Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som prave GBPUSD a aj GBPJPY v shortoch. ale ruku do ohna by som za obe nedal.

oba pary tipujem tak na 200 bodov nizsie a ak sa USDJPY umudri tak GBPJPY ovela nizsie. ale su to tazke protitrendy, tak by som bol opatrny s objemom
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

zatial ideme pekne
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pad NZD ocakavas myslim uz dost dlho. Lebo si pamatam technicku analyzu NZDUSD z augusta 2013 kde si ocakaval pad dole. Vsadil som si na to 10 EUR - a stratil, preto si to pamatam. No NZDUSD odvtedy liezol zase k 20 rocnym maximam. Takze v skutocnosti toto je protitrendovy obchod a chytanie vrchola. Dna v pripade AUDNZD.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

nie pad NZD ocakavam asi tak 3 tyzdne.

to ze som niekedy v 2013 spravil analyzu na oslabenie NZD neznamena absolutne nic. medzitym som 20x svoj nazor nezmenil. a myslim si ze by si to nasiel aj v tych mesacnych analyzach. ktore su mimochodom absolutne nepodstatne, pretoze je to sutaz v ktorej sa mam z 26 priblizit ke jednej spravnej hodnote. asi 100x som to pisal a zistujem ze ma to velmi nebavi opakovat viac krat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1928" onclick="window.open(this.href);return false;


ak by niekoho zaujimalo nieco o riadeni rizika v tradingu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

AUDNZD rate nieje to iste ako oslabenie NZD. ale myslim si ze tebe sa neoplati vobec nic hovorit. lebo si skratka chory

pred mesiacom si ma PROSIL aby sme z tymito hlupostami prestali. teraz sa citis "lepsie" a uz znova zacinas.

nechaj si svoje rady pre seba. ja sa uz nejak o svoje pozicie postaram.

vobec nemam nutkanie sa urazat alebo podobne veci, ale ani nemienim diskutovat o blbostiach. najdi si ineho partaka.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

mas pravdu. vsetky obvinenia priznavam. som rovnako zodpovedny aj za prenasledovanie templarskeho radu a teroristicky utok na dvojicky a na metro v londyne.

a teraz ked uz je uplne zbytocne sirit klamstva, vlastne uz ani nieje o com diskutovat. lebo uz by aj tak odomna nikto nic nekupil. takze tuto temu koncim.

filip prosim ta vymaz toto vlakno

dakujem
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Podla mna je to Mikova presibana strategia. Vytvoril si akoze avatara s ktorym sa moze hadat a tak vznika dalsi Mikov bulvar a on sa topi v peniazoch z toho co predava. Respect!
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Nechaj vlakno zit. Mas tu paradny tip z januara ze AUDNZD v 2014 dosiahne 1,13. Tiez tip na zosilnenie CAD z konca aprila na najblizsie tyzdne. Ktory sa este stale vyplna. Po bitke je lahke byt generalom, ale dopredu na nieco konkretne rozhodne vsadit je tazke.
Ten AUDNZD si zasluzi aby sa dockal vysledku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jasné. Kašli na neprajníkov! Je len jeden. My všetci ťa máme radi a sme šťastní, že tu máme konečne niekoho kto rozumie forexu, vyhráva contesty a uhrá do zisku neuveriteľných 98% trejdov !
Za Teba hovoria stovky ziskových trejdov, 25 tisíc dolárov vyhraných v contestoch a fantastická filozofia v tradingu forexových párov. Pre mňa si No.1 Mr.Forex. :) :) :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nenechaj sa znechutit, co pises ma velku pridanu hodnotu, vdaka za to.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
rabdo
Gold Member **
Príspevky: 302
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 1:01 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa rabdo »

Mika
hlavu hore, predsa ťa neurazí niekto kto má iba 6 príspevkov a registráciu mám len 30.4.2014 :roll:

sám vieš aké pravdy zastávaš :D :D :D
Charles Bukowski " svet patrí tým čo sa neposerú "
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 661
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Pripajam sa k prosbe o pokracovanie tohto vlakna , kvoli tomu som sa aj zaregistroval :D
Dlho toto forum len citam , ale musim povedat ze prave toto vlakno je jedno z top na tomto fore !

Mika nenechaj sa znechutit mne ako zaciatocnikovi velmi pomahaju tvoje rozumy aj odkazy na tvoje blogy a vdaka tebe trochu viac rozumiem forexu
PS : Ako pokracujes s visual Jforexom ? :) tusim si niekde pisal ze to ides skusit !
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Rado »

Ja by som vlákno zavrel. Nemali by sme podporovať terorizmus a zbrane hromadného ničenia ako napríklad Forex. Je to predsa Mika Ladin, či? :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Tilbur »

Myslim, ze si v tomto nasom amaterskom kruzku najvacsi profesional. Rad citam, co napises, aj ked sa nezapajam.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
mirecfx
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 21 04, 2014 9:10 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa mirecfx »

pripomína mi to situáciu z financnika.cz z pred pár rokov kde par jednotlivcov dokázalo zložiť a rozdrobiť celu skupinu nadšencov okolo fx, Mika nie všetci rozumejú tvojmu štýlu obchodu a ty predsa nemusíš obhajovať to čo ťa robí sebou , si dlhoročný trader a mi ťa tu potrebujeme, pml ma na dôvažok záľubu v slovičkárení, presnosti vyjadrovania a hodnotení všetkého a všetkých, jeho obchodovanie tieš môže niekoho nakopnúť, a raz pochopí že čo právnik to iný názor čo trader to iný štýl a môže byť úplné opačný od jeho a pritom rovnako výnosný :-)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

dakujem za podporu mladenci. chcem len povedat, ze mne tak trochu kontrarian nahral do rany. uz dlhsie som rozmyslal, ze je dost narocne prispievat aj na blog aj na forum a tak som sa rozhodol pre blog. vravel som filipovi, ze sa velmi odraza na kvalite fora to, ze je neregulovane. a toto je vysledok. mna kontrarian neznechucuje. len ma hneva, ze je otravny a nezaujimavy a ze prispieva do vlakna, kde sa snazim urobit nejaky obsah. takto sa mi to ale nepaci, takze jedina moznost je tvorit obsah tam, kde sa to da normalne. mne osobne vobec nevadi ked moje prispevky a blogy ludia nekomentuju, vidim, ze ich niekto cita a to ma zaujima.

co ma este hneva je, ta primitivna forma argumentacie.to je to, co ma velmi otravuje. Ak sa mam z niekym hadat, tak by to mal byt aspon zaujimavy clovek a hlavne topic a nie taka chujovina, ako ze som ten zly ujo co robi pre dukascopy a co propaguje zle systemy.

Sak co uz ja len na svojom blogu propagujem za systemy. Na otazku o tom ako obchodujem odpovedam. "Obchodujem to co vidim. a ani to neviem popisat. ked som v dobrej pozicii tak mam zisk a ked v spatnej, tak sa z nej snazim nejak dostat. niekedy sa mi dari a niekedy nie. jedine co viem je trochu riadit riziko."

toto je celkom urcite argumentancia niekoho, co chce nieco predat asi by som od hladu umrel, keby ma toto malo zivit :). Ale uplne najlepsia konspiracna perla je ze robim pre dukascopy - to fakt podlieha neuprosnej logike. staci si precitat podmienky spoluprace s Dukascopy a zistite ze clovek, ktory je zpojeny do ich partnership programu nesime participovat v ziadnej ich sútazi. bla bla bla.

je to skratka nuda hadaat sa o takychto blbostiach. mna to fakt nudi k smrti. viem, ze ma kazdy den caka vela veci, ktore ma nenudia. mam toho vela v praci aj mimo nej. asi nieje uplne racionalne venovat cas niecomu ako ste videli hore.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Casey »

pml napísal:ano mike, zaujimavy a nezujimavy clovek, primitivnost..)))...dnes si si dal pozor na slova ake volis...zlepsujes sa))
partnership je partnership...volavka je volavka...ale mas pravdu , to uz je konspiracia. takze od veci. k veci bolo tvoje neustale obhajovanie social tradingu a podobne (niekolko rokov)...a teraz na tom aj masivne participujes a zverejnujes svoje vysledky...vies ide o to, ze nalakas na forex vela ludi. a ja mam pocit, ze ti ludia sa budu neskor v zivote trapit.
mam pravo na to napisat svoj nazor, kedze toto forum chvalabohu cenzurovane nie je.
A uvedom si, ze ty si zacal opakovene minuly rok aj tento s pohrdavostou a urazkami. to je princip.
Pocuj ty forexovi Jezis Kristus,k naruseniu tvojej osobnosti doslo az po ''obchodovani''/dristani o forexe alebo to mas od narodenia?Myslim,ze by to mohla byt tiez zaujimava informacia pre zacinajucich forexakov.
P.s.Skus mi odpovedat len jednou vetou a nenapis k tomu nejaku nedelnu kazen.
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Rado »

A toto nie sú calls pre nasledovníkov. To iba tak, aby reč nestála. :D
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Rado »

Casey reagoval na tvoj prvý príspevok normálne. Ja považujem za šialenca každého kto sa chce živiť s 10k účtom.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Casey »

pml napísal:ak nemas peniaze este stale mozes nakupit eur/aud alebo aj eur/jpy long je tutovka (momentalne uz 139.70, ale potencial este pekny...Drz sa!

P.S: tvoje dalsie prispevky, co si na mna neustale posielal radsej nekopirujem..ale boli, asi take, ako ten tvoj posledny..
Tak toto si zabil zlatym klincom a hlavne poriadnym kladivom! :!: :roll:
Amen.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.cz/2014/07/t ... -cast.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.cz/2014/07/knihy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík Mika.
Ja som zase toho prečítal strašne málo a zrejme to mi pomohlo netápať, nekopírovať, ale hľadať vlastnú cestu. Dodnes sú základom môjho biznisu len tie stratégie, čo som sám vymyslel.

Ale po rokoch ma premohla zvedavosť a začal som čítať. A dozvedel som sa to načo som sám prišiel, ale aj nejaké nové veci. A na 100% s Tebou súhlasím, že treba čítať knihy len od tvrdých profíkov. A najlepšie od tých, čo trejdia v našej dobe, cez internet a nie od tých čo žijú zo slávy starých čias, ked sa trejdilo cez telefóny...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

skor prosba ako článok

http://airstarter.blogspot.cz/2014/08/i ... onuky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zaujimavy clanok.

Cas je draha komodita, no nielen cas, ale aj energia.
Mal som 10 rokov zamestnanie vo fabrike kde som bezne na smene stihol pozriet 2 filmy, pripadne za tyzden (rozumej 40 pracovnych hodin) zmenil 3 cisla v programe. Posledny polrok sa situacia zmenila, pracovna napln sa asi 5-10 nasobne zvysila a pri rovnakych peniazoch za rovnaky cas zacinam uvazovat o zmene zamestnania a najdenia si zase niecoho kludnejsieho :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

k novemu blogu sa celkom hodi replika s mojho oblubeneho filmu "margin call"

be first, be smarter or cheat. And I dont cheat. :)

https://www.youtube.com/watch?v=ag14Ao_xO4c" onclick="window.open(this.href);return false;

http://airstarter.blogspot.cz/2014/09/a ... sible.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal: ...predpokladam ze kurz AUDNZD do 12 mesiacov dosiahne hranicu 1,1300


To Mika pisal 22. januara 2014 na kurze okolo 1,060.
V marci kurz padol na chvilu k 1,055. Inak je stale vyssie.
5. septembra bol kurz okolo 1,128 - par pips este chybalo.

Zatial sa to vyvija velmi pekne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

zatial sa to vyvija fajn, zobchodoval som to na 3 vlny dokupovania, ale tuto poslednu som uz nezvladol. tak som sa presunul na EURCAD. dufam ze tam budem mat podobne dobry odhad.

viac o tejto analyze AUDNZD si mozes precitat aj tu http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=2045" onclick="window.open(this.href);return false;

. preco som sa rozhodoval tak ako som sa rozhodoval.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekny clanok. Zatial som si z neho dokazal zobrat len "nikdy nepouzivaj dokupovanie do straty". Dalsie veci mozno pochopim casom.

Zisk 7600 USD za pol roka na hobby live accounte ti bezproblemov verim. Ja som podobnu krivku dokazal tiez vyrobit na hobby live accounte za pol roka, akurat negativneho tvaru, koncova strata 4800 EUR. Dufam ze take veci mam uz za sebou.

No ak by si na konci roka dal dalsi pekny tip na dalsi rok, kludne by som si nan 70 EUR vsadil.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3863
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 346 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Super citanie , ja mam tiez problem ako zobchodovat otocenia trendov , aby som nehladal dna, je to drahe.Teraz to robim na e/u skoda ze som si neprecital ten Tvoj clanok skor. Inak mne sa osvedcil koncept hladania dna, na tyzdennych grafoch prerazenie high, inak cakam. Technicka poznamka ako si dostal z tych 3 stratovych obchodov ten max.DD 123? Ten system je jak z rozpravky. 98% pri rrr 1:1 super. Snad aj ja niekedy nieco take vyprodukujem na plyne.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 661
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ale Mika spomina v tom clanku ze je to equity z uzavretych obchodoch a keby bral aj otvorene tak by sice neprekrocil drawdown 1000 $, ale to boli to asi maximalne docasne vykyvy ktore by sme my ostatni asi rychlo uzavreli ale v tom moze byt to caro jeho managementu a SL na koniec dna , tyzdna ci mesiaca .
Kazdopadne velmi pekne sa na to pozera :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

cela ta performance je postavena na tom ze som mal risk 1000$ na mesiac a teda som sa snazil zacinat s co najmensim objemom. ked som bol v pluse tak som prikupil a ked sa to otocilo, tak som uzavrel ziskove obchody a isiel som akoby na novo, z malou poziciou a riskom 1000$. ale v banku uz boli ziskove obchody. v podstate som pouzival len 3 techniky

1 - transformaciu risku s nizko volatilnych parov na vysoko volatilne -
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1594" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-arti ... ad&id=1605" onclick="window.open(this.href);return false;

2 - manazovanie expozicie - priklad ak som bol v blbom trejde na GBPJPY short z velkym objemom. tak som nakupil GBP v rovnakom objeme a vybral som si proti nemu aktualne najslabsiu menu.

3 - no a potom mergovanie a odoberanie a pridavanie pozicii. to je v tom poslednom clanku.

v podstate som si chcel len overit ci nieco take zvladnem trejdit pozicne. nieco mi islo , nieco menej. ale vyhodnotil som to ako celok, ze to celkom ide. ako hovorim, nie je to ziadny nepriestrelny system. teraz som napriklad pustil otvoreny profit 1000$ na eurocad. namiesto cutnutia som prikupil a otocilo sa to proti mne a bilancia je -700$ takze na equity krivke z open trades by to bolo vidiet den po dni, ale myslim si ze, na tej close trade to vidiet nebude. lebo robim s mergovanim pozicii a odoberam a pridavam expoziciu, ako by to bol jeden trejd. risk na tento mesiac som si vycerpal, tak zase nalozim az v tom dalsom.

uplne na zaciatku som pisal, ze je skoro iste, ze pri tomto sposobe trejdovania bude moja open trade equity vypadat asi tak -1000,-1000,-1200,+5000,-1000, +2000 .... a tak podobne. co sa mi v podstate dari drzat.
nebyt toho obdobia, ked som robil trejdy cisto len pre objem, tak by celkova performance vypadala dobre.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 661
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 80 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mika mohol by si mi vysvetlit ako sa na forexe vytvori taky 100 pips prepad ako sme videli pred hodinou a pol ? Chapem ze to bolo kvoli zasadnutiu FEDu, ale nechapem co sa dialo potom , akoze vsetci zacali predavat ? to sa mi nezda ved to by chcelo miliardy aby to pohli za par minut o 100 pipsov , alebo siathli cakajuce objednavky na BID size strane dodavatelia liqvidity ??? To by ale zvacsilo spread a to som sledoval a nevsimol som si nejaky obrovsky spread , este si viem predstavit ze boli vyhodene SL co mali na BUY strane ale tolko ? Interest rate sa nemenil
Som z toho mimo
Dik za vysvetlenie :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

jaroslav80 napísal:

To Mika pisal 22. januara 2014 na kurze okolo 1,060.
V marci kurz padol na chvilu k 1,055. Inak je stale vyssie.
5. septembra bol kurz okolo 1,128 - par pips este chybalo.

Zatial sa to vyvija velmi pekne.
kurz AUDNZD sa s nami hra, treti pokus o prelomenie high a maximum 1.12961 :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

inac EURCAD zatial ziadna slava, report poslednych trejdov dole, je tam profit ale maly

ta stratova pozicia je namergovana pozicia, za obdobie asi mesiac a povodne mala byt spolu s tou zelenou, ale nejak sa mi to "podarilo" zle uzavriet tak aj ten report je taky poskodeny :)
Prílohy
EURCAD.png
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Podla mojich zdrojov v stredu (29. oktober) bolo high na AUDNZD 1,1298, cize tvoj tohtorocny target 1,13 by sa dal povazovat za zasiahnuty.

Tip na SILVER long nevysiel, neuchranila ma ani don't touch opcia. Musela by byt o den kratsia, tolko este zniesla.
EURCAD long mi expirovalo plusovo.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

to striebro ma prekvapuje , ale na druhu stranu som rad ze klesa. bude sa dobre nakupovat, na striebre nemam zatial nic
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4045
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 64 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak daj vediet ked sa ti znovu bude zdat dobry cas na vstup, 10e si na to vsadim. :)

Kto si hraje - nezlobi.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Chris »

to akoze vsadzas na mikove predpovede ? :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"