Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Sme v roku 2010 na cenovom dne?

ceny nehnuteľností budú jednoznačne stúpať
9
31%
ceny nehnuteľností budú stagnovať, alebo mierne klesať
17
59%
ceny budú jednoznačne klesať
3
10%
 
Celkom hlasov: 29

peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

spravne konas, este keby si to robil cezomna aby z toho bola provizia, bolo by to o chlp lepsie, ale inak spravna volba :D
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa duku »

Tak prestupujem do VB kde mi ponukaju 3%/ 3r. fix.
velmi dobre ze prestupujes.

mne sa to pred rokmi stalo opacne, HU vo VUB som mal v tej dobe na cca 8% !!! ale som bol mlady a sprosty, tak som to vzal :roll: (ten byt som velmi chcel...) . po tusim roku alebo dvoch som refinancoval do TB za okolo 5-6%.
teraz mam iny HU momentalne cca 4,3 % fix 2r. tak som zvedavy co bude o rok, a budem zjednavat dalej :wink:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a este jedna vec: skor odporucam dlhsie fixacie, predsa len, inflacia je dost velke riziko a 5 % na 10r. fix je veeelmi dobra sadzba
Tibor
Gold Member **
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 18 01, 2007 7:50 pm
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa Tibor »

peter.cmorej napísal:a este jedna vec: skor odporucam dlhsie fixacie, predsa len, inflacia je dost velke riziko a 5 % na 10r. fix je veeelmi dobra sadzba
Máš kryštálovú guľu? Vyššie si písal, že pred pol rokom si ešte nemal :mrgreen:
Ja by som asi tiež pre istotu zobral tých 5% fix na 10 rokov, aj keď si myslím, že ECB sadzbu zvyšovať nebude. Ja tipujem japonský scénár.
Verím, že trh je prirodzený, existuje aj v Severnej Kórei. A preto verím, že raz sa presadí aj v EÚ a v USA
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa filip glasa »

a my čo sme bez príjmu, tak aké najlepšie sadzby dostaneme?
:lol:
seven
Gold Member **
Príspevky: 307
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa seven »

Filip, rentieri maju specialne sadzby... :D
Yco
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 12 01, 2009 11:50 am
Has thanked: 1 time

Re: Ceny nehnuteľností - sme v roku 2010 na dne?

Príspevok od používateľa Yco »

JUGGLER napísal: Predám to teraz (do konca roka).
Ponuka sa mi zdá dobrá , je to viac ako som čakal... Realiťáci mi potvrdili, že ceny poskočili.
Čaute,

ja teraz realitný trh sledujem ako ostriež a môžem potvrdiť, že v Košiciach sú "lístočky" v schránkach na dennom poriadku. Trochu ma odrádza, že keď tam človek zavolá, ide o realitku. A vlastne na druhej strane je to jedno. :wink:
Pozeral som aj lokálne inzercie na Internete. Dosť ma dostalo, že sa to dá vysortovať až na príslušné sídlisko. Ale čo sa mňa týka, budem musieť ešte s inzerciou počkať. Ľudia nakupujú byty na reálne bývanie a ja hľadám "investora", keďže my budeme byt predávať až na budúce leto, kedy sa presťahujeme do rodinného domu.
Juggler už byt na investičné účely predáva, a možno sa začiatkom budúceho roka rozhodne znova diverzifikovať svoje portfólio. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"