Analyza akcii ( +INSG )

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Viete niekto co znamena tato sprava?
https://thefly.com/landingPageNews.php? ... or-holders

Nie je mi z toho jasne ci sa budu vydavat nove shares alebo ci firma vlastnila vlastne akcie a tie chce predat + ak niekto viete z akych dovodov sa toto bezne robieva by mi pomohlo(na nete som nasiel ze vydaj novych shares sa moze spravit vtedy ked sa firme dobre dari.... ale neviem aky zmysel by to mohlo mat - ved ked sa dari nech cena rastie....)

Vdaka
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Dnes rano pozeram na velmi zaujimavu spravu:
https://www.theaustralian.com.au/nation ... 92231f82da

Zatial nie je oficialny zakaz(ten by mal byt do konca roka) ale je to pre INSG velmi dobra sprava - ked si k tomu este pridame, ze na poslednom CC bolo spomenute ze menia dodavatela(nebude z Ciny) tak by to mohlo velmi pomoct

V tejto chvili ale nebudem nakupovat - vobec neviem preco sa predava tych dalsich 20.8M shares a na forach sa pise ze by sa mali predavat po 3.79 - presne tam je akcia teraz. Kedze nepoznam dovod tych novych shares tak si netrufam odhadnut co sa stane s cenou v najblizsom obdobi. Svoju poziciu ale nechavam a v mojom casovom horizonte verim ze sa veci vyvinu dobrym smerom - nevidim dovod na paniku, skor ide vsetko dobre.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

USA odporucali Nemecku, Japonsku a Taliansku aby na 5G siet nepouzivali cinske produkty(Huawei)

https://www.engadget.com/2018/11/24/us- ... arning-5g/

Skoda toho aka je teraz situacia na trhu, inak by INSG asi islo pekne hore.. Teraz sa iba drzi na svojej urovni 3,50-3,70..

Eidt: ak by niekto chcel aj trochu technickejsieho citania o tom ake problemy treba riesit pri 5G a preco 5G nenahradzuje 4G:
https://www.inseego.com/trailblazing-5g ... enge-time/
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

niekolko noviniek:
https://www.mobileworldlive.com/latest- ... -business/
Ako uz vieme, tento rok Verizon(VZ) spustil test 5G siete - INSG dodalo routre pre domacnosti. Bol to prvy test, zistili sa nejake chybicky a teraz sa ide dalej... Dalsi produkt ktory INSG vyvija a bude dodavat VZ od roku 2019 su hotspoty pre 5G s rychlostou 2GB/s a oneskorenim menej nez 10milisec. Tieto hotspoty su zo zaciatku iba pre domacnosti, do buducna sa rata aj pre podniky, zdravotnictvo, atd..

https://www.news.com.au/technology/gadg ... d2d2aa389b
Aby to nebolo stale iba o spolupraci s VZ - viac krat spominal CEO ze svoje produkty budu predavat celosvetovo. A toto je prva spolupraca mimo USA - s australskou spolocnostou Telstra sa testuju vyssie spominane hotspoty.

A teraz vseobecne 5G:
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/s ... 19-1957490
v prvej polovici 2019 budu prve smartphones od Samsungu s 5G.. naprotim tomu Apple planuje prve 5G smartphones az v 2020..
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Vcera sa mi vyplnil prikaz na posledny nakup. 120 shares po 3,64$

Sumar:
celkovy pocet akcii: 620ks
priemerna nakupna cena: 3.04$

Ak sa rozhodnem investovat do dalsej takejto spolocnosti dam si minimum 1000$ na jeden nakup. Poplatok vo Fio banke je skoro 10$ a pri takychto nizkych nakupoch sa to dost prejavi... ale kedze to mam hlavne na "skusku" tak to nejako pretrpim...

Teraz uz len sledovat ako sa situacia vyvija..
Inak technicky na 1dennom grafe sa ukazuje flag pattern - podla toho co som nasiel by po flagu mal nasledovat prudky narast. Vzhladom na situaciu na trhu sa ale na toto nespolieham a skor doverujem zlepsujucim sa fundamentom..
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

INSG bude prezentovat na CES buduci tyzden.. potom 16.teho dalsia prezentacia pre investorov.. podla vyjadreni CEO toho maju na tento rok prichystane vela.. dnes breakout - dufam ze aj uzavrie nad 4.50... na forach sa zapaja stale viac ludi.. dostava sa do pozornosti. to je dobre

inak vsetko dobre v Novom Roku!
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Ahojte,
tak INSG sa udrzalo nad 4.50, dokonca rastlo aj vcera az na 5.16 pri dost vysokych objemoch :) Celkom ma tesi ked uz 2. den svieti na finviz.com medzi New High.
Dnes zacina CES na ktorom prezentuje aj INSG. Info o 5G routroch v domacnostiach je uz vsade na weboch - aj na slovenskych:
https://techbox.dennikn.sk/vystava-ces- ... -ocakavat/

Uvidime ake spravy sa dostanu von, s cim novym pride INSG a ako to vyhodnoti trh. Bude zaujimave sledovat ci akcia pojde znovu hore na zaklade nejakych sprav alebo bude pullback na novy support(ten by mal byt okolo 4.30)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dobre si vybral. Podla toho, ako sa INSG sprava, je to jedna z najlepsich akcii na trhu v sucasnosti.
Novi trhovi leadri sa najskor spamatavaju z korekcie. To je aj pripad tejto firmy.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Canaccord analyst T. Michael Walkley met with Inseego management and came away confident the company's growing pipeline will support his long-term growth thesis. He believes his 2020 estimates could be conservative depending on the time and scope of product ramps and customer wins. He also said management has a cogent plan to improve operating results, drive profitable growth with strong cash generation, and deleverage the balance sheet longer term. Following the meetings, Walkley raised his price target to $6.50 from $5.50 on Inseego shares.

Read more at:
https://thefly.com/landingPageNews.php?id=2847372" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

@Juggler: vdaka za odkaz. Podla ludi na forach tato sprava zachranila INSG pred pullbackom na uroven 4.5-4.8... Tymto PT sa ale trochu zmenili vyhliadky a ludia skor zacali verit ze pojde nad 6$.. ja neviem odhadnut co sa bude diat dnes a zajtra, ale predpokladam ze ak sa cena udrzi do 16.1. tak uz pullback nebude. Dovodom je konferencia na ktorej sa ma INSG zucastnit - malo by tam byt viacero investorov a INSG ma urcite skryte tromfy na ktore sa nechaju nalakat(udajne uz spolupracuju so 4 operatormi - znamy je pritom iba Verizon a Telstra)
Link o konferencii:
https://www.needhamco.com/conferences/n ... onference/


Uplne mimo INSG ale nie mimo temu tohto vlakna - nedavno som objavil na internete model investovania CANSLIM. Kazde pismeno je skratka pre urcity aspekt ktory si treba vsimat.
C - current quarter earnings
A - annual quarter earnings
N - new management, new products, new...
S - supply and demand
L - leader or laggard
I - institutional ownership
M - market direction

Neprestudoval som to este uplne detailne, ale zatial som prekvapeny kolko z toho sedi na INSG. Ma niekto z vas skusenosti s tymti investicnym modelom? Mal by dosahovat nadpriemerne zisky.. ale to tvrdi kazdy o produkte ktory predava :roll:
Po prehladani fora som nasiel z roku 2011 vlakno CANSLIM - Vysoko zisková investičná stratégia. Nick canslimer vybral AAPL, MA a HANS... AAPL a MA su v zisku stoviek percenst.. to HANS neviem co je - finviz to nenasiel..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

HANS je dnes MNST (Monster Beverage...energy drinks). Hej bola to super akcia dlhé roky, len neviem či si na nej canslimer nevylámal zuby. Každý biznis má svoj cyklus a čím viac vyrastie, tým prudšie potom klesne, ked sa menej darí...Canslimer dával do jednej akcie príliš veľa peňazí...Škoda že odišiel, lebo mal dobré tipy..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

@JUGGLER: vdaka, v tom pripade mu vysli tie prve 3 typy velmi dobre - podla toho co som sa dozvedel o CANSLIM tak sa pouziva stop loss - pri takom percentualnom naraste by mal mat stale velmi pekny zisk.. samozrejme ak akcie dokazal drzat cely ten cas..
Ja teraz vidim ze pri zainvestovani vyssich sum urcite nie je jednoduche vydrzat s buy and hold metodou. Napr. INSG 16.1.2019 close cena 5.87$.. Vcera(18.1.2019) close cena 5.21$.. U mna to bol pad zo zisku cez 80% na zisk malo cez 60%.. CANSLIM by mi v tomto pripade zachranil cca 15% vdaka stop lossu. Teraz by som dokupoval v pullbacku..

Inak trochu sumarnych info pre CANSLIM - aj ked iba za posledne dva roky(z dovodu noveho manazmentu firmy):
C -
EPS 2017 2018 % narast narast v $
Q1 -0.28 -0.13 53 0.15
Q2 -0.21 -0.11 47 0.1
Q3 -0.23 0.15 165 0.38
A - zatial nie je zverejneny 10K report za 2018
N - novy manazment(skuseny ludia pod vedenim CEO Dan Mondor - ma za sebou 3 turnaroundy v inych spolocnostiach)
- nove produkty(o tych som uz pisal dost, staci pozriet ich routre, modemy, najnovsie CTrack ma miniaturne zariadenie na monitorovanie pohybov)
S - celkovy pocet vydanych akcii je 73 392 000. Toto je podla CANSLIM nevyhoda - je ich prilis vela. CANSLIM hlada spolocnosti s max. 20 milionmi vydanych akcii.
L - spolocnost bude urcite leadrom v oblasti 5G routrov. Najma potom ako je Huawei prakticky vyradeny z trhu po nedavnych skandaloch. Ukazuje sa to aj na cenovom raste od zaciatku roka.
I - 25% je vlastnenych instituciami. Medzi najvacsimi vlastnikmi su Blackrock, Vanguard a Renaissance.
M - iba moj nazor - tech. sektor je stale v bull markete
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hlavne nedrž bezhlavo do nekonečna. Po prudkom raste vždy prichádza korekcia. Mohol si nastaviť výber zisku pri 6 (alebo aspoň časti). Na mesačnom grafe je to nádherný target ( a silná rezistencia ). Na tom grafe zároveň vidíš 2 scénare. Buď po konsolidácii pôjde hore k 10 ( treba k tomu dobré správy ), alebo späť dole ako už sa stalo v 2015 ( treba zlé správy ):

Obrázok

Tržby má pekné (193 mil ) v porovnaní s trh. kapitalizáciou (350 mil ). Len zisky žiadne. Cena stúpla, lebo sú očakávania, že zisky pôjdu prudko hore. Nikto ale nevie, či sa to naplní. Skús si prečítať prepis z tlačovej konferencie. Tam manažment rozoberá situáciu pred analytikmi a odpovedá na otázky. Priemer targetov análov je momentálne 5,23 a tí optimistickí, čo dvíhali naposledy majú 6 - 6,50 ( to je 12 mesačný target ). To sedí s tým, že pri 6 vyberalo zisky veľa investorov a technických hráčov. Na prekonanie tohto levelu bude potrebný ďalší katalyzátor. Zverejňovať bude 7 marca po zavretí trhov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

povodna myslienka bola vyskusat system investovania pri ktorom si o akcii nastudujem co najviac, vyberiem taku v ktorej vidim potencial na vysoky rast ceny a nasledne si vybudujem poziciu ktoru drzim dost dlho na to aby som mohol vyuzit danovu ulavu pri drzani viac ako 1 rok.
Tejto myslienky sa stale chcem drzat, v INSG stale vidim potencial - skutocne zisky z predajov sa podla odhadov zacnu prejavovat v druhej polovici 2019 a aj to bude iba zaciatok v porovnani s tym co 5G prinesie pocas dalsich 5 rokov... Stale je aj celkom dobry cas na vstup. Problem je v tom ze ak by som este dokupoval, tak sa mi stale posuva ten 1 rok na dane a tym padom aj na ukoncenie tohto "experimentu". Predavat breakouty a kupovat pullbacky by sa asi oplatilo, aj ked by som nikdy netrafil uplny vrchol na predaj a ani uplne dno na nakup.
Lenze: ak si pozries toto vlakno vobec sa netriafam do cisiel - napr. naposledy som predpokladal ze ak sa cena udrzi do Needham konferencie tak uz nebude pullback - predpokladal som ze novy investori cenu podrzia. Lenze to bolo presne naopak - informacia o konferencii iba vytvarala stale vacsie ocakavania(spolu s novym odhadom Cannacordu) a ked sa po konferencii nic svetaborne nestalo tak cena zacala klesat..
Takychto chybnych odhadov som mal viac a ked sa na to pozriem dozadu tak je mi jasne ze som si to vysvetloval zle.. lenze do buducnosti sa skoro vzdy mylim.
Ked som sem zacal pisat odporucil si mi vlakno o AMD od Martin7. Na tom vlakne je to tiez vidiet, ze prestal drzat a zacal obchodovat. Jeho vykonnost dost vyrazne klesla.
Pozeral som aj tvoje vlakno a tebe to vychadza. Lenze ak som spravne pochopil ty mas 20 rokov skusenosti.
Dakujem za tvoje reakcie - pravdepodobne dam aspon stop loss na cca 4$ - v takom pripade by som experiment ukoncil ako neuspesny a tych 30% by bolo slabou nahradou za cas ktory som tomu venoval.. Aj Rokosak mi uz pisal ze nikdy nepoznam buducnost.. mozno sa mylim aj v tom dlhodobom horizonte..
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Milankos
S tou danovou ulavou nie je az taky problem, proste predas vzdy ten objem akcii ktoremu 365 dni uz expirovalo. To ci po velkej pumpe automaticky predavat alebo nie je od pripadu k pripadu. Pretoze nikdy clovek nevie kam to nasledne spadne a zaroven ta danova zalezitost. Ale to je iba moj nazor..
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

@Trumpeta: si si isty tym danovym bonusom? Ja som bol v tom ze je to od posledneho nakupu daneho "financneho nastroja"... Ak by to bolo ako pises ty, kto urci ze kedy som predal ktore akcie?
Napr. takto:
januar 2018 +100 akcii
februar 2018 +100 akcii(dokupenie do zisku)
marec 2018 -100 akcii(predaj so ziskom - musi sa zdanit)
zvysok roka nic

Kedy mozem predat 100 akcii ktore mi ostali bez platenia dane? Samozrejme ak by som mal zisk.. je mi jasne ze ak by boli v strate tak ich mozem predat kedykolvek bez platenia dane :D
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Milankos

na stranke brokera si kedykolvek vies urobit vypis stavu a pohybov za dané obdobie a tam je presne vidno kedy si co nakupil ci predal.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Dakujem vsetkym za info. Pri tychto cenach budem robit aj dalsie dokupy a zvazujem ze predam aj akcie inych spolocnosti ktore som kupil na test roznych strategii a momentalne(po vyse pol roku) neprinasaju ocakavane vysledky. Ked ich predam napisem sem trochu sumar a v pripade ze za tie peniaze nakupim INSG tak zacnem fungovat s pevnym stop loss - budem ho hlasit vzdy pri novom nakupe, resp. ked sa zmeni situacia(v pripadnom raste nahor sa bude posuvat nahor)

https://finance.yahoo.com/news/exclusiv ... 38251.html

GSMA zvazuje zakaz Huawei produktov pri vystavbe 5G sieti v EU.. Pravdepodobne najviac by z takeho rozhodnutia ziskala Nokia(NOK) a Ericsson(ERIC) ale urcite by to bola vyborna sprava aj pre INSG
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

kupil som dalsich 300 kusov za 5.07.... tiez som predal vsetky akcie AT&T ale peniaze su este "na ceste"... ked pridu dokupim dalsie... obchoduje vo velmi tesnom rozsahu 5.05-5.20... vyrazny pohyb by mal byt az pri ER ale este predtym je MWC 25.-28.2. a s mojim stastim by tam cena vystrelila nahor a ja by som uz nenakupil...
niektori ale predpovedaju pad k 4.50 kvoli chybajucim spravam az do ER a kvoli zlemu stavu na trhoch vseobecne.. uvidíme.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

dalsich 150ks nakup.. dnes prudky pokles, pravdepodobne kvoli obavam z dalsich 20mil. shares outstanding.. podla fora na yahoo finance je ale 4 mil. kvoli nejakemu warrantu zvysok je z nedavneho velkeho obchodu... moc sa v tom nevyznam, keby to niekoho zaujimalo tak https://www.sec.gov/Archives/edgar/data ... 829ds3.htm

pripadne ak to vie niekto ozrejmit.. viem ze min. 12 mil je z nedavneho obchodu northlandu.. cez vikend budem studovat :)

edit: northsound a golden harbor
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

K INSG - co som pochopil, jedna sa o navysenie poctu akcii cca o 4 miliony cez warrant. Pri tak nizkom navyseni poctu by cena akcie nemala klesnut az na 4.7 ako klesla. Odvtedy ziaden dalsi pokles, drzi okolo 4.8...
Podla niektorych to spravil niekto kto sa chysta nabalit - v piatok hned na zaciatku obchodovania predal 250K akcii cim stlacil cenu, ludom sa odpalili stoplossy a potom sa za lacno nakupovalo - celkovo vyse milion akcii sa zobchodovalo + stale je cena pod 5....
Vyzera to tak ze cena tu ostane do konca mesiaca(ak sa nieco zaujimave odprezentuje na MWC) alebo az do dalsieho earnings - zatial nie je ohlaseny datum ale pravdepodobne 6.3.2019.. uvidime... Odhad je ze sa dostane EPS do kladnych cisiel(asi 0.03) ale aj keby nie tak drzim nadalej.. Zisky by sa mali objavit az v Q3 a Q4 tohto roku. Teraz bude skor dolezite aby ohlasili novych odberatelov(zatial je oficialne stale iba Verizon a Telstra, ocakava sa ze ich bude aspon 5) + ak by ohlasili nove letiska pre Ctrack to by bolo super!


Nova spolocnost ktora ma zaujala = Parateum Corporation (ticker TEUM)
Aktualna cena 3$ share. Zaujimave je ze od noveho roku spravila +100%
Na moj vkus toho mozno robia privela - cloudove sluzby, roaming a connectivity, produkty pre smart domacnosti, wearables, smart zdravotnictvo, atd...

Minuly rok sa spojili(alebo odkupili) spolocnost Artilium(https://www.artilium.com/company/)
Tento rok spojenie s iPass (https://www.ipass.com/ipass-smartconnect/)

Na tyzdennom grafe je vidiet ze cena 3$ bola cely minuly rok silna rezistencia cez ktoru sa nedostala... Ak sa dostane moze to byt zaujimavy obchod.
Podla reci manazmentu sa chcu dostat na 20$/share - tomu velmi neverim, ale myslim ze aj 50-100% zisk by este mohol byt.. nie je na zahodenie. Ak som nasiel spravne analyticke odhady su okolo 5.50$ co by bolo super!
Ak si chcete precitat clanok na seeking alpha nech sa paci(myslim ze od tohto autora sem daval aj Juggler link):
https://seekingalpha.com/article/423747 ... -5-reasons
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Len taka zvlastnost - momentalne je na yahoo finance bid 21 500 akcii za 4.71 ale ask je az po 5.07 a aj to iba 900 kusov.. Myslite ze to su cisla z after hours? Volume bol dnes zase velmi nizky...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Milankos napísal:Len taka zvlastnost - momentalne je na yahoo finance bid 21 500 akcii za 4.71 ale ask je az po 5.07 a aj to iba 900 kusov.. Myslite ze to su cisla z after hours? Volume bol dnes zase velmi nizky...

Určite sú to staré čísla. Hodil som na ask 1000 x 4,93 a shortol 100ks po 4,70 a yahoo nič..
Oni sa síce chvália real - time, ale v skutočnosti majú real-time iba od jednej ECN. Tá bude fungovať asi od 14,00.
Takže skôr a v nelikvidnom prostredí im to kótovanie nefunguje. ECN fungujú od 10,00..ale iba jedna ARCA...potom sa napája druhá INET (cez tie 2 ja najčastejšie trejdím)...a potom sa niečo pridá od 13,00...najviac od 14,00 - 14,30...a všetky až od open.

P.S. Po 20 min. trejd zaznamenalo. Na yahoo už svieti premarket: 4,70. Ale kotovanie zmenilo nepresne..ukazuje ask 4,94 x 900, pričom ja kótujem 4,93 x 1000. Bid je 4,70 x 300 ale yahoo ukazuje 4,70 x 21500. To je čistá blbosť, lebo vidím bidy na 18 ECN a ani jedna nemá toľko...

Záver: yahoo kombinuje spozdené dáta z jednou real-time ecn. Mimo trading hours sú dáta spozdené, ale aspoň ich ukazuje...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

@JUGGLER: vdaka, zvycajne nepozeram yahoo finance tak skoro rano a zdala sa mi to blbost.... Skoda ze nie su ziadne novinky, INSG by mohlo rast.. zatial aspon toto:
https://finance.yahoo.com/news/inseego- ... 02380.html

Neviem ci sa da takyto clanok "kupit" - necudoval by som sa keby vznikol na zaklade podnetu od niekoho komu zalezi na tom aby sa cena +/- udrzala...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je taký reklamno-štatistický výcuc od Zacka... podľa mňa im to robia roboti a nemá to iný význam ako prilákať retail na ich stránku, hlavne k plateným službám...

Kurz vedia ovplyvniť análi vplyvných investičných inštitúcii, sem-tam nejaký rumor. U penny stocks na OTC sa robia scamy cez emaily...pri regulárnych akciách som sa s tým nestretol. Článok môže napísať hocikto, ale väčšiu váhu majú iba známe mená.

Najviac má v rukách manažment. Niektoré firmy to využívajú, iné nie. Teoreticky by vedeli manipulovať kurzom oni sami cez real news, ale neviem či to využívajú. Napr. NNDM má pri cene 0,84 market cap 76 miliónov. Pred 2 mesiacmi mala 2 x toľko. Stratila 75 miliónov, lebo nevychádzajú správy, že niekto kupuje printery. Pritom jeden printer stojí 150 tisíc. Plus firma robí offeringy do klesajúcich cien. Na to aby zvýšili cenu NNDM o desiatky miliónov by im teraz stačilo zariadiť objednávku 10 printerov po 150 tisíc... Čiže objednávka za 1,5 milióna by im zvýšila cenu o 35 miliónov. Po takej správe keby urobili offering, malo by to logiku a prinieslo by im to oveľa viac peňazí...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Vcera bol trochu vacsi narast ceny(6.32%) a aj mierne vyssi volume(1.17M) - mal by to byt nasledok:
1. Verizon odprezentoval svoje plany na nasadzovanie 5G - v skratke - dalsich 30 miest pre 5G Home(INSG dodava routre) v druhej polovici 2019. Zisky pre VZ by mali zacat plynut v 2020 a najviac v 2021(Revenues from 5G Mobility and 5G Home will begin to scale next year and are expected to contribute more meaningfully to growth in 2021). To by pre INSG znamenalo predaje hlavne v 2H 2019 a cely 2020.. Ak by si to niekto chcel precitat cele:
https://www.verizon.com/about/news/veri ... conference

2. Ako som pisal uz predtym - MWC v Barcelone... INSG na svojej stranke zverejnilo co bude prezentovat:
http://investor.inseego.com/news-releas ... d-congress

To the moon.... alebo aj nie :D
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Vcera ohlasena oficialna spolupraca s Ericssonom - clanok tu https://finance.yahoo.com/news/ericsson ... 00413.html

Ohlaseny je aj Optus ako novy zakaznik(Australsky provider), ale s cenou to vcera nic moc nespravilo - iba pre-market bol zaujimavy, inak nic moc.... hmm mozno dnes alebo neskor tento tyzden
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 99 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Rokosák »

EHTH stratilo okolo stvrtiny ceny za styri hodiny. Nenasiel som nic verejne dostupneho, preco. Analyza je zbytocna, stop loss mal byt nahodeny okolo 56.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

pokus napísal:Vedel by si mi niekto (Juggler?) laicky vysvetlit, co sa to deje v USA v suvislosti so zdravotnym poistenim? Sledujem EHTH a dnes fajne spadla, ale nerozumiem celkom kontextu.
Všetky healthcare akcie sú pod tlakom - politické tlaky zvané ,,medicare pre všetkých,,. Minulý týždeň som robil analýzu TEVA, výrobca liekov - generík a v tom sektore sú takisto tlaky na ,,dostupnejšie ceny liekov,,.

Špecificky EHTH klesla najprudšie preto, lebo bola prudko vystúpaná: z ceny 15-20 pred rokom na cenu 70 nedávno... Proste v cene boli obrovské očakávania, všetci investori boli v ziskoch...a teraz panicky vyberajú zisky ( tí čo kupovali vysoko vyberajú straty plus odpaluje SL)

Political headwinds sicken healthcare stocks
Investors are dumping healthcare stock en masse for the second day in a row.

The sector staged a nasty reversal yesterday after the nation's largest health insurer UnitedHealth (UNH) warned that 'medicare for all' proposals emanating from Democrats would destabilize the health care system.

That warning seems to have awakened investors to a very real political risk that will present itself over the next year and a half.

Healthcare will be a primary issue in the upcoming election cycle, which means healthcare companies will be the punching bag.

As a result, risk-averse investors may choose to avoid the healthcare sector as negative sentiment dominates the narrative until November 2020, and potentially thereafter if more liberal Democrats control the White House in 2020.

EHTH (51.37 -21.49%): After recording a new all-time high last week, the stock drops to its lowest levels since late January on circa 3x average volume; the health insurance space, on which co's exchange is focused, sees continued volatility on apparent apprehension of future legislative changes to healthcare policy.
Prílohy
EHTH.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Ahojte,
podla vsetkeho bude INSG pridane do Russell indexu v priebehu juna:
https://www.ftserussell.com/files/suppo ... -additions

Okrem toho su nominovany v sutazi 5G World Awards v kategorii best 5G trial ale neviem s cim konkretne(ci nieco co uz bolo prezentovane na MWC alebo nieco nove... )
https://tmt.knect365.com/5gworldevent/a ... 86TWITTERF

Od druhej polovice roka sa uz ocakavaju realne vysledky(nie len osekavanie nakladov ale aj generovanie zisku). Nedavno bolo oznamene ze MiFi 8000 hotspot sa bude predavat aj zakaznikom Sprint-u
https://www.businesswire.com/news/home/ ... rs-Gigabit

Drzte palce ;)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa buggy »

Jun pomaly konci, 5G World Award nevyhrali, v Russell indexe su ale nevidel som vyraznejsi pohyb. Ako to vidis? Budu investory v blizkej buducnosti este jasat?
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Ahoj buggy,
ja stale verim ze budeme jasat a nadalej drzim celu poziciu. v piatok a vcera bol narast ceny sprevadzany aj obrovskym objemom zobchodovanych akcii. pozri sem https://finance.yahoo.com/news/inseego- ... 00238.html

na vsetkych obchodoch je vidiet ze nie som schopny odhadnut kratkodobu zmenu ceny, ale z dlhodobeho hladiska som zatial v pluse. samozrejme cena moze dnes padnut a vsetky prachy budu prec.. co uz.. :) stale plati ze druha polovica tohto roku by mala byt pre INSG rozhodujuca = mali by zacat rast zisky. takze uvidime co sa udeje na najblisom ER a na CC..
PS: skus pozriet ci hedge fondy nakupovali alebo predavali
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Hmmm vcera sa dostala von sprava o tom ze isty pan Christopher Harland nastupuje do predstavenstva firmy...
https://finance.yahoo.com/news/inseego- ... 00831.html

Samozrejme mi to meno nic nepovedalo ale po precitani clanku to vyzera tak, ze sa chysta bud odkupenie spolocnosti alebo refinancovanie ich dlhov. Zaujimava cast je napr:
Mr. Harland was Global Head of the Media and Communications Investment Banking Group from 1996 to 2007. In this capacity he advised many leading media and communications companies on a variety of acquisitions, divestitures and corporate financings.
Uvidime... vzhladom na trhy rozmyslam nad Stop Loss okolo 4$
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

5.11. bude earnings. Ak by sa cena vysplhala nad 6.5 budem rozmyslat nad predajom niekolkych akcii. Oficialne nevysla ziadna super sprava, ziadny novy klient.... Tento rast je sposobeny MWC a tym ze INSG tam spolupracuje s mnohymi firmami - Ericsson, Vuzix, NVidia, ...
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa buggy »

@Milankos: Co ten dnesny silny vypredaj? Myslis, ze je fundament na opatovny rast nad 6? To by bolo ATH, na co asi nie je dovod.
Navrat k 5.5 aspon, by som ocenil.
Nie su vo vyhlade na tento rok udalosti, co by potlacili vyraznejsie akciu nad ATH?
Vdaka za nazor.
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

@buggy: vypredaj moze byt z viacerych dovodov. Mna napada:
1. Verizon v ramci 5G Home sluzby poskytuje router od spolocnosti wistron - to je novinka
2. vyzera to tak, ze cena je manipulovana podla opcii. Naposledy to uz tak celkom nezafungovalo tak market maker musel nejako "nalakat" novych ludi. Najlepsie pri ocakavaniach z MWC.. to bol ten prudky narast ceny.. teraz bude vypredaj
3. INSG ma dlh ktory sa da skonvertovat na akcie za urcitych podmienok(jedna z nich je aj cena akcie). Niektori ludia najma na fore yahoo finance toto "zrazanie" ceny pripisuju prave tomu, ze Citadel(vlastnik toho dlhu) cenu akcie umelo zraza dole shortovanim akcii. Udajne je to nejaka financna strategia znama ako convertible debt arbitrage. Ja sa do toho nevyznam ale podla short interestu je to dost mozne(cez 12 mil. akcii je short).

Co sa tyka fundamentu pre rast nad 6 tak si myslim ze teraz nie je a nebude dovtedy kym sa neoznamia novi provideri ktori budu kupovat routre... To ale kazdy ocakava, lebo podla konferencii ma byt do konca roka 8 - 10 takych providerov a INSG este nie je ani v polovici.. najviac sa ocakava velky EU provider(vsetci dufaju ze Vodafone)..

Napriek tomu, ze fundament zatial nevidim pre rast nad 6 je mozne ze cena nad 6 pojde ale bude po tom hned nasledovat vypredaj.
Bud pred ER alebo az v decembri ked ma byt Snapdragon summit Qualcommu - chip X55 by mal byt zaklad pre dalsie produkty od INSG. Dovtedy sa ale cena moze rozne pohybovat. Nemyslim si ze sa bude drzat okolo 5.5, skor navrat k 4-5 pasmu... Myslim ze traderi si dovtedy pridu na svoje :)

P.S.: ja som uplny amater v investovani takze si urcite sprav na situaciu vlastny nazor. Mna momentalne najviac "trapi" ten Christopher Harland - ak dokaze refinancovat dlhy tak super. Ale pravdepodobnejsie podla mna je ze sa chysta bud odkup celej firmy alebo aspon casti CTrack (monitorovanie vozidiel, tovaru, ..) O tom vobec nic neviem a moze to dopadnut 50:50 v moj prospech..
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa buggy »

pre info, dnes
FULL OUT @5,80USD

teraz dufam, ze to prilis nevyleti po ER :) ale uz mam tolko strat, ze aspon nieco musim zaknihovat v zisku. Ale zas, ked uz dnes bola skoro 6, je slusna sanca, ze pri dobrych vysledkoch prerazi na chvilu ATH aj celkom dost, nie?
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa Milankos »

Ak si mal zisk tak blahozelam ;)
Ci vyleti teraz alebo niekedy inokedy neviem.. neviem ani kolko % si mal zisk, ale preco predavas ziskove akcie a stratove si nechavas? Nie je to iba tvoja hlava ktora dufa ze stratove sa dostanu do plusu?
Zo zisku sa samozrejme tesim s tebou,mozno este v nejakom poklese nakupis znova :)
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa buggy »

Ahoj,

samozrejme, je to v mojej hlave a mam s tym stale velky problem. SNES som 50% strata, pretoze som 2 mesiace, ked bol zisk ani raz nepozrel na stav a neriesil. Teraz kazdy jeden den pada dolu...
INSG som nejakych 28% zisk, predal som pretoze tento rok by to mohla byt spicka a dokupim nizsie. Tolko teoria. :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

INSG bieda. Majú teraz biedny Q ktorý budú reportovať o tri mesiace. Kto predal , dobre urobil.

Reports Q3 (Sep) loss of $0.04 per share, excluding non-recurring items, $0.01 worse than Consensus of ($0.03); revenues rose 23.9% year/year to $62.72 mln vs the $59.77 mln S&P Capital IQ Consensus.

Co issues downside guidance for Q4, sees Q4 revs of $48-55 mln vs. $64.15 Consensus.

Vravia, že tržby 5G ohromne rastú, ale guide je hrozný. Predpokladajú silný rast až v druhej polovici 2020, pričom teraz sme v poslednom kvartáli 2019. Takže na investovanie do tejto akcie treba trpezlivosť a dobrý vstup.

"Our early 5G revenues show tremendous growth, validating our investment strategy. As part of that strategy, we're also evaluating non-dilutive options to strengthen our balance sheet. 5G will drive increased growth primarily in the second half of 2020," said EVP and CFO Steve Smith. "A recent 4G product promotional change at our largest customer, along with seasonality, is impacting our ability to forecast near-term demand. For these reasons, we are choosing to be conservative in our fourth quarter forecast."
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"