Realitné portály

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Realitné portály

Príspevok od používateľa Bebe »

Keď som stránku realitny.sk navštívil prvý raz, nenašiel som tam jedinú ponuku, ktorú som si zadal. Teraz pribudla mapa s vyhľadávaním, čo sa mi zdá celkom dobrý nápad. Je to prehľadné aj keď ponúk ešte veľa nie je, časom uvidíme. Myslím, že možnosti portálu sú vhodné pre investorov do nehnuteľností, preto by som privítal aj názory tých, ktorí sa investíciami do nehnuteľností zaoberajú. Do akej miery využívate realitné servery?

http://www.realitny.sk
http://mapy.realitny.sk/

na stránku som narazil na základe blogu http://felixkovac.blog.sme.sk/c/159028/ ... nosti.html

Pre objektivitu, ďalšie realitné servery vyhľadané v google:
http://reality.sk/
http://www.trh.sk
http://www.real.sk/
http://reality.bazos.sk
http://reality.server.sk
http://www.epozemky.sk/
http://www.realityzone.sk
http://www.nehnutelnosti.sk/
http://www.topreality.sk/index.php
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa filip glasa »

Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

A ja doplnim novy realitny portal www.realityS.sk
Obrázok
Hypo Broker
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 25 10, 2009 11:40 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Hypo Broker »

Zdravím vás všetkých.

Dopĺňam link na nový Realitný portál | Reality-Novostavby.sk kde môžu bezplatne inzerovať aj realitné kancelárie, stavebné a dražobné spoločnosti. Osobne sa podieľam na vývoji portálu, takže budem vďačný za každý váš názor, nápad atď. Ďakujem za váš čas.
:wink: PS: Na Reality-Novostavby.sk pribudne už čoskoro viac ako 50.000 nehnuteľností na predaj, prenájom a dražby.
Prílohy
Banner-Reality-Novostavby200x200.jpg
Banner-Reality-Novostavby200x200.jpg (31.48 KiB) 70175 zobrazenia
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa embe »

Hypo Broker napísal:takže budem vďačný za každý váš názor, nápad atď.
neviem ci mam teraz nieco s internetom ale zda sa mi to pomale, hlavne vyhladavnie.

Inak prehladne, paci sa mi stranka, hlavne sa mi paci celkova cena pri pozemkoch, ine som nepozeral. Zatial ale malo inzeratov.
mmaaa
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 09 12, 2009 10:30 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa mmaaa »

V dnešnej dobe už nie je ľahké sa odlíšiť od konkurencie medzi realitnými portálmi. My to skúšame už dva roky a priznám sa - nie je to jednoduché.
No najlepšou voľbou je podľa mňa poskytnutie nejakej pridanej hodnoty užívateľovi.
Pripájam link na náš realitný portál, budem vďačná za Vaše hodnotenia ( nech sú akékoľvek:).
http://www.cupofcity.com/acheter.php?Rub=2
Zatiaľ sa nám podarilo spustiť cenovú mapu nehnuteľností pre celé Slovensko /zdarma/, online odhad ceny nehnuteľností /tiež zdarma/, magazín o bývaní, poradenské služby v oblasti bývania a virtuálne prehliadky nehnuteľností /ktoré sa nám veľmi osvedčili/.
Toľko moja skúsenosť:)
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Ta mapa nehnutelnosti je skvela... Uz rok zhanam byt v jednej stvrti mesta a toto mi neskutocne ulahci vyhladavanie. Perfektny napad.
Obrázok
mmaaa
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 09 12, 2009 10:30 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa mmaaa »

ďakujem za povzbudivé príspevky:))
momentálne hľadáme možnosti, ako sa dostať do povedomia, či už s cenovou mapou, alebo s odhadom cien...
oba nástroje majú veľmi pozitívne odozvy, ale návštevnosť rastie len veľmi pomaly...
nemáte nejaké tipy, alebo odporúčania, ako sa zviditeľniť a neminúť pri tom majetok ?? :wink:
máme rozbehnutú kampaň na googli...tá sa nám zatiaľ najviac osvedčila...tiež sa snažíme o spolupráce akéhokoľvek druhu :|
pekný dník

maja (http://www.Cupofcity.com)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čo sú to preboha za portály? Veď takých drobných sú tisíce.

Všetky lokálne majú lokálny význam. Všetky, čo sa pokúšajú preraziť na SK trhu, ale nejde im to - nemajú žiadny význam.
Takže bolo by dobre, aby toto vlákno navigovalo každého k tým najužitočnejším ako topreality.sk, reality.sk, byt.sk a pod. a tie lokálne si každý nájde sám.
Bebe tu dal dobrý zoznam, ale po troch rokoch by to potrebovalo update.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
erika22222
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 25 08, 2011 9:32 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa erika22222 »

odporúčam ísť na:
realitymapa.sk
Nehnuteľnosti sa zobrazujú na Google mape, takže máte fakt dobrý prehľad, takisto prefektne spracované vyhľadávanie.
Zatiaľ najlepšie prepracovaný portál aký som videla.
Michael007
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 20 03, 2012 12:06 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Michael007 »

doplním ešte dobrý realitný portál inzerciarealit.sk :wink:
dexter
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi 18 05, 2012 11:55 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa dexter »

Tiež je dobré poobzerať sa po stránkach samotných realitiek, často sú spracované lepšie a prehľadnejšie ako veľké servery pre všetky realitky/predávajúcich, napríklad stránka rofin.sk
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa marco »

Myslite, ze by mohol byt zaujimavy portal (SK, mozno CZ)so specializaciou na garaze, garazove a parkovacie statia ? t.j. klasicka realitna a sukromna inzercia + priestor pre vyrobcov garazi, info o novych projektoch .. ? Tento segment je vzdy pokryty v ramci vacsich (trh,topreality.sk atd.), aj ked samozrejme len okrajovo. Je to zatial vo hviezdach, ale dlhsie nad tym uvazujem.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa filip glasa »

mozno hej, ze by sa tam ludia kukali co maju problem s parkovanim - nie len ti co kukaju realitne inzercie. Kazdopadne bude to velice malicky trh.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa rmaly »

filip glasa napísal:mozno hej, ze by sa tam ludia kukali co maju problem s parkovanim - nie len ti co kukaju realitne inzercie. Kazdopadne bude to velice malicky trh.
No podla mna je dost dobre mozne, ze ak sa pritvrdi s parkovanim v BA (a potazmo aj v inych mestach), tak to moze byt zaujimave. Uvidime, co nasi mocipani vymyslia od buduceho roku. Ak by presli nejake tvrdsie opatrenia, tak asi bratislave pribudne mnoho obyvatelov a asi sa zacnu trhat o garaze...
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Pette »

marco - hej, bolo by to fajn.. tieto mikrosegmenty su zaujimave, web sa da naladit presnejsie, ako pri vseobecnych... mozes urobit zobrazit garaze na mape od miesta bydliska, urobit tam drazby garazi... moznosti je vela.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa filip glasa »

len ten web bude stale relativne malicky segment, takze to zarobi len par korun.
Natalia1981
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2016 9:10 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Natalia1981 »

mmaaa napísal:V dnešnej dobe už nie je ľahké sa odlíšiť od konkurencie medzi realitnými portálmi. My to skúšame už dva roky a priznám sa - nie je to jednoduché.
No najlepšou voľbou je podľa mňa poskytnutie nejakej pridanej hodnoty užívateľovi.
Pripájam link na náš realitný portál, budem vďačná za Vaše hodnotenia ( nech sú akékoľvek:).
http://www.cupofcity.com/acheter.php?Rub=2
Zatiaľ sa nám podarilo spustiť cenovú mapu nehnuteľností pre celé Slovensko /zdarma/, online odhad ceny nehnuteľností /tiež zdarma/, magazín o bývaní, poradenské služby v oblasti bývania a virtuálne prehliadky nehnuteľností /ktoré sa nám veľmi osvedčili/.
Toľko moja skúsenosť:)
Mne to vyhadzuje nejakú činsku stranku? :shock: Mapa na realitnej stránke je fajn vec je to naozaj prehladnejsie zaujímavý realitný portál je aj: http://www.reality-portal.eu tiez je tam aj mapa nehnutelností naozaj to ulahci hladanie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa iceberg8 »

topreality nei je to co byvalo
hrani viac predavajuceho, napr neviem ekdy bol inzerat vlozeny
a potom chrani realitky, ktore tam robia ku*va bordel
napr byt v marianke lozeny v ruzinove, ci centre.. wtf..
a to realitky robia umyselne, nebavilo ma to uz nahlasovat, prestal som ich pouzivat
adblock na take sracky ako je topreality...
neuveritelny bordel, 1 byt na celu stranu, 10 aj 15x, aj predavajucim obcas drbe v hlavach..
malokto si uvedomi, ako sa ma byt predavat...
ked som ho predaval ja, pytali sa realitky, ci mozu okopirovat moj text, ze lepsie by ho nenapisali :D
potom doslo par spekulantov, ze kupelnu prerobit.. ponukali smiesne prachy, zlava 5tisic a podobne..
ok ok, ved ja sa rad bavi s ludmi, kazda 1 konverzacia ma nieco nauci..
nakoniec som to predal tak, ze mi myslim ze foxreality dali zlavu z tusim 2000 ci 1500? provizie na 1000, normalne na doklad na papier- boli seriozni a tak hold, musel som byt aj ja.. z cenu som nezlavnil ani kkt.. ked pridu traja zaujemci, treba cenu zdvihnut presda, no nie, tak funguje trh :twisted:
ale nie.. dalsi byt co som predaval, prizemie, kazdy fnukal ze prizemie - staci pockat na hendikepovaneho cloveka a este prida navyse..
ale samozrejme, byt musi byt likvidny, aby sa dalo toto robit... ine sa predavali tak, ze som ja musel ist s cenou velmi hlboko, az do straty...
ale k teme neviem proadit, kedysi xreality ci reality boli super, potom areality to skpirovali a tiez sa dost pokazili.
MAPA s vymedzenym uzemim, to mi vzdy chybalo, to je genialny napad, som rad, ze ho niekto mal tak ako ja a ze ho aj realne zrealizoval...
slusny prtal povazujem za taky, ktory nezavadza, su ceny jednotne a nie halabala, (bez a sproviziou, bez a s nakladmi), ale tak.. problem je, ze realitky beru neuveritelne vela, 2 tisic alebo viac za proviziu, je hold vela.. mne pravnicka robi zmluvy za 300eur aj s poplatkom za kataster, tak som kupil v Ba byt, pekne, vsetko na zmluvu a doklad, legalne atd.. kam optom ide zvysok 1700 z provizie? nebodaj na domenu a hosting ? benzin? preboha, a kto preplati cestu pokladnicke z LIDl do roboty? cize toto je dalsi kamen urazu.. ralitak si mysli ze ved ma sto litrov, ukusnem si zo dva ci tri..
isto.. tak ako IZP, vsakze...
ale cest vynimkam, niektori to beru vazne, robia to radi, nefnukaju, tych mi je luto poslat prec...
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Rokosák »

Slovensky realitny trh ma niekolko vyziev, ale riesenie sa najde. V podstate treba byt asertivnym. Ja ked som predaval byt som sa poradil s realitnou kancelariou, ktoru som si vybral a na provizii dohodol. Nakoniec kancelaria aj priniesla seriozneho kupca, ktoremu som byt predal.

Medzitym som dostal plno telefonatov od inych kancelarii. Im som povedal, doneste ziveho zaujemcu a dostanete proviziu x. Oni ze, " ale nasa provizia je vyssia". Moja odpoved bola tak nikoho do bytu nenoste.
Niektore kancelarie inzerovali moj byt za vyssiu cenu. Ja som si urcil cenu sam a takymto kancelariam som vysvetlil, ze navysenie ceny (nieco ako 99 centov na 1.05 Eura) je hlupost a ak inzerat nestiahnu tak cez nich byt nekupim, ani keby mi doniesli jedineho kupca planety.
Byt sa predal za dva dni, a prevod bol bez problemov a proces predaja zaujimavy.
Zaujimava bola jedna finta, ktoru som odmietol. Pride dvojica kde manzel sa tvari ako kupec a manzelka je realitacka. Ponuka 500 Eur ihned a "ostatne sa vybavi za par dni". Tym by si byt zarezervovali a potom hladali kupca. Ja by som si obmedzil trh a preto som ponuku odmietol.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
karol2333
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 02 10, 2016 12:19 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa karol2333 »

kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa kolega »

Zdravim vas, vedel by som urobit "dalsi" realitny web avsak aj s informaciou o cene ktora by mala zodpovedat roznym atributom (poloha, velkost a ine). cena sa da ziskat roznymi statistickymi modelmi. viem si predstavit ze to moze pomoct pri investovani teda zoradit ponuku podla velkosti prilezitosti (nizsia cena nez by teoreticka mala byt).

Myslite si ze by to malo pre niekoho hodnotu ? (hodnotu -> platena sluzba)
Andr3w1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 18 03, 2017 3:01 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Andr3w1 »

@Kolega,
podla mna to zmysel celkom ma, da sa to vyuzit, avsak niec opodobne uz ma nejaka slovenska institucia (neviem si presne spomenut nazov institucie ani stranky)...
Btw dalsi web, co sa teraz rozbieha je aj http://www.realitnyjanosik.sk" onclick="window.open(this.href);return false;.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa kolega »

@Andr3w1
diky za reakciu, na tej stranke ale nevidim odhad ceny nehnutelnosti (alebo mi nieco unika ?)

chcel by som vediet najst nehnutelnosti ktore su podcenou (podla nejakeho dohadu)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pod cenou znamena, ze odhad je nad cenou. Teda nespravny odhad. Cena nehnutelnosti je vzdy dohodou medzi predavajucim a kupujucim.

Snaha o hladanie "spravnej" ceny je znakom hladania logiky a spravodlivosti na trhu, ktory sa chova iracionalne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa kolega »

Rokosák napísal:Pod cenou znamena, ze odhad je nad cenou. Teda nespravny odhad. Cena nehnutelnosti je vzdy dohodou medzi predavajucim a kupujucim.

Snaha o hladanie "spravnej" ceny je znakom hladania logiky a spravodlivosti na trhu, ktory sa chova iracionalne.
ok, ja napriklad verim ze nie je uplne iracionalny, teda ze cena ma svoju logiku.

trochu mimo: robim web podobny tomuto http://projectestate.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;
pre svk nic take nevidim
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa kolega »

stale na tom robim, zatial sa mi nepodarilo dostat primernu chybu odhadnutej ceny od realnej ceny pod 10%, myslim ze nad 10% je to prilis, znamena to ze niektore ceny su aj 50% mimo odhadu co je dost nerealne.

je mozne ze nemam dost informacii ohladom danej nehnutelnosti (nemam vsetky informacie ktore definuju cenu)

uvidim ako dalej. mozno to ma aj tak nejaku hodnotu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pozri si www,zillow.com. Maju algoritmus na odhad ceny nehnutelnosti. Ale uvedomuju si, ze to je iba odhad.

Povedzme, ze byvas v budove, v ktorej je 10 rovnakych bytov. Bez ohladu na odhady, ak sa jeden preda za 100, tak je cena vsetkych ostatnych 100. Ak za 120 tak 120. Ak sa dalsi byt preda za 90 tak je cena vsetkych 90.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
kolega
Silver Member *
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 02 08, 2011 12:21 am

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa kolega »

dik za link, jo asi nie je ziadna cena uplne spravna, ten rozsah mi pride ale obcas prilis velky
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Nepoznáte náhodou nejaké dobré Filipínske realitné portály?
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozri si 2 najväčšie celosvetové: Century21 a Remax. Aj tak by si lokálnym filipínskym nedôverovala..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa rmaly »

V zahranici by som investoval (do nehnutelnosti) len pokial by som mal k tomu zahraniciu nejaky vztah. To znamena, ze bud na to miesto casto chodievam a paci sa mi, alebo tam mam velmi velmi dobrych znamych apod.
Len tak zo Slovenska hladat v inej krajine (a este mimo EU) nehnutelnost, tomu sa hovori velka... ehm odvaha :)
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Ďakujem, iba sa mi veľmi páčia Filipíny (aj Manila) a chcela by som tam ísť žiť na dôchodok
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa rmaly »

Peggy36 napísal:Ďakujem, iba sa mi veľmi páčia Filipíny (aj Manila) a chcela by som tam ísť žiť na dôchodok
O to nejde, to je legitimne. Ale aj tak by som zacal tym, ze tam pojdem na dovolenku a ked tam budem, zacnem si zistovat vsetko okolo toho... aj realitne portaly (miestne)...
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Peggy36 »

rmaly napísal:
O to nejde, to je legitimne. Ale aj tak by som zacal tym, ze tam pojdem na dovolenku a ked tam budem, zacnem si zistovat vsetko okolo toho... aj realitne portaly (miestne)...
Zo Slovenska ? Alebo odkiaľ? To je teraz komplikované. Možno neskôr.

Mohla by som si tam kúpiť iba mini byt. Ale s bazénom, klímou a dobrým výhľadom by mi to stačilo.
Kým Smdc postavia taký “condocomplex” tak to trvá aj 4-5 rokov (pri ich tempe a dažďoch / vlhkosť).

Ale kto vie čo bude. Alternatíva by to bola.
:)
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa rmaly »

Peggy36 napísal: Zo Slovenska ? Alebo odkiaľ? To je teraz komplikované. Možno neskôr.

Mohla by som si tam kúpiť iba mini byt. Ale s bazénom, klímou a dobrým výhľadom by mi to stačilo.
Kým Smdc postavia taký “condocomplex” tak to trvá aj 4-5 rokov (pri ich tempe a dažďoch / vlhkosť).

Ale kto vie čo bude. Alternatíva by to bola.
:)
Velmi nerozumiem otazke, ze ci zo Slovenska...
O tom pisem, ze aj ja planujem na dochodok nejaku teplejsiu krajinu, ale riesit nieco zo Slovenska je blbost, pokial tam nemas nejake zazemie (znameho, nepoznas to, rodinu...) Preto som pisal, ze urcite kupovat byt teraz na Filipinach ak si tam nebola cez nejaku realitku ktoru najdes na webe je "odvazne"...
Takze postup by som zvolil nasledovny - teoreticka priprava, dovolenka a obzretie si miesta kde chces ist zit a az potom hladat miesto kde si kupis nehnutelnost...
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Tak ako som to myslela, neviem o tom že by niekto na SK predával dovolenky na Filipíny.
A ešte prestupovať a trčať na letisku v nejakej odveci krajine to ma neláka.

Nemusím tam poznať nikoho, niečo si zisťujem sama čo môžem (poisťovňa, našla som už nejaké portály zippymatch a pod.) a keď to bude aktuálne nájdem si dobrého právnika..

A kam by si chcel ísť ty? Niečo lukratívnejšie ?
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa Chris »

to zdie ako dost katastroficky scenar peggy36 - dovolenku na filipiny urcite zozenies , dnes sa da uz vsetko.
Odporucal by som tam ist kupit si letenky a cez airbnb prenajat byt/dom a vyskusat. Ak si veris :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
morom
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:09 pm
Has thanked: 80 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa morom »

Na filipinach som bol 3 tyzdne, precestoval som viacero ostrovov. Staci kupit letenku. Na lokalne lety sa daju kupit letenky tiez online. Trajekty bez problemov tam. Ubytovanie bud cez booking alebo na kazdom letisku/pristave uz caka kopa "nadhanacov", co zabezpecia. Krajina je to lacna, takze nie je problem :).
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Realitné portály

Príspevok od používateľa rmaly »

Peggy36 napísal:Tak ako som to myslela, neviem o tom že by niekto na SK predával dovolenky na Filipíny.
A ešte prestupovať a trčať na letisku v nejakej odveci krajine to ma neláka.

Nemusím tam poznať nikoho, niečo si zisťujem sama čo môžem (poisťovňa, našla som už nejaké portály zippymatch a pod.) a keď to bude aktuálne nájdem si dobrého právnika..

A kam by si chcel ísť ty? Niečo lukratívnejšie ?

Po zadani do guglu "dovolenka filipiny" mi hodilo link na cestovku, kde napisalo "Dovolenka Filipíny - 2 446 zájazdov".
Co sa tyka tvojho postupu, tak ja napriklad by som nekupil ani byt v inej casti BA bez toho, aby som si o tom nezistil co najviac (okolie a pod). Zahranicie je navyse este zradnejsie aj v legislative, jazyku, zvykoch, urcitej pravnej istoty apod. Takze naozaj ani neviem pochopit nakup na dialku. Ani pri Domasi by som si nieco nekupil na dialku.
Ale su to kazdeho peniaze...

Ja pokukujem po viacerych destinaciach. Za prve sledujem stranky "top ten destinations for retirement"... kde clovek ziska aky taky prehlad, co su plusy a minusy jednotlivych statov / destinacii...
Ale v principe su momentalne najvacsi favoriti
1, Spanielsko - lebo zatial je to stale v EU, plati sa eurom, domov sa dostanes aj vlakom, jazyk je lahky a pokial aj za 20 rokov budeme spolu v EU, tak pravna ochrana a podobne su omnoho jednoduchsie ako niekde ine. A samozrejme je tam teplejsie... Je to z mojho pohladu jedna z najrealnejsich destinacii, v konecnom dosledku tam zije kopec UK a DE dochodcov (spolu s Talianskom a pod)...
2, Pokial by sa mi podarilo naozaj mat dost penazi (viac ako milion eur), tak dalsia volba je pre mna Mauritius. Pocasie je tam luxusne, podla vsetkeho tam vladne tolerancia (mix kultur a zatial som nevidel, ze by sa tam nejak mlatili). Ceny su trosku vyssie ako v Bratislave (dajme tomu mensi byt/ dom orientacne 200.000). Ziadne prirodne katastrofy som tam nezaznamenal, najjedovatejsi zivocich na susi je vraj vacsia osa...
Nevyhody su, ze je to podstatne dalej od "domova" ako Spanielsko (rodina, "zazemie" apod)... Samozrejme mimo EU. Tak isto sa viac clovek dohovori francuzsky ako anglicky, na co sa tiez musim prirpavit.

Ale urcite, nez pojdem na "dochodok', tak zacnem tuto krajinu navstevovat, poriadne studovat legislativu, popytam sa pravnikov a asi tam skusim aspon 6 mesiacov zit predtym, nez nieco kupim...

tolko teorie k planom
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"