Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

toto je realny obchod, budem priebezne hlasit ako prebieha:

SPX puts(100 na kontrakt, nie ES mini)

mar2016
700 10 0,25
900 6 0,65
1000 13 0,80
1200 2 1,00
1275 3 2,30
1320 3 2,40
1400 5 3,04
jun2016
700 10 0,53
1000 4 1,64
1200 2 4,40
1600 2 16,80
sept2016
650 3 0,70
800 10 1,08
jan2017
700 6 1,55
1000 2 5,20

cisla za strikom je pocet putov a nasleduje kupna cena v dolaroch
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ak to niekoho zaujima...

Príspevok od používateľa jogo »

Vyborne, realne obchody, to sa tu ceni. Este lepsie su real-time obchody, ale viem si poradit aj so zivymi obchodmi. :)
Ked pozries moje forum http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 399#p90399" onclick="window.open(this.href);return false; , mas tam ohlasene moje zive obchody real-time.
Mam zainvestovane v DAXE 1/3 uctu a priemernu nakupku mam (10915 +10915)/(1+10915/9370)= 10083.
Preto ma tvoje leaps opcie hlboko OTM zaujali,lebo bolo by dobre, pre istotu, kupit nejaku poistku na tuto poziciu. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: ak to niekoho zaujima...

Príspevok od používateľa thigle »

super, kukam si ten link.
a DAX mas short ?
ak hej tak ani nemusis poistku, dax pojde na 9000 a potom na 8000.
ak long tak len mozno na nejaky posledny bounce, ale akurat tak dead cat spet cez 10k na chvilu ak vobec,
a potom zjazdovka dole.

sak to ked vyrazi 9000 tak tam nema ziadny support skoro az po break out nad trendliniu spajajucu vrsky 2000 a 2007.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ak to niekoho zaujima...

Príspevok od používateľa jogo »

DAX mam long.
Pozri si moj podpis, vychadzam z toho, ze nikto nevie, co bude, takze si myslim, ze nikto (ani Soros a spol.) nevedia, ze spadneme pod 1000. Lebo ani v 2008 roku to nevedeli a napr. Soros sa zo strat vylizal az stavkou na posilnenie USD.
Preto longujem dalej, cim nizsie padneme, tym lepsie(kym mam za co dokupovat).
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: ak to niekoho zaujima...

Príspevok od používateľa thigle »

ok. inac az ma mrazi z toho, ale drzim palce aspon neh sa ti to vrati na break even,
je pravdepodobny aspon nejaky bounce, ide opex expiracia tento tyzden.

haha sranda ako celkovy nahlad na dlhodoby trend urcuje vnimane riziko.
mne sa ukazuje ze dole a tebe hore lebo este cakas ze budeme nove vysky robit,
a podla toho sa ti zda mojich 40% dole vela ale tvojich 33% hore ok.

no ja by som nespal keby som mal v sucasnom rozbiehajucom sa grizzlym,
v zaciatocnej deflacnej faze vyfuknutia dlhodobeho (50-80rokov) kreditneho cyklu,
nejake long pozicie akciove momentalne skoro ziadne si neviem predstavit.
cash je tiez pozicia.
ja mam kopu firiem na watchliste, co by som rad vlastnil na 10-20 rokov,
ale ziadnu z nich nezacinam este nakupovat,
az ked pridu aspon o dalsich 25% zacnem rozkladat vstup do pozicie.
jesse livermore povedal ze najviac penazi zarobil tym ze stal bokom a cakal.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: ak to niekoho zaujima...

Príspevok od používateľa thigle »

a ked prerazime najblizsie 2 tyzdne spodky z augusta,
1867 level, tak splachovacka az na 1700 freefall...
nebude ani jun a bude prvy touch 1600.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: ak to niekoho zaujima...

Príspevok od používateľa jogo »

Vies,Thigle, ja som bol v krize 2008 uz 3 roky na burze a udrzal som cash az do marca 2009 bez straty a kvoli takymto "predpovediam" totalneho kolapsu ala 29-rok a vidine uspesneho tradingu ala 100% rocne som zmeskal cely tento 7 rocny rast.
Preto teraz uz ziadnym predpovediam neverim. Nevravim, ze sa nemozu zopakovat roky 1929-1933(japonsky index alebo rusky index uz v takom scenari su...), ale pocitam aj na takymto scenarom.
A prepad, ktory predikujes SP500 na 700 by mi dovolil napravit chybu z 2008 roku, ze som postupne nenakupil. :?
Medzi nami: Teraz mam drawdown od priemernej nakupnej ceny asi 1%(povedzme, ze bezny SL tradera) ak to pocitam na cely ucet. A to som bol na konci roka s celym uctom(teda mojim sukromnym dochodkovym fondom :) ) 7% v pluse,teraz, po prepade DAXU o 9% som stale zhruba v 4% zisku. Zatial je to ok . :)

p.s: Ale diky za tvoje prispevky, mas pravdu v tom, ze na mesacnych grafoch vyzerala situacia v roku 2000 podobne ako teraz, a v 2008 roku som hovoril(zo srandy), ze mame dvojity vrchol na mesacnych grafoch a prepadneme pod low 2002 roku. A naplnilo sa to. :)
Situacia v Cine je nepredvidatelna, v arabskych statoch detto, deflacia hrozi, treba byt opatrnejsi. :)
Takze upozornil si ma vcas, moja pozicia este neni velka a nakupna cena celkom dobra, dokupy zmiernim(pamatam si velmi dobre, ako dopadol Bguru v oktobri 2008 :? ) a nahradim ich pozicnym tradingom a put opciami. Dik. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Všimol som si, že mi tu pribudli nejaké admin možnosti, tak som to vyskúšal...a vyšlo to. :roll:

Zmenil som názov príspevku, aby bolo jasné o čom je toto vlákno.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Thigle, aj ja mam taky tušák, ze tento rok pojdu burzy na jatku. Obycajne sa takymito vecami nezaoberam a pockam kym sa ceny vratia na rovnaku uroven po 2-3 rokoch a potom porastu. Dlhodobo mi tento postup celkom dobre sluzil. Typicky Buy and Hold po slovensky pasivne (grc) investovanie.
Momentalne som 40% v americkych small caps, 30% biotech, 25% europske akcie a 5% emerging markets. Vsetky tieto fondy dosiahli minuly rok maxima, z ktorych padli o stvrtinu. Mohol som padu zabranit a zaistit sa napriklad rocnymi putmi index opcii.
Co vsak ked na nas vyleti cierna labut a pad bude pokracovat, ako to Ty predvidas? Mas nejake nazory na to, aky index(y) pouzit? Keby si potreboval aj objem nominalu tak skus 100,000 Eur ci Dolarov.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

jogo:

klobuk dole, paci sa mi ked niekto vie zajazdy prijat iny nazor ako mal, alebo ktory nemal uplne v popredi, reflektuje ho, spracuje a zapracuje ho do taktiky. velmi flexibilny postoj, to je pre tradera aj spekulanta klucove ;) aj je dobra skusenost ze si zazil dno a uslo ti, takze vies to s vacsieho meritka vidiet big picture. drzim palce v obchodovani, nech mas tento rok najlepsi zo vsetkych !!!

Rokosak:
co sa presne pytas ? pre mna je velky trend zjavne dole, prelomili sme multiyear trendliny po celom svete, narastajuci objem na padoch dole nie na vzostupoch, EXTREMNE UZKA sirka trhu - marketBreadth, NewHighsNewLows hovoria detto, atdatd, takze pre mna cierna labut bude ked sa napriklad by stalo nieco co by tento pad zastavilo. nie je cesta spet v mojej analyze je to 100%. samozrejme, nikto neberie vyhlasenia typu 100% a hlavne nie na trhoch, to ja chapem. napriek tomu som prevedceny ako nikdy, a nie preto ze by som sa presvedcil, alebo ze by som tomu chcel verit, ale jednoducho vsetko na co sa pozream mi to jasne hovori. a ja na to cakam v ramci mojej strategie uz viac nez 3 roky, kazdy den pribudali indicie, az tento rok v prvom kvartali som nadobudol istotu, a moje tabulky su pole cervenej farby.

ale ak to dobre chapem, tak sa pytas co by som ja robil s dalsim 100k uctom pri danom nahlade ?

asi sa ti to nebude pacit, ale ak by som mal dalsich 100k, tretinu by som nadrbal do putov na 6m expiraciu a strike kolo 900-1100, dalsiu tretinu 1rok expiraciu a strike kolo 700-800, a poslednu tretinu na december 2017 alebo dalej a stike kolo 600-700. a isiel spat a smial by som sa aj vo sne.

vsetci: to neni ze iba ja to tak vidim, vsetci technicki analytici a spekulanti ktorych si vazim a respektujem to tak vidia. Prechter, Yamada, El-Erian, Gross, Spitznagel, Soros, Ray Dalio, a DESIATKY DALSICH, ti lepsi to hlasia uz od februara minuleho roka a vstupovali do pozicii shortovych cely rok postupne do sily. smart money su na net short maximach. pozrite aj napr toto ale su toho desiatky prikladov po celom webe:
http://www.marketwatch.com/story/whats- ... beforebell" onclick="window.open(this.href);return false;

ja osobne nakoniec na nic z toho nedam, obchodujem to tak lebo mi samemu tak vychadza elliottov fraktalny vlnovy pocet na 5 urovniach, takze nemam o com rozmyslat. ale je dobre vidiet ked kolektivne pole zdiela nazor rovnaky ako na to na co som sam prisiel, dava to duoveru.

2000-2020 je max range kde moze rebound spravit sp500,
a potom dole aug spodky, test, asi fail, a deep down.

Nassim Taleb (asi poznate jeho knihu Black Swan - on razil ermin/metaforu ciernej labute),
ale lepsie ma aj, najlepsia je Dynamic Hedging - z pohladu marketmakera a pisatela opcii v pite,
tsk Taleb spravil 97% svojho majetku za 1 den v 1987, zarobil na OTM putoch 35milionov za den.
a fajront. baj baj.

este je tu problem na ktory treba mysliet a to je solventnost institucie cez ktoru je obchod vykonany. mal som dnes debatu s traderom co tradeoval na dealing desku 6 rokov, a ma skusenost s opacnej strany. jeho nazor je ze ak sa to stane (a on to vidi tiez tak) tak ak napr. mas u saxoBank ucet, a spravis z 10k uctu milion, este ti to mozno vyplatia.
ale ak spravis napriklad 5mega, tak zabudni. rozpraval mi o pripade co sa sudil jeden clovek s Dexiou o 130mega, nakonie mimosudne dostal 28mega. takze ak mas moznost zobchodovat vacsiu sumu kde ocakavas vacsie payouts, tak je lepsie rozbit to na viac mensich obchodov u viacerych brokerov. priklad: ak mas 100k, a spravis to po 20k u 5tich brokerov, tak ak ta aj 2 odrbu a traja nie, tak furt mas na haku, lebo ak spravis z kazdych 20k napriklad 2mega, tak mas 6mega safe a na ostatne 4mega sa mozes vysrat, stali ta 40k, je ti to jedno.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

a este, napriklad NASDAQ a RUSSELL, padnu viac ako sp500 a dow. teda ak z toho vytrieskat maximum, tak mozno lepsie cez opcie na to co bolo najviac nafuknute... RUT padne na predosle multiyear spodky, teda na 200, to je este 80% potencial dole. u DJ aj SP500 je potencial pre rozash padu relativne mensi, ale SP500 aj tak caka vacsi pad ako v 2007-9 a to bolo 54% ... porovnajte si hlbku a cas padu NASDAQ vs SP500 v 2000 a v 20007mom.... cim je balon nafukanejsi, tym viac to rachne ked to rachne ;)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

Tie leaps opcie ma zaujimaju, tak si tu odlozim nejake aktualne data odtial: http://finance.yahoo.com/q/op?s=" onclick="window.open(this.href);return false;^SPX&date=1545350400
Aktualna hodnota SPX je 1914.

jan2017
700.......SPX170120P00700000.....1.95
1000.....SPX170120P01000000......7.90

dec 2017
700........SPX171215P00700000....5.14
1000...... SPX171215P01000000....20.40

dec 2018
800.........SPX181221P00800000....14.50
975.........SPX181221P00975000....31.70

Thigle, nepametas sa pri akej urovni SPX si vypisoval opcie na jan2017? Chcel by som si nieco prepocitat.
nemusim a ani NEOCAKAVAM ze predam puty pod strike price.
naco ? narastu na hodnote prave deeply OTM
a nemusia ani byt tak daleko v case,
napriklad put jan2017 strike 700
kupene polka decembra za 1$ premium,
je teraz 2.97$ premium.
ked budeme pod 1900 budu stat 4.40
a na 1700 kolo 15-20.
to je payout 1k15 az 1k20
a moze byt aj viac.
Sme na urovni 1912, ale premium ani zdaleka neni 4.40.
700.00
SPX170120P00700000
1.95...posledny obchod
1.60....ponuka na kupu
3.60...ponuka na predaj
Neviem, ci sa vo svojej predikcii nemylis. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jogo preco myslis ze sa myli ohladom tej predikcie obrovskeho padu indexov v prvej polovici 2016?
Ved do buducnosti nikto nevidi.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

jogo:

sme na 1906 a na saxe to mozem predat za 2.97 momentalne.
ak prerazime 1900, bude to cez 3 daco,
ak aj zavrieme den pod 1900, bude to cca 3.25-50
ak v buducnostiach po zavreti cash indexu padneme dalej,
tak po clearingu narastu smerom k 4.
volatilita stupa, to musis zarata do ext.casti ceny premia.
myslim ze sa az tak velmi nemylim v tych cenach ani v tej predpovedi.

ceny opcii sa menia s dotykom cenovych urovni podkladoveho aktiva a nelinearne voci podkladu,
teda napr put narasta v cene ako sa blizi cena k nejakemu supportu.
ked je na nom, narasta, ale ked sa odrazi a vrati niekde kde uz bol, tak cena oputu neklesne tam kde bola predtym ked tam bol podklad.
ked zas podklad pada na 2nd touch daneho rezistu,
cena putu nenarasta tak rychlo ako pri prvom dotyku ani nebude pir druhom taka ako pri prvom,
taka bude az PO prelomeni danej urovne, teda ked bude podklad na druhej strane predtym supportnej urovne.
takisto sa to chova ked po prelomeni urovne sa podklad vracia na jej spetne otestovanie.
neviem ci je to zrozumitelne, dufam ze hej ,)


na tie jan2017 som kupoval 16 dec, dalo sa aj lepsie, ale co uz ;(
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

napr teraz sme na 1911 a premium je furt 2.97
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Jogo preco myslis ze sa myli ohladom tej predikcie obrovskeho padu indexov v prvej polovici 2016?
Ved do buducnosti nikto nevidi.
Predikcii cien opcii, ktore ma nakupene sa myli. Nebudu tam ziadne stonasobky nakupnej ceny ak index prepadne za pol roka na uroven 1000(teda myslim opciu jan2017 strike 700).
Naposledy upravil/-a jogo v Po 11 01, 2016 8:22 pm, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

thigle napísal:napr teraz sme na 1911 a premium je furt 2.97
Tak ten, co dnes urobil obchod na yahoo serveri za 1.95$ to moze bezrizikovo predat na Saxo za 2.97 a ma isty zisk. Tomu sa vravi cenova arbitraz a myslel som si, ze s nastupom pocitacov uz davno skoncila. Ale asi som sa mylil. :)

Neviem, nevyznam sa v tom opcnom trhu, IB mi napriklad vobec neponukla opcie Jan2017 ale mozem sa mylit, lebo sa v tej platforme vobec nevyznam a pouzivam ju iba ako lacnu zmenaren a na dokupy SPY.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

to ako sa da ? a ma to yahoo real time ?
este aj ma zaujima aky spread tam vidis,
ja mam v saxo predpokladam tucny,
moment...:
1.60 - 3.70
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

thigle napísal:to ako sa da ? a ma to yahoo real time ?

1.60 - 3.70
Leaps opcie zas tak rychlo ceny nemenia, ale co mi je divne, ze spread, ktory je na Yahoo je rovnaky, aky dava ten kalkulator, co si tu dal. http://www.optionsprofitcalculator.com/ ... pread.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Idem sa poobzerat po fakt zarucenych datach z dajakej velkej opcnej burzy.

Tak som nieco nasiel: http://www.cboe.com/delayedquote/quotetable.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak uz toto nie su spravne data pre opcie SPX, tak uz potom neviem, kde mam hladat. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

to su dobre
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

thigle napísal:napr teraz sme na 1911 a premium je furt 2.97
Dnes som si otvoril SAXO-demo a cena opcie je 1$. Kde si tam vcera videl 2.97$ ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

ja mam na Live ucte teraz 2.53...,
pred chvilou o par centov viac.

???
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

Ta ja uz neviem. Vies tu dat takyto obrazok, aby sme vedeli ci sa bavime o tom istom?

Nakupna cena 3.20 predajna cena 1.15
Prílohy
Saxo.JPG
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

ako tu dam obrazok ?
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

[img]C:\Users\Admin\Desktop\saxo.jpg[/img]
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

no porad mi ako tu dam obrazok please ?
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa laty »

nahodim sem ceny PUT opcii SPX z live TOS platformy (BID/ASK):
Obrázok

thigle, na mna je ta pozicia strasne komplikovana, vela strike-ov, vela expiracii = tazke sledovanie, este horsie riadenie a priserne tazke analyzovat PL krivku pre jednotlive datumy, hodnoty spx a IV. mam rad jednoduche veci.

pre zaujimavost: nahodil som si tvoju poziciu do plaformy, dnes si bol +3k (co je zisk cca 25%). pri tolkych strike-koch a sirokych spreadoch je takze realne povedat ako si pozicia stoji.

pre screenshots, skus pouzit http://snag.gy

arbitraz ala black-sholes. tam podla mna vychadzas zo zleho predpokladu, ze market makers pouzivaju na ocenovanie opcii BS, co nie je pravda. ake modely vlastne pouzivaju som vo svojich casoch obchodovania a studia opcii nenasiel. uz len taka smakulada, ze kazdy strike ma vlastnu IV.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

BOZEEE !!! ako to ze mas TOS platformu a si na SK ?
aj ja chcem !!! si ako slovak u TD Ameritrade mal davno ucet ?
lebo uz neotvaraju ucty v EU, jedine UK, Luxemburg...?
please help !!!

co sa tyka tej pozicie, bola v sobotu chvilu aj +4900 ale som bol na chalupe bez netu.
teraz trocha lutujem ze som tie marcove hlbsie strikes alebo aj vsetky nepopredal boli fajne zelene,
ale zmiatol ma VIX cakal som ze spravi na dennej tu vysku vyssiu viac, ide ale teraz asi spet k stupajucej supportnej trendline medzi vyssimi spodkami poslednymi...

kupil by som teraz na tomto dead cat bounce kolo 2000-2020 lacne jan2017 1500 strike kolo 40 aj menej budu,
alebo jan2017 strike 1700 budu kolo 50, mozno aj menej ak vylezeme na +2050,
su tam nejake gapy na dennych candles...

co sa tyka menezovania tej pozicie,
mam to aj ako taky vzdelavaci experiment, sledujem ako aka hlbka striku a v case reaguje na ake pohyby a hranice ako.
delta gamma vega theta a ine tzv.bastard greeks ako napr. volga su fajn, uzitocne, aj ich poznam, ich vlastnosti vztahy vselico, a niektore obcas beriem do uvahy, ale mam rad skuor taky ten intuitivny feeling, ze vies ked cca tolko sigma tak hento sa o tolko a tamto o tolko sa pohne tak a tak.. ja to vlastne cele robim z hlavy obcas si len nieco overim ale som amater samouk, stale citam, ale furt len viac neviem cim viac viem. alebo sa dakde spytam.
ale keby som mal TOS !) tak by som spekuloval kvantifikovanejsie, sofistikovanejsie..... vypisovatelia opcii v pitoch tiez nerataju Black-Scholes z hlavy, ale ak su v zone maju hranu .)

co sa tyka arbitraze voci B-S, to neni ani moja ide ani napad, ale tradicny postup. Od Bacheliera neskuor Osbourne, Thorpe+Kelly a neskuor Mandelbrot, RenTec a Taleb, Spitznagel,... pozri napriklad knihu The Physics of Wall Street.
je zaujimave ze vravis ze market makers nepouzivaju na nacenovanie BS, ale zaroven vravis ze si nenasiel ake modely pouzivaju. no ale neobjavene nie je neexistujuce ;)
najdes to vsetko v Dynamic Hedgin od Taleba co je zo strany pit-tradera aj a producenta opcii, ich replikatora. je to neuveritelna kniha a aj ked ju citam dokoloa nerozumiem furt viac a viac v nejakom zmysle, je to hutnejsie jak barsjakych 200 knih o opciach dokopy. mozem poslat pdf posli email. inac najdem jednu komunikaciu co som mal nikde zaujimave info k tomu.

ide o to ze cim viac su OTM opcie, tym zlozitejsie je ich presne nacenit voci buducej hodnote.
podla ponimania B-S plati normalna distibucia, velke sigma udalosti na skoro nemozne nekonecych hodntach.
ale v praxi aj statisticky sa vyskytuju aj 7,15,25 sigma udalosti, ktore by sa nemali vyskytovat za 100miliony, miliardy a ovela viac rokov ledva 1x.
dokonca najdes pripady 10 sigma udalosti za par dni za sebou opakaovane, atd. ciste nemoznosti ale sa vyskytuju.
teda chvosty su tucnejsie. a teda normalne CBOE kotovane opcie nerataju az tak s takym vyskytom vela sigma udalosti ako sa v skutocnosti vyskytuju. v priemere dealer/house/kasino vyhra, ale z casu nacas dostane tiez fackovacku.

a kty s tym ale ratas, vyuzijes to vo svoj prospech a nakupis hlboko podcenene opcie ktore ale pri vela stand deviaciach narastu nepomerne viac ako blizsie strikes a expiracie.

na zaver, poprosim ta ak to mas nahodene v TOS, vies mi dat screenshot taky kde bude ku kazdej vsetky greky ukazovat ?
alebo aspon vegu a thetu ?
to by mi dost helflo.

a este k tej pozicii, tych marcovych som sa chcel zbavit po prelomeni trendline supportnej od aug spodkov skrz septspodky, do noveho VIX vrchu, ale som to zmeskal, asi nesli sme tak hlboko a skuor dokoncime obrovsky symetricky H&S pattern na 2020-50 a potom zas dolu...takze to uz asi presedim do piatku je opex vyzeru putove premia a potom sankovacka dole...
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

este jogo: urcite nebudu vsetky z tych opcii ani omylom na 100x payout, to je jasne.
ale co napriklad ak padneme na 1200do jan2017, strike 950. ak ju kupis ked budeme nad 2000 a volatilita bude dole, a predas ju (ak padneme) na VIX 80 alebo 120, tak si to zrataj, a to uz su tisice percent.

dam tu k tomuto jedeno info, moment...
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

CRASH KURZ:

...The back-of-the-envelope way to do this is to make a couple of simple assumptions. Define the "crash" -- say, 50%. Define the tenor -- say, over 6 months. Next, think about what vol would carry you there over that time. Probably around 75-80%, which I believe is in-line with where VIX topped out during Lehman.

Price a few different expirations -- 6 months, 9 months, a year, etc. Pick a deep OTM strike -- ideally one which maximizes your vega convexity and gives you the most bang for your buck. For a six month SPX option this is likely around 950 priced today with 80% vol.

Calculate the fair values for the options around 6 months from now, and compute your return %'s off the current market value of the options you selected.

These are lottery tickets. No one can predict a crash, and I wouldn't dump a lot of money into these. But owning a couple might not a bad idea. I would think you could easily find some options that'd give you 10,000%+ IF your crash scenario played out.

I'm sure others could give you a more technical, superior method; but this is my way of thinking from 50,000 feet.

...

Just think of it like insurance.

Options on events that are very unlikely to happen are sold very cheaply by option writers. If you buy a put option well out of the money with little time to expiration you can pick it up for a couple pennies. If a huge 7 sigma crash in world stock markets occurs your options can skyrocket to multiple dollars in value 10k can turn into financial freedom.

Taleb has said that he made 97% of his lifetime wealth on a single day during the crash of 1987 something around $35m from otm options.
...

you gave specific exemple of 950 strike for 6 months + skew, when we were at cca 2000 on spx,
and that together should give up to 100x payout in case of 50% downside within the expiry time,
right ?

so what i can read from that,
is that for 6months exp. & put strike that is a little more than expected crash,
given put can grow 1000s of % with the probable heightened volatility packed into the premiums.
right ?

BUT WHAT I CANT READ or understand from it:

1./
how does the vega convexity sweet spot move up or down on the strike dimension
(how fast and how much)
with increased/decreased sigma of the crash ?

lets say instead of -50% that i will take as the middle value,
to lets say -30% and -70% crash in the same time frame ?

2./
AND ALSO, the second part to get a grip of how it works more intuitively:
if i keep the expected crash level at 50%,
BUT move the time frame from 6 months over and under, i.e.:
to 3 months and also 1year(or 2 years),
then HOW WOULD THE VEGA CONVEX. SWEET SPOT ON THE STRIKE MOVE ACCORDINGLY ???

...

50% crash in the sp500 within is such a high sigma event I'm pretty sure anyone who took the opposite side of the puts you bought would be bankrupt after. Your return would be 100,000s% not 1,000s.

This is taken from an Nassim Taleb interview regarding way out the money options:

"Here’s one thing you can learn from this: If you owned an option that was 20 standard deviations out of the money — and I had plenty of those — how many cumulative months of time decay could you sustain if it moved into the money?

AT: I don’t know. A few dozen?

NNT: I quizzed traders, and they were telling me two or three years. But it was 67,000 months of time decay. You get paid 67,000 times your bet.

AT: Is this what you meant in Fooled by Randomness when you discussed the importance of asymmetrical bets — that to measure an outcome you need to consider both probability and the size of the payoff?

NNT: Exactly. It means you don’t need the event to happen often for you to be compensated. And you don’t need to be right on the event, because you can bleed for 67,000 months and still be ahead. After the crash, I told management at Credit Suisse First Boston, “Let me bleed 67,000 months before you question my strategy.

But if you have a 24-sigma event on an option that’s 24 standard deviations out of the money, your payoff is 750,000 times your bet, which is what happened in eurodollars. It is totally irrelevant whether these events happen every 20 or 50 years. Secondly, the further out of the money an option is, the more complicated it is for the human mind to calculate its properties."

...

Think of it this way. Define the crash from a perspective of volatility instead of price level. What do you think VIX would do in a crash? 70? 80? 120? During the Oct '87 crash the VIX (or VXO I believe) hit near 150.

Take simple Black-Scholes, and using the excel solver you can solve for the strike of an SPX option that maximizes dVega/dVol (also called "volga" or "vega convexity"), subject to your different vol levels and expirations. Maybe plot a few tables to get a clearer picture of how this derivative evolves based on your different inputs. You can find the formula for volga or any other greeks/"bastard" greeks with a google search if you don't already have them.

...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

thigle napísal:no porad mi ako tu dam obrazok please ?
Obrazok som dal takto:
-Printscrenn obrazovky
-otvoris skicar a Ctrl+V
-Ulozis na disk ako JPG obrazok
-ku komentaru das prilohu a tam das adresu obrazku na tvojom disku
este jogo: urcite nebudu vsetky z tych opcii ani omylom na 100x payout, to je jasne.
ale co napriklad ak padneme na 1200do jan2017, strike 950. ak ju kupis ked budeme nad 2000 a volatilita bude dole, a predas ju (ak padneme) na VIX 80 alebo 120, tak si to zrataj, a to uz su tisice percent.
Dam ti jednoduchy navod, ako to priblizne vyratas
-cena (opcie jan2017 strike 700) v auguste 2016 ak index bude na 1000(cize strike 700=este -30% od hodnoty indexu 1000) bude priblizne taka ista, ako ma teraz cenu opcia jun2016 strike -30% od terajsej ceny, cize strike 0.7x1900 =1330.
Tak si najdi takuto opciu jun 2016 strike 1350 a mas pribliznu cenu tvojej opcie jan 2017 v auguste 2016 ak index padne na 1000.
Volatilita prudko stupa len na prvych dvoch expiracnych mesiacoch, vzdialenejsie mesiace stupaju ovela menej.

p.s: Je to len moj matematicky vypocet a mozem sa mylit, lebo opciam sa az tak moc nevenujem. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

no ono to tak polopatisticky AKOZE je cca, ked zoberies rovnako % vzdialene opcie v case a strike tak je to podobne,
ale prakticky sa to tak nechova. skew, kurtosis,...

s tou volatilitou nie je pravda, pre opcie OTM je premium cena len time + volatility premium (opomenieme dividendy a urokove sadzby). lebo nema ziadne premium instrinsicke, a podla konvexity vegy pre danu opciu bude narastat volatilne premium podla rychlosti narastu IV. precital si si toto hore co tam piseme s kamosmi dialog po anglicky ? chapes ze ten payout tam ide uplne nelinearne ? to ti nezrata ani Black-Scholes ani Monte-Carlo atd, vo finalne urci cenu poistky pred domom ktory uz hori ponuka/dopyt...
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

a cim su hlbsie, tym stupaju s mensou citlivostou na volatilitu sucasnu, to je jasne. teda cim blizsie v case tym viac reaguju na sucasne oscilacie, co je prirodzene, tie hlboko v case aj v strike su akoby pod hladinou hlbsie, teda vacsia burka musi byt aby sa pohlli.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

Pozri si volatilitu 16.10.2008(asi najvyssia historicka volatilita). Najblizsi kontrakt mal volatilitu 63 a 240 dni do expiracie mal volatilitu len 27 a dalej volatilita linearne klesala zhruba 1 bod na 30 dni.
http://vixcentral.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

p.s: Po anglicky moc neviem, ale ked sa vratim, tak to skusim prelozit googlom, co si tam vypisujete. :)

Tak som si to prelozil, zhruba pochopil ale prehanate to s tymi ocakavaniami. (75000x :shock: ). Nie, nie, niekde mate chybu vo vasich vypoctoch. To je prilis pekne na to aby to bola pravda a niekde som cital, ze TALEB nakoniec bol dlhodobo stratovy s tym vypisovanim put opcii, ale nechce sa mi to hladat.
Naposledy upravil/-a jogo v St 13 01, 2016 2:34 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

no napr 1987 bola vacsia. nebudes ale cakat kym tie puty vlezu pod strike,
a prave vo velkej volatilite to predas cele. teda ratam ze budem predavat nad VIX 50.
tento tyzden je opex, dobre nakupim dalsie puty ;)
esencia veci je ze ruozne daleke exp a ruozne strikes maju ruoznu volgu
a teda ich citlivost na volatilitu volatility muoze byt extremna, ma to sladky bod na ose vegy,
konvexita velkosti narastu je tam obrovska.
mas opcie pri 20sigma kde je payout nie 10000% ale 100tisice percent.
na eurodolari napriklad 1987 boli 24sigma udalosti.
Taleb zarobil v ten den 35mega, 97% svojho majetku za 1 den v zivote...
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

Este jedna vec: Pisal si mi ake su velke objemy predanych put opcii. No neviem, podla toho su predane put strike700 jan2017 na vsetkych burzach len 8. http://www.cboe.com/delayedquote/quotetable.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Aj saxo demo mi pisalo open interest 8 kusov.

Ale predpokladajme, ze cez Saxo by si predal, lebo moze to byt MM-broker(neviem to, len uvazujem, ako by si obisiel tu nizku likviditu na realnej burze).
Raz sme tu mali chlapika, co na USDCZK zarobil 3000 euro postupnym vypisovanim binarnych opcii, kym mu to MM-broker nezarazil rozsirenim spreadu na neobchodovatelu uroven
To iste sa stalo kamaratovi pri pare EURCHF, ked pred par rokmi odrazal par mesiacov od 1.2000 na par pipsov.
Tiez zarobil 3000 Euro na binarnych opciach a MM broker rozsiril spread na neobchodovatelnu uroven.
Zamysli sa nad tym.

MM-broker je broker, ktory predava derivaty a robi ti protistranu obchodu a neobchodujes to priamo na burze.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Thigle. Na to, že mnoho veľkých predikuje, alebo hraje na pád sa veľmi nespoliehaj. Nenakaz sa bacilom, neuver tomu, že sa teraz musíme prepadnúť toľko ako v 2001 alebo 2008/2009. Kde boli vtedy tí hrdinovia? Na kríze 2008/2009 zarobil velké prachy len Paulson..ale bola to jednorázovka. Odvtedy má rok za rokom hrozné výsledky.
Ono je to vždy tak, že na trhu je kopa býkov a kopa medveďov. Ked to ide hore tak býky kričia, že to predvídali a ked to ide dole, tak medvedi ručia, že to konečne vychádza. Lenže realita býva taká, že málokto na poklesoch skutočne zarobí. Poklesy sú velmi lákave, ale velmi ťažko realizovateľné. Sranda je v tom, že veľa trejderov možno aj nastúpi do správneho smeru, ale napokon buď predčasne vyberú malý zisk, alebo nesprávne načasujú výber velkého a minú ho. Aj z tými putkami to nie je ľahké...mnohé pozície, aj hedžované sa dajú posrať nesprávnym načasovaním.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

drzim vsetkym palce.

posledny krat opakujem, toto je priatelska vystraha:

sp500 predikcia:

Q1 1500-1600 test
2016 1250 test
2018 666 test

tradujte podla svojoho uvazenia.
chrante svoj kapital hlavne, to nie je len slogan.
nesnazte sa zarobit, snazte sa neprerobit ani korunu.

vsetkym vela stastia.

ps. uvedomujete si ze za 5% portfolia ste mohli mat fat-tail hedge kupeny pocas celeho 2015 skoro okrem od august. padu
a este aj banan bol k dispozicii do konca roka2015 skoro stale len odtrhnut stacilo ?
takyto 5% fat-tail hedge ak padneme za rok 25 a/alebo do 2 roky 50 percent tak by vam nielen pokryl plne stratu z ekvit ale aj zarobil MNOHONASOBOK kapitalu ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
all action is based on imitation.
therefore, whoever imitates the best the best,
is the best.
-Padmasabhava-
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa jogo »

Thigle: Ja s tebou nepolemizujem, ci pride velky pad alebo nepride. Polemizujem s ocakavaniami ziskov, ktore zo svojich opcii ocakavas. Podla mna budu nasobnekrat mensie, ale ak ten pad pride dostatocne rychlo, tak na tom aj tak pekne zarobis.
Ak sa vsak oddiali a na 1800 odrazime na nove all-time high, tak prides o 40% uctu.
Velke 50% krizy vzdy mali svoju vaznu fundamentalnu pricinu a nie ze eliotove vlny a fraktaty.
(1. svetova vojna, velka depresia, druha svetova ropa, ropna kriza v 1974, ked arabi vyhnali ropu vysoko hore, velke uctovne podvody v 2002 roku, krachy velkych bank v USA v 2008 roku)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: Reálny obchod - opcie (ak to niekoho zaujima...)

Príspevok od používateľa thigle »

co sa tych ziskov tyka, ja ich neocakavam, ja im davam moznost.

co sa tyka "fundamentalnych pricin" - to je omyl
- ziadna z tych kriz nemala ziadnu z tych veci co pises ako svoj duovod.
a burza nesleduje fundamentalne priciny. je to kauzalne naopak.
eliotove vlny su v principe sledovanim stuop a indikovanych trajektorii a chreod ako spravneho kauzalneho vztahu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"