e-mini

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kay
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2011 8:11 pm

e-mini

Príspevok od používateľa kay »

zdravim
chcel by som vediet u ktoreho brokera sa da otvorit demo e-mini (fx futures) no hlavne ci ma niekto skusenosti s obchodovanim e-mini.
vdaka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: e-mini

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kay napísal:zdravim
chcel by som vediet u ktoreho brokera sa da otvorit demo e-mini (fx futures) no hlavne ci ma niekto skusenosti s obchodovanim e-mini.
vdaka
Chceš obchodovať forex , či akciové indexy? Alebo nebodaj komodity ako ropu, plyn, pšenicu, bravčové mäso...
Lebo forex sa zriedkakedy obchoduje cez futures ( ale hlavné páry sa obchodujú cez futures dobre).
E-mini znamená pojem pre ,,mini,, kontrakty futures, teda formu obchodovateľnú pre široké masy.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kay
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2011 8:11 pm

Re: e-mini

Príspevok od používateľa kay »

zatial ani neviem poriadne ako funguje e-mini viem len ze by to malo byt obchodovanie na TICKovom grafe kde sa obchoduje od par sekund po par minut a mal by tam byt mensi spread.
oprav ma ak je nieco zle lebo moc informaci som o tomto obchodovani na SK,CZ weboch nenasiel a aj preto som zalozil tuto temu.
ja zatial bezim skoro rok na deme u MB trading a riesim hlavne forex, ale chcem vediet co obnasa e-mini a ci je lepsie sa pustit s e-mini do komodit forexu alebo akcii.
vdaka
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: e-mini

Príspevok od používateľa Airmike »

Ty asi celkom dobre nevies co to tie e-mini su , takze po poriadku. e-mini su 3 druhy mini kontraktov na americke indexy -YM, NQ a ES - to su e mini.

ked budes plest dokopy forex , komodity a indexy, nemozes hovorit o e-mini. a pokial este nemas ziadne skusenosti tak ti poradim, zabudni na e-mini a poriadne sa priprav precitaj par knih, vsetko co najdes na webe, a potom mozes riesit nejake dema mas kludne par mesiacov cas.
kay
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 04 12, 2011 8:11 pm

Re: e-mini

Príspevok od používateľa kay »

Mika napísal:Ty asi celkom dobre nevies co to tie e-mini su , takze po poriadku. e-mini su 3 druhy mini kontraktov na americke indexy -YM, NQ a ES - to su e mini.

ked budes plest dokopy forex , komodity a indexy, nemozes hovorit o e-mini. a pokial este nemas ziadne skusenosti tak ti poradim, zabudni na e-mini a poriadne sa priprav precitaj par knih, vsetko co najdes na webe, a potom mozes riesit nejake dema mas kludne par mesiacov cas.

mas pravdu ze neviem co su ale zas viem co su komodity a forex :D pisem sem preto lebo som cital ze dve spolocnosti ponukaju kurz e-mini a nikde na sk cz webe o nich moc popisane nieje tak som sa regol do tohto fora ci by mi tu niekto strucne vysvetlil co to vlastne je pripadne u ktoreho brokera mozme vyskusat demo.
skratka chcel by som velmi strucny popis ( klady a zapory ) niekoho kto s nimi pracoval nejaky cas aby sme mi novacikovia vedeli aspon o com je rec ked uvidime niekde napisane pojem "e-mini" a hlavne aby sme nevyhodili zbytocne obrovske peniaze na kurz ktory nam nemusi byt k nicomu.

vdaka
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: e-mini

Príspevok od používateľa Airmike »

kay

tych spolocnosti co ponukaju kurzy je niekolko, niektore su zadarmo, niektore su platene. v principe je medzi nimi rzdiel len v tom ze tie co su free ti ponuknu ludia, ktori budu chciet aby si si cez nich otvoril ucet a ti ostatni si vypytaju niekolko 100 EUR ze ti vysvetlia zaklady. v principe sa ale dozvies vzdy len to co si mozes precitat na internete . vacsinou vsak ovela menej. tolko ku kurzom a seminarom

ak mas chut hladat. tak si do googlu zadaj klucove slova ako trading, burza, obchodovanie, a najdes niekolko webov, ktore sa podrobne zaoberaju obchodovanim zameranych pre zaciatocnikov, prejdi ich vsetky, a kludne zacni tu http://ako-investovat.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; , precitaj si vsetky clanky a potom mozes porozmyslat co by pre teba bolo najvhodnejsie. hlavne sa nikam neponahlaj.ked budes mat precitane weby, tak si k nim precitaj diskusie kde najdes informacie akym zaciatocnickym chybam sa mas vyvarovat, ak mas dost casu tak po precitani zopar clankou a diskusii budes mat rozhodne vacsi prehlad. no a ked po par mesiacoch budes mat aspom ramcovo nejaky prehlad o com tento svet je, tak sa ti bude lahsie rozhodovat co dalej.

na tovju otazku ci je lepsie sa pustit do toho alebo do oneho :) , by som ti poradil len tolko, ze cim konzervativnejsie zacnes, tym mas vacsiu sancu ze prezijes . takze ziadnena pakovane e mini , ziadne napakovane komoditne drivaty, a ziadny napakovany forex. pekne od podlahy studium zakladov a obchodovanie 1:1
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: e-mini

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Fakt. E-mini názov sa používa iba u indexov SP500 a DowJones.
U viacerých píšú, že sú len mini.

Ja to všeobecne beriem tak, že kým na velkých burzách a v praxi sa obchodujú skutočné futures, pre nás obchodníkov vyvinuli mini-sized, čiže zmenšené, lacnejšie, lepšie obchodovateľné deriváty.

Súhlas s Mikom.
Kto nevie základy, nemal by sa do derivátov a forexu vôbec púšťať.
Je to nákaza, pri ktorej je úmrtnosť až 99% !

Školenia sú pre lenivcov. Koho to skutočne baví, tak už s prirodzenej zvedavosti musí naštudovať základy.
Čo sú akcie, deriváty, forex atd. Veď dnes je tolko informácii na webe, že stačí zadať daný pojem do googla a máme odpoveď.

Kay, na hlavnej stránke je tiež pár ucelených vzdelávacích článkov...začni dajme tomu od mojích:
http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... o-tradingu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://ako-investovat.sk/index.php/trad ... by-juggler" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
shc
Active Member
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Po 05 09, 2011 6:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: e-mini

Príspevok od používateľa shc »

Ja som tiez zhanal info o emini ale nenasiel som nieco dobre a ucelene, tak som musel citat vsetko a postupne si to skladat dokopy (teda nie ze by som tomu este moc rozumel :) )
A tie jugglerove clanky si precitaj su vyborne!
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: e-mini

Príspevok od používateľa filip glasa »

pokračujte tu:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 3&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"