nočne vypredaje US indexy

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

rad by som vedel čo sa udialo včera večer take zaujímave ,že US indexy tak prudko poklesli počas noci E-mini S&P 500 futures o 50 bodov. pozeral som na data na forexfactory večer nik z FEDU nemal tlačovku jedine čo ma napadlo ,že by došlo k rolovaniu pozícii do marcovych futiek?
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa peter977 »

Koniec sveta nie? :D
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa peter977 »

Včera sa mali uskutočniť tesne po polnoci dve veci - republikáni mali hlasovať o svojom Pláne B a demokrati mali reagovať na tento návrh a prípadne ho vetovať, alebo ho podporiť. Avšak nestalo sa ani jedno ani druhé, hlasovanie odložené. Kongres neplánuje už nijaké rokovania, najskôr po Vianociach. (Zdroj: Bloomberg)
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Obelixtrader
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 25 04, 2012 8:13 pm

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Obelixtrader »

dikes peter977
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekný príklad na to, prečo mám aktívnu SL len počas trading hours. Zároveň potvrdenie toho, že výber zisku je dobre mať nastavený vždy. Na long by ma to nevypálilo, na short by som zaknihoval tučný výber zisku.

Zároveň téma na zamyslenie: pri niektornýých ,,spajkových,, nástrojoch sa oplatí takto chytať extrémne dobrú cenu na nákup, alebo výber zisku. Napríklad na futures plynu.

Spike ES o 40 bodov v noci je dosť ojedinelý príklad, ale tí čo boli v shorte ES a mali nastavený PT dajme tomu na 1400, majú čo oslavovať. Zároveň ľutujem tých, ktorým odpálilo 40 bodový SL.
Prílohy
ES spike o 45 bodov.png
ES spike o 45 bodov.png (6.67 KiB) 13504 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
namer
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi 09 11, 2012 5:57 pm

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa namer »

Juggler čo sposobilo taký low ? To je chyba brokera alebo ako ?
Ja o tradingu vela neviem, resp. skoro nič...preto by som sa ešte chcel spýtať, že e-mini sp500 je futures na index sp500 že ? Ja len, že futures je definovaný ako kontrakt,resp. dohodu dvoch strán o nákupe/predaji štandardizovaného množstva komodity. Teda lahko si spájam futures s komoditami, ale ako mám chápať futures na index ? Však index mi nevie nikto nikdy fyzicky predať, alebo ako to je ? mám dosť zmatok v týchto inštrumentoch...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15817
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1042 times
Been thanked: 1403 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa JUGGLER »

namer napísal:Juggler čo sposobilo taký low ? To je chyba brokera alebo ako ?
Ja o tradingu vela neviem, resp. skoro nič...preto by som sa ešte chcel spýtať, že e-mini sp500 je futures na index sp500 že ? Ja len, že futures je definovaný ako kontrakt,resp. dohodu dvoch strán o nákupe/predaji štandardizovaného množstva komodity. Teda lahko si spájam futures s komoditami, ale ako mám chápať futures na index ? Však index mi nevie nikto nikdy fyzicky predať, alebo ako to je ? mám dosť zmatok v týchto inštrumentoch...
Stalo sa to, čo píše Peter977 (príspevok nado mnou ). Politici sa nedohodli o fiscal Cliffe pred Vianocami.

Tebe radím jedno. Nezaoberaj sa zložitými vecami. Nechci riešiť rovnice, keď nevieš ešte násobilku. Kúp si knihu pre prvákov na VŠE a preštuduj si najprv základy o finančných trhoch.
Aj ja som tak začínal. Všetko má svoj čas. Držím Ti palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Tak nakoniec ten nocny spike nebol ani prehnany, ES-ko ho uz prekonalo. Asi prichadza "doba shortova".
Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

trejduje tu niekto us indexy - ES/NQ/YM/TF futures, alebo v menšom CFD alebo ETF ?
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Biosko »

ja etf a futky, ale len long ked je prilezitost, preco?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Tiez to trejdujem ale uz len dlhodobe trejdy.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

Myslel som ID, alebo rozsah trejdu 1-5 dní. Ale zas ak sa podarí chytiť relatívne vhodnú pozíciu tak ju ponechať popri ID trejdoch aj na dlhší čas (vid to ropovanie). Vnímam, že to tu je viac o investe, akciách, občas nejaký FX, komodita. Len som chcel vedieť či niekto rieši aj v tomto smere viacmenej pravidelný trejd.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Strastislav napísal: Len som chcel vedieť či niekto rieši aj v tomto smere viacmenej pravidelný trejd.
Riesil som to dlhe roky a nikam to neviedlo. Co som dlhodobymi trejdami zarobil, to som kratkodobymi trejdami prerobil.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Biosko »

Tak dlzka tradu zavysi od toho ako rychlo sa dostane k mojmu tp respektive trailing stop-u :).
Ci dlhy alebo kratky trade skor zalezi od toho ako blizko zadas stopky a ako rozvrnes pozicie, money management
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

Podumávam na tým Jonesom, mierne sa jeho posledné vlny odlišujú od ostatných. Aký máte na to názor Tí čo to trejdujete ?
Prílohy
ESH3_NQH3_TFH3_YMH3.JPG
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Uzavrel som pozicie a cakam ako dopadnu tieto korekcie, cize som mimo trhu.
USA indexy sa nokoniec aj tak vydaju vsetky jednym smerom. Nie je mozne aby sp500 dlhodobo padal a DJ dlhodobo rastol.
Ale Dawo ukazuje teraz najvacsiu ochotu na rast.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

Ja zas uvažujem v zmysle že už "ukázal". Včera sa to od 14091 pred záverom celkom pekne odrazilo, dnes už 2x od 14083, včerajšie POC je 14057, ale veľmi málo odlišné úrovne sú 14019 a 13988. Za posledných 20 dní je najsilnejšie okolo 13940 (13955-13895).Je síce skoro, hlavné obchodovanie ešte ani nezačalo, nevykopli sa žiadne US makrá. Čisto technicky ten pekný PIN na H1 včera 21:00 nie je narušený. Jeho rozsah je 14091-14053.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Ako som pisal, kratkodobe obchody sa mi nedaria a su celkovo stratove. Toto na Dawovi je rozsirujuci sa trojuholnik, to moze vystrelit kdekolvek.
A zase na ostatnych indexoch vznika bud dowtrend(teda az to zacne poriadne padat :) ) alebo flags, cize vlajka(az to zacne poriadne rast :) ). Teraz to este nevieme s urcitostou povedat. O tom je 90% TA, teda aspon podla mna, ze formacie vidime, az ked trend pokracuje alebo otoci. Cize spetne v grafe :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

Nakoľko asi je v tom pozitíve vytvorenom včerajším megaUP započítané pozitívne očakávanie výrazne lepšieho HDP. Nebodaj na to vplýva aj predpoklad dohody o dlhovom strope na poslednú chvíľu a automatika škrtov nenaštartuje?
Povedzme, že som ochotný riskovať tú sviečku (h1 PIN 21:00). Dnešný doterajší vývoj sa hýbe v rámci 2std od svojeho priemeru, samozrejme nie je pre trh od 14:30 a hlavne 15:30 smerodajný.
Jednoducho predpokladám - ak nejaké výrazné prekvapenie nebude tak som ochotný nastúpiť kdekoľvek v rámci rozsahu PIN a riskovať na SL cca jeho rozsah. Najradšej čo najbližšie k jeho vrcholu. Takže ak sa do 14:29 dostanene ku včerajšiemu Hi idem na 14090 do short s SL na 14140 a budem cieliť minimálne 14000. V pripade pozitívneho vývoja dám po brejku 14050 SL na vstup.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

14089, minulo to o bod, možno dobre.Ruším zámer.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

dávam YMH3 14103 short
rátam s návratom minimálne 14000, SL dám na 14150
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

2. short 14125

1. v prípade návratu na 14100 je stop, ak nie tak platí SL
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

1. pozícia (14103sell) končí na 14098
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

SL pre ostávajúcu pozíciu YMH3 dávam na 14100
na týchto dvoch sell pozíciách som mal max proti -31 a -9 bodov, prvý sell bol zatvorený bez zisku, ostávajúca pozícia má teraz +95. Keby som ju zavrel môžem byť spokojný s RRR 1:2 (mierne cez). Ale kedže som na rope na tom dobre tak nechávam na záver týždňa otvorený predpoklad poklesu ku 13940.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

zatiaľ to 14080 neohrozilo, ale amerika ešte ani kávu nepije
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

ten SL by sa pýtal na 14075 ale ... zatiaľ nechám tak, čo ked amíci si vybehnú po 100-120 bodov naopak, počkám kde si to bude tvoriť IB pásmo 15:30-16:30 a na ktorú stranu následne tlačiť.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

cieľ by sme aj mali, aj mierne cez - 13920 - skúsim však počkať, škrty predsa len strašia, predpoklad ďalšieho poklesu je aj prijateľný, počkám čo to urobí pod 13900.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

po tom peknom výpredaji sa priznám, prekvapil ma optimizmus US trhu po trochu vylepšených makrách, tak výrazný nákupný apetít som nečakal a zmieril som sa s tým, že tento pokus o vyladenie pozície skončí na posunutom SL.
Predpoklad stále ostáva postavený ná úvahe o neochote výrazne stúpať vyššie. Neviem čo by tomu (pri tom US ignoranstve) malo pomôcť, nemienim o tom mudrovať, len si budem strážiť pozíciu (-ie) tak aby nechytili nejaký výrazný mínus pri ktorom by som sa cítil jak ošklbaný kohút. Jednému som rád, že trh sa ponoril výrazne nižšie ako piatkové max., aspoň v prípade dnešného rastu je šanca ak sa dostanenme +100/120/150 od dnešné low, že chytím sell tak aby som ostal vyššie (ako súčasný sell)a zároveň ostala šanca korekcie ( 20-40) spať k pôvodnej pozícii uzavrieť ju.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Normalne som sa nechal "namaskrtit na tie shorty" a mimo planu som to v piatok shortol. Dnes som od rana backtestoval, co som urobil a radsej som rie shorty zavrel na BE.
Nie ze by som tam nevidel potencial prepadu, ale kazdy vyrazeny SL mi na dlhodobych poziciach vyrazne znizuje RRR, tak budem trpezlivo cakat dalej.Byci su stale nejaky silny.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

príbeh sa zatiaľ nazýva - ako nechal na stole 200 bodov. Včerajší vývoj po piatkovom close bol v peknom cenovom pásme, únik z tejto oblasti bol proti mojej pozícii, SL - puklo, radosť sa nekoná. Mrzí ma ten nevyužitý pokles ku 13920, v rámci ID trejdu by som už dávno potenciál 100-150 bodov od pozície v závislosti na intezite volume považoval za hranicu životnosti. Toto bol pokus s predpokladom, čo keď sa to po tých US-autoškrtoch rozbehne viac nadol, musím však rešpektovať že trh nemá zájem o takéto reakcie a žiadnu katastrofu nepripúšťa. Né dnes.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

dnešné ISM jak olej do ohňa, 14260 idem na YMH3 short, terazky, v prípade, že sa dáme na 14300 dávam 2.short
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Toto su tazke protitrendy...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa jogo »

Aha, uz som to asi pochopil. Shortujes historicke all-time High DJ30. A ja, ze co furt lezies do shortov na tom Dawovi, ked ukazuje najvacsiu silu na rast.
To mi pripomina longy na indexy v 2008 roku, ked prerazali dna z roku 2002. Tiez som tam vyberal 200 pipsove profity a potom indexy vyrastli bezo mna. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

pokus skoncil na SL, ktorý bol tesne pred close daný pod vstup na 14258. Zámer naskakovať na sell 14300 je momentálne pasé, budem čakať až na poobedie čo sa stane 14:15-16:30. Ale opatrnosť je namieste, tieto centralbankovoNFP týždne treba rešpektovať.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

popravde, čakal som od amíkov viac, niečo v štýle EU začiatku, už aj 19-ta pokročila a dnes to na šancu useknúť niečo v primeranej výške nedá. Predpokladal som skúsiť aktivitu ak by sa dow po ADP dátach a po otvorení razantne dostal nejakých +100 nad včerajšie high. Jedine žeby nejaká neočakávaná aktivita po beigebook, ale neverím, že tam niečo nové vykážu. Asi je útlm pred zajtrajškom - BoE, ECB, Draghi, piatok NFP. dávam si pause.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

v noci som to predsa len skusil, mal som sell YMH3 na 14304, pred close SL na 14300 ešte pred obedom to bol pasé. Dnes to plánujem podumať ak by to flirtovalo niekde cez 14350-60 s ukludneným volumebalance.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

14466 sell YMM3, 14500 nastavený limit sell - na japoncov druhý, ráno uvidím čo bude na stole.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

Strastislav napísal:14466 sell YMM3, 14500 nastavený limit sell - na japoncov druhý, ráno uvidím čo bude na stole.
limit sell nedosiahnutý, ázijský max 14480 je v rámci rozsahu predpokladu, kedže som musel strpeť -15 bodov tak až nateraz mi matematika dovolila zadať SL na 14462. Predsa len US čať nás ešťe čaká, sú tam nejaké dáta, čo v týchto časoch naružovelej štatistiky majú šancu znovu nabudiť cenu aj ku 14600.
Životnosť tohoto pokusu je nízka.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

prvá sada dát - lízlo to SL o bod 14461, ked si však pozrem jemný tickový graf SL malo byť na 14463 takže štastie slepého kuraťa. ZATIAL.
čo druhý sled dát - prežije slepé kura aj po open?
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: nočne vypredaje US indexy

Príspevok od používateľa Strastislav »

zatiaľ pípa osto6, nejaký omyl sa v US štatistike stal, že horšie makro ako sa čakalo.
počkám kam dosiahne rozsah od open do 15:30 (našich) a potom sa rozhodnem čo s SL. To ešte kľudne môže byť na close u 14500.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"