kupa bytu: tipy na realitky, prip. rovno byty

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.

Re: kupa bytu: tipy na realitky, prip. rovno byty

Poslaťod Aurelio » Uto 01 15, 2019 8:16 pm

Rokosák píše:Praha je ohavne mesto.

Dorazne apelujem na adminov, aby zacali riesit kvalitu fora a zaostalost niektorych individui. Airmike tu neprispieval slusne dlhu dobu kvoli zaostalosti niektorych jedincov a znovu dospejeme k tomu, ze ludia s kvalitnymi prispevkami ako on na forum nebudu chodit, lebo ludska hlupost je nekonecna a s nou sa neda proste bojovat.

Minule cca mesiac ci dva dozadu ste ma tu zastavili, ked som upozornoval Joga (myslim), aby si tuto slovensku verziu ladisa nevsimal a mali ste z toho hrozne kecy ako mame byt k sebe slusni.

Airmike tu prispieva prinosnymi prispevkami, kde pise svoje realne skusenosti z nakupu nehnutelnosti v Prahe do temy o kupe bytu. Potom pride mentalny zaostalec a vyspliechne sem off topic prispevok bez pridanej hodnoty plny jedu. Keby sa toto stalo na nejakom slusnejsom fore, tak rovno dostane taketo individuum BAN. Ale nie, my si tu budeme tolerovat ludsku demenciu a ludi s kvalitnymi prispevkami k veci budeme vytlacat prec.

Prosim adminov, aby sa zamysleli, ci chcu mat forum, kde chodia ludia a vymienaju si prinosne rady z vlastnych skusenosti, alebo individua, ktore si tu chodia liecit komplexy a neustale melu dookola to iste co nikoho nezaujima. Pripadne nastavit funkcionalitu ako je napr na quora.com, kde sa daju prispevky downvote-ovat a ked uzivatela pravidelne downvote-uju, tak sa jeho prispevky prestanu zobrazovat a tie, ktorymi uz forum zahnojil sa jednoducho zbalia (collapse) a pozriet si ich uz takmer nikto nikdy nepozrie. Takto dojde k samocisteniu fora od rokosakov, ladisov a im podobnych bez toho, aby to admini museli strazit (win - win).
Power of Knowledge
Aurelio

Poslaťod Rokosák » Str 01 16, 2019 5:50 am

Mne sa Praha nepaci, je to typicke sedive nemecke mesto s podstatne viac panelakmi, ako napriklad v Bratislave. Ale to nebol dovod k mojej poznamke. New York sa mi takisto nepaci.

Chcel som si zistit reakciu, vzhladom na to, ze Bratislava je bezne osocovana v diskusiach v roznych mediach a nikto sa nad tym nepozastavuje. Mozno je nieco v nasej, historicky danej, nevolnickej psychike, pre ktoru hladam odpoved.

Ocakaval som, ze moja reakcia vyvola masove rozhorcenie ba priam nariekanie. Nic takeho sa nestalo, co svedci o kvalite diskuterov, ktori sa nedaju vykolajit nepodstatnymi temami. Dakujem Aureliovi za prispevok k mojmu prieskumu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Rokosák

Poslaťod McCloud » Ned 01 20, 2019 4:38 pm

cryptotrader píše:Analytici varujú pred cenovými výkyvmi, na trhu je najmenej bytov za 15 rokov
https://reality.etrend.sk/byvanie/analytici-varuju-pred-cenovymi-vykyvmi-na-trhu-je-najmenej-bytov-za-15-rokov.html

Po precitani clanku mam este jednu otazku..

Ake zdroje odporucate presne na taketo aktuality, prehlad trhu, analyzy a pod. ?

Ak ma trend.sk pravidelne taketo kvalitne clanky, kupim predplatne a budem sledovat len to..
McCloud

Poslaťod rmaly » Ned 01 20, 2019 5:48 pm

@McCloud k tomuto clanku - necital som cely, len tu neplatenu cast... Vpodstate suhlasim, ze moje pozorovania = tym co su v tej odomknutej casti + nadpis. Co sa tyka clankov a teda clankov z jedneho zdroja, tak to by som urcite nevsadzal (len) na to.
Mne sa na akysi prehlad o realitnom trhu (alebo aspon jeho casti) osvedcila mravencia praca - sledovanie FB ponuk roznych skupin zaoberajucich sa ponukou prenajmu a predaja. Vids trendy... Trendy cien predaja, prenajmov. Mnozstvo ziadosti o ponuky. Ludia diskutuju aj rovno pod ponukami a vidis, ci niekto prestrelil alebo nie. Tak isto vidno, kedy ludia prakticky "skemraju" o najomne a kde a kedy je viac ponuk.
Co sa ponuka, kde, apod... toto mi pride hodnotnejsie ako clanok, ktory nevies odkial fuka :)
A ked uz, snazim sa citat vsetky clanky co su na nete, nie len z jedneho zdroja. Lebo na kazdom sprochu pravdy trochu.
rmaly

Poslaťod McCloud » Pon 01 21, 2019 2:13 pm

rmaly píše:..

makes sense. Vdaka :)
McCloud

Poslaťod Soros » Pon 01 28, 2019 11:56 pm

Airmike píše:
su to boty. automaticke programy, ktore nonstop monitoruju vsetky inzeraty, ktore webowe portaly uverejnia. stiahnu si data z inzeratu a rozlustia ho. podla dat a cenovych map a nejakeho algorytmu automaticky za par sekund vypocitaju valuaciu a ked je byt podhodnoteny poslu email, ze byt kupuju. ty ako smrtelnik si sice mozes nastavit monitoring s upozornenim na mail, ale ked ti email pride, tak to trva par minut a to su uz top nehnutelnosti bidnute tymito botmi a ty si v poradovniku a pred tebou fronta ponuk.

toto je dnes v podstate standard. je to ako na burze kde bojujes s HFT a predatory algos. da sa na to prist pomerne jednoducho. ja som mal vyhliadnutu konkretnu lokalitu a v nej konkretnu ulicu, na ktorej som chcel kupit byt. kedze ta ulica bola jedna z najziadanejsich a byt sa tam objavy tak raz za mesiac povedal som si, ze pockam a ked sa nieco objavy budem vyjednavat.
nastavil som si alert a v jedno rano dostal email o novom inzerate. okamzite som ho cekol a za par minut poslal email a rovno som zavolal aj agentovi. agent mi hned povedal, ze majitel bytu moj email dostal a aj si ho precital, ale ze pravdepodobne sa mi ho kupit nepodari. povedal som mu, zeten byt chcem a som ochotny zaplatim 10% navrch. pan mi vysvetlil, ze na tom nezalezi, pretoze predomnou je asi 20 ponuk a zo skusenosti vie, ze niesom jediny kto je ochotny zaplatit viac a ze som bol jednoducho pomaly. cely inzerat bol vonku par minut. masinky biduju v rozmedzi par sekund.

Dobre nabidky se ani ven neexportuji, prodaji se interne v (nejmenovane, nejvetsi) realitce...

Jo a ty roboty, no, nektere servery maji aplikace a ty maji push notify a ty jsou nekdy rychlejsi jak maily (rozesilane v davkach), a kolik malych investoru ma nejake bidovaci roboty? Maji je realitky, a spec. firmy, to je jiste... pokud chces vychytavat speky, anomalie nebo drobky, co zbyde, tak jo, bot se hodi :-)
Soros

Poslaťod Soros » Uto 01 29, 2019 12:51 am

Airmike píše:ten agent ktoremu som volal nebol realitak. ale spravca platformy cez ktoru sa biduje.

Takze tys byl klientem bidovaci platformy? :-) nebo jak to chapat? Prvne jsi tvrdil, ze prodavajici si precetl tvuj mail, no nevim, bezne realitky nepousteji poptavky klientum... tak co to bylo za platformu?

Hele realitak ma casto v smlouve s prodejcem uz fixni spoctenou odmenu, takze nema zadnou motivaci slyset na navyseni ceny, chce jen rychle a bez problemu prodat. Takze kdyz na nej vysypes mnoho otazek, tak jsi bez sance a preferuje jineho... to pochopis az v praxi, kdy ti pak jen oznami, ze uz je to prodany a prohlidka se rusi...

Jo a pro investory by melo byt zajimave take to, zda dum ma uver x milionu anebo nasporeny statisice a miliony na fondu oprav. To vubec kupujici v dobe, kdy jsem nakupoval, neresili, nevhapal jsem to, pritom to dost vyrazne ovlivnovalo castku, ktera mi z pronajmu zbyde.
Soros

Poslaťod polovnik » Str 01 30, 2019 4:34 pm

Soros píše:

Hele realitak ma casto v smlouve s prodejcem uz fixni spoctenou odmenu, takze nema zadnou motivaci slyset na navyseni ceny, chce jen rychle a bez problemu prodat. Takze kdyz na nej vysypes mnoho otazek, tak jsi bez sance a preferuje jineho... to pochopis az v praxi, kdy ti pak jen oznami, ze uz je to prodany a prohlidka se rusi...

jop presne moja skusenost proste realitak ide cestnou najmensieho odporu , zloz prachy a vypadni a hlavne mi nedavaj dodatocne otazky .
sranda je ked ti realitak oznami ze si v nar 4 v poradi a potom to za dva dni vola jeeeeee zazraky sa deju ste na rade, vtedy treba zbystrit,

alebo sa stane majitel sa ulakomi povedia ti nejaky bullshit predam to znamemu , uz mam kupcu a o tyzden sa to objavi v inzercii za beznu cenu a visi to tam pol roka a mozno aj viac
polovnik

Poslaťod JUGGLER » Str 01 30, 2019 6:09 pm

Soros píše:Jo a pro investory by melo byt zajimave take to, zda dum ma uver x milionu anebo nasporeny statisice a miliony na fondu oprav. To vubec kupujici v dobe, kdy jsem nakupoval, neresili, nechapal jsem to, pritom to dost vyrazne ovlivnovalo castku, ktera mi z pronajmu zbyde.

Dôležitá vec. Treba si zapametať. Čert sa skrýva v detailoch. Dík za info. :D
Trading: ,,in the stock markets, timing is everything,,
Investovanie: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri hedge fondov. Buffett.
JUGGLER

Predchádzajúci

Späť na Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť