Demo opcie podla Joga

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa morom »

Uvidime, kazdopadne ja som uz odroloval polku svojich call spreadov spy 163/165 na jun 166/168 za 0.26. Evidentne v nich vysime viaceri, aj ked ja uz skoro 2 mesiace ;-). Mohlo by to do konca tyzdna trosku este poklesnut :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

NDX som odroloval na jún. Ešte mám otvorené spready nad 3000$, ale tie by mali byť v pohode. Nechal som si zatiaľ aj RUT. Ak v júni celé rolovanie expiruje bezcenné, tak budem na svojom vklade. V prípade, že ešte čo to predám, tak v zisku. Karty ešte môže zamiešať RUT a streda, kedy bude zverejnená priemyselná produkcia.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Taky jsem odroloval NDX call -2995/+3000
šel jsem ještě do expirace tohoto měsíce -3020/+3030.
Abych umazal ztrátu, tak jsem otevřel ještě put spready na NDX a SPX. Využil jsem počátěční propady a putkoval jsem.
Jako Rado držím ještě SPX a RUT. Tak uvidímě, jestli budu rolovat. :(
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Mas strach z gapu? ja bych jeste s 2995 pockal, tento tyde jde cena opce prudce dolu.
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

No ani ne tak z gapu, jako spíš z toho, že jdeme neustále pomaličky výš a výš. Dneska to vypadá, že jsem udělal dobře, že jsem to včera odroloval.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Broker me ma urcite rad :?
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

ice809 napísal:Broker me ma urcite rad :?
A proč?
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Poplatky :) Ja tolik nikdy neplatil. Jako neni to moc, ale drive ze me moc nemel. Mam prerolovano a jsem zatim s uctem v zisku.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa nitro »

Rado napísal:Ak v júni celé rolovanie expiruje bezcenné, tak budem na svojom vklade.
Tomu mam rozumiet tak, ze za pol roka tradingu vynos 0,0%?
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:
Bilancia uctu: 1034 -450 +120 - 250 +490 - 20 = +924$

Na ucte mam
5x CALL SPY JUN22 (166/168)
1x PUT SPY MAJ18 (150/152)
Sorry, toto nebude uplne real-time ohlasene rolovanie, ale ma ani vo sne nenapadlo, ze uz dnes mi ohrozi SPY moje spready.

Idem rolovat CALL spready.

Kupujem spat 5x CALL SPY 166 JUN22 za 5x251$ = -1255$
Predavam spat 5x CALL SPY 168 JUN22 za 5x152$ = +760$

Predavam 5x CALL SPY 168 JUL20 za 5x228$ = +1140$
Kupujem 5x CALL SPY 170 JUL20 za 5x154$ = -770$

Bilancia uctu: 924$ -1255$ +760$ -770$ +1140$ -20$ = +779$


Na ucte mam
5x CALL SPY JUL20 (168/170)
1x PUT SPY MAJ18 (150/152)[/quote]

Toto je rychly rast a myslim, ze cosi podobne by sa dialo v rychlom pade.
Zatial som v strate 221$ tj. teoreticky by som tuto stratu mohol pokryt 22 -oma uspesnymi spreadmi. Lenze do jula nebudem moct CALL- spready vypisovat.
Nuz uvidime, ako sa to vyvinie.
A to este neviem, ci by mi tych 500$ navyse na ucte na rolovanie stacilo...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

:D to nie. Ja zisk vyberám každý mesiac a každý mesiac, tak začínam s rovnakým vkladom. To, čo som písal však už nie je pravda. Ak jún expiruje bezcenný a nepredám žiadne put spready, tak budem mať stratu 7,8%. V prípade, že využijem blokovaný margin, tak bude strata menšia. Samozrejme za predpokladu, že všetko expiruje tak, ako potrebujem. Najbližší zisk môžem čakať až v júli resp. sa dostanem na vklad podľa toho, čo mi trhy dovolia. Bohužiaľ teraz sa zbláznili a ja tak mám stratu po 7 mesiacoch v zisku. Patrí to však ku hre. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Včera jsem uzavřel SPX, jen jsem uzavřel neroloval.
Ještě stále mám NDX -3020/+3030..tak to snad ustojím. Ale jinak nic moc, zatím za 05 je ztráta účtu mezi 5-6%, přesně to zpočítáno nemám. :roll:
Ještě že jsem ke konci dal put spready. Ty mi vyjdou všechny v pořádku.

Maloobchodní obr Wal-Mart horším výhledem ukazuje na nejistou sílu spotřeby .. že by dnes trhy šly dolů. Je to již nenormální, nezdá se Vám? :(
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Zpravy take nic moc, ale myslim, ze to bude jedno. Kdyz to jede nahoru tak to jede. Je treba vydrzet a snizit si ztraty, nic jineho nenadelame. :(

Po delsi dobe je premarket vyse nez close predchoziho dne. Co to sleduji tak pri rustu byva premarket nize a pri poklesech zase nad zaviraci cenou, ale nesleduji to tak dlouho.
Naposledy upravil/-a ice809 v Št 16 05, 2013 3:12 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

No to máš asi pravdu. Honzo na jakých stricích jsi roloval?
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

1635, 1640, 1660. 2960, 2965, 2985. Ja roluji vzdy tesne pred dosazenim jednou se mi to nepovedlo a byl jsem lehce ITM. ucet zatim +-o ale neverim ze to vydrzi do Cervnove expirace. Snad jo :)

NDX mi na 05 zustlo jen 3025 a 3030 tak to snad vyjde.
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Honzo, držím všechny palce co mám..je to dost fičák. Myslím si, že jsme se pořádně zapotili. :)
MinoDemovic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 06 01, 2013 12:33 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa MinoDemovic »

Krásne okrúhle hodnoty indexov pred expiráciou ... žeby náhoda? :lol:
- S&P500: 1649,50
- Nasdaq: 3000,00
- Nikkei: 15000,00
- Russel2000: 984,70
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Tak vcera se mi povedlo neco co by se nemelo stat! Nastesti jsem z toho vypa v zisku necelych 400USD. Rolovanou pozici jsem mel jun a chtel preskocit na vyssi striky. V prikazu jsem zadal misto JUNu MAY ale nova pozice byla v poradku. Cimz se mi otevrel Call bull spread a zaroven spravna pozice na JUN.
A nasledne mi to neslo zrusit pro nedostatek penez. Nechapu proc se to vubec otevrelo, protoze nemelo (asi mohlo, nevim, zjistim). Tak jsem vcera daytradoval, no bylo to zajimave. 389USD v zisku, ale tedy nestoji mi to za to. Proste jsem jednotlive pozice nakoupil zpet a prodal tak at je zisk. Jeste ze to slo.
Hlavni problem vsak je v tom a to je duvod proc to cele pisi, nemam na uctu 25000USD, nebo ekvivalent. Protoze tu pozice byli 2, tak se mi zmnohanasopil denni pocet obchodu a spustil jsem jakysi PDT trigger a mam zakaz obchodovani. jiz jsem pozadal o zruseni a poslal nejake penize, ovsem budu muset jeste pripo :)

Tedy ucet pod 25000USD by nemel prilis casto obchodovat v jeden den. A ja take ne, ale kdyz raketa leti a pozice jsou otevrene tak musim.

V postate jsem zatim umazal 50% zisku z minuleho mesice, ktery jsem cely nevybral. Takze jsem na tom relativne dobre, ale to by musel prijit pokles alespon na 5 tydnu.

"
Dear Trader,

You are receiving this message as your account UXXXX falls under the regulatory designation of a Pattern Day Trader (PDT) and your account equity is below USD 25,000, or its equivalent. As background, a margin account is designated as a PDT if it transacts four or more day trades in any rolling five business day period (i.e., a PDT "trigger" ) and remains designated as such until a 95 period has passed without the occurrence of a subsequent trigger. Based upon a review of your transaction history, your account last generated a PDT trigger on 2013-05-16.

Please note that an account designated as a PDT may continue to day trade as long as account equity of at least USD 25,000 or its equivalent is maintained. As your account equity is currently below this regulatory threshold, you are restricted from entering opening transactions until one of the following conditions has been met:

1. You increase your account equity to at least USD 25,000;
2. A period of 95 days has passed since your account last generated a PDT trigger
3. You are eligible for and formally request a PDT reset via webticket through the Account Management Message Center. Note that an account is eligible for a reset only once within any 180 period."
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

MinoDemovic napísal:Krásne okrúhle hodnoty indexov pred expiráciou ... žeby náhoda? :lol:
- S&P500: 1649,50
- Nasdaq: 3000,00
- Nikkei: 15000,00
- Russel2000: 984,70
Mentalni hranice :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

História sa opakuje. :) To, čo sa stalo tento mesiac je to isté, čo bolo v septembri 2012. Mal som to vo svojich obchodoch, ktoré som zverejňoval. Dostať sa aspoň pre mňa znova do zisku bude trvať tak do júla resp. augusta. Samozrejme, ak trhy nebudú odteraz trendovať ako divé. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Já jsem ještě včera otevřel na NDX jeden call spread -3020/+3030 abych si trošku vylepšil pozici. Tak snad nebude dnes gap.
Udělal jsem si večer vyhodnocení stavu za měsíc 05 a zjistil jsem, že to pro mne nedopadlo tak zle. Ztráta je $-178 což je jen 0,6% z účtu. Paráda. Myslel jsem ,že to bude daleko horší. :)
Dnes budu mít odblokovaný margin, tak můžu udělat přerolování. A teď řeším dilema - přerolot ztrátové call spredy, nebu raději otevřít put? Tak nevím, nevím :?:
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Biosko »

Rado napísal:História sa opakuje. :) To, čo sa stalo tento mesiac je to isté, čo bolo v septembri 2012. Mal som to vo svojich obchodoch, ktoré som zverejňoval. Dostať sa aspoň pre mňa znova do zisku bude trvať tak do júla resp. augusta. Samozrejme, ak trhy nebudú odteraz trendovať ako divé. :D
Zaujimave ale nedalo by sa to prerolovat zo ziskom? Ak tomu spravne rozumiem tak prerolovat = zbavit sa opcie v tomto mesiaci a zaroven si zaobstarat opciu na novy mesiac. Za zbavenie je strata a za zaobstaranie je kompenzacia. Nie je mozne v realnom svete chytit lepsiu zaobstaravaciu cenu/premium pre novu opciu aby vykompenzovala to zbavenie sa + dodala zisk? Alebo je to vacsinou vzdy proti tebe a rozdiely su velke/vacsie teda vacsinou koncis s nejakym minusom pri rollovani?
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa radvan »

Biosko: zavysi ake blizke striky si ochotny prijat pri rolovani ... ak zoberies blizke striky na dalsi mesiac, tak mozes prerolovat kreditne, ale to riziko, ze ti index prerazi barieru, budes mat dalsi mesiac nasobne vyssie (lebo budes blizsie k podkladu, ako by si za normalnych okolnosti vypisoval) ... alebo zoberies vzdialenejsie striky (ktore by si bral aj normalne ak by si vypisoval), ale potom to rolovanie mas so stratou ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

To či budeš rolovať so stratou alebo ziskom závisí aj od toho ako silný je trend, ktorý ide proti tebe a či si ATM alebo ITM. V marci som bol ATM a rolovanie bolo kreditné. Teraz sa trhy pohli proti mne silnejšie a bol som už za vypísaným strikom ITM, tak som roloval debetne. Tak ako píše Radvan podstatné sú aj striky kam roluješ. Po takomto silnom raste by som sa nebál ich trochu pritiahnuť bližšie ako zvyčajne. (rolujem tak 3 až 5 strikov od aktuálnej ceny resp. tak vysoko ako sa len dá)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

No ja jsem je take dal blize, ale je to o tom, ze pak musis byt kazdy den ve strehu, protoze to roste jako z vody.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

domav napísal:Já jsem ještě včera otevřel na NDX jeden call spread -3020/+3030 abych si trošku vylepšil pozici. Tak snad nebude dnes gap.
Udělal jsem si večer vyhodnocení stavu za měsíc 05 a zjistil jsem, že to pro mne nedopadlo tak zle. Ztráta je $-178 což je jen 0,6% z účtu. Paráda. Myslel jsem ,že to bude daleko horší. :)
Dnes budu mít odblokovaný margin, tak můžu udělat přerolování. A teď řeším dilema - přerolot ztrátové call spredy, nebu raději otevřít put? Tak nevím, nevím :?:
Tak jsi se lehce zapotil :) ale bylo to blizko :)
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Ano Honzo, bylo to blízko, ale open byl 3017,79 , takže tak tak. :) :)
Díky bohu.
nitro
Active Member
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Ne 08 03, 2009 5:00 pm
Bydlisko: KE/PRG

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa nitro »

Riesenie krizy v podani FEDu. Nafuknut este vacsiu bublinu. Teraz ked sa presunu vsetky tie prachy co sedeli v zlate a bondoch spat do
akcii tak dow vyleti asi na 20K mam pocit..
A business that makes nothing but money is a poor business.

(Henry Ford)
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Nasdaq od rijna 1999 do prosince rostl nepretrzite stejne jako dnes az do 4000 a pak do brezna na 5000. Mozna by to chtelo jit s nim long.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ice809 napísal:jiz jsem pozadal o zruseni a poslal nejake penize, ovsem budu muset jeste pripo :)
Netreba robiť obidve. Bud posleš peniaze ( dostaneš účet nad 25K ) a daytrading sa ti automaticky obnoví, alebo ich požiadaš o PDT reset a budeš trejdovať pod 25K z tromi DT za 5 dní. O PDT reset môžeš požiadať len raz za 180 dní.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Jo uz jsem pozadal a ve ctvrtek by mi to melo jet. :)
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

JUGGLER napísal: Netreba robiť obidve. Bud posleš peniaze ( dostaneš účet nad 25K ) a daytrading sa ti automaticky obnoví, alebo ich požiadaš o PDT reset a budeš trejdovať pod 25K z tromi DT za 5 dní. O PDT reset môžeš požiadať len raz za 180 dní.
Jen pro jistotu, 1DT = 1x nakup XY + 1x prodej XY tedy behem jednoho dne. Jinak omezeni neni ze?
Tedy kdybych delal trading pres noc tak se nic nedeje. V Po nakup v Ut prodej. Je to tak?
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

ice809 napísal:Jen pro jistotu, 1DT = 1x nakup XY + 1x prodej XY tedy behem jednoho dne. Jinak omezeni neni ze?
Tedy kdybych delal trading pres noc tak se nic nedeje. V Po nakup v Ut prodej. Je to tak?
Mělo by to takto být. Již samotný název daytrading říko o co jde.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

No jde jeste o pocet kontraktu, kdyz bych koupil a za chvili prodal 3 kontrakty tak vycerpam limit. Podle mne to tak pocita. Alespon takto jsem se do tohoto problemu dostal.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tu mas priklady daytrade: http://www.interactivebrokers.com/en/in ... =daytrade2" onclick="window.open(this.href);return false;

On Monday, customer sells short 10 YXX September 2005 90 calls and simultaneously buys 10 YXX December 2005 95 calls (combination order type). Later on Monday, customer buys back 5 YXX September 2005 90 calls and sells 5 YXX December 2005 95 calls for a profit. This is considered to be 2 day trades (one day trade for each leg of the spread).
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Diky za odkaz Tilbur, ani jsem to tam nehledal :) Takze je to v pohode, takto neobchoduji.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Otevirate Put strany, nebo je lepsi pockat na prerolovani a potom otevrit put strany? Pokud pujdou trhy stejnym tempem, tak se dalsimu rolovani zrejme nevyhnu. Jak se na tuto situaci divate vy?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Bilancia uctu: 924$ -1255$ +760$ -770$ +1140$ -20$ = +779$


Na ucte mam
5x CALL SPY JUL20 (168/170)
Znova musim rolovat.

Kupujem spat 5x CALL SPY 168 JUL20 za 5x299$ = -1495$
Predavam spat 5x CALL SPY 170 JUL20 za 5x203$ = +1015$

Predavam 5x CALL SPY 170 AUG17 za 5x295$ = +1475$
Kupujem 5x CALL SPY 172 AUG17 za 5x218$ = -1090$

Bilancia uctu: +779$ -1495$ +1015$ +1475$ -1090$ -20$ = +664$


Na ucte mam
5x CALL SPY AUG17 (170/172)

Mam stratu 336$ iba na rolovaniach.
Spetne by som mohol inac kupovat(5x nie na ten isty strike) a prvy mesiac nerolovat, ale to uz by bol klasicky trading robeny spetne v grafe sposobom, co by bolo, keby bolo.
Este stastie, ze vy na realnych uctoch ste mali viac stastia ako ja na deme a nemate take vysoke rolovacie straty.
Ale je to pre mna dobra demo-skola opcii. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Dokončil som dnes kompletný IC na NDX. Na RUT mám pripravenú stratégiu tiež, ale počkám ako to zajtra bude pokračovať.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Bilancia uctu: +779$ -1495$ +1015$ +1475$ -1090$ -20$ = +664$


Na ucte mam
5x CALL SPY AUG17 (170/172)
Vcera vecer som o 21:55 sa rozhodol predat PUT spread, ale kedze mam spozdene data 20min, tak som si iba ulozil ceny opcii o 22:15 do pocitaca a spracuvam to teraz.

Predavam PUT SPY 156 JUN22 za +48$
Kupujem PUT SPY 154 JUN22 za -34$

Bilancia uctu: 664 +48 -34 -2 = +676$

Na ucte mam:
5x CALL SPY AUG17 (170/172)
1x PUT SPY JUN22 (154/156)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"