Absurd research - JAN BARTA trading

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Absurd research - JAN BARTA trading

Príspevok od používateľa Airmike »

v minulosti som sem daval link na jeden blog, ktory pise jeden cesky trader. jeden s mala traderov, ktory skutocne ide velke pozicie. pred par dnami publikoval rozsiahlu analyzu firmy shopify na svojom webe.

https://absurdresearch.com" onclick="window.open(this.href);return false;

kedze SHOP reportuje v utorok, bude zaujimave sledovat ako to dopadne. podla mna je v tom nalozeny hodne. koho zaujimaju velke bets, bude to zaujimava show.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Myslim ze analyza celkom vysla

https://finviz.com/quote.ashx?t=SHOP" onclick="window.open(this.href);return false;
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

Chcel by som vediet, ake percento z uctu ma v tomto obchode. Robil som maly research. Chalan je v shorte minimalne od oktobra 2017, kde cena bola malo cez 120$. Cize je dost mozne, ze su stale v strate. Maju price target 60$. Dost odvazne davat taketo presne cisla. Vyzera, ze analyzu maju dobre spracovanu.

Ale staci jeden zly obchod, kde sa uplne pomyli a moze to zavriet. Zatial mu ide. Shortoval LFIN aj OSTK. Na nich musel pekne zarobit.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa polovnik »

@tilbur a co doporucujes ? kolko % davas do jednotlivych tradov ?

editacia:preklep
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal: Chalan je v shorte minimalne od oktobra 2017, kde cena bola malo cez 120$. Cize je dost mozne, ze su stale v strate.
Môj názor:

1. Keď to shortuje dlhodobo od ceny 120 a dokupuje - tak je to hrozný trejd.

2. Ak to shortuje od 153 od 25 júna (taký je dátum analýzy v linke ), tak to proti nemu išlo 20%.

V takom prípade ide podľa mňa o rovnako zlý trejd ako môj short AMD od 17,05. Ten išiel proti mne rovnako cca 20%.
Môj short som už vyhodnotil ako neúspešný a mojím cielom je zavrieť v minimálnej strate.
Ak AMD padne ku 10, nebudem sa chváliť, že môj odhad vyšiel. Už teraz vravím, že NEVYŠIEL.

3. Ak mal chalan urobenú analýzu a načasoval vstup do shortu pred zverejnením, tak to bol riskantný, ale dobrý trejd.
Airmike napísal: podla mna je v tom nalozeny hodne. koho zaujimaju velke bets, bude to zaujimava show.
Keď bol v tom naložený od 120 a neúmerne dokupoval, tak ,,operácia sa podarila, pacient takmer zomrel,,.

Nevysmievam sa. Urobil som také chyby neraz, nie dvakrát...a treba priznať, že tá jeho analýza pri vstupe od 120 mohla niekoho zruinovať a inému, čo zahral iba na zverejnenie priniesť zisk.

Pre mňa je taká analýza bezcenná, pokiaľ jej súčasťou nie je tip na dobré načasovanie vstupu.
Kto chce trejdovať na takom princípe, stačí sledovať mnohé podobné analýzy research firiem ako je napr. CITRON.

Len upozorňujem, že úspech trejdera nezávisí od ANALÝZY, ale od NAČASOVANIA vstupu a výstupu + manažovania rizika.
Prílohy
SHOP.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

@tilbur a co doporucujes ? kolko % davas do jednotlivych tradov ?
Asi portfolio zbytocne rozdrobujem. Mam male pozicie z celkovej velkosti uctu.

Pri jednej zo strategii davam najviac 20% z velkosti strategie do jednej pozicie. Ak to ide mojim smerom, postupne navysujem.
V ostatnych strategiach som konzervativnejsi.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

1. Keď to shortuje dlhodobo od ceny 120 a dokupuje - tak je to hrozný trejd.
Mozno to bol len intradenny trejd. Nevidime do jeho vypisov...
Prílohy
SHOP.jpg
SHOP.jpg (5.92 KiB) 7369 zobrazenia
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

neviem ako tu poziciu mal rozlozenu. analyzu som si vsimol len ked ju vydal. ale co sa tyka obchodovania. som si skoro isty ze chalan je dost velky hazarder, ale nemyslim si ze nejak extremne prepalil tu poziciu. akurat obchoduje nominalne obrovske cisla.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mas aj nejake konkretne info, ake je to velke cislo? Kolko moze mat v sprave? To je on, co zarobil na spekulacii s domenami? Ma tusim 28rokov.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Barta" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa polovnik »

jo je to on , niekde som cital rozhovor s nim a uviedol tam ze ked zacinal hrajkat na burze (asi ked mal 18 rokov +-) tak mal na burze jednotky milionov cesky korun pozicane od rodicov.
v CZ je dost znamy ma za sebou nejake startupy, rozne investicie (niektore uspesne , a sem tam menej uspesne (drahe kamene , japonske topole ))
tak je mozne ze bude nalozeny v desiatkach milionov CZK ,
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tilbur napísal:Mas aj nejake konkretne info, ake je to velke cislo? Kolko moze mat v sprave? To je on, co zarobil na spekulacii s domenami? Ma tusim 28rokov.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Barta" onclick="window.open(this.href);return false;
ano je to on. tie domeny to je len kvapka v mori.
presne cislo neviem , ale malo to asi nebude. sledujem jeho investovanie do projektov a aj exity dost podrobne.
vela hedgefund manazerov z nasho regionu by mu mohlo zavidiet assets :) . uz len pre to, ze oni musia chodit po klientoch.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tuším sme ho tu už raz preberali...pred pár rokmi. Vtedy si čítal jeho blog.
Dal som do Googlu, že pozriem ako je aktívny a tu je : http://schickelgruber.blog.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Neprispieva už veľa, ale prečítal som si jeho vyhodnotenie roku 2017. Okrem biznis aktivít tam spomína aj trading:

,,No a co se tradingu tyce, tak jsem skoncil cca 10% down. Byl jsem na tom behem roku jeste vyrazne hur, ale konec roku se relativne zadaril to vytahnout na tolerovatelnejsi ztratu. Jinak ten negativni vysledek prisuzuju tomu, ze jsem nemel energii se tomu prilis venovat, ale hlavne mym velkym short biasem, ktery samozrejme boli, kdyz vsechno jde nahoru. Na druhou stranu si myslim, ze tenhle rok se mi ten short bias konecne zacne vyplacet, respektive po poslednich par dnech uz vyplaci,,


Takže nevyzerá, že je nejaký trading génius. To čo ma u neho zaujalo je, že je workoholik a vďaka svojmu fanatickému pracovnému nasadeniu si poškodzuje zdravie:

,,2017 byl pro me totalne odlisny od roku predchozich. Totalne ho totiz ovlivnilo propuknuti uzkostne poruchy, ktere me z velke casti vykolejila na cely rok. De facto to aktivoval sileny stres, ktery jsem mel okolo Sestky. Castecne to zacalo uz na konci roku 2016, kdy me postihlo neco, co, uz dnes vim, byl panicky atak. V aute se mi totalne zamlzilo videni, mel jsem pocit, ze mam infarkt, navaly horka a zimy, sileny pocit na zvraceni. Pak se to po par tydnech opakovalo zase. Pak prislo totalni vycerpani, prestal jsem navic uplne spat, bez hypnogenu jsem neusnul ani na chvilku (kdyz jsem si treba rekl, ze se pokusim usnout bez hypnogenu, ze nakonec to telo bude unavene a usne, musel jsem to vzdat po 6 nocich beze spanku). Z poslednich sil jsem jeste nejak dotahl akvizici toprecepty.cz a pak jsem se spolecniky domluvil, ze bohuzel si musim vzit par mesicu volno, abych se z toho nejak dostal, za coz jim moc dekuju, ze vsechny moje veci vzali na sebe. Ruzne jsem chodil po psychiatrech, vzdycky byl par tydnu dobrej po nasazeni novych antidepresiv (uzkost je takova sestricka deprese fyi), ale pak zase totalni propad. Kdyz se to stalo uz 4x, bylo jasny, ze to musim resit vic psychoterapeutickou cestou a tak jsem nastoupil na zacatku listopadu do sedmitydenniho uzkostneho stacionare v NUDZ, kam jsem dochazel kazdy den. Tam jsem teprve pochopil, co se mi vlastne deje, ze uzkost je vlastne spustena stresova reakce, ze to ma takove a takove fyzicke projevy...,,

Môj názor: žiadne prachy nestoja za to, aby sme si zničili zdravie. Zdravie máme iba jedno.

P.S. Jeho trading je na twitteri: https://twitter.com/absurdtrader?lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

nechcem to moc komentovat, ale myslim ze ten predosli rok mal +60%. zdravie neriesim, to je ina tema. ten chlap je skratka trader s trochu hlbsim prahom bolesti a vzhladom na jeho investicne portfolio si myslim, ze nema na trh podobnu optiku ako standardny maly spekulant. kazdopadne analyzy firiem do ktorych isiel mal prepracovane. betoval take veci, ktore po nom kopirovali aj velke ryby. je to skratka trosku ina kategoria obchodnika. dal som sem tu analyzu lebo mi prisla zaujimava.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobre že si dal. Bol to super tip na short pred zverejnením. Samozrejme, každý si to musí vyhodnotiť sám.

Mňa na tom chlapovi fascinuje, že všetko robí naplno. Už pred rokmi som si všimol, že jeho analýzy a komentáre boli také premakané akoby bol full time trader. A on pritom podniká a má toľko aktivít...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no on je hlavne manazerom fondu. zacinal v technologiach a preto dobre pozna firmy ktore trejduje.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Airmike napísal:no on je hlavne manazerom fondu. zacinal v technologiach a preto dobre pozna firmy ktore trejduje.
Aha. To som nevedel. Dík za info. Idem zistiť ako sa jeho fond volá. Mal by mať už viac ako 5 ročný track record:

2012: Jan Barta rozjíždí půlmiliardový hedge fond, láká investory

Půlmiliardu korun považuje Barta za nezbytné minimum, aby se fond mohl rozjet. Svou investiční strategii popisuje následovně:

60 % do tradiční long/short equity s důrazem na hledání value, ve většině případů u internetových a IT firem.
Žádné omezení na geografii, byť se počítá s převahou US projektů, a market value (big cap vs. small cap).
Využití leverage až do 1:5.
20 % do private equity/growth (nelikvidní dlouhodobější investice, proven modely). Typickým příkladem by bylo ePojisteni.cz.
10 % do domén. Počítá se s převedením části Bartových doménových investic s ROI kolem 50 % ročně do fondu.
10 % dalších investic. Trend surfing, global macro, velmi zřídka i venture kapitál.
Nižší než obvyklý management fee (1-1,5 %), performance fee pak kolem 20 % ze zisku při zhodnocení 20 % ročně a cca 40 % ze zisku nad zhodnocením 20 % ročně. Tedy daleko větší důraz na výkon

https://tyinternety.cz/startupy/jan-bar ... investory/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15786
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nič som nezistil. Divné. Asi ten HF nezaložil. Keby áno, bola by niekde zmienka aj názov.

Zistil som len to, že Barta sa stal súčasťou (spoločníkom ) investičného fondu, ale ten nie je o tradingu:
Pale Fire Capital SE se zaměřuje na investice rizikového kapitálu především do originálních internetových a mediálních nápadů.

Ak založil hedge fund a trejdí v ňom, tak mi dajte vedieť. Dal by som ho do vyhodnocovania - do Hitparády.
Nemám viac času sa tým zaoberať. Dík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tuto Barta opat zahucal.
Okolo ceny 50-60$ vypisoval call opcie na TLRY.
Dnes na open akcia otvori na 115$.
Prílohy
TLRY1.jpg
TLRY1.jpg (8.45 KiB) 7119 zobrazenia
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ajaj , nechcel by som.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mozno to zavrel. Ale ak caka na priradenie, tak urok z pozicania akcii v IBcku na short je 350% p.a.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"