3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa slimak »

Biosko,o tebe to nieje. Pr. aj ja by som to zobral.

FIlip Glasa.
štátne príspevky
v šatátnych príspevkoch je niekoľko nezrovnalosti s ktorými som sa aj ja stretol, ale neurobíš s tým nič. Mám štátny príspevok vo výške 5 percent, ktorý mi platí štát. Úroková sadzba sa mi mení každý rok, len problém je v tom, že banka uvádza percento na hypotéky na daný rok, ale ak máš štátny príspevok tak také percento ti nedá ale o 2-3 percent vyššie, takže banka úvádza sadzu napr. 4 percentá ale tebe dá 6 percent, takže v skutočnosti sa tie percentá ktoré dáva štát rozdelia medzi banku a zákazníka pomerom zhruba 50:50. Písal som niekoľko žiadostí na aktualizáciu úrokovej sadzby hypotéky, ale okrem všeobecných dristov ma skoro vysmiali, že to je nejaká dohoda medzi MF a bankou...Štát chce niečo a banky si za tú službu vypýtajú svoju maržu a si tak kde si nechcel byť..
http://blog.sme.sk/diskusie/2140152/2/0 ... plati.html" onclick="window.open(this.href);return false;
CO Filip ved sa vyjadri,je to normalne? Ci treba zrusit stavebne sporenie? Mne je smiesne ze Cizmarik ci Glasa ,inak nasiel by som v teme aj dalsich co proti tomu su, aj proti II.pilieru. Smiesne. Hlupaci. ANi diva kacka im nerozumie. Im vadi 66 eur.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa slimak »

Mam vypite teda nebudem nadvazovat. Ale..
OK Cizmarik15.2.2011 / slimak78 / Reagovať
Kupil som byt v Revucej v 2005 za 11 000. Par rokov(4-5) predtym som za 8 000 eur vyplatil sestru z rodicovskeho domu.
V oboch kupach mi pomohla aj stavebna premia aj stavebna sporitelna. Sporim nadalej. mam na to dovod. Co ma stat podporovat? Radsej hypoteky? Radsej nejake starobne sporenie ci II. pilier? Sporim si touto formou a? ked teraz predam majetok v Revucej ci co mam nasporene za necelych 10 rokov som si schopny kupit 3 izbovy byt v Bratislave v hotovosti ci aj anglicku.
Ohrnas nos ze 66 eur ti je malo a poplatky vysoke? keby si cital trend, tak by si vedel, ze v septembri minuleho roka si si mohol zalozit ucet v jednej najvacsej za darmo, bez vstupneho poplatku a po druhe ak si das inkaso rocny poplatok bude 8 eur. Mozem ti prefotit vypis z uctu. Ked je 66 eur malo, preco MF neprida viac? Nie si v bratislave schopny nasporit na nic tak sa na to vykasli.
Ale suhlasim, ze poplatky su vysoke, ale trtkov co maju klapky ako kone nemam rad. Aj tak si myslim, ze je to najuzitocnejsia podpora. Ale hlavne moznost dostat uver pre ludi co nevedia dokladovat prijem. Ak chces mudrovat dalej, zamysli sa.
Pane, myslim, ze triafate uplne vedla. Vasa pozitivna skusenost je chvalyhodna, ale nemozete na zaklade nej hodnotit cely system.
Ja tvrdim, ze koncept podpory cez statnu premiu je chybny, lebo velku cast (podla MF az 3/4) ide do vrecka nie sporitelom, ale sporitelniam.
Alebo inak, ak by ste to, co ste si ukladali do stavebka, vkladali na vkladnu knizku, neboli by ste na tom s usporami ovela horsie.
Ja niesom proti podpore od statu (ved som v clanku navrhol lepsiu alternativu), som proti podpore, ktora ocividne deformuje trh, pricom tuto deformaciu plati nikto iny, ako Vy alebo ja…teda sporitelia.
Navyse, statna premia nijako neovplyvnuje to, ze si mozete sporit teoreticky aj bez nej a ze mozete dostat uver bez dokladovania prijmu.
Skuste sa na to pozriet trochu z nadhladu, nielen cez prizmu vlastnej skusenosti ci vlastnych potrieb v oblasti byvania.
Kazdy ma nejaku skusenost a najma nejake potreby, co by chcel…ale cez taketo okuliare sa neda debatovat o nastaveni systemu.
A neazbudajte, ze mame v state i takych, ktori by povedali, ze preco by mali prispievat na byt niekomu v Revucej? Mozeme protiargumentovat, no musime vziat do uvahy, ze cast volicov ma aj tento nazor. A tiez platia dane.
Posledny odsek, pan Hrivnak, pardon, pan slimak78, beriem ako ulet vyplyvajuci z domnelej webovej anonymity. Necakam ospravedlnenie.
Inak moje meno je Hrivnak.

Inak sranda chlapcovi vadi, ze mi pomohol k bytu? K comu mi este pomohol? Je mi to smiesne.

Inak Cizmarik ani Glasa nic normalne ani k alternative stavebneho sporenia nedajuani k sporeniu na dochodok , ci ano FiliP? Cizmarik je uz v niekde strane myslim.

Ale filip uznaj ten predchadzajuci prispevok a ojebok je daleko vacsi ako moj. Od statu. Ja na premii ma 4 krat 66 a dan zaplatim asi 120 teda polovicu - uznas ze mi to neplatis.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa slimak »

Ja niesom proti podpore od statu (ved som v clanku navrhol lepsiu alternativu), som proti podpore, ktora ocividne deformuje trh, pricom tuto deformaciu plati nikto iny, ako Vy alebo ja…teda sporitelia.
idem si precitat alternativu - 66 eur deformuje trh , hm to je vzsokoskolsky ucitel - povies mu ze je ----- a sa urazi.
kiikino
Silver Member *
Príspevky: 281
Dátum registrácie: Št 23 08, 2012 7:05 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa kiikino »

dnes uz nie je mozne nedeformovat trh pretoze v opacnom pripade by slovenko nebolo konkurencie schopne v nicom, kedze vsetci ostatni trh deformuju
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa slimak »

hm ,si dobry
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa Biosko »

Mne je to s tymi prispevkami uz aj tak jedno, zobral som lebo sa to ponukalo a bolo to zadara. Inak som do toho statu tolko poplatil na daniach, socialke a inych somarinach ze mi to stat nikdy nesplati ani keby mi ten prispevok daval dozivotne. Nehovoriac kolko platim odvody do zdravotnej poistovne a ze aj napriek tomu si musim platit sukromnych lekarov :D lebo statne zariadenia stoja za .. :D
_PK_
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 14 09, 2013 10:43 am

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa _PK_ »

Hladam uz nejaky cas na internete informacie o statnom prispevku, lebo mi tie pocty nejak stale nesedia a uz neviem co robim zle. A tot som nasiel takyto clanok. http://www.transparentne.info/clanok/kt ... negramotny" onclick="window.open(this.href);return false; Je pravda to co sa tam pise? Ze tie tri percenta nie su tak celkom tri percenta? Ale nevychadza mi to ani s tym. Daju sa vlastne niekde nasjt ucelene informacie o tom ako je to s tymto prispevkom? (pravdu povediac, cital som aj priamo zakon ale nie som z toho moc mudry...)
incognito
Gold Member **
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Ut 05 07, 2011 10:03 am
Has thanked: 7 times
Been thanked: 36 times

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa incognito »

_PK_ - nie, mas v zasade nizsi urok, len sa hraju so slovickami... jedna vec je byt dokonale presny, druha je byt zrozumitelny. Vacsina ludi nevie, co to percentualny bod je. Silou-mocou mudrovat a davat najavo kolko toho niekto vie... a potom to ludi (napr. teba) matie. Na co je to dobre? Na stranke je par chyb, podla toho co autor robi to nemoze byt ani dokonale nezavisle. Myslienka fajn, podobna tomu co sa snazi(l) v CR Vit Kalvoda.

Co sa tyka toho statneho prispevku, az na jednu banku ho myslim vsetky pocitaju rovnako. Jedna banka ho inak uplnatnuje, s benefitom pre klienta. Ci je to dovod ist do tej danej banky je otazne, zalezi od viacerych faktorov.

Poradim ti jednoduchy "vypocet" - ak si uplatnis cely SP (teda vezmes 50 000€ s dodrzanim vsetkych pravidiel) tak mas splatku nizsie o cca 80€ na prvych 5 rokov. Nic viac, nic menej. Vo vacsine pripadov platis celu splatku a potom Ti vracaju statny prispevok spat, takze prve 1-2 splatky mas plne (bez prispevku).

Keby nieco, napis spravu.
_PK_
Príspevky: 14
Dátum registrácie: So 14 09, 2013 10:43 am

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa _PK_ »

Dakujem velmi pekne, keby nieco tak sa urcite ozvem.
_kd_
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 29 07, 2014 2:58 pm

Re: 3% štátny príspevok ? - Hypotéka pre mladých

Príspevok od používateľa _kd_ »

S manželom máme podobný problém, neviem, kde sme urobili chybu, preto prosím o radu. Máme záujem o hypotéku pre mladých so štátnym príspevkom, keďže inak si samostatné bývanie nezoženieme... Dali sme si žiadosť, všetko v pohode, v banke nám bolo povedané, že štátny príspevok sa týka 70 % hodnoty nehnuteľnosti. Znalec určil hodnotu (znalec danej banky) na 35 730 €. Kúpna cena je 30 000 €. Najprv sme vyskúšali dať na žiadosť 100% - chceli sme vidieť, ako nám vyjdú splátky. No zdalo sa nám to veľa, a potom sme znížili sumu na 25 000 (máme nejaké vlastné zdroje). Všetko v pohode. Keď som už bola doma z banky, pani mi volala, že sme sa asi zle pochopili, lebo oni mi dajú štátny príspevok na 70 % z kúpnej ceny. Tak teda teraz som idiot ja alebo sa ma banka silou mocou snaží natlačiť do kombinovaného úveru?

Ďakujem za radu!!! Veľmi nám pomôžete.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"