Pre nováčikov,ale aj pre starých binárníkov

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kecamals
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 11 02, 2017 6:11 pm

Pre nováčikov,ale aj pre starých binárníkov

Príspevok od používateľa kecamals »

Ahoj TRADERI....
Založil som toto téma ,lebo mi strašne chýba vzájomná komunikácia medzi skupinou ludí,ktorí majú spoločný ciel.
Každý,komu spomeniem Bi .opcie tak na mňa pozerá ako debil a nechápe o čom to je....ale asi to poznáte aj vy..

Teda obchodovaním sa zaoberám už cez dva roky s asi pol ročnou prestávkou a myslím si,že som už čosi málo pochopil.
Ako sa hovorí škola je drahá a tak som ako každý začal s demom.Všetko OK ,a tak som vložil prvých 700.-Eur a išiel na ostro..
HA HÁ za dva dni som bol v pr.... Za svoje je to celkom inak a tak som prišiel na to,že zasa tak lahké to nebude..Medzi tým som do toho napchal ešte o mnoho viac.Pred tromi mesiacmi som začal už ako tako zarábať a prestal som robiť všelijaké nezmyselné a hlavne komplikované blbiny..
Teraz už som si zostavil dve strategie ktoré stále pilujem a ktoré mi celkom fungujú..

Teda k veci,aby som sa podelil o moje poznatky a skúsenosti.Treba...
Indikátor CCI ,keď ho prestavíš tak na 10 podla 5minTF bude v horných a spodných úrovniach ukazovať skoro presne ,kedy sa svieca otočí.Všade vysvetlujú aké indikátory ,ale nikde nieje napísané ako si ích nastaviť pre čo najpresnejšie nastavenia podla toho na čo ich potrebuješ.Čo va na to???Budem vďačný za každý príspevok :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Pre nováčikov,ale aj pre starých binárníkov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ahoj kecamals

Ako programatorovi mi je dvojkova sustava blizka a aj system s jasnymi pravidlami a vysledkom hop-alebo-trop. Preto som sa pred par rokmi zaoberal tiez binarnymi opciami.

Ak obchodujes binarky a casovy horizont tvojho obchodu je menej ako hodina - tak je to z mojho pohladu ciry hazard a daleko horsie nez na rulete. Broker obycajne totiz dava payout len necelych 80% pre WIN situaciu zatial co LOSS mas 100%. Jedine ze by si mal plateny nejaky velmi drahy informacny servis aby si sa k nejakej relevantnej informacii dostal skor nez ini. No to pri uctoch okolo 1000E istotne nemas.

Na dlhodobe aj kratkodobe binarky s uctom okolo 1000EUR ked uz sa chces zahrat, tak istotne vyskusaj binary.com. Exekuciu aj payoty maju v porovnani s konkurenciou vo vacsine pripadov istotne lepsie.

Mne jedine co sa darilo boli dlhodobe binarky 6-12 mesiacov. Kedze som typ cloveka ktory kazdy den zmeni svoje rozhodnutie, tieto opcie mi pomahali dodrzat povodny obchodny plan. Kedze boli kupene systemom KUP A ZABUDNI. Len som si o pol roka pozrel vysledky a povedal si ze ako dobre ze som nemal moznost menit rozhodnutie.

Hlavne si stale uvedomuj ze sanca ze v tom budes ziskovy (dlhodobo) je asi 10% - tak prosim ta do toho nevloz ziadne seriozne peniaze.
kecamals
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 11 02, 2017 6:11 pm

Re: Pre nováčikov,ale aj pre starých binárníkov

Príspevok od používateľa kecamals »

Ahoj Jaro..
Velmi moc Ti ďakujem za príspevok...
Na jednu stranu s Tebou súhlasím ten pomer 100/80 je v moj neprospech,ale prakticky 6 mesiacov som hladal system ako obmedziť moje stráty a konečne som sa dostal vďaka usilovnému študovaniu na internete na úroveň,kde aj pri spetnom prezeraní grafu dosahujem viac ako dobré výsledky/Dúfam,že to nieje len šťastie/.No funguje to aj pri reálnom obchodovaní.Po skusenostiach z minulosti vačšinou viac testujem a učím sa ďalšie veci a obchodujem len keď ten signál je fakt dobrý.Moje ztráty 5000.-E ma naučili poslúchať Obchodujem na základe otočenia sa trhu na Ďalšiu sviečku a vypomáham si prekročením hranice BB.Pri tom si vypomáham malým martingale,ale len na jedno-dve otočenie.Indikátory mi hlásia celkom presne kedy do toho mám ísť.Patrím k tej bohužial už staršej generácii a niektoré veci som pochopil až po vynaložení opravdu velkého úsilia.Bohužial nemám s kým konzultovat pre niekoho jasné a jednoduché veci a tak sa krvopotne učím sám...Možno som naivka,ale aj keď som zatial v mínuse tak verím že to tam niekde je.
Keď spomínaš tie dlhodobé Bi..To ťa obdivujem..Neviem si predstaviť,aby som čakal na výsledok tri mesiace..
Pri obchodování používam tri hlavné indikátory,ktoré som si prisposobil k obrazu svojmu.:Stoch,CCi a Quantina Advanced.
Mám tam ešte value chart,ale to len tak pre prehlad.Ako dlho už obchoduješ?A píšeš že programuješ,teda aj MT4??
Všetci na jednu stranu hovoria,že v pohode zarábajú a druhí zasa že BO nemajú zmysel,
kedysi som hrával aj ruletu...naostro,ale tam je to fakt len náhoda,ale na forexe sa ten trh predsa len možeš naučiť troška predvídať/a nie len troška/.A to je predsa to dobré,lebo to yvyšuje tvoje šance.Len záleži na každo jedinci či sa do toho zakusne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Pre nováčikov,ale aj pre starých binárníkov

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som v r.2011 stratil takmer 5-tis. u XTB a v januari 2016 vyse 4-tis. u Dukascopy. Takze istotne ti nemozem hovorit co funguje a co nefunguje.

Signal z 3 indikatorov na time-frame par minut/par hodin ... to mozno aj keby si hadzal mincou a podla toho daval PUT alebo CALL tak by si mohol byt ziskovy. A dvaja ini ludia neziskovi, lebo niekto musi aj tu 20% proviziu pre brokera zaplatit.

Nespomenul si trh ktory obchodujes. Forex majors? Ine pary na forexe? Indexy? Komodity?
Kazde z toho s tymi istymi troma technickymi indikatormi berucimi do uvahy len cenu z minulosti a len povedzme 1000 sviecok? Ake logicke odovodnenie mas preco by to malo byt ziskove, preco by sa buduca cena mala riadit podla toho??
kecamals
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So 11 02, 2017 6:11 pm

Re: Pre nováčikov,ale aj pre starých binárníkov

Príspevok od používateľa kecamals »

HMMM...
No,obchodujemDE 30, hlavné menové páry a kedže je logické,že trh nemože ísť stále jedným smerom,tak využívam vrchné a spodné hranice,kedy je predpoklad,že sa trh otočí.To si ešte overím na iných TF.Nenapísal som,že mám len tri ind.,ale že využívam hlane tie.Najviac robím 5,15 TF a sem tam 1,30.
Prílohy
Takéto formace sú predsa v poriadku..Nie???
Takéto formace sú predsa v poriadku..Nie???
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"