Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Zdravim,

Uz dlhsiu dobu z uzadia sledujem forum a nasavam informacie, ktore mi vela veci objasnili, poucili ma, za co dakujem ludom, co tu zdielaju svoje vedomosti, skusenosti a napady. Pred par tyzdnami som sa odhodlal zacat investovat za ucelom zabezpecenia dochodku, kedze na stat(a hlavne nas) sa moc nespolieham, moja hlavna cesta bude amatersky cez ETF, konkretne gro cez Ishares MSCI world v eurach, pripadne casom mozno este dake ETF podoplnam, ked zistim, co by sa hodilo. Pre spestrenie som sa rozhodol trochu “zist z cesty” a kupil som aj dake akcie cinskych firiem Xiaomi(1810) a Nio Inc.(NIO).
To Xiaomi som si vybral z dovodu, ze tato firma patri do top 5 svetovych predajcov mobilov, co sa tyka objemov, v Indii a Cine patria uplne na spicu, kvalitou a vykonom su vraj dost dobre a cenovo su vysoko konkurencne ostatnym znackam, co by mohlo byt pozitivne v casoch krizy, ktora vraj uz klope pomaly na dvere. Ludia telefony potrebovat budu vzdy a lacnejsi kvalitny telefon by v zlych casoch mohol mat narast v predajoch oproti drahsej konkurencii. Zaroven vyrabaju vela roznych inych elektronickych vychytavok, najma ma zaujali ich elektricke kolobezky, ktore sa stavaju cim dalej vacsim hitom vo svete a myslim, ze vo velkych mestach bude trend vytlacat klasicke auta z centier(napr. Londyn), cize tento dopravny prostriedok si moze na trhu najst stale vacsie miesto.

Z tohoto dovodu som si ako druhu akciu mimo moj main ETF plan vybral cinsku firmu Nio, ktora vyraba autonomne elektro auta, ma to byt cinska Tesla. Vyrobili najrychlejsie elektro auto, fakt krasne vyzera, pokorilo aj dake rekordy, potom 7 miestne SUV, ktore vybavou hravo superi s Teslou a cenovo je na polovici ich ceny a videl som aj prototyp mensieho osobneho vozidla.

Obe firmy boli nedavno uvedene na akciovy trh a hlavne to Xiaomi stale pada a pada, som na nom uz skoro 30% v minuse a aj na tom Niu som jemne v minuse...vlastne vo vsetkom som v minuse, nejak sa mi nedari :D Aky je vas nazor prosim na tieto dve firmy a na ich potencial rastu z dlhodobeho hladiska?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 411 times
Been thanked: 334 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Nemam prehlad o cinskych akciach, ale v kazdom pripade osobne by som do nich neinvestoval, podla mna je cinska burza a ekonomika nachylnejsia na prudke vykyvy ako Euro-americke akcie.
https://tradingeconomics.com/china/loans-to-banks" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zatial je Nio len balada pre tech fanúšikov...reálne táto firma nevyrába nič....minula už viac ako 10 mld. yuanov cudzích peňazí a všetko má outsourcované...výrobu si objednáva v štátnej automobilke....Podľa mňa Nio ako samostatná firma nemá šancu...ani Tesla to nebude mať ľahké....ale možno Nio bude mať raz šťastie, že ju pred krachom zachráni nejaký automobilový gigant, čo ju kúpi aj s dlhami.

https://www.bloomberg.com/view/articles ... s-no-tesla" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Vdaka za rady, vedel som, ze si nerobia auta sami, ale oslovil ma vzhlad a kvalita spracovania. Tak to Nio nebudem uz navysovat poziciu a pockam a necham si to ako taky pokus, nemam v tom dako vela penazi, ak krachne, nevadi a ked narastie o 1000%, tak potesi :)
Viac ma trapi to Xiaomi, tam som dal o daco viac penazi, k tejto spolocnosti neviete dakto dat dake vyjadrenie a pripadne prognozu prosim?
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa pedro.v »

aj keby si vedel o tom Xiaomi vsetko, tak investovat do akcii hocicoho je znacny risk. https://finance.yahoo.com/quote/1810.HK?ql=1&p=1810.HK" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemas totiz ziadnu kontrolu a uz vobec nie potuchu ako sa to moze vyvijat do buducna. Mudrlantske analyzy najdes na kazdom webe a kazda bude hovorit inak. Kazdy si moze myslet a publikovat co chce.
Xiaomi cena akcii isla za rok dole skoro o polovicu. Preco by si chcel do takej firmy investovat svoje peniaze ked trend je ze to ide dole? Mas na to nejaku strategiu podla nejakych technickych parametrov alebo naozaj investujes len tak z brucha ze maju pekny telefon?
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Nemam strategiu ziadnu, len tam citim potencial v tej firme, nielen kvoli mobilom, robia vela roznych inych produktov a posobia v dvoch najludnatejsich krajinach sveta, v cine a indii. No zatial to vyzera, ze moj pocit nebol spravny :)
Uvidim za par rokov, zatial si to necham, mam len 400 akcii, takze svet sa nezruti, ak sa mylim.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa pedro.v »

s takymto pristupom si mohol investovat zrovna aj do Partners Group :)
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Kazdy nejak zacina :) Viem, ze nemam momentalne znalosti a schopnosti, tak pojdem primarne cestou inestovania do ETF, toto bol len taky maly ulet, nech pricuchnem trochu k trhu a spestrim si to.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 30 times
Been thanked: 26 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Vlad, Xiaomi je super firma. Ja som uz dlho podobnu v technologiach nevidel. Naposledy ma takto fascinovalo Apple. Len je dolezite, aby sme nemiesali pocit z firmy s cenou jeho akcii. Ak si kupis hocijaky produkt Xiaomi, tak vies, ze dostanes kvalitny produkt za velmi dobru cenu. Na burze je problem Xiaomi to, ze predava za velmi male marze. Prakticky na hardware preraba. Podla mna chcu vybudovat rozsiahly ekosystem, ktory bude generovat prijmy zo sluzieb, nie z predaja zeleza. A to sa im zatial nedari. Tu je problem celej firmy. Kym AAPL robi na hrubej marzi 38,3% za posledny kvartal, tak Xiaomi len za +10,7%. Samsung dokonca za +47,3%. To su vsak uz informacie, ktore boli zname pri IPO.
Momentalny vypredaj suvisi s celkovym poklesom trhu a aj Cina klesla omnoho viac ako US.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Akcie Nio vcera riadne dostali cez hubu po zverejneni zlych vysledkov a problemov s bateriami, cez 20% pad za den....mate ju niekto vo svojom portfoliu? Juggler mal zjavne pravdu, ked im dal negativny vyhlad davnejsie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Glogol »

Chcel som NIO ako volalitnejsiu vzorku k Tesle ale nakoniec z toho zislo. Nastastie. Pred par rokmi som dost prerobil na nejakej cinskej akcii vraj s PE pod 5 a odvtedy sa cinskym akciam vyhybam.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Tak zrejme tu prisla moja chvila na poucenie sa, obavam sa, ze Nio sa uz z toho nevyhrabe a prichadzajuce zle casy v ekonomike budu uz len kliniec do rakvy
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Glogol »

Neviem o tych ,prichadzajucich zlych casoch v ekonomike, sa uz tak dlho, tak vela a aj tolko vselijakych krcmovych ekonomov rozprava ze sa ich, myslim tie zle casy, este nejaky ten mesiac netreba cakat. Efekt lacnych penazi je echt silny ale Nio tak ci tak asi uplne vyradim uz aj zo svojho watchlistu.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Ja NIO nakúpené mám... a verím :D
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Glogol »

Vsak aj sportkari veria ze trafili a niektorym to aj vyjde, Mozno aj Nio. Nebudem proti, ked pojde Nio pojde aj Tesla a ja zatial Tesla hold - Nio bye.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja sa vyhýbam čínskym akciám, hoci niektoré trejdím. Kto si pametá, tak Alibaba (BABA ) bola jedna z mála ktoré som odporúčal, aj by som investoval (keby som bol investor - ale nie som ). Čína má pre mňa 2 velké nebezpečenstvá: 1. neviem ako dopadne ich kapitalizmus pod vedením komunistickej strany 2. účtovníctvo je málo transparentné a slabo kontrolovatelné.

V podstate verím iba firmám, ktoré sú na burze v USA a ktoré ako-tak skontrolujú velkí americkí hráči. Čínu by som prirovnal k bitcoinu - to najlepšie už má za sebou, ale má i ďalšiu potenciu rastu pred sebou. Rast Číny však momentálne slabne a tá vojna čo rozpútal proti nim Trump neveští nič dobré...

I napriek všetkým negatívam súhlasím s tézou, že 19 storočie bolo storočím Angličanov, 20 storočie patrilo Američanom, a 21 storočie patrí Číňanom. To, čo dokázala Čína je neuveriteľné.

Odkedy sa založilo toto vlákno,čiže za cca 1 rok: Xiaomi je -37% , Nio -68%.
Nio vyzerá na krach. Tesla tam ide vyrábať - dostala požehnanie čínskej vlády...Musk vidí produkciu 1 milión áut ročne.
Nio koľko? vyzerá že cca 20 000 ročne. PO 50 tisíc USD = tržby cca 1 mld. USD. Ked som písal o predrbaní 10 mld yuanov, tak dnes čítam, že už má dlh 6 mld USD..to je 4 x viac. Pri trhovej kapitalizácii 2,2 mld USD má problém ...Strata za posledný kvartál je 460 mil. USD

Xiaomi vyzerá lepšie. Keby skončila obchodná vojna, alebo skončil Trump, tak tých -37% môže rýchlo vymazať. Nio sa už zrejme ťažko vystrábi z poklesu ceny i dlhov...

posledné zverejnenie Nio:

Missed estimates for Q2 EPS on upside revs. Vehicle sales revs decreased 7.9% sequentially to RMB1,414.5 mln, driven largely by a decrease in sales volume caused by the EV subsidy reduction announced in March and by general slowdown in Chinese macro-economic conditions. Cost of sales increased +8.8% sequentially to RMB2,012.8 mln, largely due to accrued recall costs; vehicle margin was -24.1% vs -7.2% in Q1. R&D expenses increased +20.6% sequentially (+70.0% yr/yr) to RMB1,300.5 mln; SG&A expenses increased +7.7% sequentially (+48.6% yr/yr) to RMB1,421.4 mln. For Q3, co expects vehicle deliveries to increase +18.2-23.8% sequentially, and it expects revs to grow +5.6-10.3% sequentially, downside consensus. Canceled its Q2 earnings call. At all-time lows.

NIO misses by RMB 1.24, beats on revs; guides Q3 revs below two analyst estimate; implements comprehensive efficiency and cost control measures, cancels conference call (2.72 ) :
Reports Q2 (Jun) loss of RMB 3.11 per share, excluding non-recurring items, RMB 1.24 worse than the single analyst estimate of (RMB 1.87); revenues rose 3180.2% year/year to RMB 1.51 bln vs the RMB 1.21 bln two analyst estimate.
Deliveries of the ES8 were 3,140 in the second quarter of 2019, compared with 3,989 vehicles delivered in the first quarter of 2019. Deliveries of the ES6 reached 413 in the second quarter of 2019.
"In response to the overall tempered market conditions, we are also working hard to maximize returns on our resources and have implemented comprehensive efficiency and cost control measures across the organization. These measures aim to further improve efficiency and streamline operations within our sales and service network and R&D activities. We target to reduce our global headcount to be around 7,800 by the end of the third quarter from over 9,900 in January 2019, and aim to further pursue a leaner operation through additional restructuring and spinning off some non-core businesses by year end"
Balance of cash and cash equivalents, restricted cash and short-term investment was RMB3,455.6 million (US$503.4 million) as of June 30, 2019.
Co issues downside guidance for Q3, sees Q3 revs of RMB 1.59-1.66 bln vs. RMB 4.3 bln two analyst estimate; sees deliveries between 4,200 and 4,400 units, representing an increase of approximately 18.2% to 23.8% from the second quarter of 2019
The co also announced that it will not hold its previously scheduled second quarter 2019 earnings conference call at 8:00 a.m. Eastern Time today, Tuesday, September 24, 2019 (8:00 p.m. Beijing Time on September 24, 2019).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Glogol »

Dalsi kliniec. To je ta uzasna dohoda na ktoru sme vsetci cakali. Ale inac ok - tak nejako som videl cinske akcie i ja. Zial skusil som to na vlastnej kozi- Skoda ze az teraz s tym prisli.
https://www.akcie.cz/komentare-a-doporu ... ie-ztraci/" onclick="window.open(this.href);return false;
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1712
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 146 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa Glogol »

Drzitelia NIO dostali dnes oneskoreny vianocny darcek ....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
zea
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 01 04, 2019 1:23 am
Been thanked: 5 times

Re: Co si myslite o dlhodobej investicii do akcii TESLA ?

Príspevok od používateľa zea »

Dá sa to aj nazvať posledná šanca sa zachrániť :) a zdrhnúť

..............................
The Company operates with continuous loss and negative equity. The Company’s cash balance is not adequate to provide the required working capital and liquidity for continuous operation in the next 12 months. The Company’s continuous operation, which has also constituted the basis of preparing the Company’s third quarter unaudited financial information, depends on the Company’s capability to obtain sufficient external equity or debt financing. The Company is currently working on several financing projects, the consummation of which is subject to certain uncertainties. The Company will announce any material developments or information subject to the requirements by applicable laws.
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Nio vcera brutalny narast po oznameni vysledkov, chvilami aj cez 90% a dnes zatial pokracuje v trende. Ten, co kupil predvcerim sa zjavne ma dnes za co dobre opit na silvestra :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vlad napísal:Nio vcera brutalny narast po oznameni vysledkov, chvilami aj cez 90% a dnes zatial pokracuje v trende. Ten, co kupil predvcerim sa zjavne ma dnes za co dobre opit na silvestra :)
Ten čo kúpil v poslednej dobe, ten hej. Ale ked sme sa o nej bavili pred rokom išla v pásme 6-8. Teraz tých 6 bude silná rezistencia...teda ak by sa nejakým zázrakom tam dostala.
Prílohy
nio.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Ja mam priemernu cenu az 6,66€, takze verime, ine mi neostava :)
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Vlad napísal:Ja mam priemernu cenu az 6,66€, takze verime, ine mi neostava :)
prečo si nedokúpil keď bola tak nízko?
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2787
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Ja mam inu otazku, preco si nepredal povedzme pri 5.32?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Rokosák napísal:Ja mam inu otazku, preco si nepredal povedzme pri 5.32?
otázka na koho?
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Po zverejnení predajov za 4Q sa drží dobre, + oznámili, že majú nejaké peniaze na financovanie, takže reálnemu krachu by sa tento rok mohli s prehľadom vyhnúť. Ešte sa uvidí aké budú finančné výsledky za 4Q, podľa predajov by mohlo byť fajn, a potom je na zváženie či nezdvihnúť kotvu. Odrádza ma akurát platenie daní, do leta ešte ďaleko..
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paly napísal: Ešte sa uvidí aké budú finančné výsledky za 4Q, podľa predajov by mohlo byť fajn, a potom je na zváženie či nezdvihnúť kotvu. Odrádza ma akurát platenie daní, do leta ešte ďaleko..
Teraz ich ťahá hore trumor, že dostane (miliardovú) finančnú injekciu: ... would receive a $1 billion cash infusion from GAC Group Poznámka: podľa Reuters GAC potvrdil, že je ochotný vraziť 150 mil. dolárov..

Pozitívny vplvy má určite aj Tesla...urobila +100% za tri mesiace. Pri NIO je dobré, že je to IPO z konca 2018 po 6 USD.
Vystrelila ihneď do pásma 10-14. Teraz ide hore z pod pásma 2-4 a to pri vysokom short floate ( až 30% je short !).

Začína sa mi páčiť. Zverejnenie teraz nehrozí. To posledné bolo 30 decembra:

NIO beats by $0.25, beats on revs; guides Q4 revs above consensus; delivered 4799 vehicles in Q3 vs 3533 in Q2 (2.42 ) :

Reports Q3 (Sep) loss of RMB 2.38 per share, excluding non-recurring items, RMB 0.25 better than the S&P Capital IQ Consensus of (RMB 2.63); revenues rose 25.0% year/year to RMB 1.84 bln vs the RMB 1.65 bln S&P Capital IQ Consensus.
Deliveries of vehicles were 4,799 in the third quarter of 2019 including 4,196 ES6s and 603 ES8s, compared with 3,553 vehicles delivered in the second quarter of 2019.
Gross margin in the third quarter of 2019 was negative 12.1%, compared with negative 33.4% in the second quarter of 2019 and negative 7.9% in the same quarter of 2018.
Co issues upside guidance for Q4, sees Q4 revs of RMB 2.8 bln vs. RMB 2.19 bln S&P Capital IQ Consensus. Deliveries of vehicles to be over 8,000 units, representing an increase of over 66.7% from the third quarter of 2019.


Ona išla predtým dole jednak kvôli dlhom, slabým zverejneniam a takisto kvôli tomu, že Čína v júni znížila dotácie na EV:

In June, government subsidies were cut by as much as 50,000 yuan, or about $7,153, per EV, Europe Auto News reported.

Poznámka: shit...akú velkú dotáciu majú číňania, ked len znížili o 7 100 dolárov?

P.S. Pozriem na budúci týždeň, čo stoja opcie. Ten 30% short float môže spôsobiť masívnu rally - aj o stovky %.
Už sme to zažili. Cez opcie je dopredu známa limitovaná strata. Ale takisto možno zvolím takú investíciu, ktorú si môžem dovoliť stratiť, ak by skrachovala ...no na druhej strane by som zarobil násobne viac ak by to vyšlo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

V decembri to boli fin. výsledky za 3Q, čiže v marci bude za 4Q, čo by malo znamenať vzhľadom na dosiahnuté predaje v 4Q, že očakávania naplnia. Obávam sa ale, že predaje si už neudržia, alebo nebudú mať až taký rast, keďže tesla začala vyrábať. Určite si odkrojí z veľkého čínskeho koláča svoj kúsok na úkor NIO.
sorry za asi blbú otázku, ale píšeš:
"Teraz ide hore z pod pásma 2-4 a to pri vysokom short floate ( až 30% je short !)." ..čo to znamená? že 30% akcií je nakúpených na short, čiže na pokles? a to znamená že short-kari teraz "krvácajú"?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paly napísal: "Teraz ide hore z pod pásma 2-4 a to pri vysokom short floate ( až 30% je short !)." ..čo to znamená? že 30% akcií je nakúpených na short, čiže na pokles? a to znamená že short-kari teraz "krvácajú"?
Áno. Presne tak. Hra na pokles má jedno obrovské riziko: straty môžu byť nekonečné. Ale peniaze na účtoch nie sú nekonečné, takže tí, čo hromadia straty musia ukončovať pozície. Ukončuje sa pokynom BUY, pričom cenu dvíhajú nákupy na long + ukončovanie short pozícii. Ked nákupy shorterov prerastú do paniky, cena môže vyskočiť tak, že je to na margin call a pozície na účtoch začnú zatvárať brokeri. Brokeri zatvárajú rýchlo, bez ohľadu na cenu, takže niekedy vznikne cenový extrém. Je to logické - dopyt prudko stúpne, ale ponuka je obmedzená. Vznikne pretlak, ktorý sa volá ,,short squeeze,,

Môže ísť o stovky %, ojedinele aj tisícky % za 1-2-3 dni - špeciálne sa to deje na bio akciách, alebo menších firmách.

Ojedinele sa to týka aj veľkých firiem v ktorých sú naložené inštitúcie. Najväčší inštitucionálny short squeeze - matka všetkých short skvízov bol v 2008 na akciách Volkswagenu: cena vybehla +400%...pričom pri cene 999 sa VW stal podľa trhovej kapitalizácie najväčšou firmou na svete.
Prílohy
VW short squeeze in 2008.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Vďaka za polopatistické vysvetlenie...na burze nie som ešte ani rok, čiže aj takéto pre niekoho banálne info mi dajú veľa. Veľa termínov ktoré tu používate sú pre mňa neznáme, takže sa vopred ospravedlňujem za blbé otázky..
kde si viem pozrieť, koľko akcií je na shorte? tak ako si písal vyššie, že pre nio je to až 30%.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paly napísal:Vďaka za polopatistické vysvetlenie...na burze nie som ešte ani rok, čiže aj takéto pre niekoho banálne info mi dajú veľa. Veľa termínov ktoré tu používate sú pre mňa neznáme, takže sa vopred ospravedlňujem za blbé otázky..
kde si viem pozrieť, koľko akcií je na shorte? tak ako si písal vyššie, že pre nio je to až 30%.
,,Nezabudol vôl, že teľaťom bol,,

Keď som začínal, tak som nič nevedel. Preto sa snažím vysvetlovať tak, aby to pochopil každý, hlavne začiatočníci.
Ja som od začiatku hral akcie iba na rast ceny a dosť som sa čudoval, keď som zistil, že sa dá hrať aj na pokles. :)

Akurát tie hry na pokles sú dosť nebezpečné, jednak pre tie nelimitované straty, jednak pre samotný fakt, že ceny akcií dlhodobo rastú.

Z tej hry na pokles môže profitovať aj dlhodobý investor. A to tak, že brokerovi dá povolenie, aby jeho akcie požičiaval shorterom. Shorteri za požičanie platia úroky (pri malých akciách vysoké ), čiže tak sa dá privyrobiť, ked človek mieni dlhodobo držať a nezáleží mu na cene.

Čo sa týka vysvetlovania termínov,najlepší učiteľ je Mr. Google. Prehliadač Google používam od samého začiatku - stačí uviesť termín napr. ,,short pozícia - slovník investora,,. Pred 20 rokmi to bolo ťažké - väčšina pojmov sa dala nájsť iba v angličtine.

Dnes je na webe VŠETKO. A veľa obsahu je v SK, CZ.

Najlepší zdroj na informácie o akciách je portál FINVIZ. Je to svetová špica pri ktorej neuveríš, že ho zostrojili Slováci. jeden z majiteľov je od nás - chodil tu, takisto na stretka. Svet je malý a naši ľudia vôbec nevedia, že najlepší screener na svete a takisto mapy vymyslel Slovák. Stačí sa ti zaregistrovať a máš všetko zadara.

Druhý najlepší portál je YAHOO FINANCE.

Ďalšie portály: Reuters, Bloomberg, Google Finance a Marketwatch.

Ked ti robí angličtina problém, tak máme aj u nás nejaké portály, hlavne pre správy, komentáre, reporty. Neviem ti však povedať ktoré, treba posurfovať - budú to väčšinou služby brokerov.

Na Finvize máš kolónku Shs float a short float (shs = shares = akcie ). Prvá je akcie na voľnom trhu ( obchodovatelné cez burzu ) a druhá je podiel hráčov na pokles ( požičaných na short pozície ). Všímaj si ešte likviditu - denný objem.

Ked je akcia vysoko zashortovaná a ešte k tomu menej likvidná, tak vzniká najlepší stav na short squeeze. Ten nemusí byť rýchly. Paniku robí prevážne retail pri velkom náraste ceny...ale môže ísť aj o pomalý squeeze ( velkí hráči sa prispôsobia objemom a pomaly, trpezlivo uzatvárajú pozície ). Raz sa mi stalo, že som bol sám skvízovaný možno aj mesiac. Mal som akciu s nízkym denným objemom, prišli správy kde bolo jasné, že končí pokles... ale my shorteri sme držali veľa...pozíciu chcelo zatvoriť niekolko miliónov akcií. Nebol to našťastie hlavne retail, čo shortoval, lebo nevypukla panika, ale aj pomalým uzatváraním pozícii sme dlho krvácali... Pomaly sme nakupovali a cent po cente posúvali cenu hore...

Short squeeze je sen pre tých čo hrajú na long (rast ceny ) preto sa niektorí špecializujú na to. Nájdeš na to i špeciálne stránky.Mňa život naučil pozerať short interest, lebo som sa sám niekolkokrát nachytal. Napr. minulého roku som shortoval APPN pri 47 a ona skvízovala nad 60...potom išla dole k 38. Čiže videl som ju na short správne, ale najprv sa stal opak ( možno prekvapených shorterov skvízoval nejaký veľký hráč..možno TRH zverejnenie a perspektívu firmy vyhodnotil ináč )... až potom nastal pokles.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

fajn, zase som múdrejší .. :) Používam hlavne Yahoo, kvôli "reálnym dátam", finviz lem tak sporadicky... času veľa nie je popri robote a deťoch... šak to poznáme..
Nio stále rastie, pri tomto raste "starý" shortkári kupujú v strate a zároveň sú nový a možno ich je/bude ešte viac pri takomto raste.. čiže to asi vytvára tlak a bublinu na rast..ak to tak je/bude, som spokojný :D
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Vdaka Juggler za pre mna nove informacie, dokonca tak dobre si to popisal, ze som to prekvapivo pochopil :)

Ten koncept firmy Nio je dobry, auta vyzeraju byt kvalitne a maju vela technologickych vychytavok za cenu nizsiu ako konkurencia. Snad sa im podari prezit. Skoda, ze za tie peniaze z emisie akcii nepostavili vlastnu tovaren, alebo minimalne nezabezpecili expanziu za hranice Ciny.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Dnes to vyzerá veľmi dobre. V tejto situácii v spojení s koronou veľmi dobrá správa a hlavne po včerajšom poklese trhov.

"BEIJING, Feb 25 (Reuters) - Chinese electric vehicle (EV) maker Nio Inc said it had signed framework agreements with Hefei's city government for a fundraising of more than 10 billion yuan ($1.42 billion) and new car manufacturing facilities.

Nio is in talks with the capital city of Anhui province, where it is building cars with local automaker JAC, to build research centres and car plants. Nio will provide details in the next two months, it said."

https://finance.yahoo.com/news/nio-talk ... 01938.html

premarket momentálne:
3.8800-0.2000 (-4.90%)
At close: February 24 4:05PM EST

4.96 +1.08 (27.84%)
Pre-Market: 5:18AM EST
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paly napísal:Dnes to vyzerá veľmi dobre. V tejto situácii v spojení s koronou veľmi dobrá správa a hlavne po včerajšom poklese trhov.

"BEIJING, Feb 25 (Reuters) - Chinese electric vehicle (EV) maker Nio Inc said it had signed framework agreements with Hefei's city government for a fundraising of more than 10 billion yuan ($1.42 billion) and new car manufacturing facilities.

Nio is in talks with the capital city of Anhui province, where it is building cars with local automaker JAC, to build research centres and car plants. Nio will provide details in the next two months, it said."

https://finance.yahoo.com/news/nio-talk ... 01938.html

premarket momentálne:
3.8800-0.2000 (-4.90%)
At close: February 24 4:05PM EST

4.96 +1.08 (+27.84%)
Pre-Market: 5:18AM EST
Aha. To som nevedel, ked som písal do svojho vlákna. Už je to tu :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Teraz by este mohol nastat ten squeeze, co juggler spominal, neurazil by som sa plus 1000% :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nio's Financing Deal

Nio announced Wednesday ahead of the market open that it has definitive agreements with a group of strategic investors led by Hefei City Construction and Investing Holding, CMD-SDIC Capital and Anhui Provincial Emerging Industry Investment regarding a 7-billion-yuan ($989 million) cash injection into Nio China.

Nio said it will transfer its core businesses and assets in China, including vehicle R&D, supply chain and sales and services and Nio Power into Nio China, with the total value of the assets estimated at 17.77 billion yuan.

The company also said it will invest 4.26 billion yuan in cash into Nio China.

Following the completion of the strategic investments, Nio will hold about 75.9% of Nio China and the strategic investors will hold the remaining 24.1% stake.

The fund injection by Nio and the strategic investors will be done in five installments, with the final instalment planned to be completed on or before March 31, 2021. The assets will be transferred to Nio China within a year of closing, which is expected to occur in the second quarter of 2020, Nio said.

Nio will set up its headquarters in the Hefei Economic and Technological Development Area, where its main manufacturing hub is located.

In late February, the company had signed a cooperation framework with the Heifei City for raising about 10 billion yuan.

Pandemic Derails Nio's Trajectory

For cash-strapped Nio, the investments should come in as a welcome relief. Cash and cash equivalents, restricted cash and short-term investment as of Dec. 31, 2019 totaled $151.7 million, according to Nio's recent quarterly financial statement. For a capital-intensive automaker such as Nio, it's a small number.

The COVID-19 pandemic could not have come at a worse time for Nio. After sales took a hit in the summer of 2019, Nio was beginning to take a turn for the better in the later half of the year.

Nio was forced to tap the debt market multiple times this year to keep its operations going. After private placements of an aggregate amount of $200 million in February, the company announced a $235-million private placement of short-term convertible notes in early March.

Financing To Fuel Nio's Long-Term Growth

Nio said the investments in Nio China are an important milestone for its long-term growth. The cash injection, according to the company, will leave it with sufficient finances to support business development, enhance its products and technology and augment its customer services offerings.

The company sees the shifting of the headquarters to Hefei as a move that will help improve its operational efficiency and sustain its growth and competitiveness in the long run.

In premarket trading Wednesday, Nio shares were surging up 15.27% to $3.85.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Vlad
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ne 21 10, 2018 6:01 pm

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Vlad »

Sranda, ze vzdy zozenu dakeho investora....tak hadam by dakto neinvestoval miliardu dolarov, keby v tej firme nevidel daco.
Ja osobne som ich uz skoro pochoval pri vidine nasledujucej krizy, ktoru automobilovy sektor pociti asi riadne a firma v takych dlhoch ako Nio to bude mat veru dost tazke prezit.
Paly
Active Member
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Št 21 03, 2019 1:30 pm
Bydlisko: Košice
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa Paly »

Dúfal som prejde cez 4, no to by už boli asi moc.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15663
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: Xiaomi a Nio, je tam potencial?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ťažko ide hore. Boja sa Číny. Číňskym číslam sa nedá veriť..mnohokrát stratili dôveru.
Sranda je, že čína nielenže kopíruje výrobky, ale vytvára svoje kópie aj na firmy...a pritom využíva rovnaký efekt ako amíci...prilákať do svojích firiem kapitál z celého sveta...ved BIDU je činsky Google..aliBABA čínsky Amazon...a NIO je čínska Tesla. Nepustia si NIO..nenechajú ho padnúť...číňania sa sami chcú presadiť v elektromobilite i v autonómnom riadení.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"