Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Global)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pits
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 01 12, 2018 3:52 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Pits »

Tuším som ešte väčší začiatočník ako som si myslel lebo ani po 0,5 hodine som nenašiel spôsob ako vložiť svoj príspevok (Otázky) do tohto vlákna (volá sa to vlákno alebo téma?). Mal som pocit, že by to malo ísť a nechcel som zakladať nové vlákno

Takže toto nie je odpoveď ale otázky na dosť podobnú tému ako sem dal Martin7. Takže ak to nie je takto v poriadku prosím admina, aby to presunul tam kam to patri a dal mi vedieť.

Teraz k mojim problémom.
Do podielových fondov investujem od 2002 s výsledkami cca 2% p.a.-5% p.a. s výnimkou globálne katastrofických rokov. Teraz som začal s akciami na burze pretože fondy sa mi javia ako priveľmi ťažkopádne. Na možnosť predtým si vliezť sem som nejako v zhone života zabudol a tak som sa od zúfalstva rozhodol pre pre FX Global Goldenburg (Na Slovensku ho zastupuje Oxygen) nakoľko som to nevedel vyhodnotiť a pre nedostatok info a nulové kontakty (okrem viacerých brookerov ktorí sa mi dlhodobo telefoniciky tlačia).

Zvolil som prieskum bojom (s tým že keď o významnú časť prídem nejako to "odhladujem " 8) ). A zainvestoval som 2 500 € co Applu v prvej dekáde septembra 2018 za cenu cca 225 USD. Pri 195 USD mi to stop loss ktorý som si sam nastavil predal, takže strata je únosná.

Moje otázky sú:
1) Aký je váš názor tohto brookera ?

2) Aký je vás názor na obchodnú platformu Metatrader 5? (Mám dosť problémy s jej ovládaním napriek tomu že mi tvrdili že je to jednoduché.)

3) Obchodujem s fyzickými akciami, ale začali ma tlačiť do CFD kontraktov. Nie je mi dostatočne jasne ako to pracuje a tak to odmietam. Vie mi niekto vysvetliť, čo tým získam a čo stratím?

4) Brooker mi odmieta zainvestovať celú túto sumu a nechal cca 500€ na krytie strát na mojom investičnom účte, čomu už vôbec nerozumiem. (Pred zahájením obchodovanie o tom nebola reč.) Ako tak by som tomu rozumel, keby to boli CFD kontrakty alebo keby som obchodoval na páku čo vzhľadom k svojim malým skúsenostiam s akciami, burzou aj obchodnou platformou odmietam. Vysvetlit mi to nevedia, len stale točia niečo o tom, že toto nie sú fondy. Keďže obchodujem s fyzickými akciami tak nechápem aké krytie strát, veď pripadnú stratu platím ja v zmenenom (nižšom kurze) a v poplatkoch pri predaji a opätovnom nákupe.

5) Aký je váš názor na reinvestovanie do Applu v týchto dňoch? Ja mam pocit že je na to veľmi dobra doba.

Celkovo sa mi zdá podpora manuálmi/ebookmi môjho brookera dosť slabá. V týždenných intervaloch mi telefonujú ale je to skôr o doporučovaní ďalších investícii a prechode na CDF kontrakty čo má byť lacnejšie, ale ja sa obávam že podstatne zložitejšie aj rizikovejšie. V podstate som dostal jeden e-manual a cca 50 stranovu zmluvu (nezapamatatelnu) kde sa operuje s viacerymi pojmami ktorým celkom nerozumiem ale situácia sa postupne lepši. Dosť mi vadí že odmietajú komunikovať inak ako telefonicky, čo je pri vysvetľovaní zložitejších pojmov a množstva vzájomných vzťahov dosť nezapamätateľné. Ale mam pocit, že ich do toho tlači NBS.

Celkovo je to pre začiatočníka omnoho komplikovanejšia ako som čakal. A to nemám na mysli dosahovanie výsledkov, ale len samotné procesovanie. Množstvo nových pojmov, množstvo vzájomných vzťahov

Keď som prebádal internet mam pocit že u ostatných brookerov je to podobne.... Snáď Lynx poskytuje webinare.

Takže to skúšam tu, hľadám nejakú literatúru (tipy a linky sú vítané) a začínam prebádavať you tube. Problém je aj v tom že môžem týmto problémom venovať tak cca 5 hod./týžd.

K môjmu investičnému profilu toľko:
1) Akcie chcem skôr držať dlhodobo avšak obmedzovaním strát pri veľkých poklesoch stop los-om.
2) Mojím cieľom je prilepšovať si k penzii v zásade na úrovni 200-300€/mes
3) Po lepšom zvládnutí vyššie uvedených problémov plánujem investíciu pochopiteľne navýšiť najmä čiastočným presunom s podielových fondov
4) Po lepšom zvládnutí problematiky očakávam výkonnosť na úrovni 10%-30% p.a.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Pits
pisal som ti dlhu odpoved na jednotlive otazky ale ma to odhlasilo tak uviediem iba jedine: nedaj sa tlacit brokerom do nicoho na co sa necitis, brokerovi je ukradnute ci ty zarabas alebo nie, on iba potrebuje aby si unho nechal co najviac na poplatkoch.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Global)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presunul som tieto príspevky s martinovho vlákna, ale teraz stručne odpoviem:
Pits napísal: Takže to skúšam tu, hľadám nejakú literatúru (tipy a linky sú vítané) a začínam prebádavať you tube. Problém je aj v tom že môžem týmto problémom venovať tak cca 5 hod./týžd.
Pits. Začínaš veľmi zle. No máš šťastie, že si sa dostal k nám. Tu nájdeš všetko, čo potrebuješ vedieť. Pri štúdiu 5 hod. týždenne tu rýchlo vytriezveš...

1. Broker FX Global je polopodvodný broker fungujúci ako kasíno, ktorý ťa skôr, či neskôr oberie o všetky peniaze.
Je to legálny broker, ale funguje iba 2 roky. Zapametaj si prosím ťa jednu vec: nikdy nereaguj na dotieravé telefóny od brokerov.

Telefonujú len také spoločnosti, ktoré oberajú ľudí o peniaze. Sú to novodobí zbojníci. Nasľubujú ti hory-doly a potom ťa ozbíjajú tak, že nemáš šancu sa brániť, ani súdiť...Okrádajú tisícky malých naivných klientov, ktorým sa neoplatí súdiť.
A ked sa ľudia ne wete začnú sťažovať, tak založia dalšiu firmu pod iným názvom, tak ako ich má založených už viac aj tento zbojnícky broker.
Nechce sa mi tu vypisovať, prečo nemôžeš investovať s takým brokerom. CFD je derivát, je to ako stávkovanie a na investovanie do akcií sa takýto broker vôbec nehodí.Títo forexoví pseudobrokeri majú v ponuke len pár desiatok alebo stoviek akciových titulov, kým reálne je ich len v USA okolo 10 000. Okrem toho sú velmi drahí - aj 10 násobne viac ako inde. Plus majú tzv. variabilné spready, - t.j. rozťahujú nákup-predaj ako sa im zachce.

Citujem z prieskumu na webe:

...umožňuje obchodovat FX a CFD. Klienti brokera mají možnost investovat na pokles nebo růst cen stovek burzovních aktiv, mezi kterými nechybí akcie, měny ani komodity. FXGlobal (celým jménem G. C. FX GLOBAL CUSTOM CARE PERFORMANCE) působí ve 14 zemích a nabízí kompletní podporu češtiny a slovenštiny. Broker je regulovaný kyperskou komisí CySEC a je registrovaný u ČNB, takže jeho působení v Česku je legální.

....Broker si účtuje měsíční udržovací poplatek 40 USD pro neaktivní účty. Účet je považován za neaktivní, pokud na něm neobchodujete 6 měsíců a déle.

..Velkou nevýhodou jsou naopak vyšší spready a především to, že na internetu neexistují prakticky žádné reference. FX Global je sice regulovaný broker, ale to z něj ještě nedělá spolehlivou a férovou společnost.

Na investiční rady brokerů (všech, nejen u FX Global) si ale dávejte pozor. Brokeři vám zisk nezaručují a v případě, že o peníze přijdete, tak vám je nikdo nevrátí. Důležité je také připomenout, že brokeři vydělávají buď na neúspěchu klientů, nebo na poplatcích za transakce. Pokud broker obchoduje proti vám, pak je samozřejmě nesmysl poslouchat jeho rady. Pokud brokeři vydělávají na poplatcích, tak se často snaží přinutit klienty k častému obchodování. Nenechte ostatní, aby rozhodovali o vašich úsporách. Pokud nemáte zkušenosti, vzdělávejte se a cvičně obchodujte. Pokud se vzdělávat nechcete, pak byste obchodovat raději neměli, protože dříve nebo později o vložené peníze s největší pravděpodobností přijdete.

REFERENCIE ľudí:

Ja som skúsil na MT5,ale dajako sa mi nepozdávajú ich praktiky na platforme ,poplatky sa dozviete až ked začnete obchodovať – 20 USD otvorenie akcie , -20 USD zatvorenie akcie ,spready vysoké cez 3 pips .
Potom ma prehovorili na ropu, každé otvorenie – 9 USD , 10 x za deň a je to – 90 ,USD ,zatvoríte stratu a marža sa má navýšiť a nie klesnúť.

NEDOPORUČUJEM Laco ( Ladislav Vavro )



Mají českou podporu, ale jinak je FX GLOBAL pouze další obchodní značkou „brokerské líhně“ – společnosti Goldenburg Group Limited se sídlem na Kypru. Tato společnost provozuje kromě FX GLOBAL ještě QUAENTAS, eTrader, TradeCentrum, TopTrader, xPartners a TopForex. Pokud si dáte tu práci a navštívíte jejich weby (všechny jsou i v češtině), tak snadno uvidíte tu nápadnou podobnost, v principu všichni nabízí totéž. Z mého pohledu se jedná o jeden „podnikatelský projekt“ postavený na stejném principu.


Dobrý deň, celé je to podvod, keď začnete, je to veľmi distingované a milé /jednanie/, ide len o Vaše financie, keď potrebujete viac info. 0907741073 osobne.

Osobné údaje získavajú nabúravaním sa do databáz mobilných operátorov, sú doterní, snažia sa familiárne oslovovať človeka aby budili dojem dôveryhodnosti. Odporúčam zablokovať v telefóne

Dobrý den
rád bych se Vás zeptal na vaše zkušenosti se společností Goldenburg Group limited a jejich obchodní značky
Xpartners , FX global , Topforex , Tradecentrum , Etrader a vazaný zástupce Quaentas
Přišel jsem o peníze tak rychle, že mě to přijde jako regulerní podvod, ještě to bylo za jejich přihlížení a razení.
https://cfdpodvod.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Prosím kontakujte mě, pokud jste měli stejné zkušenosti..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pits
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 01 12, 2018 3:52 am

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Pits »

Trumpeta1978 napísal:Pits
pisal som ti dlhu odpoved na jednotlive otazky ale ma to odhlasilo tak uviediem iba jedine: nedaj sa tlacit brokerom do nicoho na co sa necitis, brokerovi je ukradnute ci ty zarabas alebo nie, on iba potrebuje aby si unho nechal co najviac na poplatkoch.
Ďakujem. Aj ja píšem 2x. Uložilo sa mi to do konceptov a tie neviem nájsť:-)
Brookerov a finančných poradcov mám už dlhšie zvládnutých. Emócie okolo investovania mám v zásade tiež zvládnuté.

Budem vychádzať zo svojich cieľov a svojich aktuálnych vedomostí, finančných možností a situácie na trhu. Mne je jasné že ani druhá raketa čo poletí na Mars nebude moja.

Základ budú tvoriť moje vedomostí okolo fondov a k tomu budem prikladať, lebo toto je podstatne zložitejšie. Niečo mi niekto poradí, niečo tu vyčítam a v prechodnom pominutí zmyslov sa mi možno podarí aj niečo rozumného vymyslieť.:-)

Donedávna som veľmi tvrdo pracoval a tak teraz chcem mať pohodový životný štýl a obchodovanie s akciami by mi to nemali veľmi kaziť.

Ešte raz ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Glo

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pokiaľ píšete príspevok dlhšie, tak pred odoslaním si skopírujte do caché: vymodriť odzadu ľavou myškou a pravou:kopírovať.
Alebo píšte do wordu a potom skopírujte.

Základ som už napísal ( utekaj od toho brokera! )a ďalšie odpovede narýchlo:
Pits napísal: Aký je vás názor na obchodnú platformu Metatrader 5? (Mám dosť problémy s jej ovládaním napriek tomu že mi tvrdili že je to jednoduché.)
Platforma je Ok, ale nie na investovanie, ale na obchodovanie. Pre teba sa nehodí.
Obchodujem s fyzickými akciami, ale začali ma tlačiť do CFD kontraktov. Nie je mi dostatočne jasne ako to pracuje a tak to odmietam. Vie mi niekto vysvetliť, čo tým získam a čo stratím?
U toho brokera sa neobchoduje s fyzickými akciami. CFD trading je po lopate povedané akoby stávkovanie na zisk/stratu z pohybu ceny, pričom sa kótuje podľa naozajstných cien. Naštuduj si čo je CFD. A opakujem: kótujú len vybrané akcie a kótujú si po svojom (rozťahujú ceny, spomalujú exekúciu...)

Na investovanie potrebuješ brokera ktorý nezarába na tvojích stratách. Takého, čo ti len sprostredkuje prístup na reálne akciové burzy. Naštuduj si u nás.
Aký je váš názor na reinvestovanie do Applu v týchto dňoch? Ja mam pocit že je na to veľmi dobra doba.
Apple sme preberali v tomto vlákne:
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=200" onclick="window.open(this.href);return false;
Odporúčam ti prečítať si tam všetky novembrové príspevky. Na začiatku novembra sme preberali Apple, potom sme debatili o reálnom tradingu a o reálnych možnostiach ziskov/strát.
Akcie chcem skôr držať dlhodobo avšak obmedzovaním strát pri veľkých poklesoch stop los-om.
Tak potrebuješ takého brokera ako Lynx, Interactive Brokers, alebo Degiro
Mojím cieľom je prilepšovať si k penzii v zásade na úrovni 200-300€/mes
....Chceš povedať, že mieniš investovať 200-300 mesačne? Ak áno, tak tu nájdeš spústu informácii ako to robiť cez indexové etfká.
Po lepšom zvládnutí vyššie uvedených problémov plánujem investíciu pochopiteľne navýšiť najmä čiastočným presunom s podielových fondov
Správne. Čím skôr zlikviduj investície v poplatkovo nevýhodných podielových fondoch, daj peniaze dokopy a čakaj.
Ked budeš vedieť čo robiť a ceny akcií výrazne poklesnú, potom investuj väčšiu sumu (jednorazovo ). Popritom samozrejme môžeš investovať pravidelne 200-300 éčiek už odteraz.
Po lepšom zvládnutí problematiky očakávam výkonnosť na úrovni 10%-30% p.a.
Akciové trhy dávajú dlhodobo menej ako 10% p.a. Ale keby sa ti podarilo načasovať väčšiu sumu do poklesu ako napr. v roku 2009 , tak pár rokov môžeš mať aj taký priemer.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pits
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 01 12, 2018 3:52 am

Re: Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Glo

Príspevok od používateľa Pits »

Dakujem Jugglerovi za presun na zvlastne vlákno.

Dakujem ostatným za info o Goldenbergu. Určite sa nedám tlačiť. Ja som hľadal brookera kde je možné začať s menšou čiastkou a to pomerne dlho t.j asi 1,5 roka. Vtedy požadoval SAXO 10 000 € čo som nechcel riskovať.

Pôvodne som mal začať v Atlantiku od J&T a bez platformy. Atlantik som pomerne detailne preveril.
Potom sa môj obchodník/brooker presunul do Oxygenu (predajcu FXGlobal). Referencie som na internete našiel 1-2 také nemastne neslane, ale tam sa nadávalo na celu radu brookerov takže som mal pocit že to môže byť aj nekvalifikovanosťou klientov.... Ale aj nie. A nechválili žiadneho.... A J&T tiež nemá ako finančná skupina nejakú dobrú povesť....

TAkže som sa rozhodoval medzi Lynxom a FX Global a už som nemal čas ani chuť ich preverovať ďalšie cca 3 mesiace. Keďže MT5 na mňa pôsobila dojmom medzinárodne používanej obchodnej platformy a Lynxova ako firemna tak som sa rozhodol pre FXGlobal s tým, že urobím "prieskum bojom" s relatívne malými peniazmi (2 500€). Zatiaľ ma negatívne prekvapili jedine tým "krytím" cca 500 USD ktoré mi odmietli zainvestovať, ale nechali ich na mojom účte. Podvod som žiadny nepostrehol a toto sa snažím si s nimi vysvetliť.
Výšku ich poplatkov zatiaľ neviem posúdiť.

Zatiaľ sú skôr oni mierne nešťastní so mňa... Ak to nebude fungovať tak ich zmením, ale netuším za koho.

TAkže ak smiem poprosiť:
1) Viete navrhnúť nejakého lepšieho brookera? Ten Lynx by mohol byť?
2) Aký je váš názor na platformu Metatrader 5
3) Viete sa vyjadriť k tomu krytiu obchodu maržou cca 500 €. Je to reelný problém a ak čo to vlastne kryje ked nakupujem za kurzovu cenu a pri strate opat ale za nižšiu? Alebo u iných brookerov sa to nevyskytuje?
4) Je podľa vás pri mnou uverejnenom investičnom profile a investičných cieľoch vhodný čas na nákup Applu? Chcem to držať dlhšie cca 3-12 mesiacov.
5) Má niekto nejaké aspoň mierne pozitívne referencie na Lynx?
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Glo

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

S Lynxom mam ok skusenost.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Glo

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pits napísal: TAkže ak smiem poprosiť:
1) Viete navrhnúť nejakého lepšieho brookera? Ten Lynx by mohol byť?
2) Aký je váš názor na platformu Metatrader 5
3) Viete sa vyjadriť k tomu krytiu obchodu maržou cca 500 €. Je to realný problém a ak čo to vlastne kryje ked nakupujem za kurzovu cenu a pri strate opat ale za nižšiu? Alebo u iných brookerov sa to nevyskytuje?
4) Je podľa vás pri mnou uverejnenom investičnom profile a investičných cieľoch vhodný čas na nákup Applu? Chcem to držať dlhšie cca 3-12 mesiacov.
5) Má niekto nejaké aspoň mierne pozitívne referencie na Lynx?
Si povrchný. Nič v zlom, ale na burze nebudeš mať úspech, pokial sa nedokážeš sústrediť a zavŕtať do hĺbky...

Brooker je meno od slova brook = potok..takže po slovensky napr. pán Potočný...Sranda, koľko ľudí píše brooker.

Správne je BROKER od slova broke..čo znamená zlomiť ťa, pripraviť o peniaze :lol:

1. najlepší broker pre teba, ked nemáš 10 000 je Lynx. Lynx používa platformu Interactive Brokers a máš podporu v SK.

2. Metatrader je softvérová aplikácia. Je to softvér tretej strany. Je zadarmo pre traderov a na prenájom pre brokerov.

3. Pri CFD nič nekupuješ. Tvoje peniaze slúžia ako záloha (kolaterál) ktorým istíš tvoju stávku na cenový pohyb. Keďže nič nekupuješ, kolaterál môže byť oveľa menší než cena akcie, spravidla je to 1/10 ceny...pri velkých firmách ako Apple aj 1/20 ceny.

4. Nezáleží či si začiatočník, alebo najväčší profík na burze. Ver mi, že nikto na svete teraz nevie kde bude cena Apple akcií o 3-12 mesiacov. Takže ked ti ten tip dal tvoj broker, tak mu ide len o to, aby si niečo kúpil a zaplatil poplatok.
Cena akcií Apple je momentálne nižšia preto, lebo viazne predaj iphonov a investori sa boja, že to ovplyvní tržby a zisky.
Ak áno, tak cena môže ísť ďalej dole. Ak nie a Apple dobrými správami rozptýli pochybnosti investorov, tak cena akcií porastie. Vývoj akcií nezávisí len od toho, čo sa deje vo firme, ale aj v odvetví, sektore, v celej ekonomike, politike, ba i na celom svete...

5. Máš tu celé vlákno o Lynxe, plno príspevkov a skúsenosti. Je to reseller pre Interactive Brokers (IB ). IB je podľa mňa najlepší broker na svete pre bežných ľudí, hlavne pre obchodníkov s akciami a derivátmi.

Vieš čo je u teba najparadoxnejšie? Že chceš obchodovať akcie, ale máš forexového brokera. Dokonca ani broker to nie je...ale to by som musel znova len vysvetlovať... Najlepšia rada čo ti môžem dať je, že utekaj od nich, vyber peniaze a príď nám povedať či sa ti to podarilo, či ti nerobili obštrukcie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Glo

Príspevok od používateľa Rado »

Vieš čo je u teba najparadoxnejšie? Že chceš obchodovať akcie, ale máš forexového brokera. Dokonca ani broker to nie je...ale to by som musel znova len vysvetlovať... Najlepšia rada čo ti môžem dať je, že utekaj od nich, vyber peniaze a príď nám povedať či sa ti to podarilo, či ti nerobili obštrukcie..
Dovolil som si zvýrazniť tieto Jugglerové vety.
Píšeš, že si tvrdo pracoval...s akciami resp. investovaním ťa čaká to isté. Skratky v podobe otázok na fóre a rýchlych riešení nie sú. Budeš musieť zapojiť viac seba a aj do seba viac investovať alebo si užívaj tak ako doteraz a nechaj to na fondy. Je otázne, či budeš zhodnocovať lepšie ako oni. S doterajším prístupom o tom silno pochybujem. (nechcem ťa uraziť)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Pits
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 01 12, 2018 3:52 am

Re: Investovanie do akcií - začiatočník Pits (+broker FX Glo

Príspevok od používateľa Pits »

Všetkým vďaka za rady. Odmlčal som sa, lebo som bol veľmi zaneprázdnený aj iným ako investovaním. Z väčšiny som sa vysekal a prvé menšie úspechy sa dostavili. Pokračujem ďalej. Už by som mal mať čas sa aj tu pozvoľne sa porozhliadať. Mám sa čo učiť.
Ešte raz vďaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"