Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

totok je moje prve vlakno, v ktorom mozete uvazovat nad nesmrtelnostou chrusta spolu so mnou.
zacal som pisat blog a aby som nespamoval ziadne ine vlakno, tak Vam link na novy clanok hodim vzdy sem ako reminder
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/07/d ... zlato.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://airstarter.blogspot.sk/2013/07/n ... -none.html" onclick="window.open(this.href);return false;

prve dva clanky
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/07/m ... -1_18.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kto precita , tak mi aspon dajte vediet ci je tam fura pravopisnych chyb alebo len zopar
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Rado »

Stabilne kde má byť s je z a naopak. :) Mňa však viac baví obsah ako forma.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Opravim ;). spravim reverzal
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/07/b ... -city.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/07/o ... chool.html" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

citam, citam, len tak dalej :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

našiel som si chybu v článku a dosť podstatnú, tak dám opravu aj sem aby nedošlo k nedorozumeniu

Väčšinou mu za ňu platia v peniazoch, ale sú prípady kedy dostáva odmenu vo forme opcií na podiel, ktoré si po určitej dobe môže a niekedy dokonca musí uplatniť

malo to byt asi takto
Väčšinou mu za ňu platia v peniazoch, ale sú aj prípady kedy dostáva odmenu vo forme opcií na podiel, ktoré po uplatnení neskôr môže alebo dokonca musí odpredať.
len pre lepšie pochopenie čo sa tam deje.
1) investor spraví funding povedzme 500k USD
2) manažér pripraví tím a dostane 20% opciu na firmu, ale podmienkou je aby dosiahol s tímom performance 100% do 3 rokov
3) po 3 rokoch pokiaľ firma nemá Net liquidation Value 1M USD tak si svoju opciu nemôže uplatniť, ak ju ale má tak automaticky dostáva plnenie opcie čo je v jeho prípade 20% firmy .jeho podiel je teda 200k a investor má nominál 800k
4) no a tu je ten dôvoď toho že niekedy vo firme ostať môže ale niekedy musí podiel odpredať . a predkupné pravo na ten podiel ma práve investor (ďalšiu opciu :) )

no a dôvoď prečo sa to robí je ten, že na začiatku úplne stačí že advisor za svoje služby dostáva plat, ale aby bol dostatočne motivovaný urobiť čo najlepší výsledok, tak musí participovať na zisku celej firmy.
je ale jasne že na začiatku mu investor nedá podiel 20%, pretože by to znamenalo , že ešte nič neurobil a v nominálne by hneď dostal 100k USD. takže preto tie opcie na podiel.
keď nedosiahne performance, tak mu opcie môžu prepadnúť, ale nemusia . samozrejme spomínal som aj worst case scenario, a to znamená, že to je nejaký limit, pod ktorý sa firma nemôže dostať v NetLiquidationValue. Ak sa dostane , manažér (advisor ) automaticky končí, ale pokiaľ sa tak nestane, tak má platný mandát na obdobie a investor by s tým nemal mať problém.

no a dôvoď prečo sa investor snaží manažéra vyplatiť a dostať s firmy preč je. že tú firmu chce mat proste pre seba. za tie 3 roky čo v nej manažér sedel sa tam iste vyselektovalo mnoho kandidátov na jeho pozíciu a investor si môže vybrať lačnejšiu alternatívu. kandidáta ktorý sa naučil v podstate všetko čo advisor robil.

niekomu sa môže zdať že tých 200k nie je moc za tie roky, ale ten advisor tam nesedí len tak a nerozkazuje mladým čo majú robiť. on sa väčšinou zapája, ma normálny plat, a niekedy aj obchoduje, číže vytvára performance, s ktorého má performance fee. alebo tiež môže do toho len kecať, ale zase na druhú stranu môže robiť konzultanta aj pre iné firmy. je to hodne rozmanitá robota.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

obcas pnapišem niečo čo nemusí byť úplne zrozumitelné , takže ak máte otázky kľudne sa opýtajte
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa slimak »

Pises velmi zaujimavo(aj temy co ma zaujimaju a inak by som sa o nich nedozvedel) a zruzumitelne aj pre laika. Priklad mna. Precital som za nieco vyse hodiny pred par dnami ked som mal najviac prace a vtedy som na nete pri prestavkach cital len nadpisy clankov.
Teda, pokracuj a za mna vdaka. Veci ktorym velmi nerozumiem sa snazim si nejako predstavit ako to funguje,priklad aj tu temu co si teraz objasnoval. Myslim to bolo o tych firmach co sa snazia na trhoch zhodnocovat svoj majetok, nie klientov.
Pred par mesiacmi,ci rokmi? tu bol o tom clanok o nejakej bratislavskej, myslim,ze filip to tu daval(mal jeden s chalaniskou rozhovor asi v Trende) - ci este funguje neviem.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Ta firma sa volala OXYS capital, myslim ze ten clanok mali v tzydni. pisat o firmach ako oxys sice mozem , ale skutocne by som nerad devalvoval financny sektor len preto ze im robia spatne meno taketo spolocnosti.
Oxys bola firma velmi odlisná od toho co som popisoval v clánku, a bolo to s dovodu ze mala záujem spravovat klientske peniaze. a podla toho aj volila investicne strategie. minuly rok im NBSka odobrala licenciu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som si povedal ze by som rád pisal o veciach, ktore existuju a funguju inde, a tu nefunguju, a preto ich ludia v podstate vobec nepoznaju. a mali by poznat.

pre mna je napriklad totalne absurdne m ako mozu vznikat na slovensku a v cechach podobne firmy ako oxys, ale aj mnohe ine , ktore skoncili po 1-2 rokoch, nie preto ze mali nejaky padny dovod, ako je transformacia, migracia, fuzie, ale skratka preto ze na to nemali. ved to ze na to nemaju musia vediet hned na zaciatku, a ked na to nemam a chcem mat firmu tak si zaplatim niekoho kto na to ma,

tieto firmy su len akymsi dozvukom s vsakovakych privatizacii a nebankoviek, ktore devalvuju financny biznis.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/09/dilema.html" onclick="window.open(this.href);return false;

novy blog
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dobry blog :) a dakujem za chvalu !
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://airstarter.blogspot.sk/2013/09/d ... azany.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nieco pre neznejsie pohlavie
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Dovolim si dolozit dokazy o smrtelnosti chrusta
Obrázok
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

:)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Dobra anegdota :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

moj prvy a mozno aj posledny bulvarny clanok :)

http://airstarter.blogspot.sk/2013/09/c ... ulvar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pekny clanok. Klobuk dole.

Tvoje problemy s pravopisom su mi stale vacsou zahadou.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Ziadny extrem nieje dobry, ani malo bulvaru, ani vela bulvaru :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

neviem co je na tom tkae divne. na tych chybach. su to proste chyby. ja sa tiez nedivim ze niekto nevie ratat .

kazopadne ak najdem opravim
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:moj prvy a mozno aj posledny bulvarny clanok :)

http://airstarter.blogspot.sk/2013/09/c ... ulvar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ahoj.

Aký bulvár ?!
Tvoj najlepší blog !

A prečo si sypeš popol na hlavu?
Zhodnotil si 10 000 € na 450 000 za mesiac ! To je koľko tisíc % za rok?

Nemáš sa začo hanbiť. Ani že si v tej súťaži bol, ani že si nevyhral. Ani za taktiku, že si nezahral vabank, keď si sa dostal tak ďaleko. Keby si zahral a spravil chybu, to by ta vyradilo a mrzelo ešte viac. Nikto z vás nevedel ako sa bude dariť tým ostatným v závere. Tá baba to proste riskla a mala šťastie. Mohlo sa to skončiť tak, že všetci by to zbabrali a ty by si to vďaka pevným nervom vyhral. Máš môj rešpekt.

Napísal si kopu fundovaných príspevkov a získal povesť odborníka. Vďaka tomu čítam aj tvoje blogy, hoci ja blogy veľmi nemusím. Ale ty si proste u mňa v kategórii ,, treba čítať všetko od neho,,.

Doteraz si bol u mňa len teoretik, teraz si aj praktik. Klobúk dole.

P.S.
Aj ja som chcel hrať tú súťaž. Len sme sa o nej dozvedeli pozdejšie. Nevidím dôvod, aby som nehral. Veď hrať o melón, alebo auto a neriskovať nič ( len vo finále infarkt ), to je dobrý risk/reward. Aj preto som založil vlákno o súťažiach a poprosil všetkých, aby sme si dávali vedieť ked niečo beží... My sme predsa hráči . Chceme hrať.
Mimochodom, ja v takých súťažiach hrám vabank od začiatku a vypadávam už v úvode. Neznášam súťažiť na páku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
needmoremoney
Active Member
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 08 09, 2013 7:22 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa needmoremoney »

Napriek smrtelnosti chrusta skladam hlboku poklonu. Tento "bulvar" je ovela odbornejsi ako vacsina prispevkov co som tu na fore doteraz cital. Doteraz som si myslel ze tieto sutaze sa vyhravaju len systemom all-in, zavriet oci a dufat v zazrak. Je super vediet ze to ide aj profesionalne. Idem precitat aj ostatne clanky a hlasim sa medzi pravidelnych citatelov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Mika, no konecne ...:)

Maximalny drawdown 60%, obchodovanie na maximalne riziko. :wink:

A teraz mi dvoma - troma vetami vysvetli, preco sa popri tom paseni krav, co o nom pises, nepokusis si zarobit ten milionovy target s vlastnymi 10 000 Eurami podobnym sposobom bez nejakeho stresu z toho, ze ta predbehne nejaka Rudinka.
(teda ak uz tych milionov nemas v sufliku zarobenych viac 8) )
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

dvoma troma vetami. :)

nemyslim si ze by som to dokazal , ani v tej najlepsej forme, s ktorej som uz mimochodom davno von.

nie, v supliku ziadne miliony nemam
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja ta nekritizujem za pravopis. Obsah a informacie su predsa 10 nasobne dolezitejsie nez forma, ta len ostatnym trosku ulahcuje precitanie.
Zahadou mi to je z pohladu, ze okrem inteligencie, matematickych schopnosti, ekonomickych vedomosti vies predsa aj dobre a dokladne vyjadrit myslienky, zaujimavo poskladat vety, teda toho iste vela citavas. Mozno aj 2-3 krat viac nez bezny clovek. A citanim a zvykom sa pravopit (snad) automaticky zlepsuje.
Sice za posledne mesiace a roky je v tvojom pripade znatelne zlepsenie pravopisu o stovky percent.

Vies pri pohlade na obchodovanie niekoho zhodnotit, ci to bola nahoda alebo ci obchodovat vie. A ze negativny vysledok neznamena sucasne ze dotycny obchodovat nevie. Podobne aj v pravopise sa da rozoznat, ci sa jedna o preklepy z rychlosti alebo emocii, alebo ci dotycny gramatiku bezne velmi nepouziva.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo

btw drawdown na tom grafe nieje 60% ale 23%, teraz som si to vsimol v diskusii a volako sa mi to nezdalo, takze len oprava.
win ratio bolo 67%

ale samozrejme sedi ze to bolo na riziko, dalej ma marginy nepustili
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ze by mali byt sutaze zmanipulovane myslim netreba riesit. Vyhra je jednoducho sucast nakladov na marketing. Normlana kampan.
Avsak co sa na nich da kritizovat je to, ze vacsiu sancu vyhrat ma ten, co hra vabank oproti tomu, co "normalne" obchoduje. A najlepsia strategia v sutazi je prave to ze budes hrat vabank a budes otvarat viacej uctov - co v realnom svete nikdy nevies pouzit.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no a prave si udrel kliniec po hlavicke. a to je to ze mozeme kritizovat. lenze vacsinou by mali kritizovat prave ludia co tie sutaze poznaju a zapajaju sa do nich. nie niekto kto do nich v podstate nevidi. a musim povedat ze vacsina ludi co o nich pise, do nich skutocne nevidi.

len pre priklad. tato konkretna sutaz ktora je popisana v clanku, je performance sutaz. ale existuje milion inych , a niektore z nich niesu performance sutaze, ale su mixovane. ako napriklad Dukascopy trader contest. tam mozes mat performance aj 2 miliony a nemusis skoncit ani v top 5. Preto by som sa vzdy najprv zamyslel ked chcem kritizovat sutaze, a ak uz kritizujem , mal by som si vybrat konkretnu sutaz a co sa mi na nej nepaci. a nie ze napisem hlupy clanok ze v sutaze su sproste PR a zapajaju sa do nich len obycajny amateri, ktori sa aj tak v sutazi nic nenaucia.

Btw Dukascopy. ta sutaz nieje cisto o performance ale aj tak je urobena zle, sam som navrhoval komplexne zmeny a komunikoval som ich priamo s developermi .tak aby sa sutaz priblizila totalne k realnemu tradingu. Velmi dobre vies ze o tychto temach pisem clanky uz asi dva roky a teda trosku problematiku poznam. sutaze ktore sa periodicky opakuju. maju velmi dobru tendenciu sa pretransformovat na platenu zakladnu pre trading networks. pokial sa ale prave tento problem s ninja traders nevyriesi, ziadna seriozna trading network nevznikne.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa filip glasa »

Pre usporiadatela ani nema vyznam prisposobovat sutaz realnym podmienkam. Z hladiska marketingu potrebujes nieco velmi bombasticke co ohuri novacikov.
Kebyze sa priblizuju sutaze realite, tak to po prve nebude az taka bomba a po druhe zapoja sa tam skor profici nez novi amateri. No a zrovna pre XTB je urcite lepsi nabor novych amaterov.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:jogo

btw drawdown na tom grafe nieje 60% ale 23%, teraz som si to vsimol v diskusii a volako sa mi to nezdalo, takze len oprava.
win ratio bolo 67%

ale samozrejme sedi ze to bolo na riziko, dalej ma marginy nepustili
Pozri si graf, mas tam prepad niekde z urovne 140 000 alebo 150 000 na 80 000 a to je urcite viac ako 23%.
Myslim, ze treba brat ako maximalny drawdown ten s oznacenim relative drawdown. Je v nom pravdepodobne zapocitany maximalny drawdown vratane priebezneho drawdownu, ktory vznika na este nezatvorenych poziciach.
Obrázok
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

nie filip,

v tomto sa mylis. pre usporiadatela sutaze je sutaz ako taka naklad. musi do nej investovat. a tie investicie sa musia nejakym sposobom vratit. vacsina brokerskych spolocnosti v sucasnosti pracuje na risk free modele STP. a kedze je to pre nich len transfer likvidity na banky. tak potrebuju objem. a ten objem nikdy nepride s navacikmi hoci by ich bolo aj 100000.

objem pride len s niekym, kto vydrzi u brokera dlhodobo obchodovat, a to su prave profesionalni obchodnici.

a to je presne dovod, preco sa posledne dva roky prepojil okruh

broker - sutaz - trading netvork - signal provider(PAMM) - nove klientske (investorske) ucty

pretoze brokeri pochopili ze cez trading network im pride ovela viac penazi cez klientske ucty, pretoze prakticky nepotrebuju sales, performance sa predava sama.
ten model ktory spravila XTB je zastaraly a dnes uz nema vyznam ho ani skusat, lebo je neprofitabilny. novo otvorene ucty padnu a neprinesu objem. cize ani nevykryju rocny naklad.

ja viem ze sa to velmi tazko chape , pretoze to nieje jednoduche. prave preto som o tom zacal pisat a mal som dojem ze pisem celkom jasne. ale zrejme to tak nebolo. popripade si pri clanku pomyslis co tak asi o tom ja mozem vediet.

mozem ti k tomu povedat len tolko, vacsina ludi ktori sa snazia tento biznis budovat, su mlade decka , ktore ani sami nevedia ako, netusia co je to trading , ani ako priniest objem. a progres je takz rychly ze ti co robili pred 20 rokmi funguju na starych modeloch. firmy ako XTB mozes rovno pustit s hlavy lebo take firmy casom uplne zaniknu vplyvom konkurencnej nevyhody. na firmach ako je LMAX a Dukascopy bude postaveny biznis, ale musia sa to najskor naucit.

masivny marketing a investicie donho prinasaju objem kratkodobo, s dlhodobeho hladiska musi prist systemove riesenie.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 19 09, 2013 12:43 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

jogo

maximalny drawdown v tomto pripade sa rata s bodu v ktorej sa nachadza equity. preto je to v reporte tak oznacene ako 23%
ak by si ho bral ako najvacsi prepad bez rozdielu equity, tak by to v pomere k uctu bolo niekolko 100%
ak by si to bral ako k pomeru aktualnej equity v case zaciatku drawdownu tak je to prave ten relative ktory je 58%

ten report je o metaquotes, takze staznosti treba na nich smerovat. kazdy si tieto veci preratava po svojom , s tym nic neurobime.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: firmy ako XTB mozes rovno pustit s hlavy lebo take firmy casom uplne zaniknu vplyvom konkurencnej nevyhody. na firmach ako je LMAX a Dukascopy bude postaveny biznis, ale musia sa to najskor naucit.
masivny marketing a investicie donho prinasaju objem kratkodobo, s dlhodobeho hladiska musi prist systemove riesenie.
Ja súhlasím s obidvoma - Filipom, aj s Tebou. Obidva modely fungujú vedľa seba a nepovedal by som, že musí prísť systémové riešenie. Brokerov nepribúda ( niekde sme videli štatistiku ako ich ubúda ), tak každý v podstate sa môže ustáliť vo svojom modele. Jeden model na signal providingu a kopírovaní, druhý model na masívnej kampani a drancovaní amatérov.

Nemyslím si, že broker ako XTB - hlavne ak obchoduje na vlastný účet potrebuje profesionálov. Oni forex a futures previedli do formy gamblingu a fungujú v podstate ako kasíno. Vstúp - zahraj si - nechaj nám svoje peniaze. Ak zistíš, že sa dá vyhrať, prídeš znova. A tak majú kopu klientov, ktorý predrbú 500 € , potom zase 500 a zase 500 a poniektorí im tam nechajú tisíce a desaťtisíce. A vrátia sa znova. Veď aj boháči sa na burze správajú ako začiatočníci.Byť bohatý, to neznamená, že máš rozum. Hokejisti, futbalisti ( ten čo naposledy spáchal samovraždu vraj obchodoval zo striebrom) a je kopa iných ( pametáte si Kanisa ako stávkoval = snažil si legalizovať príjem )...atd. Neide len o malých sráčov čo tam predrbú stovku. Ja myslím, že model kasína, čo žije zo strát klientov + poplatkov sa dá porovnať z modelom brokera, čo má stálych klientov, ale zarába len na poplatkoch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

vseobecna predstava ludi o tom ze broker - marketmaker - obchoduje na vlastny ucet nieje uplne spravna. moze to robit , urcity cas, ale regulator mu to skor ci neskor zakaze.

XTB pred cca 3-4 rokmi taky model mala, lebo sam ich predstavitel sa preriekol, ale dokonca to ani nebolo tak ze broker otvara protistrany vsetkym, ale skor tak ze co sa mu nepodari v case poparovat , tok berie na seba. dnes to tak uz ale nemusi fungovat a vo vacsine pripadov ani nefunguje, myslim si ze aj brokeri sa chcu kryt , pretoze nemaju dovod riskovat ak je k dispozicii risk free model.

to ze ich spready su velke a maju delay a rekotacie neznamena ze zo zasady otvaraju protipozicie na svoje triko, moze to znamenat aj to ze sa chcu lepsie zahedgovat a zvysit profitabilitu.

brokerske domy s vlastnym risk managementom su proste na ustupe. videl si predsa tie smiesne objemy co sa u nich z toho obchoduju , raz dvakrat sa niekomu podari jackpot a su v haji
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zaujimave.

Teba ako tradera ale prilis nemusi trapit ci a ako sa broker hedguje/nehedguje. Hlavne aby mal rychlu a presnu exekuciu a nizke spready.

Pri obchodovani EURUSD vytvoris zisk jedine tak, ze niekomu predas milion dolarov za cenu o par stoviek EUR vyssiu nez si ich pred par minutami/hodinami nakupil. Cize niekto zrovna prerobil. Stotisice ludi a institucii si tyzden vymienali eura a dolare a v piatok vecer niektori z nich boli v pluse a ostatni v absolutnych cislach dokopy v este vacsom minuse nez ti, ktori su v pluse. Lebo vsetci platili transakcne poplatky brokerom a bankam.

Navyse do toho FED a ECB tlacia tolko dolarov a EUR, kolko sa im zrovna zazda vyhodne.

Velmi zmysluplny kolotoc.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa filip glasa »

Velmi zmysluplny kolotoc.
je to rovnako zmysluplne/nezmysluplne ako ked obchodujes akcie, derivaty, dlhopisy.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jogo »

Mika napísal:jogo

maximalny drawdown v tomto pripade sa rata s bodu v ktorej sa nachadza equity. preto je to v reporte tak oznacene ako 23%
ak by si ho bral ako najvacsi prepad bez rozdielu equity, tak by to v pomere k uctu bolo niekolko 100%
ak by si to bral ako k pomeru aktualnej equity v case zaciatku drawdownu tak je to prave ten relative ktory je 58%

ten report je o metaquotes, takze staznosti treba na nich smerovat. kazdy si tieto veci preratava po svojom , s tym nic neurobime.
Tak teraz uz si ani nie som isty, ci viem, co je to vobec drawdown :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"