Obchodování opcí - Mira

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Do tohoto tématu bych chtěl zveřejňovat mé opční obchody. Budu rád za každý, byť i kritický příspěvek.

1.) obchoduji pouze na SPY, obdobu IC (inspirováno Radem)
2.) vstupy jsou založeny na statistickém pohybu SPY
3.) jde o reálný účet s minimální možnou částkou: 3000 USD (Interactive B.)
4.) obchoduji nejmenší možné množství - pouze 1-3 opce na jednu stranu
5.) základní principy obchodování mám stanoveny, nicméně očekávám že se budu více učit "za pochodu" proto na základě poznatků budu nepochybně mírně upravovat strategii
_________________________

V současnosti řeším automatické uzavírání, popřípadě i otevírání spreadů na základě nastaveného alertu. Když bych nebyl v případě zasažení striku u PC aby se mi spread sám uzavřel a já se nedostal do výrazné ztráty.



Pozice za září:

PUT 160/162 expirovala v zisku 21
CALL 172/174 bylo nutné rolovat 3 dny před expirací kvůli FEDu na oct. = uzavřena za -68, rolováno:
CALL 177/179 za 20
_______________________
celkem za září -27
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Držím palce. Ešte by som uvádzal aj mesiac expirácie, aby to bolo hneď na prvý pohľad jasné a nebolo to treba pochopiť z textu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Tak dnes nastal čas na otevření put strany. Bohužel ale bojuju s TWS platformou kdy se mi nezobrazí data v Option chains a spojení se serverem mi neustále vypadává. Takže otevření PUT strany se odkládá.

Rado, zapomněl jsem to tam napsat, pak už mi to nešlo editovat. Příště se polepším :)

EDIT: výborně, tak platforma začala po 22 hodině fungovat, což je mi už velmi platné:) Nevím proč, ale poslední dobou mám s TWS více a více problémů...
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Open PUT oct. 161/163 za 17
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Chris »

Drzim palec, som zvedavy ked porovname vysledky, ake budu rozdiely :twisted:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Takže jsem aktualizoval a zpřesnil své statistiky průměrných pohybů SPY. A potvrdilo se mi, že předchozí verze se kterou jsem pracoval neobsahovala chyby:) Těchto statistik se musím dlouhodobě držet.
Nicméně zřejmě bude nutné upravit systém dokupu pozic - dokupovat pozici dříve.
Prílohy
pravdepodobnost.jpg
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

CALL strana má nevýhodu menšího prémia (tím pádem i menšího "bezpečného" prostoru mezi cenou a strike) a s tím souvisí i to že se při růstu trhů hůře roluje.
Nově přicházím i na to, že CALL strana má oproti PUT i mírně jiný průběh ceny v průběhu životnosti opce. Když bych chtěl opci rolovat, tím pádem ji uzavřít na BE, tak na CALL straně uzavírám většinou větší ztrátu při stejném prémiu ve srovnání s PUT stranou. Je tomu skutečně tak nebo se pletu?

Jinak asi otázka na Rada - Rado, jak by jsi srovnal tvé obchodování při prudkých propadech trhu vs s dlouhodobým růstem jako jsme viděli letos. Co ti dalo při rolování více zabrat?
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa ice809 »

Co pises plati pri nizke volatilite. Pokud vsak trh roste, tak je call docela drazsi. Ja se tim moc nezabyvam proc, ale chapu to tak, ze propad trhu je vetsinou, nebo vzdy :) dosti rychlejsi nez rust. Tedy je tam vestsi pravdepodobnost poklesu. Proto je cena put vyssi.
Jedine co pouzivam je, ze ceny sleduji. Cenu indexu a pri tom ceny jednotlivych spreadu. Minuly tyden jsem otevrel put spread za stejnou cenu jako jiny put spr. o strike vyse. Cekal jsem dost dlouho ale 1070/1060 a 1060/1050 spready meli cely den cenu cca 0.11$. Na tom vyssim sice byla nabidka vyssi, ale nerealizovala se. Poptavka nepresahla 0.11$.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Otázka by mala byť, čo mi dáva zabrať. :D Ešte stále rolujem call stranu. Call sa upravuje horšie ako put už kvôli nízkej volatilite a tým aj nižším prémiám. Na druhej strane mám lepšie skúsenosti s rolovaním ako so zatvorením v strate.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Open PUT oct. 161/163 za 28
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Plácnu to sem takto veřejně ať z toho mají užitek i druzí.

Prosim ty jež mají u IB dva opční účty - jaké jsou podmínky pro otevření druhého opčního účtu? Mám tím na mysli co se týká minimálního vkladu.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Chris »

smelo smelo ides :mrgreen: , taka mensia rada, davaj prvy strike tej opcie, ktoru predavas a druhe, ktory kupujes, je to priehladnejsie. Teda 163/161 :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Mne pri put spreade príde logickejšie zapisovať tak ako to robí Miroslav. Celý zápis by potom vyzeral napríklad SPY(161,163, 172,173).
Pri otváraní účtu u IB som stále použil minimum aké je potrebné pri založení iba jedného účtu. Neviem, či je možné otvoriť účet bez minima, ktoré požadujú. Neskôr môže byť na jednom účte aj menšia suma potom, čo ti priradia účet k tomu prvému.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa ice809 »

Kdyz uz jeden účet máš tak na nový staci interne převést cokoli a aktivuje se. Treba jen 1000usd.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Chris »

Rado napísal:Mne pri put spreade príde logickejšie zapisovať tak ako to robí Miroslav. Celý zápis by potom vyzeral napríklad SPY(161,163, 172,173).
Pri otváraní účtu u IB som stále použil minimum aké je potrebné pri založení iba jedného účtu. Neviem, či je možné otvoriť účet bez minima, ktoré požadujú. Neskôr môže byť na jednom účte aj menšia suma potom, čo ti priradia účet k tomu prvému.
ja som si zvykol, ze tu blizsiu davam prvu, pretoze je pre mna podstatnejsia ako ochranna , ale to je sila zvyku a vo vsetkom musim mat system :D
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Open PUT oct. 159/157 za 14
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Jinak díky všem za info. Dospěl jsem k tomu, že zřejmě bude lepší otevřít si další účet než otevírat jednu stranu ob-strike abych si nezavřel stávající pozice.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

No to istotne aj keď pri SPY to až taký problém nie je. Tam aj pohyb o strike nižšie napr. 161/163 a následne 160/162 je možný aj na jednom účte. Pri RUT už by to také ľahké nebolo.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

http://www.novinky.cz/ekonomika/315925- ... akcii.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak jak to asi dopadne? Mají pravdu a nebo je to jen podobná bouda jako na zlatě v 11. roce?
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Takže vše úspěšně vyexpirovalo a stav k dnešnímu dni +32
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Tak zatím žádná větší korekce která by umožnila otevřít PUT spread. Uvidíme jestli vůbec tento měsíc bude ta možnost... :)
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Obvyklá korekce po expiraci měsíčních opcí konečně přišla, takže otevřeno:
Open PUT Dec. 169/167 za 12
Open PUT Jan. 164/162 za 12
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Tak čím víc se opcemi a jejich backtesty zabývám, tak tím víc nabývám názoru, že kreditní spready/IC je možno konzervativně obchodovat pouze s menší části účtu. Využívat účet například na 80% je docela o krk. Proč? Vezměme si rok 2008. Při největším propadu by člověk naložený do IC/spreadů pravděpodobně přišel o velkou část účtu. I kdyby mu trh neprostřelil celý spread a "stihl zavřít" (respektive odeslat příkaz na uzavření) v momentě jakmile by se trh dostal na strike, tak bůhví kdy a za jakou cenu by spread uzavřel. A snížení ztráty rolováním zůstává v této době jen snem jelikož kreditní spread jednoduše nebylo možné otevřít vlivem roztažení spreadu mezi bid-ask(podobná situace nastala krátkodobě i v 2011).
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Ja by som použil max. 70% z účtu. Na obchodovanie by som tiež odporúčal účty dva. S tým rolovaním som to však nepochopil. Ja sa teraz trápim už skoro pol roka, ale ešte som podobný problém nemal. Opcie sú v čase rolovania ITM a tak s likviditou problém nie je. Skôr je problém pri zatvorení opačného spreadu, ktorý je v zisku. Jeho zatvorenie je za viac ako je "rozumná cena".
Mohol by si sem dať príklad, kedy sa nedalo rolovať? Chcel by som si to pozrieť.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Rado, příklad kdy by se nedalo rolovat. Takto vypadala opční matice 10.10.08. Dnů s podobným naceněním opcí se dá v r 2008 najít několik.
Prílohy
opc08.png
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Tak to mi veľmi nepomohlo. Mohol by si sem dať príklad na otvorené pozície a ako by sa mali rolovať?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa jogo »

No pokial je ta tabulka udana pocas obchodnych hodin, tak je rozdiel bid/ask namiesto 1 centu radove 60 centov a to budu dalsie straty navyse pri rolovani...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Rado napísal:Tak to mi veľmi nepomohlo. Mohol by si sem dať príklad na otvorené pozície a ako by sa mali rolovať?
Otevřené pozice nejsou v tuto chvíli vůbec důležité. Důležité je že jde vidět, co se může stát s cenami opcí v případě nečekaných událostí. Kdyby ti trh v tento den došel na strike vypsaného spreadu, tak nezbylo nic jiného než zavřít, podle standardních pravidel by nebylo možné odrolovat.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa ice809 »

Take me zajima proc by neslo odrolovat? Jiste ze pri vychlem pohybu je vysoky obch. spread. Myslis tim, ze nova pozice by pokryla jen malou cast ztraty oproti klidnejsim dnum?
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Priznávam, že ma spready na jadnotlivých strikoch nezaujímajú. Ja sledujem len ceny za už nastavené spready, ktoré potrebujem obchodovať. Zaujímavé by bolo pozrieť si realizačné ceny. Pri SPY je problém s typom opcií a preto ich v podstate neobchodujem. Nepredpokladám, že by sa našiel niekto, kto by si ich uplatnil pred expiráciou a prišiel o časovú hodnotu opčného prémia. Lepšie bude, ak sa nám také niečo nestane. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

ice809 napísal:Take me zajima proc by neslo odrolovat? Jiste ze pri vychlem pohybu je vysoky obch. spread. Myslis tim, ze nova pozice by pokryla jen malou cast ztraty oproti klidnejsim dnum?
Jak s cenama na screenu budeš otevírat kreditní spread? Aby jsi dostal vůbec nějaký kredit tak budeš muset kupovat pojistnou opci dále než dva striky. Což bude neplánované zvýšení rizika.

Konkrétně prodáš opci s deltou 28 na striku 79 za 390USD, pojistku můžeš koupit až na 76 za 375USD. Takže otevřeš spread v relativně malé vzdálenosti od aktuální ceny za který dostaneš 15USD a přitom ztráta ti hrozí 285USD.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Rátaš s cenami na bid a ask, ale mal by si skôr pozerať na tie ktoré sa realizujú. Odroloval by si aj pôvodný spread. Ak by si obchodoval RUT, tak by si mal podobné spready vždy. Pri SPX by to bolo ešte horšie.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Opravdu nevím co máš na mysli :) Já tam vidím obrovsky roztažené spready mezi bid-ask na základě čehož je vůbec problém otevřít spread aby jsi dostal nějaký kredit.


Při rolování budu rolovat např. na deltu 20, takže dle situace v tabulce uzavřu spread kterému cena došla na strike a otevřu nový spread na deltě 20 a to: prodej opce strike 74 za 260USD, koupená ochranná opce strike 72 za 265USD. Vidí někdo snad v tomto spreadu kredit který dostanu? Natož že bych s ním ještě pokryl ztrátu z uzavřené opce?:-)
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Při výpisu spreadů je spousta možností v jaké vzdálenosti od trhu tyto spready vypisovat.
Jednou z možností je výpis na vzdálených stricích na základě určité statistické pravděpodobnosti - viz. obchody které zatím dělám. Druhou možností která také ve zpětném testování vychází velice pěkně, dokonce i lépe než možnost první je výpis dle S/R zón. To je vsázet na to, že S/R zóna trh zadrží a nebo alespoň zpomalí tak aby do expirace nestihl dojít k mému vypsanému spreadu. Backtesty které jsem si dělal, vycházejí velice pěkně, takže to stojí za další detailnější analýzu.
Prílohy
opc.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Ja odporúčam testovať nie len vstupy, ale aj reakcie na what if. Dobre je mať pripravenú stratégiu, ale osobne si myslím, že sa to backtestovať ani nedá. Zachovať si chladnú hlavu v "sterilnom" prostredí programu a minulých dát a ísť to live s pocitom, že ti hrozí riadny blackout je niečo celkom iné. Jeden, dva podobné zážitky a prebdené noci však dokážu obchodníka zoceliť. :lol:

Držím palce.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Každopádně máš pravdu Rado. Zpětný test je jedna věc a druhá věc je jak se člověk zachová v okamžiku kdy je třeba rozhodovat se. Uvidí se jen v reálu jak to bude vycházet....


PS: budeš zveřejňovat jak jsi za letošní rok procentuálně dopadl s kondorem? Zajímalo by mě jak letošek s nekonečným uptrendem dopadl s ve srovnání s minulými lety které jsi tu zveřejňoval.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Veľkú vypovedaciu hodnotu by to nemalo. Nezverejňoval som svoje obchody, tak tu môžem dať čo chcem. :D O dva dni je posledná expirácia v tomto roku. Uvidíme.
Rolujem už pol roka, zle som spal 3 krát. :lol: Ak expirujem, tak za pol roka vymažem 16% z účtu. Prvý polrok som spravil cca 38%. Takže asi tak. Poučné to bolo veľmi a strata času ma mrzí, ale už viem, čo v budúcnosti urobím inak.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Takže letošní zhodnocení mezi 15 a 20%. Je to velmi pěkné, vzhledem k nutnosti neustálému rolování CALL strany jsem to čekal horší.
To je ale jeden z důvodů proč jsem se rozhodl nepracovat (možná zatím) s CALL stranou, PUT jde vždy relativně dobře rolovat. Když ne kreditně, tak alespoň do bezpečné vzdálenosti a něco takového, že bych půl roku musel rolovat se tam nestává. Nicméně zase přicházím o pozice které bych mohl otevřít za již odevzdaný margin.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa Rado »

Ono sa tiež nestáva, že treba rolovať call stranu pol roka, ale stalo sa. :) Je to súčasť hry. Put stranu by si roloval podobne v roku 2008 od októbra do cca apríla 2009. Ak by si mal otvorené spready na SPY, tak by to bol dosť veľký problém. Bolo treba rolovať ITM opcie na ITM v ďalšom mesiaci a len získavať čas. Niečo podobné bolo aj teraz pri call. Pri SPY by si sa bál uplatnenia predaných opcií. Mne také niečo nehrozilo keďže mám otvorené len opcie európskeho typu. (SPX,MNX,RUT)
V prípade, že nebudeš otvárať "protistranu", tak prídeš o voľný cash na rolovanie po dvoch troch mesiacoch podľa toho akú veľkú časť si blokuješ na margin a čo si nechávaš free. Potom ti už neostane nič len čakať na expiráciu. Ak by som neotváral spready, ktoré končia v zisku, tak stratu by som mal väčšiu.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Obchodování opcí - Mira

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Rado napísal:......... Put stranu by si roloval podobne v roku 2008 od októbra do cca apríla 2009. Ak by si mal otvorené spready na SPY, tak by to bol dosť veľký problém. Bolo treba rolovať ITM opcie na ITM v ďalšom mesiaci a len získavať čas. Niečo podobné bolo aj teraz pri call........

V prípade, že nebudeš otvárať "protistranu", tak prídeš o voľný cash na rolovanie po dvoch troch mesiacoch podľa toho akú veľkú časť si blokuješ na margin a čo si nechávaš free..........
S rolováním putek v 2008 máš pravdu, tomu se ale dá vyhnout sledováním trendu a následnou záměnou PUT strany za CALL (pro klesající trh). A není ani nutné trend sledovat podrobně - stačí jednoduchý MA, MACD... Nejhorší období v 2008 nepřišlo náhle, ale po delším klesajícím trendu.

Poznámka o marginu, je zajímavá, zamyslím se nad tím! Je pravda že jsem to již řešil - pokud bych jel na 50% využití účtu a musel bych rolovat z 5 do 6 měsíce, tak 6 měsíc bych pro otevření dalších spreadů musel použít zbylých 50% účtu. Další měsíc bych už neměl na účtu nic pro pokrytí marginu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"