financnik.cz

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

mohol by si prosim postnut printscreen ako sa dari tym dvom strategiam k dnesnemu dnu. dik
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:JUGGLER

mohol by si prosim postnut printscreen ako sa dari tym dvom strategiam k dnesnemu dnu. dik
Morpheus (kliknut pre zväčšenie):
Prílohy
Morpheus 1 (1).PNG
MOrpheus 1 ( 2).PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa JUGGLER »

G rex (kliknut pre zväčšenie):
Prílohy
G REX (1).PNG
G REX  (2).PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Airmike »

dakujem
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám, že u Nesnídala vôbec nesedia minulé scany so súčasnými. Minulé zisky boli navýšené a straty znížené.
U oboch systémov. Žeby FAKE REPORTING? Zistil som to tak, že mi nesedel výpočet P/L od 2016.

Systém 1 AOS Morpheus možno končí a zrazu pozerám, že s priemerom 10% p.a. Pametal som si, že v 2016 mal okolo 1,5%.
Pozrel som do ich vlákna kde som ten scan koncom roka 2016 dával, a hľa. Fakt to bolo zmanipulované.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;

Starý scan:
Prílohy
Morpheus 1 (1).PNG
MOrpheus 1 ( 2).PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nový scan (kliknúť pre zväčšenie):
Prílohy
HITP - Nesnidal Morpheus1 ATS.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Takisto boli zmanipulované minulé výsledky systému G-REX. Silné kafé, lebo systém beží ďalej.

Na novom scane je:

1. zisk za 2015 navýšený zo 3147 na 3447 USD
2. strata za 2016 znížená zo 4435 na 3602 USD

Starý scan je tuto: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;

Nový scan:
Prílohy
HITP - Nesnidal G-REX TF.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa Airmike »

a nebude to len nejaka chyba vyplyvajuca z open P&L. to mi pride celkom prastene upravovat vysledky nejakeho systemu na ktory uz aj autor davno zabudol. je na webe, ktory je mrtvy a zrejme nema ziadnych subscriberov. predpokladam ze 90% visits toho systemu robis ty, lebo si to zapisujes do hitparady :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:a nebude to len nejaka chyba vyplyvajuca z open P&L. to mi pride celkom prastene upravovat vysledky nejakeho systemu na ktory uz aj autor davno zabudol. je na webe, ktory je mrtvy a zrejme nema ziadnych subscriberov. predpokladam ze 90% visits toho systemu robis ty, lebo si to zapisujes do hitparady :)
Chybička čo zmenila zmenila celkový zisk Morpheus-1 ATS od 2011 do 2016 zo +605 USD na +3419..čiže z +10% na +57% ? :)

Aby Nesnídal mohol povedať, že svoj najstarší systém vyradil pre stratu výkonnosti, ale aj tak dosiahol priemer 10% p.a.?



Strata druhého systému G-REX TF za 2015 až 2016 sa odrazu zmenšila o 1133 USD

Systémy bol ponúkané cez striker.com a Nesnídalovú stránku a všetky systémy na strikeri sa dajú kopírovať len cez jediného brokera. Na starých i nových scanoch sú jasne definované podmienky reportingu:


Morpheus-1 ATS: These results are based on 1 contract, with a starting balance of $6,000. Monthly subscription $0 per contract and commission $10/RT are included in the profit/loss calculation.

G-REX TF: These results are based on 1 contract, with a starting balance of $7,500. Monthly subscription $0 per contract and commission $10/RT areincluded in the profit/loss calculation.


Aj keby tých $10/RT bolo znížených o polovicu, čiže na úroveň deep discount brokera ako IB, aj tak by Morpheus mohol ušetriť len 254 obchodov x 5 = 1270 USD a G-Rex 194 x 5 = 970 USD


Vôbec by som netvrdil, že ide o výsledky systému na ktorý už autor dávno zabudol.
Morpheus-1 ATS bola podľa mňa vlajková lod Nesnídala s ktorou sa ešte v 2015-2016 chválil:

https://www.linkedin.com/pulse/my-tradi ... 1-nesnidal" onclick="window.open(this.href);return false;


Tomas Nesnidal: Morpheus-1 ATS has been trading live since 2011, with great results and low drawdown. The system trades with a reasonably small stop-loss (300-600 USD, depending on the quality of the entry signal), is suitable for a small account (from 6.000 USD), and has made a +104.57% return by now as of Aug 1, 2015, after slip, fees, and commission. I consider it to be a very robust and reliable system. I've personally made good money on this system and have financed some of my traveling thanks to it.


John Gallwas: Is Morpheus-1 ATS re-optimized, and if so, is it scheduled or event driven?

Tomas Nesnidal: In general, re-optimization is an important part of all of my trading systems. Most of them are re-optimized on a regular basis. However, Morpheus-1 ATS is one of a few of my systems with an event driven re-optimization.

John Gallwas: Do you offer some more systems for lease with Striker, and where can our clients get more information about that?

Tomas Nesnidal: Yes, right now I offer two more systems. T-Gainer ATS is another system with a positive live trading history since 2013. G-REX ATS is a system with a reasonable stop-loss (500 USD) and great potential, as it combines two very strong systems into one. All my systems passed a proprietary, very strict development protocol and very demanding robustness testing

Originál PR z augusta 2015:

http://www.striker-report.com/issues/SR ... 1&intID=74" onclick="window.open(this.href);return false;


Celkovo ponúkal tri systémy...všetky tri zlyhali. Pôvodne sa mi zdá, že boli dokonca 4. Niekde máme i scan z jeho stránky z 2016. A nedáva mi to logiku, že môže ísť o systém na ktorý autor už dávno zabudol. To akože trejdíš dajme tomu 100 tisíc v nejakom systéme, ktorý ti 4 roky prináša zisky a potom na neho zabudneš, ked neprináša? Kde je podľa teba ten bod zvratu, kedy prestaneš taký systém používať? Ako môžeš vedieť dopredu, že DD sa už neobráti do ziskov?

Nemôžeš.

Preto si podla mna bud definuješ SL a systém vyradíš ked nesplna parametre( a prestaneš ho aj predávať ), alebo urobíš všetko preto aby sa to obrátilo. Nesnídal sa podľa mňa snažil až do zruinovania, resp. úteku posledného predplatiteľa. V reportingu nie je zahrnutých 50 USD mesačne, čo muselo rýchlo devastovať malé účty. Oni tie systémy už neponúkajú, lebo nikoho by už nenalákali...ale tie 2 systémy ako také fungujú a reporting je updatovaný. A nedal by som vela za to, že aj autor sám v nich zahučal. Neverím, že je taký hajzlík, že by ani nevrazil svoje peniaze do vlastného systému. Chápem, že by chcel zabudnúť a vymazať ich zo svojho života...Ale ked už raz vyšiel z kožou na trh, tak to nejde len tak ľahko. Uvidíme, či Morpheus načisto prestane robiť trejdy ( z reportov vidno, že bol nastavený aby robil už len malé trejdy ) a som zvedavý dokedy vydrží G-rex. Ten stále ide na plnú paru...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa Istiach »

To je celkom "grim" ked v tradingu zlyha aj niekto kto sa tomu venuje tak dlho...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

ja som vychadzal len z jednej jedinej domnienky, ktoru tu nacrtol prave clovek zo strikeru, ze tomas ma mnoho inych systemov. ja to vobec nesledujem, tak ma napadlo, ze ci to nebude nejaka chyba. to ze ma len 4 systemy mi pride brutalne nepravdepodobne.

dovod preco si myslim, ze na to uz davno zabudol je, ze tie systemy mu prave idu len cez striker, na obrovskych poplatkoch a ze je to taka pretpotopna forma investovania, ze to dnes uz nikto normalny takouto formou nerobi. aj sam tomas si zaklada svoj fond. takze to, ze na to niekto zabudne mi pride prirodzene.

btw : to, ze tam mal alokovanych 100k svojich prachov a nechal ten ucet vykrvacat je velmi nepravdepodobne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK.

Mne to celé pripadá ako podvod v štýle, ktorý sme už rozoberali a používa sa aj pri forexových systémoch.
Rozbehneš kopu systémov a potom začneš prezentovať a predávať tie, ktorým sa darí.

Nesnídal začal s veľkou pompou prezentovať Morpheus v auguste 2015, ked mal pekný 4 ročný track record.
Odvtedy išiel celý systém dolu vodou.

Aby som nikomu nekrivdil, pozrel som sa na ten reporting ešte raz. Tie dodatočne prikrášlené výsledky u Morpheus-1 vyrobili tak, že z reportingu odstránili brokerské poplatky 10 USD RT.

Pridávam aktuálny scan na ktorom vidieť obidva veci: ako systém išiel dolu vodou odkedy bol prezentovaný v auguste 2015 a takisto reporty za jednotlivé mesiace roku 2012, ktoré nezahŕňajú žiadne poplatky. Pri počte 50 trejdov za daný rok by poplatky cez striker činili 500 USD a cez IB zhruba 240 USD.
Prílohy
Morpheus - report 2012 without fees.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: INVESTIČNÁ HITPARÁDA AKO-INVESTOVAŤ.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Druhý systém G-Rex je v poriadku. Nezrovnalosť za 2016 vznikla tým, že scan som urobil začiatkom decembra 2016 a tým pádom nebol vo výsledkoch zahrnutý december. Menšia nezrovnalosť za 2015 vznikla tým, že v reportingu účtovali o niečo vyššie fees ako 10 USD RT, čo potom opravili na 10 RT.

Záver je taký, že výsledky pre obidva systémy som prepočítal a uviedol na pravú mieru. Obidva systémy v Hitparáde zahrňajú fees 10 USD RT, presne podľa ich pravidiel.

Oficiálny reporting G-Rex je teda v poriadku a systém normálne beží.
Výsledky Morpheus sú však po novom prikrášlené a to tak, že sa z reportingu selektívne odstránili brokerské fees.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa mm1809 »

Ako sa dari AOS portfoliu pod spravou predavaca ezoterickej literatury Tomasa Nesnidala?

https://www.youarelovebook.com" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youarelovebook.com/hosted/i ... Def-04.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"