Technika obchodovania trojuholníkov

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

Pokračovanie. Zatial bolo max. +35 bodov. No stále môžem prerobiť 18 bodov.
Prílohy
25_teraz 10.gif
25_teraz 10.gif (19.58 KiB) 6693 zobrazenia
25_teraz 11.gif
25_teraz 11.gif (19.37 KiB) 6692 zobrazenia
25_teraz 12.gif
25_teraz 12.gif (19.5 KiB) 6690 zobrazenia
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

Ukončenie obchodu. Neudržal som to nervami. Profit + 27 bodov za cca hodinu a pol na základe trend line, Bollinger bands, volume. Bollinger bands je len doplnok pre ukážku zbytočnosti.
Prílohy
25_teraz 13.gif
25_teraz 13.gif (18.69 KiB) 6681 zobrazenia
25_teraz 14.gif
25_teraz 14.gif (18.15 KiB) 6684 zobrazenia
25_teraz 15.gif
25_teraz 15.gif (24.45 KiB) 6679 zobrazenia
rambajs

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa rambajs »

no tak toto je doslova priserne :-(
takhle pocmarat graf,a jeste podle toho obchodovat?
chlape drz se radeji dema,do doby nez zjistis jak se TL kresli.
vsimej si poslednich swingu...
rekl bych ze v realu ses do mesice bez uctu...
promin...
stastnou ruku... a otevrenou mysl :idea:
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

rambajs napísal: chlape drz se radeji dema,do doby nez zjistis jak se TL kresli.
Ďakujem. Prosím ťa TL je čoho skratka? Ešte jedna: vravíš že mať zakreslenú aktuálnu pozíciu je zlé? Vysvetli prosím. Uvedomujem si že tam mávam príliš mnoho čiar ale zdá sa mi že ich potrebujem.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa Lobista »

TL bude trendline.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

Lobista napísal:TL bude trendline.
Dik jasne. Občas mi to nepáli:-)
rambajs

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa rambajs »

Prvne se snaz pochopit,co je to swing.
Pak se podivej,kolik je na svete figur TA,kreslenych v linkach.
Pokud to pochopis,tak jako vetsina uspesnych "channelistu",vsechny tyhle trombony,
triangly,hlavy a ramena,a bla,bla,uz budes vnimat jen okrajove,napr,jako mista akumulace,chaozu,apod.
Obchodnim trend signalem,by ti mel byt,nejaky trivialni ukazatel.Napr. MA C-40,50,atd...
Co je nad nim je long a opacne.Mas tedy hlavni trend.
Nasledovne,se nauc kreslit pouze rovnobezne kanaly,nic jineho!
Ty ziskas vzdy pravidlem sklonu posledniho swingu.To je vedlejsi kanalek.priklad posledniho swingu-cervena cara,viz nize.
Hlavni kanal,vyzaduje alespon hodinovy graf,a dotek alespon 2x na high-horni,ci low-dolni swingu.Priklad Viz nize,kde vidime 5x uder na horni,ktere se daly zobchodovat na odraz od hlavniho channelu,pokud bychom meli zakreslenou i spodni.
Obrázok
Vsimej si,kdy a jak,dochazi k prurazum a odrazum uvnitr kanalu,a co na to tvuj hlavni trend (MA xy).Nasledne si vyber jakou metodu budes obchodovat,zda prurazy,nebo odrazy.
Na rychle obchody pouzivej alespon 15 min graf,a jednim hlavnim a jednim vedlejsim kanalkem,v celkovem hlavnim hodinovem kanalu,a kanalku.
Vyborne je jeste naucit se S/R,a mit nejakou alespon daily S/R,zakreslenou.Kanaly s S/R,se doplnuji a koresponduji spolu vyjimecne dobre.Priklad...
Obrázok
A pamatuj si! Na obchody se ceka! A kdo ceka,ten vydela,kdo za trhem beha,ten prodela!
At se dari... :idea:
Naposledy upravil/-a rambajs v St 04 11, 2009 1:23 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa Lobista »

Vyborne je jeste naucit se S/R,a mit nejakou alespon daily S/R
Tym S/R myslis support a resistance?
rambajs

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa rambajs »

Dal jsem vam sem k tomu do minuleho prispevku,par obrazku,pac se to bez nich asi hur chape,to je jasne...napadlo me to az jsem to dopsal...
S/R jsou supporty a rezistance...
At se dari :idea:
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

rambajs napísal:Dal jsem vam sem k tomu do minuleho prispevku,par obrazku,pac se to bez nich asi hur chape
Ďakujem :) Vážne nieje nad obrázok. Trochu si to neham uležať v hlave a ak ti to nebude vadiť popýtam sa trocha. Predsa len: keď vidíš takto hotový graf S/R je jasné, ale počas vývinu ceny tam mám neistotu aj sto bodov (H1, H4). Skúšal som to upresniť podľa histórie, ale aj tam sa S/R posúva. Máš na to nejaký recept? Druhá vec: keď ti prerazí kanál podľa čoho určuješ či je prerazenie falošné, alebo pravé? Tretia vec: máš nejak rozdelené kanále vzhľadom na ich stabilitu - napr podľa šírky?
rambajs

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa rambajs »

Prvne si to nech ulezet v hlave,a udelej si domaci ukol:
vem nejaky weekly graf,a najdi si na nem S/R,a namaluj kanal hlavni a kanalek-vedlejs.Tekovy trva vetsinou par let .-)))
Pak se prepni do daily grafu,a kontroluj a zjemnuj S/R na daily,zaroven si namaluj "ony hen ten" hlavni a vedlejsi,pak si dej 4hodinovy a zopakuj to cele,a pak 1hodinovy a to si taky procvic.
Tim mas vsude S/R o uroven vyssi,kanaly a kanalky,a presto nemas v grafu paskvil,ktery vypada,jak zig zag utrzeny z retezu.
Dej si to tak na 10-20 grafu denne,a za mesic se budes orientovat...nakresy tiskni a prohlizej si je pak v klidu...delej rozbory jak bys sel do obchodu a podivej se za mesic jak to dopadlo.
Zahy zjistis ze na tradingu neni zadna veda,je to jen disciplina,a pravidlo,ktere mas v oku a kteremu dobre rozumis,tak jako gambler ktery sazi porad na 7...chapes uz o co jde?
Na ostatni veci ,co se me ptas nelze dost dobre odpovedet.Jednak uz se za takovou drinu a letite hledeni plati,ale to nechme,a za druhe,je to rozhodne na par desitek az stovek ukazek on line.Jedine co ti snad muze pomoci,jsou odchylky,ale ne linearni tupa odchylka,ale okometricka metoda.Joe Ross tak napriklad,ohranicuje trading range.
Jedna se tedy o falesne prurazy kanalu OK?
Ale jak rikam nemotej si palici necim cemu zatim nehovis,nauc se jedno,a druhe prijde samo.
At se ti dari :idea:
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

Zatiaľ ďakujem, idem na tom robiť.
lewo
Active Member
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Pi 08 02, 2008 8:01 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Technika obchodovania trojuholníkov

Príspevok od používateľa lewo »

rambajs napísal:Prvne si to nech ulezet v hlave,a udelej si domaci ukol:
vem nejaky weekly graf,a najdi si na nem S/R,a namaluj kanal hlavni a kanalek-vedlejs.Tekovy trva vetsinou par let .-)))
Pak se prepni do daily grafu,a kontroluj a zjemnuj S/R na daily,zaroven si namaluj "ony hen ten" hlavni a vedlejsi,pak si dej 4hodinovy a zopakuj to cele,a pak 1hodinovy a to si taky procvic.
Tim mas vsude S/R o uroven vyssi,kanaly a kanalky,a presto nemas v grafu paskvil,ktery vypada,jak zig zag utrzeny z retezu.
Dej si to tak na 10-20 grafu denne,a za mesic se budes orientovat...nakresy tiskni a prohlizej si je pak v klidu...delej rozbory jak bys sel do obchodu a podivej se za mesic jak to dopadlo.
Zahy zjistis ze na tradingu neni zadna veda,je to jen disciplina,a pravidlo,ktere mas v oku a kteremu dobre rozumis,tak jako gambler ktery sazi porad na 7...chapes uz o co jde?
Na ostatni veci ,co se me ptas nelze dost dobre odpovedet.Jednak uz se za takovou drinu a letite hledeni plati,ale to nechme,a za druhe,je to rozhodne na par desitek az stovek ukazek on line.Jedine co ti snad muze pomoci,jsou odchylky,ale ne linearni tupa odchylka,ale okometricka metoda.Joe Ross tak napriklad,ohranicuje trading range.
Jedna se tedy o falesne prurazy kanalu OK?
Ale jak rikam nemotej si palici necim cemu zatim nehovis,nauc se jedno,a druhe prijde samo.
At se ti dari :idea:
Cau Rambajs. Tak som sa vratil po troch rokoch, nehal som si ulezat v hlave myslienky a teraz ked som si s odstupom casu znova precital tuto diskusiu musim uznat ze som vtedy vobec nemohol chapat o akej jednoduchosti vravis. Za ten cas som zmenil pristup a dnes viem co si mi vtedy chcel povedat. Je zrejme ze mas co-to natradovane. Dakujem za tvoje rady.
At se dari
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"