Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Casey »

Dakujem za podrobnu odpoved.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mika po dlhsom case opat jedna otazka na naseho forex guru chrobaka :)

Ako si vysvetlujes pad GBP/USD paru o 700 pips za 5 minut dnes v noci ? Z toho co si ma uz naucil je mi jasne ze ten gap sposobila chybajuca likvidita , ked sme sa naposledy o gapoch bavili napisal si ze dodavatelia likvidity funguju na podobnych aloritmoch cize ked je nejaky event a gapne to je to preto lebo vsetci reguju podobne na prekvapenia a stahuju likviditu , ok toto mi je jasne , ale co ked nieje ziadna sprava ako dnes v noci ? Bola to skutocne tak obrovska short pozicia ze sa algoritmy zlakli a vsetko z trhu stiahli ? Na 30 rocnych minimach asi nieje velka snaha dodavatelov likvidity kotovat cenu kedze im ostane opacna pozicia ci chapem to zle ?
Budem rad ked trochu popises ako to vidis ty

thx
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

klamal by som , keby som povedal, ze viem co sa deje. Britsku libru som prestal sledovat po Brexite. pretoze to je presne to co likvidity providerov odradza. to ze Libra skolabuje nebola otazka. otazka bola kedy skolabuje. To ze Brexit bude mat takyto dopad varovali vsetci odbornici. tesne po brexite sa vela nestalo no ale teraz 5 mesiacov po nom sa situacia prejavuje. Je to to iste ako SNB event. proste marketmakeri davaju od takych rizikovych trhov ruky prec. viac ti k tomu povedat neviem.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

tento clanok odporucam precitat, pred tym ako niekto zacne niekoho hejtovat

http://martinkysela.cz/traderi-v-cr-mil ... -a-rychle/" onclick="window.open(this.href);return false;
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa davoo2 »

Ked ti nebude vadit, napisem sem nejake moje myslienky a ked ano, tak to moderator moze vymazat, neurazim sa. Su to proste moje typicke off-topic brainfucky pred spanim(tento krat ranne pri kavicke), tak to beriem zlahka. Videl som ze si v par prispevkoch (snad) naznacoval nieco tymto smerom. Anyway, tu ho mas a dopredu ta lutujem. :) Treba tiez brat do uvahy ze kvoli Istiachovi sa mi snivalo o game theory a tento post je tym jemne smrcnuty.

reakcia na blog
Ja ti neviem Mika, ten clanok je velmi zvlastny a je tam prilis vela dogiem a usmevnych viet,na to aby som daneho pana bral vazne, ale tak...

hlavna myslienka je ok a ide o hodnotu, ktoru dana konferencia ponuka(pokial vobec ponuka, predpokladajme ze ano ), ale tiez je v rovnici aj ci tym nepodporim ludi, ktori su vyslovene toxicki pre komunitu a v konecnom dosledku si pohorsim so svojim self-intrerestom v dlhodobom horizonte. Tieto situacie maju viac premennych, ktore treba brat do uvahy. (pokial moj self-interest nie je len maximalizovat ziskanie co najvacsej hodnoty pre seba navstevou konferencie). Taktiez o kooperacii ma pravdu. Veci typu price action vs indikatory, clan vs clan ma nezaujimaju, to nie je realny problem a nie je rok 2009. Celkovo slusne nakydal na cz/sk tradigovu scenu na internete + dovody preco to je tak ako to je a to bol katalyzator mojho brainfucku.

online poker ekosystem vs xy ekosystem resp. komunita (nie az tak moc hypoteticky priklad)
Dovolim si tvrdit ze to mozem porovnavat s pokrom a komunitou tam. Este pred 3-4 rokmi keby si navstivil to najpopularnejsie(a slovo najpopularnejsie je v tomto pripade velmi dolezite) forum o pokri(dajme tomu cz/sk), tak by si bol milo prekvapeny urovnou diskusie a celkovym ekosystemom. Preco? Na tom fore boli aktivni ludia, ktori boli spicky na scene a hrali najtazie limity na svete(volajme ich kvalitni participanti) a bol ich tam dostatocny pomer v ramci demografie fora, ktory nemusi to byt nutne majorita. Fungovali ako externa autorita a ani o tom nevedeli, prirodzene nastavili standard diskusie vysoko, minimalne dogmy a toxicke nazory. Ostatni participanti bud nepresli fiktivnym filtrom alebo si nechceli utrzit hanbu a tak sa kontrolovali(+ ludska povaha byt oblubeny v komunite a validacia etc.), novacikov tento ekosystem hned pohltili a ich progress bol rychlejsi az to prislo do momentu kedy sa sami stali kvalitni participanti. Vsetko sa to dialo prirodzene a automaticky bez externych faktorov. Skupinova inteligencia ukazala svoju silu a progress vsetkych bol rychlejsi. Nie nadarmo sa hovori ze online poker je 10-krat+ tazsi ako live poker. Je to aj vdaka skupinovej inteligencii a ekosystemu ktory vznikol na internete vramci online pokru.

Ako to tam je dnes, ked kvalitni participanti poodchazdali? Stal sa z toho xy ekosystem. Ekosystem, ktori ovladli nekvalitini participanti, filter zly, mantinely horsie, dunning-kruger effect v plnej sile, novacikovia ocakavane opat pohlteni ekosystemom, ktory neskor sami zhorsuju (neumyselne) = typicka cesta novacika vychovaneho ekosystemom, konverzia novacikov na nieco schopne blizka 0%, vsetci osciluju svojim skillom na tej istej urovni ako 10 rokov dozadu etc. Nehovorim ze vsetci participanti su vinni, ale stale uroven zhorsuju i ked neumyselne.

externe faktory
Povies si ok, dajme tam externe nastroje v podobe lajkov a komunita sa vyfiltruje k lepsiemu. Tento pristup ti urcite zaruci akceleraciu ale nie zmenu, teda minimalne pokial pomer medzi kvalitnymi a nekvalitnymi participantmi nie je hranicny. Ked ekosystem ovladaju nekvalitni participanti, tak lajky okrem toho budu aj celkom efektivny nastroj na odstranenie aj tych poslednych kvalitnych participantov z roznych dovodov resp prevencia aby sa opat ovladli ekosystem fora alebo aby novi kvalitni participanti by zacali prispievat. A novacikovia/ nekvalifikovani participanti bez sebareflexie s tymito nastrojmi nebudu k uzitku skor znacne pomozu nekvallitnym participantom napriklad aj pretoze lahko ziskaju osobne preferencie pre nekvalitneho participanta, lahko sa nechaju ohurit a podobne. Takito ludia nevedia rozlisit co je kvalitny participant a prispevok s hodnotou vzhladom na to ze sami nimi este nie su.

Priklad toho je twitter. Followeri, retweet, like, favorite. Vsetko externe nastroje na zlepsenie komunity ,ale ako vyzera trejdersky twitter? "Dobry" trader je ten kto ma najlepsi marketing, sami chatroom gurus, motivacne obrazky, dogmy, uplne ujete nazory od ludi s 20 rocnou praxou(respektive 1 rocnou praxou vynasobena 20-timi ), prilis vela ludi sa hra na nieco co nie je. Typicka xy komunita. Za to v inej casti twitteru universe-u v inej komunite tieto nastroje funguju perfektne a pomahaju. Nastrojmi to asi nebude, tie akurat udrziavaju status quo komunity, nech uz je akekolvek.

participant, dobra komunita?
Musime predpokladat ze participant bude konat vzdy v svoj maximalny prospech a takze bude hladat kvalitne prispevky s najvyssou hodnotou. Chce byt tam kde je dostatocny(pre neho) pocet participantov minimalne na podobnej urovni ako on, pretoze to zaruci vysoky vyskyt kvalitnych prispevkov s hodnotou(pre neho). Hodnota je variabilna pre kazdeho participanta, i ked sa znacne prelina u specifickej skupiny participantov. Komunita sa musi dostat cez pomyselny breakeven point, kedy kvalitni participanti tam nie su nutene externymi nastrojmi, ale vsetko sa deje prirodzene a komunita sa svojpomocne rozvija.

ako dosiahnut be point?
Neviem. Som hlupy a preto sem pisem tento prispevok. Mozno zistim ze moje koncepty su cele na figu. No skupinova inteligencia ma vzdy navrch tej individualnej a tak som to sem dal a pretoze som nejako narazil na svoj inteligencny mantinel, minimalne momentalne takto zrana.
Naposledy upravil/-a davoo2 v Pi 04 08, 2017 4:13 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na tomto fore je dlhe roky sloboda a benevolencia. Ked upada uroven alebo nastanu povinnosti, clovek si moze kedykolvek dat pauzu pripadne odist nadobro. Vid priklad Joga, ktory mal zrejme volnejsi rok a nasledne aktivnejsi rok a ako sa to odrazilo v jeho case venovanom foru. Skoro akoby sa mu narodili dalsie deti :D

Hovorite, ze moznosti su tu predpotopne, a urcite ze su. Ja vlastne ani nemam predstavu ake az skvele fungujuce vydobytky mozu byt na fore; ak je miestna komunita na urovni ich vyuzivat. Tuto si clovek moze napriklad urobit vlastne vlakno ako si tu urobil Mika a byt si v nom panom. No nie je to pekne :D ? Ak tu bude pisat zaujimavy obsah, iste to budu ludia citat (co ale nemu neprinesie ziadnu vyhodu).

Mozno by trochu pomohlo, keby si clovek vytvoril vlastne vlakno, ze by ho mohol strukturovat aspon na 10 podvlakien. No asi si to predstavujem ako Hurvinek vojnu. Vlastne ono to uz existuje. Da sa to nazvami. Juggler - dlhodoby trading; Juggler - strednodoby trading, Juggler - kratkodoby trading, ...

Pristup na forum je zadarmo - takze plati "ber alebo nechaj byt". Najjednoduchsi filter a samocistiaci mechanizmus.

Davoo ... kde si vlastne bol rok a pol a si stale zosobaseny s tou peknou Aziatkou?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

nevadi mi, ze to riesite v mojom vlakne, preto som to sem dal.

dalsi dovod preco som to sem dal je, ze toho chlapa poznam z cias, ked sme zacinali s tradingom. obaja v +/- rovnakom case. je paradoxne , ze mame na vec uplne rovnaky nazor, hoci sme sa nikdy nestretli a nebavili. dokonca si myslim, ze do urcitej miery vystihol aj vseobecny pocit z toho ako komunita vnima tu konferenciu. resp, ako komunita vnima samu seba.

konferencia : reklamu na tu konferu som videl. pozre som sa na obsadenie a ked som videl kto to organizuje, rovno som stranku zavrel. musim povedat, ze som v tom nehladal to dobre, ale videl som to spatne. presne ako on pise. vidim to na sebe a myslim, ze sme tak proste nastaveni. ta konferencia je lacna. je v meste kde byvam. keby som take nieco videl pred 5 rokmi, vobec by som nerozmyslal a hned kupil listok. aj to odzrkadluje aku velku antipatiu v sebe mam. vsetci mame. to zaujimave je na tom, ze ak by som vedel, ze spoluorganizatorom je autor blogu, tak by som nerozmyslal ani chvilku a rovno kupoval listok. a je to dost divne, ze ja ako racionalny clovek reagujem takto iracionalne. uz len z respektu, ze sa do niecoho pustil na tu konferu pojdem. ani ma netrapi, ze po odbornej stranke je tam len jeden speaker co ma zaujima a nazvom konferencie sa podla mna chalani netrafili. je to uplne jedno. niekto sa pustil do dobrej veci a treba to ocenit. bez ohladu na to, kto to je.

btw: ak si niekto mysli, ze na tom bude mat ryzu, garantujem ze nebude. kolega organizujem dve velke konferencie za rok, poznam cisla. tato konfera je prilis mala a co sa tyka ziskovosti v podstate charita.

hejt : napisal som mu aj na twitter, ze za to aky je stav CZ a SK komunity v podstate mozeme sami. vieme kde sme vyrastli a vieme aka bola kvalita informacii a know how. pisal som to sem niekolko krat. bolo to najlepsie a najkvalitnejsie forum. co je vzhladom na know how bohuzial fakt. namiesto toho, aby sme my latku posunuli vysie, zacali robit na serioznom obsahu, priniesli kvalitnejsie know how a organizovali konferencie, workshopy a kultivovali komunitu, tak sme sa na to vysrali a radsej sme sa izolovali a mysleli na seba. kazdy kto ma nieco odtrejdovane vie, ze na kurzoch a seminaroch na tak malom trhu nikto nezbohatne. to je jeden dovod preco sa na to ludia vykaslali. druhy dovod este ovela dolezitejsi je, ze nikto nechcel riskovat, ze bude denno denne celit nejakym tlakom od ludi, ktori sice nevedia o com biznis je, ale za to maju plno energie na hejt.

a preto je cely tento priestor v takych srackach. kazdy kazdeho spochybnuje a hejtuje. hedgefondy si zakladaju vysokoskolaci, kurzi robia ludia co vedia robit s facebookom a instagramom. pravda je taka, ze keby sme miesto kecania a prokrastinovania nieco v edukacii urobili, tak dneska situacia takato nie je.
Naposledy upravil/-a Airmike v Pi 04 08, 2017 5:41 pm, upravené celkom 2 krát.
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa davoo2 »

@forum/komunita: Hmm, neviem ani ako mam o tom diskutovat. Napisal som sem svoje myslienky, ale vobec to nie je dotiahnute do konca, nie som s tym spokojny a neviem z ktorej strany to uchopit dalej. Ja zase nie som taky pesimista ohladne for a za vela im vdacim napriklad.

@mika: Ja som sa v tomto zmenil dost a mne je uplne jedno ze organizuje konferenciu niekto, kym som pohrdal, pokial tam je hodnota. Ked sa na to pozriem spatne tak ja som sa vzdy snazil byt na fore nejaky moc mudry a velmi aktivne som prezentoval svoje postoje. Teraz mi to je jedno a moj prispevok vyssie aj slusne odzrkadluje moje momentalne myslenie. Neviem, ci zrovna tento pristup je ten najoptimalnejsi a altruisticky, ale este stale mam daleko do 30-ky, tak ten priestor na zlepsenie tam je. :)

@pekna aziatka: Pred dvoma tyzdnami som sa vratil z Bangkoku kde som bol s nou. Teraz som v Bratislave, ale nejaky comeback by som necakal, pretoze zase odchadzam. Moc nechcem rozpravat o svojom zivote tu, ostanem pri anonymnom nicku co stale len mudruje pokial sa neurazis :)

Na oplatku za pochopenie posielam fotku mna v bazene
IMG_20170718_131756.jpg
a kvalitne fotky z telefonu v sukhumvit/siam area
Prílohy
IMG_20170714_195507.jpg
IMG_20170711_143957.jpg
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika napísal:nevadi mi, ze to riesite v mojom vlakne, preto som to sem dal.


Teraz neviem, ci to bola ironia alebo myslene naozaj. :)
Mika napísal: namiesto toho, aby sme my latku posunuli vysie, zacali robit na serioznom obsahu, priniesli kvalitnejsie know how a organizovali konferencie, workshopy a kultivovali komunitu, tak sme sa na to vysrali a radsej sme sa izolovali a mysleli na seba. kazdy kto ma nieco odtrejdovane vie, ze na kurzoch a seminaroch na tak malom trhu nikto nezbohatne. to je jeden dovod preco sa na to ludia vykaslali. druhy dovod este ovela dolezitejsi je, ze nikto nechcel riskovat, ze bude denno denne celit nejakym tlakom od ludi, ktori sice nevedia o com biznis je, ale za to maju plno energie na hejt.


Mate to obaja v pohode, peniaze poskytuju nezavislost. Ked cloveka ostatni nastvu, moze sa kludne uzavriet vo svojom systeme. Predstavte si ale trebars nejakeho knaza niekde na dedine. Vsak to je situacia pomaly na gulku do hlavy. Ze ist niekam na kazatelnicu vysvetlovat sucasnym ludom nieco o nabozenstve a moralke. Stari na neho pozeraju ako telata a mladi ako na magora a druhy den rovnako, treti den rovnako, dvadsiaty mesiac rovnako. Navyse nemoze ostat tam niekde na fare, lebo on v tej dedine na to je, aby im kazal. Nie ze izoluje sa a ma klud, ako to ma moznost urobit hocikto z nas.
Takze mate to v pohode, nemate si co stazovat :)

Skutocne know-how vo svojej profesii asi nikto nehlada na nejakych konferenciach alebo na forach. (Alebo zijem v omyle??) Ale ziskava to mimovolne ked ma moznost sledovat niekoho ineho pri denno-dennej praci.

davoo2 napísal: Moc nechcem rozpravat o svojom zivote tu, ostanem pri anonymnom nicku co stale len mudruje pokial sa neurazis :)
Mudra volba. Dik za fotku z bazena a Azie. Nikdy som v Azii nebol.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:nevadi mi, ze to riesite v mojom vlakne, preto som to sem dal.

dalsi dovod preco som to sem dal je, ze toho chlapa poznam z cias, ked sme zacinali s tradingom. obaja v +/- rovnakom case. je paradoxne , ze mame na vec uplne rovnaky nazor, hoci sme sa nikdy nestretli a nebavili. dokonca si myslim, ze do urcitej miery vystihol aj vseobecny pocit z toho ako komunita vnima tu konferenciu. resp, ako komunita vnima samu seba.

konferencia : reklamu na tu konferu som videl. pozre som sa na obsadenie a ked som videl kto to organizuje, rovno som stranku zavrel. musim povedat, ze som v tom nehladal to dobre, ale videl som to spatne. presne ako on pise. vidim to na sebe a myslim, ze sme tak proste nastaveni. ta konferencia je lacna. je v meste kde byvam. keby som take nieco videl pred 5 rokmi, vobec by som nerozmyslal a hned kupil listok. aj to odzrkadluje aku velku antipatiu v sebe mam. vsetci mame. to zaujimave je na tom, ze ak by som vedel, ze spoluorganizatorom je autor blogu, tak by som nerozmyslal ani chvilku a rovno kupoval listok. a je to dost divne, ze ja ako racionalny clovek reagujem takto iracionalne. uz len z respektu, ze sa do niecoho pustil na tu konferu pojdem. ani ma netrapi, ze po odbornej stranke je tam len jeden speaker co ma zaujima a nazvom konferencie sa podla mna chalani netrafili. je to uplne jedno. niekto sa pustil do dobrej veci a treba to ocenit. bez ohladu na to, kto to je.
To akože toto? : http://www.quantexpo.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tipujem, že ťa zaujíma Lotter alebo Stridsman.

Ked sa budeš nudiť, tak v rámci prednášok či súkromných debát môžeš položiť pár zvedavo-zábavných otázok:

Martin Lembák..Od roku 2010 spolumanažerem komoditního hedge fondu v Chicagu zaměřeného na kvantitativní trendové strategie.

Otázka: ako sa volá (volal) ten fond a jeho performance?

Dominik Jaretzke..Na rozdíl od většiny ostatních poskytovatelů systémů, nabízí Mull Capital nezávislé audity svých obchodních výsledků. Poskytované algoritmy, zejména ty obchodované v portfoliích, nabízí historicky prokazatelně konzistentní výsledky. Všechny provozované systémy cílí na roční zhodnocení 30-45 % a patří mezi nejlepší systémy živě provozované v rámci platformy Striker.

Či má aj nejaký systém s väčším trackrecordom ako 8 mesiacov?
Či tých targetovaných 30-45% je sen, alebo realita? Zatial dostupné info, že nie je ( priemer jeho systémov ).

Petr Podhajský..Na poli algoritmického obchodování se zaměřuje na vývoj a provozování vlastního portfolio system managementu založeného na Pythonu. Algoritmicky spravuje vlastní kapitál zejména pomocí swingových strategií. Dlouhodobě se zaměřuje také na intradenní přístupy založené na analýze orderflow.

Novinky a správy z finančníka vždy potešia. A každý náznak, či dôkaz, že sa okrem biznisu z teóriami darí aj v tradingovej praxi. A hlavne prosím, spýtaj sa na HF mistra Nesnídala.

Ked už filozofujeme o tej českej komunite, tak je tu jedna stála a večná choroba: že na tých konferenciách prednášajú aj ľudia o ktorých nevieme či vôbec v biznise niečo dokázali. Toto je biznis o zarábaní peňazí tradingom. Je mi úplne jedno či cez AOS, alebo diskrečne. Čiže tí ľudia by sa mali v prvom rade prezentovať výsledkami, až potom rozdávať rozumy . Čiže nie sračky, že ja som spolumanažér hedge fondu od 2010, ale ja som spolumanažér fondu, ktorý má od 2010 výnos taký a taký .... Toto sú reálne výsledky. Nie sračky, že chŕlim AOS v ktorých targetujem 30-45%, ale že mám auditovaných xyz AOS , sú na trhu tolko a tolko rokov a majú také a také výsledky... A v prípade Podhajského detto. Nesnídala zabila ukážka praxe...darmo budeme teoretizovať, že dolu vodou mu idú práve tie 2 systémy, ktoré prezentoval a on ich určite má 1000...Podhajsky by sa detto mal prezentovať výsledkami kým vôbec začne rozdávať rozumy. Stačí sa pozrieť na Nesnídalové stránky...ten teda rozdáva rozumy jedna radosť...už ho treba len pozývať na konferencie.

P.S.
Na QuantExpo neuslyšíte komerční prezentace brokerů, ale lidí, kteří se živí obchodováním a správou peněz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Hejt nehejt, niesom ochotny dat 200 euro za koferenciu kde je Podhajsky. Pre mna je to nedoveryhodne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:
btw: ak si niekto mysli, ze na tom bude mat ryzu, garantujem ze nebude. kolega organizujem dve velke konferencie za rok, poznam cisla. tato konfera je prilis mala a co sa tyka ziskovosti v podstate charita.
Jasné. Všetci, čo robia niečo za peniaze iných, plačú, že to robia zadarmo...

Asi žijem na inej planéte než Praha. Charitatívna konferencia za 400 x 200€ = 80 000 €. V tom zahrnutý prenájom sály a obed formou buffetu. Predpokladám, že afterpárty si každý hradí spotrebu pri bare sám.

Ten Martin píše, že v zahraničí vyjdú také konferencie 10 x drahšie. Tak nech skúsi urobiť jednu v zahraničí s Podhájskym , Lembákom a neznámym tvorcom AOS, ktorý predáva systémy s 8 mesačným track recordom :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

další z charitatívnej konferencie so svetovým know-how:


Thomas Stridsman. Správce fondu pro Alfakraft Fonder, kde řídí Alfa Axiom – trend following systematický makro fond.

Výnos fondu za rok: -19%
Výnos fondu za 5 rokov: -4%

Benchmark za 5 rokov: +128%

http://www.fondmarknaden.se/fonder/Fond ... 11278.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto sú absurdné veci. Ja úplne žasnem...
Prílohy
Alfakraft Alfa Axiom Fund.PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Tak ostávajú dvaja..to sú podľa mňa jediní čo za niečo stoja. Takže mením tip: Mika ide na konferu kvôli jednému z nich:

Andreas Clenow

runs the Globalanced Systematic Fund, which is housed by the $250 million Zurich-based ACIES family office. Clenow likes to follow trends, but is not always active in all markets; he prefers to be more selective about only trading 20 or 30 markets showing the strongest trends. Turnover is quite low with typically five or six trades per week. Profitable trades can last as long as two or three months while loss-making trades are often stopped out within a week. The fund also has a counter-trend overlay, which sometimes takes shorter-term positions in the opposite direction of the trend, doing so several times for the Nikkei index this year. Some manual discretion is allowed over trade execution within a multi-hour time-frame. Fees are 1 and 15, and the programme has made 300% since 2004, including a strong 2010 up 25%, with 2008 the standout year, up 81%. The fund, which has over 50 investors, is now net short of government bond markets. Clenow had previously been head of equity and commodity quantitative modelling at Reuters.

P.S. Toto je z júla 2013. Odvtedy neviem zistiť ako jeho HF dopadol..akoby zmizol z povrchu zemského...vyzerá že v HF skončil a už nevedie žiadny: nyní dohlíží na správu kapitálu a majetku ve všech možných třídách aktiv ako investiční ředitel ve společnosti ACIES Asset Management.

Ale klobúk dole: 2004-2013 +300% a počas krízy v 2008 +81% . Tomu už vravím úspech v biznise..

Johann Christian Lotter

Jeho společnost vyvinula více než 400 obchodních systémů pro institucionální a soukromé obchodníky. O svých zkušenostech píše Johann na svém blogu „The Financial Hacker“.

ON vyzerá tiež OK, hoci neviem preveriť performance jeho systémov. Toho však tipujem na výnimočné technologické know-how ako programátora. Má zaujímavý blog pre fajnšmekrov v jeho obore: http://www.financial-hacker.com/tag/tssb/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Chris »

Juggler: good job

Daavo: zase prispevok o nicom, kopec teoretizovania o nicom, poslovencinene pojmy aby si bol in :D a fotky bez pointy, co aj 5 rocne dieta vie lepsie sfotit
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

@chris

kamo, kasli na to, prave tu bojujem za hatefree zonu
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Jasné. Všetci, čo robia niečo za peniaze iných, plačú, že to robia zadarmo...

Asi žijem na inej planéte než Praha. Charitatívna konferencia za 400 x 200€ = 80 000 €. V tom zahrnutý prenájom sály a obed formou buffetu. Predpokladám, že afterpárty si každý hradí spotrebu pri bare sám.

Ten Martin píše, že v zahraničí vyjdú také konferencie 10 x drahšie. Tak nech skúsi urobiť jednu v zahraničí s Podhájskym , Lembákom a neznámym tvorcom AOS, ktorý predáva systémy s 8 mesačným track recordom :)
ano , niekedy mi pride ze zijes na inej planete sefe :). pretoze za 80k dobru konferenciu nepostavis. mozes si mysliet co chces ale nepostavis. skus si to prepocitat. ak organizujes nejaku konferenciu a chces tam mat slusnych speakrov tak si mozes pripravit tak 15-20k USD pre jedneho. ak chces mat totalnu spicku tak 50-100k USD. vzdy to teda vystreli tak ze mas 1-2 top speakrov a tych ostatnych mas (pri vsetkej ucte) dopoctu. organizovat takuto konferu v Prahe, kde trading nema vybudovanu tradiciu a publikum nieje ochotne priplatit je dost tazke a chalani budu radi ak sa im prvy rocnik podari a neprerobia.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

co sa tyka tych otazok a noviniek. niesom si uplne isty ci sa mi chce vypytovat na veci, ktore ma vobec nezaujimaju. to co robi Martin Lembak alebo Tomas Nesnidal ma v skutku nezaujima a rad by som sa na tej konfere podobnymi vecami vobec nezaoberal. to co ma zaujima su ludia, ktori tam pridu ako obecenstvo.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

ON vyzerá tiež OK, hoci neviem preveriť performance jeho systémov. Toho však tipujem na výnimočné technologické know-how ako programátora. Má zaujímavý blog pre fajnšmekrov v jeho obore: http://www.financial-hacker.com/tag/tssb/" onclick="window.open(this.href);return false;
Juggler ani nevies ako si ma potesil tym odkazom , presne take veci ako machine learning ma zaujimaju
dik moc mam co citat celu dovolenku
davoo2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 26 11, 2015 12:27 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa davoo2 »

Chris napísal:zase prispevok o nicom, kopec teoretizovania o nicom, poslovencinene pojmy aby si bol in a fotky bez pointy, co aj 5 rocne dieta vie lepsie sfotit
<3

Keby si do tej jednej vety zakomponoval aj útok na moju ženu, tak by to bolo lepšie, ale mám k tebe pozitívne osobné preferencie a oceňujem tú vytrvalosť a zapálenie pre vec čakať takmer 2 roky na napísanie tohto postu.

Solid hate 7.5/10, wp
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal: ano , niekedy mi pride ze zijes na inej planete sefe :). pretoze za 80k dobru konferenciu nepostavis. mozes si mysliet co chces ale nepostavis. skus si to prepocitat. ak organizujes nejaku konferenciu a chces tam mat slusnych speakrov tak si mozes pripravit tak 15-20k USD pre jedneho. ak chces mat totalnu spicku tak 50-100k USD. vzdy to teda vystreli tak ze mas 1-2 top speakrov a tych ostatnych mas (pri vsetkej ucte) dopoctu. organizovat takuto konferu v Prahe, kde trading nema vybudovanu tradiciu a publikum nieje ochotne priplatit je dost tazke a chalani budu radi ak sa im prvy rocnik podari a neprerobia.
Súhlasím, že všetko stojí na cene prednášajúcich. Práve preto si myslím, že to nebude dobrá konfera. Väčšina je tam do počtu. Podľa mňa serióznych účastníkov vôbec nezaujíma Podhajský, Lembák, Jaretzke ani Stridsman. Lotter je dobrý, ale je to hlavne programátor, nie je v AOS mnoho rokov, nevyzerá na 20k. Ostáva iba jedna kapacita, ktorá za niečo stojí a ktorá niečo dokázala (v reálnom tradingu) a to je Clenow.

Problém tej konfery vidím v tom, že je príliš úzko zameraná a tým pádom si myslím, že nenaplnia počet 400 účastníkov. Odborná základňa je u nás malá a začiatočníci sú sporní....veď väčšina vo fachu sa až po rokoch prepracuje k takej špecializácii.

Najväčší prínos vidím v tom, že keby sa tam stretla celá AOS scéna z CZ (alebo aspoň z Prahy), tak práve oni si môžu medzi sebou niečo prínosné povedať. Pochybujem však, že tí najlepší vo fachu tam prídu kvôli 1-2 prednášajúcim. A kedže tá konfera je zameraná všeobecne, aj pre začiatočníkov, tak to bude pre nich nuda. A za 2 hodiny na afterpárty sa nedá nič stihnúť.

Samozrejme, treba oceniť, že niekto niečo vôbec organizuje. Že sa vôbec niečo deje. Ale možno by bolo lepšie, keby sa práve tí top vo fachu v CZ dali sami dokopy a zorganizovali si stretko - na celý jeden predlžený víkend. A na tom stretku by si sami mohli urobiť prednášky a potom 2 dni diskutovať a vymieňať skúsenosti. Pochybujem, že na takom nekomerčnom stretku by niekoho zaujímali edukátorské autority ako Podhájsky a Lembák.

Nič voči ním osobne.. naozaj voči ním ako voči ľudom nič nemám...ale nepleťme city do biznisu - v tomto fachu rozoznávam jasne vyprofilované dve skupiny ľudí:

1. tí čo hľadajú cesty, aby na burze zarobili. Ked sa im to podarí stanú sa autoritami. Ich know-how ma zaujíma. Sú niečím výnimoční.

2. tí, čo sa hrajú sa na autority, ale zarábajú len teoretizovaním a odrbávaním začiatočníkov. Ich know-how ma nezaujíma. Tony takého know-how nájdem na webe zadarmo.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Chris »

davoo2 napísal: <3

Keby si do tej jednej vety zakomponoval aj útok na moju ženu, tak by to bolo lepšie, ale mám k tebe pozitívne osobné preferencie a oceňujem tú vytrvalosť a zapálenie pre vec čakať takmer 2 roky na napísanie tohto postu.

Solid hate 7.5/10, wp
davoo2 » Pia 08 04, 2017 5:12 pm
-
Chris » Ned 08 06, 2017 12:05 am
___________________________
2 dni, nie 2 roky :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja nemozem a ani nebudem sudit , kto je dobry a kto nie. pretoze nemam prehlad o tom, co kto robi a akym sposobom to robi. necitim sa byt kvalifikovany vynasad sudy. proste to beriem tak, ze vidim moznost stretnut sa z ludmi, ktori robia v podobnej oblasti ako robim ja, a som za to rad. v principe si myslim, ze podobne akcie ti nemozu ublizit. kazdy kto tam pride, si nieco odnesie. ako som uz neraz povedal, jedine vysledky ktore zaujimaju mna, su tie moje a ak mam moznost vypocut si nejakych odbornikov, alebo aj menej skusenych traderov, analytikov, quantov a nemusim ist do Londyna alebo NY, tak je to super. moze ma to len inspirovat. velka vacsina veci ktore som za 8 rokov v quant a algotradingu vymyslel nepochadzalo od ziadnych top hedgefund manazerov, ale od sikovnych ludi, ktori ani nemuseli byt z mojej brandze a sami ani nevedeli, ake hodnotne informacie mi poskytuju. takze za mna je to dobra prilezitost.

to ci nejaka spicka existuje, alebo neexistuje, o tom sa mi nechce velmi polemizovat. poviem ti to len tak ako to vnimam ja z mojej pozicie. tak ako ja nemam zaujem sharovat svoje know how, tak ani ziadna ina firma to nechce. pracujeme vo vysoko konkurencnom prostredi, v ktorom sa od urciteho levelu ludia nebavia uplne otvorene. to je moj skromny nazor. ludia su ochotni odprezentovat svoje know how len ked ide o prachy. vacsinou ked hladaju investorov.
my sme postavili u nas peknu solidnu firmu. mna ako head tradera vobec nezaujima vymienanie know how, tipy a triky ako uspiet na trhu. to su uplne vedlajsie veci. to co ma zaujima su ludia. ak existuje moznost, pozriet sa na jednotlivcov a firmy na jednom mieste. dohodnut si nejaky biznis, mat moznost vyuzit synergie alebo rovno nahirovat nejaky talent, tak je to super vec. a zaplatit za taku moznost 200 Eur je uplne smiesna suma. Na taku konferenciu jednoducho musi prist kazdy, kto robi biznis uz len s principu. je to aj o kultivovani prostredia a prilezitostiach.
MartinKysela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 06 08, 2017 8:37 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinKysela »

Zdravim vsechny tradery!

Jsem moc rad, ze se nase konference stala takovym zajimavym tematem. :-)

Puvodne jsem nechtel do teto diskuze vubec zasahovat, ale uz tady padlo tolik poznamek, ktere vnimam jako neopravnenou kritiku nekolika lidi, kteri si to opravdu nezaslouzi + kritiku akce, ke ktere osobne pristupuji s urcitymi idealy, ze bych rad uvedl par veci na pravou miru.

1) Napsat "nepujdu na akci, protoze tam bude Podhajsky", to mi osobne prijde dost prizemni. "Nepojedu do Prahy, protoze tam bydli Milos Zeman" je vyrok zhruba na stejne urovni. Na konference se snad nechodi v zavislosti na tom, jestli je tam nejaka konkretni osoba, ktera mi vadi, ale predevsim proto, zda je tam program a moznost setkani s nekym zajimavym, coz me samotneho muze obohatit a posunout dal.

2) Padlo tady opakovane jmeno Tomase Nesnidala a nejake prupovidky smerem k nemu. Rad bych zduraznil, ze Tomas je mimo Financnik.cz jiz temer osm mesicu. S akci nema nic spolecneho a opet nechapu, proc ma nekdo jakousi nutkavou potrebu ho do toho zatahovat. I zamereni konference jde jinym smerem, nez v jakem se Tomas v dobe sve ucasti na Financniku profiloval v oblasti automatizovanych strategii.

3) "At zkusi udelat akci s Podhajskym a Lembakem v zahranici." - Ale tady nejsme v zahranici, jsme v CR, kde oba dva maji jmeno. Pro nekoho mozna velmi negativni, pro nekoho pozitivni. Vec nazoru. Ale ani na jednom z nich ta konference nestoji ani nepada.

4) "Bude tam Lembak, ale pritom pisou, ze tam nebudou zadne komercni prezentace brokeru." - Ono by to chtelo cist i o cem bude kdo mluvit. Martin Lembak ma jako supervizor ohromneho mnozstvi systemu neskutecny vhled do toho co funguje a co ne. Je schopen porovnavat ruzne pristupy na zaklade dlouholete zkusenosti. Nebude propagovat brokera, jeho prednaska nebude komercnim sdelenim a nebude mit za cil ziskat dalsi klienty pro Striker. Myslim, ze takovato prednaska ma pro mnoho lidi opravdu velky smysl a potencial.

5) Thomas Stridsman - Ten screenshot vykonnosti fondu je velmi hezky, ale jeste by bylo dobre vedet, jak management takoveho fondu vubec funguje, kdo ma jake kompetence atd. Pak by bylo zrejme, ze hodnotit uspech a know-how jednotlivce na zaklade takoveho grafu je vic nez sporne. Thomas patri mezi nejlepsi svetove experty na poli automatizovanych strategii a jeho knihy patri k tomu nejlepsimu z tohoto oboru. Jestli si nekdo dovoli tohoto cloveka takovym zpusobem, ktery zaznel zde v diskuzi, kritizovat, pak bych velice rad videl jeho vlastni vysledky. Ja se na Thomase a jeho prednasku velice tesim.

6) "Dalsi charitativni akce." - Konference skutecne neni planovana jako charita. Ma komercni rozmer i cil. Nebudu se dlouze rozepisovat o nasich dalsich planech do budoucna, ale mohu vas ujistit, ze smysl prvniho rocniku opravdu neni v tom, abychom si nahrabali, spise pocitame s "pozitivni nulou". Tomu odpovida i vyber hostu, z nichz mimochodem vetsina prileti ze zahranici (a "prekvapive" nepoleti economy class), kona se v 5* hotelu (kde budou prednasejici take nekolik noci ubytovani) a stejne tak tam probehne i afterparty (a ne, nebude to tak, ze si vsichni budou veskerou konzumaci platit sami, jak tady padlo).

Rad bych rekl jednu vec - jde o akci, kde se krome spickovych expertu, kteri v danych smerech algotradingu patri mezi skutecne profiky, potka take nekolik stovek ucastniku - traderu - nejen z CR, ale take ze zahranici. Nasimi partnery jsou napr. magazin Automated Trader a dalsi. Networking bude klicovou soucasti teto akce a verim, ze prave to je tim, na co se mnoho lidi opravdu tesi. K tomu navic dostanou velmi cenne informace od spickovych traderu - samozrejme v omezenem casovem rozsahu, ale i tak mohou dane informace poslouzit jako dobry start pro hlubsi studium prislusne problematiky.

Nikoho nepresvedcuji, aby se teto akce zucastnil. Je to na uvazeni kazdeho cloveka - chces/nechces. O konferenci zajem je, jiz nyni je z poloviny prodana. Jestli nekomu smysl dava - fajn. Jestli ne - taky fajn. Jen me mrzi, kdyz tady zazniva presne to, co jsem kritizoval v clanku, kterym to vsechno zacalo...

V kazdem pripade vam vsem preji uspesne obchody a rad se s vami, kteri na akci nedorazite, potkam nekdy v budoucnu treba nekde jinde. Jen jestli mohu mit osobni prosbu - vice tolerance. ;)

Martin Kysela
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Martin

slovo charita som pouzil ja, ale nemyslel som to pejorativne. ludia si casto nevedia spocitat kolko usilia a energie organizacia takeho eventu stoji, pretoze ho nikdy nerobili. chcel som napisat, ze vnimam tento prvy rocnik ako zaciatok niecoho, co moze mat do buducnosti ekonomicky zmysel, ale samozrejme prvy rocnik zrejme nebude z financneho hladiska ziadne terno. skor sluzba komunite, alebo pilotny projekt, ktory odhali ci je koncept validny. charita je blbe slovo, ale nic ine ma nenapadlo :).
Naposledy upravil/-a Airmike v Ne 06 08, 2017 9:50 pm, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler, chcel som to napisat uz davnejsie ale nemal som cas a Mika ma predbehol.

Odhadujem, ze tvoje a Mikove dovody zucastnit sa podobnej konferencie by boli diametralne odlisne. On ak by tam ziskal nejake inspirativne know-how z jeho typu obchodovania, bral by to zrejme len ako bonus a ocakaval to tak maximalne od 1-2 ludi tam, s ktorymi asi ani nebude cas komunikovat. Cize 90% jeho dovodu by som zhrnul na "lovenie potencialneho talentu do jeho obchodneho tymu" + je to v Prahe. Cize ked sa niekto bude ochotny dotralakat do Prahy kvoli nejakej konferencii (hovorim o divakoch, nie o prednasajucich), zrejme mu nebude vylucene pripadne tam pracovat.

Vzdialenost Praha-Praha je velky rozdiel od Kosice-Praha-Kosice. Casovo, stratou energie, financne. Uspesneho daytradera akcii tam zrejme nestretnes (ak tam aj bude, tak asi inkognito) a s uspesnym managerom hedge-fondu asi nebude prilezitost bavit sa dlhsie nez par minut alebo ani tolko nie; pripadne tam ani nebude. Cize tvoj nezaujem sa mi zda uplne pochopitelny.
MartinKysela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 06 08, 2017 8:37 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinKysela »

Mika,

jj, vím, ale reagoval jsem na toto:

"Charitatívna konferencia za 400 x 200€ = 80 000 €." - taková suma, kdyby neexistovaly žádné náklady, by byla na jednu konferenci rozhodně pěkná, ale s ohledem na náklady, které nebyly vzaty v úvahu, je realita poněkud jiná.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Boze chcel som tu nieco napisat, ale normalne som sa rozculil, tak napisem iba toto. Dufam ze s konfera podari!
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinKysela napísal:Místo toho, aby lidi řešili, že chystáme úžasnou konferenci, jaká ve střední Evropě zatím nebyla, že přivedeme špičkové tradery z celého světa, kteří se v centru Prahy podělí o své unikátní know-how, že nabízíme vstupné na konferenci v relativně běžných českých cenách, i když se všude ve světě za vstupné na podobné akce platí aspoň desetinásobek, že nemusí pro takto unikátní know-how cestovat mimo ČR
Prepáč mi Martin, ale toto sú veľké slová po ktorých som vyjadril môj súkromný názor, že som sklamaný tými špičkovými trejdermi. Možno je to moja slovenská malosť, ale ja klobúk nesmekám tam, keď nevidím výsledky. Ty chodíš po svete a platíš nemalé peniaze za to, aby si sa od niekoho niečo naučil. Predpokladám , že to niečo má u teba aj konkrétny rozmer.
U mňa je to napríklad, keď trejder dosiahne dlhodobý výnos vyšší ako laik, ktorý pasívne investuje do indexového ETF.
A u profíkov, ktorí spravujú väčší balík prižmúrim oči, keď majú nižší, ale stabilný výnos, no dokážu ochrániť kapitál pred stratami.

Vo svojom príspevku sa z pohŕdaním zmieňuješ o trejderovi komoditných spreadov, ktorý kritizuje iných, ale ,,přitom sám v komoditních spreadech dosahuje zhodnocení kolem 4 % p.a. a obchoduje výhradně sezonalitu,,

Na druhej strane si s prepáčením ,,posratý,, so Stridsmana, ktorý za 4 roky priviedol jeden hedge fond na bubon... Nemá žiadny výnos ani riadenie rizika, ale hlavne že,,patri mezi nejlepsi svetove experty na poli automatizovanych strategii a jeho knihy patri k tomu nejlepsimu z tohoto oboru,,

Keď sme už pri tých knihách, tak najväčšie investičné bestsellery v Čechách napísal Daniel Gladiš, ktorého malé české dušičky velebia ako českého Buffetta. Lenže realita je taká, že on za celú svoju kariéru ( 12 rokov) vo svojom fonde neporazil ani infláciu. Si schopný pochopiť aký je rozdiel medzi americkým Buffetom a českým Bufetom? Alebo smekáš klobúk len preto, že je to ,,expert,, napísal bestseller a riadi multimiliónový hedge fond?

Vieš, nechcem tu rozoberať, či ,,Martin Lembak ma jako supervizor ohromneho mnozstvi systemu neskutecny vhled do toho co funguje a co ne. Je schopen porovnavat ruzne pristupy na zaklade dlouholete zkusenosti,,. Mám ti urobiť moju vlastnú analýzu tých systémov ? Nechci to počuť a on velmi dobre vie o čom je celý biznis strikeru. Ani náhodou o dobrých systémoch.

Alebo ti mám urobiť analýzu systémov Dominika Jaretzkého? Či budeme diskutovať o hedge fonde Martina Lembáka? To sú veci ktoré ma primárne zaujímajú, keď chcem zistiť, či je niekto skutočne špička vo fachu. Ako autor článkov je fajn, áno je nabitý vedomosťami a skúsenosťami..nuž, ale takých sú tisíce..nie je to žiadna svetová špička, ktorá priletí súkromným tryskáčom a musí bývať 5 hviezdičkovom hoteli... Takého tam máš len jedného. :wink:

Tak mi prepáč tu moju ľudskú malosť, že sa nechytám na veľké slová o špičkových trejderoch, svetových expertoch a unikátnom know-how. Na tieto slová som už tak trochu alergický. Ja som len obyčajný človek, ktorý miluje tento biznis a snaží sa rozoznať, čo je skutočné zlato a čo pozlátko. A kamarát, nekamarát, názor si hádam môžem povedať.

Ospravedlňujem sa, ak som niekoho urazil alebo skritizoval... Neberte to ako hejt. Ja mám ľudí rád, len sa proste pozerám na veci pragmaticky a poviem otvorene, čo si myslím.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

:) :)
Juggler ty sa do tejto doby reklamy a marketingu vobec nehodis. :) Vysledky, vysledky - no povedz, koho tam zaujimaju realne vysledky??!? Dolezite je aby sa zucastneni chvilu citili svetovo a cool.
Kam by trebars dospela statna sprava a velke polosocialisticke podniky keby za expertov a na veduce pozicie davali ludi s vysledkami a zdravym rozumom? A co by isli robit ti sucasni "experti" a "spickovi manageri"? Snad by si ich neposlal k lopate alebo na urad prace... :lol:
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Na druhej strane si s prepáčením ,,posratý,, so Stridsmana, ktorý za 4 roky priviedol jeden hedge fond na bubon... Nemá žiadny výnos ani riadenie rizika, ale hlavne že,,patri mezi nejlepsi svetove experty na poli automatizovanych strategii a jeho knihy patri k tomu nejlepsimu z tohoto oboru,,
Tie jeho knihy su vysoko v citanosti na Amazone, ale citali ste ich niekto?
Ja som cital to Trading system that works a teda po pravde je to dost naivne. V style ktory indikator je lepsi a ktory horsi.
Mozno v case ked kniha vysla (cca 2000) to mozno bola supa, ale teraz je to uz minimalne neaktualne.
Uvadzat to v promo konferencie ako lakadlo pre zaujemcov mi nepride vhodne.
Co uz sa len dozvie clovek na takej konferencii? Nic podstatne nikto sharovat nebude a zbytok je len slepa ulicka a strata casu.
Omacky o nicom.
Clovek si aj tak musi vzdy najst svoj vlasnty edge tym, ze bude robit veci inym sposobom ako ostatni. A to co cita mainstream na Amazone ta k tomu urcite nedovedie.
MartinKysela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 06 08, 2017 8:37 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinKysela »

JUGGLER napísal:Ty chodíš po svete a platíš nemalé peniaze za to, aby si sa od niekoho niečo naučil. Predpokladám , že to niečo má u teba aj konkrétny rozmer.
Přesně tak. Tím rozměrem pro mě je, zda se mohu od daného člověka něco naučit - něco, co zlepší můj trading. A je mi v zásadě jedno, jestli za ním stojí fond, jestli má nějaké brutální zhodnocení nebo cokoliv jiného. Důležité pro mě je, jestli mi má co předat a jestli to může můj trading posunout k lepšímu.
JUGGLER napísal:Na druhej strane si s prepáčením ,,posratý,, so Stridsmana, ktorý za 4 roky priviedol jeden hedge fond na bubon... Nemá žiadny výnos ani riadenie rizika, ale hlavne že,,patri mezi nejlepsi svetove experty na poli automatizovanych strategii a jeho knihy patri k tomu nejlepsimu z tohoto oboru,,
Zkusím to ještě jednou a pomaleji, zřejmě je mezi námi nějaká jazyková bariéra či co. :) Posuzovat tradera podle výsledků fondu, je nesmysl. Vypovídá to o tom, že nevíš, jak management fondů vůbec pracuje, jak celý tenhle business funguje. Ten graf, který jsi postoval, má vypovídající hodnotu o výkonnosti fondu jako takového, ale neříká vůbec nic o Stridsmanovi.

Za sebe musím říct, že jsem v minulosti četl jeho knihy (které jsou podle MartinPillar naivní a o ničem, což si nemyslím) a posunuly prokazatelně - a měřitelně - můj trading k lepšímu. Faktem ale je, že ty knihy jsou dnes přežité, doba je jinde. Slyšel jsem ale několik jeho přednášek z poslední doby a opět mě to posunulo.

Stridsman je pro mě špičkový trader se špičkovým know-how. Toto know-how předává na konferencích, publikuje v časopisech i na netu a rozhodně to není nějaký neschopný jouda.

Osobně se nejvíc těším na Clenowa, Lottera a právě Stridsmana, ale jsem přesvědčený, že i ostatní tam mají hodně co říct.
JUGGLER napísal:Keď sme už pri tých knihách, tak najväčšie investičné bestsellery v Čechách napísal Daniel Gladiš, ktorého malé české dušičky velebia ako českého Buffetta. Lenže realita je taká, že on za celú svoju kariéru ( 12 rokov) vo svojom fonde neporazil ani infláciu. Si schopný pochopiť aký je rozdiel medzi americkým Buffetom a českým Bufetom? Alebo smekáš klobúk len preto, že je to ,,expert,, napísal bestseller a riadi multimiliónový hedge fond?
Že řídí fond nebo něco napsal z člověka nedělá experta. Na Gladiše mám svůj názor. V každém případě srovnávat Gladiše a Stridsmana je trochu mimo mísu.
JUGGLER napísal:Vieš, nechcem tu rozoberať, či ,,Martin Lembak ma jako supervizor ohromneho mnozstvi systemu neskutecny vhled do toho co funguje a co ne. Je schopen porovnavat ruzne pristupy na zaklade dlouholete zkusenosti,,. Mám ti urobiť moju vlastnú analýzu tých systémov ? Nechci to počuť a on velmi dobre vie o čom je celý biznis strikeru. Ani náhodou o dobrých systémoch.
To by mě zajímalo, jak bys chtěl ty systémy analyzovat. :) Můžeš se maximálně podívat na jejich výkonnost, to je tak všechno. Ale nevíš nic o tom, na jakých principech ty systémy pracují - já to nevím také. Kdo to ale ví, je Martin Lembák, který je supervizuje, prošly mu jich rukama stovky (možná tisíce) a je schopen na základě svých zkušeností identifikovat jejich společné prvky vedoucí k ziskovosti nebo ztrátovosti.

Nevím, proč mluvíš o businessu Strikeru, protože o tom řeč nebude. Já se nebavím o tom, z čeho Striker žije nebo nežije. Bavím se o tom, že Lembák jako supervizor mnoha systémů v praxi vidí, co, jak, proč a kde (ne)funguje.

Zase se točíme na Lembákovi a Podhajském, ale znovu opakuji - na nich ta konference nestojí ani nepadá. Jsou tam proto, že je místní komunita zná, oni znají zdejší prostředí a já jsem přesvědčený, že v rámci nastavených témat mu mají co sdělit. Navíc můj ryze osobní názor je, že know-how Petra Podhajského je často v CZ/SK komunitě neprávem shazováno, přitom hlavně pro začínající tradery může být velmi cenné.

A ještě jednou opakuji - akce nebude komerčním shitem ve stylu jiných konferencí, kde se předhání brokeři, prodejci software atd. Tady nebude ani jedna jediná komerční prezentace, nebudou se prodávat kurzy, software ani poradenské služby. Jde o profesionální konferenci, která tady zkrátka doteď ani jednou neproběhla. (A minimálně s mou účastí v ČR už asi neproběhne.)
JUGGLER napísal:Tak mi prepáč tu moju ľudskú malosť, že sa nechytám na veľké slová o špičkových trejderoch, svetových expertoch a unikátnom know-how. Na tieto slová som už tak trochu alergický. Ja som len obyčajný človek, ktorý miluje tento biznis a snaží sa rozoznať, čo je skutočné zlato a čo pozlátko. A kamarát, nekamarát, názor si hádam môžem povedať.
Názor samozřejmě říct můžeš. Já si zase, doufám, mohu dovolit reagovat. Co mě tady obzvlášť zvedlo ze židle byly kecy o Tomáši Nesnídalovi, komerční přednášce Lembáka a neschopnosti Stridsmana. Ale k tomu všemu jsem se již vyjádřil, tudíž navrhuji toto téma uzavřít a žít dále v klidu a míru. ;-)

Martin Kysela
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

-Posuzovat tradera podle výsledků fondu, je nesmysl.- Tak toto je podla mna uplny nezmysel, toto snad myslite ako vtip. A podla coho ho mam posudzovat, podla obleku? On je len genialnim zamestnancom, ze sa firme nedari, za to on nemoze, Uff tolko krat pocute ... od looserov.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ak dovolite, kedze je to moje vlakno, tak by som tuto temu uzavrel. vobec nema vyznam hrotit situaciu. konferencia je dobry napad. kto chce , tak tam pojde, kto nechce, nech sedi doma. howk.

poprosim vas , uz na to kaslite
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Diskusia sa zrejme zvrtla "nevhodnym smerom" :) .
V minulosti bolo dobrym zvykom (ktory snad ostane zachovany), ze zakladatel vlakna mal pravo urcovat pravidla v jeho vlakne. Pozeram ale, ze konferencia je az 4. novembra. Kopec casu na diskusiu a na reklamu (negativnu, pozitivnu, akukolvek). Diskusia by ale teda mala prebiehat v inom vlakne alebo vobec.

Ono aj ja som v minulosti dosiahol kopu mizernych vysledkov - tak pripadne by som nieco mohol ist odprednasat aj ja.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

bol by som rad , keby si nenaznacoval ze diskusiu utinam tendencne. robim to preto, lebo uz vidim ako to skonci. vid tvoja posledna veta. :/ zase ste ma rozosmutneli chalani.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas pravdu, prepac. Nedokazal som si ju odpustit. A bol som lenivy vytvarat kvoli tomu nove vlakno.
Davam si teda zavazok reagovat na tuto temu uz jedine mimo tvojho vlakna alebo vobec.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Vieš Martin, niektoré veci nepochopím. Na jednej strane napíšeš:
MartinKysela napísal:Na vysvětlenou pro ne-tradery – zhodnocení 4 % je na komoditní spready opravdu velmi, ale velmi málo (podobné zhodnocení vám možná dá i nějaká lepší banka (v zahraničí) na spořícím účtu).

A obchodování samotné sezonality? To je zcela funkční a legitimní přístup. Jenom je to asi stejné, jako kdybyste si pro účely rodinného vozu dnes vybrali Trabant.
Na druhej strane je pre Teba Stridsman s -4% p.a. po 4 rokoch a -19% za posledný rok polobohom. Už si ťa predstavujem na tej konferencii ako ho pompézne uvádzaš - kľudne ľuďom povedz , že kým doteraz mali česť len zo Škodovkami, ty si im priviedol Ferrari.

OK. Beriem, že diskusia začína byť nepríjemná. Prestáva to byť debata o nesmrteľnosti chrústa, začíname rozoberať samotného chrústa. Už to prestáva byť o frázach a velkých slovách , už sa začína debatovať o číslach a faktoch.

Viete, akcionári v korporáciách sa vyjadrujú k výsledkom manažmentu. Pacienti sa vyjadrujú k výsledkom lekárov. Len v tomto fachu je akýmsi tabu, aby sme sa mohli vyjadrovať k investičným a trejdingovým hviezdám z pohľadu investora.
Ja si myslím, že je obrovskou chybou, že v tomto odvetví samotní investori mlčia. Oni by mali vystavovať vysvedčenia. Lenže oni tomu asi nerozumejú, alebo sa hambia, že sa nechali nachytať. A tí, čo vyjadria názor za nich sú potom považovaní za škodnú. Ja úprimne neverím, že kritéria v tomto fachu môžu byť iné ako výnosy a riadenie rizika. V tomto ma nikto nikdy nepresvedčí.

Áno. Musím priznať, že neviem nič o tom ako manažment fondov pracuje. Ja viem len toľko, že fond, ktorý riadi Stridsman má zlé výsledky. Hodnotím ho z pohľadu investora a bežného človeka.

OK. Každá debata má svoje plusy a mínusy. Táto začala akýmsi moralizovaním, čo je správne a čo nie. Dozvedel som sa, že na Západe nie je v môde, aby sa ľudia od fachu vyjadrovali k ľuďom od fachu - všetci držia spolu a spievajú rovnakú pieseň. Kolega Simons možno nekritizuje kolegu Stridsmana, ale som presvedčený, že si o jeho kvalitách myslí svoje. Nuž všetkých niečo spája, veď ide o miliardy. Lojalita je na mieste. Len si položme otázku a ticho sami pre seba odpovedajme: ide o miliardy investorov, ktoré platia za správu, alebo o tie miliardy, ktoré sú zarobené na burze?

Súhlasím s tým, aby sme ďalej o tom nedebatovali. Debata sa odklonila. Zakončím ju tým, čo bolo pre mňa prínosné.

1. Spoznal som ďalšie meno v biznise: Martin Kysela. Páčia sa mi niektoré jeho pohľady:

,,Přednedávnem se mě jeden člověk zeptal, kde koupit „ty nejlepší informace o obchodování na burze“. Jestli vás trápí stejná otázka, mám pro vás odpověď – je jednoduchá, ale asi vás úplně nepotěší. Ty nejlepší informace nekoupíte. Ani v kurzech za 5.000 USD od Sheridana či Williamse. Ty nejlepší informace jsou totiž zdarma. To je ta lepší zpráva. Tou horší je ovšem fakt, že dostat se k nim, je nesmírně obtížné, resp. pro většinu lidí prakticky nemožné,,

2. Spoznal som ďalšieho velikána biznisu, ktorému vyjadrujem obdiv za jeho výsledky:

Andreas Clenow. Výsledok jeho fondu je +300% v 2004-2013. Neviem síce ako fond nakoniec skončil, ale v krízovom roku 2008, kedy veľká väčšina hviezd zahučala skončil fond +81%. Rád by som videl celú performance, osobitne 2009, ale nevadí. Aj tieto čiastkové výsledky ma napĺňajú hlbokým rešpektom a dávam mu palec hore.

Peace a všetkým prajem veľa úspechov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
MartinKysela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne 06 08, 2017 8:37 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinKysela »

JUGGLER:

Opravdu nevím, proč mi vkládáš slova do úst a překrucuješ to, co jsem řekl. Stridsmana rozhodně nepovažuji za poloboha, považuji ho za velmi dobrého a úspěšného tradera. Toť vše. Neteču z něj, stejně jako neteču z Williamse nebo Sheridana, ale mám elementární respekt k úspěšným lidem, kteří se dělí o know-how, které mě samotnému pomohlo. (BTW a já ho na konferenci mimochodem uvádět nebudu. ;) )

Působení toho fondu nehodnotíš z pohledu investora (nebo tam máš investováno a znáš strategii a management fondu?), ale z pohledu absolutního laika, který o tomto konkrétním odvětví businessu neví prostě nic, to se na mě nezlob.

Neříkám, že není možné někoho kritizovat, ale myslím, že by kritika měla být věcná a podložená - ať se týká Stridsmana, Lembáka, Podhajského nebo Dědy Mráze.

Ale ať to uzavřeme v míru a pohodě a neplevelíme tady vlákno - za sebe říkám, že udělám maximum, aby se ta konference podařila a byla pro účastníky přínosná. Tím netvrdím, že všem se bude líbit všechno, ale snad to bude dobrá akce a když nic jiného, třeba se pak někde po akci v baru všichni pořádně zboříme. ;)

Peace!

Martin Kysela
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MartinKysela napísal: Stridsmana rozhodně nepovažuji za poloboha, považuji ho za velmi dobrého a úspěšného tradera.
OK Martin . Beriem. U mňa velmi dobrý a úspešný trejder = poloboh. Pre teba asi niečo iné. Máme rôzne pohľady na tú istú vec. Ale nevadí. Ty sa uč od tých najlepších, ja sa im budem vyhýbať :wink:
MartinKysela napísal: Působení toho fondu nehodnotíš z pohledu investora (nebo tam máš investováno a znáš strategii a management fondu?), ale z pohledu absolutního laika, který o tomto konkrétním odvětví businessu neví prostě nic, to se na mě nezlob.
Nehnevám sa. Prečo by som sa mal. Áno, ja som v tomto odvetví absolútny laik. Laik ktorý nikdy nepochopí, že -4% p.a. môže byť viac ako +4% p.a ..ale snáď tomu raz porozumiem. Stridsmana budem sledovať ďalej. Logika mi vraví, že po -19% budú nasledovať pálky v rangu high-double digits %. Len to chce čas.
MartinKysela napísal: Neříkám, že není možné někoho kritizovat, ale myslím, že by kritika měla být věcná a podložená - ať se týká Stridsmana, Lembáka, Podhajského nebo Dědy Mráze.
Čo môže byť vecnejšie ako reálne výsledky? Ten deda Mráz nech je investor v indexovom ETF a nech sa sám porovnáva s kolegom v Alfa Axiom fonde, alebo investorom do AOS v strikeri. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"