Realitné portály

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.

Re: Realitné portály

Poslaťod rmaly » Pia 11 24, 2017 11:54 am

Peggy36 píše:Tak ako som to myslela, neviem o tom že by niekto na SK predával dovolenky na Filipíny.
A ešte prestupovať a trčať na letisku v nejakej odveci krajine to ma neláka.

Nemusím tam poznať nikoho, niečo si zisťujem sama čo môžem (poisťovňa, našla som už nejaké portály zippymatch a pod.) a keď to bude aktuálne nájdem si dobrého právnika..

A kam by si chcel ísť ty? Niečo lukratívnejšie ?

Po zadani do guglu "dovolenka filipiny" mi hodilo link na cestovku, kde napisalo "Dovolenka Filipíny - 2 446 zájazdov".
Co sa tyka tvojho postupu, tak ja napriklad by som nekupil ani byt v inej casti BA bez toho, aby som si o tom nezistil co najviac (okolie a pod). Zahranicie je navyse este zradnejsie aj v legislative, jazyku, zvykoch, urcitej pravnej istoty apod. Takze naozaj ani neviem pochopit nakup na dialku. Ani pri Domasi by som si nieco nekupil na dialku.
Ale su to kazdeho peniaze...

Ja pokukujem po viacerych destinaciach. Za prve sledujem stranky "top ten destinations for retirement"... kde clovek ziska aky taky prehlad, co su plusy a minusy jednotlivych statov / destinacii...
Ale v principe su momentalne najvacsi favoriti
1, Spanielsko - lebo zatial je to stale v EU, plati sa eurom, domov sa dostanes aj vlakom, jazyk je lahky a pokial aj za 20 rokov budeme spolu v EU, tak pravna ochrana a podobne su omnoho jednoduchsie ako niekde ine. A samozrejme je tam teplejsie... Je to z mojho pohladu jedna z najrealnejsich destinacii, v konecnom dosledku tam zije kopec UK a DE dochodcov (spolu s Talianskom a pod)...
2, Pokial by sa mi podarilo naozaj mat dost penazi (viac ako milion eur), tak dalsia volba je pre mna Mauritius. Pocasie je tam luxusne, podla vsetkeho tam vladne tolerancia (mix kultur a zatial som nevidel, ze by sa tam nejak mlatili). Ceny su trosku vyssie ako v Bratislave (dajme tomu mensi byt/ dom orientacne 200.000). Ziadne prirodne katastrofy som tam nezaznamenal, najjedovatejsi zivocich na susi je vraj vacsia osa...
Nevyhody su, ze je to podstatne dalej od "domova" ako Spanielsko (rodina, "zazemie" apod)... Samozrejme mimo EU. Tak isto sa viac clovek dohovori francuzsky ako anglicky, na co sa tiez musim prirpavit.

Ale urcite, nez pojdem na "dochodok', tak zacnem tuto krajinu navstevovat, poriadne studovat legislativu, popytam sa pravnikov a asi tam skusim aspon 6 mesiacov zit predtym, nez nieco kupim...

tolko teorie k planom
rmaly

Re: Realitné portály

Poslaťod Peggy36 » Pia 11 24, 2017 5:53 pm

Ďakujem Ti za tipy.

Teraz ani nerozmýšľam nad dovolenkou (kupovala som byt tu na SK ale asi som spravila chybu) i keď more mi robí veľmi dobre (mala som problémy s dýchaním).

Nad španielskom som uvažovala ale odrádza ma veľa vecí - neviem ani ñ po španielsky, nestabilita, chodia im tam utečenci a pod..
Síce aj na Filipíny chodia, musia sa prispôsobiť ale oni majú aj dosť svojich ľudí čo by mohli pracovať a keď niekto vyskakuje tak p, Duterte hneď spraví poriadok, páči sa mi režim, aj angličtina tam je, ulice po španielsky, sú tam kresťania, veľa obchodov (centier), aj tie ich “gaziky”, ... :D No veľa vecí... a keď sa budem báť niekam ísť tak si zoženiem bodyguarda..

Nech sa Ti to splní.
Čau.
Peggy36

Predchádzajúci

Späť na Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť