PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nepozorne čítaš Adam. Nezarobil som , lebo som kupoval niekde pri 2,00. Nerealizovanú stratu som započítal k 31.12.18, lebo trebalo uzavrieť a vyhodnotiť 2018. Akcia zavrela rok na 1,11 a strata je vo výsledku za 2018. Teraz ked som ju predal po 1,26 tak som započítal len zisk medzi 1,11 a 1,26.

Ale dobre som urobil, že som to predal nad 1,11. Lebo keby nie, tak mám miesto +600 teraz stratu -1600 ( 1,26 - 0,86 x 4000 akcií ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa jan »

Firma už vraj (neoveroval som) stála 1 miliardu pred viac ako 10 rokmi. Odvtedy kapitalizácia stále padá a padá.
Posledné roky mala tržby niečo nad 10 miliónov ročne, ale ešte pred piatimi rokmi si šéf firmy bez mihnutia oka pri podobných tržbách vyplácal plat 1 milión dolárov ročne. Potom odmeny manažmentu radšej prestali zverejňovať.
Toto je jednoducho iba tunelovanie firmy, bez ohľadu na to, čo manažment narozpráva akcionárom pri PR komunikácii.

Keďže vedeniu je úplne jedno ako na tom sú akcionári a očividne aj to, ako na tom je firma samotná, do takejto spoločnosti by som určite neinvestoval na dlhšiu dobu.
Takmer s istotou sa dá povedať, že po akomkoľvek náraste ceny akcií, okamžite hodia na trh nové akcie. Pravdepodobnosť tejto udalosti by som dal vysoko nad 90%. Potvrdzuje to aj nedávne navýšenie celkového počtu akcií, ktoré môže firma vydať.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

jan

1/ kolko mala hodnotu spolocnost pred 10rokmi je pre niekoho kto kupoval jej akcie 9/18 nie velmi podstatna informacia
2/ na tejto stranke su informácie ohladom vysku odmenovania managementu:
https://simplywall.st/stocks/us/pharmac ... nance_user" onclick="window.open(this.href);return false;
3/to ze firma ma odsuhlasene moze vydat novy objem akcii je bezne, neznamena to ale, ze to musi aj urobit, resp ak to aj urobi, nikde nie je napisane ze to bude plny pocet. Ale suhlasim s nazorom, ze Plx skor ci neskor k vydaniu novych akcii pristupi.
Nemyslim si ale, ze to bude pri dnesnej nizkej hodnote, nemalo by to velky zmysel. Povedzme urobia to pri cene 1Usd - co by nasledovalo? aktualne je myslim vydanych 150mil. shares a maju pravo vydat az 350mil. takze cist matematicky by hodnota akcie docasne klesla niekde k cca 0.43usd co pre niekoho kto kupoval za 0.49 nie je ziadna financna tragedia.
4/ jedina dolezita vec je, ci a kedy bude schvalene Prx102. Ak ano, tak uz bude len dobre, bez ohladu na dilution, pretoze ma zmluvu o platbach s Chiesi https://globenewswire.com/news-release/ ... -for-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Rád sa necham opraviť.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: aktualne je myslim vydanych 150mil. shares a maju pravo vydat az 350mil....Rád sa necham opraviť.
Teraz majú 148 mil. outstanding.

Protalix BioTherapeutics, Inc. (the “Company”) held a Special Meeting of Stockholders on January 10, 2019 (the “Meeting”). At the Meeting, the Company’s stockholders approved an amendment to the Company’s Certificate of Incorporation, as amended, to increase the number of shares of the Company’s common stock, par value $0.001 per share, authorized for issuance from 250,000,000 to 350,000,000
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

The US Food and Drug Administration has granted marketing approval to Genzyme for its Fabrazyme

...čiže, ked to dobre chápem, tak konkurencia na základe dobrých výsledkov dostala zrýchlené schválenie. Uvidíme aký vplyv to bude mať dnes na cenu PLX

https://www.accessdata.fda.gov/drugsatf ... 2403r2.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Som prekvapený, že u PLX manažment nemá takmer žiadne akcie: Manor Moshe, CEO: 50 000 akcií ( 21 000 USD ) a Yaron Naos 71 000 akcií . Inštitucie: Pfitzer 5,65 mil (3,8% )...a potom fondy po 2-3 mil (po 2%).

Trumpeta. Ty máš viac akcií ako CEO. :wink:

Býva zvykom, že ked sa čaká nárast cien, tak nabalí sa na tom manažment...kto iní ako insideri.. :roll:

Som zvedavý, čo zajtra prezentujú...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Juggler

to ze management vlastni iba velmi malo akcii vlastnej firmy o tom viem a je to samozrejme rizikovy signal.
Dnes hodnota akcie zatial dost silno pada /0,55 to 0,51/ , ale to sa dalo cakat, okrem ineho aj preto ze dnes nerastu trhy celkovo a potom, pondelky zvyknu statisticky byvat pre bykov slabe.
Ale beriem, ze moze byt za tym aj nieco viac a niekto uz vie nieco co ostatni este nie.. Moj timefrime je 12mesiacov, za ten cas sa moze stat toho este vela. :wink:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes to padá na 100% kvôli tomu, že FDA has granted marketing approval to Genzyme for its Fabrazyme ... to je konkurenčný enzým na Fabryho chorobu....takže nemusí to byť tak ako si písal, že PLX enzým, ked to dotiahne do FDA schválenia sa bude lepšie predávať ako konkurencia. Uvidíme zajtra prezentáciu tých 3 papers z trialov...

Trhy dnes idú hore...myslím že kvôli tomu, že sa šušká, že AAPL ide kúpiť NFLX...deal za 200 mld by bol rekordom. Dnes AAPL a NFLX rastú, takže sa to viac-menej potvrdzuje.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Sap je aktualne +0,15perc,Nasdaq +0,85,Dow -0,10 /to nie je nic moc/
Uvidime co bude na prezentacii, pravdupovediac, od zaciatku som trochu skepticky /myslim v tom zmysle ze este nebudu mat nic podstatne nove/.Cital som si tie starsie studie a Plx102 ma mat vyrazne lepsie ucinky ako tie dva ostatne lieky. Na technologicke stocks velmi nie som. Inac Fabrazyme bol schvaleny uz davno.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Inac Fabrazyme bol schvaleny uz davno.
Máš pravdu. V 2003. Nejaký magor s tým vyšiel dnes a spôsobil paniku. Už v preopen predávali v tisícoch...Normálne sa nehýbe.
OK. Zobral som 2 tisíc po 0,51..keby som si všimol ten Fabrazyme false news, tak zoberiem viac. Skúsim ešte dokúpiť, aspoň zajtra mám dôvod pozrieť papersy. Hlásiť sa mi nechce..je to mini penny stock obchodík za niekolko stoviek.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Milankos
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05 06, 2018 5:25 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Milankos »

out za 0.54... prerobil som iba na poplatkoch a som celkom spokojny ze nie viac
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

JUGGLER

apropo, co sme sa bavili o tom, ze CEO Plx ma oficialne iba 50K shares, tak to nemusi byt asi presny udaj. Vecsina tych stranok ktore zbieraju tieto udaje ma uvedene, ze neeviduju akcie ktore boli obdržané ako napr gift ci bonusy.
---
Predbezne vysledky Prx-102 su v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Ja to mám z úplne čerstvého detailed stock reportu od Reuters. Mám to od brokera, je to zabezpečený dokument...neviem dať linku. Reuters udáva stav k 3.2. 2019.

Tá správa je nemastná - neslaná...v podstate v nej vyhodnocujú, že sa enzým udržiava v krvi 4 týždne...Nič konkrétne, žiadne iné štatistiky . Ja som predal po 0,55 a zinkasoval +60 USD. Mal som len 2500 ks...viac mi za dobrú cenu nedokúpilo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

V tej sprave je viacej podstatnych informacii-neviem ci si videl prave tento poster:
Prílohy
Holida Poster (F50 - WORLD) Final.pdf
(319.09 KiB) 256 stiahnutia
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To isté. Dôležitý ja abstract (hore ) a Summary a conclusion (dole ).

Celá výhoda toho lieku je, že ho môžu dávkovať raz za 4 týždne 2mg/na kg živej váhy pacienta a že je dobre tolerovaný ( nezistili vedľajšie účinky ). Trial robili na pacientoch bez ťažkých symptómov, u ktorých sa choroba vyvíja pomaly a ten liek im zlepší kvalitu života, lebo im stačí infúzia raz za mesiac.

Pre mňa je podstatné, že tzv. momentum je fuč...akcia rástla v očakávaní good news...tie sú vonku...niet viac katalyzátorov na rast. Môže padať späť ku 0,40...A keďže nevidím dôvody na rast, teda aspoň nie v dohľadnej dobe, tak ju nechcem držať.

Takisto nechcem podstupovať riziko offeringu, keďže teraz majú oustanding 148 mil. akcií a schválili že môžu mať 350 mil. Divné je že mali schválené do 250 mil, ale urobili hlasovanie , že do 350 mil. A takisto sa mi nepáči, že je to už penny stock a je na NYSE...môže byť z dôvodu nízkej ceny delistovaná.

Nechcem toho roku veľmi držať akcie...robí mi to len straty. Možno ked burza padne, tak potom niečo podržím. Paradoxne, akcie a futures čo som držal posledné roky mi len narobili straty. :( A zlato, čo som zabudol prerolovať, to je hore 100 bodov, to by bolo teraz v zisku nad 5000... :roll:

Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

je odzaciatku jasne, ze cena akcie bude neustale skakat hore dolu, pretoze pri nizkej cene sa da lahko ovplyvnovat a pekne zarabat na swingu. Ale ja ju drzim dlhodobo, minimalne do 2020,bez problemov aj dlhsie. Je to taky experiment, ci to niekam dotiahne alebo nie. Schvalili si navysenie na 350 kvoli tomu asi, ze maju este dva lieky a chcu mat istotu ze budu mat ich vyvoj peniaze. Predbezne odhady ukazuju ze kazdy z tychto dvoch liekov ma teoreticky potencial ziskat podstatne vecsi trhovy podiel ako v pripade prx102. Takze pumpy/dumpy ma nijako ani v najmensom nevzrusuju.
Vsetko ohladom akcii robim hlavne pre zabavu a vzrusenie a o peniaze mi ide az niekde na 4mieste. Tym padom som sa vyhol sklamaniu pri stratach.
Tento rok asi naozaj nebude prilis dobry pre bykov.. Inac aj keby firma bola delistovana z Nyse, tak bude stale obchodovatelna na Tel avivskej burze.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ALL:

o 19,11 som tu dal príspevok a o 19,19 cena padla o -20%.
Netvrdím, že niekto od nás predal väčšie množstvo, len chcem upozorniť, že aj menší predaj naraz, napr. 5000 kusov môže u malej akcie vyvolať mini flash crash...reťazovú reakciu, ked spanikujú viacerí ( alebo AOS ) a prudko stlačia cenu.
Ako môžete vidieť na grafe za 30 sekúnd sa spolu predalo 300 tisíc akcií a cena rachla na 0,39

Bez rozdielu, či predával niekto od nás, alebo nie..chcem len poradiť, že malé akcie nepredávajte v jednom otvorenom príkaze.
Je nevýhoda bežných brokerov, že majú len web platformy z jednoduchými príkazmi. Najlepší je direct access broker, na Slovensku asi len Lynx...priamo sledujete ponuku a dopyt a podľa toho predávate. Ked priamo vidíte velkého kupujúceho, tak mu môžete šupnúť všetko...no ked sú tam iba malí, tak môžete predávať iba po málo... Okrem toho vždy používajte iba limitné ordery a na väčšie predaje ( i nákupy ) treba sofistifikované, alebo neviditeľné príkazy...Napr. taký iceberg ...že váš príkaz vyzerá ako špička ľadovca...predávate tisíce, ale viditeľných je iba 100 kusov

PLX MINI FLASH CRASH...možno zväčšiť kliknutím:
Prílohy
PLX mini flash crash.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Martin7 »

Juggler, to je nič, ale keď Trumpeta predá svojich 55k shares v jednom pokyne tak PLX zavrie v mínuse :lol:

Pár vecí k PLX:
- nie len PRX102 ale aj ten na cystickú fibrózu (rýchlo neviem či PRX106 alebo 110) má obrovský trh, ktorý z roka na rok veľmi rastie.
- už keď švagor kúpil PLX a bol silný rast, tak ešte pred otvorením trhov prišla zpochybňujúca analýza, ktorá dávala výsledky dole a tlmila každý rast. To sa deje stále.
- Goldmani aj Morgan Stanley mali každý po cca 30k shares a predali v tom poslednom klesaní (keď išla na 0,27) za okolo 0,30. Nedržia nič. Celý tento rast im ušiel.
- pokiaľ ide o CEO PLX, podarilo sa mi nakontaktovať s dvoma ľuďmi (ešte asi pred rokom), čo ho poznajú osobne, pracovne z toho odvetvia. Obaja označili firmu a aj jeho za veľmi serióznu. S jedným som sa skontaktoval tak, že napísal príspevok k analýze o PLX a on mal výhrady k nejakým číslam, lebo boli nepresné a kritizoval nepresnosti.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal: - Goldmani aj Morgan Stanley mali každý po cca 30k shares a predali v tom poslednom klesaní (keď išla na 0,27) za okolo 0,30. Nedržia nič. Celý tento rast im ušiel.
Sranda. Ako čas od času zisťujeme, že aj tí ,ktorých považujeme za veľkých profíkov sa správajú ako malé deti.
Najviac ma šokoval ten fond o ktorom si písal pri AMD. Kde guru investoval milióny dolárov do AMD pri cene nad 30 a potom to obrátil do shortu keď padla k 17 :roll: Totálny magor...
- pokiaľ ide o CEO PLX, podarilo sa mi nakontaktovať s dvoma ľuďmi (ešte asi pred rokom), čo ho poznajú osobne, pracovne z toho odvetvia. Obaja označili firmu a aj jeho za veľmi serióznu. S jedným som sa skontaktoval tak, že napísal príspevok k analýze o PLX a on mal výhrady k nejakým číslam, lebo boli nepresné a kritizoval nepresnosti.
Firma je seriózna. O tom nepochybujem. Len vieš ako sa hovorí: NEPLEŤ CITY DO BIZNISU.
K tomu aby išla hore musia byť výsledky a to sú zisky a tržby.
Prílohy
show me the money.gif
show me the money.gif (1.67 MiB) 11693 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Airmike »

30k shares po 0.3 to je 9000 USD.

myslim ze Goldmani aj JP to rozhodne nepredavali koli tomu, ze by sa niekto pomylil, alebo ze by im nieco uslo.
hadam, ze to skor niekomu vadilo, ze mu to na monitore zabera riadok a nechcel, aby mu tam taka polozka smrdela a rusila ho.

alebo mozno akcia spadla do nejakej kategorie, kedy ju uz nemozu drzat. regulatorne opatrenie.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

prave extremne nizka cena je podla mna tiez jeden z dovodov preco do nej velmi malo investuju institucionalny investory, pretoze podla svojich "internal policy" maju obvykle vyluky na nakup- co je aj pochopitelne /alebo dalsiu drzbu/. Ale tipujem, ze ak by sa raz,teoreticky, za rok dva dostala nad 1Usd tak uz jej rast bude konzistentnejsi a volatalita mensia.

Ten docasny pad ceny sposobilo ze niekto naraz predal 1milion shares, takze keby som predal svojich 55K trh to asi zaznamena na hranici pozorovatelnosti.

https://finance.yahoo.com/news/protalix ... 00790.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ohladom toho, ze aj guru moze spanikarit: aj on je iba clovek a hlavne s cim vecsim balikom clovek obchoduje tym je to vecsi stres a potom sa mozu vyskytnut mimovolne chyby ktore pri spatnej analyze vyzeraju absurdne. Viete si predstavit, ze zadavate prikazy vo vyske stoviek tisic, ci miliony na dennej baze? :)

Juggler

nerobi Lynx automaticky ze rozdeluje velky prikaz na mnozstvo mensich nakupov/predajov? aspon mne to tak pripada ked pozeram uskutocnene trejdy, tak to tak nejako rozdelene pri velkom pocte shares vyzera..
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

poster II.
http://phx.corporate-ir.net/External.Fi ... U9MQ==&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal: Juggler

nerobi Lynx automaticky ze rozdeluje velky prikaz na mnozstvo mensich nakupov/predajov? aspon mne to tak pripada ked pozeram uskutocnene trejdy, tak to tak nejako rozdelene pri velkom pocte shares vyzera..
Lynx nerobí nič, len ti umožní využívať platformu IB. Treba používať TWS (nie web trader ), treba vidieť priamo bid a ask.
Tam vidíš aj svoj príkaz, teda ked je otvorený a ked ho dáš na ask...čiže ako v zmenárni nákup - predaj = bid - ask.
Tí čo chcú kúpiť môžu tebe zobrať všetko, alebo to budú brať po stovkách....a tak ti to postupne zaznamenáva aj broker...
Druhá možnosť predaja je, že vidíš bid (nákup ) a predáš to tomu, čo chce kúpiť...ale nemôžeš mu predať naraz 1000, ked chce len 500. Ked zadáš 1000, tak 500 sa predá a druhých 500 sa posunie ako ask na cenu bidu...čiže tlačíš cenu dole. A keby si dal market order na veľa kusov, tak to je úplná katastrofa, lebo berie všetkých kupcov dole za trhovú cenu ...čiže cena padá a vyvoláš paniku. Samozrejme to sa týka len menej likvidných akcií, alebo tradingu mimo burzových hodín. Z väčšími firmami nepohnú také príkazy aké dávame my. Treba si uvedomiť, že aj ked akcia má denný volume dajme tomu 300 000, tak je to rozložené na celý deň...čiže ide po stovkách, sem tam tisícka a často sa nedeje nič celé minúty...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Trumpeta1978 napísal:poster II.
http://phx.corporate-ir.net/External.Fi ... U9MQ==&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten sa mi viac páči. To bude asi tá Karlova Univ. Tí konštatujú, že 6 mes. používanie zlepšilo funkciu obličiek. Plus že je dobrá tolerancia. Mal by byť ešte tretí poster a zajtra to zhrnie CEO protalixu v prednáške na konferencii.

P.S. IB ma včera naštvali. A nie prvý krát. Podal som sťažnosť. Majú také hlúpe obmedzenie, volá sa to price cap...že neumožnia v ah trejdovať akciu ked je cena horšia ako -5%. Možno iba požiadať customer service aby to odblokovali. Lenže to je strata času a bránenie v tradingu. Chcel som shortovať ARLO pri -6%...nemohol som...pričom sa akcia veselo trejdila a išla dole. Teraz je -30%. :roll: Oni tým chránia klientov, ale zároveň iných obmedzujú... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

cryptotrader

flash crash na akciach trva velmi kratko, je to neocakavana udalost,nemusis vediet hned reagovat, ze preco k nemu prislo, pretoze tych dovodov moze byt viacej. Ono sa to takto spatne lahko identifikuje, ale v tej chvili je na trhu panika a u takej lacnej penny stock sa moze stat skoro cokolvek.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

tento konkretny flash crash na plx som cely zazil od zaciatku do konca a celu dobu so sledoval aj socialne siete venovane plx.
Investori aj trejderi boli z toho na rozpakoch a v miernom chaose, dlho sa nevedelo co sa deje, bali sa ci na tej konferencii ktora prebieha v rovnkom case neprislo k uverejneniu nejakej zasadnej informacie, iny vytahovali ze mozno uz je to riedenie. A zachvilu uz to bolo zase hore- bolo to cele neprehladne.
S kryptomenami nemam dobru skusenost, nieco malo som spekulovat s Btc ale bol som nakoniec rad ze sa mi vratilo aspon to co som do toho vrazil.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

poster III. http://phx.corporate-ir.net/External.Fi ... U9MQ==&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

kompletna prezentacia http://phx.corporate-ir.net/External.Fi ... U9MQ==&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu máš jedno čerstvé pozitívum, čo ju dnes podržalo:

Citigroup Inc. just filed a "Statement of acquisition of beneficial ownership", which is also known as a 13G. In the filing, it appears as though Citigroup Inc. claims to own 9,214,117 shares. This represents 5.8% of Protalix BioTherapeutics.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

https://fintel.io/so/us/plx" onclick="window.open(this.href);return false;

Citi drzala tie akcie uz v 2018,nie je to novy nakup.institucie vlastnia 13,6perc. vsetkych akcii plx
Cena nerastie a vysvetlujem si to tym, ze moznost predcasneho zrychleneho schvalenia je neista a za druhe je tu visiaci tien dilution ku ktoremu bude musiet firma skor ci neskor pristupit, lebo jej fin. situacia je slaba a nebude mat z coho financovat vyvoj ostatnych dvoch liekov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aha. Citi v skutočnosti predala 200 tisíc akcií:

February 08, 2019 - Citigroup Inc has filed an SC 13G/A form with the Securities and Exchange Commission (SEC) disclosing ownership of 9,214,117 shares of Protalix BioTherapeutics, Inc. (AMEX:PLX). This represents 5.8 percent ownership of the company. In their previous filing dated February 09, 2018, Citigroup Inc had reported owning 9,403,684 shares, indicating a decrease of -2.02 percent.

Retailoví špekulanti chceli vypustiť dobré správy, tak napísali, že Citi kúpila teraz ...dokonca dali tabulku, že Citi nebola predtým akcionárom... Sranda, úplný opak. :wink: :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

zo strany dlhorocnych holderov je na sietach citit frustraciu,pretoze mnohi kupovali za pomerne vysoke ceny a dufali ze po vysledkoch cena konecne vyskoci aspon na 0,7 pritom nastal presny opak a cena klesla. Tym padom sa poniektori snazia za kazdu cenu udrziavat "naladu na lodi aspon nad bodom mrazu" aj vselijakymi obskurnymi informaciami, aby nestratili trpezlivost aj dalsi a nezacali masovo predavat.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

Juggler
Tak skusil som co to urobi s cenou ked sa preda 55460shares. Cena sa znizila z 0.53 na 0.516 / predala sa vlastne za tu nizsiu cenu/na grafe bol vidno maly prepad. Inac ziaden problem. Keby som vedel ze cena az tak klesne tak to neurobim.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

pre objektivitu musim priznat, ze som dost zmenil nazor na tuto akciu, rozmyslal a analyzoval. Je prilis riskantne ju drzat dlhodobo ako investiciu. Moj laicky nazor je, ze sucasny stav trialov nemusi stacit na zrychlene schvalenie a bude sa musiet cakat na cely proces tj az do roku 2020. Lenze dovtedy urcite nastane zriedenie akcii, inac firma nebude mat ako normalne fungovat. Lenze ak cena medzitym nejakym zazrakom nenarastie, tak zriedenie pri tejto nizkej cene si neviem predstavit a viedlo by to mozno aj k delistovaniu z Nyse co by sice nebola uplna katastrofa, ale vyhladovo by to boli v kzadom pripade zmrazene peniaze s otaznym koncom. A ak aj cena narastie, tak ju aj tak hned zriedia. Dalsia vec je, ze genove terapie Fabryho choroby postupuju velmi rychlo, takze ak aj PRX102 bude schvaleny, tak ako liek dokaze zisky generovat iba dost obmedzenu dobu. Urcite ze sa da spekulovat na rast v dlhodobom horizonte, ale v mojom ponimani rizika uz to presahuje zdravu mieru. Takze tuto akciu uz nedrzim, mozno ak bude vhodna prilezitost tak skusim nejaku skalpovacku/swingovku na aktualnom trende.
mramorov
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 14 09, 2007 3:33 pm

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa mramorov »

ano mas pavdu Trumpeta. Tiez som viac analyzoval PLX pretoze som chcel kupit nieco Biotechu.
Preto davam do pozornosti CLSD na ktoru som narazil pred tyzdnom a vcera som aj kupil 7400ks po 1,56.
Dnes uzavrela 1,74 co je cena aj tak velmi nizka podla mna. Dnes bolo oznamene prijatie NDA. A maju hotovost porovnatelnu s cenou akcie. Skuste sa na tuto bioakciu pozriet s vaseho pohladu. Budem rad za kazdu analyzu.
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

mramorov
1/CLSD- z hladiska fundamentalnej analyzy je to bieda.
2/Maju v 3.Phase Suprachoroidal CLS-TA, co je fajn, z odborneho hladiska to nedokazem posudit, ale co som precital narychlo nejake recenzie na studiu toho lieku, tak vysledku zatial velmi oslnive nie su.
3/ako dlhodobu investiciu by som do toho nesiel, riziko neuspechu je vysoke
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

https://seekingalpha.com/news/3447042-p ... email_link" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa JUGGLER »

100 M offer pri market cape 65 M... ohlásené v piatok 1 hodinu po close...dobre sme tušili...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: PLX- Protalix BioTherapeutics- /Biotech Nyse/

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

som rad,ze som sa toho vtedy zbavil bez straty, este aj s malym ziskom, myslim.. Aj ked pre takych swingtraderov to mohla by celkom slusna akcia, kvoli jej vysokej volatilite.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"