Analyza akcii ( +INSG )

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie

Re: Analyza akcii ( +INSG )

Poslaťod buggy » Uto 10 29, 2019 10:51 pm

Ahoj,

samozrejme, je to v mojej hlave a mam s tym stale velky problem. SNES som 50% strata, pretoze som 2 mesiace, ked bol zisk ani raz nepozrel na stav a neriesil. Teraz kazdy jeden den pada dolu...
INSG som nejakych 28% zisk, predal som pretoze tento rok by to mohla byt spicka a dokupim nizsie. Tolko teoria. :)
buggy

Poslaťod JUGGLER » Štv 11 07, 2019 12:02 am

INSG bieda. Majú teraz biedy Q ktorý budú reportovať o tri mesiace. Kto predal , dobre urobil.

Reports Q3 (Sep) loss of $0.04 per share, excluding non-recurring items, $0.01 worse than Consensus of ($0.03); revenues rose 23.9% year/year to $62.72 mln vs the $59.77 mln S&P Capital IQ Consensus.

Co issues downside guidance for Q4, sees Q4 revs of $48-55 mln vs. $64.15 Consensus.

Vravia, že tržby 5G ohromne rastú, ale guide je hrozný. Predpokladajú silný rast až v druhej polovici 2020, pričom teraz sme v poslednom kvartáli 2019. Takže na investovanie do tejto akcie treba trpezlivosť a dobrý vstup.

"Our early 5G revenues show tremendous growth, validating our investment strategy. As part of that strategy, we're also evaluating non-dilutive options to strengthen our balance sheet. 5G will drive increased growth primarily in the second half of 2020," said EVP and CFO Steve Smith. "A recent 4G product promotional change at our largest customer, along with seasonality, is impacting our ability to forecast near-term demand. For these reasons, we are choosing to be conservative in our fourth quarter forecast."
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Milankos » Štv 11 07, 2019 10:33 am

@Juggler: paci sa mi ze stale sledujes INSG :) pred ER si ho aj obchodoval?
Mas pravdu ze to zverejnenie nevyzera dobre... Ja som ale optimista a zaujali ma nasledovne veci:
1. Revenues narastaju ($62.7M)
2. Nikto z manazmentu sa neobava o financovanie. Zjavne maju nejaky premysleny plan - bud predaj CTrack alebo Tavistock, resp. NorthSound im slubili nejake dalsie pozicky s lepsim urokom...
3. Pri revenues uz spominaju nielen Verizon a Sprint ale ak som dobre zachytil tak az 10 providerov, vacsinu medzinarodnych..

Kazdopadne ta cena akcie najblizsie mesiace asi velmi rast nebude, skor klesat. Uvidime - nikto nema kristalovu gulu!

@buggy: zjavne si spravil velmi dobry obchod! blahozelam este raz.

Inak pri tychto cenach zacinam viac sledovat Nokiu (NOK). Pokles bol na zaklade toho ze:
1. Zmeneny guide na ovela nizsie cisla
2. Pozastavene vyplacanie dividend
3. Nechytaju sa v 5G podla ocakavani

Podla mna to moze byt dobry nakup hlavne kvoli tomu, ze NOK ma obrovske mnozstvo patentov a je rozsirena po celom svete, takze na krach to nevidim. Skor na par rokov pomaleho rastu alebo na odkup - obe by mohli cenu dvihnut.. ale nemam to este velmi nastudovane :)
Milankos

Poslaťod JUGGLER » Štv 11 07, 2019 5:21 pm

Milankos píše:@Juggler: paci sa mi ze stale sledujes INSG :) pred ER si ho aj obchodoval?
Mas pravdu ze to zverejnenie nevyzera dobre... Ja som ale optimista a zaujali ma nasledovne veci:
1. Revenues narastaju ($62.7M)

Neobchodoval som ju ...dlho. Ale mám ju nahodenú na pozorovanie a všimol som si včera, že ide zverejňovať, tak som si ju pripravil a bol som pritom.

Bol by som ju shortol, ale nestihol som...trejdil som CECO a ANGI..všetky 3 zverejnili naraz ..škoda.

Tie revenues 62,7 už nikoho nezaujímajú...je to minulosť. Ten kvartál skončil v septembri.
Ten guide je rozhodujúci, lebo to je kvartál v ktorom teraz sú a oznámili tržby 48-55 mil. kým odhady sú 64 mil.

To je o 25% menej !

Vravia, že je to jeden 4G zákazník...ale to je jedno...može to pokračovať až do 2 polovice 2020.
Pre mňa je ďalej na pozorovanie. Ak by cena klesla, budem uvažovať o špekulatívnom nákupe.

P.S. Aj SNES pozorujem. Bude reportovať 12 novembra. Budem pri tom. Trhová kapitalizácia jej klesla pod 20 mil...čo je ešte stále veľa pri tých biednych tržbách...ale je to psycho akcia...každý verí, že tržby môžu byť miliónové a jej cena vyskočí.
Pri 0,60 som už mal nastavený nákup, ale nechytilo mi. Počkám už na zverejnenie, či tržby idú hore...Zverejnuje zle.
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Poslaťod Milankos » Str 11 13, 2019 10:35 am

https://finance.yahoo.com/news/telstra-locator-cat-m1-tag-120000972.html

Telstra spusta predaj noveho lokalizatora od INSG.
Milankos

Predchádzajúci

Späť na Akcie - investovanie do akcií

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia