Viete mi poradit?

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
bambulka
Active Member
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ut 30 09, 2008 8:18 am

Viete mi poradit?

Príspevok od používateľa bambulka »

Zdravim, viete mi niekto poradit, kde by som mohla najst nejake forum, kde by som sa mohla spytat jednu otazku, ak na nu niekto vie odpovedat, budem rada. Chcel aby som sa spytat, bol by taky priklad, ze ja by som zdedila byt este pred svadbou a potom by som sa vidala ale byt by ostal napisany len na mna. Ak by som sa rozviedla, musela by som dat polovicu z bytu manzelovi, alebo to neplati, ze musim dat polovicu manzelovi, kedze som ten byt zdedila.
Dakujem velmi pekne za odpovede. Ak by niekto vedel poradit nejake forum, kde by som sa to mohla spytat, tak mi prosim napiste.
Dakujem este raz.
janula
Silver Member *
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 12:22 pm

Re: Viete mi poradit?

Príspevok od používateľa janula »

pokial si ten byt zdedila a nepredala ho s naslednou kupou ineho alebo nevymenila za iny, tak nespada do bezpodieloveho vlastnictva manzelov
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3857
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 127 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Viete mi poradit?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

chces sa vydat alebo len vidat
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Viete mi poradit?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

presne tak ako pise janula, ak si byt nadobudla pred manzelstvom, nespada do BSM, tz. manzel nan nema v pripade rozvodu narok
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: Viete mi poradit?

Príspevok od používateľa Bebe »

V BSM sa ocitne všetok majetok, ktorý môže byť predmetom vlastníctva a ktorý nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva. Výnimkou sú veci, ktoré jeden z manželov získal dedičstvom alebo darom, ako aj veci, ktoré podľa svojej povahy slúžia na osobnú potrebu alebo výkon povolania len jedného z manželov. Do režimu BSM rovnako nespadajú veci vydané v rámci reštitučných predpisov jednému z manželov.
http://www.etrend.sk/osobne-financie/mo ... 15027.html
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"