Kupa/prenajom

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Rokosák »

V Bratislave su vysoke ceny bytov, lebo je nizka ponuka. Povedzme, ze mame 100 zaujemcov, z toho 90 ma limit 100 tisic a desat ma limit 200 tisic. Ak je v ponuke iba 10 bytov, tak to beru ti 200 tisicovi a trhova cena bude zarucene cez 100 tisic. Keby bol pocet ponukanych bytov 1000 tak by priemerna trhova cena bola pod 100 tisic.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Pette »

Rokosák - nizka je ponuka hotovych, k nastahovaniu pripravenych bytov do cca 150 - 160 tisic eur - final cena (teda nie holobyt, ale v standarde bez kuchynskej linky...).

Tato hranica je dnes definujuca v hypotekach, cca tolko vyjde limit pri 15 percent vlastnych zdrojoch normalne pracujucemu mlademu cloveku, alebo mlademu paru.

Developeri cisla vidia a prave preto sa take byty stavaju, teda cca 55m2 dvojizbaky, cca 70 metrove trojizbove. Plus nejaky ten balkon a parking statie cca 9 az 12 tisic eur. O dva roky pribudne takychto bytov niekolko tisic.

Dovtedy budu ceny hotovych k nastahovaniu ready bytov rast. Byvat chce vela ludi hned - v dohladnej dobe - a nie za dva roky.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no, cize o 2 roky bude prebytok bytov ? alebo to budu uvolnovat asi postupne, nie ? nezaplavili by trh aby si pokazili cenu... (?) ak postupne, tak to cenu aj tak nestiahne, ci ?

takze ak mam 15% cash, cize cca 22500, tak mi daju 122500 hypo na priemerny BA plat ? teoreticky teda, nie konkretne, viem - individualne.. ale je to zaujimave..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Chris »

kedze je to u mna celkom aktualna tema, vsetky novostavby s kolaudaciou do konca roka 2016 vypredane komplet.
Najblizsie volne byty su s kolaudaciou v Q3/Q4 2017 v BA.
Samozrejme okrem absurdnosit ako 3i 80m2 Stein za 185k alebo Tamini v Dubravke za 165k. Cize je dost predpoklad ze do roka-dvoch sa trh nasyti a zacne realitny trh stagnovat.
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Pette »

iceberg8 napísal:no, cize o 2 roky bude prebytok bytov ? alebo to budu uvolnovat asi postupne, nie ? nezaplavili by trh aby si pokazili cenu... (?) ak postupne, tak to cenu aj tak nestiahne, ci ?

takze ak mam 15% cash, cize cca 22500, tak mi daju 122500 hypo na priemerny BA plat ? teoreticky teda, nie konkretne, viem - individualne.. ale je to zaujimave..
Prebytok urcite nie (bavime sa o novostavbach, panelaky z debaty uplne vynechajme...).

Problem je v skladbe bytov, kedze kedysi sa rodiny do spolocneho stahovali okolo 22-27 rokov, teraz je to posunute vyssie. A teda na tych 5-10 rokov zivota je ovela vacsi dopyt po 1 az 2 izbovych bytoch, co je aj presne tak naladene, aby si ich mohol kupit samostatny clovek na hypoteku z priemerneho/jemne nadpriemerneho platu. A koleso spotreby sa mohlo tocit (byt to sa rovna nabytok, energie, elektronika....).

K tvojmu vypoctu - ak mas cca tisicku v cistom tak daju. To ma velmi vela ludi v koporaciach = silny dopyt.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Hm, velmi dobra analyza, tak potom preto su tu na trhu take kamrliky, kralikarne.. pomaly 18m2 novostavby, uz chapem, pre koho to je, je to doslova len skatula na prespanie pre tych 22-27-32 rocnych, ktori si buduju karieru a chcu "lacne" byvanie.. oni v tom veku by asi aj tak nekupili 70m2 2i, aj keby je dobra cena.. otazne len je, co kupia potom, nieco vacsie? nejake 3i/4i rodinne nad 80-90m2 ?
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kupia si vacsi byt ak na to budu mat. Ak nebudu tak nebudu mat ani deti a jednoizbak im bude stacit do smrti. :(
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

A dochodkove piliere pojdu do bankrotu... paradox "bohatstva"
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Chris »

ved teraz v novostavbach robia 1i byty, kde v tej izbe zo sadrokartonu/iporiek spravia dalsiu akoze "izbu" cisto na postel, malu skrinu a to vsetko ma 35-40m2, predava ako 1,5-2i a za super cenu cez 100k-110k aj par rocne novostavby.

Vsetci su stastnii a happy. Tipujem, ze koncom roka 2017 sa toto realitne sialenstvo ubrzdi a riadne :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Takze vlastne 50m2 2i panelak je celkom luxus :D
ja ani nechcem aby sa to ubrzdilo, nech je viac sranda, ked to praskne :)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Chris »

neviem ci najdes 50m2 panelaky v BA, vacsinou su to od 60m2 3i :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa rmaly »

Mne sa velmi nezda tvrdenie, ze sa nejak masivne uvolnia dostavane byty a "vsetko sa vyriesi"... Mam okolo seba ludi, co hladali / hladaju byt. "Byt" je nedostatocny pojem. Byt ma lokalitu, rozlohu, dispoziciu, moznost/nemoznost parkovania, materialy apod.
Je / bude vela bytov, lenze akych. V tej mnozine "vela bytov" su:
1, zle stavby (premenovane Trinity)
2, shitne materialy (podla diskusii na nete vraj Panorama je samy sadrokarton ako v byte tak aj medzi bytmi... ak je to pravda, tak to je dost drsne)
3, nie idealne lokality (napriek reklamam, nie kazdemu kto hlada mozu vyhovovat Slnecnice, byty v Raci, Dubravke, DNV apod)
4, dispozicie / metraze
5, parkovacie moznosti
6, v neposlednom rade je velmi velka vacsina "apartmanov" a nie pre kazdeho je to prva volba.
7, a samozrejme cena (minimalne v pomere k tomu popisanemu hore).

Ako vravim, byt v kozi niekoho, kto hlada dajme tomu "konecne byvanie"... no ziadna slava...
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Pette »

rmaly napísal:Ako vravim, byt v kozi niekoho, kto hlada dajme tomu "konecne byvanie"... no ziadna slava...
Ano, "konecne byvanie" hodne standardu 21. storocia pre 4 clennu rodinu /dve deti/ je dnes v BA cca 300 tisic pri byte /4 izby, parkovanie, nejaky ten balkon a fajn stavba + lokalita/ a 400-500 tisic pri rodinnom dome /ziadny luxus, napr radova zastavba/. Neni to lahky job na nieco taketo zarobit.

Preto podla mna coraz castejsie stahovanie a presuny po krokoch (z 1 izb na 3, potom vacsi 3-4 izbovy atd) budu beznejsie. Presne ako na zapade typu USA.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no... radova zastavba... :/ a pozemok o zahrade 150m2 a to v lepsom pripade podiel 1/1, horsom 1/3... to je mi ale byvanie :D tak ale to je dan za to, ze sa milion ludi snazi koncentrovat na par desiatok km2.. - to je proste proti fyzike, lebo clovek konkuruje druhemu, tj sused susedovi... lebo kazdy chce svoj m2, ale tie m2 su obmedzene.. a kazdy preplati druheho, lebo ved to chce ziskat pre seba (princip aukcie) a takto vysrobujeme ceny do nebies...
podla mna je to neudrzatelne, lebo tie peniaze teba zarobit, potom logicky idu hore ceny sluzieb (cena prace), cize inflacia..
neviem to tak opisat, ale pride mi to zaujimave.. ale ak neobmedzeny pocet ludi bojuje o obmedzeny priestor, (pristahovanie do BA), tak to nemoze dopadnut dobre..
hlavne ked to preplatenie druheho o 10 tisic znamena +10eur mesacne na hypoteke..
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

viete co by ma zaujimalo ?
ak banky presanu ponukat tie sialene lacne hypo, kto bude tvorit dopyt po (drahych?) bytoch ?
da sa nieco take predpokladat ?
resp, ani nemyslim ceny, mozno nepoklesnu, ale likvidita moze dost utrpiet, alebo ani nie ?
Odoslané z počítača
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Pette »

iceberg8 - no, nemyslim, ze ma dovod nieco zasadne trpiet - klucovy parameter je kvalita daneho bytu/stavby/lokality. a tu je to bez ohladu na hypoteku.

Ak dnes ponuknes na predaj kvalitny 3 izbovy byt okolo 90m2 (komfortna dispozicia, veci typu 70m3 3izby povazujem za nehodne 21. storocia...), tak ho predas v principe do tyzdna. A garantujem ti, ze aspon 1 z 4 zaujemcov, co sa ozvu nebudu potrebovat hypoteku - maju cash.

Klucovy je ten parameter kvality - velmi, velmi malokto sa zbavuje kvalitneho byvania. Aj ked sa prestahuje inde, necha na prenajom, pre deti ked dorastu, atd.

Preto sa tolko predavaju tie novostavby z papiera alebo vo vystavbe - proste minimalne v BA neexistuje, ze otvoris reality.sk a vyberas si v klude z 5-10 dobrych ponuk v kazdej lokalite. Naopak, si rad, ked kupujes na byvanie a nie na kseft, ze po X mesiacoch najdes nieco nahodou a podari sa ti to aj kupit.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No to mas pravdu, otazne len je, kto si moze taky 3i dovolit, lebo 90m2 byt (v nie uplnom centre), moze byt peknych 220 tisic.. (najskor som napisal ze 150 :D haha).
Tiez by som sa snazil nezbavit takeho bytu, keby to financie dovoluju.
Len nechapem, ci tie novostavby z papiera su naozaj tak kvalitne, ze idu ako teple rozky.. tam je developer v brutalnej vyhode, ze ma cash bez urocenia prakticky (no urok je zlava z trhovej ceny hotoveho bytu)
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa rmaly »

Tak vela novostavieb z papiera je riadny shit, ale urcite sa najdu aj dobre (a extra drahe)...

Na margo hypo... podla mna zavisi aj od toho, ake budu sprievodne javy toho, ze hypo pojdu hore (bude sa Slovensku darit=>bude nizka nezamestnanost=> ergo budu mat ludia prachy?). Ak sa bude darit, tak sa vela nezmeni. Ak pride prepad vsetkeho, tak asi byty zlacneju (alebo sa opat uplne ze prestanu predavat). Ludia na Slvovensku nepotrebuju predavat byty. Dan je zanedbatelna polozka a najomne v neobyvanom byte tiez nie je horibilne (a prakticky nezalezi od nicoho, iba od vymery kvoli fondu oprav)...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no v tomto maju asi panelaky celkom vyhodu, lokalitu maju lepsiu ako vacsina novostavieb, ale tak - MHD to moze zmenit, ak ju potiahnu k novostavbe..
no k tej lokalite som chcel nieco napisat, opytat sa, ale nespomeniem si teraz... nieco, ze co je vlatne dobra lokalita.. ale asi MHD, cesty, posty, skoly, lekari, parky.. ale to asi nebolo ono, neviem, starnem..
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal:no v tomto maju asi panelaky celkom vyhodu, lokalitu maju lepsiu ako vacsina novostavieb, ale tak - MHD to moze zmenit, ak ju potiahnu k novostavbe..
no k tej lokalite som chcel nieco napisat, opytat sa, ale nespomeniem si teraz... nieco, ze co je vlatne dobra lokalita.. ale asi MHD, cesty, posty, skoly, lekari, parky.. ale to asi nebolo ono, neviem, starnem..
Nevadi, spomenies si... :)

Ad lokalita... Zistil som, ze je to ale ze strasne individualne.
Z mojho pohladu (prenajimatela) je to ale taka lokalita, ktora vyhovuje najvacsiemu poctu ludi (teda najviac ludi si mysli, ze je dobra). To znamena, ze splna co najviac "bodov" zo zoznamu suprovosti :) (dostupnost, prostredie, vybavenost) a zaroven hluk, atd atd... Teoreticky takych par je a potom dalsie s kompromismi... Ale to uz je taka subjektivna teoria
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Pette »

lokality na kseft - teda prenajom, rychly predaj po kupe = v Bratislave su to zony okolo biznis centier a potom miesta, kde sa v MHD bez prestupov a do cca 15 minut dostanes do danych centier. Teda - Galvaniho, Petrzalka okolo Panonskej (priamo do centra busom...), teraz po nom vdaka elektricke a staremu mostu ide hore cely pas popri nej.

lokality na zivot - co najdalej od dialnicneho obchvatu a zeleznice = cim ti vypadne 80 percent Bratislavy:) Skoncis v Karlovke, Dlhace, stred Ruzinova, Kramare, kusky Race, koniec petrzalky smer Juzne mesto, stare mesto typu Slavin, Horsky park (pozor, Borik a Kralovske udolie je neskutocne hlucne...).
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

jaj ten ruzinov, co tam stavaju tie mrakodrapy, ved to nechapem ako moze infrastruktura zniest, ked sa to obyva...
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa rmaly »

Pette napísal:lokality na kseft - teda prenajom, rychly predaj po kupe = v Bratislave su to zony okolo biznis centier a potom miesta, kde sa v MHD bez prestupov a do cca 15 minut dostanes do danych centier. Teda - Galvaniho, Petrzalka okolo Panonskej (priamo do centra busom...), teraz po nom vdaka elektricke a staremu mostu ide hore cely pas popri nej.

lokality na zivot - co najdalej od dialnicneho obchvatu a zeleznice = cim ti vypadne 80 percent Bratislavy:) Skoncis v Karlovke, Dlhace, stred Ruzinova, Kramare, kusky Race, koniec petrzalky smer Juzne mesto, stare mesto typu Slavin, Horsky park (pozor, Borik a Kralovske udolie je neskutocne hlucne...).
Tak len narychlo... Taka Strkovec, Travniky a Ruzova Dolina + stavby Borija a Eden (pri Strkoveckom jazere) su take ze ok, lebo blizko na dialnicu / obchvat, ale daleko odtial..., vela zelene, parky, obcianska vybavenost a zaroven dostupnost ako mhd, tak aj autom (rozne smery, siroke cesty, relativne parking)

Tolko k Ruzinovu...

Dlhe diely su daleko a parkovanie je asi uplne najhorsie (okrem Stareho mesta), Racu si velmi pochvaluju ti co tam byvaju... velmi zalezi kde clovek robi, ale skoro vsetky BC su v okoli alebo v Ruzinove + Petrzalka
Zaciatok Petrzalky je asi tiez fajn, akurat su tam panelaky hlavne a ak nerobi clovek v Petrzalke, tak musi ist cez mosty
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa Pette »

Suhlas, stred Ruzinova je OK. Mne by tam vadila ta rovinka a nic okolo, lesy daleko.

Dlhe diely parking - suhlas. Bohuzial ale parkovacia politika je tu o par mesiacov a platit sa bude vsade, tym padom je riesenie garaz a tym problem dlhacov odpada.

Kvalitne byvanie su aj bytovky okolo Horskeho parku, Drotarska cesta a pod, len samozrejme tam je ta premia za lokalitu plus 15 az 20 percent voci priemeru BA.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no horsky park bude iny hnus coskoro, ved tam je smetisko pod kopcom a stasvia sa tam vo velkom, len aby to nebola petrzalka II. alebo dlhe diely II. casto tam meska MHD, priapdne uplne vynechava, cesty na lovinskeho roshie ako v rumunsku, tade nesli papalasi z eura, cize neopravili lovinskeho tankodrom. inak je to fajn lokalita celkom. inak ti co jazdite, pozor, na tej STOPke co ide dole casto pokutuju...
inak sa mi zda, ze tam su ceny tak 250k za 2i.. ci ? nejak to uz nesledujem, jeden problem tejto lokality je, ze je obalena "heavy trafiic" cestami, resp oablena dialnicou a prazskou.. nemas kam ujst pesi.. za tu cenu uz radsej kolibu asi, aj ked tam je les tiez daleko, ale stale blizsie.. (zas centrum je dalej, relativne

stred ruzinova OK ? ktore ulice? strkovec? parkuej tam niekto ? ved tam ani ako zakaznik nemam sancu prist s autom nikam, byval som tam par rokov, ako je to tiche, ale parkovanie ak nemam vlastnu garaz (20 tisic) tak smola, resp aspon statie (ale to je zrut penazi - prenajom), ved uz ani na mierovej, co je daleky ruzinov nie je parkovanie lahke :/ potom ta lokalita alza, co je tam vystavba - chcel som tam zaparkovat, nejaka priemyselna 1 tusim, a nedalo sa, odisiel som.. potom ta ulica pri mileticke, tiez katastrofa, vsade kde som chcel ist a to pozor ! vzdy luxusne o 10-11 rano, ked by kazdy mal byt v robote a neparkovat doma, a mal som vzdy tazkosti najst nieco.. ak toto povazujete za OK, tak som zaspal s opicami :D lebo potom nechcem vidiet co je zle parkovanie. ale karlovka je tiez peklo..

parkovacia politika, ako to bude s navstevou? budu platit tazke eura za kazdu hodinu ? ma niekto nejake info ? na jednej strane ako rezident BA s tym problem nemam, no chapem tisice ludi co s tym problemy mat budu - ja si neviem predstavit pozvat rodicov, ci babku a nech si platia parkovne.. ale zas chapem, ze zaberaju ultra hyper drahe luxusne stredoeuropskych 12m2 asfaltu.. no lenze.. pozor.. navstevnik zvacsa pride minat peniaze, toci ekonomiku a trh, trestat parkovanie je dvojsecne (ja preto ignorujem podniky v centre miest, kde nemozem parkovat, surovo ignorujem, MHD nie vzdy vyhovuje, zial... cize podla mna parkovacia politika skor brzdi, ako spasi.. ale tot len moj nazor)
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa rmaly »

parkovacia politika asi nebude taka horuca si myslim...

a na Dlhacoch uz asi nove garaze nepostavia a tie co su tam zufalo nebudu stacit... takze to bude smrrrrt :)

Ruzinov - tak medzi domami (tymi nizkymi tehlovymi bez nadstavby sa relativne da parkovat). Nie je to take ako pred 20 rokmi, ale stale clovek zaparkuje aj ked nie pred vchodom, tak 30m od neho (na rozdiel od niektorych miest v Petrzalke a celkovo inde)...

Inac Ruzinov je rovina - pre niekoho radost, pre niekoho nie :). Inac les je vpodstate dost blizko - za Slovnaftom - pri Dunaji to je maly raj (nez tam zacnu stavat ten obchvat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

nojo, iceberg v 2016 - parkovanie je otrasne
iceberg v roku 2020 - sakra, v 2016 to bolo tak jednoduche zaparkovat
:D
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Kupa/prenajom

Príspevok od používateľa iceberg8 »

uz nemozem editovat, preto novy prispevok.
dnes v centre 1,5eur/30minut - seriozne? ved to v MONTE CARLU je 3x lacnejsie parkovanie a to je kapanek ine miesto..
takze som velmi zvedavy na parkovanie v BA do buducna.. jedna vec je fakt, ze neico to stat musi, ale co mi to da na oplatku?
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"