opce data

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

opce data

Príspevok od používateľa kolega »

Mohlo by niekoho zaujimat

clanok: http://www.strategic-options.com/insigh ... api-yahoo/" onclick="window.open(this.href);return false;

priklad: https://query1.finance.yahoo.com/v7/fin ... tions/AAPL" onclick="window.open(this.href);return false;
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: opce data

Príspevok od používateľa Aurelio »

100 bodov! diky moc. mam rad ludi, ktori prispievaju kvalitny obsah, keby takych jak ty bolo viac! :)

este by si vedel helfnut s tymto? nie som it-ckar, aby som tomu rozumel

I will use php to parse the json object, drop it into database


ako mozem ten link vyuzit? kam ho mam vlozit, aby to bolo v citatelnej podobe. vies citat ten kod? lebo predpokladam, ze to budu real-time data, ze? ceny opcii mi totiz poskytuje jak broker, tak plno inych webovych sluzieb zadara, ale nikde to nie je real-time a myslim, ze tam bude pointa preco ten clovek ten clanok napisal.

este raz velke dik!
Power of Knowledge
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: opce data

Príspevok od používateľa Aurelio »

prispejem troskou, ktoru som stihol teraz podchytit:

v clanku chyba link na datumovy konverter: nasiel som tento: http://www.onlineconversion.com/unix_time.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

zadate mesiac/den/rok expiracie kontraktu a vypluje vam to UNIX time, napr ja mam vypisanu opciu na May19,2017, tak to je 1495152000. potom si uz len zadate do weboveho prehliadaca link podla navodu v clanku, napr https://query1.finance.yahoo.com/v7/fin ... 1495152000" onclick="window.open(this.href);return false; a vypluje vam to opcne kontrakty apple za May19

pri troche cumenia na ten kod ho rozlusknete, da sa to celkom v pohode citat, lebo rovnake data su umiestnene pod sebou. podla contract symbolu sa uz orientujete ci ide o PUT/CALL a aky strike

Kód: Vybrať všetko

"contractSymbol":"AAPL170519P00150000"
trosku neprakticke pre obchodovanie, ale ked obchodujete raz za par mesiacov ako ja, tak sa ten diskomfort da prezit. a hlavne pristup k real-time opcnym datam zadara?? to ma poser :D toto ale treba overit, ci sa jedna o real-time.

je tu niekto, kto ma nakupene real-time opcne data z usa? aby som to nemusel pozorovat na cenovom vyvoji, ale rovno to overil na ostrych cislach.
Power of Knowledge
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: opce data

Príspevok od používateľa kolega »

Frosy: Ahoj, trochu som zabudol sledovat vlastny topic :D

ja som tie data nepouzil len mi to prislo dost uzitocne. Vidim to tak ze su to historicke data teda nie real time, co by bolo fajn ak chces mozno testovat nieco na historii ... (ako si uviedol real time mas asi od brokera)

s PHP to nijak extra nesuvisi, to autor pouzil asi iba ako priklad, neviem ako by to bolo pre teba najlepsie ak by si to otvoril v prehliadaci a mozno ulozil tu stranku dostanes JSON subor. Ja osobne by som si nieco naprogramoval ale neviem ake su tvoje schopnosti v tomto smere. dalo by sa to samozrejme aj rucne odpisat co potrebujes ak toho nie je vela. Ja mam nejaku chrome extension (rozsirenie), ktore mi zobrazi ten JSON trochu krajsie, citatelnejsie hoci tie datumy su trochu odveci.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: opce data

Príspevok od používateľa Aurelio »

no pokial to nie su real-time data ale klasicke s 15 minutovym oneskorenim, tak to sa da najst na nete kade tade :) ci uz priamo na nasdaqu alebo barchart a pod. sluzby. daj este to extension pre chrome? skusim sa na to aj tak pozriet, mozno motyka vystreli :)
Power of Knowledge
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: opce data

Príspevok od používateľa kolega »

Ahoj, mozes skusit https://chrome.google.com/webstore/deta ... fhakgolnmc" onclick="window.open(this.href);return false;

skusaj :D
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: opce data

Príspevok od používateľa Aurelio »

diky moc, je to prehladnejsie :)
Power of Knowledge
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: opce data

Príspevok od používateľa Myk »

Yahoo má nejspíš data 15 min delayed.

Google má na stocks real time data a dobře se to zpracovává. Já si u google načítám real time data pro 100 symbolů jedním dotazem.

Jestli i opce jsou u google real time jsem nezkoumal.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: opce data

Príspevok od používateľa Aurelio »

ja som myslel, ze google konci s opciami, aspon tam nepribudaju ziadne nove expiracie uz dobry polrok. napr u apple su uz len 4 expiracie k dispozicii. ty ich vidis kolko? btw maju Option data delayed by 15 minutes
Power of Knowledge
Myk
Gold Member **
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2009 8:05 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: opce data

Príspevok od používateľa Myk »

Frosy napísal:ja som myslel, ze google konci s opciami, aspon tam nepribudaju ziadne nove expiracie uz dobry polrok. napr u apple su uz len 4 expiracie k dispozicii. ty ich vidis kolko? btw maju Option data delayed by 15 minutes
Aha, pak je moje poznámka bezpředmětná. Myslel jsem, že když mají real time stocks, tak by mohli mít i opce.

Real time opce si beru od brokera, z Interactive Brokers nebo ThinkOrSwim. Takže jsem to nepotřeboval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"