Demo opcie podla Joga

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Chris »

no jako ? ticho pred burkou ? drzite niekto opcie s expiraciou 17. august ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Mam RUT August 15 (1030/1065), doufam ze uz nic nebude a expiruji bezcenny.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Ako si dopadol?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Chris »

ja cakam do pondelka 8)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

Rado napísal:Ako si dopadol?
Nic moc, docela ztrata. Musel jsem to prodat :( a rolovat jsem to nechtel, kdo vi kam to pujde.
Jak jsi na tom ty?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Put stranu som odpredal, aby som mal na rolovanie. Call stranu som čiastočne roloval už minulý týždeň, keď to vyklesalo. Časť sa mi rolovať za dobrú cenu nepodarilo, tak som čakal. Deň pred prepadom som to už nevydržal a roloval som na september. :cry: Škoda. Bol som blízko na clean break. Tak ma to stálo nejaký ten $. Na zníženie straty som ešte včera vypísal put spready na RUT a mal tak kompletného kondora (1020,1050). Čiastočne som tak dostal späť hotovosť za rolovanie. Pozitívne je, že som roloval len časť a časť expirovala. Tým som sa dostal z pod tlaku na free cash, ktorý mám už znova v pohode a môžem pokračovať ďalej. Len sa mi potvrdilo, že je treba používať max. 70% účtu.
Ak sa znova vrátim k mesačným bezcenným expiráciám, tak by som v októbri mohol byť znova ziskový. To nie je vôbec hrozné. :D 60% zhodnotenie však už tento rok asi neurobím.
Dobrá škola toto leto. Neutrálnym stratégiám nesvedčí takýto prudký pohyb trhov hore alebo dole. Uvidíme, čo bude ďalej.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
domav
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Pi 04 11, 2011 10:20 pm

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa domav »

Letošní rok taky vidím nedobrý pro obchodování spreadů a Condora.
Na August jsem měl otevřené pouze put spready na RUT a to 970/980 a 965/975, všechny expirovaly bezcenné. :) Již druhý měsíc po sobě jsem v mírném zisku, za což jsem rád.
Navíc jsem se vrátil opět k vypisování holých opcí a skoro všechny mi vyexpirovaly. Pokud bych celý letošní rok jenom vypisoval PUT-ky, tak bych byl v balíku..ale bohužel to tak není.. :?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal:Bilancia obchodovania: -385$ +25$ -12$ -2$ = -374$

Na ucte mam:

5x CALL SPY SEP21 (173/175)
1X PUT SPY AUG17 (160/162)
1x PUT SPY AUG17 (165/167)

Dost je to casovo narocne cakat na to spravne premium, tak som zopar PUT spreadov nevypisal, lebo sa mi nechcelo pri tom sediet.
Da sa nastavit v reali nejaky prikaz, ktory nakupi spread na vopred urcenych strike za vopred urcenu cenu, aby clovek pri tom nemusel vysedavat?
Napr. viem dnes nastavit prikazy na zajtra, ktore mi nakupia PUT spread (163/165) pripadne (167/169) za vopred urcenu cenu 12$?
Ako som pisal, dost je to casovo narocne rolovat tie spready a vypisovat pri spravnych premiach.Kedze som nebol pri pocitaci, tak mi "uletel" jeden spread a je na nom strata asi 100$.
Koncim toto demo s tym, ze popri zamestnani to nemozem takto obchodovat, nakolko nemozem mat stale pri sebe mobil s internetom a pozerat si svoje spready, kedy sa mi zachce. Proste ak sa robi dlhsie, tak su v praci "fofry" a ja by som si urcite nemohol prezerat svoje spready na mobilnom internete.
Navyse nie som velmi spokojny s rolovanim spreadov, nakolko mi vytvaraju dost citelne straty.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

S tim casem souhlasim. Ze budu muset hlidat kazdy den jsem vedel, ale kolikrat abych dobre odroloval musim sedet cele odpoledne az do roolovani, nebo do zavreni. No a dalsi den zase. Tedy bez online aplikace se toto delat neda.
Pro mne cas straveny s aplikaci letos byl mnohem vice nez 15min denne. No a k tomu je treba pripocitat cas straveny sledovaim zprav a analyzou.
Nehazim flintu do zita, ale v tuto chvili mi system moc nevyhovuje, Podobne jako Jogo, cely den v praci a pak zabite odpoledne a vecer neni nic dobreho. Je mi jasne ze je tento rok silne rostouci a ze kdybych mel poslednich 5 mesicu zisk, tak bych nebyl takto negativni, nicmene je treba k tomuto obchodovani hodne zkusenosti a system sam o sobe neni jednoduse vydelecny. Je treba predvidat a kolikrat i hodne riskovat.

Rado, ty jsi celou dobu drzel vypasane 1050 i 1040 v call i kdyz cena byla 1060? To je ovsem hodne rizikove. Chapu ze ti to vyslo a 1040 jsi vlastne take zavirat nemusel, ale rekl bych, ze toto neni systemove rizeni pozic. Vzdyt to mohlo skoncit na 1060 a mas rekneme 80% ztratu z otevrenych pozic. Samo ze bys to tak nenechal ale ztrata by byla cca kolem 50%.
A kdyz by sel trh dale, coz nas mozna ceka tak kdy budes rolovat Call za Put? Ten kdo by takto preroloval v Auguste tak by zaplakal :(.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Honzo celý čas som držal vypísané call na RUT 1050 a 1040 a aj tak mi to nepomohlo. Deň pred prepadom som sa rozhodol 1040 definitívne rolovať na september. Čakal som, že ten prepad príde skôr. Celý čas som si kontroloval cenu rolovania a tá bola prijateľná, tak preto som s tým nič nerobil. Vedel som, že sa čaká na FED a tak som nepredpokladal počas tejto doby prudký rast.
Rolovanie 1050 call za 1020 put všetko august šlo spraviť za 3,6$. Korigovať sa dalo vypísaním call spreadov na august 1070 za 0,5$. Aj toto by bolo riešenie. Trošku drahšie, ale uvoľnil by sa blokovaný cash na ďalšie vypisovanie. Predpokladám, že taký rast aký bol v lete nás už do konca roka nečaká. Momentálne som na tom tak, že v septembri by som sa mohol za optimálnych podmienok vrátiť k ziskovosti, ale skôr to vidím na október.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

To rolovani a ochrana je v pohode :) Ja se spise vice vylekal toho prudkeho propadu. kdyby Egypt zacal valcit o den pozdeji tak bych neudelal uz vubec nic :( No a to je to ceho se bojim. Muzu se cely rok snazit a pak bum a jsem bez poloviny uctu.
No celkove nemam naladu na otevirani dalsich spreadu, ale tak mam alespon cash a novy mesic pred sebou. Zase je lepsi si projit dlouhym spatnym obdobim drive, nzli pozdeji.

Ja mel 1065call a 1030PUT kterou bych na 1064.8 prodal v 90% zisku a call bych preroloval na Sept. Misto toho jsem o zisk z PUT strany prisel a call strana byla po predchozim rolovani ve ztrate.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Tých 1030 bolo dosť odvážnych. V prípade, že roluješ a potom vypíšeš opačný spread, ktorý máš v zisku, tak je dobré ho zatvoriť skôr. Máš tak možnosť ešte raz vypísať nové spready ev. si pripravíš priestor na rolovanie odblokovaním marginu, tak ako som to urobil ja. To, že som ešte deň pred expiráciou vypisoval putky si za príklad neber. Korigoval som trochu náklady na rolovanie, ale keď sa trh dostal na 1027, tak som sa z toho trochu po...l a ďalej som už nevypisoval. Inkasoval som od 0,55 do 1$ za spread. Predpoklad, že trh na druhý deň neotvorí pod 1019, aby som bol z tohto vypisovania v strate bol správny, ale moje nervy už potom neboli ok. :D
Také obdobie občas príde, ale najhoršie čo sa dá urobiť je prestať obchodovať stratégiu. To je rozdiel medzi traderom, ktorý je úspešný a tými ostatnými. Leto obchodovaním spreadov nadelilo stratu cca 9-10%, ak nerátam ešte možné vypisovanie na už blokovaný margin a voľný cash. Takáto strata sa dá zmazať za mesiac, dva. Trhy stále tak prudko netrendujú aj keď tento rok je z tohto pohľadu dosť zaujímavý. Predpokladám, že teraz pôjde trh do strany a to bude zase to na čo čakám. Drž sa.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa ice809 »

No ja tu 1030 otevrel at ji prodam v zisku a pozdeji blize k expiraci ze jeste vypisi spread novy, to jsem vsak nedodrzel i kdyz jsem mohl ziskat 90% premia z teto put strany. Najednou jsem si rikal, ze to za tu chvili pod 1030 nepujde a tak to necham ... :( Vedel jsem, ze kdyz to pujde dolu tak jsem v pytli ze prodejem call strany nic neziskam a put kdyz prodam ve ztrate tak zase spatne. Mel jsem ji zavrit v po - st v peknem zisku! a ve ctvrtek otevrit neco na 1010 ale nevim jake tam bylo premium, sel bych i do 1020.

Tohle to jsou ty zkusenosti a je treba dodrzovat jednotlive obchody tak jak byly naplanovany!

No vzdavat to nebudu :) dam si tyden pauzu.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa Rado »

Aj dva. Do ďalšej expirácie je 5 týždňov aj keď asi pôjdem do call strany skôr a za vyššie prémium.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Demo opcie podla Joga

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Čítam toto zaprášené vlákno práve. ToS sa mi veľmi páčila svojou intuitívnosťou a celkovým užívateľským rozhraním. Neviete ako je to v súčasnosti s ich obchodnou politikou? Stále odmietajú otvárať účty pre SR/ČR?
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"