otazka na stavebne sporenie

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Mike000
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 08 06, 2008 10:48 pm

otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa Mike000 »

Ahojte,

dufam ze som to trafil do spravnej rubriky :D

chcel by som sa spytat, o 2 tyzdne mi konci stavebne sporenie. Chcel som stavebne sporenie ukoncit a peniaze vybrat, nakolko ich budem o niekolko mesiacov potrebovat. Po porade z financnym poradcom jednej z sporitelny som vsak namiesto zrusenia sporenia uver zvysil cielovu sumu na 1.5mil aby som do buducna mohol poziadat o vyhodny uver na byvanie, nakolko mam dobre hodnotiace cislo.
Neskor som si este vsetko raz preratal a prisiel som na nejake nejasnosti, resp. ze zvysenie CS ma este cas, a preto by som chcel stornovat toto navysenie CS.

Neviete niekto ci je mozne stornovat zvysenie CS, pripadne do kolko dni od podpisania zvysania je to mozne?

tiez by ma zaujimalo, ci je mozne vybrat peniaze bez zrusenia stavebneho sporenia, nakolko by sa tym stratil vyznam zvysovania CS. poradkyna vravela, ze peniaze zo sucasneho 6rocneho stavebka mozem ziskat do 10 dni, ale ci sa mi pri tom zrusi zmluva som sa zabudol spytat :roll:


vopred dakujem za pomoc
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

precitaj si moj blog, tam zistis ako "skvele" ti pan "poradca" poradil
http://cmorej.blog.sme.sk/c/148495/Stav ... odukt.html

ak ta zaujima ako ako stavebne sporenie funguje, detailne som to popisal tu na blogu. Je to medzi clankami na uvodnej stranke ako-investovat.sk Teraz mi vsak nejde zobrazit, takze ti nemozem dat presny link

- ak ti uz CS zvysili, tak uz s tym asi nic neurobis. Ale neviem to na 100 %, radsej si tam zavolaj. Este by si to mohol skusit uhrat na fakt, ze ta uviedli do omylu, co ta aj zjavne uviedli.
- peniaze sa daju vybrat cez rozdelenie zmluvy. Na jednu das peniaze, ktore chces vybrat a len o malo vyssiu CS a tu zmluvu zrusis. Cele sa to robi na jednom tlacive.
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa morom »

Snad nevadi, ze to supnem do tohto fora, je to tiez otazka na stavebne sporenie a snad mi niekto bude vediet poradit.

Prva stavebna ma taku akciu http://www.pss.sk/sk/infoservis/novinky ... 90-sk.html
To znamena od konca septembra do januara viac ako 4%, t.z. cca 16% p.a.
A ja mam akurat zmluvu v 6.roku sporenia, a teta poradkyna mi povedala, ze v januari mozem vsetko vybrat. Brani nieco v tom, aby som tam teraz vlozil co najviac (zevraj az do vysky cielovej sumy sa da) a v januari vybral s velkym ziskom a min. rizikom?
Jedine co tam vidim je, ze na bonus nemam narok, ak pride prideleniu cielovej sumy, no tomu presne nerozumiem, lebo v podmienkach som cital, ze to musim potvrdit pisomne, ale neviem, neorientujem sa v tejto oblasti. Vie niekto o tom nieco viac a pripadne vie poradit? Diky
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, mas pravdu, po dlhom case akcia PSS, ktora sa oplati :) Ak mas zmluvu v 6.roku sporenia, tak to mas iste + 4 % za niekolko dni. Tych 16 %, to uz neviem ako si k nim prisiel.

Pridelenie CS znamena, ze si splnil podmienky na stavebny uver. Neviem ako to je, ci ti ten bonus nevyplatia iba keby si to pridelenie prijal a zobral si uver (tz. podpisal to) alebo horsia varianta, ak dosiahnes hodnotiace cislo 64, tak bonus ti nevyplatia. Na to by si sa mal informovat a mal by si si to radsej vypytat na papieri. Potom daj vediet :) Alebo sa rovno informuj ake HC budes mat v januari po takom a takom vklade. Oni to v systeme dokazu nasimulovat.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

peter.cmorej napísal:4 % za niekolko dni. Tych 16 %, to uz neviem ako si k nim prisiel
Peťo, 4% za 3mesiace znamená cca 16% p.a. ;) Tak na to prišiel ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ono to moze byt 4 % aj za niekolko dni, povedzme vklad niekedy 22.12., ale 16 % to moze byt len zbozne prianie :)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Peter, ten prepočet 28,90sk za eur platí len na vklady uskutočnené do konca septembra, takže na pár dní nie... Minimálne na 3 mesiace... ;)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

aha, tak tu malickost som si nevsimol :wink:
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: otazka na stavebne sporenie

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pohodička, je to ,,len,, maličkosť :)
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"