ide a k tomu špičkové ceny a služby ako dodávka v ten istý deň, aledo do pár hodín. Práve ten Whole Food Markets majú veci vyššej kvality:

Whole Foods Market, Inc. operates natural and organic foods supermarkets. Its stores offers produce, packaged goods, bulk, frozen, dairy, meat, bakery, prepared foods, coffee, tea, beer, wine, cheese, nutritional supplements, vitamins, body care, pet foods, and household goods.

Oni to urobia tak, že ti dodajú osvedčené a dobre predávané veci od zeleniny po drogériu a dostaneš to z lokálneho obchodu. Len Amazon zariadi online objednávku a rýchle dodanie pred dvere..takže vôbec sa nebudeš musieť otravovať chodiť do obchodu a tráviť tam drahocenný čas.

Áno Tesco padá na konkurencii jednoduchého Lídla, kde ti miesto 30 kečupov ponúknu 2 najkvalitnejšie a miesto 50 druhov šuniek v ktorých je 50% mäsa ti Lidl predá 10, ale z podielom mäsa od 85 do 97%. McDonnald prežije , lebo má výborné hranolky a naješ sa tam za 5 minút...takých zákazníkov majú milióny a vždy budú mať..ved aj ja som jedol vo fast foodoch celé roky kým som si takmer nedodrbal zdravie... Aj Coca Cola bude existovať, hoci ja tie žbrndy nepijem ( ale vypil som pár hektolitrov, takže prispel som im na zisky )...vždy bude niekto piť tie sladené nápoje ( až kým nebude mať cukrovku každý druhý človek )...a kto to nebude kupovať, tak pre toho majú celú radu iných produktov ako džúsy, vody, vodu z ľadovca za 3 € ( aj tú pri ktorej prišli ľudia na to, že ju len filtrovali z vodovodu ...). Neposudzuj svet len podla seba. Svet je hladný a uponáhľaný...pre každého sú tu potraviny rôznej kvality a ceny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal:Všechny moje 2008-2009 kleslé akcie bank jsem levně přikoupil, takže jsou na tom všechny moje akcie krásně a některé akcie bank jsem už beze ztráty prodal. Žádná moje akcie není 90% v minus, jak si zde povídáte. A touto nepravdou jste snížili prodej mojí knihy na Slovensku z milionu kusů ročně na tisíc kusů ročně. To je moc ošklivé.

Stále zapomínáte na akcie Solon. To byste neměli. Kdykoliv píšete nějakou nepravdu o mně, měla by tam být i akcie Solon. Tu jsem nejprve 13.11.2007 prodal s výdělkem 7.000 euro na stop loss order. To si moc dobře pamatujte! :!:
Rok později jsem koupil akcie Solon za 1.000 euro znova, a to jen proto, :idea: aby se potvrdilo moudré pravidlo: "Nekupovat nikdy akcie firem, kterým škodí konkurence!" To jsou solární akcie, ale i aerolinie, elektronika a jiné. To pravidlo se moc dobře potvrdilo. :idea: A firma Solon zkrachovala. Už jsem ji podruhé s výdělkem prodat nemohl.



Ladis, ty si tým bájkam a polopravdám o svojich akciach snáď už aj sám uveril. :D

Tvoje dlhodobe zhodnotenie sa iba minulý rok prehuplo do zisku,nakoľko iba minulý rok hodnota tvojich brokerských účtov(vrátane dividend) dosiahla hodnotu peňazí, ktoré si do nich vložil. Z toho treba vychádzať.
Si názorný príklad, ako sa dá pravidelným investovaním nakoniec dostať do zisku aj po kríze 2008.:)

Tvoje pôvodné portfólio tu máme a teraz počítame tvoje zhodnotenie od 1.1.2017, preto nás tvoje nákupné ceny nezaujímajú.
Skôr by nás zaujímala aktuálna veľkosť pozícií vzhľadom na aktuálnu veľkosť portfólia, ale to asi nezverejníš. Tak musíme uvažovať rovnako veľké pozície.
Kedže to vyzerá tak,že si RBS a C už predal a nakúpil iné akcie, tak by bolo dobre, keby si nám napísal aktuálne zloženie portfólia, ak nechceš, aby sa ti do tohtoročného vyhodnotenia započítavali aj akcie, ktoré už nevlastníš. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Rokosák »

Aj ked ignorujeme dividendy pri vybere akcii aj tak sa im nemozeme vyhnut. :D Teda snaha o investovanie do akcii za ucelom rastu ceny nam pri najhorsom znizi vynos o vysku dividendy, ktora sa pohybuje v jednocifernych percentach.

Ak sa sustredujeme na dividendove akcie riskujeme stratu na cene akcii, ktora je casto v dvojcifernych percentach. Tolko o nepriaznivom vyvoji.

Pri priaznivom vyvoji je najlepsie ak cena akcie rastie a dividendy chodia. Dalsie dva scenare su, ze (1) cena rastla pri ziadnych dividendach, alebo (2) cena klesla, ale dividendy stale prichadzaju. Pri tychto dvoch scenaroch su dividendove akcie vyhodnejsie iba v rozmedzi rastu ceny akcie po vysku dividendy.

Teda sustredenie sa na dividendove akcie je rizikovejsie a s velkou pravdepodobnostou menej vynosne ak sa na to divame ciste statisticky. Ten statisticky pohlad predpoklada priemernu uspesnost vyberu akcii.

Ak ste vybrali zlu akciu tak je pre dusu investora lepsie ak dividendy chodia. Nie vsak pre penazenku.

Orientacia na ciste dividendove akciu sa zaklada na prijemnom sebaklame, co je pochopitelne a ludske.
Naposledy upravil/-a Rokosák v So 17 06, 2017 1:30 pm, upravené celkom 1 krát.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vymazane.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Ahojte.

V piatok ma trochu vytocil Amazon, ked kupil Whole foods market (WFM). Ja mam 100ks akcii, alebo mal som do piatku. Kupil som ich minuly rok za 30.36 dolara. Minuly rok som kupil v tej istej dobe spolu s WFM aj SFM (Sprouts farmers market). Ako som uz pisal skor v clanku. Tento rok som SFM predal za cca 23.5, lebo neplatia dividendy a ani neplanuju...
Obidve tieto firmy su vynikajuce, lebo sa orientuju na healtcare a organic, eko, bio potraviny - co je vlastne buducnost.
Som aj sklamany z toho, ze amazon kupil WFM. Dostal som sice cca 1.200 dolarov, ale aj tak o 10rokov by mal WFM omnoho vyssiu hodnotu ako tych 42 dolarov za ktory ho kupil amazon... co uz, idem dalej.

Na Krogerovi (KR) bol velmi pekny vyplach. Zial managment Krogera nemal stastie ked naplanoval den pred oznamenou kupou WFM, oznamit nizsie ocakavane zisky... Oni to nemohli vediet a bola to iba vynikajuca zhoda nahod...Takato zhoda nahod prinesie prilezitost na lahky zarobok. Kto sa zaujimal o psychologiu investovania, tak to pozna.

Taktiez vcera bol vyplach na Sprouts Farmer market (SFM) (konkurent WFM)- cena akcie po znameni kupy WFM spadla o viac ako 10%. Je to aj preto, lebo zatial!!! o SFM nemal nikto zaujem prebrat... nuz dokedy...

Vcera trhy reagovali prilis prehnane na taketo spravy. Tak isto reagovali trhy pred niekolkymi dnami na technologicke akcie Amazon, apple, google a este dalsie dve, ked vsetkych 5 akcii padlo okamzite o 9%.
Tu sme sa stali svedkami vysokofrekvencneho obchodovania, kde par titulov vo velmi kratkom case rychlo stratilo celkom ekstremnu hodnotu.
To iste sa stalo v piatok s akciami KR, SFM., Target a walmart Obycajny investor ako ja ma moznost na tychto obchodoch zarobit peniaze.

Vcera bola suma za KR a SFM ukazkou, kde vam doslova strkaju na burze peniaze do ruky a odmietnut to, by bol velky hriech.
Kupil som akcie KR - 150ks za 21.53 USD - cca 3.229 USD
Kupil som akcie SFM - 150ks za 19.98 USD - cca 2.997 USD
Predal som akcie WFM - 100ks za 42 USD

Po zavreti burzy som v oboch akciach cca 150dolarov v pluse.

Viem ze sa moja strategia investovat do dividendovych akcii na stalo lisi od strategie, ktoru som urobil vcera.
Vcera som to musel urobit, lebo sa ponukla skvela prilezitost. SFM planujem znova predat. Na KR si potrebujem najst cas a nastudovat si tu firmu lepsie. Potom sa rozhodnem co spravim s tou akciou...
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Shard napísal:
To iste sa stalo v piatok s akciami KR, SFM., Target a walmart Obycajny investor ako ja ma moznost na tychto obchodoch zarobit peniaze.

Vcera bola suma za KR a SFM ukazkou, kde vam doslova strkaju na burze peniaze do ruky a odmietnut to, by bol velky hriech.

Kupil som akcie KR - 150ks za 21.53 USD - cca 3.229 USD
Kupil som akcie SFM - 150ks za 19.98 USD - cca 2.997 USD
Predal som akcie WFM - 100ks za 42 USD

Po zavreti burzy som v oboch akciach cca 150dolarov v pluse.

Viem ze sa moja strategia investovat do dividendovych akcii na stalo lisi od strategie, ktoru som urobil vcera.
Vcera som to musel urobit, lebo sa ponukla skvela prilezitost. SFM planujem znova predat. Na KR si potrebujem najst cas a nastudovat si tu firmu lepsie. Potom sa rozhodnem co spravim s tou akciou...
Nechcel si KR náhodou kupovať už predvčerom ked šla po 26 ? :wink:

od Shard » Štv Jún 15, 2017 4:05 pm

Co poviete na dnesny kroger?
-4.19 (-13.84%).
Vhodne iba ako spekulacia na par dni alebo tyzdnov...


Aj vtedy to bola skvelá príležitosť...

Ako velmi krátkodobá špekulácia to môže byť ,,dobrý pokus,,.
Ale o skvelej príležitosti je lepšie písať až ked vyberieš zisk :wink:

Z dlhodobého hľadiska vyzerá odpísaná. Z krátkodobého bude závisieť aj od toho kolko dlhodobých investorov sa zlomí a radšej to predá...Technickým traderom sa určite páči...ale TA nemusí v panike fungovať.

“this is what I regard to be a move by Amazon to destroy the margins and own the business of food and groceries in this country,”

,,Grocer stores like Kroger will now be in an even bigger price war,,

“What Amazon did to the mall, it will now do to grocery stores,”


Graf č.1 si pýta otázku: za ako dlho zničí Amazon to, čo Kroger dosiahol za 20 rokov?
Graf č.2 ukazuje jednu z možných odpovedí: J.C Penney - jeden zo slávnych kamenných obchodných domov...
Prílohy
KR.png
JCP.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Nechcel si KR náhodou kupovať už predvčerom ked šla po 26 ? :wink:

od Shard » Štv Jún 15, 2017 4:05 pm

Co poviete na dnesny kroger?
-4.19 (-13.84%).
Vhodne iba ako spekulacia na par dni alebo tyzdnov...


Aj vtedy to bola skvelá príležitosť...
Preto sa mi osvedčilo brať ohlásené obchody na cene, ktorá bola platná v čase ohlásenia. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Aurelio »

hrabe vam uz z toho ohlasovania trejdov? kde v tom jeho prispevku z 15.6 vidite ohlasenie trejdu?
Power of Knowledge
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jogo sa asi pomýlil. Ale nemusíš mu vykať... Či aj ty si sa pomýlil?

V poslednom čase pribúdajú príspevky od veci...vyjadrovanie sa k hocičomu, narýchlo, akoby za každú cenu. Takto sa len zadrbáva vlákno..U joga to nebývalo zvykom...

P.S. Na traders.cz sme mali na hlavnej stránke dole okienko na pokec. Tam sa viedli také denné diskusie o kadečom..ich história sa automaticky po pár dňoch vymazávala...dokonca sme tam dávali aj dejtrejdy, alebo komenty k dennému vývinu..Celkom sa mi to páčilo :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Shard
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ut 02 05, 2017 3:53 pm

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa Shard »

Analysts at Oppenheimer believe that someone will be looking to acquire Sprouts Farmer Market (SFM) now that Whole Foods is off the market, the Financial Times reports. The food retailer could be the grocery space's next mega takeover target.
Today's selloff represents "an attractive entry point to get involved with a very high quality retailer," Oppenheimer said, the FT noted.
Navštívte môj blog http://www.pasivny-prijem.com" onclick="window.open(this.href);return false; - Špecializovaný blog pre dividendových investorov
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa MartinPillar »

... or maybe they just talk by their books :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: Dividendy

Príspevok od používateľa jogo »

Frosy napísal:hrabe vam uz z toho ohlasovania trejdov? kde v tom jeho prispevku z 15.6 vidite ohlasenie trejdu?
15.6 nieje trejd ohlásený, ale 17.6 už je nahlásený a nieje nahlásený na close cenách. Nobodyho tu riešime za pár tickov, a tuná nám dolar nevadí. :)

Ale nechcel som riešiť konkrétne Sharda, skôr som chcel ukázať, ako sa dá aj "nie real time" ohlásenie seriózne vyhodnotit.
Lebo mali sme tu pred rokmi týpka, ktorý napríklad napísal : "čo poviete na ten 4-hodinový pinbar na GDPUSD?"
A keď sa ten Pin-bar dostal do zisku, tak ho o 4 až 12 hodin zahlásil, že ho vtedy, keď na neho upozornil kúpil.
Ak sa pin-bar neuchytil a dostal sa do straty, tak nič nenahlásil. Samozrejme, že bol veľmi ziskový a všetci ho "žrali". Mal svoju forexovú stránku, tak som jeho obchody sledoval na cenách v čase ohlásenia. A jeho výsledky neboli nič moc. Tak som na to upozornil...
Lebo mám takého tušáka, aj matematicky by sa to asi dalo dokázať, že zisková stratégia je zisková, aj keď bod vstupu časovo posuniem. Síce niekedy vyberiem menší zisk ako originál, ale niekedy vyberiem väčší zisk ako originál a tak isto to bude so stratami. Pri velkom počte obchodov by sa tieto odchýlky mali vynulovať.

p.s: Znova opakujem, nechcem týmto príspevkom riešiť Sharda, lebo nákupy má síce na lepšej cene, ale predaj ma na horšej cene. Navyše je tu nový a našu hru na real=time ohlásenia (zatiaľ) s nami nehrá. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"