Opcie a opčné stratégie

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Aj keď som plánoval dnes zatvoriť včerajší obchod, tak moja predstava bola úplne iná. :? To, že Čína devalvovala ma prekvapilo. Trh tento týždeň zopakoval znova pohyb pod 2.SD s tým rozdielom, že teraz som zisk nemohol vybrať lebo pozícia sa do zisku ani nedostala. Často sa nestáva, aby trh jeden deň spravil skoro +2SD a na druhý deň viac ako - 2SD. Keďže dnes po close sa zverejňujú týždenné zásoby ropy a v noci Čína zverejňuje svoju priemyselnú produkciu, tak nebudem dúfať, že sa trh postaví na nohy. Tiež by sa mohol prepadnúť a ja by som sa dostal do väčšej straty akú plánujem pri týchto obchodoch (-20%). Pozícia zatvorená na strate -13.31%.
Close Iron Butt. za 15.40 $ a close Call opcie za 0.60$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Keďže mi zajtra exiruje Iron Condor a s pravdepodobnosťou 99,9% v zisku, tak som dnes otvoril ďalší obchod na "dlhšiu" dobu.
Vertical spread SPX Put Aug'28 (2000,2010) za 0,90$/k. Predal som 3 ks.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Condor expiroval bezcenný. ROI 12% za 14 dní v pozícii. Nie zlé po tých neúspechoch v krátkych obchodoch. Dúfam, že budúci týždeň už to prelomím aj tam.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Na tento týždeň Iron Butterfly SPX Aug '20 (2060,2100,2100,2040) za 17$. Vzhľadom na margin otvorený 1k.
Ešte doplním pohľad na otvorenú pozíciu.
Prílohy
Calendár_spread.jpg
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Tak toto nebude online nahlásený trade lebo som ho musel predýchať. Ešte že tá Žilina vyhrala. :D Včera sa mi nerealizoval príkaz na ukončenie Iron Butterfly v zisku, tak som dnes skončil v parádnej strate. Pozíciu som zavrel za 36$! Pekne som to schytal. :cry:
Otvorený vertikál začína byť tiež pod tlakom, tak uvidím, či nebudem musieť rolovať. Sledujem pár firiem na ktoré by som chcel otvoriť pár pozícií. Volatilita rastie, tak predať nejaké spready by nemuselo byť na škodu. Mám teraz čo napraviť, tak sa isto nebudem nudiť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

So spreadmi som bol trpezlivý, ale nepomohlo mi to. Nevidel som možnosť rolovať bez toho, aby som mal ďalšie možné problémy, tak som to celé zavrel za 9,60$. Prípadné rolovanie by mi neskôr mohlo navyšovať stratu. Škoda možno mi chýbal týždeň na to, aby som sa z celej situácie dostal. :(
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Hurá, tak konečně nám nastala panika na trzích. Jsem za tuto situaci rád, jelikož jsem si mohl v praxi ověřit řízení spreadů za této situace.
Jak jsem nedávno psal, obchodování spreadů jsem ukončil, věnoval jsem se už pouze SPY na demo účtu. Minulý týden jsem dopadl tak jak jsem si již dříve několikrát zjistil na backtestech - otevřené spready jsem nejprve roloval níže, poté jsem je ale uzavřel jelikož by se prohlubovala ztráta a nikdo neví kdy panika skončila.

Výsledek je tedy takový, že jsem přišel o pracně nabrané zisky z předchozích klidných období. A znovu jsem si potvrdil že já osobně nevidím způsob jak takto ziskově obchodovat spready - panika jež nastane jednou za dlouhé období vymaže všechny nebo většinu předchozích zisků.

Podle Rada tady vidím, že nejsem sám kdo to neuroloval a zavřel...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa jogo »

Tusim prislo na moje slova, co tu roky opakujem, ze vo velkom prepade sa to neda odrolovat. :?

Na druhej strane, aj napriek tomuto prijatiu straty je Rado v spreadoch este stale v peknom zisku od roku 2011,co to obchoduje. Len ten zisk sa uz viac "zrealnil" a zacina sa zhruba podobat na zisk, ktory dal SPX od roku 2011 sposobom buy and hold.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Rolovať resp. upravovať pozíciu malo zmysel ešte na začiatku. Napríklad predajom call spreadu. Ďalšie úpravy už by len zvyšovali možnú stratu a to mi nedávalo veľký zmysel, tak som to radšej zatvoril.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

BWButterfly na AAPL call Sept'4 (113,114,116) za 0,22$/ks. Predal som 3 ks.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

BWButterfly na CMG call Sept'4 (710,715,725) za 1,07$/ks. Predal som 1ks.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

BWButterfly GLD Sept'4 Put (106,108,108,50) za 0,23$/k. Predal som 1 ks.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa jogo »

Rado napísal: Ani neviem ako som do toho spadol, tak to musím dokončiť. Otvorenie ďalšieho spreadu SPX may call (2160,2170) za 0,85$/kontrakt. Poplatok 2,46$/kontrakt. Investoval som ďalších 15% kapitálu. ROI tohto obchodu 9,3%.
So spreadmi som bol trpezlivý, ale nepomohlo mi to. Nevidel som možnosť rolovať bez toho, aby som mal ďalšie možné problémy, tak som to celé zavrel za 9,60$. Prípadné rolovanie by mi neskôr mohlo navyšovať stratu. Škoda možno mi chýbal týždeň na to, aby som sa z celej situácie dostal
Zase musim byt "ten zly", ktory sa bude pytat. :? Podobne ako v praci. Za sefovym chrbtom su vsetci velki kritici a ked pride sef, tak onemeju. Resp. vzdy ohovaraju kolegu, ktory prave neni pri nich. :?
Sorry, ale zaujima ma to. Takato situacia nastane raz za par rokov a vsetci tu mlcia(okrem Miroslava).
Neviem, preco sa nepytaju ti diskurujuci, ktori tu s tebou diskutovali predtym, ked sa spreadom darilo.

Ak som spravne pochopil horeuvedene citaty, tak si otvaral spready s rozpatim 10 bodov. tzn. ze ked spready boli prave ATM tak stali zhruba 5$. Preco si ich neuzavrel na 5$ ale az na 9.6$? Dovod bol velky otvaraci GAP 24.8. 2015? Nedalo sa to zavriet, ako to tu pisal Mgulka?

p.s: Nepisem to preto, aby som sa vrtal v tvojom nestasti, ale chcem vediet ako to realne prebehlo. Konci mi ucet u Brokerjet-u a prechadzam s tymi peniazmi do IB a mam v plane velmi opatrne sem-tam vypisat opcie. Rad by som vedel, co sa deje v takych extremnych dnoch z "prvej ruky". Ak mas problem to napisat verejne, posli mi to prosim ss. Diky.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Otvorené som mal SPX put (2000,2010) za 0,9$, ak som chcel rolovať, tak to malo byť v čase keď sa SPX obchodovalo za 2015$ a nie viac. Spread sa dal zavrieť s cca 15% stratou možno niekedy pri cene 2030$ lebo už vtedy trhy spadli nižšie. Ja som po prudkom prepade čakal niečo podobné ako bolo v októbri minulého roka. Rýchly silný prepad trhov a následne prudkú korekciu. Rolovať nemalo zmysel lebo trhy padali dole a cena za rolovanie bola vysoká a pritom by som sa so strikami veľmi nepohol. Nakoniec som predpokladal celkom dobre, ale chýbali mi 2%. Keďže som nechcel plnú stratu, tak som radšej zavrel skôr aj keď to je len kozmetická úprava.
Chybu vidím v tom, že som neroloval v čase v ktorom som mal a druhá je tá, že som neotvoril call spread, ktorý by mi reálne znížil stratu. BTW cena za ktorú bolo možno zavrieť spread v piatok minulý týždeň bola 5,10$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa jogo »

Ten chlapik,co ho sledujes na zahranicnom fore, ktory ziskovo obchodoval spready uz v 2008 roku a dokazal odrolovat aj 2011 rok, ako dopadol? Tiez musel prijat stratu?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa mgulka »

keď na jeden spread dostaneš v priemere 1$ a tvoja otvorená strata napr. v ten daný pondelok je -3$ (ceny uvádzam len ako príklad), tak ako sa to dá odrolovať? aby si dostal naspäť 3$ a bol na nule, tak by si musel rolovať hádam do Dec´15. V takomto prípade bolo podla mňa najlepšie prijať stratu a čakať, len obrovský problém nastáva, keď sa spread stane ITM a ITM aj zostane...

Inak ruku by som dal do ohňa, že som v pondelok videl pri open na SPX cenu 1830 alebo 1820 (tak nejak). Bolo to úplne hneď na open. Avšak keď sa pozriem na graf SPX tak pre 24.8.2015 mi ukazuje LOW 1867 bodov. Je možné, že sa anulovali nejaké obchody a upravovala sa hodnota indexu alebo som mal halucinácie ?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

jogo napísal:Ten chlapik,co ho sledujes na zahranicnom fore, ktory ziskovo obchodoval spready uz v 2008 roku a dokazal odrolovat aj 2011 rok, ako dopadol? Tiez musel prijat stratu?
Otvorenú mal expiráciu Aug'20 (klasický mesiac). Zasiahlo mu spread (2015,2025). Ostatné mal nižšie a expirovali v zisku. Bohužiaľ v piatok trh otvoril cca 2015 a vymazal mu celý tohtoročný zisk. Mal smolu lebo v štvrtok SPX bol cca 1% nad jeho vypísaným strikom a nepamätám situáciu, že by to v čase expirácie na SPX nestačilo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

mgulka napísal:keď na jeden spread dostaneš v priemere 1$ a tvoja otvorená strata napr. v ten daný pondelok je -3$ (ceny uvádzam len ako príklad), tak ako sa to dá odrolovať? aby si dostal naspäť 3$ a bol na nule, tak by si musel rolovať hádam do Dec´15. V takomto prípade bolo podla mňa najlepšie prijať stratu a čakať, len obrovský problém nastáva, keď sa spread stane ITM a ITM aj zostane...

Inak ruku by som dal do ohňa, že som v pondelok videl pri open na SPX cenu 1830 alebo 1820 (tak nejak). Bolo to úplne hneď na open. Avšak keď sa pozriem na graf SPX tak pre 24.8.2015 mi ukazuje LOW 1867 bodov. Je možné, že sa anulovali nejaké obchody a upravovala sa hodnota indexu alebo som mal halucinácie ?
Neviem prečo by si sa mal snažiť rolovať tak, aby si bol na nule? Podstata je zobrať prijateľnú stratu. Ak by som napríklad roloval za cca 2$, tak by som mal aktuálne otvorený SPX (1950,1960) možno na tento piatok a matematika by bola takáto:
Inkaso 0,9$ - 2$ rolovanie, čo je strata 1,1$ v prípade, že expirujem bezcenný. Túto stratu ešte môžem znížiť otvorením call spreadu. Ja som možnosť na takéto rolovanie nerealizoval, čo bola možno chyba, ale nemal som ten pocit, keď trh otvoril, tak ako píšeš na cene 1820$. Pri rolovaní je podstatné, že si kupuješ čas. Spready vydržia aj ITM. Maximálnu stratu máš definovanú tak, či tak. Ja som sa rozhodol, tak ako som sa rozhodol. Teraz musím makať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Chris »

Rado napísal:Ten chlapik,co ho sledujes na zahranicnom fore, ktory ziskovo obchodoval spready uz v 2008 roku a dokazal odrolovat aj 2011 rok, ako dopadol? Tiez musel prijat stratu?

Otvorenú mal expiráciu Aug'20 (klasický mesiac). Zasiahlo mu spread (2015,2025). Ostatné mal nižšie a expirovali v zisku. Bohužiaľ v piatok trh otvoril cca 2015 a vymazal mu celý tohtoročný zisk. Mal smolu lebo v štvrtok SPX bol cca 1% nad jeho vypísaným strikom a nepamätám situáciu, že by to v čase expirácie na SPX nestačilo.
Prezdadite ako sa vola, alebo mate link, kde zverejnuje svoje obchody. :)

Tebe sa Rado podarilo kolko zisku zmazat ? Zachranil si nieco ? Straty musia prist, aby sa dalo od coho odrazit a dokopat to do zisku :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Ja som podobne šikovný ako on. :( Niečo budem musieť na svojom obchodovaní zmeniť. Keď nastane situácia ako teraz s Čínou, tak mám problém. Isto som to mohol obchodovať lepšie, ale aj tak si myslím, že do budúcna by som si mohol ušetriť nervy nejakou zmenou. :D

Neviem, či má link. Skôr si vymeníme maily. Musí ti stačiť, keď to takto sprostredkujem. Myslím, že bude viac ľudí, ktorí zahučali podobne.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Upravil som BWB na CMG. Kúpil som call spread sep'4 (705,710) za 4,15$. Znížil som svoju angažovanosť a maximálnu možnú stratu. Ostal mi tak klasický Butterfly na CMG (705,715,725).
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Zatvoril som pozíciu na CMG. Inkasoval som 1,60$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Zatvoril som pozíciu na AAPL. Inkasoval som dodatočných 0.05$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

BWB na AAL Call Sep'11 (41;41,5;43,5) za 0,33$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

BWB na BA Put Sep'11 (126,129,130) za 0,5$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Close BWB na GLD za -0.05$.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Nestíham písať obchody online. Dnes som otvoril ešte toto:
BWB FB Call Sep'11 (87,88,90,5) za 0,34$
BWB CMG Call Sep'11 (720,725,735) za 1,05$
BWB GILD Call Sep'11 (102,103,107) za 0,66$
BWB AMZN Call Sep'11 (500,505,515) za 1,04$

Všetko kreditné predaje. Otváral som všetko dnes lebo v pondelok sa neobchoduje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Chris »

je nejaky dovod preco si presiel z indexu priamo na vypisovanie na akcie ? Vacsie premia alebo ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa mgulka »

Ja som možnosť na takéto rolovanie nerealizoval, čo bola možno chyba, ale nemal som ten pocit, keď trh otvoril, tak ako píšeš na cene 1820$.
neviete niekto, že prečo vlastne denná sviečka na grafe ukazuje LOW na hodnote 1867 bodov, keď trh bol v ten deň naozaj aj pri hodnote 1820?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Chris napísal:je nejaky dovod preco si presiel z indexu priamo na vypisovanie na akcie ? Vacsie premia alebo ?
Je. Alokácia kapitálu. Nie všetky akcie, ETF a pod. sa budú pohybovať rovnako ako index. Pravdepodobnosť zisku pri vstupe do obchodu ostala skoro rovnaká, ale rozdelil som ju na viac podkladov. Postupoval som podobne ako postupuje kasíno. Pravdepodobnosť je na mojej strane len som obmedzil výšku stávky.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

mgulka napísal: neviete niekto, že prečo vlastne denná sviečka na grafe ukazuje LOW na hodnote 1867 bodov, keď trh bol v ten deň naozaj aj pri hodnote 1820?
Mne sa vidí, že low indexu bolo 1867 a low futures na index SPX bolo 1831.
Index priemeruje ceny akcií preto je skutočným trhom, ale index sa nedá obchodovať. Preto sa obchoduje cez futures a to sú len deriváty. Futures sa obchodujú 24 hodín, akcie len obmedzenú dobu. Sú to dve rozličné nástroje a za normálnych okolností je rozdiel medzi indexom a futures len pár bodov. V tej chvíli došlo po open k turbulenciám, ani neviem, či zastavili len obchodovanie u futures, alebo len velké akcie, či všetky akcie. Futures obyčajne predbiehajú index, takže pri prudkom poklese mohli zájsť ďalej ako index.

Ja trejdujem a sledujem futures. Tie aj komentujem. Celkový priebeh trhu sa však normálne zvykne komentovať a zobrazovať cez indexy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mgulka
Active Member
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa mgulka »

Juggler, ja som to sledoval v tzv. SpreadBuilder-i a tam mám jedine SPX, takže som si to určite nepomýlil s ES. Futures informatívne tiež sledujem, ale iba do 15:30.

Ja neviem teda. Mal som spread -1800p +1780p. Myslíš, že by som mal nutkanie ho zatvoriť pri 1867? Nie, nemal.

Ako vravím, ruku by som dal do ohňa, že hneď po otvorení som videl SPX niekde na 1820 alebo 1830 a vtedy som sa v panike snažil zavrieť spread, no nešlo to (lebo ževraj bolo pozastavené obchodovanie ako si aj ty písal). A potom začal trh značne rásť ale ja som pre istotu aj tak zavrel ten spread nejak pred 16:00. A až potom som na druhý deň, alebo neskôr, zbadal že na grafe je denná sviečka s low 1867 a nie s nižším low.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Je možné že prvé prepočty indexu vyšli tak nízko. Mnoho akcií bolo nelikvidných, chýbala ponuka a stopky tak mohli aktivovať pár market orderov pri prehnane nízkych cenách. Takmer každá akcia má veľký tick dole, ale v podstate sa tak nízko uskutočnilo len veľmi málo obchodov. Po zastavení obchodovania sa ponuka a dopyt normalizovala na nízkych, ale nie prehnaných cenách. Neviem ako to v skutočnosti prebieha, sú to veľmi raritné situácie - toto bola najväčšia panika po 4 rokoch. Na opciách musela byť totálna nelikvidita... Pametám sa aj na flash crash, to bolo podobné, len absolútne neočakávané. Pri flash crashi vôbec nikto nevedel čo sa deje. Akoby vypukla tretia svetová, ale nikto nevedel či naozaj... Teraz vedeli všetci prečo ideme dole, aj že dosť veľa, ale nik nevedel kde sa to zastaví.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Na opciách musela byť totálna nelikvidita...
:D On mal otvorené putky, ktoré boli trochu OTM. Ak by nezastavili obchodovanie, tak by sa po nich len zaprášilo. Každý sa snažil zachrániť a tak bol dopyt po putkách značný.

Neviem akú expiráciu si mal na spreadoch, ale pri ich obchodovaní treba byť trpezlivý. Nedá sa spread zatvoriť hneď ako sa dostaneš do straty a čakať, že tvoje obchodovanie bude ziskové. Ak si mal otvorený čistý put spread, tak najlepšou obranou bolo otvoriť call spread na približne rovnakej delte ako si otváral put spread. Znížil by si maximálnu stratu o nové prémium a mal by si otvoreného kondora. Ak si mal mesiac do expirácie, tak to bolo dosť času, aby sa trh vrátil späť. Ak nie, tak toto by ti znížilo maximálnu stratu a mohol by si neskôr znova zasahovať do pozície. Ja som bol z pohľadu času do expirácie na tom ďaleko horšie. Bol som ITM cca 200$ a skoro som to ustál. Rýchle zásahy do otvorených pozícií sa pri income stratégiách veľmi nevyplácajú. Pri zasahovaní do pozície by som sa držal asi tohto:
Definovaný risk: Iron Condor, Butterfly, BWButterfly, Vertical, Calendar - pomalý zásah do pozície
Nedefinovaný risk: Short Straddle, Short Strangle, Short Naked Call - rýchly zásah do pozície
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa osamely chodec »

myslite , ze index a futka v case jej expiracie cenovo splynu v likvidnom case trading hours.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Airmike »

osamely chodec

to je podstata futures kontraktov, takze ano
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Close
GILD za 2.15$
AMZN za 4.50$
FB za 1.35$

Zajtra by som mal zatvoriť zvyšok alebo všetko expiruje.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Airmike »

Rado.

len som sa chcel opytat, ked si mal teraz problemy s tymi spreadmi ci si nerozmyslal zakomponovat do tvojich strategii monitoring. filtre ktore ta nepustia obchodovat . ja napriklad pouzivam filtre na volatilitu. ked obchodujem market neutral tak mam filter, ktory mi povie ze je zvysena volatilita a ziadne obchody nedovoli otvorit.

ja viem ze tie premia su atraktivnejsie pri zvysenej volatilite, ale zase na druhu stranu preco riskovat drawdowny. krivka sa tym vyhladi. yisk je mensi ale o to stabilnejsi.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa Rado »

Volatilitu sledujem, ale problémy som mal hlavne, keď som otvoril pri nižšej IV a ona potom narástla. Keď už som v pozícii, tak s vysokou volatilitou už ťažko niečo spravím. Obchodom, ktoré mám otvorené teraz drawdown neuškodí pokiaľ mám Call BWButterfly. Skôr premýšľam nad zmenšením pozícií, čo do objemu prostriedkov na jeden obchod a do zvýšenia počtu obchodov. To mi príde celkom rozumné. Je to však náročnejšie na čas a neviem už napríklad robiť online report svojich obchodov. Aj tak si myslím, že robiť report obchodov je na figu. Len mi to berie čas. :)
Inak obchody, ktoré som robil teraz až také neutral neboli. Mám otvoreného iba jedného condora, ale ten som nereportoval.

Porozmýšľam nad tvojím nápadom. Možno niečo zakomponujem do svojho obchodovania.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
adec01
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 19 07, 2015 3:39 pm

Re: Opcie a opčné stratégie

Príspevok od používateľa adec01 »

Ahoj Rado,

aj keď vnímaš online zverejňovanie obchodov "na figu", priznám sa, že som sa z nich dosť naučil ako vnimat opcne obchodovanie. Tak za mna by som bol rad keby si v tom pokračoval.
Denis
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"