Kúpa pouzemku - značka výhodne

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa embe »

Inak teraz jak kukam pozemky tak na realiy.sk toho teda moc neni. Ovela viac som toho nasiel na topreality.sk, viete poradit este nejaky iny server dobry na nehnutenosti? Kazdopadne rad by som kupil teraz pozemok o 50% lacnejsi v stupave ako pise Bebe hore. Problem je ze taky neni :)

Kupim pozemok v Stupave cca 800 m2, 66 EUR/m2. Platba v hotovosti. Najlepsie v igelitke. Mate niekto?

Ako pise tu A. Chury z Remaxu tu:

http://living.hnonline.sk/clanky/hnreal ... kazdu-cenu
Andrej Churý, riaditeľ RE/MAX Elite
Ak by som premýšľal nad bývaním v rodinnom dome, záležalo by hlavne na mojom rozpočte. V rámci Bratislavy a okolia by som si vybral smer Dúbravka – Stupava. Z týchto miest je dnes najlepšia dostupnosť do mesta. Ceny sa pohybujú od 66 eur za štvorcový meter až po 400 eur za štvorcový meter. Štandardom by určite mali byť dotiahnuté inžinierske siete.
otazka znie, kto si kupi 5000m2 aby si postavil RD....lebo take ceny (66 EUR) su len pri ozaj velkych pozemkoch...priemer je okolo 120 EUR +/-
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

vyčkaj času jak hus klasu

1.ešte sme moc neklesli - je ešte na čo čakať
2. ponukové ceny v inzercii neznamenajú, že za to aj kúpiš. Reálne sa dohodneš o 10-20% nižšie
3. 50% zľavu nehladaj v inzercii

začni tým, že sa vyberieš priamo do tej stupavy omrkneš si to tam a začenš študovať katastrálny portál.

Teoreticky skús ísť na obhliadky k "developerom" čo predávajú nové lokality pozemkov. Tí sú najviac pod tlakom a možno ti dajú vyššiu zľavu ako bežní súkromní ľudia.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bebe »

embe napísal:Problem je ze taky neni..
Problém je, že si myslíš, že taký nie je. Filip má pravdu, ak budeš sedieť na zadku, nikto za Tebou nepríde a nedá Ti 50%zľavu, tú si musíš "zaslúžiť". Ak by si mal dosť cash, tak kúpiš veľký pozemok rozparceluješ na menšie a obratom predáš za dvojnásobok, ale ani to sa nedá urobiť z postele.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozemky sa dobre hľadajú cez satelit (napr. Google Earth).

Cena pozemkov a nehnutelností nemusí ísť velmi dole, stačí nájsť zúfalcov, čo to musia predať.
Napr. ja som videl rozostavané domy aj s pozemkami, ktoré nevedia predať ani za polovičnú cenu ako pred krízou, ale musia ich predať, lebo banka na nich tlačí.
Dobré príležitosti nájdeš aj cez dražby a aukcie.
Počet zhabaných realít stúpa.
To tiež sleduj - hlavne opakované dražby.

Buď trpezlivý - dobrý kšeft sa hľadá dlho a spravidla príde vtedy, keď nemáš volné peniaze :wink:

Výbornou príležitosťou ako kúpiť dobrý pozemok v dobrej lokalite je nehľadať len stavebný pozemok, ale rovno nejaký starý dom na dobrom pozemku.
Starých domov o ktoré sa ľudia nevládajú starať je habadej.
Dom vieš prestaviať, alebo zrovnať zo zemou.
Ale samotný pozemok v dobrej lokalite, ten bude stále rásť na cene.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v St 26 08, 2009 1:09 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Lobista »

Dobré príležitosti nájdeš aj cez dražby a aukcie.
Počet zhabaných realít stúpa.
To tiež sleduj - hlavne opakované dražby.
A kde najdem oznamenie o tom, ze sa bude konat nejaka drazba? V obchodnom vestniku alebo niecom podobnom?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja mám pár liniek, ale som teraz na inom PC.
Skús si to vygooglovať.
Sledoval som asi tri dražobné firmy, čo robia pre banky z celoslovenskou pôsobnosťou.
A potom si pozri stránky mesta, či tam nie sú verejné odpredaje (majetok mesta, byty po neplatičoch a pod.).

Tieto kšefty boli niekedy dosť manipulované, ale teraz je to vraj lepšie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Lobista »

Tak som si to vygooglil a nasiel som zopar firiem. Ale tie vyzeraju, ze vsetko robia drazby dobrovolne, takze tam az taky priestor na zlavy asi nebude. Skusim sa v tom este pohrabat :P .
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Ja sa tiež orientujem na tie aukcie. Problém je v tom, aspoň čo som pozeral u nás, že musíš zložiť zábespeku rádovo niekoľko stotisíc. Takže odhadujem, že treba mať aspoň tak pól miliona v hotovosti. No verím, že sa tam v dohladnej dobe objavia zaujímavé príležitosti.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Pette »

Ak chcete lacno kupovat, treba si sance hladat - na ziadnej drazbe ich pod nos ponuknute nedostanete.

Teda - hladat, hladat, hladat, jednat, mat pripraveny cash a kvalitne zmluvy v ruke, vediet realizovat kupu okamzite. Toto uplne staci.
Uz sa objavuju skvele moznosti na kupu, pozemky, cele bytove domy, obchodne priestory - samozrejme, treba vediet, co s nimi clovek chce robit - buy and hold uz nebude fungovat.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa embe »

Bebe napísal:Problém je, že si myslíš, že taký nie je. Filip má pravdu, ak budeš sedieť na zadku, nikto za Tebou nepríde a nedá Ti 50%zľavu, tú si musíš "zaslúžiť". Ak by si mal dosť cash, tak kúpiš veľký pozemok rozparceluješ na menšie a obratom predáš za dvojnásobok, ale ani to sa nedá urobiť z postele.
Kliiidek Bebe :D
ja som sa tomu zacal venovat len teraz, kedze chcem stavat v buducnosti. Kazde zaciatky su tazke. Okrem toho ked je clovek naplno zamestany, tak tazko vladze este do noci behat niekde po realtivne neznamych dedinach. Okrem toho co si napisal, ze kupit velky pozemok, rozparcelovat a predat za dvojnasobok, si toho teda moc nenapisal; forum je hlavne o tom, aby sa poradilo a pod.

Podla mojho nazoru - mozno sa mylim, pre niekoho ako ja, kto chce kupit 800m2 pozemok v stupave a pride teda do dediny ako si to laicky predsatvujem, a oslovim tych, co tam pozmeky predavaju, ze "dam ti polovicu alebo 3/4 toho co pytas" tak predpokladam, ze ma vysmeje, pretoze (opat predpokladam) si mysli, ze cena nepojde dole, resp si mysli, ze pojde hore aj vdaka masivnej podpore tychto informacii zo strany vsetkych medii a aj vyjadreni bank. A ti, co naozaj musia predat, lebo su v problemoch, tak si myslim, ze tieto lukrativne veci su hned "rozobrane".
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

mala by ti stačiť informácia, ktorá tu padla už niekoľko krát:

1. developeri dávajú zľavy takmer každému
2. smalé súkromné predaje sa zrealizujú za cenu o 10-20% nižšiu ako je v inzercii

Z toho vyplýva, že pri každom inzeráte je možnosť zjednávať cenu. A ak pôjdeš ešte hlbšie - teda nie len do inzercie, ale priamo si vytipuješ pozemok, cez katastrálny portál nájdeš majiteľa a takto ich budeš oslovovať, tak možno získaš ešte nižšiu cenu.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa embe »

filip glasa napísal:mala by ti stačiť informácia, ktorá tu padla už niekoľko krát:

1. developeri dávajú zľavy takmer každému
2. smalé súkromné predaje sa zrealizujú za cenu o 10-20% nižšiu ako je v inzercii

Z toho vyplýva, že pri každom inzeráte je možnosť zjednávať cenu. A ak pôjdeš ešte hlbšie - teda nie len do inzercie, ale priamo si vytipuješ pozemok, cez katastrálny portál nájdeš majiteľa a takto ich budeš oslovovať, tak možno získaš ešte nižšiu cenu.
rozumel. Vykonam :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

jedni známi napríklad predávajú pozemok za 150 000 EUR. Ale dostali ponuku len na 120 000 EUR. Moc sa im do toho nechce, ale ked nikoho iného nedájdu, tak asi predajú aj za 120 000. Teda pokial si to ten kupujúci dovtedy nerozmyslí.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa embe »

musim sa tomu povenovat, pozret sa na to viac do hlbky, najst si cas, vziat si dovolenku atd...
velmi dobry kamarat tiez chcel ist kedysi do stupavy,ale tie ceny pred 5 rokmi boli uz vtedy vysoke, tak nakoniec mu ucaroval Hviezdoslavov (okr. Dunajska streda). Neni to az tak daleko, ceny su tam ovela prijatelnejsie, ale mam obavy zo zapch. A neni tam zatial kanalizacia.
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bebe »

embe napísal: Podla mojho nazoru ..ako si to laicky predsatvujem, .. si mysli, ..resp si mysli, .. tak si myslim, ze tieto lukrativne veci su hned "rozobrane".
všetko o.k. iba ešte raz opakujem, malý problém je, že moc myslíš. Častokrát je to na škodu veci. Radšej si ujasni čo vlastne chceš, utvor si o tom jasnú predstavu a potom za tým choď. Ak budeš veľa takto myslieť, tak si iba vytváraš bariéry ale k cieľu sa nedostaneš a aj keď vyrazíš do terénu, bude to sklamanie a utrpenie zároveň.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa embe »

Ja som o tom presvedceny ze sa to da tak ako pisete....ja to dokonca aplikujem v mensom v beznom zivote, niekedy uspesne, niekedy menej...len pri tomto sa bojim, ze ludia predsalen lipnu viac k vacsiemu majetku a nechcu predat aj ked cena klesa. Ako pisal tusim Juggler dakde vyssie, drzia a potom nepredaju ani za tolko kolko im ponukali nazaciatku (tiez Filipov priklad 150kEUR vs 120kEUR)
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Pette »

Najlepsie kupy sa samozrejme nerobia pri ludoch, ktori maju jeden pozemok a pocitaju kazde euro... Ak nemaju dlhy a pod, nic ich do predaja netlaci.

Ine je, ked chlapik kupil bytovy dom za 30 mil, teraz mu padla firma, ma dlhy, mercedes na leasing a milenku v prenajatom byte...:)
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa Bebe »

Uvediem taký malý príklad z vlastnej praxe. Pred trinástimi rokmi kúpil známy garáž za 50tisíc a o tri roky neskôr sme tú istú garáž od neho kúpili za 95tisíc. Boli sme určite vtedy slabo informovaný, o garáži sme uvažovali a toto sa naskytlo tak sme to vzali. O desať rokov neskôr už informovaný, sme v tej istej lokalite kúpili garáž iba o 5tisíc drahšie, za 100tis. Teraz sa tam dá kúpiť garáž za 100, ale aj 200tis. Ešte stále sú tam majitelia, ktorý si to postavili svojpomocne vtedy za 5-10tis. Od takéhoto majiteľa je reálna nižšia kúpna cena, než od majiteľa, ktorý za ňu dal 160tis pred dvomi rokmi. Ak je niekto z Trenčína, kde sú garáže drahé zdá sa mu aj 200tis. dobrá cena.

Čo sa týka toho rozparcelovania, to mala byť taká domáca úloha a na ostatné varianty si mal prísť sám, lebo existujú mnohé riešenia. Napr. nájdeš niekoho kto tie peniaze na veľký pozemok má a povieš mu o dobrej investícii kde ty nájdeš ďalších záujemcov na kúpu pozemku a odmenou Ti bude pôvodná cena pozemku, alebo nájdeš ďalších záujemcov sám a kúpite veľký pozemok spoločne a podobne. Možných riešení ale určite existuje oveľa viac.

Žiadna rada však nepomôže človeku, ktorý trpí predsudkami. Pri akomkoľvek obchodnom jednaní, ktoré má byť úspešné, musia ísť všetky predsudky stranou.
Vedieť sa pozrieť na vec z viacerých uhlov, je pre mňa dôležitejšie, ako skalopevne zastávať určitý názor.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

Inak embe, zatiaľ sa mi to nechce rozdeľovať, ale je to tu skôr o kupovaní pozemku ako investovaní do nehnuteľností. Ak to ešte chvíľku pôjde týmto smerom, tak tému rozdelím.

Môj názor na Stupavu:

Stupava má dosť otrasne napojenie na dialnicu a Lamač. Skús si niekedy v pondelok privstať a vydaj sa o 8.00 zo Stupavy smerom na BA. A naopak niekedy v piatok o 15.00 do Stupavy. Zapchatá je jednak samotná Stupava, trošku Záhorská Bystrica a dosť dlho čakáš pri napojení na diaľnici. V špičkách ani Lamač nebýva ktovie čo.

Vraj sa plánuje aj kvôli VW aj kvôli Stupave ďalšia ďialničná prípojka medzi VW a Stupavou. To by bolo super. Ale neviem či sa to zrealizuje a ani kedy.

Momentálne máš oveľa lepšie Lozorno - za 3 minúty si na diaľnici a za ďalších 5-10 na začiatku BA. Kompletne sa vyhneš zápcham medzi lamačom, záhorskou a stupavou. A k tomu bonus - pozemok bude lacnejší.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa embe »

No asi ano, ale stale je to 100x lepsie ako od Senca a od luznej...a vsetky inzeraty co sa stupavy tykaju uvadzaju, ze dialnici privadzac do/zo stupavy uz je vo vystavbe....:)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: investovanie do nehnutelnosti

Príspevok od používateľa filip glasa »

dialnici privadzac do/zo stupavy uz je vo vystavbe
tento týždeň som nejakú takú cestnú stavbu videl. Takže to asi bude ono. Ale aj tak - z toho Lozorna je to rovnako dobre prístupné a aj tak je to lacnejšie. A pekne je tam rovnako. Je to pod lesom a nie je tam síce hrad, ale za to pekné jazero.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa kubik »

Několik podstatných bodů k očekávanému vývoji v budoucnu
Z minulých měsíců bych za nejdůležitější považoval především následující body k možnému budoucímu vývoji.
1. Deflace bude postupovat a s tím sílit role hotovosti.
2. V deflačním prostředí se dluh stane pro mnohé pomyslným mlýnským kamenem kolem krku.
3. Časem bude znemožněna praxe vyhlášení bankrotu, stejně jako předčasné výběry z penzijních fondů. Majorita penzijních fondů zbankrotuje.
4. Systémová bankovní krize vyústí v bank runy a ztrátu úspor. S postupujícím poklesem kupní síly budou klesat i ceny.
5. Ceny nemovitostí prudce klesnou (nejsou vyloučeny ani hodnoty přes 90%).-------------více bodů na-----------http://zlomropy.blogspot.com/2009/09/ne ... -bodu.html
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa Lobista »

Deflace bude postupovat a s tím sílit role hotovosti.
Myslim si, ze deflaciu vyssiu ako desatinky percenta rocne centralne banky ani staty nepovolia. To je skor pravdepodobnejsia hyperinflacia nez deflacia, pretoze pri hyperinflacii sa statny dlh vynuluje, zatial co pri deflacii rastie a staty bankrotuju. Proste to je v dnesnych podmienkach nepravdepodobne.
BLINKY2
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po 10 12, 2007 9:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa BLINKY2 »

Ja si tiež myslím, že veľká deflácia nehrozí. Jednoducho sa naprace do systému hromada prachov a hotovo.
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa embe »

Myslite si, ze by bolo lepsie teraz predat kompletne zrekonstruovany 1i byt v Dubravke (na zaciatku) v novo zateplenom dome (kolaudacia domu 1973) s vyregulaovanym systemom kurenia a kompletne zariadeny so vsetkym,(nova pracka, nova umyvacka, chladnicka, TV, Xbox s hrami :D, receiver proste vezmem si len handry a PC) alebo mozem kludne drzat do Jari/leta? Na jar by som kupil tak ci onak pozemok a prachy z bytu by sli do stavby domu. Byt postavenim domu sa stava nepotrebnym, aj ked som si povodne myslel ze si ho necham. Chcel by som zanho cca 1,8 - 1,9 mil SK. Byt ma 38m2, klasicky panelakovy byt. Isiel by som do najmu co ma netrapi (platit najomne) Ide len o to, ze ci mam drzat alebo predat. Nekupoval som ako invseticiu ale ako docasne riesenie.
Byt je slnecny a orientovany do lesa. Nie som macher na reality ale vraj sa to teraz trochu hybe trh s realitami, co zaciatkom buduceho roka nepredpokladam...podla mna bude este horsie jak teraz.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa Pette »

podla mna zbytocne predavat, naco hladat ine byvanie a kupovat dalsi xbox s hrami:)

hlavne hladaj sikovny pozemok, daju sa najst aj v meste za slusne ceny (samozrejme, ze nie na urovni satelitov), ale lokalita ti tu cenu vynahradi.

este edit - ako sa hlada sikovny pozemok? zoberu sa pohodlne topanky, chodi sa po meste (resp stvrtiach) a kde je nieco pekne volne sa zaznamena poloha a oslovi priamo majitel.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa filip glasa »

čím neskôr predáš byt, tým jeho cena bude nižšia. Ale zároveň aj cena kupovaného pozemku bude nižšia. Čiže je to úplne jedno pokiaľ sa jedná u "výmenu". Povedané burzovou hantírkou - cenu pozemku si hedžuješ cenou bytu a naopak.

Jediný význam by to malo v prípade, že hotovosť z bytu by si použil na nákup pozemku. Tým by si ušetril nejaké peniaze za úver - ale ak už peniaze máš a nový úver nevybavuješ, tak je to viac menej jedno a sústreď sa radšej na kúpu dobrého pozemku.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

filip glasa napísal:čím neskôr predáš byt, tým jeho cena bude nižšia. Ale zároveň aj cena kupovaného pozemku bude nižšia.
To nemusí platiť.
BA je štát v štáte - môžu platiť iné pravidlá.
Na takom území ako BA podla mna budú ceny pozemkov vždy rásť.
Ceny bytov môžu stagnovať, závisí na dopyte. Podla toho, čo čítam, ceny väčších a luxusných bytov idú dole, ale po malých 1-2 izbových sa zvýšil dopyt.
Ja by som sa rozhodoval podľa lokality.
Keď je to lukratívna lokalita a ceny panelákov už sú dole, tak by som sa neponáhľal.
V Blave bude vždy dopyt, takisto prenájom a hoci sa tam postavilo najviac nových bytov - ďalšie projekty sa zastavili.

P.S. V Blave u panelákov iste rozhoduje aj parkovanie.
Ak si v dobrej lokalite a je tam dobré parkovanie, tak je to veľké plus.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
embe
Active Member
Príspevky: 104
Dátum registrácie: So 07 02, 2009 1:07 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa embe »

Dik za odpovede. Pozemok uz definitivne Stupava, najlepsi pristup, obc vybavenost, prostredie atd atd. Ostatne satelity BA ci uz na juh alebo sever vratane pred a za Stupavou mi nic nehovoria aokrem toho pristup do mesta je otrasny. Uz aj odtialto sa to zhustuje...aj ked je to stale najlepsie.

Byt je v dubravke, parkovanie velice dobre kedze tu neni tak husto jak v petrzalke. Vzdy sa tu da najst miesto v pohode aj ked sa to za posledne 2 roky zlepsilo.

Filip, oficialne inzeratove ceny nemam pocit ze by klesali aj ked pravdou je ze neviem co bolo pred rokom co sa tyka poemkov v Stupave. Urcite sa da dohodnut, teraz su cenu okolo 130 EUR/m2 v inzeratoch ale vacsina uz je velmi dlho v ponuke. Stale okolo BA pribudaju nove a nove pozemky co som si vsimol, reklama v radiach, co predtym nebolo, lebo nebolo treba atd atd. Myslim, ze tolko pozemkov nebude ani mozne predat...

Chcem kupovat na jar ciastocne na uver asi 50%, uvidime...nie viac urcite a peniaze z bytu + to co je v postovej banke pouzit uz na stavbu domu. Peniaze z bytu nechcem na pozemok lebo je to jedno, dom sa musi postupne cerpat a mury do 1m atd atd, radsej dom budem financovat cash pokial sa bude dat a darit vo firme :)

Len nechcem potom zistit, ze dostanem 1,5 mil SK a este to bude aj komplikovane predat...myslim byt.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa filip glasa »

Len nechcem potom zistit, ze dostanem 1,5 mil SK a este to bude aj komplikovane predat...myslim byt.
keď to budeš robiť naraz s kúpou pozemku, tak teoreticky o to lacnejšie kúpiš aj pozemok. Ak byt budeš predávať až keď postavíš dom, tak je možné že bude lacnejší ako teraz alebo pri kúpe pozemku. Ale ak bude lacnejší o 200-300 tis. skk, tak sa ti to +- vyrovná nákladom na sťahovanie a platenie nájmu v inom byte.
oficialne inzeratove ceny nemam pocit ze by klesali aj ked pravdou je ze neviem co bolo pred rokom co sa tyka poemkov v Stupave.
V nehnuteľnostiach cenu nemôžeš vidieť blikať na monitore ako na burze. Klesanie ide pomaly a má istú zotrvačnosť. Aj tie oficiálne ponúkané ceny, ktoré sa sledujú v cenovej mapy už od roku 2008 klesli. Reálne uzatvorené ceny z katastra nepoznáme, ale budú o niečo málo nižšie.
Ale z mesiaca na mesiac si nemusíš vôbec nič všimnúť. Ten trend je dlhodobý - v rokoch.

Developeri v cenníkoch ceny neznižujú zo zásady. Tam pohyb neuvidíš. Čo by asi povedali kupujúcim, čo rezervovali pred 2 rokmi za vyššiu cenu? Vrátili by im rozdiel? Preto tie developerské zľavnené ceny pozemkov zistíš až na osobnom jednaní.
Andre1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 01 07, 2010 11:17 am

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa Andre1 »

skus pozriet na inzercii napr.http://www.inzercia.hladam.com, je to súkromná inzercia, reality nájdes pod tymto linkom http://www.inzercia.hladam.com/idcatego ... utelnosti/
branno25
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 23 06, 2010 8:31 pm

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa branno25 »

Ak chcete kupit vyhodne pozemok skuste vychod slovenska napr. blizko Vysokych Tatier najlebsie v neakej dedine.
Renca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 26 11, 2010 5:14 pm

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa Renca »

Ahoj, přemýšlíme s manželem o koupi domečku. Je podle vás mmreality.cz spolehlivá realitka? Děkuji za reakce:)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15805
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 1400 times

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Renca napísal:Ahoj, přemýšlíme s manželem o koupi domečku. Je podle vás mmreality.cz spolehlivá realitka? Děkuji za reakce:)
Vyzerá, že je. Funguje aj v Košiciach:

51 pobočiek v Českej republike a 12 na Slovensku
viac ako 550 maklérov
denne v ponuke cez 10 000 nehnuteľností
svoju nehnuteľnosť u nás hľadá viac ako 55 000 klientov
celoplošná inzercia a vlastný M&M realitný magazín
nadštandardná starostlivosť o klientov
výhodné financovanie– hypotéka na kľúč

P.S.
Ináč , tých realitiek je ako húb po daždi.
Keď som robil research, kolko je ich v Košiciach, vyšlo mi okolo 70.
Z toho asi 3 nadnárodné.

Naposledy som predával bez realitky a šlo to rovnako hladko.
V podstate to zmanažoval finačný poradca kupujúcich a moja právnička.
Rozdiel je asi taký, že právničke za vybavenie a zmluvu stačilo 300€, kým realitka navyšovala sumu o 3000€.
Pri navýšení sumy je nehnutelnosť viac okukávaná, takže sa ťažšie predáva.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa lukas-svk »

ja mam osobnu skusenost s mmreality, pobocka BA, a bola to dost problemova kupa nakoniec. Moc spokojny som nebol.


L,
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa filip glasa »

nie je to náhoodu franshisingová RK? Normálna malá realitka sa zapojí do siete a využíva ich značku. Čiže tam môže byť aj dobrá kancelária (pobočka) aj zlá.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Remax je franchising, MMreality myslím, že nie...
Inak, pokiaľ je človek trošku zdatný, treba realitku obísť. Lebo naozaj sa dá tým ušetriť 1000-2000€. Pokiaľ by som predával byt, idem cez realitku, no pokiaľ by som byt kupoval, snažím sa ísť bez nej...
Obrázok
Renca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 26 11, 2010 5:14 pm

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa Renca »

Jo my jsme ještě s mužem našli jednu stránku rajrealit.cz a to je jako víc realitek na jednom webu? Těch realitek je opravdu strašně moc, kdo se v tom má vyznat? Navíc, jde o opravdu vážnou věc.. jak vědět komu důvěřovat?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa pouzemku - značka výhodne

Príspevok od používateľa filip glasa »

Renca, ak ide o linkbuilding, tak je to márna snaha. Tie odkazy ruším.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"