troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa jonatanus »

vcera som si pozeral zo srandy reality.sk, rodinne domy. bratislava+okolie 10-50 milionov (vacsinou to nebolo nic extra).
1. to realne za te ceny niekdo kupuje alebo to su ceny z 2007? :lol:
2. kdo si kupuje rodinny dom za 10-50 milionov?
3. ktory idiot co ma 20-50 milionov, si kupi hotovy rodinny dom miesto toho aby si ho postavil - ved to je snad aj lacnejsie a hlavne ked tam ma niekdo pekne gycove fontanky a podobne...

nejak netuzim po rodinnom dome, ale obcas si tak predstavim, ze mat bazen poriadny, velku zahradu, dvoch 60kilovych psickov.. ale ze to by som potreboval 50 milionov a aj keby som tolko mal by mi to pripadalo jako vyhodene peniaze.

no a potom ma tak napadlo ze bazen, zahradu, dokonca kone, atd. ma na dedine prakticky kazdy druhy socialny pripad.. kolko moze vyst postavit si dom v nakej hladovej doline? :lol:

(pripadne to filip presun do offtopicu)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa filip glasa »

50 miliónov korún - tak keď zrovna nepotrebuješ bývať do 1000m od bratislavskeho hradu, tak si teda nepozeraj tieto lokality :-) Mimochodom pozemok by ťa tak či tak vyšiel pár desiatok miliónov. Inak pekný dom na predaj má pod Slavínom Miro Noga. Dostaval ho tuším minulý rok.

Ja myslím, že v okrajových štvrtiach a v blízkych dedinách nájdeš domy za 4 -7 mil. bez problému.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:50 miliónov korún - tak keď zrovna nepotrebuješ bývať do 1000m od bratislavskeho hradu, tak si teda nepozeraj tieto lokality :-)
to mas 50-100

samozrejme neviem ci to su nake cisla z brucha alebo to skutocne naky idiot kupi...


niekde na orave alebo jakej hladovej doline si kupis 5 hektarov po 20halierov a postavis si tam co chces.

kupis si dom za 100 milionov na slavine a zistis ze mas suseda idiota to asi neni bohvieco, vid knazko v palbe :lol:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa filip glasa »

Noga predával celkom vkusný dom za 40 mil. so slušným pozemkom v lete minulého roka a myslím, že sa to nepohlo. Tak skús ho za 30 :-)

Keď chceš bývať v Karlovke, tak pod 10 asi nič nenájdeš. Ale jak ťa poznám, tak ty si skromný chlapec a Podunajské Biskupice by ti vôbec nemali vadiť :-)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:Keď chceš bývať v Karlovke, tak pod 10 asi nič nenájdeš. Ale jak ťa poznám, tak ty si skromný chlapec a Podunajské Biskupice by ti vôbec nemali vadiť :-)
pochybujem ze sa dostanes z velkym pozemkom+bazenom do 10mil kludne aj v perneku

musim pockat kym klesnu ceny, az to bude za 3 zacnem vyjednavat :lol:

za 5 mozno kupis v perneku namackany jeden dom na druhom s 20m zahradkou. a v tom nevidim ziaden rozdiel voci bytu. a este potrebujes auto
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Kdesi som čítal, že američania pri kúpe nehnutelností stanovujú cenu podľa troch kritérii : lokalita, lokalita a lokalita.

Zdá sa, že aj u nás je to tak.
Není to o tom , kto je blbec a kto nie ale kto na to má a kto nie.

Dom postavíš aj za 1 milión, ale závisí aké máš nároky.
Na houby ti je bungalov v Pánbožkovejriti, keď si zvyknutý na úroveň veľkomesta.

Je to ako na burze. Cenu robí trh.
A trh sme my - ľudia.

Mňa fascinujú trhové anomálie.
Napríklad poznám chlapíka, ktorý postavil dom na blbom mieste a darmo do neho vrazil milióny - nikto mu za neho nedá ani 20% ceny.

A na druhej strane iný chlapík kúpil v správnej chvíli za správnu cenu velký pozemok v najlepšej lokalite a trpezlivo ho ponúkal za päťnásobok trhovej ceny až ho predal.
A predal ho za 5 x vyššiu cenu preto, lebo v danej lokalite už taký pekný pozemok neexistoval...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa jonatanus »

juggler suhlasim, ale da sa nato pozerat z troch roznych pohladov:
-kupit nehnutelnost ako investiciu
-kupit nehnutelnost na machrovanie
-kupit nehnutelnost pre seba

povedz mi na keru onu je niekomu dom na slavine. na nic, jedine na machrovanie.
este pochopim ked ma niekdo firmu a chce prestiznu adresu, iste je to lepsie jak petrzalka.. ale na byvanie, to nepochopim...

takze ked nepotrebujes patrit medzi slovensku betonovu smotanku a byvat v inac prisernom ale vela vela vela betonovom dome (ak by si mal pekny dom ale nebolo tam dostatocne mnozstvo betonu tak je ti to na machrovanie na nic, pretoze slovenska betonova smotanka nevidela jak ziju "normalni" bohati ludia tak si to odvodili od mnozstva betonu), usetris polovicu ceny.

druha otazka je ci vobec potrebujes byvat v meste. ty ani ja nechodime do roboty a mozme robit bar de, kde je internet, takze kludne aj v hornom vyplachu.

potom ma napadne ale co kamarati, sak tu mam vsetkych kamaratov. akorat ze polovica kamaratov je mimo bratislavy a druhu polovicu vidim raz za 2 mesiace. akorat rodinu vidim castejsie.

co potrebujes k zivotu? prides nakupit raz za tyzden do mesta do nakeho teska a dalej potrebujes co? ja jednu restauraciu kam chodim zrat. ludi nenavidim, vsetky mozne socialno-neviem-jake miesta nevyhladavam.
samozrejme ze ti ludia na dedine su trocha.. ini.. ale to mi moze byt tiez jedno. obchody atd. na dedine to je peklo, ale to pouzivat snad netreba.

chcem mat svaty pokoj. internet, restauraciu a klud.
jediny problem je mozno deti, ale bez deti....
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa filip glasa »

určite že keď budeš čakať, tak budú lepšie ceny. A ak to má byť niekde na dedine, tak sa asi viacej vyplatí starý dom, alebo pozemok a postaviť si svoj nový dom, podľa tvojich predstáv.

Na našej ulici sa napríklad predávali dva domy za 7-8 mil. Jeden slušný obývateľný a druhý na zbúranie. Pozemky okolo 600-800m2. Ale keď pozeráš novostavby domov, tak jasné, že to bude cez 10 mil. Dneska ti každá 3 mesačná stavebná firma urobí na najlacnejší dom ponuku na 5mil. Keď má ten dom mať aspoň 150-200 m2, tak ešte viac. Pritom za tieto ceny stavajú v pohode aj rakúske stavebné firmy - s rakúskymi stavbármi.

pjekný na prvý pohlad:

http://www.reality.sk/zakazka/1990-0001 ... mok-750-m2" onclick="window.open(this.href);return false;
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa jonatanus »

750m2 za 5 milionov

tu mas m2 za euro
http://www.reality.sk/zakazka/0775-0062 ... axireal-sk" onclick="window.open(this.href);return false;

akorat to uz bude problem nelen internet ale mozno aj splachovaci hajzel :lol:

inac likvidita takychto pozemkov musi byt uplne uzasna, do toho raz investujes a modlis sa aby sa to podarilo predat tvojim vnukom :lol:


alebo senec 800m2 za 1.5mil
http://www.reality.sk/zakazka/3094-0000 ... j-lokalite" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: troska filozofickej diskusie aby rec nestala

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ten Senec vyzerá moc lacno - bude v tom na 100% nejaký háčik.

No najprv musíš vedieť jak moc ti vadí bývať úplne mimo BA. Keď ti to nevadí, tak môžeš kúpiť aj kus lesa s horárňou pri Bardejove, ale aby si si to po roku bývania nerozmyslel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"