Double diagonal

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa jogo »

Bilancia uctu: +135$ +167$ -167$ +56$ -58$ -4$popl = +129$



Na ucte mam

Kupenu Back CALL SPY 171 exp. Sep21 za -58$
Kupenu Back PUT SPY 114 exp. jun22 za -70$
Predanu Front CALL SPY 159 exp. Apr20 za +56$

Uz som myslel, ze tieto demoopcie na buduci piatok ukoncim a trh ma zase nuti rolovat.


Kupujem spat Front CALL SPY 159 APR20 za -86$
Predavam Front CALL SPY 161 MAJ18 za +104$

Bilancia uctu: +129$ - 86$ +104$ -2$ = +145$

Na ucte mam

Kupenu Back CALL SPY 171 exp. Sep21 za -58$
Kupenu Back PUT SPY 114 exp. jun22 za -70$
Predanu Front CALL SPY 161 exp. Maj18 za +104$

Toto su demo obchody



-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa Rado »

Nedalo sa počkať aspoň do zajtra? Ak bude zajtra initial claims na prd, tak sa to otočí.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa jogo »

Mam pravidlo, ze pokial som pri pocitaci, tak opcii nedovolim ist do ITM. Uz to bolo dost blizko a zajtra by mohlo otvorit v ITM.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa ice809 »

Ve stredu se k PC dostanu vzdy nejdrive v 6.30 takze jsem to propas, ale nevim jestli bych roloval.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa jogo »

Ja rolujem vzdy, nezavisle od toho, co si myslim.(Ved vcera som ES-ko na realnom ucte shortol)
IC som prestal obchodovat, lebo u mojho brokera sa neda zmysluplne rolovat kvoli poplatkom. Ak ma IC "nejake edge", tak je to podla mna to, ze vcas odrolujem. Preto som tu zacal znova demovat opcie a chystam sa ich realne obchodovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa jogo »

Skoda, ze som v tomto vlakne nepokracoval. Myslim, ze by som bol stale v zisku, nakolko vacsinou rolujem kreditne a ochrannnu opciu som mal velmi blizko na 171, cize by som sa v pohode za nu odroloval bez straty.
Ale pisat do dvoch vlaken je raz tolko roboty a uz teraz niekedy som hore do 22h kvoli demu, aby som si ulozil opcne data, ak rolujem. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

Prečo sa obmedzovať len na jednu stratégiu (buď IC alebo DD)? Možno by bolo riešením ich podľa potreby kombinovať.
Ja väčšinou začínam ako IC (aj keď si túto stratégiu vykladám trochu voľnejšie a budujem ju postupne po jednotlivých nohách aj niekoľko dní). Minimálne jedna strana vždy skončí v zisku. V prípade, že je druhá strana atakovaná, tak ju riadim diagonálne (tak aby aj riadenie bolo kreditné).
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa jogo »

MinoDemovic napísal: V prípade, že je druhá strana atakovaná, tak ju riadim diagonálne (tak aby aj riadenie bolo kreditné).
Dobry napad.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa ice809 »

MinoDemovic napísal: V prípade, že je druhá strana atakovaná, tak ju riadim diagonálne (tak aby aj riadenie bolo kreditné).
Muzes napsat priklad jak to robis?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Double diagonal

Príspevok od používateľa jogo »

Dalo by sa ochrannu opciu pri rolovani kupit o strike dalej, ako by sa mala kupit, cize v pripade SPY, tak ako to obchodujem, by som kupil ochrannu opciu o 3 striky dalej od predanej a tym by bola lacnejsia a roloval by som kreditne.
Nevyhody: Potrebny vyssi margin pripadne a v pripade velkeho gapu vyssia potencionalna strata.
Ako to riadit diagonalne kreditne si dako neviem predstavit, lebo cim vzdialenejsiu(casovo) opciu kupujem, tym je drahsia.
Jedine ze by som roloval predanu opciu na vzdialenejsi termin ako ochrannu a potom by to bolo kreditne.
Nevyhoda: Ak by trh isiel proti mne nadalej, tak by som ochrannu opciu po expiracii predoslej kupoval ovela drahsiu.
Pri tych opciach je tak vela moznosti a kombinacii, ze to su fakt sachy ich obchodovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"