Kredit hypotéka stavební spoření na byt a domek

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Kredit hypotéka stavební spoření na byt a domek

Príspevok od používateľa Ladis »

Kdo si bere kredit na zaplacení vlastního bytu , musí odmítnout platit pojistení proti neschopnosti platit splátky , aby naplatil kvuli tomu o desítky procent vyssi cenu za byt. Nedá-li banka kredit bez pojistení , je nutné vzít kredit u jiné banky. Kdo ztratí zamestnání nebo se rozvede a nemuze platit splátky na kredit , tomu banka ten byt zabaví a dá do drazby , kde dostane nekdy jen 1/3 toho , kolik je kredit. Tedy byt za 100.000 euro stoji na kredit s uroky 200.000 euro a banka dostane za nej ve drazbe 70.000 euro. Pak clovek splácí léta bance zbytek kreditu , tedy jeste 130.000 euro za byt, který uz mu byl zabaven a platí nadále nájemné v byte cizím. Kdo chce byt nebo domek platit kreditem 10 , 20 nebo 30 let , platí s úroky 2x i 3x tolik , nez kdyby platil v hotovosti a pro vysoké pravidelné mesícní splátky je 10 , 20 nebo 30 let stále bez penez.
Mnohem lepsí je za 10 nebo 20 let si na vlastní byt nebo domek vydelat s akciemi. Kdyz je vydeláno s akciemi , potom sice stojí ten objekt 2x nebo 3x tolik , jenomze clovek má stále dostatek penez na cokoliv , protoze kupuje akcie nepravidelne , jen kdyz mu na ne zbývají peníze a v prípade nezamestnanosti prestane akcie kupovat. Nikdy není vysoce zadluzen , nikdy mu banka objekt nezabaví. A muze pak koupit byt a bydlet stovky a tisíce kilometru daleko od místa , kde pracoval.
Kdo si porídí stavební sporení na zaplacení vlastního bytu nebo domku , dostane v dobe nízkých úroku garantovane jen asi 3% rocne a nejistý prídavek od státu. Tedy má výnos 2x az 3x nizsí , nez roste akciový index DAX , FTSE , Eurostoxx50 , Dow Jones a mel by radeji od 3. do 9. roku dekády dávat ty peníze na certifikáty na index s pripisováním dividend. Jednotlivé kvalitní dividendová akcie z techto indexu rostou jeste o 10% vice nez index plus 3% dividendy , vetsinou jen od 3. do 9. roku dekády. Stavební sporení zrovna tak vyzaduje platit pravidelne mesícne tak vysoké cástky , ze je clovek 10 nebo 20 let bez penez. Zatímco 2x nebo 3x výnosnejsí investice do certifikátu nebo akcií se delají jen , kdyz na ne zbydou peníze.
Animované GIFy : http://nr1a.com/animated/GIFS
Naposledy upravil/-a Ladis v Št 22 02, 2007 5:07 am, upravené celkom 3 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
v0id
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14 02, 2007 8:42 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Kredit hypotéka stavební spoření na byt a domek

Príspevok od používateľa v0id »

Ahoj,

to je sice pekne ze namiesto splacania hypoteky si na ten dom nasetrite, ale nezabudaj na to ze pocas toho setrenia potrebujem tiez niekde byvat = prenajom = zhruba ta ista suma mesacne ako hypo.

Konkretne u mna to bolo takto:
- platil som prenajom bytu,
- kupil som si byvanie na hypo,
- no a teraz platim mensie splatky hypo, ako som predtym platil prenajom.

Keby som si nevzal hypo, tak za 20 rokov by som spoznal rozdiel - nasetrene rovnako, akurat bez domu :-)))
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3766
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

1. Je to krasny pocit nebyt nikdy vysoce zadluzen a miti desetitisice nebo statisice euro v akciich a kdykoliv si moci cokoliv koupit za tisice euro. Platit najemne a pozdeji za penize z akcii koupit vlastni byt , i kdyz bude kdyz je s akciemi vydelano uz 2x drazsi. Kdo ale splaci pravidelne mesicne vysoke splatky na kredit , ten je 20 let bez penez.
2. Kdo se stane nezamestnany a nenajde nekolik mesicu praci a neplati splatky na kredit , zla banka mu byt nebo domek zabavi a da do drazby , kde dostane jen polovinu toho , co klient plati kredit.
Tedy klient kdyz najde pozdeji zas praci , plati dlouha leta jeste polovinu toho kreditu bance , ale byt za to nikdy nedostane , ten banka zabavila.
3. Jsou znamy pripady vice lidi v Nemecku kteri koupili byt hodnoty 100.000 euro na kredit 200.000 euro , v nezamestanosti nebo po rozvodu nemohli splacet , banka byt zabavila a dala do drazby , kde dostala jen 70.000 euro a ted klienti dlouha leta splaci bance 130.000 euro a byt uz za to nikdy nedpostanou , plati zas nekde najemne. Tim se proslavila zvlaste Hypo bank.
4. Dalsi vyhoda je , az clovek vydela za 10 let s akciemi na vlastni byt , muze pak bydlet stovky kilometru daleko , nez na ty akcie vydelaval praci. Jakmile ja vydelam s akciemi na vlastni byt a jeste mi pres 100.000 euro zbyde v dividendovych akciich , pak chci bydlet 1.500 km daleko a uz nepracovat. Opravdu se mi nechce platit s uroky 2x tolik za byt nez bez uroku a byti 20 let zadluzen , kdyz chci vydelat s akciemi na byt jen za 10 let od 2000 do roku 2010.
Obrázok
Naposledy upravil/-a Ladis v So 17 03, 2007 2:33 am, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Bebe
Platinum Member ***
Príspevky: 694
Dátum registrácie: Po 12 02, 2007 1:09 pm
Bydlisko: Slovakia - Trenčín

Príspevok od používateľa Bebe »

Áno, je krásny pocit nebyť vôbec zadlžený. A ak už, potom sa dobrý investor postará o to, úroky splácal niekto iný, resp. aby sa úroky splácali z výnosov investícií.

"Šetriť" na byt, resp. riešiť všetko investíciami do akcií, nie je metóda pre každého. Sú aj iné spôsoby. Možno pomalšie, možno menej riskantnejšie, možno menej výnosnejšie, ale pre niekoho prijateľnejšie.

100tis. EUR na vyžitie bez práce nebude stačiť o 10rokov ani na Slovensku. Vari v Španielsku ano, alebo vypadla nejaká nula? Inak nevylučujem, že budeme susedia :D
Používateľov profilový obrázok
v0id
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 14 02, 2007 8:42 pm
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa v0id »

-----1. Je to krasny pocit nebyt nikdy vysoce zadluzen-----

ano, a este krajsi pocit je nemusiet rano vstavat do prace. kvoli tomu druhemu pocitu ten prvy pocit docasne obetujem :D

-----2. Kdo se stane nezamestnany a nenajde nekolik mesicu praci a neplati splatky na kredit , zla banka mu byt nebo domek zabavi-----

ano, mas pravdu. ale s bankou sa da vzdy dohodnut, ked je vola.

-----3. Jsou znamy pripady vice lidi v Nemecku kteri koupili byt hodnoty 100.000 euro na kredit 200.000 euro-----

tomuto nerozumiem, ja som kupoval za 100.000 euro na kredit 100.000 euro, ktora banka ti da vyssi kredit ako je hodnota zalozenej nehnutelnosti?

-----4. Dalsi vyhoda je , az clovek vydela za 10 let s akciemi na vlastni byt-----

Ak cena uveru = cena prenajmu, tak predsa investujem rovnako, nie? Akurat s tym drobnym rozdielom, ze ak namiesto prenajmu platim uver, tak neplatim cudziemu celu mesacnu splatku, ale len malu cast - urok banke. Zvysok predsa platim sebe, na svoj byt. No a pokial ten urok je mensi ako inflacia, tak v podstate banka plati mne, resp. ja vraciam banke menej ako mi pozicala, mylim sa?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"